Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107501) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Egy nőnek vásárolnék max. kb 30 ezer ft-ig dual-sim-es max. 4,5" kijelzős telefont lehetőleg fehér színben. Nagy elvárások nincsenek a készülékkel szemben, csak ne legyen használhatatlanul lassú és azért megbízhatóan üzemeljen napi egy töltéssel. Van valami best buy ajánlatotok erre a célra? Itthon kapható vagy külföldről rendelhető is szóba jöhet. Köszi!

(#107502) Graphics válasza didros (#107501) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem nagyon van.

Picit várakozó álláspont:

Honor 4A / de ez méretben nagy lesz neki
Meizu M2 lehet az esélyes esetleg.

Vagy kintről nevesincs "márkák"

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#107503) GIJoe válasza didros (#107501) üzenetére


GIJoe
addikt

Esetleg ő: Lenovo A328 (itthonról)

[ Szerkesztve ]

(#107504) Graphics válasza GIJoe (#107503) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor már inkább A328 :D

A Huawei elég harmatos azzal a kétmagossal...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#107505) akos727


akos727
senior tag

MT 6752 és 6753-mas telefonok mit produkálnak zene téren? Hozzák a jobban ismert márkák szintjét?

(#107506) Vanek25 válasza bupemko (#107479) üzenetére


Vanek25
tag

csak onnan, hogy eddig bnőnek Inew V3 volt, azt nagyon szerette. Sokat fotozik, szereti a péklapát telefonokat, sok baj meg nem volt a készülékkel. De ha van jó-jobb kamerás telefon, olcsóbban, akkor szivesen várom az ötleteket

(#107507) myk74 válasza didros (#107501) üzenetére


myk74
senior tag

4.7 coll a Zopo zp700 ha belefér.
Asszonynak ilyen van, szereti, megy rendesen.

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#107508) b0bcat válasza didros (#107501) üzenetére


b0bcat
addikt

A Breeze-t tudom ajánlani. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#107509) myk74 válasza b0bcat (#107508) üzenetére


myk74
senior tag

Uhh ez nagyon jónak tűnik ennyiért. :)

Nincs kéz Nincs csoki!

(#107510) Linda1 válasza didros (#107501) üzenetére


Linda1
aktív tag

Az ipon.hu- n a fekete Lenovo 328-s, most 26836 ft.

(#107511) Graphics válasza Linda1 (#107510) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Annyiért teljesen baráti :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#107512) Linda1 válasza Graphics (#107511) üzenetére


Linda1
aktív tag

Én is 27k vettem márciusban, semmi gondom vele, még elég lesz egy ideig.

(#107513) b0bcat válasza myk74 (#107509) üzenetére


b0bcat
addikt

Tényleg jó. :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#107514) cotag


cotag
senior tag

Valaki aki otthon van ebben, leírna melyik készülékek azok amik "dual active"-ok???

(#107515) Zeki válasza cotag (#107514) üzenetére


Zeki
nagyúr

A topik összefoglalóban van fent, ha lenyitod:
7. kategória- duál aktív készülékek:
- Huawei P7 L00
- Honor 6 H60-L02
- Honor 6 H60-L12
- Lenovo Vibe Z k910ss/e (kifutott)
- Lenovo Vibe X2-CU-> Csak az X2-CU típus dual aktív
- Asus Zenfone 2 550ML
- Asus Zenfone 2 551ML

(#107516) egykettő válasza akos727 (#107505) üzenetére


egykettő
aktív tag

Szerintem simán.

(#107517) cotag válasza Zeki (#107515) üzenetére


cotag
senior tag

Honor 7.....
Ebből melyik verzió lenne nálunk jó?[link]

[ Szerkesztve ]

(#107518) Zeki válasza cotag (#107517) üzenetére


Zeki
nagyúr

Amelyik dual sim full active, az a dual active. De egyiknél sem látom a hazai 4G frekik támogatását.

(#107519) cotag válasza Zeki (#107518) üzenetére


cotag
senior tag

Köszönöm, kár értük.

(#107520) TaaT válasza Zeki (#107518) üzenetére


TaaT
veterán

A 3G hány megabitet tud idehaza? :)

Give them hell Ukraine!

(#107521) Zeki válasza TaaT (#107520) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tudja a fene. Nem érdekel. A 4G stabilabb, gyorsabb a válaszidő, és jobb lesz a lefedettsége mint a 3G-nek.
Már vannak helyek ahol csak 2G meg 4G van.

(#107522) whatnot


whatnot
őstag

Megelégeltem a Redmi 1s bénázását mobilnet terén, ezért hasonló tudású, ám megbízhatóbb készüléket keresek.
Sajnos van egy igen erősen korlátozó feltétel: csak mini-sim jöhet szóba.
Ill. a redmi miatt erősen megcsappant a kísérletező kedvem a kínai telefonokkal kapcsolatban, de ha meggyőztök... :)

Szóval az igények:
- dual mini-sim
- stabil mobilnet
- stabil headset kezelés (ahogy fenn írtam)
- stabil GPS
- elfogadható sebesség (ne akadozzon sokat) - feltételezem, hogy elég egy 2magos, 1gb-os készülék kb.
- 3-4 alkalmazás párhuzamos futása (zenelejátszó, böngésző, 9gag app)
- google app-ok jól működjenek (calendar widget, drive, mail, maps)

Kijelző méret: 4-5" között, lehetőleg kisebb, mert gyakran vágom zsebre.
Filmnézés, játékok abszolút nem érdekelnek.

