Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) vacs válasza nutfile (#5597) üzenetére


vacs
veterán

"ez nem igaz, mert kisebb összegű fizetésnél elég felébreszteni a képernyőt, nem kell feloldani!"

ez nem igaz (hogy téged idézzelek), mert az én be tudom állítani, hogy feloldás nélkül ne tudjak fizetni! [link] :P

(^)(>.<)(^)

(#5602) tomp


tomp
félisten

OnePlus 11-en most érkezett a frissítéssel az az opció, hogy MINDEN érintéshez fel kell oldalni a zárat. [link]
OnePlus 12-ben nincs benne de gondolom a következő frissítéssel ebbe is belerakják.

(#5603) Krgab válasza ACE- (#5595) üzenetére


Krgab
kezdő

Nálam is szarakodik a Wallet. Simple Pay sokkal gyorsabb lett az elmúlt 2 héten.

(#5604) ACE- válasza emeritus (#5600) üzenetére


ACE-
addikt

Faxa, nem igazán értem hogy ez mire jó, azon kívül hogy user unfriendly, mivel másabb az érintés utáni ujjnyom, mint az érintés előtt pár másodpercel-i? :(((

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#5605) róland


róland
veterán

Sziasztok!

Valaki tud tapasztalatot megosztani Xiaomi Mi Band 7 NFC + Revolut kártya együttműködéséről? (Xiaomi Pay elvileg megy azon az eszközön.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#5606) ACE- válasza róland (#5605) üzenetére


ACE-
addikt

Működik

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#5607) nutfile válasza vacs (#5601) üzenetére


nutfile
aktív tag

az, hogy be tudod állítani, nem azt jelenti, hogy a Google (Wallet) kéri :N [link]

legalábbis eddig. de ahogy linkelve volt feljebb emeritus által, ebben is a változás korát éljük, a Google ebben is szigorít és várhatóan nem a te beállításodon fog múlni.

[ Szerkesztve ]

(#5608) nutfile válasza Krgab (#5603) üzenetére


nutfile
aktív tag

lehet, hogy gyorsabb lett, de az nehezen hihető, hogy a native megoldásnál is gyorsabb lett.
(de ez csak egy vélemény, mert én évekkel ezelőtt elengedtem a simple-t, így mostanában nincs tapasztalatom vele.)

(#5609) róland válasza vacs (#5601) üzenetére


róland
veterán

A kényelem azt diktálja, hogy elég legyen felébreszteni a képernyőt, s NE kelljen feloldani. Az alvó képernyőnél meg rendszer szinten letiltott az NFC-s fizetés. Így az NFC-s telefonos fizetés a bankkártya egyszerűségét hozza, annál védettebben.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#5610) vacs válasza róland (#5609) üzenetére


vacs
veterán

Neked a kényelem, nekem a biztonság!
Ha feloldás nélkül, csak felébresztett kijelzővel lehet fizetni, akkor ha elhagyod a telefont rögtön tudnak vele fizetni!

(^)(>.<)(^)

(#5611) róland válasza vacs (#5610) üzenetére


róland
veterán

Ha elhagyod a bankkártyádat, rögtön tudnak vele fizetni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#5612) tomp válasza róland (#5611) üzenetére


tomp
félisten

Trabant is elvisz A-ból B-be de egy mai modern autó azért mégis csak biztonságosabb.

(#5613) róland válasza tomp (#5612) üzenetére


róland
veterán

Rossz hasonlat.

Itt arról van szó, hogy valaki bízik az RFID technológiás bankkártya biztonságában, míg a telefonéban nem. (Ha a Te hasonlatodat nézem, akkor a telefon a modern autó, míg a plasztik bankkártya a Trabant.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#5614) slice14 válasza róland (#5611) üzenetére


slice14
veterán

Bolti fizetés esetén max 4x-er, 15e alatt. - Ha jól tudom.
Az online fizetés meg ugye jóváhagyást igénylő, persze ha EU-n belüli online fizetésről van szó.

A bolti fizetést nézve a mobil biztonságosabb, persze ha van olyan funkció hogy csak feloldott kijelzővel működjön a fizetés. Ami ugye Samu-k esetében nincs.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5615) róland


róland
veterán

Miért hiszi bárki biztonságosabbnak a képernyő feloldását, az egyszerű felébresztése helyett, mint egy random RFID blokkoló nélküli bankkártya használatát?
A Google Wallet lekapcsolt képernyő mellett nem engedélyez semmilyen RFID (NFC) fizetési tranzakciót. Azaz olyan, mintha a plasztik bankkártya egy RFID blokkoló tokban lenne. Felébreszted a kijelzőt egyenértékű azzal, hogy a plasztik kártyát kivetted az RFID blokkoló tokból. Jópárszor kipróbáltam, többféle bank digitalizált kártyájával, hogy lekapcsolt kijelző mellett NEM lehet Google Wallet-tel RFID (NFC) fizetési tranzakciót indítani.

