Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) r4z válasza BDave (#350) üzenetére


r4z
nagyúr

Ott nincsenek ilyen GO Launcher-féle shortcutok?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#352) TRob1 válasza BDave (#350) üzenetére


TRob1
veterán

Az nem jó ha beállítod a Működési beállításokban mondjuk a Csúsztatás le-re vagy a Csúsztatás fel-re hogy: Állapotsor mutatása/elrejtése vagy az Értesítések mutatása? Nem kell még ikon se, és bármelyik képernyőn lefelé mozdítod az ujjad (vagy felfelé beállítástól függően), jön a tuti. :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#353) BDave válasza r4z (#351) üzenetére


BDave
őstag

RazorGTR1: nincsenek. Szétkerestem az egész appot de nem találtam semmi ilyet, még alternatív, hátulról megkerülős módszert sem.

TRob1: nekem nincs olyan menüm Galaxy Gio 2.3.5-ön hogy Működési beállítás.

A lénye az lenne, hogy Launcherre letiltottam az értesítési sávot, de viszont el szeretném érni egy ikonról vagy valahogyan máshogyan. De most lehet, hogy feladom, mert azért jó látni a sávot. (Már egy hete variálgatom a főképernyő kinézetét...)

(#354) TRob1 válasza BDave (#353) üzenetére


TRob1
veterán

Nem a Gio menüjében kellene keresni, hanem a GoLauncher beállításai közzött. :D

Menü gomb/Tulajdonságok/Működési beállítások

¤ R'n'R ¤

(#355) BDave válasza TRob1 (#354) üzenetére


BDave
őstag

Wow, köszi, ez remek! :D

(#356) ko9 válasza CPT.Pirk (#349) üzenetére


ko9
addikt

Én most formáztam a LOOP-ot, rakom újra a Stable-t. Gnomeot nem rakok rá, hanem LXDE-t, kevesebbet eszik. Kíváncsi vagyok, ha egy működő Apache-ot össze tudok hozni rajta... Húúúú :DDD

Kíváncsi leszek a phpsysinfo-ra :DD

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#357) r4z válasza BDave (#355) üzenetére


r4z
nagyúr

Jájj, ámátőr :D

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#358) BDave válasza r4z (#357) üzenetére


BDave
őstag

Akkor azt mondd meg nekem, hogy hogyan lehet megváltoztatni a három hozzászólással lejjebb lévő képen az értesítési sávon az ikonokat! :P

[ Szerkesztve ]

(#359) r4z válasza BDave (#358) üzenetére


r4z
nagyúr

Az UOT Kitchenben ;) A betűtípust és a headereket is ott tudod megváltoztatni. Root természetesen kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#360) CPT.Pirk válasza ko9 (#356) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mire jutottál? Most én is LXDE-vel vagyok. Egyelőre keresem a grafikus felületre kapcsolódás módjait.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#361) BDave válasza r4z (#359) üzenetére


BDave
őstag

Köszönöm, megnéztem, inkább kihagyom. :)

(#362) ko9 válasza CPT.Pirk (#360) üzenetére


ko9
addikt

Most kezdem tovább nyúzni, sajnos WiFi-s routerem nincs, a Connectify meg gondol egyet és nem szolgáltat... Ezért néha lassan haladok.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#363) ko9 válasza CPT.Pirk (#360) üzenetére


ko9
addikt

Na... A vnc4server obsolate csomga, bár nem tudom miért (tán nincs arm-es átirat :F ), ezért tightvncserver-t raktam fel.
Ott akadtam el, hogy meg kéne hívnom egy szövegszerkesztőt, hogy átírjam az xstartup-ot, hogy az LXDE-t indítsa a vnc-vel. De akármit írok be (nano xstartup, vagy vi xstartup), csak egy széteső karakteres képet produkál az adb shell...
Ezzel nem találkoztál még?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#364) CPT.Pirk válasza ko9 (#363) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megnézvea vnc4server csomagot, én sem látok arm-es verziót, csak minden mást.

Egyenlőre a sima "Terminal emulator"-t használom, miután kiadom benne a linuxchroot parancsot.

