Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77501) Somatom válasza zebede (#77500) üzenetére


Somatom
veterán

Persze. Szerinted én 10 perccel az átvétel után már rootoltam is a tabot? :)
Hányas Androidon szeretnéd?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#77502) GalaHU válasza cidalain (#77498) üzenetére


GalaHU
őstag

Mindkét módon próbáltam, de úgy sem. Szerintem nem a JBL a ludas, egy bulin simán rá tudunk csatlakozni egymás után a telefonokkal, és gond nélkül átkapcsol az aktuális telóra törölgetések nélkül is...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#77503) zebede válasza Somatom (#77501) üzenetére


zebede
őstag

Android 8, Emui 8.0 Huawei Mediapad M5-ről lenne szó.
Van rajta alapból egyfajta desktop mód, de nem lehet az ablakokat átméretezni és pl. a chrome csak teljes kijelzőn megy ilyenkor.

(#77504) Somatom válasza zebede (#77503) üzenetére


Somatom
veterán

Az baj, mert akkor csak elméletileg tudok segíteni. 7 -es Androidon a fejlesztői beállításokban kell engedélyezni az ablakok átméretezésének kényszerítését. 8 -asban viszont, tudomásom szerint már nincs ilyen lehetőség, ott PC -ről, ADB kapcsolaton keresztül kell parancssorból kiadni a megfelelő utasítást. Utána telepíteni a Taskbar appot. Ez tulképp egy ki/be kapcsolható Launcher, ami freeform módban tudja futtatni az alkalmazásokat. Ha valakit érdekel, akkor részletezhetem a működését.
Mivel nekem csak 7 -es eszközeim vannak, ezért az ADB -s engedélyezésben nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#77505) J o e válasza cidalain (#77496) üzenetére


J o e
tag

Hát nem tudom, eddig nem csinált semmi ilyesmit, minden alkalmazást simán tudtam használni, böngészni.
Amit elfelejtettem leírni, azóta van ez a probléma, mióta kint volt nálunk a Digi, behúztak új kábelt és a routerünket is sajátjukra cserélték. (ezt mondjuk furcsáltam is)
Ki fogom próbálni otthon is a tabletet, ott UPC van saját routerünkkel, kíváncsi vagyok ott is produkalja-e ezeket a tüneteket :)

(#77506) JANI6666


JANI6666
újonc

Hello! Két tableten gondolkodok a gyermekem részére, és nem igazán tudok dönteni.
[link]
[link]
Valakinek esetleg valamilyen tanácsa?

[ Szerkesztve ]

(#77507) Somatom válasza JANI6666 (#77506) üzenetére


Somatom
veterán

Én a másodikat választanám. Az Onda -ban egy X86 architektúrájú Intel Atom proci van Lollival, ami három éves Androidverzió.
A Teclast legalább arm architektúra, Nugáttal.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#77508) JANI6666 válasza Somatom (#77507) üzenetére


JANI6666
újonc

Köszönöm!

(#77509) CharlieDrop válasza gt007 (#77499) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nekem a tab4 játsza, hogy a hosszú nyomást szakaszosnak veszi

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#77510) nsbikes


nsbikes
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 2012-es Nexus 7 tabletem de szegény már elég lassú és semmi új tartalom nincs rá szóval úgy döntöttem hogy vennék egy új táblagépet. Egy jó ideje már nem nézegettem ezeket és igazából nem is annyira értek a mobil hardverekhez, ezért is fordulnék hozzátok! Maximum 75 000 forintig vennék tabletet, én a Galaxy Tab A (T580) géppel szemeztem de most láttam egy Huawei Mediapad T5-öt és az jobban megtetszett és hardverileg is erősebbnek tűnik de sajnos egy épp-kézláb tesztet se találok róla! Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni? Esetleg van más gép is ami elkerülte a figyelmemet ebben az árkategóriában? :) Előre is köszönöm a segítséget! :) :) :) :) :R :R :R :R

