Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) Doky586 válasza Tidus (#4149) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én NEM javasolnék 1GB-nál kisebb pendriveot, mert ilyesmit legfeljebb használtan lehet az ócskapiacról beszerezni, aminek kétes a működőképessége...

Vagy rosszul értelek és 256-on nem 256MB-ot hanem 256GB-ot értettél?
Ekkora meg szerintem felesleges és drága lenne. Inkább 4-8GB pendrive ami bármely boltban (akár Tesco-Auchan stb) olcsón beszerezhető.

(#4152) Tidus válasza Doky586 (#4151) üzenetére


Tidus
addikt

Gondoltam hogy valaki bele fog kötni a pendrive-ba, de a konkrétumokhoz amiről szó van ...
Ha figyelmesen olvasol oda írtam hogy ..." De bármelyik jó"...
Az én pendrive-om is hét éves, ezért van.
Tartalmakban gazdag hozzászólás volt. A Bios-al kapcsolatban írjál, ha nem tudsz akkor tanuljál belőle halkan.

(#4153) Doky586 válasza Tidus (#4152) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Valóban elég fura hogy írja: "sajnos nekem pendrive-m nincs" manapság olyan ez mintha azt közölné hogy nincs órája, mindig a templomórát nézi ha az időre kíváncsi.

Tehát be kell szereznie eggyet. Bios frissítéshez megbízható adathordozó kell. a 10Ft-ért az ecseri turkálóból szerzett 256MB-os ami időnként pár byteot már téveszt az drágán visszaüthet...

(#4154) BeLucZ válasza Tidus (#4146) üzenetére


BeLucZ
addikt

rendben, köszönöm, hogy foglalkoztál az ügyemmel :R

(#4155) ngabor94 válasza Tidus (#4146) üzenetére


ngabor94
tag

Voltaképpen én is csak hallomások alapján hallottam, hogy az Asrock lapok között több hiba fordul elő, rosszabbak, olcsóbbak, meg csak 2 év gari van(persze ez változó, de átlagban 2 év). Persze nem azt mondom hogy a legrosszabb, mert nem hiába ajánlgatják a Fatal1tyket, Extreme-t, stb., meg hát azért mégis bent van a top3-ban, hibák meg bármelyiknél előfordulhatnak. Szóval annyira nem rosszak.
De nem hiába Asus és Giga pártiak sokan, és ezért kérdeztem hogy mi baja van sokaknak az Asrockkal? Előbb feladják a szolgálatot, többször elromlik vagy mi? És nem olyanokra gondolok hogy giga ebben jobb, asus ebben, asrock ebben rosszabb, stb.

(#4156) SirAlo válasza ngabor94 (#4155) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Nem tudom de en nem bantam meg hogy Asrock-ra valtottam, elotte Gigabyte alaplapom volt es az nagyon lassan bootolt, ez az Asrock meg szinte semmi ido alatt bebootol, de lehet csak a technologia fejlodesevel lett jobb a boot ido, lehet az uj giga lapokba is gyors mar a boot

(#4157) daredar562 válasza Tidus (#4150) üzenetére


daredar562
tag

hát fel flasheltem a beta-ra L1.95re ... csak ugye turbo clockon 4 Ghz-ig kéne mennie a processzornak ... meg csinálom a beállítást amit küldtél , köszönöm.

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#4158) Tidus válasza Doky586 (#4153) üzenetére


Tidus
addikt

Erről beszéltem, a "bolha" piacon 100 Ft.-os dolog, leteszteled, leformázod FAT-ra és kész. Ez arra a célra jó. Mivel szinte minden platformon dobálják az új biosokat.

(#4155) ngabor94: Nézd ezt neked kell eldönteni, mindennek utánna lehet nézni, ismered: Google a te barátod.
Én mindig Asus párti voltam, de ebben a kategóriában, nem választottam a terméküket. Ár-érték-felszereltség alpján választottam. Lényeges volt a felszereltség, mert az ár néhány ezer forinton múlik az FM2+ kategóriában. Most ez a kategória tetszett meg, azért adtam túl az X79 Asus-on.
De ha nem akkor minden képpen Asus, v. Gigabyte-n gondolkodj.

(#4157) daredar562: Majd jelezd hogy mi a pálya.

