Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78501) Somatom válasza cidalain (#78500) üzenetére


Somatom
veterán

Az nem MHL, vagy Display Port kompatibilis? Akkor ki lehetne küldeni a képet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78502) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Teclast T20-nál a képernyő színhőmérsékletét lehet valahol állítani? 2db-ot vettem a gyerekeknek, de eléggé eltérő a kettő, egyik sárgás, másik kékes és nem jövök rá, hogyan lehet belőni őket hasonlóra..

(#78503) cidalain válasza Somatom (#78501) üzenetére


cidalain
veterán

A tab s2 volt mhl kompatibilis. A tab s3 megkapta az s-pent, de kivettek az mhl-t, szoval az otlet jo, csak sajna pont nem megy ennel a tabnal

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#78504) kkdesign válasza cidalain (#78500) üzenetére


kkdesign
senior tag

nem küldte el a hszt tegnap valamiért :/ , a képernyő teljesen kuka. tudjuk a kódot, de semmit nem érzékel és nem is igazán látszik. meghajtóként nem, csa kannyi látszik, hogy felismerte, de nincs ott benne a meghajtó, csak akkor jelenne meg gondolom ha a kód stimmel.

(#78505) vasii


vasii
senior tag

Sziasztok,

6 éves gyereknek akar tesom tabletet, korlatozott jatekra. Gagyi jatekokra eleg egy ilyen noname 15ezres cucc vagy inkabb az ajanlottakbol vmelyik kell minimum?

Köszi!

(#78506) cidalain válasza kkdesign (#78504) üzenetére


cidalain
veterán

Igen, ez a legszarabb ugy. Samu szerviz tenne ra egy jo kijelzot, beirna a kodot, mentene. Ezert ker 8 rugot. Sajna megkerulni nem igazan lehet a rendszert ilyen allapot mellett. A legegyszerubb modszer meg mindig az amit fentebb vazoltam.

Kiveve meg egy: "nem is igazan latszik". Ez mit jelent? Ha megeroltetitek magatok akkor tudnatok hova kell irni a kodot? Egy USB egeret ra lehetne kotni, ugy az erintes helyett lenne az eger, de annyit muszaj lenne latni, hogy hova kell kattintgatni. Legalabb saccperkabe. Ha ez nem jo, akkor marad a szerviz.

(#78505) vasii
Ha nem buntetesi eszkoznek veszitek, akkor kell 2 GB ram bele.
Az ajanlott belepo szintuekben is csak 1 GB van, de legelabb a rendszer elpotyog. Turelemre megtanitja az biztos. Gyors sem lesz. De "gagyi jatek" menni fog.
Szoval 15-ert szart kapsz. 25-ert harmatgyenget. 35-ert olcso elfogadhatot.
25 korul Lenovo tab4 7 es ennek is a 16 gb-os hattertaras verziojat
35 korul akcioval Lenovo tab4 8, ebben mar 2 gb ram van!

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#78507) atos30 válasza Somatom (#78488) üzenetére


atos30
aktív tag

Usb nyomtatás azért kellene, mert van két chippelésmentes lézernyomtatóm és fillérekért van hozzá tonerpor. Örök élet meg egy nap a működési idejük. Ezért nem ruháznék be wifis nyomtatóra, meg semmi kedvem csippelgetéssel szórakozni. Printszerverek is horror áron vannak. Eddig egy asus wl500-as routerrel volt megoldva a nyomtatás bárhonnan, de az sajnos 10+ év után elhalálozott. Ezek a régebbi nyomtatók meg nyomtatnak , szkennelnek, másolnak. Programot már találtam , már csak egy OTG kábelre várok.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#78508) #46129152


#46129152
törölt tag

lenovo tab 4 8 gépben nagyobb sd kártyát tettem. A 64-est nem tudtam szóra bírni vele.
Ma kapott egy 32-est,de ezt is csak mint külső sd kártya fogadta el.
Viszont azóta aViberrel nem tudok képet fogadni.
A Viber beállításokban olyan nincs,hogy átállítsam,hogy hova mentse a képeket?
Már újra telepítettem,de semmi.
A saját belső tárhelyhez nem lehet hozzáférni?

