Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) daninet válasza piny (#3350) üzenetére


daninet
veterán

Leírom én hogy állítom be, te pedig tolmácsolod neki, próbáljátok ki. Azt nem tudjuk, hogy miket renderel, feltételezzük, hogy házakat kívülről.

Kiindulási alap Daylight Medium (Szabadtéri, nappali közepes) preset legyen, ez elég jól be van állítva és nincs túllőve. Ne a fizikai motort használja, mert túlzó a renderideje és nem hoz túl sok változást.
Amiket én átállítok:
Részletes beállítások pipa, majd

-Fénybeállítások
Lámpák ha kell

-Árnyékvetés
Minimális és maximális mintavétel
Ha messziről renderelsz érdemes csökkenteni, nem látszik annyi árnyék részlet, gyorsítja a rendert. Fizikai motornál ez nem állítható.
Az ajánlat az, hogy kb 25%-a legyen a minimum a maximumnak, default ez 8/100

-Környezet
Fizikai égbolt/atmoszféra
Ezzel bekapcsolod a horizontot, nem kékségben lebeg az épület. Nem befolyásolja a renderidőt.

-Effektek
A magas beállítások bekapcsolják a kausztikát (de szép magyar szó ez) tehát a caustics-ot. Ez az íves áttetsző felületek fénytörése. Értelemszerűen egy épületnél ritkán van rá szükség, ellenben feleslegesen növeli a renderidőt.

-Globális megvilágítás (GI)
3 mód áll rendelkezésre:
IR - ez a klasszikus irradience map ahol az indirekt megvilágított pixeleket számolja ki gép. Ez a leggyorsabb, általában megfelel
QMC - ez a "nyers erőből" verzió, nagyban növel a renderidőd, némileg javítja a fényeket. Csak végső renderhez ajánlott ha van idő
IR+QMC - ez egy kombó, első fényvisszaverődés a hagyományos IR, második pedig a QMC, a QMC minőségét hivatott hozni némileg jobb renderidővel, de ez is tovább tart mint a sima IR

A mintavételeket csökkentve lehet időt nyerni, ha távoli egy-két fényforrással megvilágított tárgyunk van, érdemes levenni őket.

-Beállítások
Simítás (Antialiasing)
Ezen nagyon sok időt lehet spórolni. Ha nincs sok párhuzamos lécünk vagy csíkos textúránk, akkor érdemes levenni, 1500 pixel alatti renderfelbontásnál nem feltétlen látni a különbséget, ha van az is apró. Persze ha van valami gerjedésre alkalmas textúra akkor úszik mint valami LSD halu.
Többféle eljárás van ami AA eljárást végez, érdemes próbálgatni, véleményem szerint a Catmull az egyik leggyorsabb szűrő. A mintavételezés itt is fontos, a default fölé csak akkor menjünk, ha csúnya a kép.

Az Általános Beállításokban van egy sugár mélység (ray treshold). Ezzel szabályzod az üvegen áthatoló fényt. Az a lényeg, hogy minél alacsonyabbra kell venni. Ha több réteg üveged van akkor magasabbra kell venni, hogy mind résztvegyen a fénytörésben, egyéb esetben simán nem látszik mi van az üveg mögött.

Érdemes Marquee tool-al teszteket csinálni.
Ha bejön a preset mentse el.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3352) Raysen623 válasza piny (#3350) üzenetére


Raysen623
addikt

A Cinerender nem Maxon, hanem a C4D-nek egy egyszerűbb megoldása. Ugye az is Nemetschek-group a javából :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3353) Feherfy


Feherfy
tag

Üdvözletem.

Archicadben kellene megrajzolnom egy függönyfalat. A gond az, hogy a bordák osztásai nem egyenletesek, az üveg felületekbe osztásokra is lenne szükség (szintén teljesen asszimetrikus - random), és ennek tetejébe még konzolosan kiugró "dobozokat" is létre kellene hoznom belőle.

A probléma adott (maga a szerkezet). Függönyfal eszközzel rengeteg meló lenne mindezt kiszerkeszteni, mindezt 3 emelet magasságban, és inkább lenne látványelem mint ténylegesen szerkezet.

