Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21451) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Valakinek sikerült egy ilyen kijelzőt átcímezni a 0x3C-ről 0x3D-re?
[link]

Pont ez a típusom van, I2C-n használom. Több helyen azt olvastam, hogy a DC lábat kell 10kohmal magasra húzni. De ez a láb GND-n van alapból, szóval hiába teszek oda 10kohmot.
Köszönöm!

(#21452) Aryes válasza Tomika86 (#21451) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nincs rajta valahol egy 0 Ohm smd ellenállás, amit le kell ehhez műteni?

(#21453) Tomika86 válasza Aryes (#21452) üzenetére


Tomika86
senior tag

Pont most találtam meg. A panelra szitázva ott van miket kell átforrasztani I2C-hez. Na ezekből az R10(szalagkábel alatt van) ami a DC lábat testre húzza. Ezt kiforrasztva és 10kohmal felhúzva 3D lett a cím.

(#21454) Aryes válasza Tomika86 (#21453) üzenetére


Aryes
nagyúr

:C

(#21455) vegyszer válasza Aryes (#21442) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem valami infó elveszik a dologban, hogy megértsem, miről van itt szó.
Adott ez a hélium móka. Ahogy én nézem, ez valami bányász céleszköz, akik LoRaWAN-on kommunikálnak.
Azt tudtam eddig a bányászatról, hogy erőforrásigényes dolog, de sosem érdekelt.
De arról utalást, hogy lehet használni pénz ellenében a hálózatot, na azt nem találom.
Mit, és merre kellene keresnem?
Valószínűleg vak vagyok a dologra...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#21456) Aryes válasza vegyszer (#21455) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ahogy én nézem, ez valami bányász céleszköz, akik LoRaWAN-on kommunikálnak.

🤣 Bocs. :)

Ezek LoRaWAN routerek, amik LoRaWAN hálózatot hoznak létre. Helium tokent kapsz az üzemeltetésért, minél több másik routerrel tudsz összekapcsolódni, annál többet tudsz vele bányászni.

Azt tudtam eddig a bányászatról, hogy erőforrásigényes dolog
Az volt régen, amíg proof-of-work volt a bányászat alap koncepciója. Itt proof-of-coverage van.

De arról utalást, hogy lehet használni pénz ellenében a hálózatot, na azt nem találom

Start using

Ezeket úgy írom, hogy én magam nem használom egyik részét se a hálózatnak, egy kollégámtól hallottam a hírét, aki viszont befektetett (több) routerbe is. Látható a lefedettségi térképen, hogy Debrecenben jobb a lefedettség, mint Budapesten. :))

(#21457) Wolfram válasza vegyszer (#21455) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Honnan-hova akarsz átvitelt? Saját végpontokra gondoltál, vagy ingyen "wifi"-re? Ez utóbbi természetesen nincs. Fizetned kell ha más hálózatát használod. 😳

(#21458) #99235328


#99235328
törölt tag

Van valakinek tapasztalata ezzel a kütyüvel?

Neten keresgélve láttam, hogy kapott hideget/meleget.
Elméletileg hajlamos az 5V stab megadni magát ér ráereszteni a tápot direktben.
Mennyire problémás konstrukció, merjem használni? (van 2db)

(#21459) Tankblock válasza #99235328 (#21458) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Szia

9V hajtom (régi router dugasztápja) ennek egy klónját 6-7 éve napi 24h ba, még működik, nekem a bekapcsoló gonb adta meg magát, de azt bekötöttem direktbe....

Minnél közelebb vagy az 5V hoz annál kevesebbet fűtenek el a LDO-k....

Release the Beast....

(#21460) tibi-d


tibi-d
tag

Szükségem lenne egy kis brainstorming-ra.
Egy Arduino programnak van kb 50db olyan változója, aminek az értékét program futás közben meg lehet, vagy kell változtatni. Erre egy virtuális keypad ad lehetőséget. Hogyan lehetne frappánsan megoldani, hogy a keypad annak a változónak adja át az értékét, amelyik éppen meghívta.