(#78509) MKX


MKX
csendes újonc

Sziasztok!

Édesanyámnak szeretnék venni egy tabletet. Ezekhez nem annyira értek, de valami olyasmi kéne amiben minimum 3-4 GB RAM van és mellette egy normális CPU. (Snapdragonos előnyben). Kikötés talán még annyi, hogy előny, ha 10 col körüli. Keretem rá olyan 80-90 ezer maximum. Sajnos tisztában vagyok a tablet árakkal :D
Ezért szeretnék valami olyasmit ami ár-érték arányban megéri. Karácsonyra venném neki, ezért nem lenne hátrány ha új lenne. Semmi megerőltetőre nem használná, leginkább Facebook, Messenger, Gmail, néha film és netezésre szokta használni.

Jelenleg amiket néztem az:
- Huawei Mediapad T5 10 32GB
- LENOVO TAB4 10 PLUS
- Esetleg Samsung Galaxy Tab S2

Esetleg tudtok még ajánlani párat, illetve melyiket lenne érdemes neki megvenni?

;_;

(#78510) MKX


MKX
csendes újonc

Szerk: Most nézem, hogy a Lenovo tab kb ugyan azt tudja, mint a Huawei, csak egy 10-essel drágább. :D

;_;

(#78511) Somatom válasza MKX (#78510) üzenetére


Somatom
veterán

USB-C port, gyorstöltés, 7000 -es akku, 16/3 és 64/4 variációk.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78512) MKX válasza Somatom (#78511) üzenetére


MKX
csendes újonc

Ezekből igazából csak a 64/4 lenne számottevő, a többi nem igazán (nem viszi sehová, kb csak számítógép helyettesítő, hogy ne mindig azt kapcsolja be, a telefonja meg (Huawei P10) "túl kicsi" neki a fentebb említett feladatokhoz..))

;_;

(#78513) Somatom válasza MKX (#78512) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor vegyél neki forgatható töltőkábelt, hogy ne kelljen az irányt találgatnia!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78514) Somatom


Somatom
veterán

T10 -hez használ vki autós töltőt? Kb. a negyediket nyírta ki. Uncsi. A legutóbbi egy Hama, nem is a legolcsóbb kategóriából. Ezt visszaviszem a MM -ba. Előtte 4 aljzatos volt, 8A leadással (papíron). Olyanból kettő lett oda.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78515) MKX válasza Somatom (#78513) üzenetére


MKX
csendes újonc

Ezzel nem szokott baj lenni :D

;_;

(#78516) Somatom válasza MKX (#78515) üzenetére


Somatom
veterán

Jó neki. Én állandóan fordítva próbálom bedugni a csatlakozót. Vettem is nemrég egy ilyen forgatható végű kábelt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78517) MKX válasza Somatom (#78516) üzenetére


MKX
csendes újonc

Ahh, most esett le miért mondtad, hogy USB-C...:D

;_;

(#78518) zebede


zebede
őstag

Rajta, rajta újra 60k a T5 :)

(#78519) vasii válasza cidalain (#78506) üzenetére


vasii
senior tag

:R :R

(#78520) atos30


atos30
aktív tag

Huawei nagyon nyomul európában mióta USA tiltólistára rakta. Fognak még nagyokat akciózni. :) :) :)

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#78521) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Tabletet keresek netezésre főként

Hány hüvelykes legyen a kijelző? 7"
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? mind1, csak garancia legyen
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy külföldi beszerzés (pl. eMAG, Amazon, kínai webshopok stb.) is opció? itthon jó lenne
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) Net főként, facebook esetleg
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? (Lehetőleg konkrét összeget írj). 30k

Néztem ezt a T3 huaweit, de nem tudom mire lehet elég az az 1 giga ram?

