Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42051) hulkobb


hulkobb
tag

Nekem most jott meg a Poco F3! Nagyon fasza,viszont van egy dolog ami nagyon idegesít. Klónozott alkalmazások esetén, nem jelenik meg a galériám. Pl. instán nem tudok küldeni képet galériából, mert azt írja, hogy üres. Ugyan ez van Tindernél, snapchatnél stb... rohadt idegesítő. Megnézné valaki, hogy másnál is ilyen? Vagy vmi megoldás? köszi
Hozzászólok Téma mentése Aktív témák

(#42052) llaszlo válasza crok (#42045) üzenetére


llaszlo
veterán

Battery Historian appot már nem találtam a playen. Kényelmesebb lenne, hogyha a telefonon tudnám megnézni. Van másik app?
Egyébként meg van a riport. A tárcsázós megoldás nem működött csak a beállításokon belüli.

[ Szerkesztve ]

(#42053) llaszlo válasza crok (#42045) üzenetére


llaszlo
veterán

A Wakelock detector sincs már. Azt régen használtam és nagyon hasznos volt. Van másik ilyen valami?

(#42054) crok válasza Somatom (#42046) üzenetére


crok
Topikgazda

Így külön adb-ről írásom nincs mert nem igazán látom értelmét.. az adb pont azért jó mert igazából platformfüggetlen: tökmindegy milyen az OS alatta ha rendben van a driver / udev policy + kernel modul akkor lesz kommunikáció és pont, meg is vagy. Másfél jónapja írtam neked erről, akkor is pont ugyanehhez kellett, még a két szükséges csomagot is írtam, a nevük lehet épp kicsit más de a csomagkezelőben keress rá, meglesznek. Ezek után a Puppy udev policy-knek kell rendben lennie de ez egy mai modern, karbantartott linux esetén helyes kell legyen. Onnantól készüléken USB debug bekapcsol (esetleg USB debug biztonsági beállításokhoz is (jellemzően Xiaomi)) és mehet az összes adb parancs amit bárhol látsz leírásban, ugyanúgy a Puppy-n mint Mac-en vagy Win-en vagy bármelyik Linux-on / BSD-n..
Ebben az esetben csak annyi, hogy csatlakoztatod a készüléket majd kiadod egy terminálban hogy:
adb devices
ekkor remélhetőleg látod majd a készüléked (ugyanúgy név + serial)
aztán
adb shell settings put global enable_freeform_support 1
..és jónapotkívánok'.. vagyis pontosabban nem, mert ha ez az első alkalom hogy ehhez a rendszerhez csatlakoztatod akkor a készülék megerősítést fog kérni hogy engedélyezed-e az adb kapcsolatot er:re-me:g-er:re a fingerprintű PC-re (a terminálban az adb devices meg meg fogja jeleníteni az eszközt de mint unauthorized), itt nyilván engedd meg a csatlakozást.. utána minden ugyanaz. Igazából ez is ugyanaz.. az első csatlakozáshoz úgyis kér engedélyt.

Ezen kívül kell még valami adb-vel kapcsolatban? Igazából nekem nem jut eszembe semmi mert tényleg minden ugyanaz, mindegy hogy Win vagy Mac vagy akármilyen Linux vagy BSD vagy bármi.. ha a driver / udev policy + kernelmodul a helyén ül akkor minden ugyanaz, tényleg ezért jó az adb meg a fastboot (ja igen, mert a fastboot is pontugyanígy van, adb-t és fastboot-ot is Manjaro alól tolok, de ment Ubuntu-tól Slack-en át FreeBSD-ig mindenen).

Jutmégeszembe hogyne tudná az Android egyébként: Magisk alá van a repo-ban egy adb-ndk nevű modul, ha host-os készülékkel csatkalkoztatsz egy másikat akkor tudsz kérni adb shell-t :D de ott a Puppy, mókolás nélkül is kiválóan alkalmas a feladatra.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#42055) crok válasza llaszlo (#42052) üzenetére


crok
Topikgazda

A Battery Historian nem egy Android app, ezt le is írtam a leírásban, meg azt is hogy hogy néz ki.. annál jobb és részletesebb eszköz imho nem létezik. Az Android appok is csak karcolják a felszínt ahhoz képest. De a leírást végigolvastad? Kiragadtad azt az egyetlen egyet ami már nincs fent (a free..) :D de a többi fent van. BetterBatteryStats akkor esetleg (az XDA verzió ingyen van..)? GSAM? Bár én nem vacakolnék ezzel.. ha már amúgy is ott a report a kezedben, ilyen statot egyik se tud, hidd el nekem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#42056) llaszlo válasza crok (#42055) üzenetére


