Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78651) cidalain válasza floratm (#78648) üzenetére


cidalain
veterán

"Ez a hazai garancia tul van misztifikálva, ez az egy nem olyan lényeges hogy egy gyengébb tabletet használjak éveken át, ráadásul drágábban.."

Nem vagyunk mi szekta, hogy lenyomjuk egymas torkan a velemenyunket, nem kell megteriteni senkit. A fenti mondat alapjan a te tableted kinabol fog erkezni. Ennyi. Masnak szinten. Es van, aki ennek ellenere itthon fogja megvenni. Mert neki is vannak racionalis ervei. Ezekbe most nem megyek bele, de hidd el kapasbol fel tudok sorolni 5-ot.

Van az ember aki tabletet akar venni, idejon elmondja az elkepzeleseit, es ezek alapjan ajanlunk. Ha itthonit akar, akkor nem beszeljuk ra kulfoldi rendelesre. Ha lapatot akar venni, nem beszeljuk ra markolora, stb... Ne legyunk elrugaszkodva a foldtol, a kerdezo borebe kell bujnunk, o fogja hasznalni, neki kell hogy jo legyen, nem nekunk

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#78652) zebede válasza Somatom (#78650) üzenetére


zebede
őstag

"Az pl. hova sorolandó, hogy az egyiket rendelgetni kell, a másikat meg le lehet emelni a polcról?"

Nálam a tökmindegy halmazba sorolható. :D

De például éppen nem rég volt felhördülés, amikor egy csak üzletben átvehető T5-öt linkeltem, hogy milyen már az hogy be kell menni érte a boltba x km-re...
Szóval parttalan ez a vita, szerintem

[ Szerkesztve ]

(#78653) floratm válasza Somatom (#78650) üzenetére


floratm
senior tag

Elmondtam hogy szamomra melyek a fontos szempontok, igy trssék érteni hogy mindenben jobb. Hogy nincs rajta Hdmi huszadrangu probléma, majd megtanulok együtt élni vele, de egy tabletnél azt hiszem ennél lényegesebb szempont hogy magas legyen a pixel arány mint hogy levehessek egy gyengébb fölbontásu táblagépet azonnal a tesco polcrol. Kivárom azt a 2 hetet...

(#78654) Somatom válasza floratm (#78653) üzenetére


Somatom
veterán

Nem feltétlenül. Párhuzamosan használok egy Huawei T1 10 -et (1280x800) és egy Teclast T10 -et (2560x1600). A T1 -en nem feltűnő a pixelhiány, viszont a Teclast grafikaigényes feladatoknál melegszik, mert nyög a GPU a felbontás kiszolgálásától. A melegedés pedig az áram hővé alakulása, ami pazarlás. Egy kicsit alacsonyabb felbontás (pl. 1920x1080) optimálisabb lenne. Vagy, vékonyabb csíkszélesség, mert ez a 28nm eléggé múltidéző. Ahogy a 3.x kernel is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78655) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok.
Gyerekemnek szeretnék egy tabot beszerezni.
Amire használja az szinte youtube.
Ram 2 GB legalább,Android nem számít annyira úgyse lenne sok olyan alkalmazás használva amihez az újabb verziók kellenek,de nem baj persze ha újabb van rajta gondolom azok jobbak.
Használtan is jó lehet ár ha lehetne 30 max.
Mèret nem annyira fontos úgyis az ár adja ezt bár lehet 10colos jobban örülne.
Esetleg külhon érdekel az is,a listában nincs csak hazai típus amit itthon kapni.chuwi,teclast látom vannak jók.
Köszi!

WoT:jimmbo

(#78656) Trk.Adam87 válasza jimmy74 (#78655) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Ha itthonról rendelnél, akkor ez nem rossz ennyiért szerintem:
[link]

10"os, elég nagy akksival. Teljesítményben valahol a Snapdragon 425 körül lehet a benne lévő Mediatech SoC.

(#78657) zebede válasza jimmy74 (#78655) üzenetére


zebede
őstag

Nyolcasból Chuwi Hi8 SE 2/32GB postával, vámbiztosítással 27k.

Tízesből Teclast A10S 2/32GB áfa mentes postával 30k.

[ Szerkesztve ]

(#78658) jimmy74


jimmy74
őstag

Köszi a segítséget egyelőre.
Szerintetek melyik a jobb 10colos?
Teclast vagy vonino?

