Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) ko9


ko9
addikt

Ha letöltök Marketből egy appot, annak az APK-ját valahonnan elő tudom halászni?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#302) domerator válasza ko9 (#301) üzenetére


domerator
veterán

Valamelyik system mappában benne vannak, de szerintem egyszerűbb az AppMonsterrel backupot csinálni róluk telepítés után.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#303) r4z válasza domerator (#302) üzenetére


r4z
nagyúr

Leginkább a /cache partíción van.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#304) petipetya válasza domerator (#302) üzenetére


petipetya
nagyúr

ES file explorer is le tudja menteni, én úgy használom.

"nincs rá lezsóidő"

(#305) domerator válasza petipetya (#304) üzenetére


domerator
veterán

Az is jó... sőt ha jól emlékszem az Astro is tudja a mentést.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#307) ko9 válasza #40993792 (#306) üzenetére


ko9
addikt

ASTRO-t nem rég tözörltem, mert felraktam a legújabbat, és nem akarta megnyitni a mappákat, ami elég nagy probléma egy fájlkezelőnél. :)

Akkor Root Explorerben /cache partición?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#308) ko9 válasza petipetya (#304) üzenetére


ko9
addikt

ES File Explorer-rel tökéletes, köszönöm!

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#310) hodostamas válasza r4z (#303) üzenetére


hodostamas
addikt

inkább a data/app mappában :)

(#311) domerator válasza hodostamas (#310) üzenetére


domerator
veterán

Ott... a systemet úgy értettem, hogy a telón vannak, nem az sd-n... butaságot írtam, de végül megoldódott..

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#312) r4z válasza hodostamas (#310) üzenetére


r4z
nagyúr

Én a cache partíciót szoktam mondani, mert az a nem települő appoknál is megoldás lehet. :)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#313) nggabi


nggabi
nagyúr

aki használ titaniumot attól kérdezném h az új miért akarja batch visszaállításnál egyesével feltelepíteni az appokat? :R

"szenyor dzsíííí"

(#314) r4z válasza nggabi (#313) üzenetére


r4z
nagyúr

Mert nincs HyperShelled. Csak a Pro tudja folyamatosan visszarakni az appokat beavatkozás nélkül.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#315) nggabi válasza r4z (#314) üzenetére


nggabi
nagyúr

ez valami beállítás benne?

"szenyor dzsíííí"

(#316) r4z válasza nggabi (#315) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem, extra funkció a fizetős verzióban.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#317) nggabi válasza r4z (#316) üzenetére


nggabi
nagyúr

:R

"szenyor dzsíííí"

(#318) ko9 válasza CHIPman (#295) üzenetére


ko9
addikt

Úgy látszik nem csak ezzel lőtt mellé...
Olvastam az elébb, hogy a Xperia Pro-ban is van ciripelős probléma, mint a Mini Pro-ban. Te ezt tapasztaltad?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#319) CHIPman válasza ko9 (#318) üzenetére


CHIPman
nagyúr

2 perc múlva kezdem írni a szoftveres részt, de videót még nem lőttem vele, majd holnap lecsekkolom, meg rakok is fel a tesztbe.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#320) ko9 válasza CHIPman (#319) üzenetére


ko9
addikt

Köszönöm, várom :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#321) fatal`


fatal`
titán

Milyen memóriakártyát érdemes venni? Sok helyen Class 6-ot írnak Class 10 helyett, csak nem tudom miért? Elvileg a Class 10 gyorsabb, nem?

Samsungról, Kingmaxról mi a vélemény?

16 gigás kártyákról lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#322) dokee78 válasza fatal` (#321) üzenetére


dokee78
félisten

Én is javasoltam a Class6-ot mivel gyorsabb a kis fájlok mozgatásában,de ugyanúgy menni fog Class4/Class6/Class10-el is.