llaszlo
veterán

Azért ragadtam ki a wakelockot, mert amikor korábban volt ilyen gondom, akkor azzal nagyon egyszerű volt megtalálni.
Most meg nekem kb olyan, mintha ágyúval lőnék verébre. 😀
Sokkal több infó van ebben a logban, mint ami nekem kéne.
Időm meg nem annyira van ezt bogarászni.
Azt sem tudom, hogy merre induljak.

(#42057) Somatom válasza crok (#42054) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Azért parázok az ilyesmitől, mert nálam rendszeresen errorba szoktak futni az ilyen PC -s hókuszpókuszok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#42058) crok válasza llaszlo (#42056) üzenetére


crok
Topikgazda

Egyáltalán nem.. van külön stat lista csak wakelock-ra.. de miért akarod magad csak wakelock-ra szűkíteni mikor lehet egyáltalán nem is az a baja és megvan az adatlista is? :U A bugreport-ot betöltöd aztán első tab a diagram alatt a System stats és ott te a Kernel Wakesources, Kernel Wakeup Reasons és App Wakeup Alarms kategóriára leszel kíváncsi, meg a diagramban egérrel kövesd végig a CPU running, App Processor wakeup, Userspace wakeup és Long wakelocks sorokat hogy amikor van akkor mi csinálja, mi kérte. Érdemes a Doze sort is nézni hogy egyáltalán le tudott-e menni doze-ba. Ha egyáltalán ez a baja amit gondolsz.

De még mindig ott van a GSAM ha már mindenképp korlátozni akarod magad vagy elég, wakelock-ot listát az is ír.

Vagy ha nagyon nem haladsz küldd el a bugreport-ot aztán belenézek én.. GDrive Mega.nz MediaFire WeTransfer Tresorit toldacuccot FileBin File.io EasyUpload GoFile.io vagy valami.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#42059) crok válasza Somatom (#42057) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát majd szólsz ha error-ba futsz. Kétlem hogy gond lesz, legalábbis az ADB-vel kétlem. VirtualBox-ba boot-oltam gyorsan a fossapup64-9.5.iso-t (VBox Ext-el, kell az USB miatt), feltettem a két csomagot (meg a függőségeit) átadtam a telefont USB-n a Puppy hostnak és simán megy úgyhogy egy sima gépen is mennie kell majd.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#42060) rockersrac válasza Viktor0610 (#42047) üzenetére


rockersrac
csendes tag

Az eladó nem igen tudja mi volt a jelszó, be sem tudta kapcsolni, mert le volt merülve a telefon... :) :DDD

(#42061) crok válasza rockersrac (#42060) üzenetére


crok
Topikgazda

A lenyegen nem valtoztat.. :U

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#42062) Viktor0610 válasza rockersrac (#42060) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ahogy crok is írja.
A hivatalos, ÁSZF-kompatibilis módja az, amit írtam, a többi a fórumon tiltott.

Samsung Galaxy A54

(#42063) Somatom válasza crok (#42059) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#42064) ksanc válasza rockersrac (#42060) üzenetére


ksanc
őstag

Találta, mi? Két sör kijött belőle... Engedd el, főleg, hogy pont így szokták elpasszolni a lockolt lopott telókat is.

(#42065) zsoltip


zsoltip
őstag

Ma feltettem a TWRP recoveryt Xiaomi.eu ROM miatt.
Mi Note 10 készülékre.

Verzió jelenleg: LINK
Folyton elfelejti a beállításait a TWRP. Mindig mintha először indítanám el a recoveryt, hiába állítom be.
Mi lehet a gebasz?

Kezdésnek ez jön be:
Mount
Decrypt Data
Enter Password for User [0]

Cancel Select Language

Cancel-t nyomva:
Unmodified System Partition
képernyő jön be.
Tovább tudok menni, de nem értem miért kell mindig ezt végignyomni...

VBMETA PATCHER is kellene neki? Ha igen, hogyan tegyem fel? Nem sikerül...

Vagy mi a hiba nyitja?

