Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) Nerazim válasza copass (#3550) üzenetére


Nerazim
őstag

Szia!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy alul a listázást azt hogy kell összehozni, gondolom az magától frissül, ha változik a kitöltés...

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3552) Nerazim válasza Raysen623 (#3549) üzenetére


Nerazim
őstag

Akkot te szellemképpel együtt nyomtatod ki?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3553) daninet válasza Raysen623 (#3549) üzenetére


daninet
veterán

munkalapról tudtommal nem lehet listázni. Ezt hogy oldod meg?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3554) copass válasza Nerazim (#3551) üzenetére


copass
veterán

interaktív konszignációval,alaprajzon, szűrve fóliára és ID-vel listázva.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3555) Raysen623 válasza daninet (#3553) üzenetére


Raysen623
addikt

Ez mondjuk igaz. Akkor leírom pontosabban: munkalpra akkor, ha idomtervet készítettünk, ami egy egyszerű 2D-s rajz, területi értékekkel. Ezek általában a homi magasságok voltak. Ezt nem listáztuk.
A zöldfelületet és bruttó négyzetmétereket viszont már listázni kellett (úgy volt egyszerűbb) és azok az adott szinteken készültek, vagy egy külön szint volt erre a célra. Természetesen minden a saját fóliáján, bár ha külön szint van, akkor nem kötelező.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3556) copass válasza Raysen623 (#3555) üzenetére


copass
veterán

próbáld ki azt amit én írtam, piszok gyors és nagyon minimális 2D gány.
csináltam egy zödfelület fóliát, arra pakolom amit kell, bekapcsolom a falakat, födémeket, aztán jónapot!:D
nem tudom mikor lesz az hogy homlokzatról,munkalapról is lehetne kitöltések listázni pölö.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3557) Cheesy


Cheesy
őstag

AC18 vs Cinerender

Találtam egy anomáliát, esetleg Ti is kipróbálhatnátok.
Kaptam egy Leier 2015 Archicad programbővítmény lemezt. Nagyon korrektül meg van csinálva az Leier AC bővítmény, ám amikor a kezdeti fehérmodelles "tömegmodell renderről" átváltottam színesre, egy fekete kép lett a jutalmam, a preview is sötét lett kis gondolkodás után.
Elkezdtem nagyon alaposan új tervfileba átmásolgatni az elemeket és arra jutottam, hogy a Leier kémény modell a ludas. Ha azt kitörlöm/elrejtem, akkor működik a színes render.
De hogy miért okozza... :F

www.vakbelmutet.hu

(#3558) turit válasza Cheesy (#3557) üzenetére


turit
tag

Annyira füstöl a kémény hogy nem látszódik tőle az épület csak a fekete füst ;]

(#3559) Raysen623 válasza Cheesy (#3557) üzenetére


Raysen623
addikt

Ez egy nagyon friss fejlesztés, ami úgy tűnik még nem tökéletes. Talán a következő verzió jó lesz. Mi van akkor ha átalakítod Morph elemekké a kémény modelljét?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3560) daninet válasza Cheesy (#3557) üzenetére


daninet
veterán

Van AC-ben elemes kemeny, a renderhez hasznal azt, tervekhez pedig a leiert. Jelezd nekik a bug-ot emailben.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3561) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
Most botlottam bele először a mellékelt problémába. Valamiért az AC, ha nem függőleges teljesen a méretezés, átfordítja a számot a nemkívánatos irányba. Eddig ezzel nem találkoztam. Miért tesz ezt? Hogyan lehet kiküszöbölni? :W

[ Szerkesztve ]

(#3562) snowman válasza Hunattila (#3561) üzenetére


snowman
tag

Azért teszi, mert kissé mereven akar megfelelni az olvashatósági szabálynak: ami egy kicsit is balra dől a függőlegestől, azt már szerinte lehet normál módon olvasni, pedig jobbról lenne az igazi. Ha nagyon zavar, jelöld ki külön a számot, AC verziótól függően kapcsold ki a "mindig olvasható" beállítást és forgasd el 180 fokkal.

