Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Somy_


Somy_
tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdést, de hátha tudtok segíteni.

Azt tapasztaltam, hogy a bluetooth-os autós kihangositom nem játsza le a beállított csengőhangot, csak egy gyári dallamot játszik le híváskor.

Kicsit utána néztem más fórumokon (nem sok időm volt rá, ezért is kérdezem tőletek), mások is tapasztalták androidos telefonoknál, hogy nem működik a csengőhang átvitel. Külön a telefon hang és külön a média igen.
Minden más gyártó/platform le tudta ezt kezelni, csak az android-dal a google nem tudta ezt megoldani? :W

Van rá esetleg valami progi/javitas, ami a kiküszöböli ezt a hibát? (Pl. telefon sávján játsza be a csengőhangnak beállított mp3-at (vagy gyári androidos hangot) a hívás fogadásáig, hiszen utána úgyis a beszélgetés következik.)

Köszi előre is a segítséget!

(#602) Siriusb


Siriusb
veterán

Gyorssegély kellene.

Elhoztak hozzám egy "Minibook" nevezetű szerkezetet, mivel a gazdi nem tudott semmit kezdeni vele. Android 2.2 található rajt'.
Nos, ahogy látom, a 2.2 nem támogatja a magyar nyelvet, ellenben a 3.2 és a 4-es verzió igen. Kérdéseim:
- Melyiket érdemes feltenni (magyarul tudjon és stabil legyen)
- Hol lehet leszedni install-t
- Illetve van-e valami speciális tudnivaló telepítésről, mert sem leírást, sem telepítőt nem találtam - egyelőre.

Előre is kösz a segítséget!

(#603) dokee78


dokee78
félisten

ROOT-olt telón van rá mód,hogy letiltsam vagy eltávolítsam a gyári csuszkás bill feloldót?

(#604) PaFec válasza dokee78 (#603) üzenetére


PaFec
aktív tag

LockBot pro, én ezt használom SGS2-ön, több féle csuszkát tudsz beállítani, több téma közül tudsz válogatni. Szerkeszthetsz magadnak egy tetszőleges témát háttérrel,, ahogyan akarod. nekem bejött.

PaFec

(#605) gabe_


gabe_
őstag

Hali!
Nekem egy olyan segítség kellene, hogy feltettem a Launcher Pro-t, és töltöttem le alá témákat. Na ezeket a témákat nem tudom, hogy hogyan kell kiválasztani. Csak a LP alap témájára tudok átváltani.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#606) dokee78 válasza PaFec (#604) üzenetére


dokee78
félisten

Az odáig OK,én is ismerek pár Lock appot,csak randomszerűen néha először a gyárit is el kell húzni.

[ Szerkesztve ]

(#607) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok!

Az Ice Cream Sandwich csak független SE Arc S-re lesz jó? Most láttam ezt a cikket és itt bootloadert nyitottak hozzá.

(#608) dokee78 válasza pana0017 (#607) üzenetére


dokee78
félisten

Minden 2011-es Xperia modellre,előbb függetlenre utána szolgáltatósra is.

[ Szerkesztve ]

(#609) fatal` válasza dokee78 (#603) üzenetére


fatal`
titán

No Lock a marketről, de a pin kódot kapcsold ki, mert nem fogod tudni beírni (mivel az is a lockscreenhez kapcsolódik és már azelőtt elrejti, hogy az összes karaktert be tudnád vinni). :D

(#607) pana0017: Nem, mindre lesz. A függetleneken sincs nyitva a bootloader. :) Nyitott bootloader csak a jelenleg kint lévő, napi szinten még használhatatlan alpha buildhez kell.

[ Szerkesztve ]

(#610) dokee78 válasza fatal` (#609) üzenetére


dokee78
félisten

No lockot használom,de 2-3 szor már mellette is jelent meg a gyári. :O

(#611) pana0017 válasza dokee78 (#608) üzenetére


pana0017
senior tag

Esetleg ti tudok időpontot? Én márciust olvastam.

