Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) |AP| válasza chry5tyan (#3798) üzenetére


|AP|
veterán

15-nél nekem is mindenféle logika nélkül mutatja/nem mutatja a nyílástengelyeket. Más verzióban nem vettem észre, lehet azóta rendbetették :)

(#3802) chry5tyan válasza daninet (#3800) üzenetére


chry5tyan
újonc

Nyilván nem az egész "fóliacsoport-mentett nézetek" kombót akartam elfelejteni. Álmennyezeti, padlóburkolati, bútorozási, akármilyen tervekhez, modellhez elengedhetetlen, persze. Csak most kezdem úgy érezni, hogy nem csak apróbb hiányosságai vannak az átépítési szűrőknek, hanem bizonyos (nem különösebben extra) esetekben épp annyival kutyulja össze a teendőket, mint amennyit segít és pont nem lesz tiszta a rajz. Pedig valószínűleg csak meg kellett volna kérdezni kb. 20 praktizáló építészt a haveri körből, szerintük egy ilyen extrának miket kellene feltétlen tudnia? Gondolom nem kívánt volna különösebb fejlesztési erőforrásokat, hogy választható legyen a "meg nem határozott" átépítési állapot lehetősége a leprogramozott legördülő menüből vagy a palettán az aktuális állapotnak megfelelő gombra kattintással a kikapcsolás. Maga az állapot "hibaként" megmaradt a múltból, csak nem kellett volna kizárni a tudatos használatát.
De mindegy is, nem puffogni jöttem, csak azt hittem én vagyok béna, elérhető ez az egyszerű opció és bíztam benne, hogy majd megkapom az "ó, öreg, hát azt úgy kell csinálni, hogy..."-okat.

(#3803) daninet válasza chry5tyan (#3802) üzenetére


daninet
veterán

en szemely szerint utalom az atepitesi szurot, szerintem egy feleslegesen korulmenyesre sikerult funkcio. Rengetegszer kell vele trukkozni, hogy mindket allapotban ugy nezzen ki a dolog ahogy akarjuk es tobb idot vesz el a vegen (foleg nagyobb epuleteknel) mint amennyi haszna van.

Szerencsere a ceges mentesi strategiank se engedi, mindent el kell menteni kulon fajlba. Ha van 1-2 ember aki kevesbe erti a dolgot iszonyat katyvasz lesz illetve nehez visszakeresni mit akart azzal a darab kiallo faldarabbal ott a muveszur atepitett allapottal. Valojaban csak nem torolte ki :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3804) copass válasza daninet (#3803) üzenetére


copass
veterán

én nem tudnék élni nélküle, kitágítja rendesen a lehetőségeket és sokkal,de sokkal gyorsabb lesz egy átalakítási folyamat. plusz az hogy egyben van egész, egy terv, nem kettő (állapot,átalakítás) ahogy régen.
az meg hogy a júzer nem tudja használni, az nem a progi hibája.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3805) daninet válasza copass (#3804) üzenetére


daninet
veterán

22en vagyunk építészek az irodában, van egy AC nagymester, vagyunk kb 5en power userek, a többi meg csinálja, de nem látja át a BIM értelmét.
Egyedül persze, mehet. De amikor többed-magaddal kell dolgozni szerintem problémás.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3806) copass válasza daninet (#3805) üzenetére


copass
veterán

az alkalmazott tanulja meg.
de most komolyan.
lehet kezelni gyönyörűen színekkel. ződ az új, piros a bontás, szürke a meglévő.
szerkesztésnél én így használom, nem kerül be újnak szánt akármi meglévőként,stb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3807) daninet


daninet
veterán

GDL-ben hogyan tudok nyomtatasban nem latszo 2D elemeket letrehozni? Pl szeretnem ha lenne valami vizualis fogopontja, de vonalbol nem akarok a hotspotra egy X-et tenni mert nyomtatva nem akarom latni. Vagy pl hogy valaminek csak 3D megjelenese legyen 2D nem, ilyenkor egy nem nyomtatott 2D kontur latszana.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3808) copass válasza daninet (#3807) üzenetére


copass
veterán

nem lehet, csak olyat tudsz megcsinálni, hogy beleraksz egy olyan módot hogy szerkesztés/nézet.
értelemszerűen nézetnél nem látszik a segéd vonal.
éptárosok így csinálják.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3809) snowman válasza daninet (#3807) üzenetére


snowman
tag

pár ötlet:
-fehér tollal is rajzolhatsz a GDL-ben, ha a háttered nem fehér akkor látszani fog a képernyőn, de a papíron nem
-ha a háttered is fehér, egy tollkészlet-váltással a GDL-ben használt fehér tollat átszínezheted, majd vissza
-a modellnézet-beállításba építesz be az elemeidnek egy központi vezérlőt, ami a vizuális fogópontok megjelenését kapcsolja, ez a legelegánsabb (LIBRARYGLOBAL parancs)

