Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) gNAT_hu válasza daninet (#3600) üzenetére


gNAT_hu
tag

+ és - használható > a beírt szám után kell megadni

(#3602) snowman válasza daninet (#3600) üzenetére


snowman
tag

Nyomtatáshoz a nyomtató beállításainál nyomtatótól függően tudsz egyedi lapokat beállítani. Ha tekercses plotterre dolgozom, be van állítva egy jó nagy lapméret és azt használom mindenre, a többit elintézi az üres részek automatikus vágása és a forgatás.

(#3603) daninet válasza gNAT_hu (#3601) üzenetére


daninet
veterán

En nyomok egy + vagy - jelet es atugrik egy masik ertekre. Kifejtened ezt?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3604) snowman válasza daninet (#3603) üzenetére


snowman
tag

1. leütöd a koordináta betűjét (x,y,r,a)
2. beírod az értéket
3. leütöd az előjelet (+ vagy -)

Ha ilyen sorrendben csinálod, a kurzor elmozdul az aktuális helyétől a megadott tengely mentén pozitív vagy negatív irányban a megadott értékkel, bónuszként még egy szerkesztővonal is keletkezik. Ne mondd, hogy ezt nem ismerted...

(#3605) copass válasza snowman (#3604) üzenetére


copass
veterán

annyi még hogy ez működik magassági értékeknél, pölö fal magasságnál is.
ha követő bevan kapcsolva akkor nem kell xyra-t se ütni csak érték.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3606) snowman válasza copass (#3605) üzenetére


snowman
tag

Hja, igazából minden olyan esetben működik, ahol a követőben értéket lehet megadni, 2D-ben és 3D-ben is, illetve ha a követő aktuális (félkövér) értékét akarjuk módosítani, akkor nem kell betűjelet írni, egyből mehet a szám.

(#3607) daninet válasza snowman (#3604) üzenetére


daninet
veterán

jaa, ezt tudtam, simán negativ koordináta.. azt hittem kivonás műveletet csinál :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3608) snowman válasza daninet (#3607) üzenetére


snowman
tag

Azt is csinálhat: pl. a falnak 342-59+115 (=398) hosszúnak kell lennie: kezdőpontot lekattintod, beállsz a leendő irányba, beírod a 342-t (nem kell tab), aztán leütöd a D-t vagy az R-t kétszer (ettől lesz 342 a gumi-fal), aztán beírod az 59-et, leütöd a "-"-t, beírod a 115-öt, leütöd a "+"-t végül enter.

(#3609) copass


copass
veterán

hamár trükkök: a shift + irányok azok megvannak? én beállítottam 5cm-re, így ha tolizni kell vmit akkor a nyílakkal gyorsabbm mint beírosgatni hogy 5,10,20centi.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3610) daninet válasza snowman (#3608) üzenetére


daninet
veterán

Ez is ugyanaz csak sorban irod be :) Mind1, a matek muveleteket a kovetoben tovabbra is fenntartom.

copass: ismertem, de azt nemtom hol lehet allitani, azt hittem fixen 1 centi, soha nem is hasznaltam, nem is kerestem :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3611) copass válasza daninet (#3610) üzenetére


copass
veterán

hálóknál segédháló lépés. tilitolinál kvajó még5centi!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3612) daninet


daninet
veterán

csináltam egy helyiségpecsétet ami ki tudja írni a széltét hosszát a szobának, nálunk nagyon szeretik a megrendelők sokszor nem mond nekik semmit. plusz nem csak helyiségszám de zone id vagy element id is kiírható.
Nem scale sensitive még, egyszer majd az lesz. Szeretném megőrizni az egyszerűségét, a gyáriakban annyi hülyeség van amit az ember sosem használ...
Annyit kérek ne osztogassátok.

[link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3613) gabor222


gabor222
tag

Van lehetőség újraosztatni a helyiségszámokat? A kézikönyvben nem találtam róla semmit.