A kérdésem az lenne, hogy ezt hogyan vagy milyen eszközzel tárggyal tudnám a legkönnyebben - leggyorsabban megrajzolni úgy, hogy esetleg homlokzatot, látványtervet is lehessen róla készíteni? :F

(#3354) copass válasza Feherfy (#3353) üzenetére


copass
veterán

megcsinálod fektetve falból, fődémből,stb. majd átalakítod alakzattá és felállítod függőlegesbe.
mondjuk függönyfallal is elég sok mindent meglehet oldani, egyedi osztásokat behúzni, egyedi bordá,panelek,stb. de nem egyszerű.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3355) Engineer086


Engineer086
Modder

Sziasztok!
Szükségem lenne olyan modellezési megoldásra, amivel négyszögből nyolcszögbe átmenő barokk hagymakupolát (remélem jól definiáltam) lehet készíteni. Hasonlót, mint amilyenek a templomok tornyain is csücsül.
Ti hogyan készítenétek el?

Köszi a segítséget! :R

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#3356) daninet válasza Engineer086 (#3355) üzenetére


daninet
veterán

Oszinten... ha megoldhato is, nem AC-ben csinalnam :B
Nem tudom amugy pontosan melyikre gondolsz, de egyenes alkotos vagy ives alkotos? ha egyenes akkor haromszog morphokbolt terben, ha ives alkotos akkor viszont nagyon nehez eset.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3357) Hunattila


Hunattila
tag

Szerintem alakzattal megoldható.
Pár tutorial biztosan segít ebben. Mellékelem a címeket.
https://www.youtube.com/watch?v=hQKm2-cT_QM
https://www.youtube.com/watch?v=qT26V68q_LE
Ezeken a címeken elég sok okosítás van.
Stb. :W

(#3358) gNAT_hu válasza Engineer086 (#3355) üzenetére


gNAT_hu
tag

Itt az alap elemek héjjak, az átmeneti ívek alakzatok amiknél a héjjak peremívét használtam a szerkesztéshez

(#3359) Engineer086


Engineer086
Modder

Köszönöm a segítségeteket, én is a héjszerkezetet illetve a morph toolt gondoltam használni, teszek pár kísérletet a szerkesztésre. Ha sikerrel járok, majd megmutatom a végeredményt. :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#3360) |AP|


|AP|
veterán

kaptam egy fájlt, amiben bizonyos elemek zárolva vannak. Nem fólia szinten, hanem máshogy, de még nem jöttem rá, hol tudnám feloldani. Valami csatolt Xref-re gondoltam, de nem látok a külső tartalmaknál semmit.
Van ötlet merre keresgéljek?

(#3361) copass válasza |AP| (#3360) üzenetére


copass
veterán

szerkesztés, elemek zárolás, nyisd mind

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3362) |AP| válasza copass (#3361) üzenetére


|AP|
veterán

Köszönöm! 6.5 óta használom az archicadet, de sosem használtam még ezt a funkciót :B

(#3363) copass válasza |AP| (#3362) üzenetére


copass
veterán

pedig hasznos.
pölö ha bizonyos elemeket rögzíteni akarsz ideiglenesen. nem kell bohóckodni a fóliákkal.én elég sokat használom. kb mint a gyorsfliákat.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3364) daninet


daninet
veterán

Vannak hosszu listaim.

Szerintetek hogyan lenne celszeru rarakni egy fekvo tervlapra tobb oszlopban. Ha tobbszor rahelyezem es leszukitem a megjelenitett teruletet az a gond, hogy nincs fejlec es nem koveti a valtozasokat (marmint a merete). Mert azok lesznek.
Most epp a jelenlegit szintenkent szetszedem kulon listakba, de van egy csak foldszinti ablak listam ami kurta sok ablak es mind kulonfele. Azt hogy szedjem szet?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3365) Raysen623 válasza daninet (#3364) üzenetére


Raysen623
addikt

Tervlapon van rá egy gomb, ami szétszedi a listát és több lapra helyezi. Ha ez nem megfelelő, akkor jön az ollózás. :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3366) daninet válasza Raysen623 (#3365) üzenetére


daninet
veterán

hol ez a gomb? nem találkoztam még vele :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3367) Raysen623 válasza daninet (#3366) üzenetére


