Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) copass válasza Sesy (#3050) üzenetére


copass
veterán

tárgyban nem, mert csak egyféleképpen tudod forgatni, de tudsz szabványos acélprofilt importálni profilba, azt berakod egy gerendába, azt már tudod szögben forgatni, emelni. a profilt meg elforgatod a szerkesztőben.
vagy átalakítod alakzatba a tárgyat.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3052) nagyt0m válasza Sesy (#3050) üzenetére


nagyt0m
tag

a: profilos gerenda, ahol a profilban már elforgatod az IPE-t annyira amennyire kell utána meg tudsz neki hajlásszöget adni.
b: sima alakzatból megcsinálod azt pedig úgy forgatod ahogyan kedved tartja.

(#3053) Sesy válasza copass (#3051) üzenetére


Sesy
aktív tag

ok, a profilos gerenda, illetve az alakzatos megoldás nekem is meg van, csak gondoltam hátha lehet a tárgyat is beállítani valahogy, csak nekem elkerülte a figyelmemet... fura, hogy ezt nem tudja a tárgy :((
köszi

Born stupid... Try again!

(#3054) |AP|


|AP|
veterán

talán egyszer tudni fogja azt is az archicad, hogy bármit el lehessen forgatni, bármelyik tengely körül...

vagy ez nagyon science-fiction? :)

(#3055) copass válasza |AP| (#3054) üzenetére


copass
veterán

alakzat ezért van kitalálva elvileg. azt xyz-ben elforgatod és bármit át tudsz alakítani alakzattá.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3056) Raysen623 válasza copass (#3055) üzenetére


Raysen623
addikt

Azért az alakzatokkal vigyázzunk, mert rendkívül erőforrásigényesek tudnak lenni ha túl sok van belőlük :D Viszont tény, hogy a GDL-es acél szelvényeket gyakorlatilag teljesen lehet negligálni ezek után, aminek speciel én örülök.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3057) copass válasza Raysen623 (#3056) üzenetére


copass
veterán

én szeretem a gdl acél szelvényeket, egyszerűbb módosítani egy szerkezetet mint alakzatból vagy bármiből.
plusz lehet butítani a részletességét.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3058) gNAT_hu válasza Sesy (#3050) üzenetére


gNAT_hu
tag

Egyetlen sort kell beírni és felvenni egy változót.

A megoldás NEM hülye-biztos, a használónak tudnia kell miért és hogy működik, de néha klasszisokkal hatékonyabb benyúlni a GDL-be, mint szerkesztgetni.

(#3059) Raysen623 válasza copass (#3057) üzenetére


Raysen623
addikt

Én profilszerkezetekként oldom meg, Morph elemeket csak bonyolultabb formáknál használok.

(#3058) gNAT_hu : ez is egy megoldás. :C

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3060) snowman válasza gNAT_hu (#3058) üzenetére


snowman
tag

Hja, csak innentől az alaprajzi jelkép nem lesz köszönőviszonyban a 3D modell-lel... :)

(#3061) gNAT_hu válasza snowman (#3060) üzenetére


gNAT_hu
tag

Mivel <PROJECT2> a 3D-ből képezi le az elemet pontos lesz a 2D megjelenítés. Más kérdés, hogy pl. a hotspot-ok nem lesznek jók - ez értelmes használattal átléphető probléma, ill. lehet még finomítani a dolgon.

Nem állítom, hogy mindíg és mindenre jó, csak egy lehetőség a sok közül.

(#3062) Full00


Full00
csendes tag

Sziasztok!

Korábban már segítettetek gépösszerakás téren.
Ezt a gépet achicad, 3ds max használatra, és játékra rakom össze.
Ezt a tippet kaptam egyik ismerősömtől:

DELL Optiplex 7020MT Ci7-4790 8GB 500GB Linux 279 000Ft Bruttó

Processzorcsalád: Intel Core i7
Processzortípus-jelölés: 4790
Processzor teljesítmény: 3,6 GHz
Processzor cache: 8 MB
Chipkészlet: Intel Q87
Memória méret: 8 GB
Memória típus: DDR3
Memória frekvencia : 1600 MHz
Merevlemez fordulatszám: 7200 rpm
Merevlemez típus: SATA
SSD kapacitás:
Videokártya:
Intel HD Graphics 4600
Optikai meghajtó: DVD+-RW DL
Csatlakozó: 3,5 mm Jack, D-Sub (VGA), PS/2, DisplayPort, USB 2.0, RJ-45 LAN, Mikrofon, USB 3.0
USB port: 10 db
Operációs rendszer: Linux
Méret: 360 x 417 x 175 mm

Ezek mellé még veszek kb. 70-ért, egy videókártyát. Egy 250-es SSD-t, és még 8 giga ram-ot.
Mi a véleményetek erről az összeállításról? Mi a véleményetek a Dell-ről?
Vagy esetleg mást ajánlanátok ezen az árkategórián belül? Az egyik fő érv amit mondtak, hogy ez a gép sokáig fogja bírni. Szerintetek megéri ez a konfig?

