Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21501) Aryes válasza JozsBiker (#21498) üzenetére


Aryes
nagyúr

Amelyiken az 5V, GND, 3,3V stb pinek vannak, az van eltolva.

Szerintem rossz ajtón kopogtatsz ezzel :DDD 18 évig jó volt így is, már nemigen fognak rajta változtatni. :))

(#21502) Aryes válasza JulianSinulf (#21499) üzenetére


Aryes
nagyúr

Bocs, de én ezt nem látom át, nem Arduino program, azt se tudom hol kezdjem nézni a kódot. IDF-ben sosem programoztam (nem is tervezem megtanulni).
Kollégák biztos tudnak segíteni.

(#21503) ViZion válasza JulianSinulf (#21499) üzenetére


ViZion
félisten

És mi lenne, ha semmit nem adnál meg? Akkor elvileg csinál AP-t, amiben lehet konfigolni. Má' csak ezért gondolom, mert ott van:
"/** Do not hard code anything below here unless you know what you are doing **/
/** Use the web interface to configure wifi settings **/"
Szal. ez akár egy bug is lehet. Ha nincs a Nálad előfordulóhoz hasonló bugreportban, akkor sztem tedd újra, vanilla FW-vel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21504) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Agyalok apámnak egy 720P-s tolató kamerán, nem gondolom azt, hogy hűha lenne összedobni és rüki lámpára kötni.

Mi a minimum board ami kéne a projekt alá tipre? Gondolom a 32S ami fiókban van ide már harmatos.

Gen7 cickányomban van és nagyon tetszik neki. Ha sikerül értelmeset alkotni én is kidobom a kínai 2DIN fejet és gyártok bele még egyet.

...igen igen a szakdoga urge enyhülésével kezdenek jönni a hülye ötleteim a felszínre. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#21505) Aryes válasza Micsurin (#21504) üzenetére


Aryes
nagyúr

Gondolom a 32S ami fiókban van ide már harmatos.

Nem jól gondolod. De az OV2640 kamera, amit általában adnak hozzá, csak CIF méretben képes normál képkockasebességre, szóval kell egy jó kamera modul, de az szerintem drágább lesz, mint egy készre szerelt tolatókamera :DDD

Talán az OV5640 jó lehet, arra 720p60-at írnak.

[ Szerkesztve ]

(#21506) Micsurin válasza Aryes (#21505) üzenetére


Micsurin
nagyúr

És hol van abban a fun ha veszek egy gagyi kínai modult készre szerelve? :DD
Köszi elkezdek kutakodni modulok terén.:R

Képernyőre javaslat?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#21507) Aryes válasza Micsurin (#21506) üzenetére


Aryes
nagyúr

Képernyőre javaslat?

Hát azt neked kell tudnod :))

(#21508) its_grandpa válasza JulianSinulf (#21499) üzenetére


its_grandpa
tag

Belenéztem Github-on a kódba.
>> Az utils részen a 29, 30. sorban ...
És nem adtál a 28.-ban hostnevet ? Szerintem próbáld meg.

>>....egy lábat összezár a GND-vel ..
A GPIO0-át a gnd-re kell kötni, akkor kerül az ESP boot módba és persze mielőtt összedugod a USB-vel. Ilyenkor a soros porton 57600 boud-al lehet látni pár adatot a modulról.

Az most hirtelen nem látom át hová írja a log-ot, de az ESP32-CAM_MJPEG2SD.ino 117. sorában van logSetup(); fv. hívás. Lehet egy log is segítene.