Eddig az LG L90-en kívül nemigen találtam nem kínai telefont, ami megfelel a célnak. Samsung telefonok gyakorlatilag mind micro-sim-esek.

Előre is köszönöm a tippeket!

(#107523) beg válasza whatnot (#107522) üzenetére


beg
veterán

A mini SIM miért feltétel?

Árban mire gondoltál? (Nettó)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#107524) whatnot válasza beg (#107523) üzenetére


whatnot
őstag

Mert az egyik sim kártya céges és nem szabdalnám.
Nettó? Mondjuk 40e, max. 50e.

(#107525) alexw801 válasza whatnot (#107524) üzenetére


alexw801
senior tag

Ingyenesen cserélik a SIM-et. Dominót, cégest, stb., mindet.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#107526) Viktor0610 válasza alexw801 (#107525) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, csak a cégek sok esetben nem adják meg a cseréhez szükséges adatokat/engedélyeket... :((

Samsung Galaxy A54

(#107527) palimre


palimre
csendes tag

Sziasztok, megint valami egyszerűt nem találok a Lenovo telefonomon. Ha egy olyan számot hívok, ami kódok beütésével kéri a vezérlést, akkor a hagyományos telefonon egyszerű volt. Például a hangposta kérte, hogy az üzenet meghallgatásához nyomjam meg az 1-es gombot, hát megnyomtam.
Most az Android alatt több gombnyomás, míg eljutok egyáltalán hívás közben a számjegyekig, és a hívott nem érzékeli a gomb megnyomását. Segítsetek, hogyan tudom ezt megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#107528) bupemko válasza palimre (#107527) üzenetére


bupemko
senior tag

Valamit nem jól csinálsz, hívás közben egy gombnyomásra a dialpad elő kell, hogy jöjjön. Nem az Android billentyűzetet próbálod esetleg előcsalni? Neked nem az kell ilyenkor.

(#107529) palimre válasza bupemko (#107528) üzenetére


palimre
csendes tag

"Valamit nem jól csinálsz,"

Ez egész biztos. Ezért írtam. Azt az egy gombnyomást keresem. Hol van?

Persze, hogy az Android billentyűzetet szeretném vele előcsalni.

[ Szerkesztve ]

(#107530) rjg válasza palimre (#107529) üzenetére


rjg
őstag

Miközben vonalban vagy, a kijelzőn meg fog jelenni egy tárcsázó / billentyűzet szöveg vagy ikon. Ha ahhoz hozzáérsz, bejön a számbillentyű és tudsz tone üzemmódban IVR-on, Call Centeren belül menüket választani. Ha erre gondoltál, mert nem volt teljesen egyértelmű, mire gondolsz.

Szerk: látom szerkesztetted; milyen Android billentyűzetre gondolsz? Mit akarsz csinálni, miközben vonalban vagy?

[ Szerkesztve ]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#107531) palimre válasza rjg (#107530) üzenetére


palimre
csendes tag

Semmi különöset, csak megadni azt a kódot, amit jelen esetben a hangposta fiók kér. Mondjuk a meghallgatott üzenet törlését, ami az 5-ös gomb.

(#107532) palimre válasza rjg (#107530) üzenetére


palimre
csendes tag

Kösz, megvan. Nem tudtam, hogy a "tárcsázót" kell választanom. Ezzel sikerült is megadni a kódot, és törölni a meghallgatott üzeneteket.

(#107533) Graphics válasza palimre (#107531) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kérdés melyik Lenovo, melyik Vibe rendszer.

Nekem P70 van, ott középen a Tárcsázóra kell böknöm

,Ja pont megoldódott , próbálkozni kell :))

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#107534) rjg válasza palimre (#107532) üzenetére


rjg
őstag

Nincs mit ;)

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#107535) nimfas válasza Graphics (#107533) üzenetére


nimfas
addikt

Na... akkor ha már P70.... Nekem olyat csinál, hogy hiába vagyok wifi közelben, nem kapcsolódik automatán fel valamiért, azt csinálom, hogy lehúzom az állapotsort fentről. Látom hogy villog a WLAN ikon, rányomok, ekkor kikapcsol, rányomok mégegyszer akkor visszakapcsol és egyből kapcsolódik a már mentett WLAN-hoz....

Ez mitől lehet? Csak mert rohadt idegesítő, ha nem veszem észre akkor az adatforgalmat használja feleslegesen.... :W Valahol találtam olyan beállítást, hogy energiatakarék szempontból lekapcsolja-e a WLAN-t ezt kikapcsoltam, hogy NE... de sajnos nem segített....