(#21461) Aryes válasza tibi-d (#21460) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miért, most hogy csinálod?

(#21462) tibi-d válasza Aryes (#21461) üzenetére


tibi-d
tag

Attól függően, hogy hol tart a program, az almenüknek, funkcióknak adtam egy számot. Amikor a keypadon érvényes adat keletkezik, akkor megnézem, hogy a korábban eltárolt számhoz melyik változó tartozik, és átadom neki az új értéket. A program tovább fut. Ez rengeteg összehasonlítással jár, lassítja az amúgy sem acélos vasat. Ráadásul amíg a keypadon pötyögik az adatot, a főprogram áll.

(#21463) Tankblock válasza tibi-d (#21462) üzenetére


Tankblock
aktív tag

50 változó esetén simán webserver és websocket kapcsolat,

vagy MQTT keresztül

valami Scheduler, OS támogatás sem árt h fusson ezen taskok egy másik szálon kezelve a kéréseket.

Release the Beast....

(#21464) Aryes válasza tibi-d (#21462) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez rengeteg összehasonlítással jár

Feltételezem azért, mert a változók nem tömbben vannak! Ezt kellene először átírni, egyébként a leírt megoldás teljesen életszerű szerintem. Másik megoldás, hogy a változónak a címét (&valtozo) átadni az adatbevitelt intéző függvénynek, ha a tömb valami miatt nem megoldható, illetve a menü/funkció váltásakor a változó címét egy pointerbe eltárolni és később azt használni az értékadáshoz.

Ráadásul amíg a keypadon pötyögik az adatot, a főprogram áll.

Annak nem kéne állni, át kellene írni, hogy adatbevitel alatt ne blokkolja a futást. De csak a kód ismeretében tudnék ebben segíteni, ha gondolod, tedd fel valahová, ha nincs benne ipari titok. :)

(#21465) tibi-d válasza Aryes (#21464) üzenetére


tibi-d
tag

Én is abban gondolkodtam, hogy létrehozok egy 50 elemű tömböt, és minden változó a tömb indexével lesz azonosítva. A taszkok adott index tartományon belül garázdálkodnak az adatokkal. Amikor adatmódosítás iránti kérés érkezik, akkor az aktuális indexet betárolom, majd ha a keypad visszaadta az értéket, beírnám a tömbindex által meghatározott cellába. Ha a program oda ér, egyszerűen kiolvassa a cella adatát. A gondom az, hogy az adatok vegyesen integer, float típusúak. Az, hogy az adatbevitel alatt "áll" a főprogram nem annyira gáz, mert a program struktúrája olyan, mint egy mosógépnek. Előbb beállítod a paramétereket, utána elindítod a folyamatot, és nem kell, "nem szabad" már módosítani a paramétereken. Legfeljebb leállítható a folyamat.

(#21466) Aryes válasza tibi-d (#21465) üzenetére


Aryes
nagyúr

A gondom az, hogy az adatok vegyesen integer, float típusúak.

Hány tizedesjegyig használod a float típust? Mi lenne, ha például teszem azt 3 tizedes jegyig érdekel, akkor beszorzod 1000-el, és az eredményt int típusba tárolod, majd felhasználáskor visszaosztod? ;)
Ha van elég RAM, akár string-ként is tudod tárolni a bevitt adatokat.

(#21467) tibi-d válasza Aryes (#21466) üzenetére


tibi-d
tag

Mivel a változók többsége float, ezért az int-eket alakítanám float-á. A float az 0.1 pontos. RAM van bőven. Talán 50% a kihasználtság.

