Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) domerator válasza hodostamas (#50) üzenetére


domerator
veterán

Na akkor ezt kipróbálom... ezt még nem néztem.

Tökéletesen igazad van!!!

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#52) aggleány válasza domerator (#49) üzenetére


aggleány
addikt

Hm. Hát akkor ezt jól félreértettem. :B

Welcome itt! :K

(#53) domerator válasza aggleány (#52) üzenetére


domerator
veterán

Nem... a te példád is életszerű... beszélsz valakivel és valamit meg akarsz nézni a neten közben, akkor ha 2G-n voltál, mikor létrejött a hívás, akkor nem fogod tudni megnézni. Ha 3G-n voltál, akkor igen.
Most még meglesem, hogy hívás közben lehet-e a kikapcsolódott 2G-ről váltani.

Eredmény: nálam nem (miui-us)

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#54) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Igen, arra gondoltam, hogy pl gtalkon írnak nekem, de közben meg van egy hívásom, akkor a hívás alatt semmi üzenetet nem kapok meg, utólag kapcsolódik csak a hívás után.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#55) domerator válasza Bdanyy (#54) üzenetére


domerator
veterán

Így van.... ha 2G-t használsz.

Ha 3G-n vagy és hívnak, attól még vígan megy a gtalk, meg minden más netes cucc.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#56) bozont


bozont
veterán

Végre van ilyen topic is.
Hirtelen lenne is egy kérdésem. Az NFC-nek van valami hardveres követelménye (valamilyen adóvevő pl) vagy régebbi telefonokon is működni szoftverfrissítéssel? Részemről a Galaxy Ace-en például.

(#57) chab7


chab7
addikt

Hello. Jó lesz ez a topic :C

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#58) Bdanyy válasza bozont (#56) üzenetére


Bdanyy
addikt

Igen, van, utólag szoftveresen nem megoldható.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#59) Kingfisher1


Kingfisher1
tag

Itt szóltam hozzá: "Sikeres hozzászólás"

(Hozzászólásom * témába vág)

[ Szerkesztve ]

(#60) r4z válasza Bdanyy (#45) üzenetére


r4z
nagyúr

Én simán tudok netezni, UMTS hálón vagyok állandóan.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61) mumk1 válasza kutkut (#25) üzenetére


mumk1
addikt

Az még több hét is lehet mire a Google kiadja. Addig is SDK-ból portolva már van G2-re bebootólt ICS, igaz semmi sem működik rajta. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#63) csabám


csabám
addikt

Gratula a topikhoz :C

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#64) nggabi válasza Bdanyy (#58) üzenetére


nggabi
nagyúr

az NFC-hez nem kell valami hardver? hátlap, vagy chip v vmi?

csak kérdezem, nem értek hozzá...

"szenyor dzsíííí"

(#65) PaFec válasza #40993792 (#62) üzenetére


PaFec
aktív tag

Nekem előfordul, hogy lebont a 3G, pedig néha kellene a net hívás közben.Olyankor leteszem a telefont, megvárom a 3G jelet, újratárcsázok és megy minden.

PaFec

(#66) janes74 válasza aggleány (#38) üzenetére


janes74
senior tag

Tényleg nem ébreszt?Eladom!:-)

(#67) Iomega válasza janes74 (#66) üzenetére


Iomega
őstag

Vegyél egy Nokiát. :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#68) janes74 válasza Iomega (#67) üzenetére


janes74
senior tag

Egy szimpi jánost?

(#69) Iomega válasza janes74 (#68) üzenetére


Iomega
őstag

Persze.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#70) ForRedGlory válasza Luissimo (#30) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Olvasd el reklamalas elott a felteteleket... mar bocs de nem az ugyfelek szabjak a szolgaltato portfoliojat...

(#72) nggabi válasza #40993792 (#71) üzenetére


nggabi
nagyúr

erre inkább nem válaszolok őszintén h ki az a... ;]

"szenyor dzsíííí"

(#73) porse


porse
senior tag

hogyan tudom formazni, vagy letorolni mindent a ext2 parti ciorol? nincs kartyaolvasom.

... szerintem.