(#42066) crok válasza zsoltip (#42065) üzenetére


crok
Topikgazda

A TWRP a /data-n tárolja a beállításait, ahhoz, hogy oda tudjon menteni ahhoz előbb fel kell oldani. Te ezt a lépést kihagyod. Azért kérdez rá folyton mert magától nem tudja a titkosítást feloldani vagyis a készülék nem az FDE-ben használt alap default_password-öt használja. Gondolom adtál meg PIN-t vagy mintát vagy ujjlenyomatot is, na azzal kellene feloldani, utána meg már tudná menteni a beállításait, tudná csatolni a /data/media megfelelő részét is (ez a "belső tárhely"), etc.

FYI: az FDE miatt (és Android 10-től kötelezően az FBE miatt) a /data gyári ROM-okban eleve titkosított (vagy így vagy úgy) a már említett jelszóval, így tudja általában a TWRP is feloldani a titkosítást hacsak nem adott meg az ember PIN-t vagy mintát mert akkor ugye ezt az alapértelmezett jelszót megváltoztatta, kell az input. PIN esetén egyszerű a helyzet: nyilván be tudod ütni a számokat, minta esetén kicsit érdekesebb a helyzet de nem ördöglakat:
3x3 minta:
1 2 3
4 5 6
7 8 9
4x4 minta:
1 2 3 4
5 6 7 8
9 : ; <
= > ? @
5x5 minta:
1 2 3 4 5
6 7 8 9 :
; < = > ?
@ A B C D
E F G H I
Add meg feloldó kódnak (számnak) a minta rajzolásakor az áthaladás sorrendjében érintett pontokat számokként (ha érted hogy hogy mondom, egy "L" alak 3x3-on pl. 14789). Ha az említett TWRP nem képes feloldani az meg más kérdés, de mivel és Mauronofrio csinálta (aki két tucatnál több készülék hivatalos TWRP készítője és ez már a hatodik publikus hivatlos build) így nem gyanakszom első körben hogy ez a TWRP hibája. Ja igen, ugye nem az XDA-n utoljára linkelt TWRP 3.4.0-10-t tetted fel (az egy 4 hónapos build) mert alatta ott van a hivatalos TWRP letöltési linkje a tucana-nak ami most épp a 3.5.2_9-0-nál jár ami viszont egy egy hetes build (Április 5).

FYI2: azért gyors amikor PIN-t vagy mintát adsz hozzá és "titkosítod" a rendszert mert igazából már csak a jelszót írod át.. nem a teljes titkosítást zúzod végig, mint pl. egy nem titkosított custom ROM (pl. LineageOS) esetén mikor PIN-t vagy mintát adsz hozzá a titkosításhoz, akkor szól is róla hogy legyen egy szint fölött az akku és legyen töltőn a készülék.. ugyanis akkor még nincs semmi és akkor kezd hozzá.. többek közt ezért lassú mindig a forced-encryption-el érkező ROM-ok (jellemzően gyári ROM-ok, de ma már custom-ban is sok így jön már) első startja.

FYI3: VBMETA akkor kellene ha a ROM boot alatt folyamatosan felülírná a recovery-t vagy nem akarna boot-olni az AVB miatt a ROM annak ellenére hogy betartod a telepítés pontjait, ez szintén benne van az XDA leírásban.

De.. mi lenne ha ezt is a saját topikjában tennéd fel.. már úgy értem hogy csak ott..? Légyszi.. legalább addig amíg ott valaki nem válaszol. A három hsz-ed közt 25 sec van (telefonod topikja meg a MIUI topik), vegytiszta copy-paste oda-vissza mind a három, nem kell minden topikot elárasztani ugyanazzal. Köszi.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#42067) rockersrac válasza Viktor0610 (#42062) üzenetére


rockersrac
csendes tag

Akkor megy a telo a kukába, akksit meg megtartom. :DDD :K

(#42068) lovi27 válasza crok (#42066) üzenetére


lovi27
addikt

De van olyan TWRP amivel ezt valahogy megkerülik?

(#42069) crok válasza lovi27 (#42068) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem tudja megkerülni, jól néznénk ki. Ha encrypted akkor kell a kulcs, addig a volume-ban még a partíciót se látod. De még az se tisztázott hogy egy több hónapos vagy a friss egy hetes build van-e fent.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#42070) moma


moma
őstag

Sziasztok. Arra mi lenne a megoldás, hogyha anyukám azt szeretné, hogy zenehallgatásra aludjon el telóról? Szóval, hogy x ideig szól, de aztán kapcsoljon le. Ne adj isten halkuljon le folyamatosan nagyon lassan (de ez nem lényeg ez már über extra lenne) Ti ezt hogy csinálnátok? Nem nagyon hallgatok zenét telón így ötletem sem volt, van aki csinál iylet, hgoyan?

we all deserve a bit of luck.

