Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) turit


turit
tag

Van más módszer amivel lehet google earth-ből terepet kimenteni archicad-be?

Most úgy csináltam hogy sketchup-ban kiválasztottam a területet ami a terep felső síklapja 3dben és azt beraktam archicad-be majd a talaj felső részét levágtam vele szilárdtest művelettel.
Nekem olyan kellene hogy a talajon adna hozzá pontokat amit lehetne módosítani.
A generált 3d-s épületek is jól jönnének :D

(#3302) Sesy válasza Hunattila (#3300) üzenetére


Sesy
aktív tag

azt hiszem nem értettél meg...
szerintem egy látványterv nem attól lesz jó, hogy a tv-ben megy valami :D
nagyon tuti látványokat lehet csinálni kikapcsolt tv-vel is nem?

Born stupid... Try again!

(#3303) Hunattila


Hunattila
tag

Tisztán és világosan értettelek.
Bekapcsolt TV nélkül is tökéletes látványtervek készíthetőek valóban. ... és ennél több nem kellene.
Arra próbáltam rávilágítani, hogy jön a pénzes muki 90-es IQ-val és erőlködik, hogy, ha már ott a TV, akkor miért nincs legalább kép benne? Mert ő úgy akarja az együttes hatást látni. Ilyenkor elfogynak az észérvek. Ha neki ez a fontos és nem az, hogy valójában milyen háza lesz. ... hogy talán lakható-e? ... hogy a funkció kívánalmainak megfelel-e? ... hogy a család esetleges gyarapodását elviseli-e? stb. Nem ezek nem fontosak. Hogy fog kinézni? Aztán majd gyömöszöld bele valahogy a funkciót!
Egyébként koromnál fogva már-már csak hobbi szinten tervezek. Ezért az ilyen megrendelőket el szoktam zavarni. Ez csak egy jó közös ismerős miatt nem történt most meg. :W
Elfajzottá kezd válni ez a világ s örülök, hogy már kevesebb van hátra, mint előre.

(#3304) daninet válasza Hunattila (#3303) üzenetére


daninet
veterán

Mi mar csak ejszakai rendereket csinalunk a csaladi hazakhoz/villakhoz. A nappali kepeket meg sem nezik az emberek. Az nez ki jol, az adja el. Hogy a szinek hogy neznek ki, illetve a sotet reszeken mi tortenik az teljesen lenyegtelen. :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3305) Sesy válasza Hunattila (#3303) üzenetére


Sesy
aktív tag

én meg elvből nem tervezek családi házat, értsd hülyékkel nem foglalkozom :D

Born stupid... Try again!

(#3306) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
Valaki tud gyerekszoba bútorok, kiegészítők, stb. tárgyakat valahol?
Köszönöm. :W

(#3307) copass válasza Sesy (#3305) üzenetére


copass
veterán

én berendezkedtem már a nyűgös ügyfelekre. nem tud olyat mondani amit én nem csináltam volna már!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3308) daninet


daninet
veterán

Listaban hogy veszem ra a kis elonezeti kepeket, hogy kitoltsek a rendelkezesre allo helyet?
Eloszor nagyon nagyok, ranyomok, hogy scale to fit. Utana jo. De ha megnovelem a cellamagassagot nem koveti, es ujraepites utan sem valtozik.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3309) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Hogy tudom azt beállítani, hogy tervlapon mutassa a pauszt?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3310) Nerazim válasza Nerazim (#3309) üzenetére


Nerazim
őstag

Storno. Megtaláltam.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3311) gNAT_hu válasza daninet (#3308) üzenetére


gNAT_hu
tag

Nézetet kell belőle csinálni és ott tudod a léptéket beállítani

(#3312) juhasz.p


juhasz.p
aktív tag

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Eddig csak olyan rajzokat csináltam amik a szabvány A4, A3, A2, A1 lapra elfértek. De most olyan nagyon a rajzok hogy már nem férnek el a lapokon.
Hogyan tudom Pdf-be kimenteni őket, hogy egy lapon legyen, méretarányosan?
Érhető voltam, vagy nagyon zavaros?