[ Szerkesztve ]

(#21468) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Nekem ugyanez az ESP32 -es webkamera van, de az enyém 1 perc alatt 1 kép kockát ad.[link]
Ha a legkissebbre veszem a kép felbontást, akkor 10-15 mp 1 kép kocka, de a kepet alig látni olyan pici. Azt hittem ez ilyen gyenge, és dobtam a sarokba...vele együtt a projectet is.
A videón viszont, nagy felbontásban jó frissítéssel ad képet.
Ahogy megvettem úgy van, semmit se változtattam, csak bekapcsoltam, csatlakoztam.
Valamit be kell állítanom> Vagy miért rossz nekem?

Wifi 1m-re van, és nincs gond a wifi-vel. Biztonsági kamera is azon van és FHD képet ad. Telefonono néztem a wifi sebességet nincs gond vele. Tehát nem azzal van baj.

[ Szerkesztve ]

(#21469) Aryes válasza tibi-d (#21467) üzenetére


Aryes
nagyúr

👍

(#21470) Aryes válasza lanszelot (#21468) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mit jelent a "nagy felbontás"? A kódban FRAMESIZE_CIF van beállítva, ami 352 × 288 felbontás. A youtube videó alatt linkelt kóddal próbáltad? Nekem is van egy OV2640 kamera modulom, ebben a felbontásban nekem hozza kb azt a sebességet, ami a videón látható, kb 15 fps biztosan megvan. 160x120 módban 60fps körüli. Áramellátása rendben van? 1A körül igényel a kamera modul.

(#21471) lanszelot válasza Aryes (#21470) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Köszönöm szépoen a választ.

Nagy felbontás: ami a videón látszik.
A video linkben a kód a kisautó kódja.
Én az eredeti kódot használom amivel a kamerát küldték.
15fps jujj de jó lennem Nekem 15mp / 1 kép kocka a max.
Anker 3+1 -es usb töltő az áramforrás./max 45W 2A/

(#21472) joczo1337


joczo1337
tag

Sziasztok!
Uj vagyok a mikrokontrollerek vilagaban,a vagyam a kovetkezo: [link] eszerint a video szerint,vagy ehhez hasonlo megoldaskent szeretnek 4-5 homerseklet szenzort elhelyezni a hazban es akorul,viszont olyan csavarral,hogy szeretnem oket tavolrol is,netrol elerni.
A nyilvanvalo portnyitason kivul meg valami zeronetes megoldas,vagy tor/i2p hidden servicen keresztul huzas jutott meg eszembe,de ezek eleg fejjel a falnak megoldasnak tunnek nekem :DD
Van valami egyszeru,mar kesz megoldas erre?ha lenne mod ra,akkor az ilyen cloudos dolgokat kihagynam,ellenben az itthoni szerverkent funkcionalo gepre mehet barmi.
Koszi a segitseget!

(#21473) weiss válasza tibi-d (#21467) üzenetére


weiss
addikt

Mekkorák az intek? A floatban csak (2^24 - 1)-ig tudsz veszteség nélkül intet tárolni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#21474) ViZion válasza joczo1337 (#21472) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
DHT11-et engedd el! ;) Az nem való kültérre. Ha kültéren párát is szeretnél mérni, akkor arra AHT20/AHT21 az ócó és a pára része pontos, de ez I2C, közel kell legyen a boardhoz. Beltérre jó és ócó cucc.
Hőmérsékletre kültéren szerintem OneWire a megfelelőbb (pl. Dallas DS18B20 szenzor), a DHT22 drága.

ESPEasy-t lehet FW-nek használni, kontrollernek a Thingspeak vagy uhh, nem is tudom mit használtam, Blynk volt asszem...
Ez nem "gyári" cloud, csak a Te dashboardodra küldi az adatokat, azt sem tudja, h mitől és mit kap. Otthoni szerverre is MQTT-t tud küldeni, ha a szerveren van bróker.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21475) Aryes válasza lanszelot (#21471) üzenetére


Aryes
nagyúr

Anker 3+1 -es usb töltő az áramforrás./max 45W 2A/

Nem ismerem ezt, 5V-on mekkora áramot tud leadni 1 porton? A kábel is át tudja ezt vinni?

Próbáld meg a kisautó kódját használni hozzá.

