Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107401) beg válasza Graphics (#107400) üzenetére


beg
veterán

Jogos. Vagy másoljuk félre. (Vagy annyi botütés a kínai mérnökre, ahány bit az apk :D )

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#107402) matta2003 válasza b0bcat (#105725) üzenetére


matta2003
tag

Szia!

Így több mint egy hónap után tudnál írni pár sort a tapasztalataitokról? Köszi!

[ Szerkesztve ]

nem 21 éves vagyok...

(#107403) bupemko válasza bupemko (#107387) üzenetére


bupemko
senior tag

Zopo ZP330 belakás/első tapasztalatok:

1. Ami nagyon pozitív, hogy nem mókolt webshopos ROM volt rajta, mint a Jiayu F2-n, hanem gyári, így a 2015.07.02-es gyári vezeték nélküli frissítés zokszó nélkül felment és a Play Store sem tűnt el, nem voltak utána FC hegyek.
2. Lenovo K910 Vibe Z után azért kicsit komótosabb a tempó a 4x 1GHz-es mag meg az 1GB RAM azért csodákra nem képes még a kisebb felbontás ellenére sem. Ez mindennapos használatban nem nagyon nyilvánul meg, de gondolom flash-ből sem a leggyorsabb/legújabb Samsung fejlesztés került bele, ezért pl. alkalmazások telepítése/frissítése elég rendesen meg tudja fogni szegénykét.
3. Tegnap este lőttem pár közeli vakus képet, felismertem a távirányítókat rajta, nekem ennyi elég. Most elég borús az idő kinn, majd ebédidőben kinézek és lövök még pár képet.
4. Eset Security nem talált gyanús szoftvert, mindent el tudtam távolítani gond/root nélkül, ami nem tetszett. Gyári launcher elég fapad, ha asszonynak nem elég, akkor megy majd fel rá Nova.

(#107404) b0bcat válasza matta2003 (#107402) üzenetére


b0bcat
addikt

Eddig mindössze két szoftveres probléma merült fel: nem engedi kicserélni a háttérképet, csak "élőre" (túl kevés memóriára hivatkozik, ha egy normál képet vagy fotót akarunk beállítani :F), illetve most a napokban elkezdett leállogatni a Play Áruház. Ez utóbbinak lehet az az oka, hogy a lányom mindenfélét fel- iletve letelepítget, úgyhogy nemsokára lesz egy reset. ;)

Ezen kívül nem jött elő semmilyen hiba. :N

@bupemko:

Látszik, hogy nem mindegy, mihez méred egy proci teljesítményét. ;) Most fogok írni blogbejegyzést az ilyen procival szerelt Cubot X12-ről, és agyon fogom dicsérni. :D A Snapi S4-hez képest egyáltalán nem lassú az MT6735M. :N

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#107405) Viktor0610 válasza b0bcat (#107404) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Ez utóbbinak lehet az az oka, hogy a lányom mindenfélét fel- iletve letelepítget"
A kevés memória hibának is ez az okozója szerintem. :)

Samsung Galaxy A54

(#107406) b0bcat válasza Viktor0610 (#107405) üzenetére


b0bcat
addikt

Az ő telefonja. Azt csinál vele, amit akar. :) Tapasztalja csak ki! ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#107407) beg


beg
veterán

Op2 is furán váltja a dollárt köszönhetően a dübörgő áfának és az artisjusnak.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#107408) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata, hogy a Zopomobile EU warehouse-ból mennyiért szállít? A 3X-et néztem, ahol nem volt feltüntetve, viszont a 999 esetében külön megjegyzik,hogy 'Free shipping'. :R

(#107409) KTU válasza motoflug (#107408) üzenetére


KTU
addikt

Ilyenkor azért nem árt belinkelni,hogy pontosan tudjuk melyik :U
és ez is EU-s

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#107410) motoflug válasza KTU (#107409) üzenetére


motoflug
őstag

Mea culpa, gőzöm nem volt, hogy ennyi 'hivatalos' (?) zopo shop van. Ez volt egyébként, és egy kommentben találtam meg az EUs postaköltséget: 38usd.
Már csak az a kérdés, hogy a 3X-nél jobb beruházás-e egy Speed 7 plus.

