Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91801) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Alldocube iPlay 50 mini Prota fóliat ki honnan rendelt?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#91802) Mike


Mike
veterán

Sziasztok, épp most frissített a Lenovom. Az alsó szürke csíkot nem lehet valahogy kikapcsolni? Ha nem lehet, akkor változtatni hogy milyen appok legyenek rajta, és a színe ne szürke legyen, hanem fekete?

Lenovo tab m9

[ Szerkesztve ]

(#91803) vacs válasza Graphics (#91801) üzenetére


vacs
veterán

Aliexpress.

Mike:
pár napja volt már téma.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#91804) Mike válasza vacs (#91803) üzenetére


Mike
veterán

Aha, olvastam, nincs ilyen opció, lehet mert magyar a menü?

(#91805) gyulaszu válasza Graphics (#91801) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Ami van rajta miért nem jó?

gyulaszu

(#91806) Graphics válasza gyulaszu (#91805) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem egy nagy felirat van rajta, de lehet hogy le lehet húzni?

Szerk. Nincs alatta semmi.

Nem szóltam... Benéztem, viszont így kell másik, mert ezt felszedtem félig... :W :DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#91807) gyulaszu válasza Graphics (#91806) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Az csak a védőfólia védő fólia volt :C
A kamera körül látod hogy van rajta rendes :R

gyulaszu

(#91808) Graphics válasza gyulaszu (#91807) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egybe jött vele.. ezért benaztam...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#91809) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

Egyébként nekem is úgy tűnik, hogy a Mini Pro-n nincs fólia.
A sima Minin volt.
Én is rendeltem hozzá kijelzővédőt, pénteken jött meg de még nem volt időm felrakni.

Elfogadom a sütiket.

(#91810) olle válasza gyulaszu (#91799) üzenetére


olle
senior tag

Nem semmit. Doglott aksival kabelrol nem kene mennie?

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#91811) Graphics válasza Dr.NX (#91809) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van rajta.

Hacsak nem rántottad le az elején, mint én majdnem :DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#91812) Beni2360 válasza borbar (#91797) üzenetére


Beni2360
félisten

Ilyen opciót nem találok. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#91813) Dr.NX válasza Beni2360 (#91812) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ezt találtam:
https://forums.androidcentral.com/threads/can-i-disable-this-new-taskbar-in-android-13.1059965/
DeepL fordítás, mert lusta vagyok:
ha megérinti és lenyomva tartja a taskbar oldalán lévő üres helyet, akkor el kell rejtenie, majd ismét megérinti és lenyomva tartja a kezdősávon, hogy ismét megjelenjen. A kezdőképernyőn lévő alkalmazásikonok be- és kihúzásával is testre szabhatja, és ahogy valaki más is jelentette, az összes alkalmazásikon eltávolítása és a "Kezdőlap beállításai" menüpontban a "Minden alkalmazás listájának megjelenítése a feladatsávban" kikapcsolása szintén elrejtheti, kivéve a kezdőképernyőn.

Elfogadom a sütiket.

(#91814) Mike válasza Graphics (#91811) üzenetére


Mike
veterán

Már kezdem megszokni. Kiraktam rá azokat amiket szoktam használni, kényelmesen lehet váltogatni az appok között. Csak a színét lehetne megváltoztatni, ocsmány ez a szürke

(#91815) Beni2360 válasza Dr.NX (#91813) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát én feladtam ne tudtam kikapcsolni, kiraktam én is a szokott appokat és át tértem a legyintesi módra.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#91816) bedvóter


bedvóter
tag

Sziasztok !
Remélem, jó helyre írok.
Android 6-os GPS készülék belső tárhelyéhez hogyan férek hozzá PC-n ?
(4.4.2 esetén működött a dolog)
Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#91817) bedvóter válasza bedvóter (#91816) üzenetére


bedvóter
tag

Megoldódott.

(#91818) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

Alldocube iPlay 50 Mini Lite
75 USD, de ez már tényleg elég lájtos.
8", 1280*800, 4/64GB, Allwinner (8x A55 mag), 4000 mAh akksi.
Elvileg ez is Widevine L1, de szinte biztos, hogy a Netflix itt sem HD.

Elfogadom a sütiket.

(#91819) Graphics válasza Dr.NX (#91818) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bezzeg a vaku odafért.

Amúgy ez már tényleg lite... A sima mini még oké, a Pro meg hát lelép mindent.
Az UniSoc-ot se kedvelem, de inkább az, mint egy Allwinner...

Én most már 3-4 napja használom munkára, adminisztrációra.
Egy-két bosszantó dologba futottam bele, de lehet csak más felület megszokása és még nem találtam meg itt a gyógymódot, de nekem nagyon bejött..

