Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) daninet válasza copass (#3849) üzenetére


daninet
veterán

Probald ki az oldalvilagitos ajtot aminek vegre nem az oldalvilagitoval kell megadni a meretet :D

ebben a pdf-ben ossze van szedve minden, igaz ez alpha-hoz volt meg anno.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3852) turit


turit
tag

Jó ez a távoli elérés még böngészni is lehet és programokat telepíteni ;]

[ Szerkesztve ]

(#3853) turit


turit
tag

Parkolókat akarok számozni az elemID kezelővel.
Ez egy saját tárgy ami az id tartalmát írja ki , de ez lényegtelen. Mikor beállítom hogy számozza akkor az alábbi felállást hozza ki. A cél az lenne hogy balról jobbra számozza de bárhogy jelölöm ki ez lesz a sorrend.
Mi alapján dönti el a program hogy melyik után melyik következik? A lerakás sorrendje számított amit felülírni már nem lehet?

[ Szerkesztve ]

(#3854) copass válasza turit (#3853) üzenetére


copass
veterán

miért nem jó a parkoló tárgy? az tud számozást.
nem lehet sorrendet megadni, ő dönti el a paraméterek alapján.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3855) daninet válasza turit (#3853) üzenetére


daninet
veterán

Meg kell a számozást csinálni GDL-ben.

Van az a kiegészítő elemkönyvtár abban van egy parkoló tárgy ami tud ívesen is kiosztódni illetve beállíthatsz roki parkolókat stb.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3856) juhasz.p


juhasz.p
aktív tag

Valaki használ 19-est 4K felbontású monitoron?
Az én szemem rossz, vagy egy kicsit mintha "piszkos" lenne a az ikonsor és a menü...

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#3857) daninet válasza juhasz.p (#3856) üzenetére


daninet
veterán

19-ben még bitmap ikonok vannak, 20-tól vektoros minden

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3858) juhasz.p válasza daninet (#3857) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Akkor mégsem a szememmel van a baj...
Thx

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#3859) daninet


daninet
veterán

Mi lenne a jó megoldás tető gerinc, él stb kilistázásához? Az a gond, hogy amint nem összetett tető, már gerincet, vápát egyáltalán nem írja ki. Nem minden oldható meg összetett tetővel.
Most leméregetem azt a párat ami nem megoldható úgy, de sokkal jobb lenne ha lenne egy konszignáció a tervsablonban amivel minden megoldható.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3860) gNAT_hu válasza daninet (#3859) üzenetére


gNAT_hu
tag

Egyszerű tetőnél is be tudod állítani az éleket

(#3861) daninet válasza gNAT_hu (#3860) üzenetére


daninet
veterán

:K köszi

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3862) copass válasza gNAT_hu (#3860) üzenetére


copass
veterán

khm khm ac20?!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3863) daninet válasza copass (#3862) üzenetére


daninet
veterán

Már fel sem veszem az ilyen dolgokat körülöttem mindenki bétateszter, hozzák a tollakat meg pólókat a KCCről, csak azokat tudom elmarni meg a friss infókat :D
Arról nem is beszélve hogy elfelejtik magukat és rámentegetnek a pln-ekre 20ban.. Nyisd meg utána :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3864) daninet


daninet
veterán

Ma megerkezett a hivatalos 20as, SSA licensszel rakhatjatok fel ;)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3865) daninet


daninet
veterán

Hatarozottan nott a gepigeny, az FPS-em visszaesett joval ugyanannal a modellnel. Igaz ez egy nagyon nagy modell ennel nyilvan jobban kijon, de igaz ez 2D-re es 3D-re is. Talan a Graphical Override miatt?
Program inditasa is hosszabb, ceges gepben nincs SSD, erezhetoen tovabb tolt.

Alapvetoen tobb dolog tortent valszeg a motorhazteto alatt, a kulsoseg az csak egy kis szelet. A gepigeny miatt kicsit szomoru vagyok mert nem szar gepen rajzolok es dadog. Majd megnezem masik tervekkel is.

Egy cseppet szintelen a kezelofelulet (ez mar latszott korabban is), pl a fajltipusok ikonjainal (publikalo) hasznaltak szineket es tok jol nez ki, az ikonoknal is hasznalhattak volna parat csak 1-2 vonal erejeig.. Pl baltaba kicsi piros, profil kezelobe kicsi sarga. Keresgelem az ikonjaim pedig visszatoltottem a regi profilom.

Nemsoka kelleni fog az uj IFC export Teklahoz, kivancsi vagyok.. meg 19 alatt is volt olyan,hogy nem egyezett valami meret masik programban.

A tobbi aprosag tetszik, a graphical override nagyon jo dolog, hianyzott mar valami ilyen, eddig csak a barbar modszerek voltak erre :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3866) daninet válasza daninet (#3865) üzenetére


daninet
veterán

Hozzateszem kolleganak gyorsabb, lehet valami egyedi hiba vagy bug

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3867) juhasz.p válasza daninet (#3864) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Ez az international?!
A magyar verzió valamikor augusztus vége, szeptember eleje...