(nekem meg 1 kávé :) )

(#21509) biker válasza JozsBiker (#21496) üzenetére


biker
nagyúr

nem tudom mi az ésszerű oka, de valóban breadbardra nem dugható, mint a micro és társai.
Ez ilyen, csak ilyen i/o shield megy rá

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21510) biker válasza biker (#21509) üzenetére


biker
nagyúr

Persze tüskekábellel dugható, nah :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21511) JulianSinulf válasza Aryes (#21502) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Semmi gond.
Én Arduino-ban nem programoztam sokat. IDF-ről meg még nem is hallottam :)

(#21512) JulianSinulf válasza ViZion (#21503) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Vanilla FW?
Azt hogyan érem el?
Vagy az ESP library könyvtárában található Camera kódra gondolsz?
AP-t így is csinál. Csak jó lenne jelszavazni. Még jobb lenne, ha egy routerre csatlakozna, bár így belegondolva, nem is biztos, hogy bírná térerővel ott, ahova kerülni fog. Ezt még nem teszteltem.

(#21513) JulianSinulf válasza its_grandpa (#21508) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Köszi!
Megpróbálom még a host nevét megadni.
Amúgy mi is lenne ez a host név? Ilyennel még nem találkoztam.
Ezen a néven jelentkezne fel a hálózatra? (Így első tippre.)

(#21514) Aryes válasza JulianSinulf (#21511) üzenetére


Aryes
nagyúr

IDF-ről meg még nem is hallottam :)

Akkor ezt miben fordítottad, Arduino ide-ben?

(#21515) JulianSinulf válasza Aryes (#21514) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Igen, abban.

(#21516) Undoroid válasza JozsBiker (#21498) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Igen, ez a kérdés rendszeresen előfordult már itt! Többek között már Én is rákérdeztem erre! :B

Viszont ennek ellenére voltam olyan "tehetséges" hogy egy hosszú műszak és egy késő esti szerelés közben -fáradtan- sikeresen hazavágtam a 6. pint az UNO-n. Rettentő dühös voltam magamra, hogy mégis miért kellett ilyen feltételek mellett mégis szerelnem? Ez volt az egyetlen ilyen lapom. Azóta áttértem a NANO-ra és az UNO pedig megmaradt próbára... Kezdő voltam még ebben a témában (még most is az vagyok) és így elfogadtam ezt a minimális "védelmet"!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#21517) Aryes válasza Undoroid (#21516) üzenetére


Aryes
nagyúr

Te még olcsón megúsztad. Én másnaposan reggel fáradtan a karácsonyra kapott 50e Ft-os Jimu robot töltő csatlakozóját dugtam karácsony másnapján a töltő csatlakozó helyett a fél cm-rel arrébb lévő egyik motor I/O portjába. :W

[ Szerkesztve ]

(#21518) JozsBiker válasza Undoroid (#21516) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Eddig nem tűnt fel a dolog, pedig már régebben kezdtem az Arduinozást. Nálam is nyilván Nano kerül a végleges áramkörbe, csak most a SIM900 bezavart :-). Köszi mindenkinek a segítséget és az infókat!

(#21519) Tankblock válasza Undoroid (#21516) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hogyan ment tönkre?

Nálam az egész GPIO block ment el nyaralni, amikor ventit vezérlő fet hogyismondjam a másik fele is átengedte a 12V v 24V mint kellett volna....

Legrosszabb esetben az IC cserélhető, egyszerűbben ha nem is smd fajta az uno... Mondjuk hőléggel a másik is megy könnyen,,,

Release the Beast....

(#21520) Undoroid válasza Aryes (#21517) üzenetére


Undoroid
őstag

Igen jól, mert éppen volt másik eszközöm, amit kínozhattam! Át kellett írnom a kezdetleges programomat NANO-ra, de legalább működőképes maradt valamennyire az a megkínzott UNO. Sajnos a 6. pin pont egy speciális (PWM) kimenet, amiből csak három van a lapon és éppen mindháromra szükségem lett volna abban a projektben, amivel akkor ismerkedtem... :O

