Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) peeat válasza vkp (#21600) üzenetére


peeat
tag

Persze de egy tplinkhez képest sokkal stabilabb

(#21602) vargalex válasza peeat (#21601) üzenetére


vargalex
félisten

Ez sem mondható el általánosan. A Mikrotik is már annyi féle SoC-ot és Wifi chip-et használ, mint égen a csillag. Nekem egy hAP ac²-m van (most éppen egy kollégámnál van), nincs gond a wifi-vel, de az elérhető sávszélességben nagyon elmarad az azonos sebességet ígérő egyéb (mondjuk én OpenWrt-t használok, így OpenWrt kompatibilis) eszközöktől (pl. MediaTek). Ugyan ez igaz a cégnél lévő Mikrotik AP-kre is.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#21603) Janos250


Janos250
őstag

Ha valakinek elég 1 mag, és kevés láb, kicsi a hely, de ESP32-t akar, most €3.76.
Ingyen szállítással, ha a "3+ items from US $1.99" keretében veszed.
https://vi.aliexpress.com/item/1005005319963906.html
De több lábbal is ennyi.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#21604) Tankblock válasza Sebiferi (#21599) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Ha jól nézem akkor az esp32 az 5.2 alapján van. Nálam aRduibno IDE 2.2.1 van fennt
vicces módon az Espressif által 2.0.11, ha az Arduino ESP32 Boards csomag meg 2.0.13 ajánl :-)

én nem használom az Arduinot ESP32 programozásra, csak a esp-idf közvetlenül hivogatom (működik Eclipse, Visual studio Code ill terminálból is ) Ott nekem az esp-idf master nem tudtam szálat indítani, mert hibaüzenetet ad. visszaléptem 5.1.2 releasere és ott jól működik minden. Portolnom kellett a kódot 4.3 ról 5.1.2 re....

folyamatosan változik, fejlesztőkörnyezet és a toolok is.

Release the Beast....

(#21605) Wolfram válasza Tankblock (#21604) üzenetére


Wolfram
aktív tag

""én nem használom az Arduinot ESP32 programozásra, csak a esp-idf közvetlenül hivogatom"

Tehát ha jól értem nem használsz Ard IDE-t? Ezzel bukod az összes előre megírt eszköz könyvárat is? Van valami MCU/ESP32 támogató tool Eclipse/VSCode alatt, vagy teljesen nyersen használsz mindent (mivel fordítasz, hogy töltesz fel stb)? 😳

(#21606) jofy84


jofy84
friss újonc

Sziasztok!
Létrehoztam egy videocsatornát hasonló témában, nézzétek meg a videóimat és iratkozzatok fel a csatornámra. Az oldalt folyamatosan frissítem és töltöm fel az új videókat ahogyan haladnak a projektek.

Csatornám linkje: https://www.youtube.com/channel/UCV-XRxfRzpOURitxtuRrkRg

Üdv.

(#21607) Tankblock válasza Wolfram (#21605) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Linken az az egész válasz, toolchainestül mindenestül: [link]
röviden gcc használ Eclipse/VSCode inkább csak editor, ha szeretnéd tud terminálból (Win cmd lineból is futni a fordító és a letöltő) nyugi az Arduino is azt használja...

Mondjuk azt h vannak alternatív könyvtárak, végső esetben meg lehet portolni, megírni.

nyugi van fennt Arduino IDE is, annak minden előnyével és hátrányával.

Én arra esküszöm h ismerni kell a HW-t is, csak úgy lehet hatékony kódot írni. Atmel oldalon lehet a kezdőknek fejet vakarni ha 2 könyvtár 1 timert használna - külön külön megy együtt meg nem, vissza lehet keresni hány ilyen komment van ebben a szekcióban....

Release the Beast....

(#21608) Undoroid


Undoroid
őstag

Sziasztok szakik!

Lenne pár kérdésem a BME280-as lapocskával kapcsolatban! A kérdésem pedig az lenne, hogy ez a lapocska mennyire viseli el az időjárás viszontagságait egy olyan burkolatban, mint például a DHT-sorozat? Nem fogja közvetlenül érni a lapocskát napfény, eső, szél! A lakáson kívülre helyezném el, eresz (és előtető) alá és beletenném egy barkácsolt műanyag burkolatba!