(#107411) #79335424 válasza motoflug (#107408) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak szólok, hogy a "hivatalos" Zopomobile.eu megszűnt. Ha kell, akkor megkeresem és linkelem a gyár "sajnálkozó" levelét. Ha nem kell Lolli és nem akarod dúlni, akkor a 3X sztem jó teló. A gyári töltője az kuka.

[ Szerkesztve ]

(#107412) motoflug válasza #79335424 (#107411) üzenetére


motoflug
őstag

Ha a zopomobileshop korrekt, akkor nekem az oké lenne. Inkább a készülékekben nem vagyok annyira biztos.

(#107413) b0bcat


b0bcat
addikt

Elkészült a blogbejegyzésem a Cubot X12-ről. :)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#107414) #79335424 válasza motoflug (#107412) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én csak a 3X -ről tudok nyilatkozni.
Kontra:
-A Sony modul ellenére a kamera nem erőssége.
-Sztem a GPU gyengébb, mint a 67XX -ekben a 760 -as Mali.
-Nem vészesen, de melegszik
Pro:
-RAM -ból sosem fogy ki.
-Root nélkül is korlátlanul használható a mikroSD
-Jó a modem és a wifi.

(#107415) KTU válasza motoflug (#107410) üzenetére


KTU
addikt

A specifikációk alapján én a Speed 7 plus-t venném.
6753 van benne, de ez nem a "butább" mint akár az előbb említett X12-be, vagy amit hétvégén rendeltem Siswoo A4+ -ba raknak,
mondjuk az ár is más kategória :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#107416) GIJoe válasza b0bcat (#107413) üzenetére


GIJoe
addikt

A Banggoodnál 85$ért több mint korrekt...

[ Szerkesztve ]

(#107417) b0bcat válasza GIJoe (#107416) üzenetére


b0bcat
addikt

Aki ennyiért megcsípi, az nagyon jól jár. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#107418) GIJoe válasza b0bcat (#107417) üzenetére


GIJoe
addikt

Pláne ha lehetne még venni vmi nagyobb akkut, perverz módon...
Üzemidő az egyik perverzióm :)

(#107419) b0bcat válasza GIJoe (#107418) üzenetére


b0bcat
addikt

Olvastad a blogbejegyzésemet? Durván hosszú a készülék üzemideje ezzel az akkuval is! :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#107420) motoflug válasza #79335424 (#107414) üzenetére


motoflug
őstag

& KTU: Köszönöm,gyorsan megnéztem egy-két tesztet, kb. hozza az S4 szintjét azok alapján + van 60fps is, ami valamiért nagy vágyam. A speed 7 plusra nem tudom várjak-e, mire lesz elég felhasználói visszajelzés, az jó 'sok' idő.
Egyébként, csak irányvonalként: Mennyit gurít jelenleg Antutuban?

[ Szerkesztve ]

(#107421) #79335424 válasza motoflug (#107420) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha a 60fps videórögzítésre gondolsz, akkor úgy fogalmaznék, hogy "vanocska". Az alap probléma sztem az, hogy videórögzítés esetén a Mediatek nem enged hozzáférést a GPU -hoz. Ezért eddig csak a gyári kamera alkalmazással tudtam 60fps -t készíteni. Ez viszont egyetlen beállítással tudja. 1080p -ben. Az új Cinema FV5 pro -val 720p -ben 50fps -t sikerült összehoznom, de többet nem. Az 1080p -vel az a gondom, hogy nagyon sok fény kell neki és a lejátszása/vágása is (számomra) fölösleges plusz erőforrást igényel. Egy 720p gyengébb fényviszonyok esetén is használható és egy gyengébb lejátszón sem lesz slideshow.

(#107422) include777


include777
aktív tag

Üdv !
Nagyon durva hibát találtak az Androidban

keep calm and learn powershell

(#107423) kmarci25


kmarci25
veterán

Melyik készüléket ajánljátok 150$-ig (mindennel együtt szeretném, ha 60 ezerből meglenne) ezekkel a kritériumokkal?
- max. 5"
- 2 GB RAM, 16 GB ROM
- dual SIM (nyilván dual standby)
- stabil GPS
- mindkét kártyám vodafone-os, úgyhogy jó lenne ha működne a voda 4G-je
- SD bővíthetőség nagy előny, de nem feltétlen kell, ha van van legalább 16 GB ROM
- Android 4.4 (talán halvány remény az 5-re), OTA frissítések (nem szeretnék flash-elni)
- kamera: mobilok között az elmegy kategória (most egy inew v3 van nálam, számomra az tökéletesen megfelel, ennél lejjebb is mehet a minőség)