WoT:jimmbo

(#78659) pataig


pataig
tag

Sziasztok!
Tabletet keresek 10 col környékén! Tanulásra kellene!! )meg persze facebook, youtube, filmezés, netezés menne rajta kikapcsolódásképp... sokat lenne használva) Jó lenne, ha 3 évet kitudnék vele húzni! Sokat vonatoztatnám is, mert utaznom kell! Nem szeretnék nagy összeget rá áldozni, persze tisztában vagyok vele, hogy sokszor az olcsóság a minőség romlását jelenti!
Mit ajánlanátok?? A 60eft-ot nem szeretném átlépni.... megbízható külföldi eshetőség is jöhet...
Előre is köszönöm a segítséget!

(#78660) Nyugger001


Nyugger001
csendes tag

Sziasztok! Tabletet szeretnék venni és mint a fórumozók többsége én se tudok dönteni. Amit nézegetek,Samsung A 10.1 2016-os T 585 wi-fi 32 gb, vagy a Samsung T 580 2018 wi-fi 32 gb.Mit tanácsoltok, melyik jobb választás a kettő közül?Néztem az általatok sűrűn javasolt Lenovo Tab 4-et és a Huawei M3 Litte10.0 is. Mind a kettő jobb vétel lenne csak a péntárca max 70 ropi ig van nyitva.Ha ezen a lehetőségen belül esetleg tudnátok jobbat az általam kiszemeltnél módosíthatok Igazából csak itthonról vásárolnék szivesen.
Előre is köszönöm a segitséget .

(#78661) zebede válasza pataig (#78659) üzenetére


zebede
őstag

Teclast T20 Banggood app-ból vásárolva 55k.

(#78662) cidalain válasza Nyugger001 (#78660) üzenetére


cidalain
veterán

Sm-t580 wifi verzio, sm-t585 LTE verzio. Szoval az utobbiba tudsz Sim kartyat tenni. Ha ilyen opcio kell, akkor ezt, ha nem kell, akkor a sima wifis elegendo.
Viszont en ezt a tabletet mar nem vennem meg. 3 eves konstrukcio, csak 2 gb ram.

Van a keretedben itthonrol bestbuy cucc: Huawei Mediapad T5. Erosebb, mint a regi samu, es olcsobb, mint a masik ketto kinezett (igaz gyengebb is azoknal)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#78663) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Én csak megerősítést szeretnék kérni, hogy megéri-e ~90e pénzért (szállítással együtt) rendelni egy Xiaomi Mi Pad 4 Plus-t? Jókat olvastam róla, de rendelés előtt azért úgy voltam vele, hogy itt is kikérem a véleményeteket.

Köszi!:R

Mercury

(#78664) zebede válasza cidalain (#78662) üzenetére


zebede
őstag

Sajnos T5 nincs 70-75k alatt, jelenleg.

(#78665) zebede válasza Mr.Mercury (#78663) üzenetére


zebede
őstag

3/32 vagy 4/64 gigás, wifi vagy LTE, CN vagy globál ROM van rajta?

(#78666) Mr.Mercury válasza zebede (#78665) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

4/64, LTE és ha jól tudom CN ROM.

[ Szerkesztve ]

Mercury

(#78667) ggurga


ggurga
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 8 colos tabletet. Először Mi Pad 4-et nézegettem, szállítással, tempered glassal és tokkal kb 80.000 lenne egy wifis innen:
https://www.honorbuy.com/1590-mi-pad-4-64gb-multi-languages-black.html#/option-multi_languages_rom_464gb_black

Utána nézelődés közben találtam a Huawei Mediapad M5 8.4 LTE-t, ami viszont nem kapható Magyarországon. Ebben lenne GPS, az LTE miatt Waze is, normális hangszóró kétoldalt, így talán fülhallgató nélkül is lehetne filmet nézni (nagyon zavar, ha egy oldalról szól), illetve azt olvastam, hogy telefonálni is lehet vele. Jelenleg a dualsimes telefonomban lévő egyik kártyán gyakorlatilag két ember szokott hívni kb havonta egyszer-egyszer, így azt át is raktám a tabletbe.

A kérdésem az lenne, hogy 100k körül van-e jobb tablet ebben a 8" körüli méretben, illetve hogy külföldről honnan lehetne minél egyszerűbben beszerezni egy M5 8.4-et?

(#78668) zebede válasza Mr.Mercury (#78666) üzenetére


zebede
őstag

A kínai ROM nekem gáz lenne, sok idő a bootloader unlock, meg én már nem is szívesen foglalkoznék romolgatással.
De ez csak az én véleményem. :R

(#78669) Mr.Mercury válasza zebede (#78668) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Köszi a választ! :R Mit takar egyébként az, hogy kínai a ROM? Most rákerestem Google-ben, de hirtelen nem találtam előny/hátrány leírást, de olyanba sem akarok beleugrani, amit később megbánnék... :W

Mercury

(#78670) zebede válasza Mr.Mercury (#78669) üzenetére


zebede
őstag

Változó, előfordulhat hogy nincsenek rajta, vagy nem megfelelően működnek a google alkalmazások pl. play store, nincs magyar nyelv, lehetnek viszont kéretlen alkalmazások.

