Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107701) b0bcat válasza GIJoe (#107698) üzenetére


b0bcat
addikt

Kintről azért jelentősen olcsóbb, mint itthon a boltban. ;) De akkor persze nincs gari.

@Mercutio: Mit vársz ennyi pénzért? 2/64 gigát? :DDD

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#107702) Mercutio_ válasza b0bcat (#107701) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem a pénz a lényeg, a ZTE V5-re se sajnáltam a pénzt, de ha lecserélem az ami váltja ne legyen már gyengébb nála :N és valamiben legyen jobb.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#107703) WOT-H-A-C válasza Mercutio_ (#107702) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

zte blade s6, elephone p6000, honor6

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#107704) b0bcat válasza Mercutio_ (#107702) üzenetére


b0bcat
addikt

Nyilván. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#107705) fateless válasza Prien (#107696) üzenetére


fateless
veterán

Fontos kérdés, hogy mi neked a vidék.
Ha Alsóbögyörőspusztafenéket érted alatta, akkor igen, ha esetleg kiépítik ott, feltehetően 800-on biztosítják a netet.
Ha Budapesten kívül érted a netet, akkor kérlek, ne mondj ilyen fals infókat. Rendszeresen utazom Fehérvárra, Szombathelyre, Győrbe, Zircre, Veszprémbe, és érdekes módon mindegyik városban van 4G netem a meizu m1 Note-tal.
Igen jó dolog, ha van B20 is, de ezzel a "vidéken B20 van a szolgáltatóknál" baromsággal leállhatnátok. Azt helyezik előtérbe, így jó, ha tudja a készülék, de a tapasztalatom azt mutatja, hogy mégis van 4G net ezen városokban és végig a Balaton körül (most megyünk körbebiciklizni, jó lesz most is a 4G net). Ez nem jelenti azt, hogy minden városban van, nem azt mondom, hogy Alsóbutykoson is lesz 4G neted, de álljatok már le ezzel a kategorizálással, hogy vidéken csak 800-as 4G van, mert általánosítás és nem igaz.

MOD
tudom, hogy megint jön majd a sok okoskodás, de aki szeretné megtapasztalni, az jöjjön el velem nyugodtan valamelyik héten, és foghatja a kezében a telefont, hogy a saját szemével lássa a valóságot ezen városokban. Nem tudom máshol hogy van, én arról tudok beszélni, amerre én járok - vidéken.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#107706) Mercutio_ válasza WOT-H-A-C (#107703) üzenetére


Mercutio_
félisten

Első és utolsó drága, + a Hodor Honor 6 vagy nem dual-sim, vagy ha igen, akkor nem tudja a B20 4G-t, ormányos meg nekem már túl kínai :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#107707) WOT-H-A-C válasza Mercutio_ (#107706) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Hát... Jó magasra tetted a lécet.... 5" kompakt méret, B20, olcsó és erősebb mint S400 , ja meg ne legyen nagyon kínai!! :DDD

Mennyi is a keret? Megpróbálok keresni valamit, ha lesz kis időm ez már kihívás!! :D

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#107708) Zeki válasza fateless (#107705) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kecskemét mellet 2 faluban is csak 800MHz-es 4G van. De lehet máshol is, nem mértem, mert nem járok arra. Ebből az egyikben 3G sincs.

(#107709) BenszeT válasza Mercutio_ (#107706) üzenetére


BenszeT
tag

Majdnem benyögtem a Doogee F3 pro-t, de gondolom az is túl kínai.

(#107710) #79335424 válasza fateless (#107705) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi a kedves meghívást, de magam is sokat utazom az országban, és nem valószínű, hogy lesz elég szabadidőm ahhoz, hogy fogdoshassam veled a telódat, különböző városokban. Talán van egyszerűbb mód is a tesztre. Pl. kikapcsolom a B20 -at az Engineer menüben. :)

(#107711) beers válasza iMaverick (#107648) üzenetére


beers
addikt

Remélem ezúttal nem nyúlsz mellé....
Várom a beszámolót!
Értesítő led van rajta?

