Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#532) Loha válasza Loha (#530) üzenetére


Loha
veterán

Szerkesztés közben lehalt a fórum...

FRAPS nem lényegtelen mert az alapján készül a tesznek nagy része, de a linkeken nem a FRAPS a lényeg, hanem az FCAT és a teljesen új módszer a felhasználói élmény mérésére, meg az, hogy CF esetén nincs összhangban a FRAPS-al mért értékekkel.

SLI-nél sokkal nagyobb a kiingás, mert konkrétan direkt késlelteti a frame számítását
Pont hogy sokkal kisebb, mert az egész frame smoothing rendszer lényege, hogy csökkentse a kiingást.
Direkt késleltetés olyan képkockák esetén történik, amik túl korán jönnének ahhoz, hogy érdemben hozzáadjanak a látványhoz, és csak annyira lesznek késleltetve, hogy ne lógjanak ki az átlagból, viszont azok a képkockák amik vmiért késnek CF esetén, SLI-n "gyorsítva vannak" és időben érkeznek, tehát a kilengés pont, hogy sokkal kisebb, és az élmény "smooth"-abb.

A monitoron látható képkockák szempontjából mindenki olyan helyzetben van, hogy 60 Hz mellett 60 képkockát lát. Az a helyzet, hogy ha nincs bekapcsolva a vsync, akkor 60Hz-en jóval több képkockát tudsz látni mint 60, ez az egyik oka a képtörés jelenségnek is, amikor több képkockát rajzol ki a monitor, egy frissítés alatt.

Szerinted az SLI-s topikokban miért tweakelik a GeForce drivert a pre-render frame szempontjából?
A maximum pre-rendered frames-t DirectX -ben állítod, csak erre az NV ad opciót a control panelben az AMD meg nem. Szóló kártyával is érdemes állítgatni, mert CPU által előre számított képkockák max. számát állítod vele.

FCAT nem egy CF vs. SLI összehasonlításra készült cucc, hanem egy új lehetőség olyan dolgok vizsgálatára, amik eddig nem voltak lehetségesek. Mint már mondtam, nem kell hozzá semmi drága cucc, csak egy capture kártya. A drága cucc csak az NV által adott kártyához kell, ami nem tud hardveres tömörítést.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.