[ Szerkesztve ]

(#4159) daredar562 válasza Tidus (#4158) üzenetére


daredar562
tag

felraktam a bétát, azzal is ugyan az volt a helyzet ..így bátor voltam, és báta után friss az 1.9re, ami volt rajta, és most jól megy a proci... egy szúrja a szemem h 1.4v on megy a proci ha kapja a terhelést ezerrel, de max manual-ban lentebb veszem :) úgyhogy asszem most jó, de kitudja ...mostanában sok ismerősömnek ezt csinálja a lapja ha frissít rá egyet.

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#4160) daredar562 válasza daredar562 (#4159) üzenetére


daredar562
tag

érdekes, lentebb vettem a voltage-t manualban, erre nem nyomatja a turbo core-t ..de akkor marad 1.4v on

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#4161) Tidus válasza daredar562 (#4160) üzenetére


Tidus
addikt

A-Tuningal, és CPU-z-vel is nézd meg, mennyivel megy.
Nálam is alapban 1,4 Volt-on megy a CPU. De ezeket a frissítéseket már Kaverihez készültek. Nem tudni annak alapban mennyi kell. Viszont ha bekapcsolod az enegiatakarékos módot amit linkeltem, akkor visszaáll minimálisra. A monitorozó programokkal láthatod.

(#4162) daredar562 válasza Tidus (#4161) üzenetére


daredar562
tag

am ahogy nézem azon van, csak nekem a core 6 mode- nincs csak enabled és disabled opció, és enableden van.

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#4163) daredar562 válasza daredar562 (#4162) üzenetére


daredar562
tag

nohh ma beléptem biosba, és megint befagyott, pedig tegnap bírta , viszont onnan tudni hogy ha befagy, akkor nem ad hangot mikor lépkedsz a menükben.

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#4164) Tidus válasza daredar562 (#4163) üzenetére


Tidus
addikt

Csinálj egy manuális Bios resetet az alaplapon(CMOS).
Haggyál mindent alap beállításon. Úgy is csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#4165) daredar562 válasza Tidus (#4164) üzenetére


daredar562
tag

nemsokára megnézem, gondolom az nem probléma hogy a 2133as memóriát úgy 1333on viszi, alap beállításon

[ Szerkesztve ]

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#4166) daredar562 válasza Tidus (#4164) üzenetére


daredar562
tag

azt hiszem megtaláltam a hiba forrását, kikapcsoltam a hangot , amikor a biosban vagyok, és nem fagy be.
Nem tudom hogy miért kezdett rá erre, de ha ezután si be fog fagyni, akkor tényleg nemtom mi baja van, de eddig semmi probléma

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#4167) Tidus válasza daredar562 (#4165) üzenetére


Tidus
addikt

Nálam ha nem állítom be a 2133-as ramokat , akkor alpon 1600-on mennek.
Érdekes az 1333.
Lehet hogy nem jó az időzítés.
Állítsd 2133-ra, és a gyári késleltetésre, persze a megadott Volton. Szerintem nem fog fagyni, ha más alapon megy.
Nálam nem fagy az alap beállítás, ha a ramok be vannak állítva.
Kizártnak tartom a hangot.

(#4168) daredar562 válasza Tidus (#4167) üzenetére


daredar562
tag

kikapcsolt hangal nem fagy a bios ... kb 10 percig böngésztem és semmi fagyás, viszont nem értem hogy ha manualban leveszem a core voltage-t mért nem engedi a turbo clockot, ez a problémám mindig fennállt
memóriát XMP profilbol töltöttem be a biosban 2133ra

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#4169) Tidus válasza daredar562 (#4168) üzenetére


Tidus
addikt

Ne böngészővel figyeld, adjál neki valamilyen terhelés tesztet. Akár WinRar-t ha kéznél van.
Holnap megnézem nálam hogyan van pontosan a turbo clock, bár ma délután piszkálgattam rendesen.
Itt az eredmény VGA nélkül. Nem a vége, csak eddig futotta az időm, folyt. köv.

[ Szerkesztve ]

(#4170) daredar562 válasza Tidus (#4169) üzenetére


daredar562
tag

jajj, a böngészést a biosra értettem... hogy kikapcsoltam a hangot, és nem fagy a bios, a biosban böngésztem v 10 percig , a terhelés meg volt mert telepítettem ,játszottam...

( a képet nem hozza be )

[ Szerkesztve ]

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#4171) Tidus válasza daredar562 (#4170) üzenetére


Tidus
addikt

Nálad más probléma is lehet, a kép ph.-ra feltöltött JPEG.