Tabletre rádugtam USB-s billentyűzetet, így elég jól megy a szövegszerkesztés, de a nanoban a mentéshez kellene a ctrl billentyű, amire mást csinál, így kell valami egyszerűbb szerkesztő, ami nem ctrl-es. Talán az MC belső szövszerkesztője jó lesz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#365) Rimuru válasza CPT.Pirk (#364) üzenetére


Rimuru
veterán

nanoban próbáld meg F2-vel elmenteni

Vigyázat, csalok!

(#366) ko9 válasza CPT.Pirk (#364) üzenetére


ko9
addikt

Na, Volume-Down a Ctrl Terminal Emulatorban. Végre megtaláltam.
Gépeléssel nincs baj, Xperia Mini Pro-m van. :K

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#367) ko9 válasza CPT.Pirk (#364) üzenetére


ko9
addikt

:C

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#368) CPT.Pirk válasza ko9 (#367) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Zsír!

Az Xstartupos dolgot leírnád nekem?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#369) ko9 válasza CPT.Pirk (#368) üzenetére


ko9
addikt

cd root/.vnc
nano xstartup

Kikommenteled a következő sort:

#/etc/X11/xsession

Majd beírod ezeket:

icewm &
lxsession

Elmented, és kész, indíthatod a vncserver-t, majd ip:5901-en csaktakozhatsz rá.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#370) Elrood


Elrood
őstag

[link]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#371) hodostamas válasza Elrood (#370) üzenetére


hodostamas
addikt

milyen progit mentettél az SD-re? és mit akarsz tesztelni rajta?

amúgy fájlkezelővel rámész, és telepíted.

[ Szerkesztve ]

(#372) Elrood válasza hodostamas (#371) üzenetére


Elrood
őstag

HelloWorld.apk :).

Ha lenne filekezelő, már megcsináltam volna, de nincs.
Illetve, hol kéne lennie a filekezelőnek?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#373) hodostamas válasza Elrood (#372) üzenetére


hodostamas
addikt

hát alapból a tablete, de akkor nincs :D

http://www.freewarelovers.com/android/download/temp/1311666905_ES_File_Explorer_1.4.8.9.apk

pötyögjed be a tábla böngészőjébe, töltsed le, telepítsed, és már lesz :)

(#374) CPT.Pirk válasza ko9 (#369) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na most kicsit elvesztem. Ott vagyok, hogy LXDE fel van telepítve. Innen mi a következő lépés?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#375) Elrood válasza hodostamas (#373) üzenetére


Elrood
őstag

Ezer hála, sikerült telepíteni, és így már tudom tallózni azokat a könyvtárakat, amit a windows azé lát (mintha egy usb-s zenelejátszó lenne), így át tudom másolni/telepíteni az apk fileokat a teszteléshez.

Android market működik, csak nem hajlandó telepíteni, mert nincs a gmailos akkountomhoz hozzárendelve telefon (azt lehet valahogy?).

Android marketet is meg kéne oldani valahogy, mert kéne a terminal emulátor.

[ Szerkesztve ]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#376) r4z válasza Elrood (#375) üzenetére


r4z
nagyúr

Amikor Marketnél felbobja a hibát, akkor jelentkezz be. Ennyi. Ha pedig úgy nem megy, akkor beállítások, szinkronizáció, új Google fiók (valahogy így kell lennie).

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#377) hodostamas válasza Elrood (#375) üzenetére


hodostamas
addikt

be vagy lépve a gmail-el a telón? ha igen, akkor próbálj pc-n belépni az android market-be, majd utána teló restart és próba.

(#378) Elrood válasza hodostamas (#377) üzenetére


Elrood
őstag

Rámegyek bármire a marketben, install, kéri, hogy lépjek be, belépek, aztán kiírja, hogy nincs telefon hozzárendelve az acchoz és nem tölt le semmit.

@(#376)
Ha a beállításokat az androidos készüléken gondoltad, akkor ott nem tudom, mert a manage accounts rész üres, sehol nem tudok hozzáadni.

