Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) bohoc71 válasza -Solarion- (#197) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Rom manager-Flash Clockwork Mod Recovery-re katt, kiválasztod a listából a telefonod, hagyod, hogy letöltse, telepítse és ha kész telepítheted a rom-ot. :)

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#202) -Solarion- válasza r4z (#200) üzenetére


-Solarion-
csendes tag

Nos most még csak lementeni akartam.A rom frissítéshez egyedül még nem merek hozzá fogni.

(#203) -Solarion-


-Solarion-
csendes tag

Mert LG-hez nincs JIG ami visszahozza a halálból is, legalább is ha jól tudom.

(#205) TRob1 válasza CPT.Pirk (#196) üzenetére


TRob1
veterán

"App backup & restore progit használtam, ami több millióan" - Haha, még a legeslegjobb esetben is max 500ezren, ellentétben a Titaniummal, amit a legrosszabb esetben is minimum egymillióan... :DDD
Nade poént félretéve, - hisz nem is ez a lényeg -, mint a neve is mutatja, elvégezte nálad a dolgát, mert az Appjaidat "Backupolta" és utána meg "Restore-olta". :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#206) -Solarion-


-Solarion-
csendes tag

Nos,újra itt vagyok.Hallgatlak benneteket.

(#207) porse válasza -Solarion- (#206) üzenetére


porse
senior tag

ez nem a chat.hu, es a "szerkesztest" hasznalhatod nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#208) dokee78


dokee78
félisten

Ha egy átlagos 2.0-s PC hangszórót rákötök a telora 3,5 jackre akkor meg bírja hajtani vagy árt a telonak?

(#209) -Solarion- válasza dokee78 (#208) üzenetére


-Solarion-
csendes tag

Persze hogy meghajtja,a pc-s hangszórók erősítősek.És nem árt neki.

(#210) mkRoland


mkRoland
senior tag

Sziasztok!
Feltettem már a kérdésem az android appz topicban, onnét irányítottak ide.
A gondom a következő: USB OTG funkcióval bíró, de wifi only táblagépre USB-s 3G-s modemet szeretnék kötni (Huawei E1750 VAGY ZTE MF637). Menne is, mindegyik olyan színben világít, mint amikor csatlakoztatva van megfelelően PC-hez (pl: ZTE első pár másodpercben piros, majd folyamatos kék), de nem sikerül elérnem semmi olyan menüpontot, hogy állítani tudjak APN-t, csatlakozást tudjak kezelni, stb (nincs ilyen menüpont a "Beállítások"\"Vezetéknélküli hálózatokon" belül, akkor sem, ha csatlakoztatom a modemet).
A tablet egy 7"-os Huawei Ideos S7 Slim (sajnos a wifi only verzióról van szó, tehát az s7-201w) FroYo-val (2.2.2 kernel: 2.6.32.9-ideos), rootolva.
USB OTG megy hibátlanul: pendrive-ról/microSDHC kártyáról külső kártyaolvasóval (FAT32 szigorúan) megy gyorsan, stabilan az adatfolyam!

[ Szerkesztve ]

(#211) dokee78 válasza mkRoland (#210) üzenetére


dokee78
félisten

Már írtam,hogy nem tudja az USB OTG-t.

[ Szerkesztve ]

(#212) CrAzY88


CrAzY88
aktív tag

Sziasztok! Meg lehet valahogy csinálni Spica-n hogy a kamera arra a tárgyra fókuszáljon ahova bökök?

Köszi

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#213) nggabi válasza CrAzY88 (#212) üzenetére


nggabi
nagyúr

fényképezéskor? mert ha jól emlékszem akkor autofokuszos a kamera a spicában... ha fényképezéskor ráböksz a képen vmelyik részre mi történik?

am UP! jó kis teló ;)

"szenyor dzsíííí"

(#214) CrAzY88


CrAzY88
aktív tag

A zoom-ot állíthatok, de az ikonok eltűnnek (jelenet, ISO, stb..). :F

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#215) hodostamas válasza CrAzY88 (#214) üzenetére


hodostamas
addikt

használj másik camera appot.. aszem az lgcamera tudja

[ Szerkesztve ]

(#216) dokee78 válasza CrAzY88 (#212) üzenetére


dokee78
félisten

Szerintem nem.