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#3313) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Artlantis-ból, hogy lehet kihozni a legtöbbet? A fényforrást ti hogy használjátok egy látványtervnél? A napot kézzel állítjátok be vagy a várost állítjátok be meg az időt, melyik a valósághűbb? Valahogy a végeredmény mindig olyan csicsás nekem és nem valósághű, mit kellene még beállítanom, hogy inkább a valósághoz álljon közelebb?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3314) daninet válasza juhasz.p (#3312) üzenetére


daninet
veterán

Szia!
Tervlapokat használod? Ha nem, itt egy videó, tanulmányozd (angol) [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3315) daninet válasza Nerazim (#3313) üzenetére


daninet
veterán

Szia!
Artlantis eléggé véges, egy szintnél tovább nem tudod javítani. Alapvetően amit tudok javasolni, ne teljes verőfényes napsütésben készítsd a rendereket, hanem napnyugta/napkelte időszakot próbálj belőni kicsit vörösesebb napfénnyel. Belülre tegyél halogénizzó sárgájával megegyező lámpákat, sokat javít az összképen ha nem feketék vagy tükrösek az üvegfelületek.
PSD-be mentsd ki a képeidet és szedd le a zöld és a kék dolgok szaturációját (fű/ég). A nagyon zöld fűtől és a nagyon kék égtől néz ki giccsesnek. Mellőzd a 3D embereket, inkább photoshopba tegyél áttetsző blurozott embereket, esetleg áttetsző sziluetteket. Használj borús eget, ne totál kéket.

Alapvetően nagyon sokan csak az épületet magát renderelik le és photoshopban illesztik rá egy környezetre, pont az általad leírt okok miatt. Itt egy példa, nézd a fű és az ég szaturációját is.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3316) Nerazim válasza daninet (#3315) üzenetére


Nerazim
őstag

Hú hát ezt nem gondoltam, hogy ennyi mindent ki lehet még az artlantisból hozni. Úgy érzem, most megint egy nagyon hosszú tanulási folyamat ösvényére tévedtem :DDD hálás köszönet a kimerítő válaszért, nagyon sokat segítettél :C

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3317) Nerazim válasza daninet (#3315) üzenetére


Nerazim
őstag

Belülre tegyél halogénizzó sárgájával megegyező lámpákat
Ezt hogy érted? Nekem a LIGHT -on belül van 9 fajta fényforrás amiből választhatok.
Ui: 5.1.2.7 Artlantis Studio-t használok

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3318) daninet válasza Nerazim (#3317) üzenetére


daninet
veterán

kicsit sárgásabb legyen a fénye úgy barátságosabb, ennyi

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3319) Nerazim válasza daninet (#3318) üzenetére


Nerazim
őstag

:R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3320) copass válasza daninet (#3315) üzenetére


copass
veterán

ez addig jó amíg a véglegest csinálod, ha módosul akkor borul a vörkfló!:D
egy családi házról is minima van 4-5 render mire kész a végleges, mert feszt varia van!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3321) daninet válasza copass (#3320) üzenetére


daninet
veterán

Munkaközinek sokszor 3d dokumentumot mentek ki, de az se ritka, hogy elküldjük a bimx-et, nézegessék este tv helyett :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3322) juhasz.p válasza daninet (#3314) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Köszönöm a választ.
De sajnos ahogy látom ott a szabvány tervlapokkal (A2, A3) dolgozik a videokészítő.
Nekem pont az a problémám hogy nem szabvány méretűek a rajzok.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#3323) daninet válasza juhasz.p (#3322) üzenetére


daninet
veterán

A tervlap sablonoknal barmilyen papirmeret letrehozhato. Nezd at az Archicad sugo vonatkozo fejezeteit is, hogy tiszta legyen a hasznalata. (ez sztm magyarul is megvan a graphisoft oldalan, en azt nem tudom elerni)

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3324) juhasz.p válasza daninet (#3323) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Pont ez a problémám, amit linkeltél.
Csak szabvány méretű papírt tudok beállítani. Nekem olyan kellene amim A1 és A2 közötti méret, mert úgy lesz méretarányos a rajzom.
Képen is amit linkeltél, A1 fekvő van beállítva.