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#21521) Urna


Urna
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a korábbi billentyűzetes projekthez. Hogy ne kelljen visszakeresni, ezt próbálom reprodukálni, de nem az eredeti Teensy-vel, hanem egy ESP 32 S2 Minivel, és saját pcb-vel (ami már megjött és nagyon fasza is lett szóval köszönöm hozzá a segítségeket :R ) Emellett ahogy nézegettem az esp-s billentyűzetes projekteket, a
#include "USB.h"
#include "USBHIDKeyboard.h"
libekkel dolgoztam.
A matrix decoder scriptekből vettem elepul az egyiket, erre és ezt alakítottam át.
Két fő probláma van a kóddal jelenleg de elakadtam a debugolásában.
- Jól (két koodinátát ) csak a bekapcsolsá utáni első leütés során tud kiadni, utána elhagy egyet-vagy kettőt (legtöbbször ha valaminek "1-2" lenne akkor a mellette lévő " 1-3 "-ból, csak a 3 jön meg). Ez azért nem annyira hatalmas baj, de van ~60 billentyű így is.
Minden más billentyű egyébként (kivéve még bal-nyíl de lehet ez is "LED-es ") visszaadja a sor és oszlop koordinátáit.
- A másik már valóban probéma. Van két oszlop amikből nem olvas ki (egymás feletti gombokra végig ugyanaz a tünet) Ha ezeket nyomom le, akkor nem jelenik meg kiírt billentyű hanem a board LED-je világít. És ahogy néztem ha a breakoutboradon a 15-ös pint kötöm össze bármi mással, akkor is ez a játszódik le. Valószínüleg a MyPinsInOrder tömbben rosszul haivatkozok a pinek számozására, sőt valószínüleg a 15-össel lesz baj, de nem találtam hogy mi lenne a jó megoldás. Én csak a hátulján lévő nyomtatás alapján hívtam őket 1-től 18-ig, majd 21 és 33-tól 40-ig. Ez a két oszlop amúgy a B-T-5-F5 illetve az Á és Ő "oszlopa".

Itt található meg a kódom: Github a bekötés pedig úgy néz ki hogy egy 30pines FPC breakout board (ez előbb jött meg mint a saját) 1-től 27-ig tartó pinjei az ESP-be mennek be a fenti módon: 1-től 18-ig, majd 21 és 33-tól 40-ig.

Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

S10 + Galaxy Watch 3

(#21522) Undoroid válasza JozsBiker (#21518) üzenetére


Undoroid
őstag

Nekem is az első, saját "shield" összeszerelésénél mutatkozott be ez a védelemféle...még rá is kérdeztem itt a létjogosultságára és értelmére...most, hogy teljesen más okból rontottam el -szerencsémre csak egy- ki(be)menetét, így jobban figyelek!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#21523) Postas99 válasza Urna (#21521) üzenetére


Postas99
senior tag

Szia!

Case 15 ... ellenben a pinorder-ben nincs 15
igy Total 26

(#21524) Urna válasza Postas99 (#21523) üzenetére


Urna
tag

:W :W :W
köszönöm :R !!
Most fixen ég a LED (bár én tudok így élni ), akkor most össze tudom írni a táblát hogy melyik bill. milyen kódokkal operál.
A restart-dolog maradt akkor hátra ... lehet most nem is probléma, de annak a kódnak ami a bejövő jelek alapján kell hogy kiadja a kimenő billentyű leütést majd mindenképp jól kell loopolni.

S10 + Galaxy Watch 3

(#21525) Urna válasza Urna (#21524) üzenetére


Urna
tag

Hát .. nem lett minden jó mégse, este megnéztm a G-T-5-F5, meg Á,Ő-Ü billentyűket és elkönyveltem hogy kész.
Viszont sajna most az utolsó előtti egész sor esik ki ( L-shift, Í ,Y, X, C, V, B,N,M,?,:,-,R-shift) ami eddig adott jelet.
Délután ránézek újra a readPinNumber -ra meg a down_arrow -ra. Ezekben az eredetiben van egy adag delay betéve és lehet hogy a két egymás utáni switch-case túl gyorsan jön ahhoz hogy az USBHIDKeyboard.h le tudja kezelni :F . A másik tippem hogy ilyesmi sebességkülönbség lehet a Keyboard.write() meg a Keyboard.press() közt.

