Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) ATM_automata


ATM_automata
őstag

azt árulja már el nekem valaki, hogy van-e olyan tablet kiegészítő, amivel ethernet hálózathoz lehet csatlakozni? Van, hogy routert kell konfigolnom és oda jól jönne, mert wifin nem igen lehet jól, meg addig sokszor nincs wifi se.

What else?

(#14402) vamzi válasza ATM_automata (#14401) üzenetére


vamzi
őstag

Létezik, de a támogatottsága eléggé gyér. Szét kell nézni a kernelben, hogy melyiket támogatja az adott tábla. Egyébként ethernet to usb kell neked.

(#14403) tjb007 válasza vamzi (#14402) üzenetére


tjb007
nagyúr

Már ha egyáltalán támogat egyet is, plusz az adott ROM -ban is benne kell lennie ennek a funkciónak.

(#14404) Shoo válasza ATM_automata (#14401) üzenetére


Shoo
senior tag

Tádáááááááááá :)

Egyenlőre billentyűzet nélküli, egyszerű, nem asztali tartóvá alakítható tartót keresek(az asztali tartó már megvan rendelve). Közbe láttam párat, remélem egyik jó lesz.

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#14405) Tim82 válasza ATM_automata (#14401) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudtommal kernel-szinten is probléma van az Androidnál az ilyen adapterek, illetve az ethernet-csatlakozás támogatásával általában (alapból nincsen benne ezekhez támogatás).

Érdekes módon azonban egy rakat régebbi, olcsóbb kínai tablet (Zenithink modellek pl.) rendelkezik RJ-45 csatlakozóval. Valószínűleg ott a ROM-ban is meg van oldva valahogy a dolog.

(Bakker, lassú vagyok. :DDD )

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14406) Sanzaa válasza Tim82 (#14405) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Support, support, support:-)
A Concorde 7020-as volt az egyik delikvens amelyre rámókolták az ethernet csatlakozást.
Íme: http://pdaplus.hu/content/view/6523/73
A ConCorde 9.7 IPS is tartalmazza az ehhez szükséges kernelt.

Néhány kínai ''bóvláj'' tableten meg van is Ethernet csati.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#14407) aclandiae válasza Sanzaa (#14381) üzenetére


aclandiae
senior tag

Köszönöm a tippet!

A garancia miatt inkább itthon szeretném megvásárolni. Nem is a szállítás kivárása, hanem a szükség esetén fellépő garanciális ügyintézés a macerás.

tjb007: neked is köszi! A tokban lehet is használni? Elég mutatós, és olyannak tűnik ami megvédi.

Sajnos ezt nem lehet kihangosítani, azt pedig szeretném. Mennyi idő lehet a feltöltése?

Amúgy ha játék is menne rajta, az mennyivel növeli az árát?

(#14408) spiritex


spiritex
veterán

Kérlek segítsetek megérteni, hogy az ICS-es tabletemnél, ami a specifikációk szerint 512MB memóriával rendelkezik + van benne 4GB belső memória, mit jelentenek a Beállításokon belül az Alkalmazásoknál a következők:

Letöltött: 176MB foglalt és 328MB szabad (ez összesen 504MB, ez lenne a fenti 512MB? hova tűnt a maradék 8MB?)

USB-tárn: 116MB foglalt és 2,0GB szabad (ez gondolom a + 4GB, amiből a rendszer elfogyaszt kb. 2GB-ot)

Futó: 129MB foglalt és 147MB szabad (ez melyik memória és miért ilyen kevés? hogy lehetne növelni?)

Összes: 176MB foglalt és 328MB szabad (ez biztos ugyanaz, mint a Letöltött, de miért egyforma a kettő?)