[ Szerkesztve ]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#379) hodostamas válasza Elrood (#378) üzenetére


hodostamas
addikt

szinkron beállításoknál a telónál, ha nincs hozzáadás, akkor menü gomb-ra se jön be ott az?
de amúgy ahogy írták, a táblán market-be, vagy gmail-be belépsz és nincs gmail fiók még rajta, kérni fogja hogy lépj be.

(#380) Elrood válasza hodostamas (#379) üzenetére


Elrood
őstag

Sehol sincs, sehol se kér google acc hozzáadást a gép.

Valószínűleg az zavar be, hogy ez egy ES tablet, fene se tudja milyen állapotú 3.2-vel, lehet ezt a részt még nem implementálták :).

[ Szerkesztve ]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#381) hodostamas válasza Elrood (#380) üzenetére


hodostamas
addikt

mi a pontos neve, típusa?

(#382) Elrood válasza hodostamas (#381) üzenetére


Elrood
őstag

ES, mint engineering sample, nincs forgalomban, ebben a formában nem is lesz, és nem tudom, hogy mennyi infót adhatok ki róla :).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#383) r4z válasza Elrood (#382) üzenetére


r4z
nagyúr

Akkor marad az "összevadászom az apk fájlokat a netről"-módszer.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#384) ko9 válasza CPT.Pirk (#374) üzenetére


ko9
addikt

[link] :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#385) CPT.Pirk válasza ko9 (#384) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Thx!

Már csak meg kell szerkesztenem máshol a fájt, mert sehogy sincs ctrl gombom. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#386) ko9 válasza CPT.Pirk (#385) üzenetére


ko9
addikt

Terminal Emulatorban Hangerő-Le (a készüléken), és X kilép (és ment is) nanoban.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#387) ko9


ko9
addikt

Valaki foglalkozott már esetleg ClockworkMod Recovery portolással?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#388) CPT.Pirk válasza ko9 (#386) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez telefonon jó, de tableten semmit nem csinál a hangerő gombokra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#389) CPT.Pirk válasza ko9 (#386) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ehh, rosszul csináltam, de most már nálam is megy!

Nem egy szélvész így a rendszer, de megy. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#390) porse


porse
senior tag

Milyen product code az hogy OTA ?! :U

... szerintem.

(#391) CPT.Pirk válasza ko9 (#367) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Izé, nálam a színvilág kicsit torz, mintha 256 színből állna a VNC-s kép. Nem tapasztaltál ilyet?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#392) hodostamas válasza porse (#390) üzenetére


hodostamas
addikt

az nem product code, hanem: Over The Air

(#393) porse válasza hodostamas (#392) üzenetére


porse
senior tag

Közben utána néztem jobban, ez nekem is kijött, de nem igazán értem most akkor mit takar ez.. :F
Mert a product code-om helyén ez szerepel.

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#394) ko9 válasza CPT.Pirk (#391) üzenetére


ko9
addikt

Valahol nekem állítani kellett, hogy hány DPI-s legyen, de foggalmam sincs hol :D

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#395) fatal`


fatal`
titán

Hogy lehet letiltani a gyári lockscreent? Go Lockert használok, de néha felbukkan a gyári is és idegesítő, olyankor kétszer kell feloldalni. A Widgetlockerrel nem volt ilyen gondom, de a go lockert szívesebben használnám. :)

(#396) hodostamas válasza fatal` (#395) üzenetére


hodostamas
addikt

Nem lehet, sajnos ez ilyen.

(#397) porse válasza fatal` (#395) üzenetére


porse
senior tag

switchproban ki lehet tenni olyan widgetet, hogy ne zarjon le a billzar akkor se ha ranyomom a zar gombra. nem tudom h blokkolna e mas zar programot is, de probat meg er.

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#398) fatal` válasza hodostamas (#396) üzenetére


fatal`
titán

Kár. :( Akkor megy vissza widgetlocker.

(#397) porse: Köszi, ránézek.

[ Szerkesztve ]

(#399) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Ezt a feljebb tárgyalt remote Linuxos dolgot SD-ről olvassa, vagy a datában van az egész?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#400) ko9 válasza CHIPman (#399) üzenetére


ko9
addikt

Linux Installerre gondolsz?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.