Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) psg5 válasza hodostamas (#700) üzenetére


psg5
veterán

Nah, valami ilyenre gondoltam.
Köszi!

Látom beelőztél a válasszal:)

Közben sejtettem már, hogy csak azzal :)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#702) hodostamas válasza psg5 (#701) üzenetére


hodostamas
addikt

Nem, csak kártya.

(#703) psg5 válasza hodostamas (#702) üzenetére


psg5
veterán

market.android.com itt angolul , telefonon keresztül magyarul használható a market?
Hogy-hogy nem egységes?
Nem mintha számítana csupán érdekel? Még a netes felület fejlesztés alatt és a telefonosra fordítottak nagyobb figyelmet?
Nem telefonon keresztül is lehet telepíteni? Vagy ott csak letölteni és átrakva a telefonra telepíteni?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#704) fatal` válasza psg5 (#703) üzenetére


fatal`
titán

Azt nem fordították le, mert minek.

Csak telepíteni lehet, rányomsz az installra és ha netre kerül a telefonod, akkor egyből telepíti. Apk-t letölteni nem lehet a marketről.

(#705) psg5 válasza fatal` (#704) üzenetére


psg5
veterán

Érthető.
Köszi!

F.K.T.

(#706) allein


allein
addikt

Üdv. mindenkinek. Egy Samsung Galaxy S I-es készülékem van. Főzött rom van rajta, de egyre xarabb. Olyan embert keresek aki jövő héten rápakolna a készülékre egy olyan romot amivel be tudom vinni Samsung szervízbe legális frissítés miatt. Idén Januárban vettem a készüléket, egy hónapra rá szervízbe vittem rom frissítés miatt, utána nem vol semmi baj vele. Amióta főzött romot raktam rá azóta xarakodik a telefon. Belépek valami alkalmozásba és kilépik, ezt csinálja többször is egymás után. Nem akarok itthon foglakozni vele. Ha van valaki aki vállalja megfizetem neki :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#707) fecg21 válasza allein (#706) üzenetére


fecg21
aktív tag

Nem egészen értem , a legális frissítés alatt mit értesz? Ha a szervizbe küldenéd a telefont esetleges javításra , az más. De ebben az esetben sem hinném hogy megkövetelik a gyári romot, úgy tudom hogy csak a kernelnek kell "sértetlennek" lennie. A gyári rom megvan? Bár ez lehet hülye kérdés-ha meglenne, nem lenne gond.

(#708) allein válasza fecg21 (#707) üzenetére


allein
addikt

Mi az, hogy gyári ROM? Már nem az a változat van a telón ami volt amikor megvásároltam. Szervízben nem hiszem elfogadják a telót ROM frissítésre ha éppen főzött ROM van rajta, vagy igen?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#709) allein válasza fecg21 (#707) üzenetére


allein
addikt

Nem tudom mi frissül amikor más ROM kerül rá, illetve kernellel kapcsolatosan nem tudok mit mondani, nem értem én ezeket :N Ezért kellene valaki segítsége :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#710) fecg21 válasza allein (#709) üzenetére


fecg21
aktív tag

A ROM alatt az operációs rendszert kell érteni, tudomásom szerint azonos típusú telefonoknál is lehet különböző a gyári rom-amennyiben az egyik teló független a másik meg például vodás vagy telenoros. De nem is ez a lényeg, gyárilag független a telefon vagy valamelyik szolgáltatótól való? A gyári rom ettől függetlenül(ami a telefonon eredetileg volt) nem ártana ha meglenne.

Annyiból áll az egész-ha a gyári rom megvan-hogy szignózni kell-ezután rá kell másolni a microsd kártyára. A telefont kikapcsolni-aztán valamilyen gombkombinációval előhozni a recovery mode menüt. Ott kiválasztod a "update.zip" install opciót-vagy valami hasonlót.

Keress egy gyári romot valahol a telefonodhoz, ha mem.kártyára rámásolva nem települne-akkor az egész romot mondjuk töltsd fel data.hu tárhelyre. Én letöltöm, aztán leszignózom neked. Onnantól kezdve már csak a telepítésre kell majd böknöd.