(#42071) lovi27 válasza crok (#42069) üzenetére


lovi27
addikt

Magam miatt kérdeztem, mert nálam (nem Xiaomi) a TWRP-vel nincs ilyen hókusz-pókusz.
Arra gondoltam a TWRP készítő variált vele, mert a képernyő pin kóddal zárolt.

(#42072) crok válasza lovi27 (#42071) üzenetére


crok
Topikgazda

Biztosan nem. Vannak unofficial TWRP-k meg mókoltak meg pl. olyan ami a TWRP-re épül, mint az OrangeFox meg PitchBlack.. ezekben van vagy volt vagy lehet olyan lock amire gondolsz de azok a beállítások mellé vagy pl. a /persist-re mentenek ilyesmit (mármint a recovery-hez kulcsot.. amit ugye megkerültni kb. gyerekjáték, pont ezért se teszik ma már bele a recovery-be) de nála ott van az egyértelmű üzenet hogy mit és miért kér a TWRP (Mount - Decrypt Data - Enter Password for User [0] márpedig ez az alapértelmezett felhasználó (0) pass-át kéri a /data titkosításának feloldásához, nem kérné ha a default-al fel tudná oldani).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#42073) crok válasza moma (#42070) üzenetére


crok
Topikgazda

..ez meg inkább az Android alkalmazásokba való kérdés ;)
A Pulsar-ban, a Musicolet-ben, az AIMP-ban, a Retro-ban, Mort Player-ben, a JetAudio-ban, a Music Folder Player-ben, a CyberWolf Music Player-ben, Phonograph-ban pl. van sleep timer, de sok fizetősben is, pl. a Poweramp-ban is van.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#42074) lovi27 válasza crok (#42072) üzenetére


lovi27
addikt

Lehet nincs titkosítva a mobilom... Igen, és OrangeFox.

(#42075) zsoltip válasza crok (#42066) üzenetére


zsoltip
őstag

Rendben. Köszönöm a válaszokat.
És a kiigazítást is.

"Ja igen, ugye nem az XDA-n utoljára linkelt TWRP 3.4.0-10-t tetted fel (az egy 4 hónapos build) mert alatta ott van a hivatalos TWRP letöltési linkje a tucana-nak ami most épp a 3.5.2_9-0-nál jár ami viszont egy egy hetes build (Április 5)."

De éppenséggel azt tettem fel.
Cseréljem szerinted a 3.5.2 official-re?

[ Szerkesztve ]

(#42076) crok válasza zsoltip (#42075) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, csereld/frissitsd.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#42077) zsoltip válasza crok (#42076) üzenetére


zsoltip
őstag

Ok. Megvan.
Valamilyen Törlést (Wipe) végrehajtsak?

Alapértelmezés szerint: Adat, Gyorsítótár, Dalvik.

Speciálisban választhatóak:
Dalvik/ART
Gyorsítótár
Rendszer
Gyártó
Adat
Belső tárhely
USB-OTG

Melyik mire szolgál?
Úgy szívesen végeznék egy Wipe-ot, ha nem törli a már elkezdett rendszerbelakásomat, fájljaimat.

(#42078) crok válasza zsoltip (#42077) üzenetére


crok
Topikgazda

Először is: felejtsd el hogy magyarul használod a TWRP-t mert borzasztó félrevezető.

Aztán: ne wipe-olj semmit hacsak nem ROM-ot telepítesz vagy nem borult össze pl. a Dalvik / ART cache. Van ennek a kérdésednek is hivatalos felhasználói dokumentációja. Passzióból nem wipe-olunk semmit..

Dalvik/ART: ez a Dalvik/ART cache, hacsak nincsenek nagyon fura gondok az appokkal a készüléken (megmagyarázhatatlan force close-ok pl.) vagy nem épp egy ROM-ot telepítesz tisztán akkor hagyd békén.

Cache: ez a cache partíció ami nem az a cache hanem az a cache :D bármikor törölheted ha kedved tartja

System: ez maga a rendszer partíciója, nyilván NE töröld hacsak nem tudod hogy mit miért csinálsz (pl. ROM-ot telepítesz..).