(#74) r4z válasza porse (#73) üzenetére


r4z
nagyúr

Recovery, mounts & storage, format /sd-ext (CWM recovery esetén).
Formázás után ajánlott újrarakni a fent lévő ROM-ot.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#75) porse válasza r4z (#74) üzenetére


porse
senior tag

na tudtam, hogy ottvan valahol csak nem nyomtam vegig a dolgokat. kossz.

... szerintem.

(#77) Necc válasza porse (#73) üzenetére


Necc
addikt

parancssorba:

mkfs.ext4 /dev/mmcblk1pX

ahol X a particio sorszama: 1-4

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#78) AXisBOLD válasza r4z (#16) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ICS? ja ice cream sandwich :)

de ez nem gyári progi, csak fent ragadt galád módon és elfoglal 9,5mb-ot.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#79) BDave


BDave
őstag

Van itt olyan, aki tud Androidra fejleszteni alkalmazásokat? Kártya-játékról lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#80) r4z válasza AXisBOLD (#78) üzenetére


r4z
nagyúr

Hát akkor root nélkül szerintem lehetetlen, ha az alkalmazások kezelésénél nem törölhető.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#81) porse válasza r4z (#74) üzenetére


porse
senior tag

Hát majd a fele el volt foglalva az ext2 partíciónak 250mb kb és, az az előző rombol maradt ott de ,hogy hogyan.. mikor előtte utána factory reset volt.. mind1. Leformáztam és nem töltött be a launcherpro, mert csak volt fent fajta, beletéve a romba, szóval vissza tettem ami előtte volt rom, mert az a2sdgui se úgy működött ahogyan kellett volna, meg más gondom is akadt vele..

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#82) hodostamas válasza porse (#81) üzenetére


hodostamas
addikt

FR sosem bántja az ext partíciót, azt mindig külön kell formázni ha szeretnéd.

(#83) r4z válasza porse (#81) üzenetére


r4z
nagyúr

ROM-ok felrakása között (ha recoveryvel csinálod) mindig mindent wipe-olj az SD kivételével. A M&S menüből csináld, ne FR-et nyomj (Tomi leírta, miért). Akkor is, ha csak frissítesz egy új verzióra. Rengeteg bosszúságtól kíméled meg magad.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#84) aggleány


aggleány
addikt

Tabra felmegy minden, ami a telefonra?

RazorGTR1

Ez nekem óhéberül van. :F

[ Szerkesztve ]

(#85) chab7 válasza r4z (#83) üzenetére


chab7
addikt

Mi "defisek" cm7 nightly esetén nem szoktunk wipe data (FR) csinálni, csak cache és dalvik (esetleg battery ha rég volt). Sosem volt még emiatt semmi baj. Érdekes is lenne amúgy ha szinte naponta újra kellene tenni mindent.
De ha nem erre gondoltál vagy meg tudsz cáfolni, hogy mégis csak kellene wipe data is akkor javíts ki és mondd el nyugodtan az érveket. Kíváncsi vagyok. :R

OK, már javítom is magam. ROM-ok felrakása között. Tehát cm7<->MIUI :R Ez így rendben is van. Első olvasatra a frissítést is beleértettem.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#86) Iomega válasza aggleány (#84) üzenetére


Iomega
őstag

Elméletileg igen, de szerintem gyakorlatilag is.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#87) aggleány válasza Iomega (#86) üzenetére


aggleány
addikt

Köszi, majd kísérletezgetek. :R

(#88) r4z válasza chab7 (#85) üzenetére


r4z
nagyúr

Első olvasatra a frissítést is beleértettem.

Ez azért lehet, mert bele is írtam.
A CM7 és a MIUI pont kivétel ezalól, mert azoknak a telepítőiben van egy valamilyen backup parancs is, így a módosítandó állományokat kimenti a biztonság kedvéért telepítés közben (legalábbis én ilyesmit olvastam). Más, nem "nagyipari" ROM-oknál viszont nagyon ajánlott a teljes wipe, mert ott ilyen nincs.
Nagyon jó példa az esetleges inkompatibilitásra a TB. Már egy módosított RAM script a kernelben is FC-ket okozhat másik kernelről visszaállított alkalmazásoknál.

aggleány: Ezeknél szakmaibb hsz-eket nem nagyon tudok kipréselni magamból :D

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#89) chab7 válasza r4z (#88) üzenetére


chab7
addikt

Ó bocsi, valóban. Hosszú nap volt ma :( Emlékeztem is rá mikor írtam hogy amiatt kezdtem az írásba, de elküldés után meg rápillantottam a hsz-d elejére ott meg rom volt. :R :R