(#612) fatal` válasza dokee78 (#610) üzenetére


fatal`
titán

Akkor passz, nekem jó volt.

Én most a gyárit használom a PlayerPro miatt és így is marad. :)

(#611) pana0017: Nincs konkrét időpont csak annyi, hogy márciusig.

[ Szerkesztve ]

(#613) dokee78 válasza fatal` (#612) üzenetére


dokee78
félisten

Player Pro,bejön nekem is,de ha visszajön a telóm,szerintem megveszem a PowerAMP-t.

(#614) fatal` válasza dokee78 (#613) üzenetére


fatal`
titán

Én meg a PlayerPROt, ha megjelent az ICS és kompatibilis. Addig meg használom a gyárit, vagy törölgetem a beállításokat, hogy reseteljem a trialt. :D

(#615) PaFec válasza dokee78 (#606) üzenetére


PaFec
aktív tag

Nekem csa akkor jön elő a gyàri, ha ujraindìtom a telòt. Utàna soha többet, csak ha ujraindìtom, akkor az egyszer. Nekem ez bejött.

PaFec

(#616) ux1 válasza hodostamas (#575) üzenetére


ux1
addikt

Érezhető is az iOS-on pl hogy megáll a navigáció is :) ( nem épp multitaszk... :) )

Ez a valamit valamiért tipikus esete... :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#617) dokee78 válasza PaFec (#615) üzenetére


dokee78
félisten

Xperiáknál előfordul,apám X8-án is.

(#618) Somy_ válasza Somy_ (#601) üzenetére


Somy_
tag

:up!:

(#619) P-SZ-S válasza ux1 (#616) üzenetére


P-SZ-S
aktív tag

Mért mit akarsz hogy böngészés közben navigáljon? Mert csak úgy nem szokott megállni. Mellesleg tízszer értelmesebb, kezelhetőbb és logikusabb multitaskingja van az iOS-nek. És akinek már volt Iphone-ja, az tudja hogy az android mindenütt laggol. Jobbféle samsung telefont kell venni, azoknak a procijai képesek meghajtani az android UI-ét, tökéletes példa az SGS.

[ Szerkesztve ]

(#620) hackeeeee válasza P-SZ-S (#619) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszönjük Emese. Én azt meg nagyívben lesz@rom, hogy milyen az iOS multitaskja, sőt, az összes iOS-Android hasonlatot. (és igen, használtam már iPhone-t.. Szal nem kell azzal jönni, hogy "majd ha lesz a kezedben, használod, akkor majd másképp fogod gondolni". Nem, nem fogom..) :) Amúgymeg, nem feltétlen kell alá 1GHz-s proci.. Szépen el lehet használni kisebb procis telókon is.. Az, hogy Te nem találkoztál ilyennel, az máskérdés..

Amúgymeg, miért pont tízszer, és ha csak kétszer? Mindig csak a polír...Áh. :(

Lehet menni hisztizni ájfón topic-ba.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#621) P-SZ-S válasza hackeeeee (#620) üzenetére


P-SZ-S
aktív tag

1. Nem csak úgy a vakvilágba írtam hanem egy h.sz.-re reagáltam.
2. Nem is vártam más reakciót itt, ebben a topikban.
3. Az hogy tízszer az teljesen lényegtelen, most kerestél egy szót amin fenn tudtál akadni.

Na most jöhet az érdemi rész:
Az SGS-t nem azért írtam mert 1GHz-s procija van, volt Tegra 2-es telefonom, és nem éreztem hogy itt két mag és nvidia chipset hajtja a telót, hanem úgy éreztem mintha egy alsó kategóriás telót tartanék a kezemben, semmivel nem volt gyorsabb mint egy zte blade. Ha visszalinkelsz 2-öt, arra hogy mire reagáltam, és ő mire reagált elolvashatod a cikket hogy ezt mért van így, és hogy mért nagyon ütős ilyen téren az SGS Hummingbird processzora. És igen jó kis telefon pl. a HTC wildfire, de nem mondanám hogy kellemes használni.