(#3614) daninet válasza gabor222 (#3613) üzenetére


daninet
veterán

Nincs. Elem ID-t lehet.
Ha ragaszkodsz a helyiség számokhoz, akkor csinálsz egy listát és átirogatod ott a leggyorsabb.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3615) daninet


daninet
veterán

Van otletetek, hogy egy ilyen geolokacios dwg-t hogy tudok Archicadben feluletkent atvinni?
A file>merge paranccsal probaltam de csak 2D elemeket vitt at.
Szerintem az sem jatszik ha kimentem valami 3D formatumban, mert csak ilyen lebego bizbaszokat kapok targykent. Az lenne az igazi ha valahogy osszeillesztene a pontokat felulette.

dwg

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3616) gNAT_hu válasza daninet (#3615) üzenetére


gNAT_hu
tag

A pontokról ments(esd) egy listát x,y,z sima szöveges fájl. Majd > Design > Place Mesh from surveyors data

(#3617) daninet válasza gNAT_hu (#3616) üzenetére


daninet
veterán

ezek a piros korok sima blokkok korbol es vonalbol nem teljesen tudom hogy lehetne kimenteni szovegkent a poziciojukat, ha lehet egyaltalan.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3618) gNAT_hu válasza daninet (#3617) üzenetére


gNAT_hu
tag

- Első körben elkérném a geodétától - neki megvan. (adja kükön a tereppontokat, utszegélyt, épületet, stb.)

- Nem ismerem az AUTOCAD-et - csk lehet ott is listázni az elemeket, ha más nem .dxf és valami szkripttel feldolgozod.

- Ha a .dwg-t könyvtári elemként nyitod meg 3D-t is áthozza > akkor már tudsz hozzá szerkeszteni.
(meg lehet nézni a gdl- t hátha kibányászhatók belőle a pontok koordinátái)

(#3619) daninet válasza gNAT_hu (#3618) üzenetére


daninet
veterán

az elso verziora gondoltam en is, szerintem ez a dwg mar valami script eredmenye.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3620) bagiz válasza daninet (#3619) üzenetére


bagiz
csendes tag

első lépés: dxf, vagy dwg állományból .xyz állomnyt csinálni a dxf2xyz 2.0 progival (sajnos, okosítani kell). Azt már szépen eszi az archicad19 (érdemes max autocad 2010 xyz formátumig használni).

a pontos beállításokra már nem emlékszem, 3. vagy 4. kísérletre sikerült.

felületháló készítése geodéta adatokból parancs a tervezés menüben: korrekt terepet ad

(#3621) bagiz válasza bagiz (#3620) üzenetére


bagiz
csendes tag

elhamarkodott volt a válaszom, most win10 alatt nem működik. Ha rájövök, megírom. Win8.1 alatt csináltam (sokat kellett próbálgatni, melyik formátummal működik...)

(#3622) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Tudom ez már lerágott csont lesz nektek. Vettem egy gtx 660 videokarit, egy hd 7770-et váltottam vele, gondoltam csak jobb lesz, érezhetőbb a gyorsulás. Hát nem. Sőt mintha visszalépés lenne, szaggat vele néha az ac16 ha kettőt megnyitok már sokat gondolkodik. Mi lehet a gond? Win 10 alatt használtam a régi karit is meg az újjat is.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3623) daninet válasza Nerazim (#3622) üzenetére


daninet
veterán

videoram több lett?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3624) Nerazim válasza daninet (#3623) üzenetére


Nerazim
őstag

Igen most 2 giga van, azelőtt csak 1 volt.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3625) Raysen623 válasza Nerazim (#3622) üzenetére


Raysen623
addikt

AMD kártyák mai napig erősebbek tudtommal OpenGL oldalról, az NV-k pedig nem. Ennyi. Ezek szerint itt is érződik a compute-ok hiánya. Ha tévednék majd kijavít valaki.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3626) copass válasza Raysen623 (#3625) üzenetére


copass
veterán

ez nem igaz. az ati nem tud drivert írni.
az nv fényévekkel van előbbre driverben, kompatibilitásban, megbízhatóságban. a nyers erő semmit nem ér, ha instabil.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3627) Raysen623 válasza copass (#3626) üzenetére