(#4172) daredar562 válasza Tidus (#4171) üzenetére


daredar562
tag

bejött végül, csak nem vettem észre a torrentet, szépen meghúztad a procit :) noh arra jutottam\jutottunk hogy ha manualban belenyúlok a menübe , kikapcsol a turbo clock, nem indul be...de maximum majd az lesz h turbo core nélkül megpróbálom a 4 ghz-t ...mert sztem sok így neki az 1.4v 3.4 -ghz-re ...szerintem

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#4173) Tidus válasza daredar562 (#4172) üzenetére


Tidus
addikt

Van itt egy 4500Mhz is.
Gyors megcsináltam, lehetne rajta finomkodni is, de tudja a dolgát.
Az 1,4 Volt kicsit sok 3,4 Ghz-hez. Nálam 4,4 GHz-n megy 1,4 Voltal.

(#4174) zsoldi80


zsoldi80
tag

Valaki mondja már meg nekem, hogy mi a különbség az AsRock H67DE3 és az AsRock z68 pro3 között...csak azért kérdezem, mert van egy ilyen lapom, és mindkét felirat rajta van... :Y

(#4175) flash-


flash-
veterán

szeretnék érdeklődni hogy van -e arra lehetőség hogy windows 8.1 alól axtu val állítsak bios profilt?
(pl alap,tuning stb.)
OC dna résznél ott vannak a profilok ki is mentettem őket betöltöm de nem változik semmi.
lap: Asrock Z75pro3

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#4176) nemethzse


nemethzse
újonc

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a "Z87 Extreme 3" és a 4 között mi különbség van? Játékra mennyire jók? Proci tuningot mennyire szeretik?

(#4177) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Van egy Asrock A75M lapom és a napokban újraraktam a win8-at UEFI módban. Azóta nem tudom még altatásból sem felébreszteni a gépet egérrel vagy billel. Lehet, hogy a lap hiányossága vagy 2.01-es biossal lehet baj? Előtte működött gond nélkül.

Let's begin, de gozaimasu!

(#4178) Doky586 válasza _ak_ (#4177) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tudtommal kikapcsolásból a bios(uefi)-ben kell engedélyezni,
alvásból ébresztést pedig a win driverjének oldalán kell engedélyezni
külön egér, külön bill, külön pci, stb..

(#4179) _ak_ válasza Doky586 (#4178) üzenetére


_ak_
addikt

A BIOSban be van kapcsolva, eddig is használtam ezt a funkciót napi szinten, és a winben is fel vannak rakva a logitech driverek a egér/billhez, de nem hajlandó megmoccanni a gép. Annyi, h eddig nem uefi módban volt fent a win.

Rákeresve a neten meg semmit nem találtam. A kérdés, hogy egyáltalán működik-e valakinek UEFI módban a felébresztés, persze a legjobb az lenne, ha konkrétan a lappal kapcsolatban tudna valaki nyilatkozni.

Let's begin, de gozaimasu!

(#4180) Doky586 válasza _ak_ (#4179) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az a kérdés hogy a win-ben engedélyezted-e?...

és NEM az hogy a drivert telepítetted-e..
Nálam természetesen működik uefi biossal..

[ Szerkesztve ]

(#4181) _ak_ válasza Doky586 (#4180) üzenetére


_ak_
addikt

Alapból engedélyezve van. :K

Let's begin, de gozaimasu!

(#4182) _ak_ válasza Doky586 (#4180) üzenetére


_ak_
addikt

Az egyik megvan, altatásból fel tudom már ébreszteni, mint kiderült véletlenül egy USB 3-as portba dugtam vissza a vevőt.

Ettől függetlenül bekapcsolni még mindig nem tudom a gépet a sem az egérrel, sem a billel. :F

Let's begin, de gozaimasu!

(#4183) djculture válasza _ak_ (#4182) üzenetére


djculture
félisten

Az egér világít kikapcsolva? Ha nem akkor nem is fogod tudni felébreszteni mivel nem kap áramot ha kivan kapcsolva de nem áramtalanitva a gép. Ezt egy jumperrel kell a lapon átállitani a hátlap rész mögött szokott lenni kiskönyvben olyan néven van hogy +5vsb az egyik állása oda kell áthelyezni a jumpert.

(#4184) Doky586 válasza djculture (#4183) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyen jumper csak az öreg gépekben volt. (egyetlen jumper sincs az alaplapomon)
Nálam a biosban ha be van jelölve hogy felébresztheti az egér, akkor kikapcsolva a gépet az egér ledjei nem világítanak, de az egérgomb megnyomása felébreszti a gépet. Ugyanez van alvás esetén is.

