Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) Statikus válasza copass (#3700) üzenetére


Statikus
senior tag

Én úgy vagyok vele, hogy mindig megtalálják az eladók és a vevők egymást, csak idő kérdése.

Más témából egy példa. Egy bizonyos típusú gyári hűtőrács autóra. Ritkaság. Hozzánemértő felrakta netre 10e-ért. 1mp alatt elkelt. 40-ért lehet kapni, ha van éppen eladó...

Ebből csak annyit, hogy, nem kell feladni semmit.

(#3702) copass válasza Statikus (#3701) üzenetére


copass
veterán

licensz nem ritkaság, tartja az értékét. leinformálható. 20 év alatt én még nem halottam ilyen esetről hogy vki nyomott áron vett full licenszet. de álmodozni meg teljesen legális!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3703) Statikus válasza copass (#3702) üzenetére


Statikus
senior tag

Elmúlt évben több esetet is hallottam, közvetlen ismerősöm vásárolt így 2 szoftvert...
Szerintem felesleges ezen tovább szájkaratézni :)

Csak egy kérdés még: amíg nem lehetett jó áron frissíteni a 4.5-t, vagy a 10-est, vagy akármelyik régit, addig miért is tartotta az árát egy 20 éves, ma már használhatatlan szoftver licence? (persze, használható, korabeli hw és op alapokon...)

(#3704) copass válasza Statikus (#3703) üzenetére


copass
veterán

te lehet mestere vagy a szájkaraténak, én tényekről beszélek.
mi használhatatlan? te miről beszélsz ember?
az én ac2006se-m simán fut win7 alatt...a licensz nem egy hűtőrács.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3705) gNAT_hu válasza Statikus (#3703) üzenetére


gNAT_hu
tag

Mindig is lehetett frissíteni, nyilván ezért is tartja az árát.
És azért is mert egy régebbi AC pontosan ugyanúgy használható mint új korában. ;]

Ha az eladó egy kicsit is észnél van tudni fogja az értékét, ha nem tudja a vevő lelkiismerete bánja.

(#3706) OgreImre válasza gNAT_hu (#3705) üzenetére


OgreImre
senior tag

a "fővámtéri szabadidőközpontban" végzettek alaptétele szerint minden pontosan annyit ér amennyit kifizetnek érte.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#3707) Statikus válasza copass (#3704) üzenetére


Statikus
senior tag

"...egy 20 éves, ma már használhatatlan szoftver licence? (persze, használható, korabeli hw és op alapokon...)"

(#3708) Statikus válasza gNAT_hu (#3705) üzenetére


Statikus
senior tag

Igazad van, egy software nem megy tönkre, egy licence is (bizonyos esetben) örök, de a hw és az oprendszer elhalad fölötte, akár 5 év alatt is, tehát használhatatlanná válik.

ismét:
"egy 20 éves, ma már használhatatlan szoftver licence? (persze, használható, korabeli hw és op alapokon...)"

(#3709) Statikus válasza OgreImre (#3706) üzenetére


Statikus
senior tag

ENNYI - pedig nem ott végeztem :)

(#3710) Statikus


Statikus
senior tag

Kicsit lefordítom érthetőbbre:
Van egy 30 éves videomagnóm, 6 fejes, hibátlan, vannak hozzá kazetták is, eredeti filmekkel.
Számomra használhatatlan, ezért értéke nulla, mégsem dobom ki, mert arra várok, hátha valaki hasznát venné, mert VHS őrült, kell a gyűjteményébe...

Hátha esetleg van még egy hasonlóan gondolkodó ember, akinek van egy AC 4.5-je :)

(#3711) daninet válasza Statikus (#3710) üzenetére


daninet
veterán

Viszont ha a magnod mondjuk 25% kedvezmenyt jelent egy bluray lejatszobol maris van erteke fuggetlen attol, hogy hasznalhatatlan. ;)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3712) copass válasza Statikus (#3707) üzenetére


copass
veterán

ugyanúgy meg lehet vele csinálni mindent amit ma. csak tovább tart.
a licensz ettől még értéket képvisel. nem egy régiség.
én tudok több eladó ac-t, több verziót 4.55-19-ig, mind jó áron van...
szóval ez így nem igaz.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3713) Statikus válasza copass (#3712) üzenetére


Statikus
senior tag

Mondj pár jó árat, hátha...