Raysen623
addikt

Ja bocs, ezt mindig elfelejtem :DD

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3628) Nerazim


Nerazim
őstag

Lehet, hogy az nv fényévékell van előbb, de h egy másik galaxisban az is biztos ;] Lehet így akarják, elérni azt, hogy CAD-hez quadro vga-t vegyenek. Én inkább visszatérek a vörös oldalra. Köszi a segítséget mindenkinek.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3629) bagiz válasza bagiz (#3621) üzenetére


bagiz
csendes tag

dwg, dxf > terepmodell:

http://www.guthcad.com/download/dcsetup8.exe kipróbálási verzió, legális, 10 fájlt konvertál korlát nélkül dxf-be :autocad 2000-2002 formátum. A beállításokon semmit sem kell változtatni.

http://www.guthcad.com/download/dzsetup.exe
ingyenes, korlátlan, de 2005-ös program, ezért kell az acad2000 formátum
bemenet az előző dxf fájl. a beállító fülek mögött minden bepipálva (alapbeállítás), save.

ezután az AC19 terepmodell geodéta adatokból (Tervezés oszlop), letenni, kész.

Ne várj túl sokat az eredménytől, de tényleg terepmodell. Kínvallatásra a geodéta el szokta árulni a layerek logikáját (nagyon hasznos lenne kikapcsolni a nullás pontokat, mert sajnos így azok is részei a terepnek...)

(#3630) copass válasza Nerazim (#3628) üzenetére


copass
veterán

a két kari egy szinten van nagyjából. teljesítményen van-e a rendszer, drivernél kikapcsolva a vsync, élsimítás, stbstb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3631) copass válasza bagiz (#3629) üzenetére


copass
veterán

annyit szenvedtem én is ezekkel már,hogy inkább megcsinálom kézzel!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3632) daninet válasza copass (#3631) üzenetére


daninet
veterán

ha tud neked egy normális pontlistát adni a geodéta nincs gond. a baj az, hogy minden vackot együtt mérnek, van benne csatornafenék meg eresz széle is, úgy meg nettó hülyeség jön ki sokszor.

én most szerencsés voltam. kaptam kettőt, és mondta, hogy a második csak a terep, nincs benne semmi más.

Aztán ilyenkor jönne jól az olaszoktól az archiTerra kicsit feltuningolni :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3633) bagiz válasza daninet (#3632) üzenetére


bagiz
csendes tag

érdemes lenne itt összehozni egy kívánságlistát, hogy milyen layerekkel, vagy layercsoportokkal kérjük a geodéta adatokat. Sokkal egyszerűbb volna, ha ők különítenék el.

(#3634) copass válasza daninet (#3632) üzenetére


copass
veterán

még ha ad is szívás néha. de érted. benyitni kiszedni ami nem kell aztán izélgetni. én a kézi feldolgozás híve vagyok. sokkal jobban lehet kontrollálni, mint kitalálni hogy mi a túrót mért még bele, meg hova.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3635) bagiz válasza copass (#3634) üzenetére


bagiz
csendes tag

meggyőztél

(#3636) daninet válasza copass (#3634) üzenetére


daninet
veterán

valójában autocadben rögtön látszott, nálam külön layeren volt a terep. Biztosan van olyan geodéta aki nem ennyire igényes, szerencsére nálunk nem így volt :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3637) paland4


paland4
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni.
Kedvesem egy vár romját modellezi archicadben. Mivel elég cikkcakkos a fal, azt a módszert választotta, hogy morph toolal létrehozott kövek (téglaszerűségek) használatával építi fel a modellt. A téglák szintenként csoportosítva vannak.

A gond az, hogy a modell megnyitása irgalmatlan erőforrást emészt fel, a memória megtelik, és az ssd-n is masszív adagokat foglal az ac.

Én nem értek a modellezéshez, programozó szemmel nézve megjeleníteni a dolgot nem könnyű, de nem is lehetetlen. Ha jól értem, a téglák metszése az, ami fáj a programnak. A vassal szerintem nincs gond, i7 6.gen, 16GB ram, asus GTX 960 kártya, és SSD.