De ha megigényled és főleg kivárod a bootloader nyitást, akkor tudsz rá tenni xiaomi.eus kipucolt, rendberakott, magyar nyelvet is tartalmazo romot.

(#78671) zebede válasza ggurga (#78667) üzenetére


zebede
őstag

Alzán láttam 103k-ért M5 8.4-et, de felbontott, bármit is jelentsen az.
Bocs, az csak wifis.

[ Szerkesztve ]

(#78672) ggurga válasza zebede (#78671) üzenetére


ggurga
csendes tag

Én is láttam, de az lte-s majdnem 130 ott. Illetve az alzán és az emagon egy forintot nem vagyok hajlandó elkölteni.

(#78673) zebede válasza ggurga (#78672) üzenetére


zebede
őstag

Marad még az Amazon, már ha ott hajlandó vagy pénzt költeni.
De mindennel együtt onnan is 110k fölé ugrik.

(#78674) ggurga válasza zebede (#78673) üzenetére


ggurga
csendes tag

Amilyen jókat lehet olvasni az alza, emag, mall.hu garancia eljárásairól, talán érthető, hogy nem szeretnék ott vásárolni. Az alzán vettem év elején egy fél számítógépet, még az is problémát okozott, hogy a számlázási adatok javítva legyenek, miután rossz névre állították ki a számlát. Elég is volt belőlük.

(#78675) Vendu


Vendu
csendes tag

Nekem az lenne a kérdésem, hogy jack dugós headset működik SIM kártyás tablettel? A mikrofonja működni fog? Vagy csak a fejhallgató része?
Xbox App-hoz, Viber-hez, Skype-hez, meg más kommunikáló alkalmazáshoz használnám.

(#78676) Mr.Mercury válasza zebede (#78670) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Aha, akkor azt hiszem még átgondolom ezt a dolgot, hogy megéri-e számomra is a rizikót. Köszi! :R

Mercury

(#78677) cidalain válasza zebede (#78664) üzenetére


cidalain
veterán

(70 volt a keret)

(#78675) Vendu
Hirtelen most nem ertem mi koze a mikrofonnak, a jack dugonak ahhoz hogy lehet e SIM kartyat tenni a gepbe, vagy sem.
Igy azt mondom, hogy mukodnie kell. Ezekbe a mai tabokba kombinalt jack aljzat van, amiben ott a mic bemenet is. Nem csak telefonalashoz lehet headsetet hasznalni, hanem pl skype, messenger ilyesmi is, ami meg wifi tabokon is opcio.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#78678) zebede válasza cidalain (#78677) üzenetére


zebede
őstag

Akkor máshogy írom. :D
A 3/32-es T5 jelenleg nem kapható itthon 74.900Ft alatt.
Legalábbis én nem találok olcsóbban most, pedig kellene rokonnak, ennyiért meg nem érzem BB-nak.

[ Szerkesztve ]

(#78679) Vendu válasza cidalain (#78677) üzenetére


Vendu
csendes tag

Akkor jó, ha tudja. Először azt gondoltam, hogy csak a telefon tudja ezt, de ahogy írod ezt a tablet is tudja.
Kösz.

(#78680) MCs88 válasza Mr.Mercury (#78676) üzenetére


MCs88
aktív tag

Valóban gázos a kínai ROM rajta, nincs semmilyen google szolgátatás, van benne pár letörölhetetlen kínai app, stb.
Ha e mellett döntenél, jelenleg 2 hetet kell várni a booltloader nyitásra, és utána mehet rá a xiaomi.eu-s rom.
Ha kicsit drágábban veszel "Global ROM"-osat (ami egyábként szintén valami összerakott unofficial ROM), annak az az előnye, hogy alapból nyitott a bootloader és azonnal lehet rátenni a xiaomi.eu-sat.
Az LTE nem tud B20-at, de elvileg csak az LTE-s verzióban van GPS. Egyébként szerintem korrekt tablet, nekem a 8"-os van meg kb 1,5 hónapja és elégedett vagyok vele (1-2 apró bugot leszámítva)

(#78681) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Közben nézegetem az itthoni árakat más tabletek kapcsán és látom, hogy decembertől szinte mindegyik 10-20 ezerrel kerül többe, mint azelőtt. :Y Gondolom ez a karácsonyi árazás, vagy készüljek fel rá, hogy januárban is ilyen emelt árakat fogok találni? :F

@MCs88: közben már félig letettem róla, mert a global rom-os még drágább. Persze, a szívem mélyén még mindig ezt választanám, de ez a kínai rom eltántorított tőle. A 2 hét részemről még kivárható lenne, csak közben elkezdtem gondolkozni egy Huawei-es vagy Samsung-os alternatíván itthonról beszerezve.