(#3714) Statikus válasza daninet (#3711) üzenetére


Statikus
senior tag

Valakinek biztosan, de szerinted mennyit?
25% kedvezményért mennyit fizetnél?

(#3715) daninet válasza Statikus (#3714) üzenetére


daninet
veterán

Hát egy egymilliós program esetén ha 150-160ezret is fizetsz már megéri :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3716) Statikus válasza daninet (#3715) üzenetére


Statikus
senior tag

És így kihoztál 10% kedvezményt, amit jobb esetben szép szóval is el lehet érni.

(#3717) capitisdolor


capitisdolor
újonc

Sziasztok!
Valószínűleg teljesen amatőrnek tűnik a kérdés, de hogy a kínba tudom kilistázni egy adott tollal húzott vonalak együttes hosszát? Hiába jelölöm ki feltételes kiválasztással a vonalakat, utána nem találok semmi használható opciót. Kaptam egy borzalmas autocad rajzot, és nem szeretnék egyesével méregetni.
Köszi

(#3718) daninet válasza capitisdolor (#3717) üzenetére


daninet
veterán

Sajnos a vonal nem listazhato, Az ablakoknal bekapcsolhato egy Elem informacio nevu kis ablak, ha kijelolsz egy vonalat vagy polyline-t akkor kiirja a hosszat.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3719) snowman válasza capitisdolor (#3717) üzenetére


snowman
tag

Nem tudom, hogy milyenek a vonalak, de ha falat húzol rajtuk keresztül varázspálcával, akkor a falak már listázhatóak lesznek.

(#3720) copass válasza capitisdolor (#3717) üzenetére


copass
veterán

csak eleminformációval tudsz vonalhosszot megtudni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3721) daninet


daninet
veterán

Adott a kov. helyzet:

Ugyebar helyszinen minden egyes ajto nyilas minimalisan elter, ezert korbejarnak, es mindegyiket megmeregetik. Nekem ehhez kellene minden ajtot sorban szamoznom, de ez egy serial number lenne, nem pedig az ajto neve valtozik.
Az lenne a cel, hogy valahogy az ID-n kivul megjelenitsek a nyilasnal egy masodik elemet, ami egy serial szam, es ez listaban is latsszon. Mi a legegyszerubb mod?

En arra gondoltam, hogy listaban custom text-be beirom sorban a szamokat gyalog, majd talan azt valahogy egy labellel megjeleniteni, nem tudom GDL-el ki lehet-e valahogy irni a lista custom text-et. Nem a legegyszerubb megoldas tudom :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3722) gNAT_hu válasza daninet (#3721) üzenetére


gNAT_hu
tag

Tudtommal a "custom text" csak a listában él.

vegyél fel / aktiválj egy ifc. paramétert és abba írd - így kereshető elérhető, címkére rakható stb.

(#3723) daninet válasza gNAT_hu (#3722) üzenetére


daninet
veterán

:K :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3724) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv! Esetleg vkinél nem jelentkezett olyan, nvidia kártyánál több AC megnyitása esetén, laggolás, max proci használat, lassulás és a végén bugreporter? Mitől lehet?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3725) daninet válasza Nerazim (#3724) üzenetére


daninet
veterán

Volt. 3D metszes valamelyikben be volt kapcsolva. Nezd meg nalad van-e ilyen.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3726) copass válasza Nerazim (#3724) üzenetére


copass
veterán

több az mennyi? ha 2-3? az nekem megy stabilan.
mennyi ram van? mert ha nincs elég akkor elkezdi a vinyóra pakolni a dolgokat és azért lassul.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3727) Nerazim válasza copass (#3726) üzenetére


Nerazim
őstag

Hát ez, hogy csak 2 volt megnyitva, ezért zavar a dolog. Memória 8gb. Vram: 2gb, semmi nem indokolja. Én a driverre gyanakszom ,de már egy párat kipróbáltam és már kezdem unni :W

(#3725) daninet: A 3d metszést hol tudom kikapcsolni?