(#3063) copass válasza gNAT_hu (#3058) üzenetére


copass
veterán

huh régi szép idők!:D azért hagytam abba mert lett egy rakat egyedi tárgyam a végére.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3064) turit válasza Full00 (#3062) üzenetére


turit
tag

Ezt az összeállítást alkatrészenként véve 190-200 ezerből ki lehet hozni. Igaz nem lesz "DELL" , de ebben a gépben mi a Dell, csak a gépház? :)
SSD-vel és egy középkategóriás videokártyával megfelelő lesz.
Van olyan webshop ahol összeszerelik neked pár ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#3065) nagyt0m válasza turit (#3064) üzenetére


nagyt0m
tag

Ezekben általában az alaplap ami Dell, meg a szerviz és a hozzáadott szolgáltatások.

(#3066) Raysen623 válasza Full00 (#3062) üzenetére


Raysen623
addikt

Ez egy teljesen jó megoldás szerintem és ne hallgass azokra akik azt mondják vedd meg alkatrészenként. Ebben a házban valószínűleg a hűtés is egyedi ha olyan mint a HP Workstation vagy ahhoz hasonló. Bele kellene nézni ha van rá mód. Windowst-t ne felejts el venni rá (kivéve ha már van). Ööö most nézem a ház képeit: a PS2-es port komoly? :D Mindenképpen nézd meg előtte!

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3067) Raysen623 válasza snowman (#3060) üzenetére


Raysen623
addikt

A GDL-t fel lehet okosítani és akkor ott metszi el, ahol a metszősík van...pár sor hozzáadása az egész ha tudja az ember mit kell beírni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3068) snowman válasza Raysen623 (#3067) üzenetére


snowman
tag

pár sor hozzáadása az egész ha tudja az ember mit kell beírni

Na igen, valahol itt van a lényeg. Nem hiszem, hogy jelen esetben van értelme ennyire belemászni egy elembe, ha standard eszközökkel is elérhető egyszerűen a megoldás.
Egyébként jelen esetünkben rotx helyett inkább rotz kellene, a 2d jelkép meg csak akkor project2-zik, ha meg van döntve a gerenda a vízszintes síkhoz képest.

Amúgy én is szoktam gyári elemekbe piszkálni, de csak ha nagyon muszáj. Nem olyan egyszerű átlátni egy elem lelkivilágát még akkor sem, ha az emberfia tud GDL-ül...

(#3069) Sesy válasza Raysen623 (#3067) üzenetére


Sesy
aktív tag

és honnan lehet megtudni, hogy mit kell beírni? :F

Born stupid... Try again!

(#3070) Raysen623 válasza Sesy (#3069) üzenetére


Raysen623
addikt

Valamilyen GDL bibliából lehet utánanézni... :D,

(#3068) snowman : én sem szeretek mókolni a GDL tárgyakkal ha nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3071) Sesy válasza Raysen623 (#3070) üzenetére


Sesy
aktív tag

jó-jó de milyen? :D

cím? link? stb...

Born stupid... Try again!

(#3072) nagyt0m válasza Sesy (#3071) üzenetére


nagyt0m
tag

\Graphisoft\ArchiCAD 17\Dokumentáció\05 GDL Reference Guide.pdf a dokumentáción belül találod elektronikusan.
A régebbi AC-hez még adták könyvben :)

[ Szerkesztve ]

(#3073) snowman válasza Sesy (#3071) üzenetére


snowman
tag

1. GDL felhasználói kézikönyv az ArchiCAD dokumentációjában. Ebből sajna csak angol verzió van ami friss, a legutolsó magyar a 8.1 súgójában van benne CHM formátumban, az előző verziókban meg PDF-ben.
Viszont a GDL lényegi része nem nagyon változott azóta, így kezdetnek jó lehet a régi magyar is.
2. GDL CookBook Ez oktatóanyag jellegű cucc példákkal, receptekkel.