Vendor: A rendszer szerves része. A Treble project óta van lehetősége a hardvergyártónak hogy a készülékekhez frissítést adjon ki de ne a rendszerhez magához hanem pl. a SoC specifikus részekhez. Ez Oreo előtt a /system része volt de kiszedték külön és így pl. kritikus, a SoC vagy valamelyik hardverelem működését érintő frissítést könnyebb kiadni. Bővebben itt.

Data: ez a /data, itt vannak a külön telepített appok, az appok adatai (minden app, rendszer és külső is), a rendszerbeállítások, etc.. ezen belül van a /data/media ami a "belső tárhely", itt meg a fotók, videók, file-ok, etc..

Internal Storage: lásd fentebb

USB-OTG: ha volna csatolva USB-n pendrive vagy valami adathordozó itt tudnád törölni a tartalmát.

UI: A wipe =/= format. A wipe töröl, a format filerendszert hoz létre. Valamint [ez] alapvetően rád is vonatkozik :D A kereső mindenkié :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#42079) zsoltip válasza crok (#42078) üzenetére


zsoltip
őstag

Éppenséggel tegnap telepítettem tisztán rendszert, de egy Logout bejegyzés alapján nem wipe-oltam semmit utána.
Illett volna? Melyiket? Elvégezzem szerinted?

(#42080) crok válasza zsoltip (#42079) üzenetére


crok
Topikgazda

Inkább linkeld mit mókoltál.. aztán kitalálom..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#42081) zsoltip válasza crok (#42080) üzenetére


zsoltip
őstag

TWRP: 3.4.0-10
ROM: MIUI eu V12.1.5.0 ebből a projektből.
Majd mai TWRP: 3.5.2_9-0

#42082crok
Itt vagyon.

[ Szerkesztve ]

(#42082) crok válasza zsoltip (#42081) üzenetére


crok
Topikgazda

..de milyen Logout iras alapjan?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#42083) zsoltip válasza crok (#42082) üzenetére


zsoltip
őstag

(#42084) crok válasza zsoltip (#42083) üzenetére


crok
Topikgazda

Az nem is a te készülékedhez való leírás.. és egyébként is van benne wipe.. (4. és 5. lépés) sőt, format data mert ROM telepítés előtt unencrypted kell legyen a /data hogy az első startkor megcsinálja az encryption-t. Egyedül az utolsó lépés az hogy a telepítés után a TWRP felajánlja a Dalvik/ART cache és a cache wipe-olását, na azt nem kell már megcsinálni mert már megcsináltad a 4-es pontban. Én azt ajánlanám olvass és értelmezz mielőtt belevágsz ilyesmibe, ja, és azt az útmutatót kövesd ami a készülékedre vonatkozik.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#42085) moma válasza crok (#42073) üzenetére


moma
őstag

Oh, nagyon köszi, hogy segítettél azért a félretopiktól függetlenül! :R

we all deserve a bit of luck.

(#42086) #72688384


#72688384
törölt tag

sziasztok!

azt szeretném kérdezni hogy van ugye a settingsen belül device maintenance, azon belül battery, azon belül battery usage és ott a legutóbbi maximális feltöltéstől számitott 7 napon belüli akkumulátorhasználatról lehet statisztikát nézni.

kérdésem az hogy ha aksit cserélek a telefonban akkor ez a statisztika resetel és az lesz odairva h "battery usage data not available" ?

azért kérdezem mert mióta hazahoztam a szervizből a telefont (betört kijelző) azóta iszonyat gyorsan merül a mobil és most néztem meg ezt a statisztikát és ott nincs semmi, viszont a kijelző törés előtt maxra volt töltve a telefon és ez 7 napon belül volt.
szóval sanszos hogy kicserélték az aksit egy sz*rabbra.

tudnátok ezzel kapcsolatban valami infót mondani?
köszönöm.