Előre is köszi! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14409) Sanzaa válasza aclandiae (#14407) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Ezek a tabletek bépített hangszóróval rendelkeznek. Az olcsóbbak tény, hogy elég gyéren szólnak, de van rajtuk jack csati, amivel másik hangszórót vagy fülest dughatsz rájuk.
Általában van rajtuk mini HDMI csati is, amivel kiküldheted az LCD/ Plazma tévédre a jelet, de nem mindig. A feltöltés függ az akku kapacitásától, de mindkét két szóban forgó tabletnél (WayteQ Xtab100is, ConCorde 9.7 IPS) több óra hossza.
Programokból, játékokból több, mint félmillió van a Google Play szoftverboltban. Ezek között van ingyenes és fizetős. Természesen itt is vannak már olyan 3D-s játékok, amelyek futtatásához nem igazán elegendő egy 60ezres új tablet. De ilyen még kevés van. A legelterjedtebb játékokat simán viszik.
A legtöbb tokban természesen használhatóak a tabletek, kivéve a belecsúsztatósok, amilyenek a mobiloknál vannak.
Ez meg itt a ConCorde 9.7 IPS-re való billentyűzetes tok.
http://www.concorde.hu/index.php?v=n&fk=tablet&csz=02-05-5612

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#14410) balhmm válasza The.Bali (#14350) üzenetére


balhmm
tag

Szia, ment pü.

(#14411) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Sziasztok, érdeklődnék, hogy van e jelenleg amolyan best buy tablet a piacon szerintetek?
Én tablet szinten eléggé le vagyok maradva, viszont megkértek, hogy szerezzek egy jót, persze minél olcsóbban, de azért tudjon dolgokat, mérete nem számít, és 4.0-ás Android legyen rajta. :)

Eddig egy WayteQ xTAB-100is szemezgetek, megtetszett mikor visszaolvastam egy kicsit a fórumban, és jónak tűnik az ár/érték aránya, de nézem már 10.1-et dupla annyiért is, az se rossz persze. :DDD
Szóval ezekhez hasonló tudású tabletre lenne szükség, De elfogadnék jobb ötleteket is. Köszönöm, és bocsi, hogy sokadjára kérdezzük. :B :R

(#14412) Tafaya


Tafaya
csendes tag

Navon Platinum Tab és Ghoo Tab 7000 árban szinte ugyanaz, nagyjából ugyanazt is tudják, melyiket érdemes a kettő közül választani?

(#14413) Mittu88 válasza ATM_automata (#14401) üzenetére


Mittu88
senior tag

én egy ilyet vettem wayteq xtab-100is-hez és nem működött. szóval okosan :/

(#14414) ATM_automata válasza Mittu88 (#14413) üzenetére


ATM_automata
őstag

:R Igen, ahogy olvasom elég lutri.

What else?

(#14415) tjb007 válasza aclandiae (#14407) üzenetére


tjb007
nagyúr

Természetesen.
Elég masszív, a fedlapja jó kemény, szóval szállítás közben baja nem nagyon eshet.

(#14408) spiritex

Menjünk sorban.
Az első a data partíció mérete ahová az alkalmazások települnek.
A második a belső tárhely mérete (legalábbis így első blikkre annak tűnik), ide a saját fájljaidat szabadon másolhatod.
A harmadik a RAM (amiből 512MB van neked), ezt növelni sehogyan sem lehet és azért ennyi mert a többit a rendszer lefoglalta magának.

(#14412) Tafaya

Igazából mindegy, hogy melyiket választod mivel egyik sem ad semmilyen pluszt a másiknál.

(#14413) Mittu88

Persze, hogy nem működött mivel sem a kernel nem tartalmazza az adott eszköz driverét, sem a ROM a Ethernet funkciót/módot.
Az, hogy van OTG még nem jelenti azt, hogy amit rádugsz az működni is fog.

[ Szerkesztve ]

(#14416) Mittu88 válasza tjb007 (#14415) üzenetére


Mittu88
senior tag

és akkor nem is lehet (vagy nem egyszerű) működésre bírni?

(#14417) kelzsoca válasza Mittu88 (#14416) üzenetére


kelzsoca
félisten

Sajnos ez nem úgy működik, hogy veszek valami adaptert a netről és majd bízom benne, hogy jó lesz hozzá.

