Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30901) Loha válasza Egon (#30899) üzenetére


Loha
veterán

Szokásosan Abu elfelejti beleírni a hozzászólásaiba, hogy SZVSZ meg szerinte, emiatt sokan tévesen azt hihetik, hogy tényeket közöl, pedig csak a saját véleményét tolmácsolja.

A waferek konkrét ára üzleti titkot, és csak az érintett cégek vezetése tudja hogy pontosan mennyi.

Az NV szerintem ezért gyártat a Samsungnál és a TSMC-nél is, mert egyrészt ez jobb alku pozíciót ad ár tárgyalásoknál, másrészt nagyon valószínű, hogy a Samsung gyártástechnológiája optimálisabb kisebb, alacsony fogyasztású (mobil) chipek esetén, a TSMC gyártástechnológiája pedig optimálisabb a nagyobb, nagy teljesítményű chipeknek.

GloFo 14nm FinFET gyártástechnológiáját a Samsungtól licencelte, tehát lényegében (valszeg árban is) megegyeznek. A Vega esetében SZVSZ láthatjuk is, hogy a GloFo gyártástechnológiája nem ideális csúcs GPU-k számára.

(#30902) Raymond válasza Loha (#30901) üzenetére


Raymond
félisten

Plusz azert gyartat a Samsung-nal mert mar evek ota nem egyszeru kapacitast szerezni es foglalni a TSMC-nel mert ok a top bergyarto. Ezert ha lenne is kapacitas a kisebb chip-ekre az arazas tobb mint valoszinuleg nem idealis mert nincs oka a TSMC-nek a kuncsaftokert harcolni ha sorban allnak az ajto elott.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30903) Abu85 válasza Raymond (#30902) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igazából ez nem probléma elvi szinten. Rá kell licitálni az Apple és más konkurensek ajánlataira. A TSMC-t csak az érdekli, hogy ki fizeti a legtöbbet a gyártósorért. Az, hogy annak a cégnek Apple vagy NVIDIA a neve, vagy akárki, gyakorlatilag teljesen mindegy. Szóval kapacitást szerezni igen egyszerű a TSMC-nél, csak borzalmasan drága.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30904) Raymond válasza Abu85 (#30903) üzenetére


Raymond
félisten

"Igazából nem nehéz a TSMC-nél kapacitást szerezni. Rá kell licitálni az Apple és más konkurensek ajánlataira."

FACEPALM... :U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30905) Abu85 válasza Loha (#30901) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A TSMC-nél sorban állnak a gyártósorért. Ott már nincs alkupozíció. Ha a legtöbb pénzt kínálja egy cég, akkor az övé a gyártósor. Ennyire egyszerű.

A HBM-es megoldások esetében nem pont a node határozza meg a választást. Sokkal inkább az számít, hogy kinek a tokozása a kedvezőbb az előállítási lánchoz. Az AMD hosszú távon a Samsunggal képzeli el ezt az irányt, tehát nekik a Common Platform bérgyártói a kedvezőbbek. Az NV a Hynix partnere, így számukra a TSMC az ideális.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30906) Pug válasza Raymond (#30904) üzenetére


Pug
veterán

Pedig van benne igazság, attól függetlenül, hogy nem ez az egyetlen faktor....

(#30907) Loha válasza Raymond (#30902) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem az NV -nak nincs olyan nehéz dolga a TSMC-nél mert:

A TSMC-nél "épp zajlik egy nagy átalakítási folyamat, melynek során az ügyfélkör diverzifikálását végzik el, bővíteni akarják tevékenységi köreiket is, pl. beszállnak a mesterségesintelligencia-kutatásba és az autonóm járművek fejlesztésébe is."
Az NV ebben eléggé otthon van, tehát pont olyan gyártópartner akit a TSMC meg akarhat tartani.

"Emellett az is nagy kihívás elé állítja a TSMC-t, hogy a jelenlegi legnagyobb chipgyártó, a Samsung erőteljes terjeszkedési célokat tűzött ki maga elé: a következő öt évben meg akarják háromszorozni piaci részesedésüket a foundry üzletágban"
Azzal, hogy az NV már a Samsungnál is gyártat, jelzik hogy nincsenek a TSMC-re rászorulva, és bármikor elléphetnek a legnagyobb konkurenciához.