[ Szerkesztve ]

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#3325) daninet válasza juhasz.p (#3324) üzenetére


daninet
veterán

"Tervlap Sablon 1"-re jobbklikk -> Beallitasok

Ott a legordulo alatt van az A1 merete. Oda beirhatsz barmit.
Tervkeretet pedig a sablonra tedd ra, ne a rajzra. Rajzokat csak rarakod a tervlapokra amin mar rajta van a tervkeret.

A szoveg eszkozzel tudsz a (nyilacska A) gombbal automatikus szovegeket berakni a sablonon, pl a tervlap szama, meretarany stb.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3326) copass válasza daninet (#3321) üzenetére


copass
veterán

háát azért az nem ugyanaz. de nekem is van egy 3ddoksis vázlat tervlap ha nagyon gyorsan kell egy tömeg.
de igény van rá hogy egyből legyen látvány. úgyis csak a lényeget nézik: cserép, fal, nyílászárók,burkolat.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3327) daninet válasza copass (#3326) üzenetére


daninet
veterán

Akkor pedig C4D render, berakod publikalasba, 1600x1200 - Outdoor Daylight Fast
Kesz van 3-5 perc alatt (xeon W3565) kozepes antialiasinggal, caustics es lampak nelkul.
Egy kave (bogosoknak cigi) szunet :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3328) juhasz.p válasza daninet (#3325) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Köszönöm a segítséget.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#3329) copass válasza daninet (#3327) üzenetére


copass
veterán

3d növényzettel c4d?!:D
nekem elég a 1280px high aa és 5-6kép 10 perc alatt megvan a háttérben egy i5ösön. van dudva, ótó és kész.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3330) |AP|


|AP|
veterán

ezeken a videókon kívül van valami elérhető tutorial arról, hogy lehet a legtöbbet kihozni a C4D motorból?

(#3331) daninet válasza |AP| (#3330) üzenetére


daninet
veterán

Kerdezz engem :D

Viccet felreteve olvasd vegig a sugoban a beallitasok panel opcioit es mindent probalj meg allitgatni. Nekem volt fogalmam vray-bol a dolgokrol, de sok dolog mas azert. 2 napot jatszottam vele, utana belejottem.
Amugy a gyari presetek elegge jok (outdoor daylight medium pl.), par apro dolgot kell rajtuk allitani (AA, Caustics, nap, horizont). Par alkalom utan ha latod jo a kep elmented, es mar csak problemas esetekben kell hozzanyulni.
A masik, hogy hasznald a gyari anyagokat. Ha hozott terved van mondjuk 17bol minden Surface-t irj felul a gyarival es max texturakat lecsereled. Azok mind jol be vannak allitgatva.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3332) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Új nap új probléma :) Olyan kérdésem lenne, hogy artlantisban régen volt olyan, hogy clipboard.(aszem) Az újban viszont nem találom. Arra lenne szükségem, hogy egy-egy anyaggal ne kelljen ismét órákat szöszölni, hanem valahogy szeretném lementeni. Van erre lehetőség az újabb artlantisban? Gondolom, hogy igen csak én nem találom.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3333) daninet válasza Nerazim (#3332) üzenetére


daninet
veterán

Ha csinálsz egy anyagot az bekerül a Material Catalogba, ami onnantól kezdve elérhető minden tervben.
Alapértelmezetten c:/users/public/documents/abvent mappába menti, illetve van a startmenüben egy artlantis converter vagy hasonló nevű cucc ahol kezelheted az anyagokat

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3334) daninet


daninet
veterán

Szerintetek fuggonyfalba van barmi eselyem ket iranyba csuszo (automata) ajtot tenni?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3335) copass válasza daninet (#3334) üzenetére


copass
veterán

helyét kihagyod és berakod egy falba.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3336) snowman válasza Nerazim (#3332) üzenetére


snowman
tag

Lehet, hogy a postcard-okra gondolsz? Azzal lehet elmenteni egy kép összes felületének konkrét beállítását.
Első két találat.