(#323) CHIPman válasza ko9 (#320) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Kész a cikk, a honlapomnál megtalálod. Nem figyeltem, hogy ciripel-e, SIM benn volt. Ott a HD Sample, csekkold le.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#324) fatal` válasza dokee78 (#322) üzenetére


fatal`
titán

Ha a class6 használta közben (nem adatfeltöltéskor gyorsabb), akkor azt fogom venni, köszi.

Ez minden márkára érvényes?

(#325) petipetya válasza CHIPman (#323) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mi a cím? Mert a logoutnál nincs ilyen cikk.

"nincs rá lezsóidő"

(#326) ko9 válasza CHIPman (#323) üzenetére


ko9
addikt

Köszönöm, egy nagyon halk ciripelés mintha lenne benne, de ez természetes, és alig hallható - az is csak akkor ha +32dB-t rátolom.
Akkor kacsa volt a hír, köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#327) TRob1 válasza fatal` (#324) üzenetére


TRob1
veterán

Nem márkafüggő, hanem "sok kis fájl használata" függő. :D És a telefonok legfőképp ilyen műveleteket végeznek.

¤ R'n'R ¤

(#328) fatal` válasza TRob1 (#327) üzenetére


fatal`
titán

Értem, class6 samsung berendelve, köszönöm a segítséget. :)

(#329) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No meglett a tablet, egy Ibex Facepad (Superpad 2 Flytouch 3, Android 2.2, ezzel a rommal) de a morelocal2 sem segít a magyarításban. Nem tudom jól csinálom-e.

Telepítettem az appot, benne a Hungary van beállítva, és jobb oldalt azt írja, hogy custom locale. Persze semmi nem lett magyar. Az előző tulajnál legalább a főképernyőn néhány dolog magyar lett, de csináltunk egy rom telepítést...

Nem látok benne utalást arra, hogy itt most külön kellene valamit csinálnom-e. Az sem változtat, ha magában az androidban váltok nyelvet, majd a morelocalban átállítom magyarra.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#330) kutkut


kutkut
addikt

Rég jártam erre... :D Ez vótmá'? :)
Régen olyanokat olvastam, hogy a telefonokon nem lesz hw-es gyorsítás... :U

Jah, és régebben volt itt egy olyan "samsung betegség", hogy kikapcsolva kell tölteni a telefont, mertkülönbenblablabla... Szinte mindig bekapcsolva töltöttem, sőt volt, hogy töltés közben nyomtam az MC2-t... pirostelefon úr ;] :P

Meizu MX3 32GB

(#331) nggabi válasza kutkut (#330) üzenetére


nggabi
nagyúr

hmmm nem kell hanem érdemes :)

most wipeoltam battery statsot kíváncsi leszek...

"szenyor dzsíííí"

(#332) CrAzY88


CrAzY88
aktív tag

Sziasztok!

Van amit nem értek, vagy nem tudok: valami kulturált szoftveres módon össze lehet, vagy rá lehet szinkronizálni a gépem (gugli króm) könyvjelzőit a droidomra? Csak mert nem találtam ilyen funkciót, de pl az opera képes erre ha jól emlékszem... :DDD

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#333) CPT.Pirk válasza CrAzY88 (#332) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Keress rá valami kiegészítőt. Pl. az androidos Dolphin Browser HD tudja magát szinkronizálni a Firefoxal.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#334) CrAzY88 válasza CPT.Pirk (#333) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

De sajnos nem a krómmal! :DDD Mert az opera is tud ugye, de nem jön be, és már nagyon megszoktam a gugli böngészőt. :/ Szóval végül is gyárilag nem nagyon van megoldás. :W
Hülye gugli :W

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#335) r4z válasza CrAzY88 (#334) üzenetére


r4z
nagyúr

PhoneMarks. Nem próbáltam, gugliban az első találat volt.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#336) petipetya válasza CrAzY88 (#332) üzenetére


petipetya
nagyúr

- Chrome könyvjelzőit importálod a google könyvjelzők közé
- Telefonon a Dolphin Mini / toolbox / data backup / google bookmarks menü alatt beszinkronizálod.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#337) hodostamas válasza kutkut (#330) üzenetére


hodostamas
addikt

nem vót ;)
Kíváncsi leszek hogy van-e hardveres követelménye a gyorsításnak, vagy kb bármilyen gpu elég lesz neki, ha van, akkor a portoloknak ez szívás lehet.

