Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90651) gipsztigris válasza wwenigma (#90647) üzenetére


gipsztigris
addikt

Igen olvastam. A leírással semmi gond! De nem csak azóta, hanem már jó néhány napja a 4G-t toljuk mint cigány gyerek a lopott bringát! :DDD
És erre mondtam, hogy azért még jódarabig nem fogom a hátrányát érezni. Ha a következő telefonom LTE-s lesz, nyilván fogom használni, de a választásnál nem fog prioritást élvezni.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#90652) Laza... válasza gipsztigris (#90645) üzenetére


Laza...
addikt

Jó is a 4G biztosan, de értelme akkor lesz, ha 5GB csomagot adnak fillérért. Addig 1 hónapban 1x megnézed a net sebességed, ide berakod a fórumba hogy milyen fasza, és a következő hónapra vársz hogy ismét kitehess egy képet, mert az egyenleged 0 ;] :DDD

Szóval nem a 4G a kérdés igazából, hanem az internet csomagok. Netadóról még nem is szóltam :DDD

Never give up!

(#90653) beg


beg
veterán

No ugorgyunk, mert ezt a 4g témát szerintem kimaxoltuk egy időre.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#90654) szili.tamas1 válasza Laza... (#90652) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Somatom peldajan maradva jo lenne az voipra, az alacsony latency miatt, de amelyik dijcsomagban engedelyezett a voip, ott mar korlatlan duma is van. E-penis meregetesen kivul gyakorlatilag nem sok ertelme van, nekem pl az is mindegy hogy husz perccel tovabb birja-e az akku vagy nem. Este igy is ugy is tolteni kell. Meg az is teljesen irrelevans nekem hogy 0,6 vagy 0,7 mp alatt toltodik be a mobilarena.hu. Konkluzio: nekem sem az lte vagy annak hianya lesz a fo rosta amikor uj telefont valasztok...

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#90655) WOT-H-A-C válasza beg (#90653) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Abszulute 1et értek! :C :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#90656) Laza... válasza szili.tamas1 (#90654) üzenetére


Laza...
addikt

Kivételesen komázom a UPC WIFREE-t, mert fél EU-ban használhatom a szolgáltatásukat ingyé, elő normlis lépésük van. UPC-wifi lefedettség meg kb jobb mint a mostani 4G lefedettség :DDD

Never give up!

(#90657) Laza... válasza beg (#90653) üzenetére


Laza...
addikt

Beszéljünk a rootolásról ;] :DDD

Never give up!

(#90658) WOT-H-A-C válasza Laza... (#90657) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Azon röhögtünk egy jót és nem ment a vita.... :U

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#90659) ctibor válasza zizol (#90620) üzenetére


ctibor
senior tag

Megírtam: pdadb.net

Keress rá, ez elég precíz oldal, külön tárgyalja a P7 különböző verzióit. És az L00-nál olvashatók az idézett adatok. Ellenőrizni persze nem tudom, még csak itt, Mo.-on használtam a 4G-t.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#90660) Laza... válasza WOT-H-A-C (#90658) üzenetére


Laza...
addikt

Pedig izgalmasabb téma. Különösen ha nem a Te nejed rootolása a tét, hanem a másé :DDD

Never give up!

(#90661) WOT-H-A-C válasza Laza... (#90660) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Az biztos!!! Én meg rootolnám a "usert" egy szív lapáttal!! :DD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#90662) Laza... válasza WOT-H-A-C (#90661) üzenetére


Laza...
addikt

Gondolod? A kis szarvaid meg vidáman növögetnek :DDD Aztán csodálkozol, hogy mindenki előre köszön? :DDD

Never give up!

(#90663) WOT-H-A-C válasza Laza... (#90662) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:)) :))

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#90664) szili.tamas1 válasza Laza... (#90660) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Es szepen meg lehet osztani a modszereket, hogy fedezte fel / irtotta ki a bloatware-t az idegen root utan, okulaskepp. :)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#90665) Laza... válasza WOT-H-A-C (#90663) üzenetére


Laza...
addikt

Nejáccál, mert lerajzollak egy papírlapra és összetéplek :DDD

Never give up!