A kérdés az lenne, hogy szerintetek mit lehet kezdeni ezekkel az alakzatokkal, hogy kezelhető legyen a fájl?
Olyasmire gondolok, hogy a metszések eltüntetése, egy alakzatba olvasztás, ilyesmi.

Ha ez nem megoldható, nagyon hálás vagyok alternatív megoldásokért is, persze jó lenne ha nem veszne el soknapi munkája.

Ha valakit érdekel a konkrét fájl, itt megtalálja:
https://www.dropbox.com/s/kk71brafjs8oxu7/rom_k%C3%B6vekb%C5%91l.pln?dl=0

Vigyázat! Tényleg nagyon fáj a gépnek, szóval csak akkor nézzétek meg, ha nem gond egy fagyás.

Köszönöm előre is a válaszaitokat!

(#3638) copass válasza paland4 (#3637) üzenetére


copass
veterán

huh, nem jó irány szerintem a sok téglából való építés. inkább fal vagy alakzat vmilyen texturával. a hiányokat meg külön kivonogatni szilárdtestel.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3639) daninet válasza paland4 (#3637) üzenetére


daninet
veterán

Ahogy copass irta teljesen rossz az irany. Foleg a morph toolal nem szabad nagy modelleket csinalni.
Az archicad polygon kezelese alapvetoen elter a 3ds max es egyeb programok polygon kezelesetol nem lehet ennyire sok poligont bevinni.

Az egyik dolog amit vegig kell gondolni mire kell neki az a sok ko megmodellezve. Gyanitom valami renderhez, mas okot nem nagyon latok.
A jatekipar ugyanerre talalta ki a displacement-et illetve a normal map-ot. Egy egyenes feluletbol ilyen hozhato letre:

Archicadben rakjon ra egy texturat, homlokzatokhoz vektorialis kitoltest az anyagnak. Egy ilyen displacementes plane pedig radobhato 3dmax-ban vagy blenderben seperc alatt, a falakra, sztm vannak eloregyartott texturak 100 szamra maxhoz.

igy gyorsan: 7 USD [link]
ebbol pedig a teljes csomag 30 [link]

ingyenes texturaval meg kis probalgatassal ossze lehet magadnak is rakni, photoshop es 3dmax ismeret kell hozza.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3640) daninet


daninet
veterán

Mennyire sz@r, hogy beemelek egy ArchiCAD MEP modult a tervbe (utkozes vizsgalathoz), betoltom a MEP konyvtarat, es onnantol nem tudok egy WC-t se lehelyezni mert keri a MEP modeler licenszet :W

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3641) gNAT_hu válasza daninet (#3639) üzenetére


gNAT_hu
tag

Az AC-ben lévő cinerender is tudja a displacement map-et.

A gyári textúrákban is ahol értelmezhető be van állítva csak alapból nem aktív (kell neki egy pipa)

Ehhez nem kell más program - elég megismerkedni az eszközökkel.

sima fal:

(#3642) NumberGuy


NumberGuy
tag

ArchiCAD esetén mi a fontosabb erős CPU vagy erős videókártya?
Első körben én egy AMD FX-8350 + XFX Radeon R9 390 Double Dissipation Black Edition 8GB GDDR5 512bit kombóra gondoltam.

(#3643) Raysen623 válasza NumberGuy (#3642) üzenetére


Raysen623
addikt

Bőven elég lesz mindenre.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3644) copass válasza NumberGuy (#3642) üzenetére


copass
veterán

renderre és minden olyanra ami egyszerre terheli a procit arra tökéletes. de szerkesztésnél és általános használatnál szenvedés lesz.i5 4460-al összehasonlítva. én nem vennék ati-t munkára, a driverek miatt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3645) Raysen623 válasza copass (#3644) üzenetére