A másik kérdésem pedig ezzel kapcsolatos lenne! Lehet, hogy egyszerűbb lenne közvetlenül megkérdezni cog777 kollégát, de ilyenkor inkább ezt nem teszem! Az elfogyasztott Bejglitől kajakómás mindenki, de talán vannak fanatikusok, akik ismerik a megoldást is! Szeretném ezt a projektet megcsinálni itthonra.

A külső lapocska 5-10percenként küldene új adatokat egy ESP-01S-en keresztül (ha ez így lehetséges). Minden további időben elmenne DeepSleep-be az akku (1db 18650) kímélése érdekében.

Köszönöm a választ és kellemes ünnepeket mindenkinek! :R

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#21609) ViZion válasza Undoroid (#21608) üzenetére


ViZion
félisten

Ha nem éri közvetlenül víz, akkor egy egyszerű burkolat elég. Én egy üres kis gyógyszeres dobozba raktam, más szenzor, de az se finnyásabb.
ESP-01 deep sleep az macerás, a chip lábára kell forrasztani. Én elengedtem... :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21610) Aryes válasza ViZion (#21609) üzenetére


Aryes
nagyúr

A gyógyszeres dobozzal az a baj, hogy a BME280 pára szenzorát szerintem blokkolja. A légnyomást talán nem, de biztosan zavarja azt is.

(#21611) ViZion válasza Aryes (#21610) üzenetére


ViZion
félisten

lyukasztgattam (alja-teteje, kanócnak is meg pár kisebb Luk), így fizikailag védi körben, lehet, h a változásokra lassabban reagál, mint fém dobozban, de nekem a kinti inkább csak segéd adat. HA weather amúgy nagyon pontos hőmérsékletben (amikor figyeltem az elején pár napig).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21612) Undoroid válasza ViZion (#21609) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

" Ha nem éri közvetlenül víz, akkor egy egyszerű burkolat elég. " Remek! :R

" ESP-01 deep sleep az macerás " Ettől féltem! Ha jól emlékszem, akkor van egy másik energiatakarékos módja ennek a lapnak, de gondolom, hogy azt sem lehetne megúszni forrasztgatás nélkül?! Túl picire van megcsinálva a hordozó lap, hogy külön ez is ki lenne vezetve rajta. :(

Már csak a mikrovezérlők programozása lenne érdekes. :B

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#21613) Aryes válasza Undoroid (#21612) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miért ragaszkodsz az ESP-01-hez? Ebből van sok otthon? :))

(#21614) ViZion válasza Aryes (#21613) üzenetére


ViZion
félisten

Anno én azért vettem, mert ilyenem nem volt, akku meg mittomén... de egy Wemos D1 mini max 2 sör árával több, de nincs vele macera. Persze lehet, h vkinek a kevesebb hely fontos, de szvsz ha az fontos, akkor egyedit kell tervezni, annak minden bánatával együtt.
Itt egy hidegforrasztásos megoldás. [link] írja is, h ez a forrasztás törik. A lábat forrasztani én már öreg vagyok, de az lenne az igazi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21615) Undoroid válasza Aryes (#21613) üzenetére


Undoroid
őstag

:D Neeem! A legutóbbi rendelésemben ilyenből is érkezett kettő (+1programozó) és most szeretném kipróbálni a képességeit! Mivel az ESP-01-en még a programozásához szükséges áramkör sincs rajta, így vélhetően ez fogyasztja a legkevésbé az energiát! Az ok, hogy eléggé korlátozottak a képességei a kevés kivezetése miatt, de valamit - valamiért!