Itt már hasonló kérdésre válaszoltam: katt

Amit vettél adaptert milyen chip található rajta?

https://vertigostore.eu

(#14418) Adamis


Adamis
őstag

Segítség! Ha megvan valakinek a barsuk-féle CWM Flytouch 2 tabhoz, ne késlekedjen hozzám vágni! Köszönöm! És remélem megvan valakinek... :F

(#14419) freemanone


freemanone
őstag

sziasztok!
lenne egy olyan kérdésem, hogy Wayteq xPAD-70 usb hoston fogad esetleg GPS adaptert? Bár gyanítom, hogy ez a rajta lévő 2.2.1-es droid képességei között kéne keresni. Ha igen érdemes lehet egy ilyenben gondolkozni egy Navilock NL-464US-al párostva?

(#14420) spiritex válasza tjb007 (#14415) üzenetére


spiritex
veterán

Köszönöm a részletes válaszod!
A data partíció melyikből van lecsípve? Az 512MB-ból vagy a 4GB-ból?
Én úgy gondoltam, hogy lehet-e növelni a RAM-ot, hogy a 129MB foglalt és 147MB szabad arányát hogyan lehetne a szabad javára billenteni?
Tehát pl. a Futó alkalmazások, processek között vannak olyanok, amikre semmi szükségem:
- Weather Forecast 3,2MB
- OTA service 2,5MB
- System Update 3,0MB
- Google-szolgáltatások 6,6MB (ez nem tudom micsoda, lehet, hogy nem szabad kilőni)

Ezeket nem lehetne kiiktatni, hogy ne foglaljanak annyit az amúgy is kevéske RAM-omból?
A Skype és az Angry Birds Space nem lefagyását remélném a fenti akciótól. Semmi mással nincs gondom, de evvel a kettővel igen.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14421) vamzi válasza spiritex (#14420) üzenetére


vamzi
őstag

Ha ki van rootolva a kütyü, akkor szabadon eltávolíthatók a démonok. Kérdés, hogy hasznosabb lesz-e mint károsabb...

A kérdésem az lenne, hogy mi a baj a jelenlegi felállással, ami miatt neked kell ramot felszabadítani?

(#14422) spiritex válasza vamzi (#14421) üzenetére


spiritex
veterán

Az, hogy ha van egy elég erőforrásigénylő játék, mint az Angry Birds Space, az sajnos alapjáraton lefagyasztja a gépemet kb. 3 perc után, viszont ha a Fejlesztői lehetőségeknél pipát rakok a Törölje a tevékenységeket-hez + a Háttérfolyamat-korlátozás-nál Legfeljebb 1 háttérfolyamat-ot állítok, akkor megy szépen bármeddig! Ezt szeretném valahogy egyszerűbben megoldani.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14423) vamzi válasza spiritex (#14422) üzenetére


vamzi
őstag

Ugye azt tudod, hogy olyankor nem a rendszer démonait kukázza a ramból, ahogyan azt te is szeretnéd csinálni, hanem a felhasználói programokat. Ergó sehova sem jutnál vele, ha kilőnéd a rendszer dolgait, ellenben kemény fagyásokra számíthatnál és egyéb megmagyarázhatatlan jelenségekre.

De ha már megoldottad, egy ilyen pofon egyszerű megoldással, akkor miért nem hagyod így? Ennél gyorsabb, egyszerűbb, elegánsabb megoldás nincs.

(#14424) rakal válasza Unbaised-Ben (#14411) üzenetére


rakal
senior tag

Én Concorde 9.7-es-re tettem szert.
Eddig all OK.
A HDMI kimenetet ne felejtsük el. :)
Szóval a Concordra eddig csillagos ötös,IPAD2 feeling igazi Android 4.0.3-al.

(#14425) ityam


ityam
senior tag

Valakinek van ötlete hogy mitől csinálhatja a tablet hogy eltűnik róla egy két játék? Asztalon kint van az ikon de amikor rákattintok közli hogy nincs telepítve. Néha a tablet újraindítása után jön elő ez a jelenség. Ami fura hogy ami csak 2 napig volt nálam Ghootab azzal is csinálta meg a mostani nonama Alwinner A13 assal is csinálja. ICS van ezen is meg az előző tableten is az volt.
Ha ujra akarom telepíteni a játékot akkor figyelmeztet hogy lecserél egy alkalmazást ha telepíteni akarom. De nem akarok mindig ujratelepíteni játékokat. Valami ötlet hogy mi lehet a baj?
Próbáltam belső memórián is tárolni a játékot és a micro sd kártyán is. Mind2 esetben csinálta már....