Raysen623
addikt

Már bocs, de nem értünk egyet. Az Intel munkára már nem annyira jó mint az egyszálas teljesítményre kihegyezett játékoknál és desktop progiknál. ATI-nál most komolyan a driverekkel jössz? :D LOL Semmivel sem rosszabb a driver mint a zöldeké.
Egyébként én használok i7-es gépen is ArchiCAD-et és AMD-n is. 19-es meg egyértelműen multicore-ra gyúr rá. Ott meg már kicsi a kettő közt a különbség, míg árban sokszoros.
Szerkesztésnél amúgy inkább a VGA játszik tudtommal.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3646) copass válasza Raysen623 (#3645) üzenetére


copass
veterán

de rosszabb, ez tény. egy bughalmaz, amit a közösség javítgat...mindenki tudja.

"Az Intel munkára már nem annyira jó mint az egyszálas teljesítményre kihegyezett játékoknál és desktop progiknál."
nem igaz.
fényévékre elhúzott az amd-től, mert amit linkeltem, ott a 4magos alacsonyabb órajel/8 magos magasabb órajeles proci hasonló teljesítménnyel bír.
a renderben veri meg egyedül, de azt hagyjuk mivel az egy speciális dolog, ott egyértelmű a kétszerannyi mag előnye.
ahhoz nem kell sok ész, minden mag csúcsravanjáratva és kész, folyamatosan áramlik az adat.
de alkalmazás szinten elvérzik.
ezért erősebb az intel architektúrája, mert jobban vannak optimalizálva rá a progik. ezért képes alacsonyabb magszámmal,órajellel hasonló teljesítményre mint az amd.

ez a tipikus amd trükk, sok erős mag, aztán kiderül hogy rengeteg alkalmazás nem kezeli le rendesen, mint ahogy az archicad se.

szerkesztésnél pont a proci számít. vga csak megjelenítésre kell, kirajzolja kész.
ha a proci lassú, semmit nem érsz a gyors vga-addal, mert a proci mondja meg mit rajzoljon és hová rajzolja azt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3647) Raysen623 válasza copass (#3646) üzenetére


Raysen623
addikt

Lényegében hasonlót írtam. DE "ezért erősebb az intel architektúrája, mert jobban vannak optimalizálva rá a progik" ez netto baromság és marketing bullshit. Méghogy jobb optimalizálás? Talán le vannak maradva a szoftverek a multicore-hoz képest. Mit gondolsz miért olyan erős az intel egyszálú teljesítménye? Csodák nincsenek, csak fejletlen szoftverek, meg a jó öreg tesztprogramok amik semmire nem jók, mert átlag user nem fogja érezni a különbséget.
Egyébként meg az Intel is több megoldást vett át az AMD-től...szóval no comment. Mindenesetre a Corei cuccaik kifulladtak, lásd skylake, ami már lassabb mint a korábbi generáció. Szóval az Intel jó, de nem annyira mint amennyire mondják.

ATI driverrel kapcsolatban meg: éveken át ATI VGA-m volt és semmi bajom nem volt a driverekkel. Akinek van, annak lenne a másikkal is, mert vagy hozzá nem értő módon telepíti, vagy csak simán nem ért hozzá (pedig nem nagy tudomány). Hasonlóval viszont találkoztam most kb két hete az NV oldaláról is: egyszerűen nem akart települni a driver. Kb 4. alkalommal sikerült neki. Ennyit erről. Semmivel sem rosszabb mint bármelyik másik driver. Ezt általában itt a PH-n hangoztatja a sok AMD hater.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3648) copass válasza Raysen623 (#3647) üzenetére


copass
veterán

"ez netto baromság és marketing bullshit"
majd indítsd el ugyanazon progit amd és intel alatt aztán majd meglepődsz hogy vmiért mindíg jobban fut egy gyengébb intellel!:D
"Talán le vannak maradva a szoftverek a multicore-hoz képest."
ahha az Adobe le van maradva....a multicore nem minden, már pedig szerkesztésnél lóxart se érsz vele.

"Mit gondolsz miért olyan erős az intel egyszálú teljesítménye?"
tudnak valamit amit az amd még dupla annyi erőforrással se tud megoldani....

