Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !

Van egy harangvezérlő "projektem" ami olyan stádiumba került hogy dobozolni kellene. Nem túl bonyolult: Nano, SIM900 kártya, szilárdtest relé, tápegység. Egy 230 V -os bemenet és egy kapcsolt 230V -os kimenet. Nem kültér, de ablak nélküli helyiség.

Még nem csináltam ilyet eddig, nem tudom hogyan célszerű elhelyezni és rögzíteni a részegységeket, az erősáramú részhez is gondolom valami sorkapocs kell. Azt sem tudom fém vagy műanyag dobozban gondolkodjak. Biztos volt már aki csinált hasonlót, ha gondolatébresztőnek egy-két képet feltennétek megköszönném.

(#21052) Aryes válasza JozsBiker (#21051) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem csináltam, de a körülményektől is függ, hogy hogyan érdemes dobozolni. Ha fűtetlen, szellőzés nélküli helyen van, akkor a nedvesség lehet a legnagyobb probléma. Mivel az esztétikum jelen esetben nem szempont, vegyél egy IP67 védett vízhatlan kötődobozt, azzal nem foghatsz mellé.

(#21053) Janos250 válasza JozsBiker (#21051) üzenetére


Janos250
őstag

Én 3D nyomtatóval szoktam nyomtatni dobozt, amiben mindennek megvan a helye, a rögzítéshez szüksége stiftek, lyukak, stb. Persze, ha nincs 3D nyomtatód, akkor ez nem megy.
Arra mindenképp figyelj, hogy a kisfeszültségű rész, és a 230 stabilan, biztonságosan legyen egymástól elválasztva! Akkor se legyen baj, ha történetes beleköltözik egy egér, darázs, stb, és elkezdi rágcsálni a dolgokat!

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#21054) Wolfram válasza JozsBiker (#21051) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Szia,

Külső doboz: falon kívüli kötődoboz [link] (a Gao/Obo félpuha műanyagból van, jól vágható)
Belső szerelésnél fém csavarok és anyák M2-től felfelé, távtartók, pl.: [link] , [link]
Ha nem akarsz vagy nem tudsz mindent odacsavarozni, jól jön a forró ragasztó is, pl.: [link]

Nem látom pontosan miről van szó, de a 230-as részt valószínűleg külön dobozba raknám.

(#21055) Tankblock válasza Wolfram (#21040) üzenetére


Tankblock
aktív tag

SPIFF - file rendszerbe JSON formátumba mented majd visszaolvasod....
A típussal mindenképpen foglalkoznod kell....

Release the Beast....

(#21056) Gergosz2 válasza Tankblock (#21055) üzenetére


Gergosz2
veterán

A típussal mindenképpen foglalkoznod kell....

Igy van. Egy elég jó megoldás lehet még, ha az ember egy struct-ba felfűzi, hogy mit is akar lementeni. Onnantól az írásnál és az olvasásánál simán végig lehet itrálni egy alap foglalási egységnyi pointerrel az egészet.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#21057) JozsBiker válasza Wolfram (#21054) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Köszi mindenkinek a tanácsokat dobozolás ügyben!

(#21058) Wolfram válasza Gergosz2 (#21056) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Ez jó lenne, létezik struct EEPROM iró/olvasó lib? 🤔

(#21059) Tankblock válasza Wolfram (#21058) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Egy jó programozási könyv/tréning kellene neked....

struct __attribute__((packed)) DataStruct {
double Temp;
};

DataStruct myData;

majd később egy random SAVE függvényben:
uint8_t bs[sizeof(myData)];
memcpy(bs, &myData, sizeof(myData));

aztán egy szép ciklussal beírod a EEPROMba az értékeket...

visszafele kiolvasol az EEPROMból sizeof(myData) adatot
memcpy(&myData, incomingData, sizeof(myData));
myData.Temp; // olvasod....