[ Szerkesztve ]

M&N

(#107712) fateless válasza Zeki (#107708) üzenetére


fateless
veterán

Elhiszem, és nem is mondom, hogy nincs szükség a B20-ra, de amikor az hangzik el, hogy vidéken 800MHz-en érhető el a 4G, akkor kiakadok, mert ez egy téves általánosítás, ami megtéveszti az embereket.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#107713) WOT-H-A-C válasza Mercutio_ (#107706) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Lehet, hogy a ZTE Blade D6 lesz a neked való. MT6735 HD 5" 2/16 2200 mAh méretet most nem tudok és nem találok infót a b20 ról sem.Majd meglátjuk. Ja és olcsó is lesz.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#107714) mobileman válasza Prien (#107696) üzenetére


mobileman
aktív tag

Nah, fateless kolléga leírta a magyar valóságot! :R

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#107715) Mercutio_ válasza WOT-H-A-C (#107713) üzenetére


Mercutio_
félisten

Látod, tudsz te, ha akarsz :D

Ha nem lesz tepsi és elszállt árú még esélye is lehet.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#107716) WOT-H-A-C válasza Mercutio_ (#107715) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:DDD Ugye, ugye???

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#107717) Prien válasza fateless (#107705) üzenetére


Prien
addikt

Na, akkor utoljára biciklizzük körbe a témát.

Korlátozott 4G használatot mondtam és ez meg is állja a helyét,ha CN verziós készüléket vesz valaki.
Ahol én élek, itt ez van. Kész, passz, ennyi. Nem akarok vitát generálni, tényt közöltem, akinek nem tetszik, görgesse át. Köszönöm. :)

mobileman: az a baj, hogy mivel CN verziós készüléket hozol be, így sosem fogsz velem egyetérteni. :D

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#107718) alexw801 válasza Prien (#107717) üzenetére


alexw801
senior tag

Ezt milyen telón milyen programmal nézed?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#107719) fateless válasza Prien (#107717) üzenetére


fateless
veterán

Prien 2015-08-02 14:53:34

"Vidéken 800MHz-en szór a Telenor és Telekom is"

Ez nem igaz, és az ilyen megtévesztésekkel van a bajom, mert valaki idejön, elolvassa, és elhiszi. Azét, mert ahol te élsz, ott ez van, az nem jelenti azt ,hogy mindenhol ez van.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#107720) #79335424 válasza fateless (#107719) üzenetére


#79335424
törölt tag

De, azzal remélem egyetértesz, hogy ha valaki teljes értékűen ki szeretné használni Európában az LTE -t, az ne vegyen olyan telót, ami nem tudja a B20 -at! Ne haragudj, de én meg részedről érzem erőltetésnek a dolgot. Ha a telód tudná a B20 -at, akkor hitelesebb lenne ez az "igazságkeresés", de így, hogy nem tudja, egy kicsit olyan"savanyúaszőlődeazértjótelóez" -szaga van a dolognak. Magával, a szituval pedig az a gond, hogy nem nagyon lehet kideríteni, hogy pontosan hol nem tudná használni a user a 4G -t, a 800Mhz hiánya miatt. Sztem ezért úgy kell tekinteni, hogy bárhol.

[ Szerkesztve ]

(#107721) iMaverick válasza beers (#107711) üzenetére


iMaverick
addikt

Azt én is! ;]

Direkt értesítő LED nincs rajta, de a felsőbb kategóriás Elephone-ok a középső gomb világítását használják ilyen célra. Hogy ez tudja-e, arról nem találtam infót... :B

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#107722) citkar válasza Prien (#107717) üzenetére


citkar
addikt

Ez jogos lenne, ha mindenki ott élne, ahol Te...de hát elég sokan élnek a te lakóhelyeden kívül is, ami vidék és mégse 800 MHz-en sugározzák a 4G-t. Kész, passz, ennyi...ezt meg kéne érteni már.