(#3810) gNAT_hu válasza daninet (#3807) üzenetére


gNAT_hu
tag

Én megpróbálnám a GLOB_VIEW_TYPE használatával szabályozni,hogy mikor jelenjenek meg ezek az elemek

(#3811) daninet válasza gNAT_hu (#3810) üzenetére


daninet
veterán

holnap nincs kedvem dolgozni úgysem, kipróbálom mind ;] :R

a glob_view nagyon jó lenne, de most épp egy pecsét tárgyat csinálok ami csak layouton lesz. Ugyan az mint amit adobe pro-ban le tudsz tenni, pár előre definiált szó, alárak egy dátumot esetleg. Nálunk épp szükség van rá.
Viszont ez csak layouton lenne használva, tehát nem az van, hogy glob_view=2 és látszik a fogópont, mert ez mindig glob_view=8 lesz, azaz a layouton van maga a tárgy :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3812) gNAT_hu válasza daninet (#3811) üzenetére


gNAT_hu
tag

Független munkalapra raknám és azzal együtt helyezném layaut-ra, talán nem is kell GDL-ezni, lehetnek egyszerű hotspotok

(#3813) daninet


daninet
veterán

Van mód több kijelölt elem saját horgonypontja körüli forgatására?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3814) snowman válasza daninet (#3813) üzenetére


snowman
tag

Ha tárgyakról van szó, akkor a forgatási szög-paraméterüket átállítod és elfordulnak.

(#3815) turit


turit
tag

AC 19-ben az ereszcsatornánál miért nem lehet állítani a rögíztőnyelvek dőlésszöget? Régen meg lehetett adni.

(#3816) snowman válasza turit (#3815) üzenetére


snowman
tag

Mert nemes egyszerűséggel kihagyták a felhasználói felületből azt a paramétert. A teljes paraméterlistában látszana, de ugye a 19-es elemek többsége azt már elegánsan nem mutatja.
Szerintem hagyd a francba, és használd helyette a látszó rögzítőnyelv nélküli eresztartót.

(#3817) turit válasza snowman (#3816) üzenetére


turit
tag

Gondoltam hogy valami hiba lehet, mert hiányzik a minden paraméter lista.
A GDL leírásba kellene pár sort beszúrni hogy megjelenjen, csak nem tudom mit és hova :)

(#3818) daninet válasza turit (#3817) üzenetére


daninet
veterán

A keresoben felulre beirod, hogy gutter akkor kidobja az archicad 18as csatornat, hasznald azt.

Az osszetett lefolyocsovet is elbactak, van 1-2 hotspot rajta ami 3D-ben elmozdul csak epp semi nem valtozik... :U

nincs benne a change listben, de 20ban kijavitottak szerencsere mind2ot.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3819) snowman válasza turit (#3817) üzenetére


snowman
tag

Nem beszúrni kell, hanem kitörölni/kikommentezni ezt a paraméter-leírás elejéről:
hideparameter all "A", "B", "ZZYZX"

(#3820) turit válasza snowman (#3819) üzenetére


turit
tag

Köszönöm ez tényleg működött :)

(#3821) próbakocka válasza turit (#3820) üzenetére


próbakocka
senior tag

Azért ez mondjuk kissé meglepő, hogy egy professzionális cad programban a felhasználó a kész elemek gdl leírását átirogatja, hogy működjön rendesen ...

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#3822) copass válasza próbakocka (#3821) üzenetére


copass
veterán

nem az a lényeg hogy vannak hibás tárgyak, hanem az hogy lehetősége van rá hogy módosítsa.
nincs hülyére titkosítva és korlátozva mint más proginál!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3823) daninet válasza próbakocka (#3821) üzenetére


daninet
veterán

ez egy bug. kikerulheto 19ben, es azota javitottak is.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3824) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
Tud valaki 2 d-s növényeket AC-hez? Hol tudnék ilyeneket letölteni?
Más.
Nálunk az egyszerű bejelentés totál anarchia. Ahány előadó, annyiféle értelmezés. Azért ezt nem ártott volna egyszerűbbé, s főleg egyöntetűvé tenni. Most ott tartunk, hogy lassan bonyolultabb egy tervet benyújtani, mint régen. És bárki bármit is mond, most is engedélyezésről van szó. Ha valamit fehérnek nevezünk, noha az fekete, az attól még fekete. Az egyszerű bejelentés is kvázi engedélyeztetés, és ugyan úgy kivan téve az előadó kényére-kedvére, mint ennek előtte.
... és most jön megint a változás. Jó lenne, ha kísérletezgetések ideje lejárna.
Nektek mi a tapasztalatotok, véleményetek?