Szóvá is tettem valahol, hogy a MA!-n nem nagyon cikkeznek ilyen cuccokról, csak a hányinger ulefone-t nyomatják valamiért :(

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#91820) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Másik kérdés, Alldocube iPlay 50 mini pro kapcsán.
Felül az értesítési sávot kêt lépcsőben kell lehuzni, hogy a fényerőt tudjam szabályozni, ezt lehet valahol változtatni?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#91821) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok!
Filmezésre milyen használt tabletet ajánlotok? Androidosat vagy windows rendszerűt? Milyen kijelzőt? Jó a sima TFT is vagy mindenképp Amoled?

(#91822) Dr.NX válasza mickemoto (#91821) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Filmnézésre Androidból nagyobb a választék.
OLED nyilván jobb, bár egyes modelleknél előfordulhat vibrálás alacsony fényerőnél (PWM), van aki erre érzékenyebb.
Az összefoglalót nézd át, ha még nem tetted volna.

Elfogadom a sütiket.

(#91823) erahurka válasza Dr.NX (#91822) üzenetére


erahurka
félisten

Ha a streaming is fontos, akkor az Android szerintem jobb választás mert szinte minden szolgáltatáshoz van natív app.

(#91824) jobbacsabba


jobbacsabba
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék tabletet venni, elsősorban film, net&YT, egyszerűbb játékok. Legalább 10" és legyen jack csatlakozó. Használt is szóba jöhet, itthon venném és kb. 50k-t szánnék rá, persze ha épp van kicsivel többért jó ajánlat akkor az is érdekel.

Köszi előre is a válaszokat!

(#91825) cidalain válasza jobbacsabba (#91824) üzenetére


cidalain
veterán

Újonnan semmi értelmes itthonról ennyiért. Használtan esetleg Realme pad 4 GB rammal, ha éppen van eladó.

Kintről viszont értelmes áron vehető új Alldocube iPlay 50 Pro. G99 soc, 8 GB ram. 150 USD körül, vagy olcsóbban ha van éppen kupon. Geekbuying, vagy Banggood, általában van EU raktáron (így semmi extra költség, és a szállítás is kb 1 hét csak)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#91826) jobbacsabba válasza cidalain (#91825) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Köszi a választ. Ha új kellene, mennyi lenne egy ilyen semmi extra tab ami vállalható és mondjuk nincs az ajánlottak között?

(#91827) cidalain válasza jobbacsabba (#91826) üzenetére


cidalain
veterán

kintről a már említett iPlay 50 pro.
itthonról meg jó szívvel csak azok ajánlhatók, amik az össze foglalóban vannak, a 4 GB ram-os gépek nem lesznek meg újonnan 75 alatt. ennyi meg azért kell egy normális, problémamentes működéshez.
Realme, Lenovo G80 rendszerchipet használ, annál az iPlay Pro G99-e sokkal jobb nem beszélve a 8GB ramról. Redmi Pad jöhetne szóba, de a ram ott is kevesebb, cserébe jóval drágább.

Akárhogy is nézem, ha jó ár-érték arányt szeretnél, akkor az iPlay 50 Pro kell neked.
50-60 között itthonról ehhez képest vállalhatatlan van csak. Ugyanez a teljesítmény még 100-ból sem jön ki itthon.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#91828) Beni2360 válasza jobbacsabba (#91826) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem az iplay 50 mini 8" mellett van egy Lenovo m9 9" tabom igaz csak HD de használatban köröket vér az iplay-ra. Néz utána.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#91829) Dr.NX válasza Beni2360 (#91828) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ezt kifejtenéd bővebben, hogy mit jelent a köröket ráverés ebben az esetben?

Elfogadom a sütiket.

(#91830) Beni2360 válasza Dr.NX (#91829) üzenetére


Beni2360
félisten

Majd össze írom és beteszem. Most nem nagyon érek rá.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#91831) jobbacsabba válasza Beni2360 (#91828) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Szia!
Köszi a tippet, igazából nem néztem kisebb kijelzővel szerelt tabot, de engem is érdekelne amit Dr.NX írt, hogy érted, hogy köröket ver rá?

(#91832) Mike


Mike
veterán

Ellenben új idegesítő dolgot vettem észre, hozzányúlhattak a dolby atmoshoz mert hullámzik a hangereje, amit eddig sosem csinált

(#91833) Graphics válasza jobbacsabba (#91824) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

55-ért kintről az iPlay 50 Pro-t venném.

Legalábbis legutóbb még ennyiért lehetett kuponozni.

Nekem a mini Pro van, de hibátlan cucc.