Raysen623
addikt

A pet palettán van, ami ugye akkor jön fel ha a tervlapra rakott rajz hotspot-ján klikkelsz.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3368) gNAT_hu válasza daninet (#3364) üzenetére


gNAT_hu
tag

keret beállításnál

(#3369) daninet válasza gNAT_hu (#3368) üzenetére


daninet
veterán

mindan nap 15x olvasom el, de nem fogtam fel :D :R

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3370) copass válasza gNAT_hu (#3368) üzenetére


copass
veterán

nem erre gondol szerintem, hanem arra hogy ahogy átméretezi a listákat az úgy igazítja magát hozzá a kerethez. ez csak több lapra rakja.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3371) copass válasza daninet (#3364) üzenetére


copass
veterán

felugró menüben jobb alsó sarok táblázat átszerkesztés ikon.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3372) |AP|


|AP|
veterán

biztos volt már említve itt korábban, de még egyszer beszúrom:
Archicadguru oktatási oldal

Ha egyszer lesz első hozzászólás, abba is belekerülhetne.

(#3373) daninet válasza copass (#3371) üzenetére


daninet
veterán

igen, ma megtaláltam, használtam :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3374) |AP| válasza |AP| (#3372) üzenetére


|AP|
veterán

Január 31-ig ingyenes, azoknak is, akiknek nincs élő szerződésük

(#3375) copass válasza |AP| (#3374) üzenetére


copass
veterán

httrack egy nagyon jó találmány!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3376) |AP| válasza copass (#3375) üzenetére


|AP|
veterán

én erről semmit nem tudok, csak szóltam, hogy jan. 31-ig elérhető a teljes anyag :B

[ Szerkesztve ]

(#3377) daninet


daninet
veterán

Csak szerintem vannak osszekeveredve az alap 19 konyvtarban az anyagoknal dolgok?

Kavics epitoanyagnak default piros granit van beallitva
Concrete 02 elonezeti kepen jo, ha hozzaadod akkor sarga keramia a textura,
Concrete 10 valami tegla szeru de teglanak rossz a textura es a vectorial fill merete
es meg egy rakas dolog amit nem jegyeztem meg.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3378) OgreImre


OgreImre
senior tag

Ha helyiség kategóriát váltok egy meglévő helyiségnél akkor miért bass@a el a padlóburkolatot? Átváltja saját belátása alapján.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#3379) daninet válasza OgreImre (#3378) üzenetére


daninet
veterán

A padlóburkolat egy tetszőleges mező mikor helyiségpecsétet készítenek GDL-ben, nem globális változóval irányított dolog. Minden helyiségpecsétnek van opcionálisan, és lehet nem is ugyanúgy hivatkoznak rá. Ezért ezt nem viszi át egyáltalán.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3380) OgreImre válasza daninet (#3379) üzenetére


OgreImre
senior tag

Oké, értem. Viszont mindkettő helyiség kategória ugyanazt a helyiség pecsét tárgyat használja. Csak az egyik kategória neve 401 a másik neve meg 402, az egyik háttérszíne zöld a másiké meg piros (kb.).
Na mindegy, remélem idén már senki nem akarja átszámozni a lakásokat :)

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#3381) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
PDF-A -t, hogy a legegyszerűb készíteni a tervekből, milyen progival?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3382) Raysen623 válasza Nerazim (#3381) üzenetére


Raysen623
addikt

18-as AC-től kezdve fogod és lemented, a PDF beállításoknál pedig bekapcsolod a PDF-A-t :D Előző verzióknál Adobe Prof-al rámentesz és ott állítod be.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3383) Nerazim válasza Raysen623 (#3382) üzenetére


Nerazim
őstag

AC16 ot használok, akkor marad az Adobe. Köszi a segítséget :C

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3384) daninet válasza Nerazim (#3383) üzenetére


daninet
veterán

Ha publikálni akarod akkor PDF Creator és a publikálásnál nyomtatást választod fájl mentése helyett.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3385) Nerazim válasza daninet (#3384) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi, sikerült beállítani ezzel a megoldással és kinyomtatni pdf-a ba. Egy fokkal így gyorsabb.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3386) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Azt valaki meg tudja nekem mondani, hogy ezt a kis ablakot nem lehet valahogy fixálni, hogy ne kelljen mindig macska-egér játékot játszani vele? :DDD