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#21060) Wolfram válasza Tankblock (#21059) üzenetére


Wolfram
aktív tag

_attribute_.. (packed), ojvé, c++ mágia a köbön :DDD

Ha már említetted a json-t ilyennel próbálkoznék:

írás: EEPROM.writeString(0, Serialize(mydata));
olvasás: mydata = DeSerialize(EEPROM.readString(0));

de úgy látom c++ ban nem igazán úgy működik hogy létrehozok egy osztályt változókkal és ráküldöm a serialize-t, pedig az lenne a kézenfekvő. :(((

[ Szerkesztve ]

(#21061) Janos250 válasza Wolfram (#21040) üzenetére


Janos250
őstag

NVS?

file > Példák > Preferences > StartCounter

https://espressif-docs.readthedocs-hosted.com/projects/arduino-esp32/en/latest/api/preferences.html

Ha nem érted meg, az azért van, mert részeg vagyok.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#21062) cog777 válasza Wolfram (#21060) üzenetére


cog777
senior tag

úgy látom c++ ban nem igazán úgy működik hogy létrehozok egy osztályt változókkal és ráküldöm a serialize
C es c++ az tul alacsonyszintu, neked kell ezt a serializaciot megirni hacsak mas meg nem irta.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#21063) Tankblock válasza Wolfram (#21060) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Ezt neked kell megírnod, nincs más mód, ne feledd ez a uC world, nem C# vagy magasabb nyelv, bár a lambda kifejezések működnek ESP-IDF alatt.

Nem, mágia csak instruálja a Fordítót,h ezeknek egymás utáni bytoknak kell foglalni mindenképpen a memóriában.

Amit te szeretnél is működhet, csak írd meg....

Release the Beast....

(#21064) Wolfram


Wolfram
aktív tag

Janos250, cog777, Tankblock, köszönet a válaszokért. :R

(#21065) cog777


cog777
senior tag

Valaki hasznalt mar Arduino Cloud-ot?
Ugy tunik csak a Web Editorban lehet legeneralni a cloud kodot.
Kicsit nehezkes egy letezo projekthez hozzaadni a cloud source fajlokat.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#21066) cog777


cog777
senior tag

Pushover tokeletesen mukodik FreeRTOS alatt is. [link]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#21067) weiss válasza cog777 (#21066) üzenetére


weiss
addikt

Miért ne működne, sima HTTP POST küldés.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#21068) Aryes válasza cog777 (#21066) üzenetére


Aryes
nagyúr

Telegram meg ingyenes.

(#21069) cog777 válasza weiss (#21067) üzenetére


cog777
senior tag

Remek, akkor megnezem. Get is mukodik gondolom.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#21070) cog777 válasza Aryes (#21068) üzenetére


cog777
senior tag

Koszi, azt is megnezem

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#21071) weiss válasza cog777 (#21069) üzenetére


weiss
addikt

Szerintem a teljes TCP/IP stack implementálva van ESP32-re, szóval szabad a pálya. Minden másra ott a [link]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#21072) Janos250 válasza weiss (#21071) üzenetére


Janos250
őstag

"Szerintem a teljes TCP/IP stack implementálva van ESP32-re"

Igen, a teljes LWIP, én még nem találtam hibás működést.
Ha úgy tarja úri kedvünk, akár a C file kezeléssel is használhatjuk.
Megadjuk a szabályok szerint az URL-t, file-ként megnyitjuk, és a szabványos műveletekkel kezeljük, írunk rá, olvasunk róla.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#21073) biker


biker
nagyúr

Sziasztok

Megoldandó probléma ismét :) van egy eszköz, ami jelenleg is működik, áramot mér, és annak függvényében a kimeneten adott jel jelenik meg, amit egy DAC állít elő, 0-1.5V közt, ez állítja a töltőn a töltőáramot. ehhez normál esetben 2x0.75mm2 kábelt húzunk, töltők párhuzamosan mennek rá, és a 0-1.5V jelből tudják, hány amperrel tölthetnek, ne terheljék túl a rendszert
Párszor írtám már róla itt is.

Arduino uno alapon fut, 3db RMS mérő méri az áramot, logika feldolgozza, és a DAC-ot egy táblázat szerint vezérli.

Jelen esetben a probléma, hogy 5 töltőre kellene eljuttatni a jelet, és nem húztak be 2eres vezetéket. sehova. és nem behúzható utólag.
Maga a jel mehetne párhuzamosan, egyszerre vezérli mindet.

Szóval a szükséges és jó megoldás egy vezeték nélküli adó, amit rá lehet programozni az unora, kb 50m hatótávon belül működik folyamatos jellel (ez fontos), a leadott jelet 5 helyen 5 vevő tudja venni, 5-30m-en belül van minden eszköz, de egy fal van két egység közt, ezért kellene erősebb jel.
A vevők 12V max tápról kell menjenek, de 5V is lehet, és a vett jelből előállít egy 0-1.5V jelet szintén a DAC-ra beállított tábla szerint
ha megszakad a jel, akkor 0V jöhet ki, ez a biztonsági megoldás.