S10 + Galaxy Watch 3

(#21526) Undoroid válasza Tankblock (#21519) üzenetére


Undoroid
őstag

Nevetni fogsz: nálam egy IRF530 MOSFET végzett a 6. pinnel! :B Fáradt voltam és elkötöttem a segédpanelt, amivel éppen tesztelni akartam a készülő projektemet...

Az UNO sajnos SMD-s változat, ezért így marad! Hőlég ugyan van, de másik mikrovezérlőm nincs.

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#21527) Tankblock válasza Undoroid (#21526) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Ilyenkor tudja értékeln az ember azt hogy védelmet épít bele,
tudom extra költség, viszont bizonyos helyzetekben visszahozza az árát.

Release the Beast....

(#21528) Urna válasza Urna (#21525) üzenetére


Urna
tag

Erre igazából csak azért írom meg a választ, hátha valaki belefutna .. és lehet egyszerűbb lesz már neki :D
A Keyboard.press()-egy lenyomást ad át, amit hogyha nem követ valamikor egy Keyboard.release() vagy egy Keyboard.releaseAll() akkor addig megy a lenyomott gomb, amíg a scope él, szóval nem ideális ilyenre. Emellett a megengedett paramétere is vagy char kell hogylegyen vagy pedig egy adott billentyű kódja, pl:
char ctrlKey = KEY_LEFT_CTRL;
[...]
Keyboard.press(ctrlKey);

Namost, emellett hogyha nagybetűt adok meg, akkor lenyomja az eredetit is és a shiftet is ami pedig különösen nem volt előnyös :D
A megoldás erre, hogy kicseréltem mindet Keyboard.write(); -ra. Tegnap a proto-tákolmány be is tudta olvasni az összes billentyű kódot elsőre, egy hiba nélkül.
Még kísérletezek hogy kell-e a ciklusba delay, mert tuti ami fix kapott 10ms-et egy koordináta kiiíratása után de .. szerintem nem lényeges.
Emellett pedig még a #define LAYOUT változót kéne megnézni meg hogy az mivel ad többet/ kevesebbet, ugyanis a 0-s helyett most ö-betűt ír mintha át lenne "címkézve" egy magyar billentyűzetnek egy angol. De ez is minimális probléma mert a beolvasása a sorok-oszlopoknak működik, jöhet a mátrix.

[ Szerkesztve ]

S10 + Galaxy Watch 3

(#21529) Aryes válasza Urna (#21528) üzenetére


Aryes
nagyúr

A megoldás erre, hogy kicseréltem mindet Keyboard.write(); -ra

Szerintem ez nem igazán megoldás, lehet lesz néhány program, ami ebben a formában nem fogja szeretni a keyboard-ot, például játékok biztosan nem fognak így működni.

(#21530) Urna válasza Aryes (#21529) üzenetére


Urna
tag

Hát nem kell, hogy ezzel legyen megoldva az ami a végleges scriptben kiadja a billentyűt... de most hogy írod, lehet hogy egy relese() a break elé egy jobb megoldás lenne. Meg ha abból indulok ki hogy az os felé a bill kombókat kell majd leadni akkor tényleg nem a wtire lesz a bajnok :D

S10 + Galaxy Watch 3

(#21531) Aryes válasza Urna (#21530) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kell egy array, amibe a leütéseket mented. A loop-ban mindig nézd végig, hogy mi van a tömbben, és vizsgáld meg a mátrixot, hogy le van-e még nyomva! Ha nincs, akkor küldj egy release-t és kész. Lehet most is így van megoldva, lusta vagyok visszakeresni. :)

(#21532) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !

Nem annyira Arduino de talán érdekes lehet. Biztos többen találkoztatok már a FOTEK szilárdtest relékkel, amikről itt elég érdekes dolgokat írnak.
Konkrétan a nagyrészük hamisítvány ( FQTEK vs. FOTEK ). A valóságban jóval kisebb teljesítményűek mint amennyi rájuk van írva, ill. a szigetelési ellenállásuk is jóval kisebb. Így aztán biztonsági szempontból erősen aggályosak.
Persze az áruk is jóval szerényebb más típusokhoz képest, nodehát ez így akkor is elég gáz szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#21533) ViZion válasza JozsBiker (#21532) üzenetére


ViZion
félisten

Szia! Köszönjük. Szerintem akik itt olvasgatnak, azok ismerik ezt a kínai khmmm... minőséget. Ahogy itt is és az okosotthon topikban is elhangzott sokszor, a kínaiak azt írnak rá, amit a vevő (nem a végfelhasználó, hanem a nagyker, importőr, etc..) kér.
Szal. lehetne a relék, szenzorok, okos kapcsolók nagyon nagy részét is ehhez pattintani, a szitu ugyan az. Pl. konnektoros/dugvillás okosrelé, 20 A terhelhetőség, vagy a sokat emlegetett Wemos klónok, stb... egy kalap. Amúgy nekem is Fotek klón van, elvi 25A, eszembe nem jutna megküldeni annyival. Keringetőt kapcsol, max 65 W, de ált. a 40 W állásban használom (lehet nem ezek a pontos értékek, nem emléXem).
Ohh, és a kínai TV okosítókon backdoor is van, pár hete linkeltem valahol.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21534) JozsBiker válasza ViZion (#21533) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Rendben, és ha mondjuk az ali -ról venném bele is kalkulálnám ezt a tényezőt, de mondjuk a Hestore -tól mást vártam volna ...

(#21535) Aryes válasza JozsBiker (#21532) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezt jó tudni :R

(#21536) Micsurin válasza JozsBiker (#21534) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Hestore néha meghökkennék mennyire kufárkodik és hülyére vesz. :D

Igen gyakran az allis szemetet adja el itthon is. Volt anno ARM alapú mikrokontroller amiből lazán minden ~8.-9. kuka volt laboron.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#21537) #99235328 válasza JozsBiker (#21534) üzenetére


#99235328
törölt tag

Nekem sikerült anno a Hestore-ról olyan stm32f103 mcu-val szerelt scope kitet venni, ami valami kínai klón kontrollerrel volt szerelve és nem is a hirdetett dso-138 volt még a firmware sem.
Persze nem működött induláskor kapásból, kaptam 1 hónap után egy másik ugyanilyen klón-t.
A kijelzőjét használom a többi része valami doboz alján pihen.

más:

Adott egy STM32F401CCU, aminek a pinjeiről szeretnék egy i2c 1.3" oled kijelzőt és egy másik pinről egy i2c hőmérséklet szenzort hajtani.
Azért a pinekről, mert az a tervem, hogy akku merülés esetén ezeket lekapcsolom, a kontroller pedig sleep-be megy alkalmanként feléledve és felvillantva egy üzenetet a kijelzőn, majd kicsit később sleep újra.

Ezen doksi 58-as oldala szerint, ha jól értelmezem, akkor 25mA-el (de összesen max 160mA-el) terhelhetőek a pin-ek. Ha beleférek akkor direktben meghajthatnék 2db pinről oled+szenzor párost?