XBOXONE, XBOX360, XBOXClassic, PS5, NSW, PC

(#77511) cidalain válasza nsbikes (#77510) üzenetére


cidalain
veterán

Az SM-T580 mar 3 eves gep 2 GB rammal. Felejtos, hisz ugyanugy jarsz vele majd, mint a Nexus-szal, csak nem 6 ev mulva, nhanem 1-2 ev mulva.
Huawei M5 sokkaL jobb, ujabb, idei masina. Igaz, nem is fer bele az elore kigondolt 75-os keretbe.
Illetve van a Samunak egy uj verzioja Galaxy Tab A 2018 (SM-T590) ami most jelent meg ebben a honapban a hazai boltokban. Gyengebb ugyan mint a Huawei M5, viszont 100 korul mar behuzhato ertelmes boltokbol is, ami azert baratibb, mint a Huawei M5 ara.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#77512) nsbikes válasza cidalain (#77511) üzenetére


nsbikes
csendes tag

Koszonom a valaszt! Igazabol nekem a 75 lenne a teteje mert kb csak messengerre es nehany kisebb jatekra hasznalnam! M5 eleg draga ezert neztem a T5ot de arrol meg senki nem tud semmit se mondani nekem. 😑

XBOXONE, XBOX360, XBOXClassic, PS5, NSW, PC

(#77513) gt007 válasza CharlieDrop (#77509) üzenetére


gt007
tag

Nekem ilyet nem csinál, vagy működik rendesen, vagy beindul, de akkor nekem szinte semmire nincs időm rákoppintani, olyan gyorsan nyomkod mindent, amit ér. :)
Szerinted ez szoftver, alaplap, vagy érintő hiba lehet?

Üdv gt007

(#77514) cidalain válasza nsbikes (#77512) üzenetére


cidalain
veterán

Kb ugyanazt lehet elmondani. Zsir uj gep a hazai piacon. Tapasztalat vele meg nulla, ugyanugy ahogy a samu Sm-t590 tipussal sincs meg.
A specifikacio nem rossz, a regi samunal jobb, mar csak a tobb memoria miatt is ajanlottabb. A Huawei gepek eddig is korrekt gepek voltak mind hardveresen, mind szoftveresen. Gondolom az uj T5 sem lesz vallalhatatlan. Szerintem be lehet vallalni (ha igy teszel, gyere vissza ide beszamolozni)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#77515) nsbikes


nsbikes
csendes tag

Szerintem bevállalom, a többi tabletjükről sem olvastam sok rosszat és ebben az árkategóriában laikusként is ez tűnik a legjobb választásnak, igazából ahogy észrevettem van a Samsung és a Huawei tablet téren és ennyi... :D 75000 forintért arra csak jó lesz hogy internetezzek,filmezzek vagy akár egy kis játékot toljak rajta. :D Ha meglesz és már egy kis időt eltöltöttem vele akkor majd írok egy kis véleményt róla! :)

XBOXONE, XBOX360, XBOXClassic, PS5, NSW, PC

(#77516) Somatom válasza nsbikes (#77515) üzenetére


Somatom
veterán

Mármint az ismert világmárkák közül ez a kettő. Mert a piacon még van ezeken kívül néhány. Onda, Chuvi, Teclast, Wayteq, stb., stb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#77517) cidalain válasza Somatom (#77516) üzenetére


cidalain
veterán

Lenovo-t mindketten kihagytatok. Meg itthonrol is vehetok, nemelyek eleg jo aron.

Chuwi, Onda, Teclast csak kintrol veheto. Wayteq valamelyik kinai gyartonak az europai nevesitett verzioja, europai aron. Nem vennek olyat. Vopt mar veluk korabban tapasztalatom, es semmi extra, mondhatnank hogy tularazott olcso kinai. :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#77518) Somatom válasza cidalain (#77517) üzenetére


Somatom
veterán

Ez világos, csak az a bibi, hogy ebben az árkategóriában az itthon kapható tabletek (finoman fogalmazva) erős kompromisszumkézséget igényelnek. Ezzel szemben péntek óta nyüstölöm ezt a T10 -es Teclastot és eddig nem nagyon tudok belekötni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#77519) cidalain válasza Somatom (#77518) üzenetére


cidalain
veterán

Pedig van ott is kompromisszum:
Korulmenyes garanciaugyintezes (EU raktaras termek eseten is elofordulhat, hogy kinaba kell visszakuldeni). EU raktar sokszor hianyos, Kinabol afat kell fizetni (27% amivel az ar, mar nem olyan jo). Ha afakikerulosen veszed Kinabol, akkor ha Nemetorszagon at jon (Feucht), akkor nagy esellyel "elveszik" a csomag. Kinabol 1 honap, mig ideer. Nekem is van kinai tabom, jo is, de az anyagminoseg, osszeszereles minosege olyan kinai.
Nem fenyezni akarom a hazai vetelt. Sose tettem. Ha valaki itthon akar venni, akkor nem fogok kinait ajanlani. Megertem, ha a biztosabb, de dragabb vagy a biztosabb, de alacsonyabb muszaki parametereket valasztja azonos arert.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#77520) Somatom válasza cidalain (#77519) üzenetére