(#217) mkRoland válasza dokee78 (#211) üzenetére


mkRoland
senior tag

Már válaszoltam, hogy tudja.
Mindjárt bizonyítom az igazamat, bizonyítsd a sajátodat!
Amúgy ezt honnét veszed, hogy nem tudja???? Próbáltad személyesen? Mert én igen a sajátomon (s7-201u) és egyik ismerősömén is (s7-201w)! De ezek szerint az USB OTG nem azt jelenti, hogy meg tud hajtani egy külső eszközt USB-n keresztül? Mert nekem bármelyik pillanatban viszi a pendrive--ot (írás-olvasás) az OTG-kábellel!

Szerkesztés: 20:36:
hodostamas@218: Erre keresek megoldást... Azért írtam ide, hátha van valami android-(linux-)szakértő, aki segítene ebben... Elvégre is ez android... Ezen mindent lehet, amit hardveresen tud, nem?

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#218) hodostamas válasza mkRoland (#217) üzenetére


hodostamas
addikt

nem elég tudni az OTG-t, 3gmodemet is kellene támogatni, azt tudja? ha nem, akkor nem fog menni.

(#219) ko9


ko9
addikt

Itt is felteszem, mert fontos lenne:

Valaki tud nekem küldeni egy 4.1-es BusyBox telepítő APK-t? :B

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#220) Lenry


Lenry
félisten

ha már ilyen is van, akkor bedobom ide a kérdésem. hátha.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#221) hodostamas válasza ko9 (#219) üzenetére


hodostamas
addikt

[link]

(#220) Lenry
böngésző cache törlése?

(#222) ko9
a google csodákra képes a megfelelő szavak beírása után, nm

[ Szerkesztve ]

(#222) ko9 válasza hodostamas (#221) üzenetére


ko9
addikt

Ez gyors volt, köszönöm! :R

Root Checkert is tudsz? :DD

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#223) CrAzY88 válasza hodostamas (#215) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Köszönöm, próbálgatom! Egyenlőre ott tartok hogy a videót nem veszi fel normálisan, ugrál a kép...

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#224) ko9 válasza ko9 (#222) üzenetére


ko9
addikt

Találtam :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#225) hodostamas válasza ko9 (#222) üzenetére


hodostamas
addikt

felraksz egy droidwall market-ből, és megnézed teszi-e a dolgát ahogy kell, hanem, nem jó a root.

(#223) CrAzY88
videóbeállításoknál próbáld belőni legközelebb a gyári értékekhez. ha nem jó, marad a gyári app.

(#226) CrAzY88 válasza CrAzY88 (#223) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Rájöttem, csak a gyári felbontással (amit az alap kamera beállítás is támogat) hajlandó normális felvételt rögzíteni. Néha fényképezés után pedig csak fekete kép van a keresőbe, akkor restart kamera.

Mindenesetre köszönöm, amire kell nekem, tudom használni.

Szerk: megelőztél :DDD

[ Szerkesztve ]

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#227) ko9 válasza hodostamas (#225) üzenetére


ko9
addikt

Az a probléma, hogy ahol most vagyok, ott nincs WiFi.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#228) hodostamas válasza ko9 (#227) üzenetére


hodostamas
addikt

[link]

(#229) Lenry
jah... akkor jó kérdés :(

[ Szerkesztve ]

(#229) Lenry válasza hodostamas (#221) üzenetére


Lenry
félisten

két böngészőben is?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#230) Lenry válasza hodostamas (#228) üzenetére


Lenry
félisten

ki volt törölve az APN :o

visszaírtam, megjavult.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#231) hodostamas válasza Lenry (#230) üzenetére


hodostamas
addikt

gondoltam alap hogy azt megnezted :D

(#232) Lenry válasza hodostamas (#231) üzenetére


Lenry
félisten

most kaptam csak kézhez a telefont, eddig távsegíteni próbáltam.
abból, hogy a Market, YouTube, stb volt, azt gondoltam, hogy azzal nincs gond, ehhez képest most, amikor néztem, már semmilyen netes szolgáltatás nem működött mobilnetről, innentől meg egyértelmű volt :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#233) ko9


ko9
addikt

Tudtok valakiről a fórumon, aki Custom ROM készítéssel (főzéssel) foglalkozik?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#234) hodostamas válasza ko9 (#233) üzenetére


hodostamas
addikt

mi a kérdés? :)

(#236) ko9


ko9
addikt

Konkrétan ha kijön a SE Mini Pro-ra a 2.3.4, annak akarok nekiesni, illetve a 2011-es Xperiakra, mivel nagyjából ugyanaz a platform mindegyiken.