[ Szerkesztve ]

(#21538) ViZion válasza #99235328 (#21537) üzenetére


ViZion
félisten

Tápot nem a GPIO adja. A 3 V szenzorokat símán a wemos 3.3 V-re kötöttem, a kijelzők ált. 3-6V vagy ilyesmit írnak, azt az 5 V-os betápra rakom közvetlen.
I2C-nél nem kellenek külön pinek, Wemos pl. nem is támogat több pinre I2C-t, csak egyre kösd mindet. Nálam 2 szenzor + kijelző ment ua. pinekről.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21539) Aryes válasza #99235328 (#21537) üzenetére


Aryes
nagyúr

A szenzor még csak hagyján, bár annak is karcsú a 25mA, de az oled egész biztosan nem megy el annyiról. Amit szeretnél, FET-tel szokás megoldani: a kijelző egy FET-en keresztül kapja a tápot, amit a gpio tud ki-be kapcsolni. Pontosabban 2db FET (P-FET + N-FET), ha a tápot szeretnéd kapcsolni, mert 1db a GND-t tudja megszakítani, ami nem biztos, hogy szerencsés.

Emlékszem erre a sztorira, erről írtál már ide régebben egy másik néven, nem? ;]

(#21540) #99235328 válasza ViZion (#21538) üzenetére


#99235328
törölt tag

De én pont azt szeretném, hogy a tápot az STM32 1-1 pinje adja.
Azokat hol kikapcsolom és így elveszem a tápot az eszköztől, hol vissza.

A cél az lenne, hogy amikor az akku 3.2V alá megy, akkor sleep-be menjen a komplett cucc és sem a szenzor, sem az oled kijelző ne kapjon tápot. Ne fogyasszon semmit.
Az STM32 és a szenzor+oled páros is inaktív legyen. Aztán időnként feléledne kis időre és csak az oled kijelzőre küldene egy "Low Battery" üzenetet. Aztán kis idő múlva ismét sleep és teljesen inaktív minden.

A TP4056 elméletileg 3.0V alatt (még nem próbáltam) elveszi az akkut véglegesen. Tehát ez a művelet gyakorlatilag 3.2V->3.0V merülés idején lenne így.

Aryes:
Kicsit méricskéltem...
Most kompletten (mcu, szenzor, oled) ~10mA mérhető amikor 1mp-ként kérek a szenzortól adatot és ugyanígy frissítem az oleden a kijelzést.
Ez azért csak ennyi, mert az STM32-t csökkentett órajellel használom, mivel így is "overkill" a feladatra.
Amikor csak időt jelez ki 1mp frissítéssel, akkor ~9.5mA az egész az akkun mérve.

Nyilván érdemes volna az oled kijelzőt max_kontraszt+fehér_háttér kombóval megmérni, de akár bele is férhetek a 25mA-be.
Mondjuk doksi szerint a "typical 23mA", "max 32mA".
Szóval elméletileg túlléphetem a limitet, jelenleg nem teszem.
Nem tudom így mehet-e pinről.

Igen, emlékezhetsz a sztorira. :K
Az azóta törölt 14+ éves regisztrációmmal akkor részletesen megosztottam ezt.
Ez az egész herce-hurca indított el a mikrokontrolleres vonalon.

(#21541) ViZion válasza #99235328 (#21540) üzenetére


ViZion
félisten

De mindegy, h mit mérsz, az nem arra való... FET-et vezérelni tud, ahogy Aryes is írta. Nem bonyolult, filléres dolog és megvédi az MCU-t.
Nálam az OLED-et gombnyomásra kapcsolja be, asszem 50 sec-re. Szal. csak akkor műXik, ha nézem. Nem a fogyasztás miatt, hanem így praktikus. Ez nem lehet megoldás? Szenzorok (többsége) alig használ energiát, szal. azzal nem foglalkoznék külön.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21542) #99235328 válasza ViZion (#21541) üzenetére


#99235328
törölt tag

Mivel jelenleg 10mAh fogyasztást sikerült elérnem, attól tartok, hogy +2db FET bepakolásával megemelkedne ez.
Vagy nem emelkedne?
Illetve inaktív állapotban (mcu + oled sleep) nem fogyasztana semmit?

[ Szerkesztve ]

(#21543) vegyszer


vegyszer
addikt

Szervusztok!