(#14426) Sanzaa válasza spiritex (#14422) üzenetére


Sanzaa
senior tag

A Weather Forecast-et törölheted(időjárás progi), a többi nem ajánlott.
Milyen tablet is ez egyébként?

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#14427) spiritex válasza Sanzaa (#14426) üzenetére


spiritex
veterán

Navon Platinum 7"

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14428) vili88


vili88
csendes tag

Helló mindenki!
Egy nem teljesen ide illő kérdésem lenne, mi a reális ára egy Samsung Galaxy Tab P1000-nek? Két hónapos, garis, független, karcmentes, 16GB-os.
Előre köszi a segítséget!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vili88

(#14429) z0d1AK válasza vili88 (#14428) üzenetére


z0d1AK
veterán

50 ezer körül megy.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#14430) vili88 válasza z0d1AK (#14429) üzenetére


vili88
csendes tag

Köszi a gyors választ!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vili88

(#14431) creation


creation
senior tag

Srácok, közben az első kédés még mindíg adott...

Flytouch 7 vagy Flytouch 6 vagy ZT102?

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#14432) tjb007 válasza freemanone (#14419) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mivel senki sem próbálta még (legalábbis nem jelezte senki sem) ezért konkrét válasz nincs rá, csak akkor fog kiderülni ha kipróbálod.
Amúgy miért nem frissíted 2.3 -ra vagy 4.0 -ra ? Elég régóta elérhető már mindegyik.

(#14420) spiritex

"A data partíció melyikből van lecsípve? Az 512MB-ból vagy a 4GB-ból?"

Természetesen a 4GB -ból, az 512MB csak egy átmeneti tároló aminek a tartalma kikapcsoláskor törlődik.

"Ezeket nem lehetne kiiktatni, hogy ne foglaljanak annyit az amúgy is kevéske RAM-omból?"

Lehet belőle felszabadítani, vannak erre külön alkalmazások de a használtuk erősen nem ajánlott mivel előfordulhat, hogy több problémát fog okozni mint amennyit használna.

(#14433) Mittu88 válasza kelzsoca (#14417) üzenetére


Mittu88
senior tag

köszi szépen a kimerítő választ, de a haveromnak vettem az adaptert és övé a tablet is, ami még nem is gond. Viszont szombaton ment ki Hollandiába fél évre és mondjuk úgy, hogy kezdő felhasználó -> ha azt mondom neki: kernel, azt mondja "nem kérek, köszi".
Úgyhogy majd fél év múlva próbálkozhatunk :)

(#14434) spiritex válasza tjb007 (#14432) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi szépen, most már sokkal tisztábban látok! :R
Lenne még egy kérdésem:
Mit jelent számodra, miről árulkodik az, hogy:
Vannak akik ugyanilyen Navon tabletet vettek, mint én, és azt mondják, hogy ha először csak hanghívást indítanak skype-ban, majd kb. 2 perc után kapcsolnak kamerát, akkor nem fagy le a kütyü?
Ebben van valami logika? Miért segíthet ez a módszer a kütyünek, hogy ne fagyjon le? (Mondjuk én is kipróbáltam a trükköt, de nálam sajnos nem vált be, nem tudom miért.)

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14435) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Hála az Extreme Digital akciójának, olcsóbb lett nálam is a ConCorde Tab 7015.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#14436) freemanone válasza tjb007 (#14432) üzenetére


freemanone
őstag

Majd ha a kezemben lesz akkor frisstem is akár, de ez sokmindentől függ. Átfogalmazom a kérdést: USB host-on keresztül GPS-t fogad a tabletes droid, vagy csak külső tárat?
A dolog lényege annyi, hogy anyós GPS-t akar és hidegrázása van a 4-5"-es kijelzőktől. :U

(#14437) freemanone válasza tjb007 (#14432) üzenetére


freemanone
őstag

reggeli dupla kv....