Samsung Galaxy S:
hangerő fel + home + bekapcsolás recovery mode
hangerő le + home + bekapcsolás (elvileg) Factory mode

A factory mode-ban lehet törölni a romot , cache-et meg különböző teszteket lehet elvégezni.
De van itt rengeteg olyan fórumozó aki tőlem százszor jobban vágja ezt a témát.

(#711) porse


porse
senior tag

Sikerült mindent törölnöm a telefonról mert cwmből particionáltam az sd-t, és az sd-t is legyalulta... Gépen van cwm mentésem, és az érdekelne, hogy abból kitudom e nyerni valahogy egy jegyzetnek a tartalmát anélkül, hogy vissza kéne állítanom az egész mentést a telefonra?! :U
Háháh megtaláltam, egy jelszó kellett csak.

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#712) allein válasza fecg21 (#710) üzenetére


allein
addikt

Telefon Telenoros és nincs meg a gyári romja :N

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#713) fecg21 válasza allein (#712) üzenetére


fecg21
aktív tag

Akkor fel kell rá tenni egy tetszőleges romot, ha az működik rendesen-akkor szerintem felesleges bevinni a telefont a szervizbe. Garanciás még a telefon?

(#714) allein válasza fecg21 (#713) üzenetére


allein
addikt

Igen, garis még.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#715) fecg21 válasza allein (#712) üzenetére


fecg21
aktív tag

Ezen az oldalon rengeteg rom van a telefonodhoz, a cyanogen mod a legnépszerűbb.

[link]

Némelyik rom neve elég beszédes, például az F1 innovation mod , valószínűleg itt is a grafikai buherálásban különbözik a gyári romtól-vagyis abban is, elvileg.

A garanciával kapcsolatosan, ez elvileg úgy működik hogy ha a garanciális feltételek között szerepel az hogy nem módosíthatod, cserélheted le a romot-akkor baj van. Ezért is fontos az hogy ha szervizbe küldöd a telót, akkor mindenféleképpen a gyári állapotoknak kell meglennie. Még rootolva se lehet a telefon, tudomásom szerint.

[ Szerkesztve ]

(#716) allein válasza fecg21 (#715) üzenetére


allein
addikt

Ok. Perform a NANDroid backup of your current ROM. Ez mi az?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#717) fecg21 válasza allein (#716) üzenetére


fecg21
aktív tag

Jó kérdés hogy mi ez, a cyanogen modot szedted le? Teljesen mindegy melyiket töltötted le, addig nem fog települni, amíg nincs szignózva.

Válassz ki egy tetszőleges romot, én is leszedem-leszignózom. Még ma vagy holnap feltöltöm data.hu tárhelyre. A továbbiakat(telepítés) majd utána. Írj ha így jó.

[ Szerkesztve ]

(#718) nggabi válasza allein (#706) üzenetére


nggabi
nagyúr

van erre egy leírás, h hogyan kell a gyári állapotot visszaállítani a checkfus-al.

galaxy s 1.hszben alul keresd ;)

bár nekem az a tippem h a gyári romtól megoldódnának a problémáid. utána már szerviz se kéne...

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#719) nggabi válasza fecg21 (#717) üzenetére


nggabi
nagyúr

ezért kell a módosított kernel h ne nézze a szignózást ;) de mivel főzött romja van a kernel se eredeti valószínűleg...

allein: hirtelen benéztem, azt hittem h galaxy L-ed van :D legközelebb nyugodtan kérdezz a teló topikjában, ott több információhoz jutsz.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#720) smallmer


smallmer
őstag

sziasztok,
htc desire mobilom van. MIUI rom van rajta. Nem rakja át a programokat az sd-re,
nem tudjátok mi a megoldás?? esetleg valaki nem tud valami jó főzött romot?

(#721) fecg21 válasza nggabi (#719) üzenetére


fecg21
aktív tag

A kernel módosításban mennyire vagy jártas? Elvileg itt lehet beállítani azt hogy a cpu tuningolható legyen? Vagyis itt kell valamit engedélyezni, vagy nem?