[ Szerkesztve ]

(#30908) Crytek


Crytek
veterán

The Evil Within 2 ..... pc-re megint sikerül elkúrni az id tech portolást.....

Várjuk a teszteket bár ez ott nem fog látszani...

Next PC Upgrade: 2022

(#30909) smc válasza Crytek (#30908) üzenetére


smc
addikt

Ez sokat mondó volt, nem mesélnél kicsit?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#30910) Crytek válasza smc (#30909) üzenetére


Crytek
veterán

Csak annyit tudok közvetíteni amit netszerte írnak a pc-sek. Alapból "kevés" fps és sokszor beesik....

Itt elég sokan "sírnak" akit érdekel olvasgasson bele.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#30911) ->Raizen<- válasza Crytek (#30908) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Semmi gond nincs a porttal, példás iparos munka. ;) Elég jó játék ezúttal sem a grafika a lényeg. ;)

(#30912) Crytek válasza ->Raizen<- (#30911) üzenetére


Crytek
veterán

PC = Csak az számít hogyan fut.... ha szar a port lehet a világ legjobb játéka senkit nem az fog érdekelni ,hanem hogy mindenki gány portként emlegeti...

Next PC Upgrade: 2022

(#30913) ->Raizen<- válasza Crytek (#30912) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A francokat csak az számít hogyan fut te nagyon el vagy tévedve a crysis óta ugyan azt a nótát fújod. ;] 970-el maxon simán fut a hangulat a lényeg meg a horror elemek. Neked inkább a tetris való. ;]

(#30914) Crytek válasza ->Raizen<- (#30913) üzenetére


Crytek
veterán

Én vagyok eltévedve? Barlangban élsz ember. Olvasod is a netet vagy csak kommentelgetsz faszságokat?

Bármi jelenik meg pc-re mi az első? Csutkára nem az hogy defasza de jó hanem hogyan fut... Ott a Batman konzolon év játéka lett. PC-s miről ismered meg? Visszavonták fujjolták gány munka volt... Pedig egy kurva jó játék a mai napig...De kit érdekel az már? Senkit már a kiadó se tudja hány fillérért adja el annyi érdektelen lett pc-n a balhé után. És most nem kezdem el felsorolni ..Csak hogy frisset is mondjak. Forza M 7 megvan? Kb év autós játéka pc mitől hangos? Megint elkurták és nem úgy fut ahogy kéne... És egy játékot mi határoz meg.. na mi? Az első pár napos visszajelzések. Az hogy évek múlva hónapok múlva milyen patcheket kap már késő..

Nem mellesleg ott a steam review hülyeség... 80+ %-a csak arról szól mindnek hogy fut hogy nem fut

UI: Nem velem kell egyetérteni. Szimplán leírtam mi az igazság mi zajlik a világban ott a bizonyíték a steam-en neten mindenféle gamer fórumokban.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#30915) ->Raizen<- válasza Crytek (#30914) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A sok siro rivo ember veszi el a jatektol az ember kedvet. Nem errol kellene szolnia a forumoknak. En inkabb masra helyezem a hangsulyt. A forza horizon 3 se volt valami jo de kitarto munkaval kijavitottak a hibakat de addig is el lehetett vele lenni. ;) Manapsag szinte mindent bugosan adnak ki nezz szet jobban. ;) Szep lassan kijavitjak a hibak nagy reszet, hataridokre dolgoznak a fejlesztok meg divat lett beta allapotban kiadni, early access es tarsai ugye. Jovanazugy mentalitas, majd kijavitjuk holnaputan meg azutan. Az evil within 2 pont nem bugparade ugy hogy mellenyultal.

[ Szerkesztve ]

(#30916) Televan74 válasza Crytek (#30910) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nagyon lol a társaság a linken. Az egyik arról ír hogy "unpacked",na itt már no comment, a másik meg azért sír hogy nem fut neki 3570K -n és GTX970 -en minimum 60fps -sel,mondjuk felbontást és textúra részletességet nem közölt.