[ Szerkesztve ]

(#14438) tjb007 válasza freemanone (#14436) üzenetére


tjb007
nagyúr

Átfogalmazás nélkül is érhető volt.
Igen, kivitelezhető de ahhoz, hogy működjön a kernelnek tartalmazni kell az adott eszköz driverét de mivel ennek az esélye 0 ezért azt is írhatnám, hogy a kérdésedre az a válasz, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

(#14439) tvamos válasza freemanone (#14436) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azert bluetuuth modult zommel megesznek ezek a tabok. Akkor meg elvileg fel lehet ra heftelni BT-s GPS modult.
De szerintem ez a macera nem eri meg azt a par ezrest, amivel igy olcsobb a cucc. (Marmint, ha valoban kell az a GPS.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#14440) freemanone válasza tjb007 (#14438) üzenetére


freemanone
őstag

értem köszi! ha van honnan megszerezni a drivert kernel-be már beleteszem én... :U
de értem a lényeget. jobban járok ha BT-s GPS-el nézelődök.
Köszönöm a linket! :R

(#14439) tvamos: 7-10" közötti GPS-t szeretne anyósom. Mutatsz ilyet 50k-s lélektani határon belül? Értem az érvet, de nekem nem tétel meghekkelni, neki meg hasznos eszköz lenne. Mindemellett pedig táblagép, amin tud netezni, olvasgatni is.

[ Szerkesztve ]

(#14441) tjb007 válasza freemanone (#14440) üzenetére


tjb007
nagyúr

"honnan megszerezni a drivert kernel-be"

Kb. sehonnan.

Két lehetőség van, BT GPS és egy másik, GPS -szel rendelkező Androidos eszköz GPS jelének megosztása.
A BT GPS -szel kapcsolatban itt mindent megtalálsz: [link]

"7-10" közötti GPS-t szeretne anyósom. Mutatsz ilyet 50k-s lélektani határon belül?"

Parancsolj: [link]

[ Szerkesztve ]

(#14442) freemanone válasza tjb007 (#14441) üzenetére


freemanone
őstag

mégegyszer köszi! megnézem mindkét lehetőséget! :R

(#14443) Shoo válasza tjb007 (#14441) üzenetére


Shoo
senior tag

Van még egy lehetőség...internet alapú helymeghatározás...a Térképek szoftverbe van navigáció is. Pesten tökéletes meg gondolom a nagyobb városokba, hosszabb utakra, ha nem a részletek a lényegek, de mondjuk egy faluban részletesen valószínű még nem megy.

Ugye csak a mobilhálózat jelerősségétől függ.

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#14444) mipityu válasza freemanone (#14440) üzenetére


mipityu
tag

PD10 Freelander

Xiaomi Mi Note 10 Lite 8/128 - Teclast X98 Air 3G

(#14446) kofy


kofy
tag

Ilyet kérek karácsonyra! (a videót nézzétek!)

[link]

Vajon az akku hány mAh-s? :Y

(#14447) Crytek


Crytek
veterán

Akinek van itt bármilyen táblagépe és esetleg farmerama-zik kérem nézze már meg hogy milyen sebességgel lehet használni!

Next PC Upgrade: 2022

(#14448) petipetya válasza Crytek (#14447) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem játszom ezen az oldalon, de megnéztem neked. Acer a100-on prímán megy minden.

"nincs rá lezsóidő"

(#14449) Crytek válasza petipetya (#14448) üzenetére


Crytek
veterán

De ha nem játszol akkor meg se tudod nézni mivel a bejelentkezés után jön be az ami agyonterheli a gépet!

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#14450) petipetya válasza Crytek (#14449) üzenetére


petipetya
nagyúr

Dehogynem, csak be kellett regisztrálnom egy kamunevet (egy káromkodást adtam meg, de ez lényegtelen), majd belépnem. Vetettem búzát és káposztát, sőt a bagoly tanácsára meg is locsoltam és trágyáztam. :)

"nincs rá lezsóidő"

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.