Van-e ilyen eszköz, ami egy adó 5 vevő megoldással így elkészíthető? esetleg 5 adó 5 vevő, de akkor az 5 adó egymás mellett lesz 1-2cm-re, a vevők meg 5-30m-re

ez a DAC értelmező táblája 0-32A közt, 0-5A közt nincs kimenet

#ifndef DAC_BREAKOUT_BOARD_H
#define DAC_BREAKOUT_BOARD_H

/* DAC_Breakout_Board.h - Library for controlling
* IC line of Viridian charge points.
* Written by Thomas Brown
* Version 1.0
* Date 22/04/2021
*/


const int ampVoltages[81] = { 0,0,0,0,0,0,200,213,226,240,249,263,273,289,
300,312,323,340,352,365,377,390,403,412,423,436,
450,464,478,485,499,514,528,536,551,651,573,588,
603,612,625,640,646,663,677,684,699,714,723,736,
750,766,773,785,800,814,828,840,847,861,874,886,
898,909,927,938,950,961,976,986,1001,1011,1024,
1037,1049,1061,1076,1087,1100,1112,1126 };



class DAC_Breakout_Board
{
public:
DAC_Breakout_Board(int enable);
void setupDAC();
void setCurrent(int amps);
void disable();

private:
int _enable;

};
#endif

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21074) biker válasza biker (#21073) üzenetére


biker
nagyúr

bocsánat, 0.8V a minimum 6A-re, és 2.115V a max 32A-re amit kell kapjon a vezérlés a vezeték nélküli vevő által

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21075) razorbenke92 válasza biker (#21073) üzenetére

Szükséges a két irányú kommunikáció (pl. visszajelzés minden node-tól, hogy vette az üzenetet, minden rendben vele), vagy elég egy szimpla multicast?

NRF24L01+ modulokból tudsz csinálni multicastot, de akkor nincs infód a szolgáktól, hogy vették e az adást.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#21076) Gergosz2 válasza razorbenke92 (#21075) üzenetére


Gergosz2
veterán

NRF24L01+ úgy rémlik tud ACKot kezelni, így lesz infó arról is hogy megkapja e a címzett az üzenetet

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#21077) biker válasza razorbenke92 (#21075) üzenetére


biker
nagyúr

nem szükséges a feedback. ha nem vesz jelet, akkor nulla kimenettel max nem tölt, és akkor megnézik, resetelik, akármi.

és akkor adó oldalon kell egy ilyen az arduinora, és minden vevő oldalon egy ilyen egy arduinoval, valami microval akár, és azokra feltenni a DAC-ot egyenként. jó alap... Köszi, gondolkozok.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21078) Tankblock válasza biker (#21073) üzenetére


Tankblock
aktív tag

ESP 8266 v ESP32 antennás kivitel --> ESP NOW protokoll Broadcastolni.
Helyszínen ki tudod hamar próbálni, 30 m nem gond

Release the Beast....

(#21079) razorbenke92 válasza Gergosz2 (#21076) üzenetére

Igen, azt tudom, csak abban nem vagyok biztos mi történik, ha a vevők egyszerre ACK-olnak mind, azért gondoltam, hogy az kuszává válhat multicastnál, de másodjára belegondolva biztos, hogy nem ez az első alkalom, hogy valaki így akarja használni, biztos van rá valami megoldás.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#21080) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
[link]
Vettem egy ilyet, de nem tudom mi ez.
Mármint azt értem hogy valahogy wifire tudok vele csatlakozni, és ugyanazon a wifin keresztül böngészővel az ip cimet megnyitva látom a kamerát.
De kell hozzá Arduino?
Interneten át is el tudom érni?

(#21081) cog777 válasza lanszelot (#21080) üzenetére


cog777
senior tag

Elvileg az Arduino IDE-ben vannak esp32-hoz kapcsolodo "camera" peldak.
Azokat probald meg feltolteni ugy hogy beirod a wifi azonositot es jelszot. Remelhetoleg szabvanyosan kotottek ossze a kameraval a esp32-t.

En a Lilygo valtozatot fogom megvenni, azt legalabb latom a neten, hogy valaki mar kiprobalta.

Ha telepitesz egy VPN klienst, akkor Interneten keresztul is meg tudod nezni. [link]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#21082) lanszelot válasza cog777 (#21081) üzenetére


lanszelot
addikt

Először is köszönöm szépen a választ.