Ajánlom hogy próbáld kicsit objektívabban nézni a dolgot, ha volt iPhonod, akkor tudsz véleményt alkotni róla. Én nem vagyok se iOS, se Android párti, mindnek tisztában vagyok az előnyeivel és a hátrányaival. Ellenben te nevetséges módon próbálod földbe döngölni, aki csak egy rossz szót mer szólni a félte szeretett op. rendszeredről. Na szerintem ez a nem helyes.

(#622) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok!

Az ICS-nél a képernyő feloldása arcfelismerés-alapon hogyan működik pontosan? Valaki le tudja írni?

(#623) TRob1 válasza P-SZ-S (#621) üzenetére


TRob1
veterán

Ha már szóba hoztad a Blade-et. Bizony nem 1 ember váltott annó rohadtalma3-ról Pengére, és egyik se bánta meg, sőt... (arról ne is beszéljünk, hogy apósom is almafan, de egyáltalán nem vagyok elájulva a 4esétől, mint ahogy a sok sznob zombi.)

¤ R'n'R ¤

(#624) P-SZ-S válasza TRob1 (#623) üzenetére


P-SZ-S
aktív tag

Pontosan, teljesen egy egyetértek abban hogy "rohadtalma3"-nál jobb választás a blade, de eddig nem is erről beszéltem. Az a baj, hogy csak a h.sz.-re reagáltok és nem olvassátok el az előzményeket. Mindenkinek ajánlott., maga egy android fejlesztő írja le, hogy szaggat az android iOS-hez képest, és erre próbál választ adni. Erre jött az a nevetséges reakció hogy iOS-el megáll a GPS, és nincs is multitaskingja. Én erre reagáltam, szerintem teljesen jogosan, (aztán kezdte el hackeeeee fórumtárs a vagdalkozást, de itt nem erről kell vitatkozni).

[ Szerkesztve ]

(#625) hackeeeee válasza P-SZ-S (#621) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Általánosítsunk, mert az menő! :DDD

Minden android júzer tisztában van az optimalizálási "gonddal". Az a baj, hogy olyan érvet hoztál fel, ami már köztudott.. :) Ez majd talán az ICS-csel talán majd megszűnik.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#626) pana0017


pana0017
senior tag

Előlapi kamera nélkül nem lehet majd használni a 4. 0-s Android arcfelismerős billentyűzárkioldását?

(#627) nggabi válasza pana0017 (#626) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem hinném, hacsak meg nem fordítod a telót ;]

"szenyor dzsíííí"

(#628) pana0017 válasza nggabi (#627) üzenetére


pana0017
senior tag

Kár érte, Arc S-en jó lenne.

(#629) dokee78 válasza pana0017 (#628) üzenetére


dokee78
félisten

Arc S-en van előlapi kamera,csak szólok.

(#630) jani-wan


jani-wan
tag

Hali

A Motorola Defy topikból irányítottak ide hogy itt kérdezzem meg, hogy a Motorola Defy-hoz van-e olyan ROM amiben van hangrögzítés opció?

(#631) dokee78 válasza jani-wan (#630) üzenetére


dokee78
félisten

Visszairányítunk.
Elég gáz,hogy nem akartak segíteni. :(((
Ugyanis a Defy topikban tudják megmondani,hogy a készülékükhöz milyen ROM-ok vannak.
Szerintem egyértelmű is,hogy DEFY ROM-Defy topik..

Itt vagy itt kérdezd.

[ Szerkesztve ]

(#632) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

sziasztok,
Segítséget kérnék:
Gmail fiókomat hozzáadtam a telefon névjegyalbumához, így minden jól működik, de ha valamit törlök a gmail-es névjegyzékből, akkor ugye az a szinkronizáció miatt a telefonból is törlődik.
Hogyan lehetne azt megoldani, hogy nem "hozzálinkelem" a névjegyzéket a telefonhoz, hanem bemásolom oda és onnantól az a google fiók törlése után is használható marad, attól függetlenné válik, ugyanúgy, mint pl a SIM kártyán tárolt számok?
Galaxy Ace Versus2.3.3
köszi előre is.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#633) hackeeeee válasza zjuhasz (#632) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kikapcsolod a névjegyek szinkronizálását.