(#42087) togvau


togvau
senior tag

Sziasztok, a köv a porblémám:
Van egy pókhálós kijelzős, önmagát nyomogatós, így OTG egérrel se semmit tudni csinálós xiaomi redim note 7-em:
Fastbootal tudok csatlakozni, de az ugye nem jó semmire (bootloader lock, unlock pedig factory resetet csinálna). ADB-vel nem, mert bár engedélyezve van a gépem, mert már csatlakoztam adb-vel, de minden csatlakozáskor feloldva a telefont is engedélyeznem kell, hogy xy című eszközt engedem-e (nem tudom, a xiaomis, vagy googles idióták műve ez), de nem tudom, mert elnyomja rögtön a fantom.
Az ötlet, hogy veszek egy MHL type-c -> HDMI átalakítót, a telefonon kihúzom a kijelző-érintő szalagkábelt (mert "okosan" egyben van a 2...) az alaplapról, aztán TV-re kötve látok, és OTG-n egérrel tudok nyomogatni.
DE egy type-c van... láttam ilyen okos cuccokat, hogy type-c amin HDMI, és OTG kimenetek is vannak, de ezek tényleg működnek? Vagy más megoldás?
És persze az BT egér se működhet( és akkor szabad lenne az usb), hiszen azt is párosítani kellene, amit nem lehet, mert nyomogat.

Valami alternatív ötlet? Hozzá akarok férni egy rajta lévő alkalmazáshoz, kimásolni onnan egy jelszót.

(Azért mindig elkápráztat, hogy mennyire idióták alkották az androidot, hogy sehogy sem lehet hozzáférni a törött kijelzőjű telefonomhoz.)
Legvégső eset, hogy rendelek egy új kijelzőt kínából, és azt rádugom de az mininum 1 hónap... (a telefont már nem akarom használni, amúgy, hisz nem óvatosan szedtem le a hátlapják sem, a xiaom a miu 12-vel amúgy is kb használhatatlánná frissítette)

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#42088) togvau


togvau
senior tag

esetleg valamilyen feszültséget rákapcsolva kiiktathatom, vagy kiégethetem az érintésérzékelést?

hitler, sztálin, micro usb

(#42089) crok válasza togvau (#42087) üzenetére


crok
Topikgazda

1. a törött kijelzős telefon adataihoz hozzáférni akaró ember esete 100% ugyanaz mint a lopott telefon adataihoz hozzáférni akaró embere esete. Szóval annyira nem hülyék akik az AOSP forrást írják.

2, a törött kijelzőnek két szalagkábele van nálad is szerintem, az egyik a kijelző maga, a másik a digitalizáló.. ha szétszeded és csak a digitalizálót kötöd le akkor van kép és menne egy USB OTG egér és/vagy egér és billentyűzet is.

3. Ha már van adb de mégis kéri mindig akkor vagy a PC-d volt újratelepítve vagy nem ugyanazzal az ADB-vel próbálsz csatlakozni mert a géped fingerprint-je időközben megváltozott így a telefonod számára ez egy új PC.. vagyis ha az adb kapcsolatot akarod használni akkor ugyanazzal a fingerprint-el kell rendelkezz, mert az már volt engedve.

4, viszont ha van ADB akkor használhatsz scrcpy-t vagy guiscrcpy-t egy egérrel, adb-n keresztül, megkaphatnád 1:1 a képet PC-n.

Tudnék mást is mondani de az első pont után itt csak teljesen legális lépések elfogadhatók (nem, privátban se..). Esetleg ezt olvasd át ötleteléshez még.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#42090) togvau válasza crok (#42089) üzenetére


togvau
senior tag

1. tökre nem, mert lopott telefonnál nincs jelszó, ujjlenyomat. Tehát aosp-ék idióták (enélkül is látha az android "fejlődését", de sajnos nincs más), dehát az indiaiktól sokat nem is lehet várni.
2. nem nincs, ahogy írtam. A 7-ben 2 volt, note 7-ben egyben van.
[kép] (a másik a SUB, az alsó panel kábele)
3. mindig is mindig kérte, ugyan az a fingerprint, semmi nem volt újratelepítve. Nem tudom hogy ez a google indiaiak marhasága-e, vagy a xiaomi-nél dolgozó indiaiaké. Míg írja is az értesítéseknél, hogy hibakeresés aktív... de nem, mert ahogy szokás, még egyszer kell engedélyezni.
4. de nincs ADB, épp erről írtam.

még egyszer leírom, nincs ADB, mert idióták fejlesztették a rendszert.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#42091) crok válasza togvau (#42090) üzenetére


crok
Topikgazda

Hidd el nem kell mégegyszer leírnod, elsőre is megvolt és mind látjuk hogy nincs jogod amivel aktuálisan próbálkozol annak ellenére hogy azt mondod hogy már volt vele csatlakoztatva és volt neki jog is adva, meg az is megvan hogy most neked nem jó, de adb jogot ha egy fingerprint-et adó PC-nek adtál akkor ha ugyanazzal az adb-vel, ugyanazzal a fingerprint-el akarsz csatlakozni akkor már nem kell megint adni (kiv. persze ha közben a fejlesztői menüben törölted az adb hozzáféréseket).