(#3825) copass válasza Hunattila (#3824) üzenetére


copass
veterán

bejelentés nagy küzdés, sokkal több időt vesz igénybe egy a nézetek ugye a szomszéd felé teljesen végig telekhosszban ugy minden szarral, plusz a helyszínrajz az összes közművel csövekkel meg mittom én...szenvedés.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3826) daninet válasza Hunattila (#3824) üzenetére


daninet
veterán

keress ra, hogy autocad blocks
rengeteg weboldalt fog kidobalni ahol novenyeket is talalsz. DWG-t behuzod archicad-be es ott jobbklikk es felbontod vonalla. Atrakod oket 1-es tollra, majd kijelolod.
Fajl > Konyvtarak es targyak > kijeloles mentese mint... > Targy...

Innentol van egy 2D-s noveny targyad amit hasznalhatsz minden tervedben. Ha akarsz neki hatterkitoltest akkor mielott elmented azt meg kell csinalni a novenyben, es az a valtozoja is allithato lesz majd a targynal.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3827) Sesy válasza Hunattila (#3824) üzenetére


Sesy
aktív tag

"... és most jön megint a változás...." itt mire gondolsz? én 4 hónapja szívok egy "bejelentési" dokumentációval, nem ártana már beadni, lassan elkészül a KT is hozzá :(
mi változik megint?

Born stupid... Try again!

(#3828) Raysen623 válasza daninet (#3826) üzenetére


Raysen623
addikt

Egyszerűbb ha Ctrl+Shift+O-val megnyitja a DWG-t mint tárgyi elemet és ráment.... :D Nem kell két kört futni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3829) Hunattila válasza Sesy (#3827) üzenetére


Hunattila
tag

Infó szerint jön vissza az M 1:100 alaprajz, metszet, stb. Megfűszerezve a jelenlegi stupiditással szívunk majd, mint a torkos borz. Mert, ami jelenleg zajlik az nem építészet. Sem tájtervezéssel, sem kertészkedésel nem óhajtok ilyen esetekben foglalkozni. Lassan már egy képzőművészeti alkotást kérnek, ami nem lenne baj, de nem az kell.
Kíváncsiságból megtettem, hogy ugyanazt a tervet adtam be, 3 helyre 3 előadóhoz. Az egyik csak egyszer dobta vissza, a másik kétszer, a harmadiknál most futom a negyedik kört. A múlthéten beígértem neki egy hosszú ideig tartó súlyos kórházi bennfekvést. Mert egyszerre képtelen leírni a kifogásait. Mondtam neki még egy ilyen húzás és beperelem szándákos akadályoztatásért és kifizetettem vele a közben megdrágult anyagár többletet is.
A vicc az. hogy most negyedszerre az a baja, hogy a még tervező asztalon sem lévő közműveknek írjam rá a kapacitását. Ez eddig valahogy nem jutott eszébe. De kérdem én: Mi vagyok én jós. Tudni fogom én azt előre, hogy miket terveznek majd be egy év múlva? Viszont a területen már több építkezés is elkezdődött aggregáttal, lajtos kocsival, stb.
Azt monda oktondikám, hogy mindegy csak írjak rá valamit. Azt meg akkor minek? ha úgysem igaz. Akkor majd 2 év múlva jön a büntetés, hogy valótlan adatokat közöltünk? Vagy erre megy ki az egész?