Mivel még csak ismerkedem ezekkel a kis áramkörökkel, így az alapokkal próbálkozok...ezért is rendeltem ebből egy párat. Ha egy elmúlik :B , akkor marad még egy tartalék!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#21616) ViZion válasza Undoroid (#21615) üzenetére


ViZion
félisten

Ismerkedésre nem biztos, h ez a legjobb. Wemos D1 mini és ezen lehet Arduinoval, ESPEasy-vel, ESPHome-val vagy Tasmotával játszani. Nem mindig a legkisebb a legegyszerűbb. Vettem Node MCU-t is, mert sok kivezetés, kis kecses-aranyos... de már a WLED-el is bajok voltak, csak vmi régebbi támogatja, utána törés, amit nem is javítottak az újabb kiadásokban. Szal. a Wemos D1 mini az MCU "etanol" :D izé, etalon. Rengeteg leírás, videók, mittomén. ESP-01-nél már az is képzavar, h több féle van hasonló néven, ráadásul a klónokkal ez csak bonyolódik, sok a csapda (OK, Wmosnál is vannak bajos klónok).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21617) Undoroid válasza ViZion (#21614) üzenetére


Undoroid
őstag

Ebből is rendeltem kettőt! Ezzel a hőmérős projekt megvalósítása szerintem eléggé pazarlás lenne! Jó, nem egy nagy összeg, de nem akarom pocsékolni az erőforrásait! Lehet, hogy legközelebb pont hiányozna az a pici plusz, amit ez tud?! :B ...és akkor újra rendelgetni és mire megérkezik? :Y :W

Jó az a videó! Ez a trükk még menne is! Sok évvel ezelőtt meg se kottyant volna egy ilyen mutatvány a pillanatpákámmal, de mostanra az ötödik X közelében már nem olyan jó a látásom, mint régen...

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#21618) Tankblock válasza Undoroid (#21617) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Ugyanaz a 2 IC csak - más kivezetések és körítés. Nyisd fel a shieldet, ha meghal és nézd meg mi van benne :-)

Mi van ha nem az ESP01 altatod, hanem a táp vonalat szakítod meg majd 5 perc múlva visszaengeded? RTC vel ami ugyanazon az I2c buszon ül ez megoldható, csak legyen interrupt lába, már csak egy latch áramkör kell és kész is vagy....

Az első projecteim egyike volt, mondjuk én az RTC-t anno Attiny13A valósítottam meg, így annak az ADC vel mérem az akku feszt is. Mondjuk írtam egy soros portos bitbanget mert hw nincs az AtTiny13A-n, de vannak újabb verziók is kis fogyasztással :-)

Szerk:
UPSZ lehagytam 2 P-s MOSFETet meg TP4056 Lipo aksi töltés és mélykisülés ellen....

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#21619) ViZion válasza Undoroid (#21617) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, ez az, amivel érdemes kezdeni. Nem tudom, h mi a cél, ha a programozás részét skippelnéd és pl. okosotthonhoz csatlakoztatnád a hőmérőket, akkor: ESPEasy vagy ESPHome. Nagyon sok frankó dolgot lehet ezekkel művelni. Nálam több hő+páramérő üzemel, meg a kazánt is ilyen vezérli.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21620) its_grandpa válasza Undoroid (#21617) üzenetére


its_grandpa
tag

Szerintem már nem érdemes D1 minit venni.
Én is vásárolok ettől az eladótól, a héten jött meg az 5 db ESP32-C3.
Tud BLE5-öt és 2*2 cm, alig lehet megfogni :) most 989 HUF-ot látok árnak.
A D1 mini meg 977 , nagyobb, meg van rajta "felesleges" alkatrész is.

(#21621) Aryes válasza its_grandpa (#21620) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mit építesz ennyi lapból?

(#21622) its_grandpa válasza Aryes (#21621) üzenetére


its_grandpa
tag

Még nem tudom :) így jöttem ki árban és időben jobban.
Nemrég vettem egy LilyGo TTGO-t is (433Mhz) az OpenMQTTGateway-hez 7.000.- ért.
Látom az összes szomszéd hőmérőjét, meg persze az enyémeket is.
Nem volt még BLE-s ESP-m, most már van.
Az OMG jó volt agytornának, sokat tanultam mert fordítottam magamnak "játékból".
Az utolsó - nekem jó - verzió az 1.5, most 1.7 van de még erősen reszelik, nekem el se indult.
ps: Ki fogom próbálni pl. a BLE gatewayt.