1. De. Van. Ha állítottak be. Ha ellopják ugyanaz a helyzet. Zárt bootloader esetén pedig nem véletlen hogy engedni kell menüből mert akkor fel tudtad oldani.. de még úgy is töröl/formáz mindent hogy ha nem is volt pin/minta/ujjlenyomat és lehetne engedni a nyitást akkor SE lehessen pl. app data leak.

2. Egy assy az egész de van, csak ahol bemegy a széles szalagkábel a műanyag takaró keret alá, na ott alatta van egy kicsi IC az assy szélénél, az a kis valami lesz a digitalizáló, megy is a szalag a kijelzőbe, onnan a digitalizálóba, onnan a széles szalagkábelbe, onnan meg az alaplapra egy közös csatlakozóba a kijelzővel. [kép] [ali link képei 1] [ali link képei 2] [ali link képei 3]

3. Nálam hogy van akkor hogy sose kérte egy készülékhez se csak egyetlenegyszer? Én lennék a különleges hópihe - de minden készülékkel? Saját / javítás / családi = tökmindegy. A hibakeresés aktív.. az.. az hogy hozzáférhetsz-e pedig attól függ adtál-e neki jogot vagy sem, pontosan ahhoz a fingerprint-hez amivel csatlakozni akar a PC.. ha nem ugyanaz a fingerprint akkor nyilván adnod kell, ha már máshol van az adb amit indítasz már más lesz. Ha ez nem lenne visszatérnék az egyes pontra és lopott készülékről adb pull-al lepattintanék mindent is.. a titkosított tároló partíció minden részét.. aha, jó ötlet, de inkább ne legyen így.. ohwaitaminute, tényleg nincs így.

Egy donort még mindig vehetsz aprópénzért amiben a kijelző jó.. utána mentesz amit akarsz és mehet az elektronikai hulladékok közé.

Az idiótázást pedig kérlek fejezd be. Köszi.
Ja, és MHL-t ne vegyél mert pénzkidobás, nem megy.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#42092) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Telefon használat közben néha előjön egy kis szöveg ami így szól:

Shield running in half integration

Ez mit jelent? Milyen app okozza? Vagy ez egy frissítéssel jött? :F

Samsung Note 10+ Andorid 11

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#42093) crok válasza iceQ! (#42092) üzenetére


crok
Topikgazda

Toast? Ha igen akkor notification history app-al nézted esetleg hogy mi generálta (az is értesítés)? Nem Raiffeisen-es vagy esetleg és használod a myRaiffeisen appot? A review-k közt most írnak páran egészen pontosan ilyen hibát.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#42094) iceQ! válasza crok (#42093) üzenetére


iceQ!
addikt

myRaiffeisen van. Az okozza? Furcsálltam is amikor rákerestem a Google-ben, hogy ezt hozza, hisz ez egy banki app. Miért írna ki ilyet?! :F

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#42095) crok válasza iceQ! (#42094) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát ha tudnak is róla akkor mégiscsak az ő hibájuk lesz :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#42096) Viktor0610 válasza crok (#42093) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"notification history app-al"
Tudsz ilyet droid 11-re?

A Hidden Settings for MIUI app ilyen funkciója a 11-re való frissítés óta nem működik. :(

Jó lenne olyan, ami visszamenőleg is mutatja a értesítéseket.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#42097) togvau válasza crok (#42091) üzenetére


togvau
senior tag

DE kell adni, ahogy eddig is kellett minden alkalommal, amikor a gyári bloatwaret tiltogattam le, akkor is minden csatlakozásnál kellett, ugyan ahhoz a géphez, ugyan ahhoz az usb-hez...

Lehet, hogy egy xiaomi okosság, de ezen mindig is úgy volt.
[link] varázslat

az a kis alsó rész picikét máshogy néz ki, rajta van egy fém lap, rajta az akksival, ami bizony nem mozdul a csavarok nélkül sem, mert nyilván ez IS oda van ragasztva, ami tovább törné szét a kijelzőt, aztán vége... bár talán schitzerrel át tudnám vágni azt a szálat szétszedés nélkül is.
[link]

Hol lehet kapni ilyen donort? Nem láttam még telefont/tabletet aminek nem azzal lett volna vége, hogy a harmatgyenge, törékeny pinkpony glass törött. Mi más sérülhet még?