(#107723) fateless válasza #79335424 (#107720) üzenetére


fateless
veterán

Három SIM kártyát használok (bár már várom, hogy az egyik előfizut megszüntessük, ha mind a hét fő belemegy, és átjönnek a céges csomagunkba), kettő va az m1 Note-ban, a harmadik most épp egy Ulefone Be Pro-ban, így elég jól látom a kettőt párhuzamban. Van még itthon tesztre egy Viewsonic V500 és egy IUNI U3 is. jól látom a különbséget.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#107724) #79335424 válasza fateless (#107723) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezzel nem cáfoltad, amit írtam. Majd, ha lesz ilyen megkülönböztetés a lefedettségi térképeken, akkor tudunk arról vitatkozni, hogy mennyire fontos, vagy sem a B20. Addig csak ez a "nálunkisvan" az alap, ami (legalábbis nekem) kevés egy telóvásárlásnál. Utazom, fontos az LTE, mert híváshoz is netet használok, tehát nem kérdés, hogy kell. Amíg nincs hiteles, megbízható infó, addig a B20 -hiány lutri.

[ Szerkesztve ]

(#107725) fateless válasza #79335424 (#107724) üzenetére


fateless
veterán

Nem azt mondom, hogy ne vegyél B20-as telefont, nem is akarok erről lebeszélni senkit. Cáfolni sem akartalak, nincs ahhoz kedvem, hogy ilyenekbe belemenjek, ezt meghagyom másnak. Ha visszaolvasol, arról írtam, hogy kijelenteni, vidéken B20-as LTE van, fals infó. Kérlek, ne adj ki nem mondott (le nem írt) szavakat a számba.

MOD
Viszont figyelj, mert abba a hibába eshetsz, mint mások is:
Azért, mert te mobilnetet használsz telefonálásra, emiatt számodra alapvető fontosságú minden 4G hálózat elérése, nem jeleneti azt, hogy ez mindenki számára ilyen prioritású. Ahogy nekem nem létfontosságú a legszuperebb kijelző (pl az Iuni u3 és az Upefone Be Pro kijelzője között nem érzékelek kiemelkedően számottevő különbséget), elfogadom, hogy másoknak ez lehet nagyon fontos és nem mondom azt, hogy mindenkinek legyen már elég a HD felbontás, sem azt, hogy csak a QHD a kielégítő.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#107726) mobileman válasza fateless (#107723) üzenetére


mobileman
aktív tag

No lám, a Meizu m1 note is pont ugyanolyan frekis, mint az Asus Zenfone2, és mégis működik..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#107727) fateless


fateless
veterán

Két alapvető dolog a B20 4G kapcsán, amit úgy gondolom, minden józan gondolkodású fórumozó el tud fogadni:

- nincs mindenkinek az elsődleges prioritású listán a 4G 800MHz-es elérhetősége
- vidéken nem csak 800MHZ-en sugároz a Telekom és Telenor

Egy készülék ajánlásakor fontos felhívni a figyelmet arra, ha nincs B20 LTE, de mindezt nem túlhangsúlyozva, pláne nem eltorzítva ennek jelentőségét (vidéken nem lesz 4G és társai).
Feltételezem, ez mindenki számára elfogadható alapvetés a továbbiakra nézve.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#107729) citkar válasza #45553408 (#107728) üzenetére


citkar
addikt

Ezzel nem vagyunk előbbre.

"hogy az eddig le nem fedett 1000 fős lakosságszám alatti települések 38 százalékát fogja lefedni egy éven belül"

Mégis mennyi az az eddig le nem fedett?
Egy térkép kéne, hogy mindenki meg tudja nézni, ahol ő lakik, dolgozik stb. milyen frekvencián sugározzák a 4G-t...már ha számít. Én nem rokkanok bele a 3G-be sem.

Az ilyen kijelentésekről az jut eszembe mikor Pesten az állam egy mentőállomást egy év alatt négyszer költöztetett. A médiában olyan csodálatosan fogalmazták meg, hogy: Négy új mentőállomást adtunk át! Az nem volt lényeges, hogy 4-t meg is szüntettek.