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#3868) daninet válasza juhasz.p (#3867) üzenetére


daninet
veterán

INT igen. Ma egész délután a templatünket portoltam mert persze benyitod a 19-est csak úgy akkor az összes új object property meg display override MISSING.
Szoval rá kell szánni némi időt.

Gondolkoztam, vajon melyik fájlban tarthatja az ikonokat az AC és vajon ki lehet-e csomagolni. Valami vektoros formátumban vannak tuti amit lehet szerkeszteni. :D

A másik az előnézeti képek mérete a tárgyak ablakban. 19ben kicsi volt, most túl nagy :D nekem konkrétan 2 tárgy fér ki egyszerre. Nemtom ezt lehet-e módosítani. 4k monitoron biztos jó, csak nekem a főni olyat nem vesz :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3869) juhasz.p válasza daninet (#3868) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Nekem nagy szerencsém van vele, de nekem most kezd zavaró lenni, hogy bent 4K, itthon "csak" full HD.
Már nagyon várom én is a 20-ast, bár nekünk azt mondta a disztribútor, hogy megjelenéstől számítva várjak 3-4 hetet amíg a gyerekbetegségek kiderülnek és javításra kerülnek.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#3870) gNAT_hu válasza daninet (#3868) üzenetére


gNAT_hu
tag

Ikonok vektorosak, de az AC-ben már le van renderelve - belassítaná, ha valós időben menne.

(#3871) gNAT_hu válasza juhasz.p (#3869) üzenetére


gNAT_hu
tag

Mire a magyar kikerül - szeptember - túl lesz a gyerekbetegségeken, de elég alapos tesztelésen ment át.
Több lesz a felhasználói hiba az átállás kapcsán mint a programhiba :Y

(A javítás is behozhat újabb hibákat.)

(#3872) juhasz.p válasza gNAT_hu (#3871) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

A linkelt képnek milyen felbontású az eredetije?

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#3873) daninet válasza gNAT_hu (#3871) üzenetére


daninet
veterán

Alapvetően nem fejlődött annyit külsőségekben, hogy egy 19ről érkezőt összezavarjon szvsz.
Kicsit átvariálták a default ikon szettet, de nem vészes.
Minden maradt a helyén max az ikonja más. A felhasználói origó pl egy padlóösszefolyó ;]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3874) juhasz.p válasza daninet (#3873) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Eddig is az volt, nem?! :))

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#3875) daninet válasza juhasz.p (#3869) üzenetére


daninet
veterán

Gyerekbetegség már nincs, most észbe kaptak és sokkal jobban nyomatták a béta tesztet mint eddig, nem csak a belsősökkel. Elég sok dolgot kipakolnak újabban "publikusan" mert 1 éves szoftverfrissítési ciklussal máshogy nem érnek a végére. Így is mindent 80%-ig fejlesztenek.
De ha megfigyeled sok dolog változott. Gyakorlatilag évekig nullához konvergált a marketingjük, a webes GDL segédletek is pár éve vannak, online súgó, youtube videók stb.
Mintha egy 2-3 éves szoftver lenne.
Kicsit a vásárlókhoz hozzáállásuk is más lett talán jobban hasonlít a régi énjükhöz. Kolléga mutatta hogy archicad 4.5 licenszéhez annó GSos horgászszéket kapott meg annyi írószert hogy mai napig azzal rajzol. :) Ehhez képest vettünk egy AC16 single licenszet otthon 3 év frissítéssel és kaptunk 2 darab garfit ceruzát ajándékba. :D
Na szoval a lényeg, hogy szerencsére más szelek fújnak.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3876) copass


copass
veterán

ó anyám borogass! :U nem indul el csak aero-val....a klasszikus témát nem támogatja. ezért lassú akkor emberkéknél!:D
mondjuk nekem speciel még nem!:D majd a magyart.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3877) daninet válasza copass (#3876) üzenetére


daninet
veterán

win98 aszkéták hátrányban ;]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3878) copass válasza daninet (#3877) üzenetére


copass
veterán

ez simán a teljesítményről szól. de arról dúrván.
iszonyat sokat fog az aero.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3879) daninet válasza copass (#3878) üzenetére


daninet
veterán

A classic mod nem hasznalja a GPU-t igy ujabb kartyakon az areo gyorsabb. Szvsz a programon beluli teljesitmenyt nem befolyasolja max az ablaknyitogatasok sebesseget.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3880) copass válasza daninet (#3879) üzenetére


copass
veterán

mondjuk ez win7, win8 már nincs classic. de mondjuk jobb is ajero.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3881) Nerazim


Nerazim
őstag

Hali! Mitől lehet, hogy az alaprajznál meghal a gép. Metszet ok, homik ok. Alaprajzon szaggat és sokat kell várni két művelet között. Win 7, AC 16 alatt. Nem nagy terv btw.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3882) Nerazim válasza Nerazim (#3881) üzenetére


Nerazim
őstag

Update: Megnyitottam egy korábbit, ugyanabból a tervből így most jó. Szilárd testtel machináltam utána sz**ta össze magát.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3883) juhasz.p


juhasz.p
aktív tag

Hogyan lehet azt megcsinálni hogy csak azokat a nyílászárókat konszignálja ki és abban a sorrendben amit én adok meg?