Nem tudom mi az az ESP32. Kell e hozzá Arduino /nano, uno, meg
a/?
Minek a Bluetooth benne? Azzal mit csinálok?
Vagy a kamerán kívül tud még valamit? Ahhoz van a Bluetooth?
Erre írtam hogy nem tudom mi az.
Csak bele ugrott valahogy a kosaramba, és mit lehet ilyenkor tenni :D

(#21083) razorbenke92 válasza lanszelot (#21082) üzenetére

Az ESP32 egy mikrokontroller. Te egy erre a mikrokontrollerre épülő fejlesztőpanelt vettél, amit úgy kell kezelned, mintha egy arduino lenne. Plusz mikrokontroller nem kell hozzá, de valamivel programoznod kell, mert ezeken nincs USB-Serial átalakító, mint mondjuk egy Nano esetén.

Programozni különböző fejlesztőkörnyezetekben lehet, akár Arduino IDE szoftverrel is tudsz rá programot írni, mint egy Arduino boardra.

Wifi-BT és még millió opció van benne, amit vagy használsz, vagy nem.

Szvsz, ha felmerül a kérdés, hogy "Azzal mit csinálok?" akkor általában az a válaszom, hogy ha ez kérdés, akkor egyelőre semmit. Nézegess projekteket. Youtube, Instructables, Hackaday és majd megjön az ihleted.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#21084) Aryes válasza lanszelot (#21082) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kb. 3-4 éve vettem egy ilyen modult, de csak most találtam neki feladatot. :))

(#21085) lanszelot válasza razorbenke92 (#21083) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Megérkezett az ESP32-CAM-MB .
Meglepett, de nagyon.
Én egy Arduino Uno méretre számítottam.
Ez akkora mint a nagyujjam :)
[kép] [kép] [kép] [kép]
És már fel van töltve rá a program, csak használni kell.
Usb-t bedugom, telefonon wifi-k között ott van, csatlakozok, böngészőben 192.168.4.1 és kész, beállítások és kamera kép.
Inkább adták volna linken a progit, mert így ha feltöltök rá vmit oda a progi :((
Szeretem az alap dolgokat megtartani. Hát ennél ez bukta

De nagyon tetszik.
Van Rajta memória foglalat, flash light, meg minden.
Nagyon hejde kis eszköz :C

(#21086) Aryes válasza lanszelot (#21085) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az Arduino IDE-ben, miután telepítetted az esp32cam library-t, a példaprogramok közt meg fogod találni azt a kódot, ami most rajta van.

Az alsó rész a programozó (usb-uart) lenne? Anélkül még kisebb ám. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21087) cog777


cog777
senior tag

Valaki probalt PlatformIO-val hasznalni Adafruit_ST7789.h?
hianyolja az mbed-et, mikozben Arduino IDE-vel tokeletes.
.pio/libdeps/esp32dev/Adafruit_ST7789/Adafruit_ST7789.h:21:10: fatal error: mbed.h: No such file or directory

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#21088) cog777 válasza cog777 (#21087) üzenetére


cog777
senior tag

Maradok az Aruino IDE-nel, nem tudtam megoldani az adott ido alatt.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#21089) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok!

SIM900 modulnál nem egészen értem hogy azt írják a táp bemenetén 5V, 9V vagy akár 12 V -ot lehet ráadni. Ez a kártyán egy stabilizátor IC -re megy amin valószínű esik valamennyi. Ha 5 V -ból esik akkor a belső áramkörei 3,3V -osak lehetnek. De akkor miért lehet közvetlenül összekapcsolni az adat lábakat az Arduino 5V -os lábaival ? Valamit biztos nem jól gondolok csak nem értem mit.

[ Szerkesztve ]

(#21090) Janos250 válasza JozsBiker (#21089) üzenetére


Janos250
őstag

"Supply voltage range 3.4 ... 4.5 V"

5V-tal ne hajtsd. Lábakra mehet 5V.
Miért nem SIM800? Olcsóbb, és újabb, korszerűbb, többet tud!

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#21091) JozsBiker válasza Janos250 (#21090) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Szinte mindenhol a SIM900 -at láttam, sok cikk van vele kapcsolatban, magyar webáruházakban beszerezhető ... fel sem merült más típus. De majd a következő projektnél :-)

A SIM900 -nak van egy olyan power csatlakozója mint az UNO -nak, azon lehet 5 - 12 V -ig táplálni. UNO -nál 7 V -tól lehet felfelé menni.