(#3563) turit


turit
tag

Hogy lehetne egy tervben követni a változásokat és listázni is azokat? Pl. bekerül egy födémáttörés, azt alaprajzon jelöljük és valahogy listába rakni hogy mikor , miért került oda.
A korrekciós eszköz jó lenne csak abból nem lehet listát készíteni.

(#3564) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
A múltkori ép.magasság számításos kommenteken felbuzdulva gondoltam összehozok egy listát amivel ki tudom listázni a kitöltéseket, tévedtem nem sikerült. Valaki tudna segíteni, hogy miket kell hozzáadni a konszignációnál mikor létrehozok egy újat, hogy ki tudjam listázni? A fóliára szűrés megvan ,de az ID listázást nem tudom hogyan is kellene.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3565) gNAT_hu válasza turit (#3563) üzenetére


gNAT_hu
tag

De lehet listázni - a tartalomjegyzékeknél lehet beállítani.

(#3566) copass


copass
veterán

namostsegítsetek:
ha ajtószárnyat mentek ami födémből készült, és íves a teteje, azt miért veszi rövidebbre? ha alakzatba
átrakom akkor jó, de akkor meg a texturáknak annyi. van vmi trükk?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3567) turit válasza gNAT_hu (#3565) üzenetére


turit
tag

A változás-t igen , de a korrekciós bejegyzéseket nem találom.

(#3568) gNAT_hu válasza turit (#3567) üzenetére


gNAT_hu
tag

Nem értem pontosan mire gondolsz...valami ilyen kéne?

(#3569) daninet válasza turit (#3567) üzenetére


daninet
veterán

Magyarul nemtom hogy hivjak, angolban Issue (kiadas?) a neve, a tervlapkonyv egyes verzioit lehet kezelni. Ha tortenik egy modositas az uj issue, az elozot bezarod, es lehet az issue history-t listazni a tervlap szelen, a targyak kozott van hozza egy tablazat (az amelyikkel az 2048at lehet jatszani :D )

van egy csomo video hozza, nezd meg

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3570) copass válasza daninet (#3569) üzenetére


copass
veterán

változáskezelő.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3571) snowman válasza copass (#3566) üzenetére


snowman
tag

Milyen verzió, és hogy veszi rövidebbre? Most 17-essel ránéztem, nekem rendben lévőnek tűnt az eredmény, ha az ajtó íve passzolt a szárnyhoz.

(#3572) copass válasza snowman (#3571) üzenetére


copass
veterán

17 build8000
minden passzolt és elbaxxa, olyan mintha levágna oldalról 30centit. szegmensíves ajtónál.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3573) Raysen623 válasza copass (#3570) üzenetére


Raysen623
addikt

Az a Revision management angolul :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3574) copass válasza Raysen623 (#3573) üzenetére


copass
veterán

akkor jó lett a fordítás...komolyan agyfaszt kapok attól hogy minden verzióban átnevezgetnek valamit. most állok át 19-re... a texturák újak, új név. tárgyak 90%-a nem jó a 17-es kedvencekkel, lehet beállítgatni mindent...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3575) gNAT_hu válasza copass (#3574) üzenetére


gNAT_hu
tag

Az attribútumokat - pl. texturák - index szerint felülírhatók az attribútum kezelővel a 19 alpbeállításaival > a többsége rendben lesz.

(#3576) daninet válasza copass (#3574) üzenetére


daninet
veterán

A beton texturak render rosszak, asszem a 02 valami sarga keramianak nez ki, a 04 pedig beton tegla, de annak se igazi.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3577) gNAT_hu válasza daninet (#3576) üzenetére


gNAT_hu
tag

Válassz a másik 30+ -ból ami a könyvtárban van ! vagy hívj be/csinálj megfelelőt ! :Y

(#3578) snowman válasza copass (#3572) üzenetére


snowman
tag

Hát nemtom mi lehet a baj, legfeljebb küldd el és megnézem.