[ Szerkesztve ]

(#21623) Aryes válasza its_grandpa (#21622) üzenetére


Aryes
nagyúr

Látom az összes szomszéd hőmérőjét, meg persze az enyémeket is.

LOL, azt meg hogy? :DDD

(#21624) ViZion válasza its_grandpa (#21620) üzenetére


ViZion
félisten

977-ért az ajándék, szervezhetnénk itt group buy-t, mert én nem ismerem/nem szeretem a kínai webshopokat. Banggood-ról rendelgettem anno, meg a kolléga ebayezik, de nem mondanám tapasztaltnak magam és félek is mindentől. :O :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21625) Undoroid válasza Tankblock (#21618) üzenetére


Undoroid
őstag

" Nyisd fel a shieldet, ha meghal és nézd meg mi van benne " Remélem, hogy nagyon sok idő után lesz csak alkalmam a felnyitásra!

Ez az utólagos Deep Sleep-mód megoldható lesz, nem szeretném túlbonyolítani a dolgot újabb alkatrészekkel! :R

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#21626) Undoroid válasza ViZion (#21619) üzenetére


Undoroid
őstag

Ez is csak egy ismerkedés lenne ezzel a lappal és a már említett szenzorral! Esetleg véglegesíteném is, de nálam nincs okosotthon a tervben! :N Talán, egyszer...

Viszont a második linked érdekes! :K Egy csomó lapot (is) felsorol a funkciójuk megjelölésével! Ezeket kerestem már egy ideje és ezért is kérdeztem így (második bekezdés, offban) korábban!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#21627) ViZion válasza Undoroid (#21626) üzenetére


ViZion
félisten

Pedig az adtoknak valahova menni kell, vagy hogy fogod megnézni :U OK, vannak netes ingyenes dolgok, de nah. Az ESP az okosotthon kapudrogja. Legyen kéznél egy régi géped, amire felpattintasz egy Home Assistant-ot:

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21628) vargalex válasza Undoroid (#21615) üzenetére


vargalex
félisten

Én ESP-12F-eket használok hőmérésre szintén deep sleep-el. Itt a kód is. Ha jól látom, azóta minimálisat változtattam rajta, de ma már biztosan máshogy írnám meg, annak ellenére, hogy azóta is stabilan működnek. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#21629) Undoroid válasza its_grandpa (#21620) üzenetére


Undoroid
őstag

Ezt a kettő D1-es mini lapot ilyen darabáron vettem meg...elég jó akció volt rajta! :K Nem is értettem az engedmény mértékét! Vagy ez egy szimpla klón lenne?

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#21630) Undoroid válasza ViZion (#21627) üzenetére


Undoroid
őstag

Az adatok mennek is! Az ESP létrehoz egy saját szervert, ami a WI-FI hálózatomon dolgozik és oda érkeznek a mért adatok! Ezeket az adatokat az IP-m ismeretében egy egyszerű böngészővel olvashatom is! Egészen pontosan így néz ki egy DHT küldte infócsomag. Nézhetem mobilról, 'laposról', asztali gépről, stb... A Te "felületed" sokkal jobb! Sokkal alaposabb tájékoztatást ad mindenről! Tetszik! Ahogy nézem ez nem csak az aktuálisan mért értékeket mutatja, hanem valameddig láthatóak az ingadozások is!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#21631) its_grandpa válasza Aryes (#21623) üzenetére


its_grandpa
tag

Felraktam párat a játszós Domo dashboardra, most készült.
A sárgák az enyémek, a -152.5 dekódolási hiba, legalábbis remélem, mert egyébként valaki megfagyott :)
De egyébként sok más üzenet is érkezik, elég nagy itt a 433Mhz-s "zaj".