@Beni2360: Az iPlay 50 Mini hogy viszonyul mondjuk egy Pro verzióhoz, mert eddig azt ajánlották neki... :)

Nem a simát, így nem értem a felvetésed, két külön termékről van szó.

Amúgy nem tudom mi azon a meglepő, hogy egy UniSoc procival szerelt, FHD kijelzős tabnál egy G80-nal szerelt HD kijelzős gyorsabb lesz...

Ez nagyjából egyértelmű dolog, viszont a kérdezőnek nem a simát, hanem a Pro-t javasolták... :))

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#91834) Honda567


Honda567
junior tag

Sziasztok!
Van egy Samsung Galaxy Tab2 10.1-em GT-P5100
Instagram és Tiktok-ot nem tudok rá telepiteni. Weboldalakból is van
olyan amit nem tud megnyitni. Android 4.2.2 van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#91835) Graphics válasza Honda567 (#91834) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem támogatja már.

Android 7.0-tól felfelé kell ezekhez az appkkhoz elvileg.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#91836) this is life válasza Honda567 (#91834) üzenetére


this is life
Ármester

Tanúsítvány hiány miatt nem mennek egyes weboldalak, azzal sok mindent nem tudsz kezdeni. Talán egy custom rom segítene rajta (anno volt omni és slim rom"kitkat") de store-hoz azok is kevesek (az android verzió miatt) és a vas is kevés a frissebb, erőforrás igényesebb app-ok megfelelő futtatására.
!Esetleg ha találsz rá CM vagy lineageOs romot MM vagy nugat-al, felteheted kísérletképpen. De nagy reményeket ne fűzz az akcióhoz. Mert bár lehet, hogy működni fog de laaasssúúú lesz.
Jó pár éve elbúcsúztam a p5110-től, mert vállalhatatlan volt a tempó.
Vsz engedd el te is a GT-P5100-et.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#91837) vacs válasza Honda567 (#91834) üzenetére


vacs
veterán

Te magad is megválaszoltad a kérdést, a hiba az android 4.2.2, ez egy 11 éves rendszer!

(^)(>.<)(^)

(#91838) Beni2360 válasza Graphics (#91833) üzenetére


Beni2360
félisten

Röviden a szoftverrel nem vagyok még elégedve. Nem olyan zökkenőmentes mint a Lenovo-náll.
Többször kifagy, se jobbra se balra csak ha kikapcsoló gombbal lezárom a kijelzőt és vissza. A Mono hang katasztrofális, írtam már, hogy elhalkul ha a testemmel eltakarom a hangszórót. Teljes hangon ércesen szól. A két Tab közt olyan érzésem van mikor 2009-ben kocsit cseréltem egy 15 éves Fiatból át ültem a 4 éves Ford C-Mac-ba. Gyenge aksi van benne, minőségre gondolok hamar merül. Pl többször nem nyitja meg a PH appot, ilyen nincs a Lenovo-nál. Gyakorlatilag a konyhai munkához használom, receptek, videók, képek stb. A wifi sem 100-s benne. Fogok egy gyári vissza állítás csinálni aztán meglátom. A prot nem ismerem, így nincs hasonlósitási alapom. De ha hasonlóan rakták össze :U. Nekem június eleje óta van meg vagyis 4 hónapos, a SIM miatt hagytam meg és evvel kimélem a Lenovot.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#91839) Graphics válasza Beni2360 (#91838) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Pro más.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#91840) ZQuavo


ZQuavo
csendes tag

Tablet vasarlas elott allok. iPadben gondolkoztam kizarolag de aztan raneztem az android kinalatra es vegso soron ugy vagyok vele hogy lehet adnek egy eselyt ennek. Ami megtetszett az a Xiaomi Pad 5/6. Az lenne a kerdesem hogy ezek a keszulekek meddig hasznalhatoak? Gondolok itt a tamogatasra, hardverre. Tehat mondjuk egy akar 4-5 evet ezek elmennek, vagy felejtsem el? Meddig lehet veluk tervezni? Atlag felhasznalasra, tartalom fogyasztasra kell.

(#91841) cidalain válasza ZQuavo (#91840) üzenetére


cidalain
veterán

Xiaomi gyári támogatás kb 2 év, de nem olyan mint az almánál.
Nem gyári támogatás alternatív romokkal viszont sokáig várható.
Most egy 4-5 éves Mi Pad 4-gyel írok, Android 11 alapú Havoc OS-sel. (Ennél újabb rendszer nem volt igény részemről, ez meg tetszik is, és stabil is. De van erre is A12, de talán már A13 is)

6-ost venném már. Hardver jó, gyári MIUI sok embernek nem jön be (nekem pl nincs vele bajom), de az alternatív romok erre is megoldást jelentenek.