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#3884) copass válasza juhasz.p (#3883) üzenetére


copass
veterán

kézzel.
id kezelővel nem tudsz sorrendet felállítani.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3885) juhasz.p válasza copass (#3884) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

A francba...
Azt hittem van valami megoldás...
Thx

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#3886) daninet


daninet
veterán

Csinaltam egy videot a 20 szaggatasarol. Ugyan az a terv 19ben es 20ban, quadro K620 es masik gepben 950 gtx ugyan ezt csinalja, 3d ablakban is :(
Telefonnal csinaltam mert a camtasia FPS lagot csinalt felvetel kozben.

Egyelore bejelentettuk a bug-t...

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3887) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
Megpróbáltam feltelepíteni az AC 20 germán próbaverzióját.
A filék kibontása után nem történik semmi. Mi lehet a hiba?

(#3888) Raysen623 válasza Hunattila (#3887) üzenetére


Raysen623
addikt

Adminként futtatod? :D Ha úgy sem indul, akkor telepítsd külön helyre és futtasd manuálisan.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3889) copass válasza daninet (#3886) üzenetére


copass
veterán

special menu, 2d rajz keretarány próbát nézted?
elég csúnyán laggol.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3890) daninet válasza copass (#3889) üzenetére


daninet
veterán

Kezdi 60 FPS-el (ott az FPS lock) majd a teszt masodik feleben visszaugrik 25re es az eredmenyt bezarja 40-es average ertekkel.

Sztm itt mas gond van :F

Erdekes hogy 2 gepen jott elo az irodaban masik ketto kolleganak meg gyorsabb lett.
Most mutatta kollega hogy egy fajlban nyomatnak egy bevasarlo kozpontot teljes MEP, structure es ARCH, nekik jo :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3891) juhasz.p válasza daninet (#3890) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de mintha nekem kicsit túl minimalista lenne az új felület...

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#3892) copass válasza daninet (#3890) üzenetére


copass
veterán

akkor hardverrel lesz vmi. nincs véletlenül energiatakarékosra rakva a win? attól is lehet. ugráltatja az órajeleket.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3893) daninet válasza juhasz.p (#3891) üzenetére


daninet
veterán

Borzasztóan színtelen... Minden fehér meg világosszürke. Felüdülés visszakattintani 19re 4-5 óra munka után.
Ez az egyetlen ami nem tetszik benne, nyilván ez a leg szembeötlőbb.
De ne gondold, hogy mi vagyunk az egyetlen lázadozók :D

copass: holnap meglesem, talán GS is dob valami választ, szoktak 1-2 napon belül, habár most hétvége van.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3894) Raysen623 válasza daninet (#3893) üzenetére


Raysen623
addikt

A problémám ezzel nekem is az lesz, hogy túl fehér, amit ki nem állhatok. Okosabb dolog lett volna szinezhetővé tenni, de ezt majd 2 verzióval odébb talán megkapjuk végre.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3895) daninet válasza Raysen623 (#3894) üzenetére


daninet
veterán

igazából tényleg annyi kellene hogy valami vállalkozó kedvű kicsomagolja az ikonokat egy dll-ből és onnantól át lehet szerkeszteni :D
Viszont 64 bites dll-eket már nem lehet csak úgy kinyitogatni... pedig még neki is állnék :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3896) gNAT_hu válasza daninet (#3895) üzenetére


gNAT_hu
tag

Csináljatok színes terveket ! ;]

(#3897) juhasz.p válasza daninet (#3893) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Ez a minimalista xar a divat...
idézet on "Neked a divat mondja meg hogy ki vagy.." idézet off
ezen pont miért is kellett változtatni?!

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#3898) daninet válasza juhasz.p (#3897) üzenetére


daninet
veterán

Ráfért az újítás ez tény.
Pl Microsoftnál meg autodesknél a ribbon felület nagyon jót tett.
Ők ekkorát nem vállaltak, csak kihipózták :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3899) juhasz.p válasza daninet (#3898) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Az lehet hogy ráfért, sőt biztosan...
Ha jól emlékszem már a 4.55-ös is ilyen ikonokkal volt ellátva. Az meg nem most volt.
De miért pont ilyen?!

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#3900) Raysen623 válasza daninet (#3898) üzenetére


Raysen623
addikt

Az Autodesk esetén az új felület azért mondható jobbnak, mert a korábbi a tökéletes hányadék mintapéldánya volt. ArchiCAD-nél nem ez történt, mert a korábbi felület sem volt annyira borzasztó csak idejétmúlt. A mostani új viszont nagyon vérszegény lett ha a színeket nézzük. Az ikonok szerintem jó pofák, csak kellene egy csúszka amivel az RGB színskála tetszőleges értékét megadhatom háttérszínnek. Ez tényleg akkora erőforrásba került volna?! :U

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.