A vezeték nélküli csengőm jelét rc-switch-el "grabbelve", pár sorral simán lehet send-elni, csenget is szépen.
Grab részlet:
Decimal: 7915795 (24Bit) Binary: 011110001100100100010011 Tri-State: not applicable PulseLength: 551 microseconds Protocol: 5
Raw data: 7740,328,808,900,256,896,252,900,......................
Decimal: 7915795 (24Bit) Binary: 011110001100100100010011 Tri-State: not applicable PulseLength: 250 microseconds Protocol: 1
Raw data: 7756,300,836,888,264,888,264,888,......................
Arduino kód részlet:
  mySwitch.setPulseLength(551);
  mySwitch.setProtocol(5);
  mySwitch.send("011110001100100100010011");
  mySwitch.setPulseLength(250);
  mySwitch.setProtocol(1);
  mySwitch.send("011110001100100100010011");
Ez egy érdekes msg a soros port konzolról:
N: Send on /RTL_433toMQTT/Interlogix-Security/motion/400405 msg {"model":"Interlogix-Security","subtype":"motion","id":"400405","battery_ok":1,"switch1":"OPEN","switch2":"CLOSED","switch3":"CLOSED","switch4":"CLOSED","switch5":"CLOSED","raw_message":"4488f0","protocol":"Interlogix GE UTC Security
Nem tudom kié az a "szekuriti" de egy-két switch-et átírva "OPEN"-re és kiküldeni az üzenetet lehet hamar kiderülne.
Van a közelben rádiós redőny is -tudom is kinél - azt is lehetne mozgatni de nem lenne úri dolog.

(#21632) its_grandpa válasza its_grandpa (#21631) üzenetére


its_grandpa
tag

Ez a szösszenet csak azért készült, hogy aki 433Mhz-es dolgokban töri a fejét az átgondolja mi történhet. A hőmérők adatait is lehet módosítva kiküldeni tehát fűtésre pl. nem biztos, hogy biztonságosan megfelel.

(#21633) its_grandpa válasza Undoroid (#21629) üzenetére


its_grandpa
tag

Én 175 huf-ért megvettem volna a készletét, azután mehetett volna az apróra :)
Jó deal volt.

(#21634) its_grandpa válasza ViZion (#21624) üzenetére


its_grandpa
tag

Ez nehéz ügy mert én pl. úgy rühellem a Postát mint varjú a rohadt tököt.
2017 óta rendelek az Aliról, értékben itt tartok 501 826 Ft., nagy bukóm nem volt.
Nem mondom ne legyen, ha kitalálsz valami egyszerű, jó áras box-ba küldős megoldást, beszélhetünk róla.

(#21635) Undoroid válasza vargalex (#21628) üzenetére


Undoroid
őstag

Sajnos nincs olyan lapom! Lehet, hogy kezdő kérdés, de nem működhet a kódod egy másik fajta lappal is? Akár ezzel is?

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#21636) Wolfram válasza Undoroid (#21635) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Mekkora a távolság? Nem lenne egyszerűbb vezetékezni, és akkor nem kellene barebone, deepsleep hókusz-pókusz? 🙄

(#21637) ViZion válasza Undoroid (#21630) üzenetére


ViZion
félisten

Valószínűleg klón, ami alapvetően nem baj. az 5VDC stab IC-n szoktak spórolni, ezért usb helyett a VCC pin táplálás és az 5 V/ 3 V eszközök tápolása is külön a bejövő tápról/feszstabról javasolt, nem a wemos 3.3 V-ről.

Ott csak pár óra adat van, belekattintva asszem 72 óra, Grafanában meg asszem 3 hónap van beállítva, bár alapvetően a hálózati feszt nézegettem, mert harcolok a 230 V-ért, ugyanis 240-253 V van, ami néha 257 is. Talán így fél év levelezés után megoldották, dec eleje óta már 240 V alatt van.

its_grandpa: nyugodtan kapcsolgasd a redőnyt. ;] 2 kollégámnál a computherm termosztátos fűtést kapcsolgatták. Egyikük váltott, a másik meg átrakta másik csatornára, mert 5 db termosztátot kezel, az első az bukó volt. El tudom képzelni, h akkor mi lehet egy társasházas lakóövezetben...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21638) vargalex válasza Undoroid (#21635) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem nincs ESP-01-em, de ahogy a többiek már írták, ott nem megy alapból a deepsleep.
Maga a kód nyilván működne, hiszen 1 db GPIO-t igényel.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#21639) #75135488


#75135488
törölt tag

Sziasztok.