[ Szerkesztve ]

(#107731) dorika87


dorika87
őstag

Üdv. A segítségeteket szeretném kérni. Egy LG G2-t szeretnék leváltani, dual sim-es készülékre.
Maradnék a hasonló paramétereknél mint a G2, viszont anyagi ráfordítás max. 60-70e.
Újonnan és használtan is érdekelne, viszont mindenképpen hazai garanciával szeretném vásárolni.

Nézegettem márkákat, mint pl. Lenovo, Honor, Xiaomi, de jobban még nem merültem bele.
A lehető legjobb ár/érték arányban lévő készüléket szeretném megvásárolni, tehát az sem baj ha netán 60ezer alatt hozzá tudnék jutni, akár használtan garanciával.

Létezik ilyen árban olyan telefon mely méltó utódja lehetne egy LG G2-nek.
Fontos, hogy 5-5,5 col között legyen a kijelzője és hasonlóan magas teljesítményű legyen az akkuja, viszont mindenképpen memória bővíthetőséggel rendelkezzen, mert sajnos a G2-mben ez az egyik hátrány, mert ezt leszámítva nagyon meg vagyok elégedve vele.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#107732) WOT-H-A-C válasza dorika87 (#107731) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Hát... Itthon ebben az árban nem nagyon kapsz kínait ami hozza a S800 teljesítményét! :( 69.000-ért találtam EP6000-et ami közel lehet hozá papíron, de én nem szívessen ajállok elefont, ugorj be a topikjába és fussad át. Amit szívessen ajállanék az a Lenovo P70, de az meg már 80K, viszont minden kritériumodnak megfelel, csak kijelző felbontásban marad el a G2 -től.Ezt leszámítva gyakorlatilag mindenben veri. Esetleg még ott van a honor 4x, de annak nincs olyan teljesítménye mint a S800-nak, és az is "csak" HD.

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#107733) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok,

Ti honnan vennétek most 2 GB-os Redmi 2-t? Fekete színű kellene, EU raktárból, ha lehet.
Xiaomiforsale-en van ~45e Ft-ért. Van ennél jobb ajánlat valahol?

Köszi...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#107734) WOT-H-A-C válasza Gabócza (#107733) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Igen, az egy jó alternatíva. Vagy honorbuy. 150$ eu ból.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#107735) Gabócza válasza WOT-H-A-C (#107734) üzenetére


Gabócza
senior tag

Köszi, megnéztem. Ha jól látom itt csak fehér van és a postázás $39, ami a xiaomiforsale-en csak 676 Ft.

A xiaomiforsale egyébként megbízható bolt? Nem találtam róla negatív véleményt a fórumban...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#107736) WOT-H-A-C válasza Gabócza (#107735) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

"A xiaomiforsale egyébként megbízható bolt? Nem találtam róla negatív véleményt a fórumban..."

Ezt én nem tudom megmondani neked... :( nekem úgy él emlékeimben, hogy igen. Viszont jobb lenne , ha a postázós topikban kérdeznéd, ott a szakik jobban képben vannak ezzel, én csak néha beleolvasok abba a topiba. :)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#107737) GIJoe


GIJoe
addikt

Igaz 4G mentes de csinos kis telefon:ZTE Nubia Z5 NX501 130$

[ Szerkesztve ]

(#107738) fateless válasza Gabócza (#107735) üzenetére


fateless
veterán

Két rendelésem volt eddig tőlük, mindkettő utánvéttel (úgy jobb volt a váltási árfolyam) és mindkettő rendben, 3 munkanap alatt megérkezett.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#107739) citkar válasza GIJoe (#107737) üzenetére


citkar
addikt

Csinos is, jó is...lenne, ha a két SIM kártyámhoz nem kéne máris kettőt venni belőle.