Kicsit elmérgesedett a helyzet a 15 éves fiam, és köztem. És gondoltam, hogy utána járok egy "gyerekszivató" célszerszám épírésének.
A feladvány az lenne, hogy az eszközt az UTP anya anya toldó helyére rakva tudjon olyat csinálni, hogy álttalam beállított időközönként (5-8 perc) mondjuk 15s időre az UTP 8 ere köztti kapcsolatot megszakítja, majd ha letelik az idő, akkor visszaállítja.
Csak hogy a fiam érezze a törődést, hogy este mikor kell mennie aludni, mert a hajnali 5:40-es ébresztő nem az erőssége, főleg, ha háromkor még zombit/ellenséget vadászik. Mert számomra az nem infó, hogy "DE EZ MOST RANKED!"

Ezt milyen eszközzel lehetne megszaggatni, hogy az UTP-n átmenő jeleket ne zavarja meg? Mert az ok, hogy egy ESP32-vel az ON/OFF arany gyakoriságát be lehet állítani akár távolról is.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#21544) Aryes válasza vegyszer (#21543) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem lenne egyszerűbb a Windows szülői felügyelet (Family Safety)? Nálunk 2 gyereknél is remekül működik. A beállított időben kijelentkezteti a gyereket a gépből.

De a routerben is szokott lenni (nálam legalábbis van) szülői felügyelet, ami pont ezt csinálja, levágja a netről a gépet.

Az általad leírt feladatra viszont van egy sokkal cizelláltabb módszerem! ;] Van a gyerekek gépére telepítve egy-egy TightVNC szerver, ez a Windows-zal indul és kikapcsolásig működik, a tálcán se látszik. Ezzel tudom távolról felügyelni a gépet, például ha nem vagyok otthon, be tudom írni az admin jelszót stb. Meg rá tudok nézni, milyen disznóságot művel. :U
Na most, amikor nem hajlandó kikapcsolni a gépet, belépek, és elkezdem b*szogatni az egeret. Vagy az ESC-et nyomogatom, hogy bejöjjön a menü. Egy FPS közben bármikor 1-3 percen belül garantáltan célra vezet. ;] ;] ;]

Ha mégis maradnál az eredeti tervnél: egy DIY oszcilloszkóp alkatrészei közt találtam ezt: AQY210EH PhotoMOS, nem tudom mi a magyar neve, FET-es optocsatoló, AC-t is lehet vele kapcsolni, talán az UTP kábelt kapcsolgatni is jó lenne!

[ Szerkesztve ]

(#21545) ViZion válasza vegyszer (#21543) üzenetére


ViZion
félisten

Saját AdGuard Home szever, reklámokat és szolgáltatásokat blokkol. Nálam ezen kívül opnsense is van, ha felmorcosít, akkor a 0,5 MBit/sec "IoT" pipe-ba rakom, nesze neked tiktoklyutúb... ;] De ez a netről is lekapcsolja 21 h-kor.
PC-n van egy progi, már nem használjuk, Romaco timeout a neve, ez kijelentkezteti X idő után. Lehet napi, session, stb. kvótákat beállítani. Winfos family-t próbáltam, telepítésig sem jutottam el, olyan körülményes. Telefonra a Family link egy bugos sz@r, gyerek megkerülte, de leszedni nem lehet, azt is tiltotta, amit amúgy engedélyeztünk...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21546) Aryes válasza ViZion (#21545) üzenetére


Aryes
nagyúr

Winfos family-t próbáltam, telepítésig sem jutottam el, olyan körülményes

Tény, de ha egyszer sikerül, jól működik és nem tudja kikerülni.

(#21547) Undoroid válasza vegyszer (#21543) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Szomorú, hogy ez a helyzet... :( ...a routerben jelszóval korlátozd le annak a gépnek (vagy akár az összesnek) az elérhető maximum sávszélességét mondjuk 300Kb/s-re és nem lesz gond! Működni fog ugyan, de olyan lassú lesz, hogy öröm lesz nézni, ahogyan végül kikapcsolja a gépét és megy pihenni!