Létezik ilyesmi? (Az inew kezd furán viselkedni és a típushiba - elváló kijelző - is úgy látom közeledik, úgyhogy nézelődök, de kb. 1,5 éve nem követem aktívan, hogy mi most a jó vétel.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#107424) WOT-H-A-C válasza beg (#107407) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ha 1+2 ről van szó, akkor már nem kell off-ba tenni!! :) Dual standby!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#107425) #79335424 válasza motoflug (#107420) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocsi, az Antutu kimaradt! Az előbb telepítettem. A belakott rendszeren 39821 -et produkált. Frissen 45000 körül gurít.

[ Szerkesztve ]

(#107426) robi1979


robi1979
aktív tag

Mi van akkor ha Comebuy-ról (európai raktárról ahonnan 3-7 napot írnak postára de 07.22óta a DHL tracking státusza semmit sem változott) rendeltem egy telefont, Paypallal kifizettem, már úton van DHL-el, de meggondoltam magam - mert mondjuk közben megtetszett egy másik készülék - és nem veszem át? A Paypal vissza adja a pénzem vagy ilyenkor mi van?

[ Szerkesztve ]

(#107427) gyűrű válasza kmarci25 (#107423) üzenetére


gyűrű
addikt

Van bizony... Az aláírásomban. Az alife mindent tud amit írtál, a gps-e és a fényképezője pedig még jobb is mint sok másik kínaié..

(#107428) kmarci25 válasza gyűrű (#107427) üzenetére


kmarci25
veterán

Tetszik ez is. Köszi! Néztem még a comebuy német raktárból a ZTE Blade S6-ot, ami ugyan klón, de tetszik és most -30 euró, és az Elephone P8000-et is, csak az nagyobb már...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#107429) eszementális


eszementális
tag

Sziasztok!
Van egy doogee dg 700-as teló ami nem akar bekapcsolni, olyan mintha egyik pillanatról a másikra nem reagált volna a gomb. kiszedtük az aksit és most nem tudjuk bekapcsolni! Ma jött meg a banggood eu raktárjáról!

[ Szerkesztve ]

(#107430) trebrona válasza kmarci25 (#107428) üzenetére


trebrona
nagyúr

Blade S6 miért lenne klón? :U

(#107429) eszementális:
nincs leragasztva az aksi véletlen?

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#107431) beg válasza WOT-H-A-C (#107424) üzenetére


beg
veterán

Tényleg, megszokás hatalma :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#107432) TaaT válasza trebrona (#107430) üzenetére


TaaT
veterán

Szerintem a designra gondol. :)

Give them hell Ukraine!

(#107433) trebrona válasza TaaT (#107432) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ja értem, pedig nincsenek rajta "fugák". :DD

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#107434) KTU válasza gyűrű (#107427) üzenetére


KTU
addikt

Sajnos ebből a 3db képből sem, az jön le hogy
"a fényképezője pedig még jobb is mint sok másik kínaié.."
:U

Ami ezt tudja Coolpad F1, ZTE V5
sajnos már nem lehet kapni újban egyiket sem,
ezekről biztos tudom hogy jó képeket lőnek, lehet van más telefon is,
majd kiegészítik a fórumtársak,

a Blackview Alife S1 nem hozza ezt a szintet.

Ne vezessük már félre a fórumozókat, mert csalódás lesz belőle.
:)

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#107435) WOT-H-A-C válasza beg (#107431) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ha az europai verzio tudni fogja a b20 at is akkor eleg jo vetel is lehet. :)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#107436) buca84 válasza KTU (#107434) üzenetére


buca84
őstag

Szerintem képeket lehet vele készíteni.

(#107437) eszementális válasza eszementális (#107429) üzenetére


eszementális
tag

Van valakinek bármilyen ötlete?