Egy olyan problémába futottam, hogy az ESP-01 vezérelt relés kapcsolóm bizonyos idő után (pár óra) nem érhető el webfelületen. [kép]
Először wifi kapcsolat problémára gyanakodtam, de egyrészt csinál egy reconnect-et, ha megszakad, másrészt az eszköz ping-re reagál.

Több ESP-01-et is próbáltam és ugyanez lett az eredmény, így a hardveres problémát kizárnám egyelőre.

Ez alapján arra gondolok, hogy a webszerver része akad el.

Valakinek van valami ötlete/módszere, amivel megvizsgálható, hogy mi okozza?
Mondjuk kicsit nehezíti a debug-ot, hogy sok idő telhet el a hiba fellépéséig.

Esetleg valakinek olyan mintakódja, aminek a webszerver része stabilan működik?

(#21640) vargalex válasza #75135488 (#21639) üzenetére


vargalex
félisten

Ha megosztod a kódot is, akkor lehet, hogy sokkal egyszerűbb lenne az ötletelés. Esetleg előfordulhat, hogy nyitva maradnak a kapcsolatok? Nem ad vissza HTTP code-t sem a szerver?

Alex

(#21641) #75135488 válasza vargalex (#21640) üzenetére


#75135488
törölt tag

Először is köszönöm a gyors választ.

Mivel ilyenkor már nincs serial a debug-hoz, nem tudom marad-e nyitva valami.
Relé nélkül, tesztpadon használva a log szerint nem látni problémát, kliens megjelenik, jön a request, megy a response.
Hiba esetén a request-et sem fogadja az ESP-01, csak karikázik a browser.
Értelemszerűen nincs response sem ilyenkor.
Mintha nem létezne a 80-as porton semmi.

Kódot erről most azért nem osztok meg, mert közben rájöttem, hogy nem tetszik ez a github-os minta, ami alapján elkészült és kitaláltam, hogy másképpen oldom meg.
Ha esetleg nem sikerül és visszatérek ehhez, akkor megosztom.
Nem akarom, hogy kevered legyen itt a topicban a mostani és az újabb verzió között.

Alapvetően nem szeretem ha network dolgok (ez esetben: wifi, webserver) a loop() részben vannak kezelve.
Átírom az egészet szerintem "event-handler" megoldásra és talán asszinkron működésre.
Meglátjuk hogyan sikerül. Ha teljesen elakadok vele, akkor jövök :)

(Köszönöm mégegyszer a segítő szándékot.)

(#21642) Tankblock válasza #75135488 (#21641) üzenetére


Tankblock
aktív tag

ha nem hívod meg yield() fv-t rendszresen szétfagy mert nem tud lefutni a Wifi háttértaskjai....
Másik h 5 eszköz ami rá kapcsolódik az a maximum emlékeim szerint.

Release the Beast....

(#21643) vargalex válasza #75135488 (#21641) üzenetére


vargalex
félisten

Esetleg egy scriptből meg kell szórni http request-ekkel és akkor hamar ki tud derülni, hogy a kapcsolatok kezelésénél van-e probléma. Persze még az is lehet, hogy a kliens tartja életben a kapcsolatot...

Alex

(#21644) Wolfram válasza #75135488 (#21639) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Ezen nincs olyan watchdog ami bizonyos idejű inaktivitás után újraindít? (esp_task_wdt_init) 🤔

(#21645) #75135488 válasza Wolfram (#21644) üzenetére


#75135488
törölt tag

Az azért nem is volna megoldás, mert az aktuális relé státusz elveszik.
Másrészt a watchdog szinten nincs hiba. Az eszköz működik és ping-re is reagál. Egyetlen service kerül fura státuszba. Szerintem még az sem elakad, hanem végtelen ciklust kap vagy vár valamire.
De így látatlanban passz.