Másik bajom, hogy néha hívás végén mikor elveszem a fülemtől a telefont baszik visszakapcsolni a képernyőt, meg kell nyomjak egy fizikai gombot, mert nem tudom letenni a telefont....

Előre is köszönöm a segítséget, a telefonon a legújabb gyári frissítés van fent amit automatán leszedett...

(#107536) whatnot válasza alexw801 (#107525) üzenetére


whatnot
őstag

Nem szívesen bonyolódnék bele a cég adminisztratív útvesztőibe. Meg tuti, hogy kell hozzá vagy 5 jóváhagyás és vagy elhasal egy helyen, vagy hónapokig ott fog állni, mert az adott jóváhagyónak nincs kedve foglalkozni a témával. És némileg igaza is lenne, eléggé alacsony prioritású dologról van szó.

LG L90-en kívül akkor nincs ötlet?

(#107537) zizol válasza nimfas (#107535) üzenetére


zizol
aktív tag

"Nekem olyat csinál, hogy hiába vagyok wifi közelben, nem kapcsolódik automatán fel valamiért"
Nem volt p70-em, de nincs azon intelligens helyszín funkció? Lehet, hogy az van bekapcsolva.
Az én lenovomon van ilyen, és az valami olyat csinál, hogy nem keresi állandóan a wifi jelet, gondolom energia takarékosság miatt, hanem ha látja, hogy mondjuk otthon vagy vagy munkahelyen tartozkodsz, akkor kapcsolja csak be a wifit. A pontos működését nem ismerem mert nem használom (sőt a wifit se nagyon).

Üdv, zizol

(#107538) ben-ga


ben-ga
tag

(#107540) ben-ga válasza #45553408 (#107539) üzenetére


ben-ga
tag

köszi, ez vodás, de nem egyforma méret és nem tudom a cserét kipróbálni :(

(#107542) Upo válasza whatnot (#107536) üzenetére


Upo
addikt

Én a helyedben simán megpróbálnám bevinni a szolgáltatóhoz hogy cserélje mert dobálja a térerőt (vagy valami hasonló dumával), lehet hogy simán kicserélik papírhegyek nélkül, az új simek meg már kitörősek, most is tudod használni, ha meg microsimesbe kell akkor kitöröd és elteszed a keretet, ha megint nagyobb kell akkor visszapattintod.
Nekem is volt hogy kötözködtek, meg fizettetni is akartak kártyacserét, elmentem, másik napon visszamentem egy másik hölgyhöz és simán kicserélte.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#107543) ottobacsi


ottobacsi
tag

(#107544) RVR400 válasza Upo (#107542) üzenetére


RVR400
veterán

Valamivel igazolnod kell, hogy az a SIM-kártya Hozzád tartozik, tehát, ha céges, akkor hiába mutogatod a személyidet, mivel nem bemondásra megy a dolog (ugye találok egy telefont, de PIN-kódos a SIM benne, így kérek egy másik SIM-et, és használom én azt a számot tovább?). Ergo egy meghatalmazás kell, és a biztonsági kódot sem árt tudni. Bár ez pótolható 700 Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

(#107546) whatnot válasza Upo (#107542) üzenetére


whatnot
őstag

Nem egészen értem, hogy a telefonról vagy a simről beszélsz-e.
A mobilnetet a készülék dobálja. Van régebbről egy Motorola Defy+, azon is látni, hogy váltogat a protokollok között, de lekezeli.
Azt látni, hogy H+ van, majd vált 3G-re, majd vissza H+, mindkét telefonon (bár Defy+ esetén azt hiszem csak simán H van). Csak míg ezt a Defy+ gond nélkül, gyorsan kezeli, a Redmi 1s-nek ez sokszor gondot okoz és akár percekig nem tud visszacsatlakozni rendesen.

Ami pedig a SIM kártyát illeti: a céges kártyát nincs jogom akármilyen trükkel is lecserélni úgy, hogy kihagyom a cég jóváhagyását.

(#107547) alexw801 válasza Upo (#107542) üzenetére


alexw801
senior tag

A Domino (adat) SIM cserét telefonon vagy neten rendeltem, már nem emlékszem, másnap futár hozta ingyenesen.
A céges SIM-et csak a kapcsolattartó (IT adminisztrátor) tudta cseréltetni, de szintén díjmentesen.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#107548) banderasz77 válasza b0bcat (#107417) üzenetére


banderasz77
addikt

Sőt, ha banggood appal első rendelés, még lejön 10%....
Rendeltem is egyet, csak jobb, mint a T6S....

(#107549) XenHai


XenHai
senior tag

A lenovo P1 és P1 PRO-ról van valami infó ?
KB mikorra várható?

(#107550) Old Gyfland


Old Gyfland
tag

Srácok, egy kis segítség kellene.
Leejtettem a telefonomat (Jiayu S3), eltört a kijelző, nem reagál semmire. Kikapcsolni is csak úgy tudtam, hogy kivettem az aksit. A kérdésem az, hogy van-e valamilyen trükk, hogy PC-re dugva lementsem a rajta lévő dolgokat. Előre is köszönöm a segítséget, akár privátban is.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.