[ Szerkesztve ]

Mercury

(#78682) Nyugger001


Nyugger001
csendes tag

Köszönöm a segítséget(tanácsot) . Kicsit még vároka beruházással hátha lesz esetleg egy ünnep utáni leárazás.

(#78683) csab2


csab2
veterán

Sziasztok!
Milyen tabletet javasoltok, ami alap felhasználásra való, olcsó, megbízható és nálunk kapható (nem Kínából)?
Előre is köszönöm ha ajánlatok valamit!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#78684) cidalain válasza zebede (#78678) üzenetére


cidalain
veterán

Hat annyiert nem BB, ez valo igaz. Szerintem normalizalodik a helyzet januar elso heteiben. Ha 60 ala nem is, de 65 korulre siman visszamehet.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#78685) Trk.Adam87 válasza cidalain (#78684) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Néztem, hogy T5 jóval kevesebb helyről rendelhető, mint mondjuk még hónapja, valószínűleg sokan felvásárolták a készletet karácsonyi ajándéknak.

(#78686) Nyugger001


Nyugger001
csendes tag

Üdv.Látom mást is érdekelne aT5 ös beruházása.65 körül nekem is megfelelőbb vétel
lenne mint a 70 feletti.Én is vadászok rá, figyelem az árakat.,de ha nálam hamarabb
látnátok olcsóbban a jelenlegi árnál megosztanátok itt a fórumon a lelőhelyet ? Természetesen ha én látom hamarabb ugyanezt teszem. Köszönöm és BUÉK.
mindenkinek.

(#78687) Kront válasza ggurga (#78667) üzenetére


Kront
tag

nekem továbbra is 8"-ban ez a csúcs, bár nem mai gyerek: T719 Galaxy Tab S2 8.0 LTE

a képe magasan veri a többit, még mindig gyors (minden játékom maxban fut rajta). mindenben megfelel annak amit írtál kivéve, hogy alul vannak a hangszórói. ami nálad még hátrány lehet, hogy 16:10-es. nálam ez előny.

az aksi üzemidő nem túl hosszú (kb. 12-14 óra böngészés, kevés yt., folyamatos filmnézéssel ennek a fele felett van valamivel), 3-4 naponta töltöm, bár naponta órákat nyúzom. 2 év alatt egyszer sem fagyott le, akadt ki. nem találtam még olyan programot, ami ne ment volna vele. navigációra is ezt használom hosszabb utakon.

és "normális" műszaki/telefon boltokban lehet kapni 90 körül.

[ Szerkesztve ]

(#78688) Jakesz


Jakesz
őstag

Sziasztok!
Tableteknél melyik az előnyösebb képarány, a 4:3 vagy a 16:10? A Galaxy Tab S3 és S4 között gondolkodom. Állítólag netezésnél jobb a 4:3, viszont az S4 jóval nagyobb kijelzőmérete ezt talán kompenzálná.

(#78689) tuki2200 válasza Jakesz (#78688) üzenetére


tuki2200
senior tag

Netezesnel is jobb a 16:10/16:9, mivel hosszabb tobb mindent latsz, kevesebbet kell gorgetni..de multimediara mindenkepp. A 4:3-at mar csak az iPad hasznal, azt mondjak rajzolni azon jobb akinek arra van igenye...

[ Szerkesztve ]

(#78690) tuki2200 válasza Jakesz (#78688) üzenetére


tuki2200
senior tag

Viszont azon is gondolkozz el, hogy a Snapdragon 820 az S3-ba mar annyira regi, hogy az idei kozepkategoriasok is erosebbek...nem biztos, hogy hosszu tavra jo befektetes

[ Szerkesztve ]

(#78691) aua válasza aua (#78582) üzenetére


aua
csendes tag

Sziasztok,
Chuwi Hi9 Pro 4G lett végül a befutó.
(Huawei M3 és a Xiaomi Mi Pad 4 is sokkal drágább, ráadásul MIUI helyett szimpatikusabb a stock Android.)
...de geekbuying.com (150 USD) lengyel raktárában épp nincs, a gearbest.com (140 USD) Kínából 15-25 munkanap...
Tudtok esetleg más Chuwi Hi9 Pro 4G beszerzési forrást hasonló áron, pár napon belüli szállítással?
Köszönöm előre is.