Akinek nem inge nem veszik magára.Ilyen a PC ipar. Vegyél konzolt ha nem tetszik.Ott minden szép és jó. ;)

Azt sem értem a téma miért került ide, AMD vs Nvidia topikba.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#30917) Crytek válasza ->Raizen<- (#30915) üzenetére


Crytek
veterán

Egy db mondatod nem beszéltem a bugokról.... optimalizálásról volt szó..
A pc-s népek erre ugranak a legjobban ez a kritikákon látszik is... A bugok szóba se szoktak kerülni mert 0. percbe elakad mindenki a portolás minőségén...
Nem így kéne lenni ja,de ez van. Mivel ez pc a futás dolog meg már a 20 másopdercben előjön...
Szóval nem kell szarul portolni és nem ez fogja meghatározni a játék megítélések JÁTÉKOS körökben

"Azt sem értem a téma miért került ide, AMD vs Nvidia topikba." Mert a gépigény az amd vs nv :DDD

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#30918) huskydog17 válasza Crytek (#30908) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

PCGH Teszt

DSO Teszt

"The game also suffers from framepacing issues and micro-stutters."

Látszik, hogy tech5 az alapja a STEM Engine-nek. Bár ez még így is sokkal jobb rajt, mint az első résznél, illetve technikailag jobb, mint az első rész, de a jótól még nagyon messze van. Úgy tűnik a japán stúdiónak nem igazán segített az AMD-Bethesda összeborulás, bár annyit sikerült elérniük, hogy NVIDIA-n hibásan működjön az AF:

"Das HQ-AF einer Nvidia-GPU zeigt in The Evil Within 2 einige Artefakte. Offenbar verträgt sich die Filterung nicht mit den "Kacheln" der Megatextures, es entstehen kleine Lücken zwischen den einzelnen Texturelementen. Ein Wechel auf Q-AF (Leistung) löst das Problem."

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#30919) Televan74 válasza huskydog17 (#30918) üzenetére


Televan74
nagyúr

Látom CPU -ban nem nagy a szórás.De hogy a GTX980Ti minimuma alatt van az RX580 átlaga,na az már érdekesebb. :U

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#30920) cyberkind válasza Crytek (#30908) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem tudom mi van de nálam pár droppon kívül minden okés, ahogy a Forza 7 demoja is az volt, természetesen minden fullon csak az ilyen motion blur és társait kapcsoltam ki.

Paranormal Cocktivity

(#30921) ->Raizen<- válasza cyberkind (#30920) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az van, hogy nagyon felfújják az ilyen technikai dolgokat. És sok játékos már nem is inkább játszik, hanem idegeskedik a bugokon. :U

(#30922) Crytek


Crytek
veterán

The Evil Within 2 CPU/VGA teszt (By Gamegpu)

Next PC Upgrade: 2022

(#30923) FollowTheORI válasza Crytek (#30922) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Úgy látom elég durva GPU igénye van... nem mondhati hogy száguld egyik kártyán sem. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#30924) Venyera7 válasza Crytek (#30922) üzenetére


Venyera7
senior tag

Vega 64 alázza a GTX 1080-at :D

Más:

Custom kártyák nem lesznek már soha a Vega szériából?

(#30925) Televan74 válasza Venyera7 (#30924) üzenetére


Televan74
nagyúr

290X meg a RX480 -at! ;]

Lesz majd valamikor.Tömeges megjelenésre és olcsóságra ne számíts.Itt-ott lesz egy-két darab. :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#30926) s.bala31


s.bala31
őstag

Ez a HBCC még elég összevissza működik. Pl Middle-earth-ben a Vega 64 LCE-nek hoz +7 fps-t viszont Vega 56-nál semmit. Evil Within 2-nél +1 fps ha be van kapcsolva.