(#21476) Janos250 válasza joczo1337 (#21472) üzenetére


Janos250
őstag

Mi a baj a portnyitással?
Az adott portra beérkezett üzenetek egy adott lokális IP címre mennek, ami a Te ESP32-d.
Ott szövegként beolvasod a böngésző kérését, és ha nem tetszik, eldobod. Nincs benne se Windows, se egyéb nyalánkság, ami disznóságot csinálhat.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#21477) joczo1337 válasza Janos250 (#21476) üzenetére


joczo1337
tag

Igazabol nincs vele baj,csak periodikusan valtozo IP,ha tobb eszkozt rakok ki akkor mindegyiknek kulon oldal,port,ezert gondolkodtam rajta,hogy van-e valami megoldas :)) de lehet,hogy az lesz elso korben,meglatjuk.

(#21478) ViZion válasza joczo1337 (#21477) üzenetére


ViZion
félisten

Ahogy írtam, ha pl. Blynk-re (de van egy halom hasonló) küldöd, akkor tök mindegy, ha óránként más az IP-je. Ez semmi port nyitás, semmi adat befelé.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21479) tibi-d válasza weiss (#21473) üzenetére


tibi-d
tag

65535-nél kisebbek.

(#21480) Aryes válasza joczo1337 (#21477) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miért kellene mindet külön-külön porton elérni? Egy csomó egyszerűbb megoldás van ehelyett.
- kinevezel egy controllert központnak, a többi erre küldi az adatokat, és te a központot éred el
- egy külső szerverre küldik az adatokat, pl thingspeak vagy hasonló
- írsz egy szerver oldali (pl. PHP) scriptet, feltöltöd egy ingyenes tárhelyre

A portnyitás helyett viszont javaslom inkább egy VPN szerver futtatását (akár a routeren, akár pl egy Raspberry-n), sokkal biztonságosabb.

(#21481) dew28 válasza joczo1337 (#21472) üzenetére


dew28
aktív tag

kicsit off, de :

kezdesnek jo lehet amit szeretnel, de ha mar belerazodsz kozben, jonnek az uj otletek, jolenne visszanezni, keresni, stb az adatok kozott, aztan uj szenzorok, kapcsolok, es epul az okoszisztema.
pl
a kepen levokhoz en a kovetkezoket javasolnam tanulmanyozasra:
HW oldalon: megfelelo MCU+Szenzor (pl ESP8266, ESP32 stb), + egy szerver gep (ez nalad adott)
SW oldalon: MCU-ra pl tasmota firmware, -> MQTT -> influxdb -> Grafana

onnantol kezdve eleg csak a grafanat kiengedni netre (v VPN, v Zerotier), es latod a dolgokat tavolrol.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#21482) ViZion válasza dew28 (#21481) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem a Tasmota ehh... :DDD Persze kinek mi, ez a jó benne. :R
Merjünk nagyot álmodni, mert azt tudjuk, h a fogyasztásmérés meg a hőmérők az okosotthon "kapudrogja". Szal. lehet mindjárt egy HA + Mosquitto broker + Victoriametrics + Grafana. Ha MQTT-t nem akar, akkor ott az ESPhome, nekem ez egyszerűbb, mint a Tasmota.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21483) Janos250 válasza Urna (#21264) üzenetére


Janos250
őstag

Hol tudtad kiválasztani a PCBway cégnél a szállítási módot?
Én most próbáltam tőlük rendelni egy 1mm-es vaslemezből lézervágással egy 30*40 mm-es lamellát. Nem adott választási lehetőséget, és 25 $ lenne szállítással. Ennyit nem ér a buli.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#21484) LustaDick123 válasza joczo1337 (#21472) üzenetére


LustaDick123
tag

Van valami egyszeru,mar kesz megoldas erre?