(#90666) ctibor


ctibor
senior tag

Visszaolvastam egy kicsit és látom: újra fellángolt a "minek kell dual active" vita. :)

Annyit azért csöndesen megjegyeznék, hogy sokféle élethelyzet van... Nekem például évek óta azért van Dual SIM telóm, mert hol itthon dolgozom, hol pedig külföldön. De ha külföldön, akkor tartósan egy országban. És szeretném, ha mindkét országbeli kapcsolataim elérnének, akárhol is vagyok éppen. Egy ilyen helyzetre pedig nem megoldás az itt gyakran ajánlgatott kölcsönös átirányítás, hiszen arra a gatyámat ráfizetném!

Ugyanakkor az is tény, hogy eddig mindig Dual standby telóm volt és nem elsősorban a Dual active tulajdonsága miatt vettem a P7-et, hanem mert nagyon megtetszett (és nem bántam meg). Az, hogy most még a két kártya hívásait is tudom egyszerre fogadni, csak hab a tortán. :)

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#90667) tolvaj! válasza Laza... (#90662) üzenetére


tolvaj!
őstag

Annak jó, akinek olyan az asszonya, mint némely modelnél a 4.4.... bár ha jobban belegondolok ott a gazda sem jut rendszergazdai jogokhoz ;] :DDD

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#90668) #79335424 válasza szili.tamas1 (#90654) üzenetére


#79335424
törölt tag

Milyen csomag? Én feltöltős vagyok. Nem akarok ilyen elkötelezettséget. Pont azért szeretnék dual SIM -es telót. Ráadásul van néhány szolgáltatás, ami csak adatkártyához rendelhető, hanghívásoshoz nem.

(#90669) beg válasza ctibor (#90666) üzenetére


beg
veterán

Nem vita volt, csupán nem tudtam olyan modellt felállítani, ami indokolná. De a tied meg itt egy másik kollégáé meggyőzött. Teszem hozzá, azért ezek nagyon extrém esetek, de aláírom, ekkor kell.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#90670) wwenigma válasza #79335424 (#90668) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hagyd, szerintuk nincs értelme akkor nincs értelme. De szétoffolni a topikot más hulyeséggel azt lehet...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#90671) citkar válasza RVR400 (#90634) üzenetére


citkar
addikt

Azért nem ilyen egyszerű.
Valaki lehet épp akkor ér rá, mert nem mindenki netezhet a munkája közben.
Más pedig lehet olyan helyen lakik, adott esetben olyan helyen utazik és akár dolgozik is, ahol számít a telefon ezen képessége.
Sok embert érinthet, hol milyen frekvencián érhető el a 4G, vagy pont mint a vodás 3G. Azért mert neked nem számít, még vannak rajtad kívül elég sokan az országban. :W

És igen is fejleszteni kell, újítani, akkor is, ha mindenkinek még nem is szükséges. Jelenleg egy kiterjedtebb 3G-nek jobban örülnék én is, de ha mindig megelégednénk azzal, ami van részben kövekkel dobálóznánk vagy éppen sokan kendermagos lemezújságokkal szaladgálnának most is.

[ Szerkesztve ]

(#90672) zizol válasza ctibor (#90659) üzenetére


zizol
aktív tag

Igen, köszi aztán kiszúrta a szemem. :)
(Valahogy elkerülte a figyelmem, sorry)
Gyártói honlapon is hasonló szerepel, de azt hiszem ez mondjuk nem a dualsimre vonatkozik:
http://consumer.huawei.com/en/mobile-phones/tech-specs/ascend-p7.htm