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3387) copass válasza Nerazim (#3386) üzenetére


copass
veterán

munkakörnyezetnél olyat keress hogy követő. ott lehet állítani.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3388) Nerazim válasza copass (#3387) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi megtaláltam :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3389) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
AC 17-hez keresem a bővítményeket, pl. belsőtér varázsló, profiler stb., de nem tudom hol lehet ezeket megtalálni, letölteni.
Köszönöm.
:W

(#3390) Raysen623 válasza Hunattila (#3389) üzenetére


Raysen623
addikt

Súgó menüpont alatt a kiegészítőkre klikkelve feljön a weboldal, ahol elérhetőek. Profiler viszont már nem létezik :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3391) Hunattila


Hunattila
tag

Minden fórumozó társamnak áldott, békés, egészséggel teli Karácsonyi Ünnepeket kívánok! :W

(#3392) daninet válasza Hunattila (#3391) üzenetére


daninet
veterán

Mondjuk a smiley választásod nem a legjobb, de neked is békés boldog karácsonyt :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3393) lorcsi válasza |AP| (#3372) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi! :R

azt hiszem megvan mi lesz a programom a téli szünetben :)

állati jó ez a cég, főiskolán kijöttek megmutatni az archicadet..akkor tetszett meg nagyon :))

(#3394) Cheesy válasza Nerazim (#3381) üzenetére


Cheesy
őstag

PDF nyomtatóból átszoktam a PDF24-re. Ingyenes, pdf-a, különböző pdf profilok használata, nálam bevált.

www.vakbelmutet.hu

(#3395) Nerazim válasza Cheesy (#3394) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszönöm, megnézem azt is. A legjobb és leggyorsabb megoldás érdekel :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3396) Feherfy


Feherfy
tag

Üdvözletem!

Ajtó-ablak konszignációs jelnél hogyan lehetne beállítani, hogy a karika ketté legyen osztva, az ID pedig szét legyen osztva a két mezőben, pl. felül AB, alul 01?
Sajnos semmi ilyesmi beállítást nem találtam, viszont lehet betölteni további konszignációs jelöléseket. Ilyet hol tudnék keresni, vagy hogyan tudnék készíteni?

(#3397) OgreImre válasza Feherfy (#3396) üzenetére


OgreImre
senior tag

Én ilyet csak a Címke eszközzel tudtam betölteni, hogy kiírassam a homikra a konszignációs jeleket. Alaprajzon nem találkoztam még vele.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#3398) Raysen623 válasza Feherfy (#3396) üzenetére


Raysen623
addikt

Konszignációs jel beállításoknál át lehet állítani kör alakúra magát a jelet amibe az ID kiírásra kerül. Csupán ennyit kell tenned, utána az ID-t szünettel elválasztva add meg neki.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3399) Feherfy válasza Raysen623 (#3398) üzenetére


Feherfy
tag

Ezt próbáltam, viszont semmi esetre sem akarja tördelni az ID-t, hamarabb húzza szét a végtelenségig a tagokat a rengeteg szünettől. :(

(#3400) daninet válasza Feherfy (#3399) üzenetére


daninet
veterán

Ezzel mi is találkoztunk, viszont egyszerűen nem törődünk vele. Újabban már csak egy kört rakok vonal nélkül amiben az ID van, és mindent kilistázok egy külön tervlapon. Bár szokatlan, de megszokta mindenki, mert két méretnél sokkal több infó van a listában, a terv pedig sokkal letisztultabb.
Ezek a görcsös ragaszkodások a formai követelményekhez a kézi rajz idejéből maradtak és sok kényelmetlen megoldást szülnek, pl amit te is írsz, hogy egyesével beírogatnád a dolgokat kézzel.
Ha nem kötelező így jelölni inkább ne szenvedj vele. Te is csinálj egy listát.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.