(#3830) daninet válasza Raysen623 (#3828) üzenetére


daninet
veterán

igen, de ha tobbfele tollal keszult a block vagy kell neki a hatterkitoltes nem tudja elkerulni

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3831) copass válasza Hunattila (#3829) üzenetére


copass
veterán

nekünk 3 oldalas elutasítás jött, amit beadtunk másodjára, gyakorlatilag minden kamu volt, megköböltük ami nem látható aztán viszlát. simán átment.mondjuk 3mm vastag piros vonallal jelöltünk mindent ,hogy lássa hogy ez a telekhatár, ez a beépítési vonal!:D
engdélyesre kell beadni, nem xarozunk most már.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3832) daninet válasza copass (#3831) üzenetére


daninet
veterán

kollágám mondja mindig: Ezek zombik, a rajzokat nem fogják fel. Meg kell rágni a tervet nekik és úgy a szájukba adni, mert tervet olvasni nem tudnak.
Nem csak otthon van ez így :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3833) copass válasza daninet (#3832) üzenetére


copass
veterán

most egy kisváros hőbörög hogy nekik nem jó a 200-as lépték településképire és a vázlatszintű, hanem teljesen engedélyesen kidolgozott terv kell.....az egész országban minden városnak jó az ami eddig volt, nekik nem....

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3834) Sesy válasza copass (#3833) üzenetére


Sesy
aktív tag

én most ott tartok, hogy KT-t kell beadni, minden szakágnak... plusz a bejelentési doksit IS... kell hozzá költségvetés kiírás is, illetve munkavédelmi és egészségvédelmi terv, amit csak hozzá való jogosultsággal rendelkező tervező írhat alá :D... ja és a legjobb, hogy mivel nem az épületben van a gépkocsitároló, arra külön engterv kell, mert az nem mehet a bejelentési dokumentációba... viszont, azt nem tudják, hogy milyen sorrendben kellene beadni, mert az egyik nem él a másik nélkül, és simán elutasítják mind a kettőt...

eddig sem csináltam ekkora épületeket, ezek után sem fogok, mert ez nem éri meg...

még valami, 300 nm alatti épületre, ha akarsz sem tudsz engedélyt kérni, csak a bejelentés megy, mert illetékesség hiányában elutasítják a tervet :D

a bejelentési doksinak pedig a része lett a KT 191/2009 korm. rendelet szerinti tartalommal

ki van ez találva kéremszépen

Born stupid... Try again!

(#3835) Hunattila


Hunattila
tag

Igen. Látom nektek sem habos az élet oldala.
Ha jön a 1:100-s terv, mint eddig, kell költségvetést is készíteni, tűz és egészségvédelemmel, akkor mi lesz ebben az egyszerűsített. Vagy inkább nevezzem bonyolultabbnak?
Ami probléma, hogy az előadó kény-kedve szerint értelmezhet dolgokat.
Jó lenne, ha nem kísérletezgetnének. Itt látszik az a nagyon nagy probléma, hogy az ország legnagyobb iparágának nincs egy önálló szakminisztériuma, aki megfelelő szakmai lobbival érdekérvényesítene. Mindenféle himi-humi minisztérium (pl. esélyegyenlőség - ezt "szeretem" a legjobban!) létezik, de igazán fontos úgy látszik nincs.
Ha igazán érdekelné a nagy paragrafus gyártókat ez a dolog, akkor hosszabb és alaposabb szakmai előkészítés után egy egyértelmű, csak egyféleképpen értelmezhető, nem előadói döntéstől függő törvényt készítenének, ha kell szájbarágósan, mintatervekkel, félreértelmezhetetlenül.

Csak érdekességképpen. Elég sok 1920-30-as terv járt a kezemben. Ezek általában egyvonalas alaprajzok voltak, nem túlbonyolított metszetekkel, szépen megrajzolt homlokzatokkal. Akkoriban az elv az volt: Azért szakember a szaki, hogy tudja miként kell a dolgokat megoldani, némi tervezői művezetéssel. És valóban fontos volt az épített környezet külleme, de bokrok és fák nélkül, merthogy az csak a jövőben lesz és úgyis mindig változik.
Néha vissza kellene térni a józan észhez és nem bonyolítani, hanem megoldani kellene a dolgokat.