Bankja válogtja, hogy hány fizetést engedélyez míg eléred a 15.000,- Ft-os limitet, ami ugye a C19 alatt lett felemelve (mert addig általános volt az 5.000,- Ft-os limit az RFID fizetéseknél).

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#5616) Joc24 válasza róland (#5615) üzenetére


Joc24
tag

Szerintem egy kicsit elbeszélsz a többiek mellett. A képernyő feloldás biztonságosabb a felébresztésnél, nem pedig a bakkártyánál. Ezt gondolom nem kell részletezni miért.

(#5617) tomp


tomp
félisten

Ma nálam is előjött az órás GPay kód kérés...
Érintés után kérte a GPay, hogy újra adjam meg az óra PIN kódját. Utána hiába érintettem újra, elutasított a terminál. Ki kellett kapcsolnia a kijelzőnek majd újra előhívni a GPay-t, hogy működjön.
Nem értem mi volt ez... :F

(#5618) ACE- válasza tomp (#5617) üzenetére


ACE-
addikt

Nálam ez rendszeres, ezért már nem is szívesen fizetek órával.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#5619) róland válasza ACE- (#5618) üzenetére


róland
veterán

Telefonnal is előfordul néha. (S bizony a POS terminálok beállításai sem egyformák.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#5620) tomp válasza róland (#5619) üzenetére


tomp
félisten

POS terminálos esetnél a terminál kérni a kártya PIN kódját. Nem a GPay kéri az eszköz feloldó kódját.
Itt a GPay kérte, hogy adjam meg újra az óra feloldó kódját.
Azaz úgy viselkedett mintha akkor akkor raktam volna a kezemre és felnyitottam volna az órát.

(#5621) róland válasza tomp (#5620) üzenetére


róland
veterán

MOndom, hogy telefonnal is jártam már így. Nem a POS terminál kért kódot, hanem a telefonnal kellett bajlódnom. S a megoldás az lett, hogy lezártam a kijelztőt, majd újra felébresztettem.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#5622) ACE- válasza róland (#5621) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem telefonnal még sosem volt ilyen... csak órával, azzal viszont rendszeresen. Ha telefonon kéri is az újra azonosítást, utána flottul működik az újra érintésre...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#5623) tomp válasza róland (#5621) üzenetére


tomp
félisten

Ha a telefon/óra kéri a feloldó kódot annak semmi köze nincs a POS terminálhoz. Ott a GPay lett részeg ki tudja mitől...

(#5624) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Látom másnál is vannak hasonló problémák mint nálam. Egész konkrétan az alábbi idegesítő jelenség van néhány hete:
Fizetéskor a telefon feloldása után igazolnom kell a személyazonosságomat a beállított módszertől függően ami esetemben ujjlenyomat, de a feloldómintával is ue. a helyzet végeredményben.
Nos, hiába történik meg a személyazonosság igazolás, majd érintem a telót a terminálhoz, újból kéri az azonosítást, annak ellenére, hogy az ujjlenyomatot és/vagy feloldómintát elfogadta...
Van olyan amikor elsőre sikerül fizetnem, illetve van olyan amikor 3-4 -jére.
De ma pl. az Aqua -ban vagy 10 próbálkozás után sem tudtam telóval fizetni.
Tudja valaki, hogy hogy lehetne ezt a jelenséget megszüntetni? Nem egyszer lehetetlenítette el a fizetést ez a folyamatos igazolás kérés.
Mi 9 Lite -ról van szó MIUI Global 12.0.10.0 QFCEUXM rendszerrel.

Köszi a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5625) tomp


tomp
félisten

Eddig még soha sem láttam ezt a figyelmeztetést:

Ujjlenyomat/telefon kód után 3percig lehet fizetni!
Ez azt jelenti, hogy szimpla bekapcsolt kijelzővel már nem lehet fizetni?