Xbox One: bandymnc

(#78522) bandi0000 válasza bandi0000 (#78521) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Illetve most láttam egy Huawei T2-őt, nagyobb aksival , gyengébb lehet mint a T3?

Xbox One: bandymnc

(#78523) aldork


aldork
csendes tag

Sziasztok!

■ Hány hüvelykes legyen a kijelző? Lehetőség szerint 10, vagy annál is nagyobb.

■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? Mindenképp újat!

■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy külföldi beszerzés (pl. eMAG, Amazon, kínai webshopok stb.) is opció? Mindenképp itthonról szeretném.

■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
Legfőképpen tanulásra használnám, elvétve filmezés, netezés, a játék sem egy elhanyagolandó szempont
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? (Lehetőleg konkrét összeget írj).
Körülbelül, amennyit erre a célra szánnék, az maximum 60e forint, révén, szinte tényleg csak tanulásra, meg egyéb multimédiás tevékenységekre használnám...

Válaszotok előre is köszönöm! :)

(#78524) tdi10


tdi10
újonc

Sziasztok!

Van 2db qv830 gigaset tabletem ami megállt, előjött rajta az android robot és mást nem csinál.
Próbálom mtk flashtool-al újra rakni de az egyik 6%-nál, a másik 8%-nál áll meg amikor fel akarom tölteni rá a rendszert és hibával kiáll a flashtool.
Ilyen látott már valaki?
Köszi!
Tamás

(#78525) zebede válasza aldork (#78523) üzenetére


zebede
őstag

(#78526) aldork válasza zebede (#78525) üzenetére


aldork
csendes tag

Igen, mielőtt posztoltam, elolvastam sok kommentet, köztük ezt is. :)
Mindössze azért nem aktuális számomra ez az ajánlat, mert felteszem, karácsonyi leárazásról van szó, én pedig kicsit később tervezek beruházni, csak sajnos nem sok tapasztalattal rendelkezem, ezért fordultam a fórumhoz. :)

(#78527) Somatom válasza aldork (#78526) üzenetére


Somatom
veterán

A Huawei régóta akciózza ezt a kütyüt. Jelenleg, ebben az árkategóriában, általános használatra, itthoni beszerzéssel ez a bestbuy. A "meddig" pedig varázsgömbös kérdés.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78528) aldork válasza Somatom (#78527) üzenetére


aldork
csendes tag

Köszönöm, mindenképp akkor rajta fogom tartani szemem! :D

(#78529) konyi79


konyi79
addikt

Hali,
van valami oka, a Mediapad M5-8 nem került bele az ajánlottak listájába?

(#78530) Game-over válasza konyi79 (#78529) üzenetére


Game-over
aktív tag

Igen, az hogy itthon nem forgalmazzák (egyedül az Alza, de az nem is gyári, hanem alza garis).
Egyébként ajánlott gép :)

(#78531) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok!

Került hozzám egy Samsung Galaxy Tab S2 VE 9.7 tablet (SM-T813) egy ismerősöm által.
A problémája az, hogy bekapcsolás után amikor megjelenik, hogy oldja fel a képernyőt kifagy, majd újraindul folyamatosan.
Próbáltam wipe cache-t de nem segített, illetve próbáltam frissíteni is olyan módszerrel amivel megmaradnak az adatok, de továbbra is ugyanez a gond.
Nagyon fontos képek, és videók találhatók rajta amit meg kéne menteni ha lehetséges.
Létezik valami app, vagy lehetőség, amivel recoveryből vagy valami más módon le lehessen menteni ezeket a fontos dolgokat?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#78532) Somatom válasza Shkiz0 (#78531) üzenetére