Somatom
veterán

Írtam korábban, hogy hogyan rendeltem (EU -raktár, futár). Így is belefért 70 -be. A garis aggodalom valós, lehet vele probléma. De ez a kompromisszum csak hiba esetén jön elő, a műszaki tartalommal kapcsolatos kompromisszum viszont a használat során mindíg.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#77521) cidalain válasza Somatom (#77520) üzenetére


cidalain
veterán

Tenyleg nem vitazni akarok.
Akinek nem szukseges nagyon eros hardver, annak nem kompromisszum egy olyan gyengebb, ami neki eleg. Netezni eleg egy kozepes hardver x penzert, nem feltetlenul kell ugyanannyiert egy ketszer erosebb kinai adott esetben.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#77522) Somatom válasza cidalain (#77521) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem pont a netezés (böngészés) az egyik olyan tevékenység, aminél a user szembesülhet a 2GB ram korlátaival. Főleg akkor, ha a nagyobb kijelzőhöz asztali kliens módot használ. Arról nem is beszélve, ha közben még a Facebook is megy a háttérben.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#77523) cidalain válasza Somatom (#77522) üzenetére


cidalain
veterán

Csak a legolcsobb kozepkategoria szinten van mar itthon 2 gb ram.
Pl a te altalad fizetett 70-80 koruli savban mar itthon is 3 GB ram jar, es nagy felbontasu fullhd kijelzo.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#77524) Somatom válasza cidalain (#77523) üzenetére


Somatom
veterán

Inkább "körüli". Az összefoglalóban három 10" -os tab van a 60-100 ársávban, 3GB ram -mal. Mindháromra rágugliztam. A Huawei MediaPad M3 10 Lite -ot láttam legolcsóbban, de az is 80 fölött volt egy picivel. Ráadásul abban 435 -ös SOC van, ami Snapinál az alsó szint. Az én telómban 625 -ös Snapi van és a Teclast bizony egyértelműen gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#77525) a2d2 válasza Somatom (#77518) üzenetére


a2d2
addikt

Nekem is pont ez a bajom. Volt ilyen Tescoba szóló -20%-os matricás kuponfüzetem, gondoltam megnézem a tablet felhozatalt hátha van valami alapból is akciós amit így jó áron el tudnék hozni.
Hát igen csak csodálkoztam mikor azzal szembesültem hogy kb az összes tablet 1/8-as volt memória téren (az 5 éve vett 2/16-osat gondoltam lecserélni). Komolyan mintha megállt volna az idő pár éve.
Ha itthon szeretnék 4/64-est venni gondolom 100e-es kategóránál tartok.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#77526) Somatom válasza a2d2 (#77525) üzenetére


Somatom
veterán

Mondjuk úgy, hogy alulról súrolod. Én először ezt az Acer Iconia A3 A50 K3ES -t néztem ki, de aztán itt felhívták a figyelmemet a Teclast T10 -re, ami ugyanarra az alapra épül, csak +ujjnyomatérzékelő és nagyobb felbontású kijelző. Az utóbbit nem tartom egyértelműen előnynek. A GPU -t jobban megdolgoztatja a nagyobb felbontás, ami 28nm -en melegedéssel jár. A melegedés pedig órajel korlátozással és akkumerüléssel. Jó lenne egy gyári felbontásválasztó, mert egyébként ehhez root kell. Viszont, én nem vagyok gamer, az akkuidő sem lényeges szempont és a Teclast -tal 30 rugó a zsebemben maradt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#77527) a2d2 válasza Somatom (#77526) üzenetére


a2d2
addikt

Na pontosan ezért várok egy Mi pad 4 plus tesztet és egy jó árat hozzá 11.11-én.
A mostani 10"-os még egy retinakijelzős Onda allwinner chipsettel, és itt is azt tapasztalom hogy gyenge a vas ekkora kijelzőhöz, szerintem a full HD 10"-on teljesen korrekt felbontás lenne.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#77528) Somatom válasza a2d2 (#77527) üzenetére