(#107740) #79335424 válasza fateless (#107725) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azért sztem abban egyetértünk, hogy egy okostelónál elég fontos szempont a netelértés. Epilógusként pedig itt egy abszolút élethelyzet. Tájelőadás, 5 nap, Nagyharsány (Villány mellett). Telenor, full 4G. De, ha kiapcsolom a B20 -at, akkor. még 3G sincs. A 2G meg tudjuk, hogy mire (nem) alkalmas. Ennyit a B20 szükségszerűségéről.

(#107741) citkar válasza #79335424 (#107740) üzenetére


citkar
addikt

Maradjunk annyiban, hogy nem vagyunk egyformák. Neked kell Nagyharsányban a net.

Vegyünk másik abszolút élethelyzetet. Budapesten vagyok, nem kell B20. Ha pedig elmegyek Nagyharsányban pár napig, ki fogom bírni net nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#107742) Gabócza válasza WOT-H-A-C (#107736) üzenetére


Gabócza
senior tag

WOT-H-A-C és fateless, köszönöm a válaszokat.

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#107743) #79335424 válasza citkar (#107741) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azt nem tudhatom, hogy neked mik a prioritásaid. Csak azt, hogy B20 nélkül, most 5 napig szerencsétlenkedhetnék a 2G -vel és azt, hogy Nagyharsányban is laknak emberek, akik nem csak 5 napig lennének normális net nélkül. De, örülök, hogy egyetértünk abban, hogy a user -re kell bízni a döntést, hogy akar -e teljes 4G -t, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#107744) citkar válasza #79335424 (#107743) üzenetére


citkar
addikt

Nagyharsányban 1500 ember él kb. Nekik fontos valószínűleg. Valamint minden bizonnyal létezik még hasonló település, nyilván nekik is.

Akinek fontos, azok természetesen olyan készüléket válasszanak amelyik kezeli a B20-t.

De minden készüléket elvetni, amelyik nem tudja, az hiba. Az enyém nem kezeli a B20-t, sőt 4G-t sem, mégis boldogan internetezek vele országszerte. Persze kivételek vannak, léteznek olyan helyek ahol akadozik, de emiatt nem cserélném le a készülékem.

[ Szerkesztve ]

(#107745) mathgery


mathgery
aktív tag

ezzel szemezek most. ilyen árban EU raktárból megéri? esetleg a bolttal kapcsolatban valakinek van már tapasztalata?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#107746) WOT-H-A-C válasza mathgery (#107745) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ha tényleg eu ból jön akkor igen,megéri! Egyébként fentbb linkelték a gearbest es topikot.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#107747) nyisziati


nyisziati
veterán

Meg kéne próbálni 4G lefedettségi térképet szerezni a szolgáltatóktól frekik alapján. Úgy már egyértelmű lenne a helyzet, és lakhely/munkahely/ingázási hely stb. alapján el lehet dönteni a készülékvásárlás prioritásait.

[ Szerkesztve ]

(#107748) Pítőr válasza nyisziati (#107747) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Nem hiszem, hogy érdekükben áll! Szerintem (bár nem néztem utána), ők csak olyan telefonokat árusítanak, amik tudják mind a 3 frekit. Innentől kezdve, a szolgáltatók a független kínai dual simes emberkéket nagy ívben... Én is így tennék, vedd meg a mi listánkból, akkor tuti nem fázol rá!

Egyébként egyszerű a képlet, ha valaki 4g-s telót keres -> vissza kérdés: megyeszékhelyen/Budapesten laksz, és nem bánod, hogy a lakhelyedtől 10km-re már nem tudod használni a 4g-t, ha a válsz igen, akkor vegye a 800MHz nélküli telót, ha a válsz nem, akkor vegyen 800MHz-es telót!

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#107749) janaman01


janaman01
addikt

Most olvasom a hvg n hogy az új sony telókba 6752 es proci kerül...nocsak nocsak...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#107750) GIJoe válasza janaman01 (#107749) üzenetére


GIJoe
addikt

jaja vihogok én is a sznob fanatikus antiKínaizókon. Már csak az kell hogy h az Apple belépjen az alsó árszegmensbe mondjuk egy Helio központi egységgel, végül is logikus lenne, szoftver jó, x20 tud takarékos lenni...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.