Viszont most az async-event combóval összerakva egyelőre jónak tűnik és érezhetően gyorsabban is reagál.
Jól kezeli a wifi disconnect-et is. Arra is lett egy event-handler.
Szerintem ennél a felállásnál maradok.

ESPAsyncWebSrv

[ Szerkesztve ]

(#21646) Undoroid válasza Wolfram (#21636) üzenetére


Undoroid
őstag

" nem kellene barebone " Valamit nem értek! Hová kellene barebone? :F Ha vezetékezek, akkor hogyan illeszteném a BME280-as lapkát a routerhez?

Ha teljesen el szeretném kerülni az összes hókusz-pókuszt, akkor az első ilyen probléma után eladnám az eddig összejött cuccaimat és megvennék egy gyári, működő, drága valamit. Igaz, hogy ekkor megszűnik az építés szépsége, az ezirányú tanulás és a pénztárcám tartalma is erősen megcsappanna...
A vásárolt masina pedig vagy jó lenne a célra vagy nem. :F Ne érts félre: inkább ismerkednék ezekkel a lapokkal, mert érdekel! Régen sem adtam fel akkor, amikor az első -saját tervezésű és kivitelezésű- panelom nem 'akart' elsőre működni! Átnéztem a kész panelt, megtaláltam a hibát és kijavítva máris jó volt! 12éves lehettem, amikor csinálgattam! Édesapám egyből tudta a hiba forrását, de inkább csak halványan utalt rá és nem javított ki egyből! Használt alkatrészekkel voltam kénytelen dolgozni, de az összeszedésük és a méretük szerinti tervezésük volt a szép benne! Akkor még nem volt számítógép, internet, tervezőprogram, levilágítás, stb! Mindent egy négyzetrácsos papíron terveztem meg, majd áttükröztem - átjelöltem az előkészített panelra, majd egy fogpiszkálóval festettem meg a leendő vezetőszálakat nitró alapú festékkel! Még a színére is jól emlékszem! Sötétzöld volt... Ezzel volt rendesen hókusz-pókusz! :DDD Pedig csak egy egyszerű, kéttranyós villogóról volt szó, ami egy zseblámpaizzót villogtatott!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#21647) Wolfram válasza Undoroid (#21646) üzenetére


Wolfram
aktív tag

A legközelebbi ablak sarkába beszögelsz egy D1-et, azt rárakod tápra, majd onnan kihúzol egy vezetéket a hőmérőig.

(#21648) Aryes válasza Undoroid (#21646) üzenetére


Aryes
nagyúr

:)

(#21649) Undoroid válasza ViZion (#21637) üzenetére


Undoroid
őstag

Igen, nincs rajta stabkocka! Ezért már az elején kapni fog egy MCP1700-3302E szabályzót! Remélem, hogy elegendő lesz a két lap táplálására! ...és itt jön a képbe az alacsony fogyasztás!

* * *

vargalex: Ki fogom próbálni és lesz visszajelzés is! :R Nyilván a lábkiosztást javítanom kell a kódban, de ez legyen a legnagyobb baj!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#21650) Janos250 válasza #75135488 (#21641) üzenetére


Janos250
őstag

Serial a debughoz nincs? Miért nincs? Egy serial-USB konverter, és mehet a gépre, és ott listázni a megfelelő com portot akármivel.
Én ESP32-re írtam régebben egy programocskát, ami mutatja, ha WEB-en belépek, hogy hány kliens kapcsolódik aktuálisan, és milyen távoli portokkal. Nem tudom, ESP8266-al menne-e, már nagyon rég használtam 8266-ot.
Ki sem tudom próbálni, mert ESP8266 csak a munkahelyemen van benn, oda meg most be sem tudok menni, mert pár nappal ezelőtt volt egy hajnali halálos baleset, mert egy kolléga izopropil-alkohollal tisztított valamit, és a gőze berobbant. Most két hétig a szünetben légy se se ki, se be.
Mindenesetre vagy folyamatosan fenn kell tartani a kapcsolatot, vagy használat után bezárni, és a következő használatnál újranyitni.
Gyanítom, hogy az aszinkron kapcsolat megmarad, a dolog jellegénél fogva.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.