Üdv, zizol

(#90673) #79335424 válasza wwenigma (#90670) üzenetére


#79335424
törölt tag

Abba az OFF -ba én is benne voltam és sztem is jól jött ki. VOIP -ban viszonylag otthon vagyok és elhangzott itt néhány dolog, ami félreértésre adhat okot. Pl. nem mindegyik szolgáltató tiltogatós. A Telenor pl. nem az. Ha jól tudom, 1-2 legolcsóbb netcsomag (50-100MB) kivételével nincs semmilyen tiltás. Sajnos, a három közül neki a leggyengébb a lefedettsége és ebben sztem már csak 4g -n várható javulás. A szolgáltatók jelenlegi tiltásai egyébként a szabvány, 5060 -as porton kommunikáló SIP protokollra korlátozódnak. A VOIP -os topikban mozgolódók legalább a 90% -a valamelyik Dellmont klónra regelt. Ezekhez van egy spec. kliens, ami titkosított kapcsolattal kommunikál a szerverrel. Ez jelenleg nem tiltott egyik szolgáltatónál sem.

[ Szerkesztve ]

(#90674) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

5" alatt, hazai vásárlással mely készülékek ajánlottak nagyjából 70-80e Ft-ig? :R

(#90675) harcikoca


harcikoca
senior tag

Üdv, gondolkodtam egy kínai androidos telefon vásárlásán, de eddig ilyenből csak egy galaxy s4 klón volt a kezembe, az borzasztó volt, összehasonlíthatatlan egy eredetihez képest, hardveresen persze 4-8 mag meg stb, de a felhasználófelület egy 0. A kérdés az lenne, hogy mindegyik ilyen? pl ez: [link]

AMD+Ati powee'R

(#90676) tolvaj! válasza harcikoca (#90675) üzenetére


tolvaj!
őstag

A klónokat ne keverd a minőségi termékekkel. Ez csak jó tanács. Menj be egy extrém digitálba pl és ott meg tudsz fogni egy Xiaomit, vagy mediamarkt és ott is nézz körül. A klónok ebben a topikban is a legalját képviselik és nem is nagyon tűrik meg az állandó lakók. :)

Tegyél fel egy launchert és máris barátságosabb ;)

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#90677) Hali1975


Hali1975
tag

Sziasztok!
Tanacsot kernek!
Mennyit erhet egy umi x1s /3hetet volt hasznala es kijelzo csere lett/nem tuk szepen/
illetve egy cubot gt99 egy eves telefon?
a valaszok johetnek privatba
koszi
Udv
A

(#90678) tpeter77 válasza tolvaj! (#90676) üzenetére


tpeter77
addikt

az Edigital már NEM rak ki telefonokat novembertől. csak online lehet tőlük rendelni.

maradt a Média :(( vagy a teszkósoron lévő kinai telefonosbolt.

[ Szerkesztve ]

(#90679) tolvaj! válasza tpeter77 (#90678) üzenetére


tolvaj!
őstag

Toll a fülükbe.... de az mm még legalább megvan!

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#90680) Ájvé válasza harcikoca (#90675) üzenetére


Ájvé
veterán

Jót írnak róla itt, de azért kínai telefonnál jobb gondolni a közösségi támogatásra, erről most hallok először, gyártó is ismeretlen számomra, bár lehet csak én vagyok így, de ha nem egy széles körben ismert és elterjedt készülék, akkor erősen meggondolnám a vételét.

(#90681) citkar válasza tpeter77 (#90678) üzenetére


citkar
addikt

Esetleg, ha valaki Doogee vagy iOcean telefonokat (esetleg Pipo tableteket) keres, az Pesten itt is nézelődhet. A készlet nem túl nagy, az országban csak egy helyen van, de hátha valakinek épp jón jön, ha keresgél.

(#90682) RVR400 válasza tolvaj! (#90679) üzenetére


RVR400
veterán

A MM-os árrésbe biztosan belefér, hogy mindenki mindent megnyomogat, meg tönkretesz, ez edigisbe meg nem, ráadásul a sok hülye még elveszi az egyik értékesítő figyelmét is simán egész napra.