(#3836) Raysen623


Raysen623
addikt

Olvasva a felháborodásotokat, tejesen jogosnak érzem és tartom én is a történetet! Pár évvel ezelőtt egy sima bejelentési doksit kellett készítenem bontásra, ami egyszerűnek tűnt, a hatóság azonban mégis visszadobta. Utána felhívtam az előadót és megkérdeztem mit várnak el, erre azt kaptam hogy amit a jogszabály előír. Na akkor legszívesebben elküldtem volna a kk anyjába az ilyet.
Persze már nagyon régen ráébredtem, hogy ebben az osrszágban a fő problémát a szabályozások és törvények nem egyértelmű megfogalmazása (sok a joghézag) és pláne nem az egyfajta értelmezése adja. Nincs precedens értékű törvényi értelmezés és jogfolytonosság. Az egyetlen ami lehetővé teszi a normális ügyintézést a korrumpálás, de hát akkor meg rohadjanak meg ott ahol vannak az építész kamarával együtt!
Az építési szabályok, előírások körüli egyértelmű és tiszta törvénykezést pont a kamarának kellene felügyelnie és szirénáznia ha valami előre láthatóan baromság lesz. Ehelyett csak beszedik a pénzt és semmit nem kapunk cserébe. Éppen ezért nálam őket kell elsőnek elkergetni és az egészet újragondolni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3837) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
Ma kaptam egy "nem minősül bejelentésnek" című förmedvényt.
A kifogások:
IV.) A bejelentés hiányai:
a) az építtető aláírása.
V.) A bejelentés hiányzó mellékletei:
1. Helyszínrajz M=1:200 méretarányban, amely tartalmazza a következőket:
k) az építtető és az építészeti-műszaki tervező aláírása.

2. Utcakép M=1:200 méretarányban, amely tartalmazza a következőket:
f) az építtető és az építészeti-műszaki tervező aláírása.

3. Nézetrajzok M=1:200 méretarányban, amely tartalmazza a következőket:
e) az építtető és az építészeti-műszaki tervező aláírása.

4. Műszaki leírás, amely tartalmazza a következőket:
d) anyagok, színek ismertetése,
i) az építtető és az építészeti-műszaki tervező aláírása.

Nos! Az ÉTDR elektronikusan beadott tervek miatt erőszakolódott ránk. Most már 2 év távlatában hellyel-közzel működik. Ezért ezeken a tervlapokon ugyebár aláírás nem szerepel, nem szerepelhet. Mert ugyan oda tudnám helyezni, de akkor az okirat hamisítás.
A terven, nézetrajzon szerepel a homlokzati színezés, illetve az anyagok megnevezése. Eddig a szövegben nem írtam bele, eddig ezt nem is kérték. Most ez az újabb keljfeljancsi igen.
1. Az aláíró lapon, amelyet kinyomtatva adtam be szerepelnek az aláírások.
2. Az ügyfélkapu hitelesíti a megrendelő személyét, tehát kvázi alá van írva.
3. Nekiállok megtanulni újmagyarul, mert ha valami valamit tartalmaz az nekem nem nemleges tartalom.

Holnap megyek irodavezetőhöz, főépítészhez és kikövetelem az egyszer és mindenkorra érvényes, írásos állásfoglalásukat. Amennyiben megtagadják megyek tovább.
a.) Unom a packázást,
b.) ezt nekem senki nem fizeti ki.

Érvénybe lép Murphy idevonatkozó törvénye: Hülyékkel ne vitatkozz, mert azt hiszik közékük tartozol!

(#3838) Raysen623 válasza Hunattila (#3837) üzenetére


Raysen623
addikt

Tetszik a hozzáállásod, de vigyél magaddal vadászpuskát is a biztonság kedvéért. :D

Amúgy ennyit a teljes magyar államigazgatásról, ezek nem azért vannak hogy segítsenek, hanem hogy basztassanak minket. Így válik az állam az állampolgárai ellenségévé, és csodálkoznak ha el vannak küldve melegebb éghajlatra?! :F

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3839) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
Koromból fakadóan én már nem félek senkitől és semmitől. Megértem a csengőfrász korát, de ahogyan elnézem ez se sokkal különb.
Ma a hazai bürokrácia mindent megmozgat, hogy a sima, logikus "polgárbarát" ügyintézés helyett kiépítse az áthághatatlan akadálypályákat, jó sok sziklát hajigálva az útra. Nem egy előadóval, hivatásos bürokratával közöltem, hogy vegye már észre, hogy ő van értünk és nem fordítva. Legutóbb a biztonsági őrrel akartak kivezettetni. Megkérdeztem a hivatalvezetőt, hogy biztonsági őr ügyintéző-e? Ha igen akkor nosza! Amennyiben nem, akkor az ügykezelő foglalkozzon azzal, amiért az én adómból fizetést kap. A biztonsági őr pedig ne velem, hanem a biztonsággal foglalkozzék! Amennyiben nem túlkapásért, erőfölénnyel való visszaélésért, bizalomvesztésért, az időmmel való játszadozásért, a feleslegesen kifizetett többórás parkolási díjért, (ellenszolgáltatás nélküli sarc büntette közterületen!) beperelem, hogy még a nyugdíjából is vonni fogják.