Somatom
veterán

Tudom, hogy milyen az IPS, meg az Amoled, de milyen egy "retinakijelző"? Mit tud az? Pislogni, vagy esetleg könnyezni? :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#77529) a2d2 válasza Somatom (#77528) üzenetére


a2d2
addikt

Az apple-től vettékát a kifejezést. Magas ppi számmal rendelkező kijelzőkre nyomták rá anno.
Ilyen amúgy a mostani csak kislányom nekiment vele a falnak, ledobta és betört a kijelző.
[link]
Gondoltam ezt most már használják ők én meg vennék magamnak egy újat :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#77530) Somatom válasza a2d2 (#77529) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, ezt a hangzatos fantázianevet az Apple találta ki, hogy ne kelljen konkrét paramétereket megadnia. Amúgy egy kutyaközönséges IPS panel. Régebben miniPC -ztem, emlékszem erre az Allwinner A31 SOC -ra. Melegedős volt (40nm). Azt a felbontást ráeresztették arra a szerencsétlen, őskövület PVR544 -re? Jáááájjj!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#77531) a2d2 válasza Somatom (#77530) üzenetére


a2d2
addikt

Most néztem vissza, egész kereken 5 éve szeptember végén vettem ezt 40e-ért, akkor és annyiért ár/értékben nagyon jó volt, igazából gyerekek napi szinten nyúzzák még ma is és nincs különösebb baja.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#77532) CharlieDrop válasza gt007 (#77513) üzenetére


CharlieDrop
veterán

néha tudok hosszan nyomni. Azt vettem észre, hogyha frissítem jobb lett, az a baj, hogy azzal kezdtem, hogy frissítettem. Most elfogadható, de nem merem frissíteni, hátha rosszabb lesz

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#77533) aua


aua
csendes tag

Sziasztok, nekem is az utolsókat rúgja 2013-as Nexus 7, helyette keresek tabletet:
- kijelző: 7", FullHD, vagy 1920x1200
- beszerzés: webshop is OK, főleg, ha EU és ismert pl. GearBest, Banggood...
- felhasználás: film, játék, web: mindenféle, nem árt az erős proci és a sok memória, nem szeretném jövőre lecserélni :) csak WiFi, telefon nem kell
- max: 70-75e, indokolt esetben több :)
Segítségetek előre is köszi.

(#77534) vittorio7 válasza aua (#77533) üzenetére


vittorio7
őstag

Miért kell ilyen kicsi tablet? 2013 óta nőttek a tablet méretek is. A 7" az már lassan telefon méret. Akkor már inkább egy Xiaomi Mi Max 2 vagy 3.

Ha kicsit vissza olvasol Somatom most vásárolt egy T10-est.

(#77535) Somatom válasza vittorio7 (#77534) üzenetére


Somatom
veterán

Ugyanilyen hardverrel van 8" -os is. De, van bőven választék, más konfiggal is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#77536) Kront válasza aua (#77533) üzenetére


Kront
tag

ugyan ez volt a problémám közel egy évvel ezelőtt. nekem Galaxy Tab S2 VE 8.0 lett a megoldás. tökéletesen bevált és a +1" ellenére is kényelmesen tartható egy kézben. futott még a TAB 4 (azóta van plus), a MediaPad M3 és a Zenpad 3 8". a nexus 7 kijelzője után mindhárom erős visszalépésnek tűnt, más tekintetben viszont azok is tetszettek.

10"-ban valamivel nagyobb a választék, de az már számomra (tabletben) használhatatlan méret.

(#77537) BluEyes


BluEyes
őstag

Üdv topic, remélem tudtok segíteni.

Eredetileg Vodás, de hivatalosan függetlenített tablet, Droid 5.1.xx. Szeretném telefonálásra alkalmassá tenni a készüléket.
Kérdésem hogy milyen appok illetve milyen beállítások kellenek ehhez?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#77538) Somatom válasza BluEyes (#77537) üzenetére


Somatom
veterán

Telefonálni többféleképpen lehet. Pontosítsd légyszi, hogy milyenre gondolsz, hogy ne fussunk fölösleges köröket! VOIP? GSM? A tab eredetileg alkalmas volt GSM telefonálásra?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#77539) BluEyes válasza Somatom (#77538) üzenetére


BluEyes
őstag

Szia! Rendes GSM hívásra és fogadásra gondolok. A gyári Android nem tartalmazza ezt a szolgáltatást, ám most egy Telenor Hello Data kártya került a készülékbe, amin ugye van havi 50 perc ingyen blabla, és ezt szeretnénk felhasználni.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#77540) Dr.NX válasza BluEyes (#77539) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Még a tablet típusát sem írtad le. Szerinted?