Ui: Ja amúgy egy msi gtx 760 OC-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3728) copass válasza Nerazim (#3727) üzenetére


copass
veterán

ez nem vga lesz. mert nekem 1Gb quadro 600-am van és megy csont nélkül.
volt vmi frissítés ami után win7 alatt elkezdte dobálni le az ac-t.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3729) nagyt0m válasza Nerazim (#3727) üzenetére


nagyt0m
tag

Nálam is van ilyen, de ezt egy fájl okozza. Ha az meg van nyitva + még 1 csak akkor akad az AC, egyébként 3-4 db 17es + 1-2 db 15ös gond nélkül elfut.

(#3730) snowman válasza Nerazim (#3727) üzenetére


snowman
tag

Valószínűleg a feladatkezelőben azt látod, hogy a két AC közül a másodjára indított folyamatosan eszi a memóriát amíg el nem fogy, és pörgeti a procit. Nekem is csinált ilyet régebben, de nem tudom, hogy mi lehetett az oka, mindenesetre már nincs ilyen gond. Én is valami windows frissítésre gyanakszom.

(#3731) Nerazim


Nerazim
őstag

Értem, köszi srácok. Amúgy is gondolkoztam, hogy visszarakom a win 8.1 -et ,de most már eldőlt. Csak az fura, hogy előtte HD 7770-em volt ugyanezzel az op.rendszerrel ami ugye egy gyengébb kártya és azzal nem volt semmi probléma.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3732) daninet válasza Nerazim (#3727) üzenetére


daninet
veterán

Ez az ikonja. 19tol van benne. Akkor is gyilkolja a gepet ha nincs benne metszosik, csak be van kapcsolva. Ugyan ez volt a gondom, 16 giga ram eltunt egy pillanat alatt. Kertunk support tiketet, es valaszoltak hogy kapcsoljuk ki, ez egy ismert bug. Nezd meg nalad be van-e kapcsolva.

Voltak meg ilyen dolgok, pl ronkfal 0.0001 mereture allitva, sokpoligonos targy, tul nagy dwg, tervorigotol nagyon messze helyezett dolgok.. ezek mind okozhatjak ezt.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3733) Nerazim válasza daninet (#3732) üzenetére


Nerazim
őstag

Akkor azt hiszem a 3D metszést kizárhatjuk :DDD mert 17 -et használok. De a többit átnézem. köszi az infót.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3734) copass válasza Nerazim (#3733) üzenetére


copass
veterán

17ben jött be, szóval pech!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3735) daninet válasza copass (#3734) üzenetére


daninet
veterán

valoban.. mondjuk 16-rol ugrottam 18-ra, aztan 2 honap mulva 19re sok dologra nem emlekszem.. mint a finneknel a nyar :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3736) Nerazim válasza copass (#3734) üzenetére


Nerazim
őstag

A pi***ba :DDD ...bár mondjuk így még lehet jobb is,mert nem kell totózni, hogy mitől lehet, ha tényleg ez lesz a baja...

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3737) daninet


daninet
veterán

Vége a béta tesztnek, itt a grasshopper kieg archicad-hez :C [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3738) turit


turit
tag

Archicad 19 csapatmunkában a modulok frissítésekor az alábbi hibát írja ki. Tegnap kezdődött az egyik fájllal ma meg egy másikban is ezt írja ki és nem frissít. A modul szintek szintén a csapatmunkában vannak és úgy van visszahivatkozva. Próbaképp egy külső fájl moduljaival nincs gond. Találkoztatok már ilyennel?

[ Szerkesztve ]

(#3739) daninet válasza turit (#3738) üzenetére


daninet
veterán

próbáld meg kimenteni a fájlt és új projektként újra berakni a csapatmunkába. Ha van működő hálózati kapcsolat ennek mennie kell.
Jelezd a forgalmazótok felé a dolgot.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3740) daninet


daninet
veterán

GDL

hogy tudok elmetszett targyon automatikusan megjeleniteni egy sima TEXT2 szoveget? Csak ha elmetszett.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3741) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném.
Olyan történt AC15-ben Windows alatt, hogy elküldtem egy fájlt, akinek küldtem rajzolt bele pár vonalat és kitöltést és a fájlmérete négyszerese lett. És ettől kezdve ha én is bármit rajzolok bele, irreálisan nő a fájlméret.
Sejtitek, hogy ez mitől lehet?