Kamarákra visszatérve.
Még mindig nagyon sok helyen az idősebb korosztályosok a pártállami diktatúra haszonélvezői voltak, aztán java részük átejtőernyőzött a kamarákba, vezetői posztokra, s még most is a vaskos nyugdíjuk mellé bezsebelik a nagy zsozsót a kamarában folytatott passzivitásukért. Na ők tuti, hogy semmit nem fognak tenni. Neki ez a langyos húgymeleg pocsolya az igazi életterük. Amíg ők ki nem halnak, addig itt a kamarákban nem lesz változás. De valószínű az után sem, mert a neveltjeik lesznek a folytatók és hát, amit központilag szerveznek arról tudjuk, hogy milyen. Igazándiból egy alulról jövő, önszerveződő kamara oldaná meg a problémát visszahívható, felelősségre vonható, elszámoltatható vezetőkkel, ügyintézőkkel.

Más
Daninetnek. "keress ra, hogy autocad blocks"-ra rámenvén az oldalt megtaláltam. Letölteni azonban nem tudok, vagy nagyon nem értek hozzá, vagy én vagyok a kakukktojás. Tudnál valami tippet adni ehhez?
Köszönöm.

(#3840) snowman válasza Hunattila (#3839) üzenetére


snowman
tag

Innen pl. tudsz letölteni:
http://www.cad-blocks.net/

(#3841) Sesy válasza Hunattila (#3837) üzenetére


Sesy
aktív tag

csak szólok, hogy tegnap megváltozott minden a bejelentési dokumentációval kapcsolatban, és a tegnapi nappal hatályba is lépett...

a legfontosabb, hogy júli 1-től nem kell senkinek semmit bejelenteni, hanem feltöltöd a kiviteli terveket az e-naplóba és már építhetsz is...

remélem ezzel kivesznek egy-két év alatt a csokiért és ropiért tervező építészek és végre normális munkát normális pénzért lehet majd végezni! Mondjuk minden felelősség innentől az építészé...

Born stupid... Try again!

(#3842) Cheesy válasza Hunattila (#3837) üzenetére


Cheesy
őstag

Én is kaptam már ilyen hiánypótlási felszólítást.
Az aláírást úgy oldottam meg, hogy (az aláíró lapon kívül) az építtetővel "aláírattam" egy üres papírlapot, beszkenneltem a mi aláírásainkkal együtt és PS-ben .png-t (átlátszóság miatt) csináltam belőlük. Így rátéve a rajzra (a szövegdoboz megfelelő részébe) már olyan mintha alá lenne írva.
Öszvér megoldás, de elfogadták. No comment...

www.vakbelmutet.hu

(#3843) Nerazim válasza Cheesy (#3842) üzenetére


Nerazim
őstag

Igazából azt nem kellene, hogy elfogadják :DDD mert nem minősül digitális aláírásnak. Mi mindig eredetibe kértük az aláírólapot a többit pedig feltöltve ÉTDR-be.

Tudom nem teljesen idevág a topicba,de nem tudja valaki, hogy a bejelentésesdi óta változott vmi az e-napló kapcsán? Úgy értem, hogy kell-e vmit feltölteni amit mondjuk 1 évvel ezelőtt még nem kellett?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3844) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Bagatel lesz a kérdés, de hogy lehet azt megcsinálni, hogy ha kijelölök több tervlapot azt egy pdf fájlba mentse le? Sajnos elfelejtettem már hogy hogy kell..

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3845) copass válasza Nerazim (#3844) üzenetére


copass
veterán

mappába kell rakni és ott tudod beállítani.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3846) Nerazim válasza copass (#3845) üzenetére


Nerazim
őstag

Siker :DDD bár ennél kisebb betűvel nem írhatták volna, hogy "egy fájlba fűzd össze" Azt volt a baj, hogy publikálás módjánál nem a fájl mentése volt beállítva, hanem a nyomtasd. Köszi a helpet

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3847) copass válasza Nerazim (#3846) üzenetére


copass
veterán

ja hát akkor meg pláne!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3848) daninet


daninet
veterán

Bongeszoben kiprobalhato a 20 [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3849) copass válasza daninet (#3848) üzenetére


copass
veterán

istenem de jó hogy egyből benyomja a kedvenceket! :R

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3850) Raysen623 válasza daninet (#3848) üzenetére


Raysen623
addikt

Kaptam én is e-mailt róla, majd este megnézem :D Eddig nagyon tetszik....

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.