(#107438) Viktor0610 válasza eszementális (#107429) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tedd fel töltőre 2-3 órára, utána próbáld meg bekapcsolni. :)

Samsung Galaxy A54

(#107439) kmarci25


kmarci25
veterán

Igen, a design miatt klón a Blade S6 (nem mintha zavarna...) Szerintem azok nem rossz képek, legalábbis az én mércémmel mérve.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#107440) gyűrű válasza KTU (#107434) üzenetére


gyűrű
addikt

Te biztos ezt is jobban tudod. Senkit sem vezetek félre, nem ajánlanám ha nem lenne jó , a google a barátod (már ha még a barátod ) , vele keress rá milyen képeket csinál a telefon..Csak neked nem ajánlom. Már nem először trollkodod le. Nem kell nekem válaszolnod. :K

(#107441) ekrisztian válasza eszementális (#107429) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Mérd meg az akkut.
Reagál a töltésre?
Ha mind ez nem ok, akkor reklamáció.

(#107442) L.C.S.


L.C.S.
tag

vélemény erről a masinériáról?

[link]

review videó:

[link]

(#107443) ekrisztian válasza KTU (#107434) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Ne trollkodjál :)

Kinek mi a jó? Ez is folyton előkerül mindig.Én már unom is egy kicsit... :D
Coolpad meg a Jiayum meg a Thl is nekem megfelelő képet készít.Sötétben egyik se.De akkor meg ki fényképez?
Amúgy meg a fényképészt hívom :)
Na nem mindig :P
Ja és most már, hogy van gps egerem a navigáció sem gond :D
Ez a Doogee Dg550 amit öcsémtől örökőltem, se erős gps fronton.Kamerát meg nem is néztem.
Coolpad meg nagyon jó gps-ben a többihez képest.
:R

(#107444) diegho


diegho
nagyúr

Az Elephone P8000 is egész jónak tűnik.

(#107445) nyisziati válasza ekrisztian (#107443) üzenetére


nyisziati
veterán

"Kinek mi a jó? Ez is folyton előkerül mindig.Én már unom is egy kicsit"
Ja. Én már nagyon. Közepes képeket készít mindegyik, kis különbségekkel, kivéve az elfogadhatatlanokat. ;)
De ma már olyannal csak elvétve találkozni. A többség teljesen elfogadható képeket készít. Csak nem kell túlhájpolni a minőséget és minden oké.

Közben még eszembe jutott, hogy az általam látott első kamerás mobilt, egy kettényitható Samsungot egy ismerős házaspár vett 2001-ben. 150.000-ért, részletre (akkoriban kb. 40.000-et kerestem havonta). VGA felbontással (640*400). A belső, kb. két collos képernyőn nézegettük a macskás képeket, azon még éppen nem látszottak a pixelek. :DDD
Tiszta élvezet volt. (szarkazmus!)

Na most ehhez képest ma... És vegyük hozzá az árkülönbözetet is. Meg a fizetési viszonylatot. Nem olyan rossz a helyzet, sőt. Csak a DSLR minőséget nem szabad idekeverni, és minden a helyére kerül. ;)

(#107446) eszementális válasza ekrisztian (#107441) üzenetére


eszementális
tag

Töltést veszi, 4,27 V-ot mértem!

(#107447) GIJoe


GIJoe
addikt

Szépen bővül az alsó kategória sokunk örömére.
Holnap a Meizu M2 napja lesz...
(Tippem:5" JDI,MTK6735M, Omnivision sensorokkal)

(#107448) Graphics válasza GIJoe (#107447) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ennél picit többre számítottam, az a SoC elég harmatos, főképp, hogy csak 1.0GHz-es...

Picit megerőltethették volna magukat, már az M2 Note is inkább egy profitmaximalizált cuccnak tűnik.

Ja, már látom ezt te tippelted.. :D Hát szerintem MT6735M kizárt., sima inkább

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#107449) ekrisztian válasza eszementális (#107446) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Sok próbálgatásra nincs mód.
Pc usb-n fel ismeri-e? Ha esetleg egy flashtools-t rá szeretnél engedni.
Még a recovery piszkálgatást ajánlanám, de hogy az beugorjon, kellene valami életjelet adnia.
Szerintem gyorsan frissen gariztasd le.
:R

(#107450) eszementális válasza ekrisztian (#107449) üzenetére


eszementális
tag

Az lesz ma egy ismerős megírja a panaszlevelet csak mire én elküldöm a telót meg ők küldenek valamit az egyörökkévalóság lesz (gondolom így münködik)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.