(#90683) tolvaj! válasza RVR400 (#90682) üzenetére


tolvaj!
őstag

Nem a vásárlásról/hozzá(nem)értésről volt szó, hanem a minőség sajátkezű megtapasztalásáról egy-egy kínai "a"brand kütyünél. Én amúgy sem vásárolnék MM-ben, az étel kivételével mindent kintről veszek mostmár, még ruhát is ( igaz azt nem kínából, de így is ott készül ;] )

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#90684) Nagya21 válasza tolvaj! (#90683) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Látszik is az avatarodon, olyan ágrólszakadt :DDD :DDD :DDD
Üdv Nagya
UI: bocs, csak magas volt a labda

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#90685) Ájvé válasza RVR400 (#90682) üzenetére


Ájvé
veterán

Külön kiállításra szánt készüléket használnak ilyen célra, szóval nincs ilyen rizikója. Értesítő meg nem kell kiáltott készülék mellé.

(#90686) tolvaj! válasza Nagya21 (#90684) üzenetére


tolvaj!
őstag

Nem lehet mindenkinek medve szőrméje :P :D

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#90687) Nuenue válasza #79335424 (#90673) üzenetére


Nuenue
csendes tag

Pontosítok, mert ez nem egészen így van.
A "kék"-nél egyetlen díjcsomag - ha a net only díjcsomagokat nem számítom - támogatja csak hivatalosan a voip-hívásokat: az All-in Xl (meg talán még valamelyik atomdrága Smart 5-6)
Az más lapra tartozik, hogy ha használod más csomaggal, nem feltétlen kapsz érte egyből dádát. ;)

A válasz mindig: 42

(#90688) bb71


bb71
őstag

Honnan is kell rendelni, hogy tuti ÁFA mentes legyen a vásárlás? Melyik kínai shopból?

*************

Miért ritka a Jiayu G5C? Alig találok boltot, ahol van...

[ Szerkesztve ]

(#90689) RVR400 válasza bb71 (#90688) üzenetére


RVR400
veterán

Bármelyikből, csak kb 47 USD alatt legyen. :DDD

(#90690) szabekala válasza bb71 (#90688) üzenetére


szabekala
tag

A pandavill-nél kiválthatod 5% ra az itteni 27-et...

(#90691) bb71 válasza RVR400 (#90689) üzenetére


bb71
őstag

Köcce az építő hsz-t... :(((

(#90692) bb71 válasza szabekala (#90690) üzenetére


bb71
őstag

Köszi, erre gondoltam.

(#90693) #79335424 válasza Nuenue (#90687) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez nem igaz. Nekem még előfizum sincs. Valami Praktikum Ász nevű feltöltősben vagyok, amihez havonta vásárolok netet. Vagy Mymenü ajánlatot, vagy Deezer -t. Több, mint egy éve nem indítottam GSM hívást. Múltkor alaposan utánanézettem az ügyfélszolgálatossal és nem talált semmilyen tiltásra utaló infót.

(#90694) RVR400 válasza szabekala (#90690) üzenetére


RVR400
veterán

10% lesz az, és nem nem fizetés lesz, hanem fizetés, de elvileg visszakapja az összeget. Más kérdés, hogy az ideváltok aztán odaváltok eredménye mi lesz, és az 1500 Ft is bukó szerintem, ami a határozaton ugye nem jelenik meg.

(#90695) TedThomas


TedThomas
aktív tag

Hoppá úgy látszik még is csak lesz THL 4000?: [link]
4,7" végre valaki lefelé megy :)

(#90696) RVR400 válasza TedThomas (#90695) üzenetére


RVR400
veterán

Only 170 USD...

(#90697) Azolcsóság válasza motoflug (#90674) üzenetére


Azolcsóság
csendes tag

Az új Op3ndott készülékek egész jók, most jöttek ki és nagyon olcsók.
[link]

azolcsosag.hu - Rendelés Kínából (mobil,tablet,kütyük), levásárolható vám, PH!-soknak egyéni árak (írj)

(#90698) Zeki


Zeki
nagyúr

A T-mobilos Nokia 530 dual sim mind a két slotban T-mobil függő!
Függetleníteni nem lehet.

(#90699) hbala válasza Zeki (#90698) üzenetére


hbala
aktív tag

Köszi az infót! Vajon az edigital-os is az?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.