[ Szerkesztve ]

(#4185) djculture válasza Doky586 (#4184) üzenetére


djculture
félisten

Nekem ottvan pedig nem régi a gépem abszolut (h87 intel chipszet) de van olyan aminél nincs . Azoknál meg ahogy irod is a biosban kell engedélyezni az ébresztést. Lényege mindkettőnek ugyanaz csak a jumper nélküliség kényelmesebb:)

[ Szerkesztve ]

(#4186) Doky586 válasza djculture (#4183) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

@_ak_: Az is lehet hogy nem bármelyik usb hanem a legfelső két usb2 port szolgál erre a célra.. azokba kell dugni az egeret és a billentyűzetet.

[ Szerkesztve ]

(#4187) djculture válasza Doky586 (#4186) üzenetére


djculture
félisten

Nemtudom elkell olvasni a könyvét azért adják az alaplapokhoz vagy leszedni abban tuti bennevan hogy a wake up events hogy működik az adott lapnál.

(#4188) _ak_


_ak_
addikt

djculture, Doky586

Fél megoldás már született, a win-t valóban azért nem tudtam felébreszteni, mert usb3-as portba dugtam véletlenül az érzékelőt.

Amúgy ez egy logitech unify-os bill és egér, és ugye ez működött azelőtt is. Most viszont ha egyszer kikapcsolom, akkor egyikkel sem tudom bekapcsolni a gépet.

Let's begin, de gozaimasu!

(#4189) kiszi07


kiszi07
senior tag

Sziasztok, valaki segítene beállítani nekem a biost? Nem akar elindulni a win rendesen
asrock z77 pro 3

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#4190) FID


FID
őstag

Van egy asrock x79 extreme 4 lapom. Videom:[link]
A kérdésem az lenne, hogy: A chipset hűtő csak akkor megy ha nagyon melege van? Mert én még nem láttam forogni félév alatt.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#4191) djculture válasza FID (#4190) üzenetére


djculture
félisten

Majd esetleg nyáron ha nincs klima :

"ASRock X-FAN segítségével az alaplap könnyebben szellőzik. Csak akkor aktiválódik automatikusan, ha a nagy megterhelés miatt a rendszer hőmérséklete elér egy bizonyos szintet. Normál esetben az ASRock X-FAN kikapcsolva marad, hogy a felhasználónak a legcsendesebb számítógépezés élményét nyújtsa."

(#4192) FID válasza djculture (#4191) üzenetére


FID
őstag

Köszönöm :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#4193) huan


huan
őstag

Sziasztok!
1 napos Asrock B85 Pro4-es alaplappal szeretném megoldani,hogy a házba szerelt ventik,csak akkor menjenek,ha szükségesek, vagy a leghalkabban.A biosban bármit választok,ugyan úgy nemmek a ventik,elég hangosak.Mivel tudnám halkítani?

(#4194) FID válasza huan (#4193) üzenetére


FID
őstag

ha 4 pines helyre dugtad a 3pines ventit akkor gondolom azért. Az alaplap progijával próbáltad már?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#4195) huan válasza FID (#4194) üzenetére


huan
őstag

Az alaplap progija ez lenne?
(kép) ASRock A-Tuning utility ver:2.0.51.1

(#4196) huan válasza FID (#4194) üzenetére


huan
őstag

Köszi!
4pin-3pin voltak a gondok.

(#4197) FID válasza huan (#4196) üzenetére


FID
őstag

asrock extreme tuner nekem. axtu vagy mi.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#4198) vasq


vasq
csendes tag

Üdv.

Van egy ASRock 970DE3/U3S3 lapom.

Igazából a lényeg az hogy volt benne egy régi hd4650, jól szolgált és szerettem, de megérett a cserére.
Vettem egy r7 260x 2gb oc kártyát, bele is raktam minden jó, DE! terhelés alatt nem pörög fel a hűtés és túlmelegszik és "glich"(képhiba) csinál. Létezik az hogy alaplapon bios frissités megoldaná a gondot?(soha nem csináltam még.)

Előre is köszönöm.

(#4199) djculture válasza vasq (#4198) üzenetére


djculture
félisten

Biztos hogy semmi köze az alaplaphoz hanem a r7 260x 2gb kártya hibás... Nem asus véletlenül ? Mert abból rengeteg gyári hibás van.

(#4200) vasq válasza djculture (#4199) üzenetére


vasq
csendes tag

De ASUS, és szerintem is ez áll fent, de azért még próbálkoztam, hátha csak én "mezei" felhasználó szúrtam el valamit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.