Jött ez is:

(#5626) zsola400 válasza tomp (#5625) üzenetére


zsola400
aktív tag

Igen, nálam is ugyanez, a szokásos, kijelző felébreszt ~ 2000ft körüli összeg és ugyanezt feldobta, kellett az ujjlenyomat is. Valamit megint alkotott a google.

(#5627) K Norbi válasza zsola400 (#5626) üzenetére


K Norbi
addikt

Itt is kér személyi azonosítót..
De a G pay súgóba nem találom már azt a pontot Magyarországon 15.000Ft ig nem kell feloldani.
Elég ébreszteni, pedig ez volt a legjobb.
Egy kapcsolót rakhatnának bele.
És használja mindenki úgy ahogy neki a legjobb.

(#5628) nfsu17 válasza K Norbi (#5627) üzenetére


nfsu17
veterán

https://9to5google.com/2024/04/04/google-wallet-verification/

Google Wallet explains unlock and payment verification changes

In recent weeks, Google Wallet users in those areas have been prompted to unlock their Android phone regardless of the transaction amount. This is a good change for security, but some users have complained and want Google Wallet to just follow the same behavior/limits as their physical cards.

(#5629) K Norbi válasza nfsu17 (#5628) üzenetére


K Norbi
addikt

:R így már érthető

(#5630) ACE-


ACE-
addikt

Nekem inkább az a gondom, hogy még akkor is fel kell oldani újra a telefont, ha korábban már feloldottad... Ez pedig hiba...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#5631) viktorhu válasza tomp (#5625) üzenetére


viktorhu
veterán

Én alapból fizetés előtt zárni szoktam a telefont és úgy feloldani újra, hogy elkerüljem a meglepetéseket.

(#5632) ACE- válasza viktorhu (#5631) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem még úgy is néha kéri...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#5633) vacs


vacs
veterán

Nálam viszont továbbra is hibátlan, semmi változást nem vettem észre!
Google Pixel 7, android 14.

(^)(>.<)(^)

(#5634) emeritus válasza ACE- (#5630) üzenetére


emeritus
tag

Nálam korábban vélhetően az okozott fizetési hibát, hogy a feloldáshoz arcfelismerés (kétdimenziós) volt beállítva, míg a hitelesítés ujjlenyomattal történt. Mióta a feloldáshoz is az ujjlenyomatotot állítottam be a fizetési zavart már nem tapasztalom.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#5635) nutfile válasza tomp (#5625) üzenetére


nutfile
aktív tag

nálam ez még nem jelent meg (Oneplus Nord 2T, Android 13)
minden úgy megy, mint régen.

(#5636) ACE- válasza emeritus (#5634) üzenetére


ACE-
addikt

Hát ez simán lehet, de nekem olyan száraz a bőröm sokszor, hogy alig akarja az ujjnyomat olvasó felismerni, ezért sokszor az arcommal nyitom fel, bár az enyémben elvileg 3D-s arcazonositas van (S21U), de valszeg ez sem elég biztonságos a fizetéshez.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#5637) Fifi válasza ACE- (#5636) üzenetére


Fifi
őstag

Szerintem a Samsungokban nincs 3D arcfelismerés, még az én S24 Ultrámban sem, de a Huawei Mate 20 Pro-mban igen.

(#5638) ACE- válasza Fifi (#5637) üzenetére


ACE-
addikt

Aham, ezt nem is tudtam, közben én is rákerestem. Akkor ez lehet az oka... Bár órán is ezt csinálja, ott meg nincs más nagyon mint minta, mert a szám pötyögés nagyon kényelmetlen...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#5639) Fifi válasza ACE- (#5638) üzenetére


Fifi
őstag

Amúgy Huawei Mate 20 Pro-n sem elég az arcfelismerés a változás óta csak az ujjlenyomatos azonosítást fogadja el. Gondolom nem 3. osztályú, bármit is jelentsen ez a kategória ...
Órám nem androidos, hanem Garmin, ott 24 órán át amíg a kezemen van nem kell azonosítani magam most sem.

(#5640) viktorhu válasza Fifi (#5637) üzenetére


viktorhu
veterán

Pedig már az S8-ban volt infrás arc- (vagy inkább szem-) felismerés.

(#5641) Criminal017 válasza viktorhu (#5640) üzenetére


Criminal017
őstag

Íriszszkenner volt benne, de elhagyta a Samsung ezt a technológiát.