Jelenleg már a 3-ik romot próbálom telepíteni, 3-ból 2 sz.-r, eddig. :D

(#722) nggabi válasza smallmer (#720) üzenetére


nggabi
nagyúr

esetleg a telefonod topikjában több sikerrel járnál...

fecg21: sajna semennyire :) mint ahogy a szignózásban se mert sose volt rá szükségem. jó elméletben azért láttam h hogyan kell :D

egyébként a galaxy minihez mi is olyan fejlesztőt keresnénk aki engedélyezi a gyári kernelben az oc-t, mert ott a gyári romokhoz abszolút nincs módosított kernel...

szólj ha tudod a megoldást :D

"szenyor dzsíííí"

(#723) fecg21 válasza nggabi (#719) üzenetére


fecg21
aktív tag

Az egyik mondatodon fönnakadtam, ha főzött a rom a telón-attól még a kernel lehet eredeti/gyári. Nekem is a gyári kernel van fent, lehet hogy ez miatt nem indul egyik feltelepített rom-mal se a teló?? :F

(#724) fecg21 válasza nggabi (#722) üzenetére


fecg21
aktív tag

Van egy amolyan finomhangoló program, ezzel megmarad a gyári kernel, de bele lehet piszkálni jó néhány dologba. Ha jól látom az O.C.-re külön ki is térnek 1-2 mondat erejéig.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#725) nggabi válasza fecg21 (#723) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem hinném. max annyi lehet h nem engedi felrakni a romot, de ha ezen továbbmegy akkor már más baj van.

esetleg te is a teló topikjában kérdezz (már ha van neki).

a linket meg fogom nézni, köszi.

"szenyor dzsíííí"

(#726) fecg21 válasza nggabi (#725) üzenetére


fecg21
aktív tag

Valamelyik kínai fórumban biztosan van neki topikja, szerintem az EU-ban sehol. :DDD
Még azon is csodálkoztam hogy az xda-n vannak hozzá rom-ok, bár ha egyik se jó akkor olyan mindegy.

(#727) nggabi válasza fecg21 (#726) üzenetére


nggabi
nagyúr

jah tényleg :D A2000 :DDD sztem fogj valakit aki tud angolul és írj a srácnak mailt az xda-n, hátha tud okosat mondani...

"szenyor dzsíííí"

(#728) fecg21 válasza nggabi (#727) üzenetére


fecg21
aktív tag

Kezdek ideges lenni, az "ájfónos" rom feltelepül-de nem jó, a másik meg nem települ fel. Megnézem a többit, nagy különbség nem lehet az MTK6516 platformos telók között.

(#729) dokee78


dokee78
félisten

Na akkor hogyan is és hányszor kell tölteni egy új telót először,hogy az akku beállítódjon vagy mi a szösz?

Android rendszernél először fel kell tölteni és lemeríteni párszor amig beáll az akku vagy mi a fene,mert elment valami fájlt,kalibrálja vagy mi.

Akkukalibrációról sem hallottál gondolom.
Félreértesz,én nem az első tizenakárhány órás töltésről beszélek ami a NiMh akkuknál volt kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#730) fecg21 válasza dokee78 (#729) üzenetére


fecg21
aktív tag

A jelenlegi Lítiumos akkuknál én semmilyen ilyesféle bejáratásról nem tudok. Használod és kész, legalábbis ahogy én tudom.

Nem hallottam róla, de ha képben lennék, valószínűleg akkor is inkább azzal hosszabbítanám az akku élettartamát hogy minél kevesebb energiát zabáljon a rendszerem.

[ Szerkesztve ]

(#731) nggabi válasza dokee78 (#729) üzenetére


nggabi
nagyúr

elmenti az akkud állapotát így "elvileg" jó lesz a kijelzés. ez pl új rom felrakásakor elmászhat, ilyenkor kell kalibrálni de nem az akksit hanem az androidot :)

ez úgy néz ki h feltöltöd 100%-ra, root, törlöd root explorerrel a /data/system/batterystats.bin nevű fájlt (ezt a rendszer visszaírja kb 2 perc múlva magától) majd egyhuzamban kimeríted amíg ki nem kapcsol. utána kikapcsolva feltöltöd maxra. örülsz :))

vadiúj telónál nem kell ezzel foglalkozni mivel a fájl még új - értelem szerűen ;)

a batterystats fájl törlésének sokféle módja van, pl cwmből, marketről különféle appokkal, adb-vel... amelyik tetszik...