(#3742) daninet válasza Nixon18 (#3741) üzenetére


daninet
veterán

pla? a pla-ba bele lehet menteni az osszes betoltott konyvtarat nem csak a hasznalt targyakat.
be lehet kapcsolni mentesnel a fajltomoritest. nezd meg azt is, alapjaraton be kell legyen kapcsolva

2011-es cikk de leirja mik novelhetik a fajlmeretet [link]

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3743) Nixon18 válasza daninet (#3742) üzenetére


Nixon18
senior tag

Nem pla. Az is túl nagy. De a sima pln is hatalmas. 25 mb helyett 105 mb-os fájlt kaptam vissza.Amit én lementettem pluszegy homlokzat után és 112 mb-os lett. Családi házról van szó, a homlokzat pedig vonalrajz csak.

(#3744) copass válasza Nixon18 (#3743) üzenetére


copass
veterán

vonalrajz sok helyet foglal. állítsd át dinamikusra homlokzatot,metszetet és nem nő a fájlméret.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3745) daninet válasza Nixon18 (#3743) üzenetére


daninet
veterán

azt hittem 4-500 megakrol van szo :)
Azert 2016ban 100 mega ne legyen gond foleg ha tele van pakolva a terv.

Az en projektem most igy nez ki. Mondjuk a gepesz srac megrakta a puttonyt, de az csak kulon fajlban 600 mega modell LOD400 :))

ArchiCAD 15-ben kezdte anno kollega, ez az a terv aminel a letezo osszes bug kijon :) Szepen latszik ahogy adtuk hozza a reszleteket egy-egy revisionnel ahogy halad elore az epitkezes.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3746) Nixon18 válasza daninet (#3745) üzenetére


Nixon18
senior tag

Nem is az zavar, hogy 100 mb. Az zavar, hogy 4-szerese lett a fájlméret pár vonaltól

(#3747) copass válasza daninet (#3745) üzenetére


copass
veterán

jézus! milyen és mekkora épület ez?
én 200 mb-nál tartok egy 80 lakásos társasháznál, úgy hogy benne van a településképi meg ilyen nyalánkságok!:D a kite 7000m2-es csarnoka engedélyessel,kivitelivel,konszig,részletrajzok cakkpakk nem volt 100mb.
én gépésztől csak azt rakom be ami alaprajzon és homlokzaton megjelenik. elvégre azért van a gépész terv!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3748) daninet válasza copass (#3747) üzenetére


daninet
veterán

kerlek szepen ez brutto 18810 m2
iroda 3 szint, csarnok 1+mezzanine.
acel LOD200
beton LOD200
epiteszet LOD250
MEP LOD400

1:50es a terv, most tartunk 500-600 nezetnel, teljes koordinacio mindenre, burkolat, almenyo, reszletrajzok, teljes MEP koordinacio, interior kulon ceg, az o terveik is benne vannak koordinacio gyanant. Es persze minden modell. Az oreg mester csak a reszletrajzokat engedi vonalbol, egyeb esetben letori a kezed :D

azert teny, hogy ez extreme. a project vegso fazisban van, 3-4 eve rajzol ebbe a fajlba az aktualis projekt vezeto :)

kuldok egy privatot

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3749) copass válasza daninet (#3748) üzenetére


copass
veterán

aranyos!:D a mep agyonvág mindent. nekem is volt hogy bele kellett rakni térbe, 1 napot rászántam hogy ac-ben lemodellezzem a gépészetet ac elemekből!:D
én azért kitöltéssel kitakarok metszetbe, mert nem vagyok hajlandó mindent patentra összerakni amikor naponta változik a tömeg!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3750) daninet válasza copass (#3749) üzenetére


daninet
veterán

persze de ez mar messze concept. most mentem a rajzokat hasznalatbaveteli engedelyhez, a csarnokba mar pakolna be a tulaj az arut. Igy is volt 6ho keses, mert beraktak a tender megnyeresehez egy olyan datumot ami lehetetlen :D persze ugyfel meg sir hogy 6 honap raktar berleti dij.. de ezt a fonokok elintezik egymas kozott, hidegen hagy :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.