(#338) r4z válasza hodostamas (#337) üzenetére


r4z
nagyúr

Adreno 200-nál is láthatóan működik. Annál gyengébb GPU nem nagyon van Android fronton.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#339) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van itt olyan, aki foglalkozik Gaulola-féle Linux Installerrel [link]? Odáig eljutok, hogy az androidon belül van egy működő Debianom, terminálban be tudok jelentkezni, és csomagokat telepíteni, de a grafikus részével nem vagyok teljesen tisztában.

Elvileg a gdm és Gnome csomagok telepítése után VNC-vel lehet csatlakozni a grafikus felülethez. [link] Na aki ezt vágja, az mondhatna néhány tippet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#340) ko9 válasza CPT.Pirk (#339) üzenetére


ko9
addikt

Erről még nem is hallottam, de mingyárt foglalkozni fogok :C

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#341) BDave


BDave
őstag

Ismertek olyan parancsot/kódot/címet amivel elő lehet hozni az értesítési sávot? Ki szeretnék tenni egy ikont a főképernyőre, amire ha rábökök, legördül az értesítési sáv. Kerestem Google-ba, hátha itt valaki tud ilyesmit.

(#342) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kezdek elveszni. Próbálok valahova eljutni a tablet magyarosítása terén, de semmi előrelépés.

A morelocal2 nem segít, mindenféle nyelvet be tud állítani, de magyart azt nem. Magyart kiválasztva angol lesz minden.

Erre van valami tippetek?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#343) hodostamas válasza CPT.Pirk (#342) üzenetére


hodostamas
addikt

nem tartalmazza a rendszer a magyart, igy az angolt lovi be. Viszont minden olyan program, melyben benne van a magyar nyelv magyar lesz. erre talaltak ki alapbol a morelocale-t.

(#344) r4z válasza BDave (#341) üzenetére


r4z
nagyúr

Az ADW.Launcherben például van ilyen parancsikon.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#345) CPT.Pirk válasza hodostamas (#343) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Erre gondoltam én is. Egyébként megnéztem a magyarul tudó androidos telefon és ennek a tabletnek a Framework-res.apk fájlát, az ikonokat kivéve teljesen egyforma a két fájl tartalma.

Ezt azért érdekes, mert elvileg ott lennének a nyelvek, de egyik gépben sem ott voltak. Szal nem tudom, hol keressem ezeket a dolgokat.
No meg írok a cucc fórumába, hogy mi a helyzet a magyar nyelvvel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#346) CrAzY88 válasza petipetya (#336) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Köszönöm a válaszaitokat, de ettől függetlenül ki vagyok akarva ettől a logikus opció hiányától /gyárilag/.

A terminál emulátor mire való? Nem ismerem, ezért nem piszkálom, csak főzött romom van, és benne van.

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#347) r4z válasza CrAzY88 (#346) üzenetére


r4z
nagyúr

A Terminal emulatort legtöbbször az A2SD funkciókhoz szokták használni, már ha valamilyen script van a telefonodon. De ezer meg ezer felhasználási módja van, olyan, mint a parancssor Windows alatt.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#348) ko9 válasza CPT.Pirk (#339) üzenetére


ko9
addikt

tasksel install gnome-desktop --new-install parancsal telepítetted a gnome-ot?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#349) CPT.Pirk válasza ko9 (#348) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyszerű apt-get installal a gnome-ot és a gdm-et. Meg kellett növelni a tárhelyet, azóta még nem tettem fel ezeket, előzőleg meg nem fért fel a Gnome.

Te mire jutottál?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#350) BDave válasza r4z (#344) üzenetére


BDave
őstag

Go Launcher-t használok, arra kéne. De végülis nem fontos.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.