(#30927) ->Raizen<- válasza Televan74 (#30925) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A 290x-et meg sokadjara a gtx 970 hugyozza nyakon. :P

(#30928) gainwardgs válasza Crytek (#30917) üzenetére


gainwardgs
addikt

Tök jól fut nálam.
Meg elég para is :)

[ Szerkesztve ]

(#30929) Televan74 válasza ->Raizen<- (#30927) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez igaz. De szerintem a 970 -nek a 290 -as a párja.Mivel mind a kettő vágott GPU. Az is jól látszik hogy se a cf -nek,se a sli -nek nincs semmi haszna.Amúgy olyan picik az eltérések amin nem érdemes vitázni,1-2 fps különbségek. :)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#30930) ->Raizen<- válasza Televan74 (#30929) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az volt, csak hogy az nv fejleszt a driverein és már jó pár játékba előrébb végez a gtx 970 mint az r9 290x kb fele annyi fogyasztással.

(#30931) Raymond válasza ->Raizen<- (#30930) üzenetére


Raymond
félisten

Itt egy frisebb (par honapos) teszt: [link]

Alapon a 390 picit gyorsabb, OC-al mindket kartyan a teljesitmeny egyforma atlag 22 jatekvol, a 970 valamivel alacsonyabb fogyasztas mellett.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30932) füles_ válasza Raymond (#30931) üzenetére


füles_
őstag

Nem tudom hogy vagytok vele, de én még mindig inkább a dupla akkora VRAM-ot választanám, mint a 40W-tal kisebb fogyasztást.

(#30933) Puma K válasza füles_ (#30932) üzenetére


Puma K
veterán

Ezeknél a kártyáknál ennyi idősen már ez mindegy. A GPU ereje előbb fog elfogyni mint sem a VRAM legyen a limitáló tényező.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30934) ->Raizen<- válasza Puma K (#30933) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Lassan 3 év után se nagyon akar elfogyni az a bizonyos gpu erő a mai játékokban 970-el. Én ennek persze nagyon tudok örülni. Ilyen nem nagyon volt.. régen lehetett kb fél évente új vga-t vásárolni.

(#30935) core i7 válasza ->Raizen<- (#30934) üzenetére


core i7
addikt

Aki nem maximalista maxwellel simán kihúzza Voltáig :K

(#30936) FLATRONW válasza Puma K (#30933) üzenetére


FLATRONW
őstag

Azért ez nem teljesen igaz.
Pl. a textura minősége nincs hatással a teljesítményre (max. 1-2 fps), hogyha belefér a memóriába.
Azonban ha nem fér bele a memóriába, akkor beesik a sebesség és így kénytelen vagy alacsonyabb textura szintet beállítani.
Tehát, hogyha a leggyengébb kártyán is sok memória van, akkor már nyugodtan használhatod a max textura beállítást. Szerintem pedig ennek a beállításnak a minősége határozza meg a legjobban egy játék kinézetét.

[ Szerkesztve ]

(#30937) PuMbA


PuMbA
titán

Forza 7 iszonyat optimalizált: G4560 + RX550 FullHD Medium 4xAF: 77-100fps esőben is [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#30938) ->Raizen<- válasza PuMbA (#30937) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Jó játék meg is fogom venni pár patch múlva.

(#30939) cskamacska válasza füles_ (#30932) üzenetére


cskamacska
addikt

mint a 40W-tal kisebb fogyasztást

Ezt egyébként hogy sikerült összehozni nekik? :F Anno PH! tesztben papírforma szerint 80 Watt többlete volt a sima 390-nek(275 W TDP) a 980-hoz(165 W TDP) képest, nem a 970-hez(148 W) képest.

Vagy a FineWine a fogyasztásra is hat? :)

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#30940) füles_ válasza cskamacska (#30939) üzenetére


füles_
őstag

Gondolom a PH referencia GTX 970-nel tesztelt. Az meg köztudott, hogy a 970 fogyasztása komolyabb OC hatására eléggé elszállt. Hiába a 145W-os TDP, voltak olyan aftermarket példányok (Gigabyte G1 OC) ami alapbeállításokon megevett 200W-ot, és akkor ez a kártya 1500-1550-re tuningolva mennyit kajált. Alapórajelen a 970 kisebb nagyobb mértékben elmaradt a gyárilag szénnéhajtott 390-től, tuningolva meg már nem sok különbség volt köztük fogyasztásügyileg.