(#78692) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!
Van valakinek Teclast Master T8 ? Most a Banggood.on nagyon jó árban van, de nem ismerem a márkát.
Milyen az üzemidő? A kamera használható?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#78693) cidalain válasza jFox (#78692) üzenetére


cidalain
veterán

Master T10 van itt tobbeknek, elegedettek. Jo ar-ertek arany, jobbfajta kinai gyarto. Megveheto a marka, nem full noname. Kamera? Az semilyen tabletben sem hasznalhato :DDD. (Na jo, kerdes mi a cel. Jo telefont nem valt ki, fenykepezot meg vegkepp nem. Skypolni jo, illetve hirtelen lekapni valamit kozepesen szar minosegben, ami face-re pont jo)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#78694) jFox válasza cidalain (#78693) üzenetére


jFox
őstag

Köszi a választ.
Most egy Lenovo Tab3 7 730X van 5 MPx-es kamerával. Ha azt a minőséget megüti már jó. :)
Üzemidőre mire lehet számítani?
A T10 hogy bírja?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#78695) zebede válasza aua (#78691) üzenetére


zebede
őstag

Sajnos lerabolták ünnepekre az eu raktárakat, várnod kell ha gyorsan akarod, vagy veszed kínából, ki tudja hogy jutsz hozzá gyorsabban.

10 coll már nagy lenne?
Láttam coolicool-on, eu raktáras Chuwi Hipad-et, jobb X27 proci, viszont nincs SIM foglalat és 170$.

[ Szerkesztve ]

(#78696) hallga


hallga
csendes tag

Szia Mindenki!

Nagy reményekkel vettem egy használt Cube Talk9X tabletet,ami sok-sok teszt és hozzászólás szerint az egyik legjobb szerkezet.Hatalmas akku,szép megjelenés,stb. Nem is volt olcsó játék.

Működött is kb másfél évig hibátlanul (mondjuk nem is nagyon használtam),mikoris egyszercsak igen furcsa dolgot művelt.Töltőre téve totál lemerült,(és mint később kiderült) a töltőjét pedig tönkretette.

Vakargattam a fejem,keresgéltem a neten,nem lettem boldog az eredménytől.Azt találtam,hogy típushiba,talán az usb/töltőpanel cseréjével javítható,de tuti megoldással nem találkoztam.

Van itt valaki,aki birtokában van a bölcsek kövének,és a konkrét címet is tudja?

Kösz.

(#78697) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Kisfiamnak szeretnék venni egy tabletet, mert nem akar leszállni az ipad air-emről. Főbb szempontok bővíthető legyen a mesék miatt, játék is lesz rajta illetve WiFi is legyen. Most tanulgatja majd az övé lesz így árban kb. 30.000 -et szánnék rá nem többet. Leélni ez is elég lesz.

Köszönöm

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#78698) Linda1 válasza aua (#78691) üzenetére


Linda1
aktív tag

Szia. Én Gearbestről rendeltem kínai raktárból, mert eu-s raktárakban már nem volt elérhető. Erre Németországból küldték, nagyon meglepődtem rajta, priority-vel 140$ volt, és 2 hét alatt ért Romániába.
Fiam első mondata mikor kézbe vette az volt, hogy "sz@r". Egy 4 éves Lenovoja volt előtte a3500-s, annak gyönyörű színei vannak, meg most is megy, csak kinőtte a tárhelyet. Chuwinak sárgásak a színei, és veszíti el a térerőt, míg az előzővel nem voltak ilyen problémái,viszont nagyobb tárhelyes. Nekem annyira nem tetszik. :U

(#78699) zebede válasza Linda1 (#78698) üzenetére


zebede
őstag

Csak néhány napig volt nálam egy ilyen Chuwi, de úgy emlékszem van MiraVision a beállításokban.
Ott nem tudod beállítani neked megfelelőre a képmódot és a színhangolást?

Mondjuk én pl. az éles kékes fényt nem bírom, mostani kínai tabletem is félig felhúzott kékfényszűrővel használom, jobb szeretem ha sárgás. :)

Térerő gondot lehet egy sim kártya csere is megoldaná, ha esetleg régi már.

[ Szerkesztve ]

(#78700) Bdanyy válasza tuki2200 (#78690) üzenetére


Bdanyy
addikt

Van középkategóriaban hasonló áron olyan, amiben szintén ufs van, nem emmc? Általános használatnál az elég sokat számít

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.