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#732) dokee78 válasza nggabi (#731) üzenetére


dokee78
félisten

:R
Ha visszajön az "egérmozi"-m a szervizből megcsinálom rajta. :P

[ Szerkesztve ]

(#733) nggabi válasza dokee78 (#732) üzenetére


nggabi
nagyúr

nincs mit :D

ha visszajön az egérmozid ne piszkáld, előbb nézd meg h jól mutatja e. ezt úgy tudod h kikapcsolod és felrakod kikapcsolva töltőre. kb be tudod lőni h meddig van az elem ill mennyi százalékot mutatott mielőtt kikapcsoltad.

elég macerás h 2 napig nem indítod újra a telót, meg semmi új kernel vagy téma :DDD

am odaát keres egy grammarnazi ;]

"szenyor dzsíííí"

(#734) dokee78 válasza nggabi (#733) üzenetére


dokee78
félisten

elég macerás h 2 napig nem indítod újra a telót, meg semmi új kernel vagy téma?

Nem értem.

(#735) nggabi válasza dokee78 (#734) üzenetére


nggabi
nagyúr

áhh mind1 :))

sgs-re állandóan van vmi újdonság amit persze nem bírok ki h ne rakjak fel... így persze ugrik az akku kalibrálás...

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#736) nggabi válasza dokee78 (#732) üzenetére


nggabi
nagyúr


dokee78: szervizben az egérmozi? :Y mi a baj vele?

;]

"szenyor dzsíííí"

(#737) dokee78 válasza nggabi (#736) üzenetére


dokee78
félisten

Meghalt a hangrendszere,megnémult minden hanghoz kapcsolódó hardvere:mikrofon,hangszórók konyec. :O

(#738) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Erre valaki? esetleg taskkiller megoldaná a problémám?

(#739) hackeeeee válasza dokee78 (#737) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Aznájsz.

Véleményem szubjektív...

(#740) nggabi válasza dokee78 (#737) üzenetére


nggabi
nagyúr

ajajj, az ciki...

"szenyor dzsíííí"

(#741) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

FB kliensen belül másoknak megy a chat?

Véleményem szubjektív...

(#742) Kephamos válasza hackeeeee (#741) üzenetére


Kephamos
addikt

Tegnap próbáltam, nekem ment simán.

(#743) hackeeeee válasza Kephamos (#742) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem már egy ideje error-t dob rá.

Véleményem szubjektív...

(#744) nggabi válasza hackeeeee (#743) üzenetére


nggabi
nagyúr

ilyet?

;]

"szenyor dzsíííí"

(#745) fatal` válasza hackeeeee (#741) üzenetére


fatal`
titán

Megy, pár órája használtam is.

(#746) hackeeeee válasza fatal` (#745) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam nemmegy...

Bejelentkezésnél error.

Kipróbálom, hogy kijelentkezek, és vissza. - Nah, most így a csoportokat sem látom. :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#747) hackeeeee válasza hackeeeee (#746) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lenyitom a bal menüt, és lényegében semmi nincs.. Se csoportok, se chat, se semmi.

Nah, "ideértek".

Viszont, loading, loading... Cannot retrive the friends list.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#748) petipetya válasza hackeeeee (#747) üzenetére


petipetya
nagyúr

Beállítások / alkalmazások kezelése / facebook / gyorsítótár, cache és frissítések törlése után sem megy?

"nincs rá lezsóidő"

(#749) hackeeeee válasza petipetya (#748) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát logout-oltam, ugye úgy törölt minden fiókhoz tartozó dolgot, de megnézem.

Nem. Timeline kavarhat? Bár utána még használtam, egyszer csak nem ment, azt hittem valami gond van, de azóta sem megy.

Az kemény.. Asztali gépen bejelentkeztem, működik!

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#750) hackeeeee válasza hackeeeee (#749) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Natehát, ha kijelentkezek asztali gépen chat-ből, akkor a kliens nem jelentkezik be, viszont ha csak bezárom a böngészőt úgy, hogy be vagyok jelentkezve, akkor működik..

Ki érti ezt?! :D

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.