(#5642) róland válasza Criminal017 (#5641) üzenetére


róland
veterán

Persze, mert plusz eszközöket (infra led és infra kamera) igényelt a telefon előlapján. S8-on még elfért (szerintem az S9-ben is ott volt még), de mivel mostanra a kijelző betölti az egész előlapot és a Samsung nem akart notch-ot az előlapon, így inkább normális ultraahangos ujjlenyomat olvasót terttek a (csúsc)telefonjaikba.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#5643) ACE- válasza róland (#5642) üzenetére


ACE-
addikt

Bár ha száraz a kezed, akkor az is egy fos... a régi S20FE-men, amin csak optikai szenzor van, jobban működött...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#5644) st3v3np3t3r válasza Fifi (#5637) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Napost, szerintem egyáltalán nincs olyan androidos telefon, ami 3D-s arcfelismerést tudná... 1 androidos telefon márkáról tudok, ami írisz azonosítást tudott mint hiteles biometrikus feloldás.

Egyes gyártók az android alap arcfelismerő rendszerét használja más funkciónév alatt, ami pl nem egyenértékű a konkurens Apple FaceID hitelesített működésével.

Ma kipróbáltam az új biztonsági funkciót, bekapcsolt de zárolt kijelző mellett nem engedett fizetni a telóm.../S23+GránitBankos kártya

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#5645) user26


user26
aktív tag

Üdv!
Érdeklődni szeretnék, hogy a gyakorlatban mi a különbség a Google Wallet, Gamrin Pay, Xiaomi Pay, RaiPay, K&H mobiltárca, Simple OTP, Gránit eBank, MHB Bank app között, Magyarországon, mobiltelefonnal történő fizetésnél ? (Nyilván amelyik Bank támogatja a Walletet, ott az az elsődleges lehetőség a fizetésre)

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#5646) vacs válasza user26 (#5645) üzenetére


vacs
veterán

Szia.
A Google Wallet/Pay egy Androidba épített rendszerszintű alkalmazás, ezáltal gyorsabb, stabilabb és valószínűleg biztonságosabb mint egy külön banki alkalmazás!
A Garmin pay, Xiaomi pay csak okosórákon érhető el!
A Raiffeisen még a ami napig nem támogatja a google wallet-et, ezért van neki saját RaiPay megoldása!
Az Otp-nél is van saját Simple app, de itt a topikban is inkább a Google Wallet használatát javasoljuk Simple helyett!
Elvileg a többi bank támogatja a Google Wallet-et, emiatt a saját banki alkalmazásukban nincs lehetőség nfc fizetésre!
Egyszóval: Google Wallet!

(^)(>.<)(^)

(#5647) user26 válasza vacs (#5646) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi szépen az infót. Magam is erre a következtetésre jutottam, de úgy voltam, hogy megkérdezek benneteket.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#5648) ddsteel válasza vacs (#5646) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Tök fura, hogy a Rafi nem támogatja. Én Magnetes vagyok (csak azért, mert szimpi a filozófiájuk és mivel régi tag vagyok, minden ingyen van). Namost egy fél éve érhető el náluk a GPay (A curve már csak az okosórám miatt van, telóval fizetek általában, ahol a gyorsaság is számít, teló+gpay sokkal gyorsabb minta curve+óra). Azt gondoltam, hogy a Magnet lesz az utsó, aki ezt végre lehetővé teszi. Meglepődve olvasom, hogy nem.

(#5649) pvt.peter válasza pvt.peter (#5624) üzenetére


pvt.peter
őstag

Úgy tűnik, hogy ha megnyitom előre a Google Wallet -et és igazolom a személyazonosságomat, akkor utána minden simán megy a fizetésnél, nem kéri újból az igazolást folyamatosan.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5650) ACE- válasza pvt.peter (#5649) üzenetére


ACE-
addikt

Na de hogy igazolod előre? Ha kinyitom a telefont és megnyitom az appot nem kér semmilyen igazolást. Én most úgy kerülöm el hogy úgy nyitom a telefont fizetésnél nehogy az arcfelismerő felismerje közben a fejem (az nagyon gyors tud lenni), ha ujjnyommal oldom fel, akkor jó. Jéééé, ha arccal nyitom fel a telefont akkor megjelenik kis ablak hogy személyazonosság igazolása. Akkor itt a nyitja a dolognak... de órán még mindig nem tuti...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#5651) pvt.peter válasza ACE- (#5650) üzenetére


pvt.peter
őstag

Pont úgy, ahogy írtad :D
Amikor megnyitom az appot, akkor ott virít benne, hogy igazoljam a személyazonosságot.
Az igazolás megtörténik egyszer és utána rögtön tudok is fizetni.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.