Meg a másik, hogy most zárt bootloadereseket is lehet rootolni, akkor van egy olyan érzésem, hogy ki lehetne kerülni valamilyen módon a bootloadert is. Ennek akarok nekifeküdni egy kicsit teljes erővel.
Nem igazán csináltam még ilyet, de ha soha nem kezdem el, nem is fogom megtanulni.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#237) hodostamas válasza ko9 (#236) üzenetére


hodostamas
addikt

Akkor a saját topikukban érdeklődj :)

(#238) rum-cajsz válasza ko9 (#236) üzenetére


rum-cajsz
őstag

A bootloadert ramdisk segítségével kerülték meg defy-n, de ha ilyen infókra vágysz, ajánlom inkább az XDA közösséget.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#239) ko9 válasza hodostamas (#237) üzenetére


ko9
addikt

Senki nem foglalkozik ott se velük (legalábbis a Mini Pro topikban), azt vettem észre, hogy eddig én ástam bele legjobban a témába magam. Legalábbis más még nem jelentette.

rum-cajsz: Köszönöm a tippet, Defyket már flasheltem, de ott nem mentem bele igazán, hogy mi-merre. Az ilyeneket jó tudni, kiindulási alapnak jó. El is indulok, megnézem, hogy hogyan épül fel. :R

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#240) hodostamas válasza ko9 (#239) üzenetére


hodostamas
addikt

egy ilyet irtam csak a miniről, de azóta már jobb lett a módszer, nem veszti el a drm képességét a teló.(most hirtelen nemtudom hol olvastam) viszont a bootloadert mindenképp nyitni kell.

szerk.: pü ment :)

[ Szerkesztve ]

(#241) ko9 válasza hodostamas (#240) üzenetére


ko9
addikt

Rootoláshoz már nem kell, tegnap kijött zergRush módszere. ADB-n keresztül simán rootoltam a zárt bootloaderes, T-branded Mini Prom.
Írjak egy bejegyzést róla? ;]

Most végigpörgettem a Defy Android Development fórumot XDA-n, és igazán nem találtam erről a RAMDISK módszerről infót.
Lehet bepofátlankodok a Defy Mélyvízbe, és rákérdek.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#242) fatal` válasza ko9 (#241) üzenetére


fatal`
titán

"Írjak egy bejegyzést róla?"

:K

(#243) Nunder


Nunder
őstag

Annyi lenne a kérdésem, hogy az Androidos telefonokba épített LED villanók üzemelnek e infra tartományban, vagy csak fénytartományúak. Ha a második, akkor hány Hertzen? Nagyon fontos lenne az információ, eltérő dolgokat találtam róla.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#244) hodostamas válasza Nunder (#243) üzenetére


hodostamas
addikt

Hát, mivel egyen feszt kap, ezért nem vibrál. Ha a fényhőmérsékletre gondolsz, az olyan 5-6K körül lehet? Nem tudom milyen LED van benne.. de ha fehér akkor akörül.
Infrához spec led kell.

(#245) petipetya válasza dokee78 (#145) üzenetére


petipetya
nagyúr

Itt 1 nappal korábban még azt írtad, hogy a noled csinálja.

"nincs rá lezsóidő"

(#246) dokee78 válasza petipetya (#245) üzenetére


dokee78
félisten

Nem a NoLED,csinálta,viszont nem tudom mi,mert egyik napról a másikra megszűnt.

(#247) petipetya válasza dokee78 (#246) üzenetére


petipetya
nagyúr

Pedig kíváncsi lettem volna rá.

"nincs rá lezsóidő"

(#248) dokee78


dokee78
félisten

Olvastam,hogy 1GHz SOC ajánlott az Icecream Sandwic-hez.
Gondolom ettől függetlenül rá fogják tudni haxolni a kisebb pl.: MSM7227 és társaira a ROM főzők?

(#249) r4z válasza dokee78 (#248) üzenetére


r4z
nagyúr

Biztosan rá fogják haxolni (Desire-re is van 3.0), de kb használhatatlan lesz.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#250) dokee78 válasza r4z (#249) üzenetére


dokee78
félisten

A 3.0 az nem a tabletra kiadott Honeycomb és ezért használhatatlan?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.