Ha a buheramentes uptodate SW kell, akkor viszont Samu S széria, bár az már árban nem Xiaomi szint...

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#91842) istvanszucs


istvanszucs
tag

SM-T380 (2017-es Samsung Tab A)-t kapott a lányom akinek a használatát Family Linkkel kontrolláljuk.
A tablet frissítette magát, így Android 9 van rajta, 2020 decemberi biztonsági frissítéssel.
Bizonyos alkalmazásokat sikerült telepíteni, más alkalmazások telepítése nem sikerül, pedig kompatibilisek Android 9-cel.
Nem sikerült telepíteni a Minecraft-et és a YouTube kids-et és bizonyos Google-os frissítések sem mentek fel: pl.Google, Chrome és Google Parent Control (bár ezek a funkciók működnek).

Van valakinek ötlete, hogy mi a gond, hogy lehetne az alkalmazásokat telepíteni?

Nyitott vagyok nem hivatalos romok telepítésére, vagy korábbi hivatalos firmwarek telepítésére is.

(#91843) cidalain válasza istvanszucs (#91842) üzenetére


cidalain
veterán

Family link gyerekfióknál figyelni kell a PEGI besorolást is, hogy az stimmel-e a gyerek életkorához. Bár mondjuk a YT-kids mennie kellene. Nincs a szülő által tiltva az adott alkalmazások használata? Mittudomén nálam tiltva van a face gmail ilyesmi, nem aktív a telepítés gomb gyereknél. Másnál ugye aktív, rá is tud nyomni, ezzel kér engedélyt tőlem, amit ha megadok, csak akkor megy fel.

Ha további kérdés lesz, akkor a szaktopikban folytassuk, ott többen vannak hozzáértők. Bár mondjuk Family Link témában pont nem :D

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#91844) ZQuavo válasza cidalain (#91841) üzenetére


ZQuavo
csendes tag

Ertem. Ettol tartottam hogy ilyen max 2 evig lesz ra tamogatas "ugyeskedes" nelkul, es gondolom az se tul acelos. Neztem a Samsung S szeriat, de ha mar 2 kilot kiadok akkor inkabb teszek hozza es veszek egy iPad Airt.

(#91845) Dr.NX válasza Beni2360 (#91838) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Köszi!
Annyi megjegyzésem van az akkuhoz, hogy nem hiszem, hogy a "minősége" lenne rossz (szökik belőle az elektron?), hanem hogy a 4000 mAh manapság egy telefonban is átlagon aluli, nem csoda, hogy egy kétszer akkora felületű kijelző pikk-pakk leszívja.
Az akadás az mondjuk tényleg bosszantó lehet, a Pro-nál nem tapasztaltam semmi ilyet én sem.
A hangszóróról meg tudtuk eddig is, hogy csak egy van és az is legalul, ez valóban negatívum. Megoldás lehet az, hogy Rotation Control Pro-val fejjel lefelé kell használni a tabletet. :)

Elfogadom a sütiket.

(#91846) Chrys_


Chrys_
addikt

Van olyan app, ami (Samsung) android tableten megjeleníti valahogy az éppen kiválasztott billentyűzet nyelv beállítást, akár lebegő ikonként is, amikor hardware billentyűzet van használva?
One UI alatt. Talán DEX módban ez megjelenik úgy a tálcán, mint a Windows esetén.

[ Szerkesztve ]

(#91847) Dr.NX válasza ZQuavo (#91844) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Az iPad Air viszont már 300 ezer, és még mindig csak 60 Hz és 64 GB.
Nyilván nem rossz tablet, de megér ennyit, hogy hosszabb rá a támogatás?
Szerintem egyébként túl van értékelve ez a frissítés dolog.
Maga a hardver sok évig jó lesz, itt a topikban a 7-8 éves tabletek tényleg elég elavultak általában (főleg ami nem az akkori csúcskategória), de ez igaz az iPadekre is.

Elfogadom a sütiket.

(#91848) Rigormortiis válasza Dr.NX (#91847) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Így van, plusz egy normális Pen sem olcsó hozzá. Meg ugye ez még nem is type-c csatis, és a kijelző is gyengébb, mint a S8+ esetében. Vaciláltam rajta én is amúgy, de ha a felső kategóriában lehet ár/érték arányt nézni, akkor ez megérősebb.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#91849) jobbacsabba válasza Graphics (#91833) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Graphics, cidalain
Köszönöm a tanácsot, átgondoltam a lehetőségeimet és arra jutottam, hogy hosszútávon jobban járok egy új vassal, így megtoldottam a keretet és megrendeltem az 50 pro-t.

(#91850) blueye válasza jobbacsabba (#91849) üzenetére


blueye
veterán

Jól döntöttél :)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.