Ha nem ragaszkodsz mikrocontrollerhez, akkor kb. bármelyik okosotthon rendszer erre alkalmas. Én egy Xiaomi rendszerrel figyelem a nyaralómban a hőmérsékletet, mozgást, ajtónyitást stb.
Először én is mindenféle rpi, mikrocontroller stb. vonalon indultam és hamar rájöttem, hogy azonos áron kb. van dobozos p&p cucc is (persze ekkor kimarad a barkácsolás és szívás öröme - ami a távolság miatt esetemben nem hátrány).

(#21485) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Na, csudajó. SIM900 modulnál gyárilag nem raszteren vannak a tüske-aljzatok :W

(#21486) Tankblock válasza JozsBiker (#21485) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Szia

Ez nem egy Arduino shield?
mert akkor az alap arduino pinkiosztásnak felel meg,....

Release the Beast....

(#21487) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire járok jó helyen, az oldal keresője az ESP-re nem dobott ki semmit.

Vettem egy ESP32-CAM (OV2640) modult MB lappal.
Feltöltöttem rá ezt a kódot.
Egyrészt hiába állítom be a hálózatom adatait a kódban, saját hálózattal indul.
Az AP részen megadtam adatokat, de nem vette figyelembe, a default saját hálózattal megy akkor is.
Ha a kész oldalon módosítom, akkor rácsatlakozik a hálózatomra, de valami ping hibát dob gyakran. És újraindításnál elfelejti.
Ezek voltak az apróbb gondok.
A nagyobb gond, hogy a kamera képe nagyon homályos és, hogy időszakosan megáll. Pár másodpercig üzemel, majd semmi. Ha újrakérem a közvetítést, akkor megint megy pár másodpercig és semmi.
Az EPS32S nagyon melegszik, ahogy a kamera is és a feszültségszabályozó is.
Ez az első ESP-m, így nem tudom, hogy ez normális egy ESP-nél?
Vagy valami baja van?

Ha esetleg nem ide kellett volna írnom, akkor tudtok ajánlani egy helyet, ahova mehetek?

(#21488) JozsBiker válasza Tankblock (#21486) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Nem a pinkiosztással van a probléma, hanem hogy a két piros aljzat nem egész raszternyi távolságra van egymástól. Mint látod csak úgy tudtam valamennyire beledugni egy - nyilván méretpontos - tüskesort, ha meghajlítottam.
A modul ebben a hozzászólásomban látható.

[ Szerkesztve ]

(#21489) biker válasza JozsBiker (#21485) üzenetére


biker
nagyúr

a köztes felesleges pint vedd ki, az aljzatok jó raszterben vannak, egymáshoz van közelebb
ez így szabályos, két tüskesor darab kell, nem egy nagy.
ez egy arduino shield, ami gyárilag direkt ilyen!

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21490) Aryes válasza JulianSinulf (#21487) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szia! Jó helyre írsz. A melegedés természetes, egy pici hűtőbordát érdemes a melegedő részekre ragasztani.
Az, hogy megáll, lehet annak a következménye, hogy a feszültség szabályozó túlmelegszik és letilt. Mivel táplálod meg? Minimum 1A táp kell neki, olyan táp kell, ami ezt bírja (pl. PC usb 2.0 aljat kevés hozzá, csak 500mA-t bír hivatalosan).

(#21491) JulianSinulf válasza Aryes (#21490) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Örülök, hogy jó helyre írtam.
Köszi a választ!
5V-on 200 mA-t vesz fel. Ezt el kellett volna bírnia az USB-nek is.
Ettől függetlenül elég jól melegszik. Kommunikációs panel nélkül és tápegységre kötve folyamatosan képes üzemelni.
A wifi rész beállítása nekem magas. Pedig nagyon egyszerűnek kellene lennie.
Megadtam a megfelelő helyeken a router nevét és jelszavát.
Elsőre rácsatlakozott, de nem töltött be oldalt.
Újraindítottam, akkor már nem csatlakozott rá, létrehozta a saját AP-ját default beállításokkal. Pedig ezt is átírtam, hogy más legyen az SSID, legyen jelszó. Nem lett.