A két anyagból össze lehet kombinálni egy kis használható tudást, persze a sok gyakorlás és próbálkozás nem hagyható ki.

(#3074) gNAT_hu válasza snowman (#3068) üzenetére


gNAT_hu
tag

"Egyébként jelen esetünkben rotx helyett inkább rotz kellene, a 2d jelkép meg csak akkor project2-zik, ha meg van döntve a gerenda a vízszintes síkhoz képest."

Valóban vérzik még egy két sebből - jelen esetben nekem nem érte meg ilyen részletesen tesztelni. Remélem nem zavartam össze túl sokakat a pontatlan példámmal.
Nyilván esetenként mérlegelni kell, hogy mikor éri meg és szánni kell rá annyi időt amit a feladat megkövetel.

(#3075) Sesy válasza nagyt0m (#3072) üzenetére


Sesy
aktív tag

köszi szépen mindkettőtöknek

Born stupid... Try again!

(#3076) daninet válasza snowman (#3073) üzenetére


daninet
veterán

Van itt az irodaban egy AC nagymester, kerdeztem van-e GDL konyve. Persze van, behozza, o is abbol tanulta meg.
GDL Cookbook 1-3 kiadas, de ugy, hogy az elso resznek nem volt konyvkiadoja, az ember aki irta fenymasolta, spiralozta es eloadasokon arulta, Van hozza egy torott floppy amin rajta vannak a gsm fajlok :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3077) Full00


Full00
csendes tag

Köszönöm a véleményeteket! ;)

(#3078) gNAT_hu válasza daninet (#2804) üzenetére


gNAT_hu
tag

Most futottam bele:

(#3079) daninet válasza gNAT_hu (#3078) üzenetére


daninet
veterán

Igen, ez az ami szövegként odateszi, ezt használtam én is. :)
Alapvetően használható, de messze van attól, hogy a méretvonal ténylegesen odaírja a számot. Így minden javításnál klikkelgetni kell a frissítésre.
Szerencsére kihullott az öregasszony aki csak négyzetlábban meg hüvelykben gondolkodott így most szerencsére nem zavar :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3080) .:Atilla:.


.:Atilla:.
csendes tag

Szisztok! Napi szinten használom az archicad több verzióját is, építész hallgató vagyok. Bármelyiket használom éppen (16, 17, 18), a probléma mindig megjelenik. Kis időközönként, nagyjából 1-2-3-5 percenként lefagy egy pár másodpercre, vagy néha kb. 10 másodpercre is. Mi lehet ennek az oka?

Laptopon dolgozok, a specifikációk:

i5 3230
kingston hyperx 128 gb
gt740m
16 gb ram

windows 8.1 64 bit (nemrég telepítettem újra, nem segített)

Nagyon köszönöm a választ előre is!

(#3081) Raysen623 válasza .:Atilla:. (#3080) üzenetére


Raysen623
addikt

A válasz az automatikus mentésben rejlik, én legalábbis első körben erre tudok gondolni hasonló tapasztalat alapján. Az automatikus biztonsági mentést állítsd át minden tizedik lépésről valamilyen időközönkéntire, mondjuk kb 5-10 percenként mentsen egyszer.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3082) daninet válasza .:Atilla:. (#3080) üzenetére


daninet
veterán

Én a merevlemezre gyanakodnék, lehet, hogy nem bírja a tempót már.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3083) Raysen623 válasza daninet (#3082) üzenetére


Raysen623
addikt

Másik lehetőség a külső USB-n való tárolás. Az meg tud lassú lenni.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3084) nagyt0m válasza daninet (#3082) üzenetére


nagyt0m
tag

Én is az SSD-re gondolnék először, a AC szeret sokat írni rá, azt meg az SSD-k nem szeretik nagyon.

(#3085) Sesy válasza nagyt0m (#3084) üzenetére


Sesy
aktív tag

nekem ssd-ről fut már vagy 3 éve, soha nem volt ilyen problémám...

legális a licnszed? én esetleg arra is gyanakodnék ha nem az...

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#3086) snowman válasza .:Atilla:. (#3080) üzenetére


snowman
tag

Én is az ssd-nél, illetve a sata drivernél keresném a hibát. Tegyél fel egy hard disk sentinel-t, és nézd meg, hogy mit mond rá, illetve nézd meg, hogy milyen a sata driver, és esetleg próbálj feltenni egy friss drivert az intel-től.