Elfogadom a sütiket.

(#77541) Somatom válasza Dr.NX (#77540) üzenetére


Somatom
veterán

és BluEyes:
A tablet típusa jelen esetben tulképp mindegy. A GSM hívásra alkalmas eszköz más adó és engedélyezési kategóriába tartozik. Android OS részről a phone.framework a függősége. Ha ezt nem tartalmazza a ROM, akkor hiába hegesztenénk rá Telefon (Phone) alkalmazást, akkor sem lehetne vele GSM hívást bonyolítani. VOIP -ra van lehetőség akár úgy is, hogy a GSM számunk jelenjen meg a hívottnál. A GSM számunkra érkező hívást viszont nem tudunk így fogadni. GSM helyett, kell egy un. nomadikus telefonszám, amin készüléktől függetlenül elérhetőek lehetünk (ha van net).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#77542) BluEyes válasza Somatom (#77541) üzenetére


BluEyes
őstag

A tablet típusa jelen esetben tulképp mindegy.
Magam is így gondoltam.

phone.framework
No, ezt hol keressem?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#77543) Somatom válasza BluEyes (#77542) üzenetére


Somatom
veterán

Sehol. Ez utólag nem telepíthető. Vagy, talán ROM -mal együtt, feltéve, hogy létezik GSM hívásra alkalmas tab pontosan ugyanezzel a hardverösszeállítással. Erre gyakorlatilag zéró esélyt látok. Nagyon lényeges és alapvető különbség az Androidos taboknál, hogy alkalmasak-e GSM telefonálásra, vagy sem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#77544) BluEyes válasza Somatom (#77543) üzenetére


BluEyes
őstag

Ok, értem. Azért tennék egy próbát.
Mlyen alkalmazásokra lesz szükségem, mi automatikus, mit kell társítani, hozzárendelni, alapértelmezni stb hogy működjön?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#77545) Somatom válasza BluEyes (#77544) üzenetére


Somatom
veterán

Egy rootolt eszközről kimented a phone alkalmazást. Telepíted a tabra, majd rendszeralkalmazássá konvertálod (ehhez természetesen előzőleg rootolnod kell a tabot). Ha mindezzel megvagy, akkor elindítod és megismerkedsz az FC (Force Closed) fogalmával. Phone.framework nélkül ugyanis semmire sem mész a Phone alkalmazással, indításkor egyszerűen összeomlik. Ekkor rájössz, hogy nem fogsz boldogulni a telefonná alakítással és veszel egy telefonálásra alkalmas tabot. Ennyi, már kész is vagy.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#77546) BluEyes válasza Somatom (#77545) üzenetére


BluEyes
őstag

Ok. Köszi szépen :R

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#77547) Somatom


Somatom
veterán

Tudja valaki, hogy ebből a T10 -ből mi hiányzik a Google hangbevitelhez (pl. Térképben címek bemondása)? A nyelv és bevitel menüpontban kéne legyen hangbevitel opció, de nem találok ilyet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#77548) zebede


zebede
őstag

Geekbuying EU raktárból rendelt valaki mostanában, mi a tapasztalat?

Konkrétan Lengyel raktárból néztem ki egy tabletett, ott lenne legolcsóbb.

(#77549) Somatom válasza zebede (#77548) üzenetére


Somatom
veterán

Két hete rendeltem tőlük egy tabot. Másnap levették készletről. Öt nap múlva kaptam tőlük egy sajnálkozó e-mail -t, és felajánlottak némi ráfizetéssel egy tök más tabot (10" -os helyett, egy 8" -ost). A pénzvisszafizetést nem ajánlották fel, azért külön írnom kellett nekik. Végül visszautalták a pénzt a PP számlámra.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#77550) zebede válasza Somatom (#77549) üzenetére


zebede
őstag

EU raktárból?
Mennyi volt készleten mikor megrendelted?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.