(#21492) Aryes válasza JulianSinulf (#21491) üzenetére


Aryes
nagyúr

Pontosan mit is töltöttél rá?

(#21493) JozsBiker válasza biker (#21489) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

az aljzatok jó raszterben vannak, egymáshoz van közelebb

Tehát nincs jó raszterben. Csak gondolj bele, mondjuk egy próba nyákra szeretnéd dugni ahol 2 db 8 -as érintkezősor van ...

(#21494) ViZion válasza JulianSinulf (#21491) üzenetére


ViZion
félisten

Van Home Assistant-od? Mert akkor adnék esélyt az ESPHome-nak.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21495) biker válasza JozsBiker (#21493) üzenetére


biker
nagyúr

De JÓ! direkt ilyen az arduino uno, és minden uno ilyen, és minden hozzá kaphato szendvicspanel ilyen. Én is gyártatok rá panelt, figyelni kell erre

2db 8-as sort kell betenni, te meg egy 17-essel próbálkozol, ami nem fog menni!
a két darab 8-as sor közt nem 2RM hanem 1RM van
Lásd itt, jobb és bal oldalt más a pinsor osztása

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21496) JozsBiker válasza biker (#21495) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Tényleg igazad van, nem tűnt fel hogy az UNO -n is így van. Gondolom nem szivatásból van így ( hiszen így normál 2,54 raszterű próbanyákra nem dugható rá ), hanem valami ésszerű oka is van. Lehet tudni mi az ?

(#21497) Aryes válasza JozsBiker (#21496) üzenetére


Aryes
nagyúr

Lehet tudni mi az ?

Persze! Az UNO egy amatőrök számára tervezett eszköz, egyszerűen azért ilyen, hogy ne lehessen fordítva rádugni a hozzá készült shield-eket.

[ Szerkesztve ]

(#21498) JozsBiker válasza Aryes (#21497) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Ezt szerintem kevésbé szivatós módon is el tudták volna érni, mondjuk ha bizonyos pozíció tömött lett volna, mint - ha jól emléxem - annak idején az IDE -s vincseszterek csatlakozóinál.
Szerencsére a SIM900 -on csak egyetlen pint kell felhasználnom tehát elég az egyik 8 -ast használnom, de komolyan bajban lennék ha mindkettőt kellene.
Sőt ha tovább elmélkedem a két 8 -as sor közül valamelyik nincs raszterben az ellentétes oldalihoz képest. Tehát ha azt a 8 -ast használva dugom a próbanyákra, törvényszerű hogy egy picit "nyeklik" a nyák. Vajon melyiknél ?

(#21499) JulianSinulf válasza Aryes (#21492) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Ezt töltöttem rá.
Az utils részen a 29, 30. sorban megadtam a routerem elérhetőségét. Néha rácsatlakozik, néha nem.
A 40, 41. sorban megadtam egyedi adatokat, arra az esetre, ha AP-t hozna létre. De ez sem működik.
A data könyvtárat rá kellett másolni egy SD kártyára, hogy működjön a weboldal. Ezzel nincs is gond.
Egyebet nem módosítottam, csak fordítottam és ráküldtem az ESP-re.
Az arduino-ban a hardvert ez alapján állítottam be. 6:10-nél megállítva szerintem minden látszik. Mondjuk itt a videóban egy lábat összezár a GND-vel és úgy programozza. Azt nem értettem, hogy ez miért kell, én nem csináltam. Az MB panelon van rá egy nyomógomb, de nem villogott a piros led, hiába nyomtam. Lehet, hogy félreértettem valamit.
Ezen kód előtt meg az ESP könyvtár Camera kódos programjával próbálkoztam, arra töltöttem rá ezt a másikat.

(#21500) JulianSinulf válasza ViZion (#21494) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Nincs. Legalábbis nem állandó jelleggel. Csak virtuális gépen van fenn, mert kellett egy 3D nyomtatóhoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.