Miért ne nevezzem azokat a csökkent értelmi képességű googles indiaiakat, akik egy olyan eszközökre készült rendszert tákolnak (mellesleg egyre rosszabbra), ahol az egyetlen meghagyott beviteli eszköz extrém sérülékeny, és azon kell engedélyt adni a mentésre? Miért nem lehet ADB-n keresztül azonosítani magad? Szerintem azért, mert agyhalottak alkották...
Vagy miért nem lehet a hardveres gombokkal legalább kikapcsolni az érintésérzékelést?

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#42098) crok válasza togvau (#42097) üzenetére


crok
Topikgazda

NEM, nem kell adni, nem, nem Xiaomi okosság. Akkor itt nálad valami változott, vagy frissítettél vagy máshova tetted de valami változott mert vagy megváltozott vagy eleve más a fingerprint-je a PC-n futó adb-nek amit használsz (WIn- vagy ADB újratelepítés, hardverváltozás). Ha volt már ilyen bloatware-telenítés akkor keresd meg azt az appot (pontosan azt) amit használtál (és nem újratelepítetted hanem pontosan az amit használtál) és annak a könyvtárában levő adb-t használd ha már annak adtál jogot. Mert NEM mindegy.

Nincs picikét máshogy se a kijeleződ: szét kell választani a kettőt mert a keretüveg nincs egyben a kijelzővel, melegíteni kell a szélén és szétválasztani a két részt: a keretet meg a kijelző assy-t (Youtube segít).

Donor: neked jelen esetben pont egy olyan kéne ami pl. alaplaphibás, nem vesz töltést, nem vesz érintést.. gyenge az akku.. de valamennyire van kép ÉS nem sérült a digitalizáló vagyis csak a felső üveg réteg tört (ami viszont külön is cserélhető, fél órát böngésztem helyetted az Aliexpress-t és hasonló oldalakat).. bepókbálósodott és nem tudnak belépni mert nem érzékel semmit (hhmmm mi is a helyzet nálad? Nem sokkal másabb..).. hogy honnan szerzel ilyet.. az a te dolgod (és pont nem érdekel), ha nincs Hardveraprón azt hiszem a széles Interneten van még pár hasonló megoldás, Vatera + TeszVesz, Jófogás, HUP, Facebook Marketplace.. és ugyanezen oldalakon feltehetsz egy "keres" típusú hirdetést is.

Az utolsó bekezdésre pedig nem reagálok mert még ötletet adnék olyanoknak akik ebből illegálisan élnek. PONT. Képtelen vagy vagy nem akarod más szemszögből látni az adott (nem épp rózsás) helyzetet. Az ADB használata már így is teljes abúzus ahhoz képest amire való, amire ki lett találva. GL; HF

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#42099) togvau válasza crok (#42098) üzenetére


togvau
senior tag

DE kell megadni, ugyan azzal a programmal is amivel eddig használtam. Mindig is kellett. Már elmondtam egyszer, semmi sem változott, soha...

Mit kéne más szemszögből látni? Nem tudom ADB-n letölteni a saját telefonomról az adatokat, mert nincs lehetőség... Miből lehet illegálisan élni? Letöltenia selfieket, meg a fingóappokat? Titkosított telefonról jelszó nélkül? Nem hiszem...
Mivel lenne könnyebb ADB-n authentikálni mint kijelzőn? Jelszó, jelszó... semmi különbség, csak a bevitel helye más. Brute force ellen pedig egyszerűen lehet védekezni, bár tudom az indiaiaknak ez is magas.

hitler, sztálin, micro usb

(#42100) crok válasza crok (#42098) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha nagyon ráérsz akkor megkaparhatod a kis digitalizáló IC egyik lábánál a műanyagot és át is mérheted hogy a szalagkábel csatlakozóban találj egy pin-t amit kiiktathatsz hogy ne érzékeljen.. vagy kis kimaszkolás után lefúzhatod hajsprével hogy ne érintkezzen.. lehetnék kreatívabb is de már nem akarok.. "Titkosított telefonról jelszó nélkül? Nem hiszem..." - ha van ADB? Hmm.. bármit is.. én meg tudom.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.