Nem is kell szakmaibb ennél mert még elijednek(ünk) :R

"Olyan ez, mintha egy F1 pilóta állna le vitatkozni egy rally pilótával, hogy mi szar a másik autóján." F-ECT$ az állandó Android vs. iOS vitákról"

Jó ez az aláírás :) De akkor is rally autó, mert míg az f1 az a sebességre van optimalizálva (ios) addig a rally az szinte mindenhol elmegy, és még ha nagyon kell hétköznapi használatra is hamarabb befogható. Pl elszaladni a boltba :D (android) ;]

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#90) Iomega válasza aggleány (#87) üzenetére


Iomega
őstag

Ezek szerint megvetted a tabot. Sok sikert hozzá! :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#91) nggabi válasza aggleány (#84) üzenetére


nggabi
nagyúr

Tabot veszel? Mi lett a tréhómos 10k-s tablettel?

"szenyor dzsíííí"

(#92) aggleány válasza Iomega (#90) üzenetére


aggleány
addikt

Nem igazán megvettem, inkább elboltoltam. Adtam érte egy Xperia Minit és némi pénzecskét.

nggabi

Nagyon jókat írtak róla a tesztben, de valahogy nem tetszett igazán, és így mégis csak lett Tab, bár nem olyan jó áron. Ha mégsem jön be valamiért, akkor eladom. :K A T megtartja magának a tabját.

Még nem igazán tudom, hogy mire lesz ez jó nekem, de hirtelen fellángolásból beszereztem. :B

[ Szerkesztve ]

(#93) Iomega válasza aggleány (#92) üzenetére


Iomega
őstag

Akkor a kis telefonod bánta ezt a cserét, de most miről telefonálsz?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#94) nggabi válasza aggleány (#92) üzenetére


nggabi
nagyúr

igen már én is gondolkoztam ezen, h minek nekem 2 noti meg egy asztali gép mellé még egy tablet. majd kíváncsi leszek h neked beválik e :D

iomega: a nagy telefonjáról :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#95) aggleány válasza Iomega (#93) üzenetére


aggleány
addikt

Úgy-úgy, ahogy nggabi mondja. A nagy telefonról. :D Olyan édesek, ahogy egymás mellett lógnak a töltőn. :B

nggabi

Majdnem ugyanez a felállás nálam is: asztali gép, noti, neti, és most még egy tab. :Y Rájöttél már, hogy minek kell ennyi?

Szakmai kérdésem lett:

Beléptem a tabbal a Gmailbe. A számítógépről a Marketről rá akartam küldeni egy alkalmazást, de a készülékek listájában nem szerepel a Tab. Ellenben ott figyel az összes eddigi androidos telóm. Miért nem mutatja a tabot? Hogyan tudom törölni a régi telókat? :F

[ Szerkesztve ]

(#96) nggabi válasza aggleány (#95) üzenetére


nggabi
nagyúr

az asztali gépem sztem már rozsdásodik, kb 2 hetente beindítom 1x h megmozgassam :D

vegyél még egy galaxy wifit és teljes lesz a sor :C

"szenyor dzsíííí"

(#97) aggleány válasza nggabi (#96) üzenetére


aggleány
addikt

Én most az asztalinál ülök, mert a Tab még lógicál a töltőn, és a notiba bedugott pöcök nem az igazi. Most adtak hozzá új kártyát, és szoftot is frissítettek rajta, ennek örömére kiszedtem a pöcökből a kártyát, és beletoltam a Tabba. :DDD

Nem veszek Galaxy Wifit, nem szépek a színei. :P

[ Szerkesztve ]

(#99) aggleány válasza #40993792 (#98) üzenetére


aggleány
addikt

Igen, közben utánaolvastam, és meglett a megoldás. :W Pedig azt hittem, hogy most aztán olyat kérdezek, amire senki nem tud válaszolni. Erre kiderül, hogy én vagyok hülye. :B

Meglett az elrejtés is, már el is dugtam a lejárt telókat. Vajon miért nem lehet törölni? Az APEH néha nézegeti a listát? :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.