Somatom
veterán

Nem az a kérdés, hogy recovery -ből lehet-e. Aroma File Manager. A kérdés az, hogy van-e hozzá TWRP recovery?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78533) Shkiz0 válasza Somatom (#78532) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

biztosan nincs, csak a gyári.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#78534) kisspall válasza Shkiz0 (#78533) üzenetére


kisspall
aktív tag

Szerintetek érne ez 40 ezret, használtan, jó állapotban, jó akkuval?
Lenovo Yoga Tablet 3 10.1 YT3-X50F

(#78535) Trk.Adam87 válasza kisspall (#78534) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Nem éri meg, mert az újonnan 40-ért kapható Lenovo Tab 4 8"-osban is erősebb a SoC, kb akkor érne 40-et, ha újonnan kapnád meg annyiért, akkoris csak a hatalmas akksi miatt.

(#78536) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Sziasztok,

Kislányom egy ilyen tabot nézett ki magának, de csak amazonon lehet kapni ... van ennek hazai megfelelője .... a lényeg hogy szeretne rajta rajzolni... nyilván Wacom lenne tuti de ugye az amelyiken egyből látja arany áron van a sima wacon tábla+pc nem igazán jött be neki....

Egy mezei tab miért nem tudja ezt? Ez a Picasso tab nem tűnik valami erőgépnek ... 66 ezerért...vagy valamit kihagyok a matekbol??

Same shit, different day!

(#78537) Somatom válasza Orcsi (#78536) üzenetére


Somatom
veterán

A Wacom -hoz kell egy plusz érzékelő réteg a kijelzőbe. Ettől drága. Én itt vmi szoftveres hókuszpókuszra gyanakszom. Egyébként minden szempontból eléggé alsókategóriás a konfig. Ilyen kijelzőfelbontást Picassonak titulálni fínoman szólva barokkos túlzás.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78538) Trk.Adam87 válasza Orcsi (#78536) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

80000-100000 Ft körül már Huawei M5 lite-ot kapsz, ami valóban alkalmas grafikus munkára, rajzolása is.

(#78539) kisspall válasza Trk.Adam87 (#78535) üzenetére


kisspall
aktív tag

Értem, köszönöm.

(#78540) Orcsi válasza Trk.Adam87 (#78538) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Koszonom a valaszt. A T5 az miert nem jo erre a speckoban nem latok nagy elterest. :F

Same shit, different day!

(#78541) Orcsi válasza Somatom (#78537) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Koszi a valaszt ... en sem ertem mivel tud tobbet mint egy normalis tablet...

[ Szerkesztve ]

Same shit, different day!

(#78542) eddie17 válasza Orcsi (#78540) üzenetére


eddie17
addikt

Nincs a kijelzőjén a megfelelő réteg, hogy profibban lehessen használni.

(#78543) Somatom válasza Orcsi (#78541) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt a tesztet nézted már?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78544) Trk.Adam87 válasza Orcsi (#78540) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

A T5 kijelzője nem támogatja az M-Pen-t, amivel precízebben lehet rajzolni, ha jól tudom a nyomás erősségét is érzékeli, ha M-Pen-nel használod az M5 liteot.

(#78545) Orcsi válasza Somatom (#78543) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Igen lattam, koszi ... arban nem rossz de meg mindig nem vagyok meggyozve hogy megeri ... osregi vas ... akkor inkabb egy + 20k es egy M5 lite....

Same shit, different day!

(#78546) ace05


ace05
senior tag

Ha nyomok egy factory resetet akkor fel lehet oldani egy lezárt tabletet (google jelszót kér) ? Egy lenovo tab 4 10-ról van szó. Egy iskola vagyunk, kapott az iskolánk 30-at, de egyik úgy érkezett, hogy valaki már használta és bejelentkezett a saját accjával. Ezért kérdezem. Már benne vagyok a recoveryben