[ Szerkesztve ]

(#30941) Raymond


Raymond
félisten

Na, ugy latszik nem sok minden valtozott masfel ev alatt:

Raven Ridge: HP zeigt erstes Notebook mit AMD Ryzen 5 2500U

"Wieder durch Single-Channel-RAM eingebremst

Prozessor und Grafik werden sich jedoch wieder den Zugriff auf den Arbeitsspeicher teilen müssen. Hier liegt der erste Flaschenhals, denn auch Ende 2017 macht HP den Fehler, der bereits zuvor APUs von AMD ausbremste: Single-Channel-RAM über ein Modul nach Standard DDR4-2400. AMDs APUs waren in der Vergangenheit extrem auf gute RAM-Anbindung angewiesen und wenngleich es von den neuen Modellen noch unbekannt ist, wie die Auswirkungen in dieser Generation sind, ist Single-Channel-Speicher in jedem Fall eine Bremse. Laut Spezifikationen kann das Notebook aber auch 16 GByte aufnehmen, ob dann über zwei Kanäle ist aber nicht klar."

Tobb mint masfel eve volt mar ez a szep iras az Anandtech-en ahol le van irva mennyire elgancsoljak az APU-kat a szerencsetlen OEM konfiguraciok: [link] Erdekes lesz latni jon-e majd Raven Ridge normalis konfoguracioban is (dual-channel RAM) valakitol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30942) solfilo válasza Raymond (#30941) üzenetére


solfilo
veterán

Szerintem marad a régi nóta, jó kis lassú, single RAM-os kiépítések várhatóak, esetleg megspékelik egy GCN2-es, 320 shaderes dVGA-val is a konfigot (mint az 384-512 shaderes Bristol Ridge mellé is divat), csak hogy tuti legyen a siker! :DDD

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#30943) lezso6 válasza Raymond (#30941) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na de legalább megvan az a 3 GHz feletti turbo.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#30944) 4264adam


4264adam
veterán

Várhatóak még idén az 570/580-at leváltó Vega kártyák? X<56/65

(#30945) Puma K válasza 4264adam (#30944) üzenetére


Puma K
veterán

Idén...? :Y

Nemrég szenvedtek ki magukból 2 kártyát 1 év csúszással... ne akarjál túl sokat várni tőlük :DDD :N

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30946) 4264adam válasza Puma K (#30945) üzenetére


4264adam
veterán

Tudod a külföldi oldalakat néztem "szeptemberi cikkek". :DDD

A végén ebből teljesen gépeladás lesz és laptop vásárlás, elég jó kis kompromisszumos megoldás a 1050Ti (laptop) [GTA V SP, Fallout 4, Shadow of War] számomra és hordozhatóvá válik minden " munka"

[ Szerkesztve ]

(#30947) Crytek


Crytek
veterán

ELEX CPU/VGA teszt (by GameGPU)

Next PC Upgrade: 2022

(#30948) Puma K válasza 4264adam (#30946) üzenetére


Puma K
veterán

Lehet jó a hardver egy laptopban, de ha már 15-20 perc játék után elkezdi visszavenni az órajeleit a CPU-GPU, mert túlmelegszik akkor a hajadra kenheted :(

Ha laptop és játék akkor a hűtése van olyan fontos tényező mint maga a benne lévő hardver.

Anno én is így voltam, hogy fene egye az egészet eladok mindent és veszek egy laptopot... pár hónap után kiderült számomra, hogy hibás elgondolás volt.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30949) huskydog17 válasza Crytek (#30947) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

ELEX

ComputerBase Teszt

PCGH Teszt

A PiranhaBytes egyre nagyobb és nagyobb lemaradásban van technikai szempontból. Még mindig a múzeumba illő, ősöreg motorjukat pofozzák. Bár az igaz, hogy új render pipeline-t írtak hozzá (az eddig alkalmazott DX9-et DX11-re cserélték), de ez a látvány/gépigény arány szerintem rendkívül gyenge. A játék átlagosnak nevezhető, de egy RX580/GTX1060 kevés a stabil 60fps-hez FullHD-ban. Ez szerintem elég gáz.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#30950) Pug válasza huskydog17 (#30949) üzenetére


Pug
veterán

Hát ez a játék konkrétan ronda...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.