(#3087) copass válasza .:Atilla:. (#3080) üzenetére


copass
veterán

megakad, de utána megy tovább vagy lefagy úgy hogy reset kell neki?
ha megakad az lehet vga probléma is, melegszik pölö.
ha lefagy és resetet kér akkor vinyó/ssd, de lehet ram is.
ram-ra memtest-et engedj rá.
próbáld ki azt hogy egy másik vinyóra rakj fel egy új rendszert és azzal nézd meg hogy mit csinál.
ha akkor is rossz, akkor memória lehet még a ludas, utána alaplap, táp.
biztos hogy vmi hardveres gond lesz. szoftveres fagyás csak nagyon lelakott több éves rendszernél csinál fagyás. én is most vagyok túl egy ilyenen, random lefagyott és egy új vinyó+friss install segített.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3088) nagyt0m válasza Sesy (#3085) üzenetére


nagyt0m
tag

az ssd-k idővel elhasználódnak, minél több az írás rajtuk annál előbb, de ez nagy mértékben függ az ssd típusától is.

(#3089) snowman válasza nagyt0m (#3088) üzenetére


snowman
tag

Ja, de ez az idő normál használat esetén elég sok ám, szóval emiatt nem kellene félni. Pl. itt egy teszt, a leggyengébb ssd 700 TB írás után feküdt meg. Lehet számolgatni, de valószínűleg tovább bírja, mint amíg lecseréled amúgy is egy másikra.

(#3090) daninet


daninet
veterán

Mi okozhatja, hogy egy ablak kulon pontkent szerepel a listaban?
Felveszem pipettaval az ablakot, es ugyanabba a falba melle, ugyanugy balra nyitva beleteszem. Es ket kulon ablakkent szerepel.
Mindent osszehasonlitottam, az osszes ertek egyforma de megis kulon ablakkent listazza :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3091) nagyt0m válasza daninet (#3090) üzenetére


nagyt0m
tag

Hülye kérdés lesz, de az ID-ben nincs eltérés valamiért? Látom, hogy mindkettő W14, de hátha ott van eltérés.

(#3092) daninet válasza nagyt0m (#3091) üzenetére


daninet
veterán

Nincs. Total ugyan az a ket ablak.. ugye ha sorban rakom le akkor emeli a sorszamot, de ez tenyleg egy az egyben masolat. Akkor is lehet elteres ha a falvastagsag mas, de itt az se jatszik, ugyanabba a falba teszem be melle.
Es tobb variacio is van erre a tervben, van egy MD4 jelu ajtom ami 4x szerepel.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3093) Raysen623 válasza daninet (#3092) üzenetére


Raysen623
addikt

Listázásnál bal oldalt be van pipálva az azonos elemek egyként történő megjelenítése?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3094) daninet válasza Raysen623 (#3093) üzenetére


daninet
veterán

Igen, kulonben azt a kettot se vonta volna ossze

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3095) turit válasza daninet (#3090) üzenetére


turit
tag

Az egyiknél ott van hogy aluminium ablak a másiknál nincs. Ha a jellemzőknel a szövegben bármi eltérés van külön veszi.

(#3096) daninet válasza turit (#3095) üzenetére


daninet
veterán

Azt a leirast ott adtam hozza nem a tulajdonsagokbol van kilistazva.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3097) copass válasza daninet (#3090) üzenetére


copass
veterán

ID kezelővel újraosztanám a sorszámozást.az a tuti. vmi el van ütve lehet, egy szóköz az ID-be vagy ilyesmi.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3098) daninet válasza copass (#3097) üzenetére


daninet
veterán

Megiscsak a description volt, de amikor beillesztettem nem epitette ujra.. Egy ora szarakodas utan mondom nyomok egy ctrl+shift+r es lass csodat :W
De mi a makkomat csinalt akkor mikor megnyitom az ablakot es ujraszamolja.. Erthetetlen :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3099) daninet


daninet
veterán

Szerintetek van eleminformaciok cimkezesere mod? (pl egy vonal hossza vagy egy test terfogata) En semmit nem talaltam, pedig nagyon nem lenne rossz :K

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3100) copass válasza daninet (#3099) üzenetére


copass
veterán

vonalat nem tudsz címkézni. de nem is ez a gond, hanem az hogy címkében nem tudsz előhívni olyan infókat amiket a az elem konszignációs listában igen.
mert járható hogy tárgyat, falat ID-zed majd címkézed és ezt kigyűjtöd egy elem konszignációs listába.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.