(#3337) gNAT_hu válasza daninet (#3334) üzenetére


gNAT_hu
tag

FF ajtó toló 19 > panelek száma 4

(#3338) daninet válasza gNAT_hu (#3337) üzenetére


daninet
veterán

Megoldottam fallal. Igazán megoldhatták volna, hogy az alap ajtók is passzoljonak a panelok helyére.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3339) Nerazim válasza snowman (#3336) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszönöm igen erre gondoltam, rosszul emlékeztem a nevére :C

daninet:
Ezt nem is tudtam, köszönöm megnézem :C

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3340) daninet


daninet
veterán

Cargo lift targyra van otletetek? Acel vaz, nem beton, bele tud allni a targonca raklapostol es felviszi. Van egy construction elevator nevu targy bim components-en de azon semmi nem allithato.
Masnem megcsinalom par fodembol es oszlopbol de hatha van ra vmi targy.

Ilyen csak combosabb

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3341) OgreImre


OgreImre
senior tag

Valaki el tudja nekem magyarázni, hogy nyílászáróknál a "Sorolás" funkciónál az oldalak mi alapján vannak ábrázolva? Nekem csak találgatásra megy, hogy épp melyik oldalon akarom sorolni.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#3342) copass válasza OgreImre (#3341) üzenetére


copass
veterán

úgy kell nézni hogy belülről mutatja az előképet. de ha tükrözöd akkor megfordul, ezért van a keveredés.
tehát lerakod, baloldalt bekapcsolod, ha baloldalt van akkor jó, ha nem akkor tükrözd.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3343) Raysen623 válasza OgreImre (#3341) üzenetére


Raysen623
addikt

Lehelyezéskor amelyik oldalra rakod a napocskát, arra néz az ablak és annak megfelelően vannak az oldalak is tudtommal. :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3344) daninet válasza OgreImre (#3341) üzenetére


daninet
veterán

Total eselytelen elsore eltlalni :D Olyan mint az USB. Eloszor mindig forditva dugod be. :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3345) piny


piny
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, egy ismerősömnek van AC18-as problémája:
(Win7, Xeon proci, 16GB RAM, Quadro 2000 videokártya)

A 3D-s renderelést lassúnak találja. Mivel nem értek az AC-hoz, tőletek kérdezném hogy mit lehet rajta állítani, esetleg a vidkártya beállításain ?

Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

(#3346) nagyt0m válasza piny (#3345) üzenetére


nagyt0m
tag

A videokártya nem oszt, nem szoroz rendereléskor.
A proci csinál mindent, ha gyorsabb render sebességet szeretne akkor 2 db 12 magos/ht-s xeon proci biztos hozna változást. Minél több mag, minél több szálon, minél nagyobb órajelen, magonként 2 GB ram nem árt.

[ Szerkesztve ]

(#3347) piny válasza nagyt0m (#3346) üzenetére


piny
tag

Köszi!

Akkor a Quadro csak a 2D-s ábrázolásnál, szerkesztésnél számít ?

Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

(#3348) Raysen623 válasza piny (#3347) üzenetére


Raysen623
addikt

Meg a jó öreg OpenGL-nél :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3349) daninet válasza piny (#3347) üzenetére


daninet
veterán

Gondolom ha AC akkor cinama 4d render. Felvetődik a kérdés, tudja használni? Nagyon könnyű mindent "max"-ra állítani, de érdemi változást nem hoz egy jó beállított közepeshez képest az 5X renderidőn kívül. Én elég nagy projekteket renderelek 4-5 perc alatt hasonló konfigon (procit nem ismerjük)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3350) piny válasza daninet (#3349) üzenetére


piny
tag

Cinerender by maxton-t használ.

Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.