"Intel is több megoldást vett át az AMD-től"
idézzél, figyelek...

mióta kell érteni egy driver telepítéséhez? wtf?! next,next, finish...
heti szinten futok bele ati driver gondokba (oprendszert most hagyjuk) nvidia magasan az élen van megbízhatóságban és egyszerűségben...

20 éve használok és tartok karban rendszereket munka,játé,szerver. vegyesen amd,intel,nv,ati. mindíg az amd/ati vonallal van a kínlódás. nem a hozzáértés hiánya miatt és ezt nem az amd/ati haterek mondják. ez tapasztalat.
a Ph! valami fura oknál fogva intel szerveren fut...
értem én hogy amd/ati a rulz de az olcsóság mögött mindíg van vmi gebax.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3649) Nerazim válasza NumberGuy (#3642) üzenetére


Nerazim
őstag

Én inkább már a helyedben olyat vennék amire 3 év gari van és olcsóbb is sztem pl:giga. De a "milyen videokártyát vegyek" topikban megmondják neked.

Raysen, Copass: Én most adtam le az Nvidia karimat egy Gtx 660-at nem mondom, hogy nagyon rossz volt, de a 2gb ramtól azért többet vártam előtte hd 7770 em volt vhogy sokkal simább volt az archicad tőle. Nem akarok egyik oldalra se állni csak gondoltam ezt megosztom veletek is :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3650) Raysen623 válasza copass (#3648) üzenetére


Raysen623
addikt

"majd indítsd el ugyanazon progit amd és intel alatt aztán majd meglepődsz hogy vmiért mindíg jobban fut egy gyengébb intellel!" - elindítottam és képzeld évek óta összenézem a két platformot, és nehezen érezhető a különbség.

"ahha az Adobe le van maradva....a multicore nem minden, már pedig szerkesztésnél lóxart se érsz vele." - Most hogyan jön ide az Adobe? Én a magam részéről utálom, mert nagyon gyéren programoznak és bármelyik platformon lassú és körülményes már az Adobe Reader használata is.

"tudnak valamit amit az amd még dupla annyi erőforrással se tud megoldani...." - szerintem meg az Intel megmaradt továbbra is lineárisabb architektúrának, ami továbbra is jobban fekszik adot szoftvereknek, mert azok közben nem fejlődtek annyit.

"idézzél, figyelek..." - volt egy cikk a PH-n a Corei procik fejlődéséről, ott megtalálod.

"mióta kell érteni egy driver telepítéséhez? wtf?! next,next, finish...
heti szinten futok bele ati driver gondokba (oprendszert most hagyjuk) nvidia magasan az élen van megbízhatóságban és egyszerűségben..." - ez az alapeset, de vannak kivételek. Mintha bármelyik driver telepítésnél nem a next-next-finish combo lenne...OMG Az újabb drivereknél azonban teljes írtást érdemes végezni és ez még az NV-nél is így van. AMD-nél is így csináltam, NV-nél is így csinálom és fut rendesen mindkettő.

"20 éve használok és tartok karban rendszereket munka,játé,szerver. vegyesen amd,intel,nv,ati. mindíg az amd/ati vonallal van a kínlódás. nem a hozzáértés hiánya miatt és ezt nem az amd/ati haterek mondják. ez tapasztalat." - ez a te véleményed.

"a Ph! valami fura oknál fogva intel szerveren fut...
értem én hogy amd/ati a rulz de az olcsóság mögött mindíg van vmi gebax." - ez most hogyan jön ide? Ne keverjük már a platformokat...Konzolok meg full AMD, mégha alul is tervezték a megrendelők akkor is. Apple is AMD VGA-t pakol az asztali gépeibe jelen szériában. A Metal API-juk is tudtommal GCN-re van írva. A DX12 tesztet meg te is láttad a PH-n. De ezeknek is vajmi kevés közük van az ArchiCAD-hez...

De részemről elég a sok OFF-ból

(#3649) Nerazim : én sem állok sehova, mert bár ATI-m volt, most megint NV-m van....

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.