Véleményem szubjektív...

(#634) pana0017 válasza dokee78 (#629) üzenetére


pana0017
senior tag

Nincs benne. [link]

(#635) jani-wan válasza dokee78 (#631) üzenetére


jani-wan
tag

köszi
félreértelmeztek, megoldódott
kaptam választ

Kellemes ünnepeket

(#636) petipetya válasza dokee78 (#629) üzenetére


petipetya
nagyúr

Van, de az előlapi kamera általi feloldás csak 4.x után lesz elérhető.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#637) pana0017 válasza petipetya (#636) üzenetére


pana0017
senior tag

Komolyan?:D Ez nagyon jó hír ha igaz.

(#638) petipetya válasza pana0017 (#637) üzenetére


petipetya
nagyúr

Igaz.

"nincs rá lezsóidő"

(#639) pana0017 válasza petipetya (#638) üzenetére


pana0017
senior tag

Tudsz esetleg linkelni vagy valami? Meg hol van az a kamera amit fel lehet oldani?

(#640) petipetya válasza pana0017 (#639) üzenetére


petipetya
nagyúr

Linkelni nem tudok, mert nem én vagyok a gyártó. Majd ha az SE-re kiadják a 4.x-et, akkor elérhetővé válik rá ez a funkció.

"nincs rá lezsóidő"

(#641) dokee78 válasza petipetya (#640) üzenetére


dokee78
félisten

Sajnos én is benéztem,nincs előlapi kamerája.
Elég gáz egy felsőkategóriás teló esetébem.

(#642) petipetya válasza dokee78 (#641) üzenetére


petipetya
nagyúr

Akkor én is benéztem. Feltételeztem, hogy van előlapi kamerája és teljesen másról beszéltem.

"nincs rá lezsóidő"

(#643) Kephamos


Kephamos
addikt

Na, hátha tudtok segíteni...
Tegnap óta új telefonom van (LG Optimus 3d) és nem tudok csatlakozni az itthoni wifire. 64 karakteres a jelszó, azonban csak 63-at tudok beírni vagy bemásolni. Az ezeréves, szintén androidos Spicámnak 2.1-el nem volt vele problémája, ennek van. 2.2.2 fut rajta.
Létezik valami megoldás azon kívül, hogy megváltoztatom a jelszót?

(#644) porse válasza Kephamos (#643) üzenetére


porse
senior tag

Wifi managerrel szerintem menni fog a több karakter..

... szerintem.

(#645) Kephamos válasza porse (#644) üzenetére


Kephamos
addikt

Próbáltam azzal is. Úgy meg incorrect password-öt ír.

(#646) gabe_ válasza Kephamos (#643) üzenetére


gabe_
őstag

Miért nem adsz meg egy 63 karakteres jelszót? :U

Sovány szakácsban sose bízz!

(#647) TRob1 válasza gabe_ (#646) üzenetére


TRob1
veterán

De kitől kell egyáltalán a Wifit ennyire védeni? :F Ez elég vicces... főleg hogy sokan meg egyáltalán nem állítanak be jelszót (és ezek közül sokan direkt nem)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#648) r4z válasza TRob1 (#647) üzenetére


r4z
nagyúr

Én se állítottam be jelszót. MAC szűrés oszt' jóvan'.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#649) fatal` válasza Kephamos (#643) üzenetére


fatal`
titán

A szabvány szerint a Wifi jelszó 8-63 karakter, így nem csoda, hogy nem enged 64-et beírni, kénytelen leszel átállítani.

(#650) hackeeeee válasza TRob1 (#647) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A fő probléma az szokott lenni, hogy sokak titkosítást sem használnak.. Az a nagyobb gond... :U

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.