(#3579) copass válasza gNAT_hu (#3575) üzenetére


copass
veterán

áá nem. nekem van saját texturám amit az archicad texturáiból állítottam össze és azokat most be kellett állítagtni megint. 1 óra de legalább jó lesz. a kedvencek lesz még szívás. de legalább kiganézom azt amit nem használok, optimalizálás címszóval!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3580) copass válasza snowman (#3578) üzenetére


copass
veterán

a szegmensívessel lesz gond, mert alakzatból ráfeszíti az ajtólapra jól, de akkor nincs textura jól, random. ha födémből van, akkor baxxa el!:D
alakzatba átraktam és azt raktam be egy 1centis ajtóba!:D hol érek én rá ilyenekre!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3581) gNAT_hu válasza copass (#3579) üzenetére


gNAT_hu
tag

Nyilván egy döntés, hogy használod-e a cinerendert, de ahhoz a 17-es textúrák legalábbis nem használják ki a lehetőségeit.

(#3582) daninet válasza gNAT_hu (#3577) üzenetére


daninet
veterán

Ezzel tisztaban vagyok, csak mondom, hogy sz*r a default konyvtar. :P

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3583) copass válasza gNAT_hu (#3581) üzenetére


copass
veterán

áá nem használom a cinerdendert, nekem csak uv miatt kell, ha nincs textura akkor nem ír ki uv információt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3584) daninet


daninet
veterán

Valaki ezzel talalkozott mar?
Letrehozok egy uj 3D dokumentumot, es a meretvonalak ugy viselkednek mintha a targy nagyon kicsi lenne, de a szoveg meg mintha 1:1-ben rajzolnek. Szoval teljesen szetesik a meretvonal.
1:200-ban vagyok, az elem amit meretezni akarok 50x10 centi, tehat nem egy nagy valami.

A meretvonal lezaro vonala 1mm, a szoveg rajta 2mm-re van allitva. A tobbit latjatok.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3585) daninet


daninet
veterán

Akkor egy uj kerdes, emezt bekuldtuk graphisoftnak.

GDL...

Meghivok egy makrobol egy erteket. Azt szeretnem, ha hianyzik a makro (mert elofordulhat mivel nem a base librarybol van) ne haljon meg az object hanem legyen 1 a valtozo erteke aminek nem lett visszaterve eredmenye. Hogy oldom ezt meg? Tudja kezelni a makro hianyat a GDL?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3586) snowman válasza daninet (#3585) üzenetére


snowman
tag

Sajna nem, a GDL-nek nem erőssége a hibakezelés.
Egy adott helyen lévő fájl meglétét lehetne ellenőrizni a File Manager add-on-nal, de ez nem sokat segít ezen a helyzeten, mert ugye a makró akárhol lehet helyileg, csak az számít, hogy be van-e töltve az aktív könyvtárak közé.

Annyit lehet segíteni a helyzeten, hogy a FILE_DEPENDENCE paranccsal meg tudod adni azokat a makrókat (vagy egyéb fájlokat), amelyekre az elemed hivatkozik, és ekkor archív mentésnél ezek is bekerülnek a .pla-ba.

(#3587) SkyLaci


SkyLaci
őstag

sziasztok!

Rendéréleshez kérnék egy kis segítséget, még nem nagyon csináltam, kezdésként archicad-en belül szeretném megtanulni.