Most látom hogy a panelen levő fesz.stab. IC (29302T5) Low Drop Out típus, így valószínűleg nem sokat csippant le az 5 V -ból.

(#21092) cog777 válasza cog777 (#21087) üzenetére


cog777
senior tag

Oke, most mar rajottem hogy mukodik a PlatformIO-ban a library kezeles.
Lamer szamlalo porgetve, en az mbed-es verziojat toltottem le az ST7789-nek.

Siman kivalasztottam az Arduino valtozatot es le tudtam forditani.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#21093) Undoroid


Undoroid
őstag

Sziasztok!

A Nokia 5110-es kijelzők vonalán formálódott meg egy gondolat...úgy alakult, hogy az egyik munkatársam adott néhány leselejtezett okostelefont, amiknek a kijelzőjük még jó és szeretném őket hasonlóképpen felhasználni (csak kijelzésre, az érintő nem pálya!), ha van erre lehetőség:

Huawei P8 ALE-L02
Huawei Y560-L01
Sony C1505
LG KP500
NOKIA RM-638
NOKIA RM-914

A kérdésem az lenne, hogy az ezekből az elhasznált mobilokból kitermelt kijelzőkből lehetne-e használni Arduino vagy ESP segítségével a grafikus kijelzőjüket? :F

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#21094) Aryes válasza Undoroid (#21093) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kész library-t nemigen fogsz találni hozzájuk. Ha tudsz szerezni adatlapot valamelyikhez / találsz leírást a kivezetésekről, valószínűleg valami szabványos megoldás lesz, pl SPI vagy hasonló, innentől jöhet a reverse engineering. 😏

(#21095) ViZion válasza Undoroid (#21093) üzenetére


ViZion
félisten

Anno nekem is ez volt a kérdésem, Tablet kijelzőkre vonatkozóan.
Kb. Aryes válaszát kaptam valakitől, hogy a kábelezés sem fogom tudni bekötni (rajz vagy adatlap nélkül), de drivert is írni kell hozzá valószínűleg...
Szal elengedtem, 7" tablet megy a kukába.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21096) Janos250 válasza ViZion (#21095) üzenetére


Janos250
őstag

Nálam is ugyanez lesz a sorsa a régi telefonoknak.
Van, amelyik azért, mert csak 3G-s, van, amelyik azért, mert windows mobil van rajta, stb. Pedig van belőlük pár, amik egyébként működnek is.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#21097) Aryes válasza Undoroid (#21093) üzenetére


Aryes
nagyúr

Viszont amennyiben valamennyire működnek ezek a telefonok, igazából van rá mód, hogy a kijelzőjüket használjuk, akár touch-csal együtt! Úgy emlékszem ebben a topikban mutatta valaki a Vectordisplay projektet, ami régebbi telefonokon is elfutkározik. Elmentettem magamnak, hogy egyszer kipróbálom, de még nem jött el a pillanat. Neked hátha jó lesz. ;)

(#21098) ViZion válasza Aryes (#21097) üzenetére


ViZion
félisten

Home Assistant dashboardot kellett volna futtatnia. 1 GB ram, még ADBshell-el kitakarítva sem hozott vállalható sebességet sajnos. Rootolni nem tudtam, ahhoz nem értek, így is órákban már több van benne, mint amit a tablet ér... És most 2 telefon is megy a kukába, egyik működik, de szintén csak 1,5 GB ram, a másik Honor 7, az utángyártott akkuk 3-5 hónapig jók valamennyire, inkább befejezem a cserélgetést.
De ez pazarlás valóban, mert nengeteg DIY projectnek bőven elég lenne ilye4n oldszkúl kijelző.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21099) Janos250 válasza Aryes (#21097) üzenetére


Janos250
őstag

Hú, egy jó ötletet adtál! :C

Régi mobiltelefon, ami legalább WiFin meg tud nyitni egy WEB lapot, kidobás helyett
ESP32-höz kijelzésre jó lehet.

WEB lap + WEB socket, folyamatosan írja a szükséges látnivalókat az ingyen képernyőre.
Ha lesz energiám, lehet, egyszer kipróbálom.
:)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#21100) Aryes válasza ViZion (#21098) üzenetére


Aryes
nagyúr

Már úgy érted, hogy ezzel a Vectordisplay-el? Wifin vagy USB-n keresztül próbáltad?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.