(#78547) Somatom válasza ace05 (#78546) üzenetére


Somatom
veterán

Nem. Az szerver oldalon oldódik fel, tehát kell hozzá az eredeti bejelentkezés, majd fiók eltávolítás. Ha jól emlékszem, akkor van vmi olyan opció, hogy direkt rossz kódot adsz meg, letilt, majd 24 óra után lehet vmi új kódot intézni. De, ezt csak olvastam, úgyhogy a részletek homályosak. Minden más lehetőség taglalását tiltja a fórumszabályzat.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78548) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Tabletet szeretnek vasarolni hosszu tavra, otthoni felhasznalasra.
- 8", vagy felette
- legalabb fHD felbontas
- minel jobb hardver, minel erosebb akksi
- 120k a felso hatar.

A felhasznalas:
- jatek
- webbongeszes sok tabbal, es neha ket bongeszo is fut egyszerre
- email: 3db fiok 10 percenkenti frissitessel, mindegyik kulon kliensben van setupolva
- chat: messenger, viber, slack, whatsapp, telegram - mindegyik fut mindig
- terkep: google maps, bringas es kirandulos terkep, gyakran futnak egyszerre
- egyeb altalanos progik: youtube, shazam, videolejatszo, stb.

Eddig mindezt egy asztali gep vegezte gond nelkul, de hely szukeben vagyok, igy csokkentenem kell a kutyuim meretet.
Feltettem minden nekem kello appot egy Nexus 7 2013-ra, es hat elegge docogos, pedig kiprobaltam a gyari 6.01-es szoftverrel is, es a legujebb 7.1-es LineageOS-sel is. Utobbi piciket gyorsabb, de igy is keves a hardver; amikor epp nem limital a 2GB Ram, akkor az akksi merul hamar es a tablet forrosodik a terhelestol - es nem csak jatek eseten.
Szoval ennel sokkal izmosabb SOC-ra van szuksegem.

Eddig ezek merultek fel sorrendben:
- Samsung Galaxy Tab S4 -> megfelelo lenne, de marha draga. Ha SD 850 lenne benne, akkor talan adnek erte 170 ezer FT-ot. Ebben az tetszik, hogy a Qualcomm procinak hala, eselyes ra kesobb a hivatalos LineageOS.
- Mediapad M5 -> Eddig ez a leginkabb elfogadhato, de felek tole, hogy nem sokaig lenne eleg a SOC ereje, es akkor meg nem keves erte a 105-115K.
- Teclast T20 -> tudom, hogy meg gyengebb, de legalabb fel aron van. Itt az zavar, hogy a gyari 7-es droid utan nem sok eselyet latom ujabb verzionak, es tudtommal a MediaTek procis gepekhez nem surun vannak karcsusitott fozott romok sem.
(Ez valamennyire igaz a Huawei tabletre is).

Szoval eddig itt tartok, nemi tipp, vagy info jol jonne a valasztashoz.
Legszivesebben valami SD850-os izom tabletet vennek ChromeOS-sel, ha lenne ilyen.
Vegso esetben egy laptop lesz, de azt nagyon nem csipnem.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#78549) whited


whited
addikt

Sziasztok
Összefoglaló alapján ez az Alcatel A3 10 elég lehet netezésre és fHD filmeket nézni ?
Szoftverfrissítés még várható rá hivatalosan ?
Használt is lehet, csak garisat szeretnék akkor.
Keret 35-40e maximum
Köszönöm :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#78550) Somatom válasza whited (#78549) üzenetére


Somatom
veterán

Vagy én nézek be valamit, vagy az összefoglaló nem teljesen kerek. Azt már korábban észrevettem, hogy a Lenovo Tab 4 10 plus -ból van 4/64 -es is.

Ez az A3 10 is érdekes. Az összefoglaló szerint 1/16, de én a neten egy régebbi és egy újabb verziót is találtam belőle. A régebbi 2GB -os, az újabbat meg 2018 májusinak írják és 3GB RAM van benne. Nem mindegy, hogy Te melyikre gondoltál.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.