Az lenne a kérdés hogy hogyan lehet beállítani azt hogy melyik GPU-t használja rendereléshez a gép?(feltételezem hogy alapértelmezetten talán nem a legjobb megoldást választja és ezen lehetne gyorsítani)

laptop adatai:
i3-3110M 2*2,4GHz (integrált Intel HD Graphics 4000 GPU)
8 GB RAM
GT 730M 2GB GPU

(#3588) copass válasza SkyLaci (#3587) üzenetére


copass
veterán

archicad nem használja a gpu-t renderre. csak megjelenítésre.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3589) Cheesy válasza copass (#3588) üzenetére


Cheesy
őstag

Mintha úgy rémlene, hogy az Octane rendermotornak van AC-hez pluginja és az használja a GPU-t renderhez.

www.vakbelmutet.hu

(#3590) copass válasza Cheesy (#3589) üzenetére


copass
veterán

igen tudom, de az beta volt és nem az ac része. a cinerender se használja. igazából gpu renderre egy 980 sli-alatt nem sok értelmét látom!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3591) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Elsősorban azoktól kérdezem akik PDF Creatort használnak. Valahogy nem lehet azt beállítani, hogy amikor publikálásnál mentés helyett nyomtatásra állítom akkor automatikusan állítsa be magának a papír méretet, mert nekem most vmiért a tök más méretre rakja és a rajz fele hiányzik a lapról.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3592) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
A melléklet szerinti homlokzati elemet szeretném elkészíteni. Az alakzattal próbálkoztam, rengeteg időm rá ment, de eredményt nem hozott a dolog. Tudtok-e valami jó megoldást: Köszönöm. :W

(#3593) copass válasza Nerazim (#3591) üzenetére


copass
veterán

áá olyat nem tud. nyomtatásnál te állítod be a nyomtatót.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3594) copass válasza Hunattila (#3592) üzenetére


copass
veterán

profilos falból megcsinálod. két részletben. egyszer a sarokat, majd külön a középső részt. majd átrakod alakzatba és összeforgatod.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3595) Nerazim válasza copass (#3593) üzenetére


Nerazim
őstag

Aha értem. Esetleg nincs vmi gyorsabb mondja a PDF/A gyors kimentésére?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3596) snowman válasza Nerazim (#3595) üzenetére


snowman
tag

Ha tervlapkönyvben összerakod a tervlapokat, csinálsz belőlük egy publikálási készletet beállított mentési hellyel a szervezőben, akkor attól kezdve egy gombnyomásra tudsz akár PDF/A formátumú komplett dokumentációt is menteni.

(#3597) Nerazim válasza snowman (#3596) üzenetére


Nerazim
őstag

Most így csinálom, de az AC nem tud egyből PDF/A -t menteni. Vagy igen? Nem csak sima PDF-t ment? Ezért raktam fel a Pdf Creatort csak az meg mondom nem állítja be a lapméretet automatikusan csak úgy rádobja nekem egy álló A4-re ahogy megadta a jóisten. Most úgy szenvedtem végig, hogy a lementett pdf-t még utána kinyomtattam Pdf Creatoral PDF/A ba. Mondnom se kell kínszenvedés vót :DDD

Ui: AC16 ot használo btw.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3598) copass válasza Nerazim (#3597) üzenetére


copass
veterán

ac17-től tud pdfa-t natíve.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3599) Nerazim válasza copass (#3598) üzenetére


Nerazim
őstag

Asztapaszta és én erről miért nem tudtam? :DDD :DD nem kell megválaszolni ;]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3600) daninet válasza copass (#3593) üzenetére


daninet
veterán

egyedul ha mented a tervsablonodba a publikalasi keszletet. onnantol benne marad.
Minden vacakhoz lehet menteni kombinaciokat, layerekhez, modellnezethez, tollkeszlethez, erthetetlen hogy pont nyomtatashoz nem lehet. AutoCAD is tudja kb 20 eve.

Nekem a masik ami nagyon hianyzik es nagyon tudnam szeretni, ha nyomok egy tab-ot pl fal huzasanal, ne csak szamot lehessen beirni hanem egyszeru matek muveletet is pl 342.4/2+10
Persze ettol csak meg hulyebb lennek es annyit sem szamolnek fejben mint eddig, de azert vannak olyan szamok amik miatt mar a szamologephez kell nyulni es kifejezetten jol esne :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.