Az lenne a legjobb, ha beszélnél a fejével és saját maga rájönne arra, hogy mindjárt jönnek az ünnepek és a Téli szünidő...addig viszont vannak fontosabb dolgok! :U

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#21548) vegyszer


vegyszer
addikt

Mindenkinek köszi a tippeket.
A helyzetet bonyolítja, hogy a nevelt fiamról van szó. A gépen ő az admin (mert az apjától kapta). Nekem nincs a géphez közvetlen hozzáférésem.
(Így a különböző family appok nem játszanak)

A hálózat felépítése úgy néz ki, hogy a wifi képes modem mögött van egy másodlagos rooter,ami mögött lóg még egy rooter. A másodlagos a gyereket, a harmadlagos az anyóst látja el nettel.

A gyerek szép szóra nem hallgat. Ha tudna napi huszonhat-huszonnyolc órát is tolná a játékot.

A modemet piszkálni tudom, de eddig csak drasztikus eredmények voltak. Ezért merült fel bennem, hogy hogyan lehetne ezt az UTP kábelt egy wifi vezérelt módon szaggatni.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#21549) ekkold válasza vegyszer (#21548) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Ami ide tartozik ebből az egyedül az ESP-vel történő vezérlése pl. egy relének. A többi innentől már nem arduino téma, hanem hálózat és router konfigurálás. Tehát légyszi ne offoljatok tovább.

(#21550) JulianSinulf válasza vegyszer (#21548) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Szegény gyerek, nem hagyod, hogy ranked meccseket játszon a haverokkal. Elég nagy trauma fogja érni. Főleg, ha új haverokat kell keresnie, mert nem tudja megkerülni a korlátozásod.

Ha tudod, hogy mivel tolja a gyerek, akkor rá tudsz keresni, hogy milyen nyitott port kell neki. Ha ezt a routeren bezárod nyitás helyett, akkor valószínű online nem fog játszani a játékkal.

Ha átrakod a gyereket a harmadlagos routerre, az anyóst meg a másodlagosra, akkor a harmadlagoson próbálkozhatsz korlátozni, hogy ne zavarj meg másokat. Persze, ha a routeren van reset gomb, akkor a gyerek hamar kikerülheti. Ahogy a kábelbe épített elektronikát is, ha megtalálja. Meg a port korlátozást is.

Én amúgy egy egyszerű barbár módszerrel próbálkoznék első körben. A hálókábel jeleit átvinném egy relén. Ha azt akarom, hogy ne játszon, akkor relé lekapcs. Hogy ezt esetleg távolról vezérled és ESP-t használsz hozzá vagy más módon, ahogy neked kényelmes.
Kicsit barátságosabb megoldás, ha relé helyett optocsatolót használsz a kapcsolat megszakítására.

De időközönként egyszerűen újraindíthatod a routert is. Ez is meg fogja akasztani a játékot. Igaz, hogy mindenki netjét is, de, ha már leszokott a gyerek, akkor nem lesz ezzel sem gond. Addig meg azt mondod, biztos frissítette a szolgáltató.

Amúgy meg, ahogy írták, szülői felügyelet használata a routeren.
Esetleg a routereket megfelelően beállítani, hogy csak egy adja az IP címeket, így onnan látod az összes klienst és tudod őket szabályozni.
Ha a "modemed" wifis, akkor gondolom az egyben a router is. Oda kellene irányítani mindent. A másik két router-t berakni AP üzemmódba. Nálam is így van most, csak két eszközzel. Mindegy, hogy melyik kliens hova csatlakozik, az első eszközön be tudok rájuk állítani mindent, mint a statikus IP cím vagy a port nyitás. A második eszközbe sosem kell belépnem.

@ekkold: Bocsi, míg te írtál, én is, így csak elküldés után jelent meg a hsz-ed.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.