Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) zoltanz válasza janos666 (#6900) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért mert nem is volt az :)
Nem csak az létezik, persze a nagyobbak közé tartoznak, de nem lefutott semmi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6902) janos666 válasza zoltanz (#6901) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az EA alá tartozik egy nagy adag (, ha minőségileg nem is a legjobb, de ettől függetlenül) nagy számú eladásokat produkáló franchise, amikből futószalagon jönnek a folytatások.
Szerintem ezek közül most már egyre több (vagyis összességében elég sok) jön majd Fortbite-al. Az utóbbi években vett is meg kilóra pár studiót az EA, akik már UE3-al vagy más saját motorral kezdtek dolgozni, így ezeket nyilván nem kezdték átvarrni, illetve a már náluk megkezdett játékok sorozatgyártása is egyszerűbb volt, ha nem cseréltek motort két rész közt. De most, hogy jön az új konzolgeneráció, szerintem nem vesznek UE4-et az EA alá tartozó új játékokhoz, hanem Frostbite-al igyekeznek majd megoldani mindent, amit lehet.
Persze nem biztos.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6903) WayneGace válasza janos666 (#6902) üzenetére


WayneGace
őstag

Azt is vedd figyelembe, hogy ami motor jó fps alá az nem biztos, hogy jó rpg-hez. RTS-hez főleg nem. Bár az EA-nél utóbbi nincs is. Szóval attól, hogy most van saját motorjuk, nem biztos, hogy minden játék azzal jön majd.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#6904) fatallerror válasza WayneGace (#6903) üzenetére


fatallerror
addikt

csak a sims és az ea sports játékok jönnek másik motorral de egyébként minden ea játékot frostbite-al csinálnak :K

#6898) ViiiiktorOC : szerintem hihetőek a dolgok, árak talán magasabbak lesznek. a teljesítménynövekedést majd meglátjuk :B

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#6905) janos666 válasza WayneGace (#6903) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

RGP kérdésben a Dragon Age 3 (ami eddig saját motoron futott) azzal jön. Csak a sport és stratégiai játékok igényelnek mást, az RGP, TPS, FPS mind mehet egy kaptafára. De szerintem az autós, és hasonló sportjátékok is használhatnák a motor renderer részét, ha nagyon szeretnék (VGA szempontból ez az érdekes, hacsak nem GPU-n akarunk fizikát modellezni), talán csak a stratégiai és futball játékok igényelnek merőben mást.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6906) zoltanz válasza janos666 (#6902) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért ott van az Microsoft (Live) nem kell hangsúlyozni, Valve (Steam révén elég fontosak), és még azért az Ubisoft, Codemasters, GT Interactive stb.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6907) janos666 válasza zoltanz (#6906) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem mondtam, hogy nincsenek más jelentős kiadók, csak azt, hogy az EA igen jelentős szerepet birtokol a piacból és náluk most az új konzolgenerációtól egy jó ideig szerintem igyekeznek majd mindent Frostbite-al megoldani, amit csak lehet (amiből elég sok van: FPS, TPS, RPG stílusokból minden új próbálkozást, és azon régi sorozatok új részeit, ami alatt már illik motort cserélni, mert a régi jelentős felújításra szorulna a kor kívánalmai: ma PC, nemsoká új konzolok miatt).

Ezért szerintem nem állja meg a helyét az eredeti kijelentésed, hogy a Frostbite a közel- és közepesen távoli jövőben ne lenne jelentős tényező a játékmotorok közt.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6908) zoltanz válasza janos666 (#6907) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én arra gondoltam, hanem arra, hogy más nem licenc-eli vagy nem is lehet, EA only. Ezért nem lesz mindenki számára perspektíva.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6909) Sonja válasza WayneGace (#6903) üzenetére


Sonja
veterán

Mármint RTS? :F Hogyne lenne. Command & Conquer. :K Most jön a F2P verzió, amit szintén Frostbite 2 engine hajt. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6910) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sapphire FirePro kártyák 18 monitort hajtanak. És egy remote graphics box.

Videó

⭐ Stella

(#6911) fatallerror


fatallerror
addikt

amd is fémhűtést fog csinálni? kis morzsa a hd 8000esek hűtéséről

#6910) radi8tor1: kártyánként 6 kijelző nem nagy dolog, ha majd legalább 10et tud az már igen xD
csajszi meg ugyan nem néz ki jól de mégis ******************... ;]

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#6912) fatallerror


fatallerror
addikt

hd 8000 jön az e3-on

don't tell me what i can't do!

(#6913) WayneGace válasza fatallerror (#6912) üzenetére


WayneGace
őstag

Meglepően korai lenne. Én örülnék neki. Ugye Abu azt mondta, hogy battlefield 4-el akarják promotálni a csúcskártyájukat. Szóval lehet, hogy előtte ki is adják.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#6914) fatallerror válasza WayneGace (#6913) üzenetére


fatallerror
addikt

itt is az a spekuláció h a multiplayer demo az új kártyán fog futni tehát lehetséges

don't tell me what i can't do!

(#6915) Vikthor


Vikthor
nagyúr

akkor a 8870 = 6950 2GB durván...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#6916) TESCO-Zsömle válasza Vikthor (#6915) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem inkább 7950?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6917) KillerKollar válasza fatallerror (#6912) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Végre egy jó hír.Hónap végén terveztem GTX 780 SLI-t de ha kijön a 8970 és hasonló áron gyorsabb lesz a 780nál akkor 8970 CF lesz.

(#6918) radi8tor válasza fatallerror (#6912) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem még korai, bár ki tudja. nV elég sok kártyát dobott ki, ideje AMD-nek is lépnie valamit.

⭐ Stella

(#6919) KillerKollar válasza radi8tor (#6918) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Miért lenne korai?A 7970 még ha jól tudom 2011 vége fele jelent meg,elöbb mint a 680,azóta meg már 780 is van...több mint másfél évig volt a 7970 az AMD egy GPU-s csúcskártyája,ha most a Ghz editiont nem számoljuk ami csak egy tuningolt 7970...Simán itt az ideje lépni főleg hogy az NV már megtette.

(#6920) radi8tor válasza KillerKollar (#6919) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért mert rendszerint év végén szoktak megjelenni az új modellek nem a nyári szabadságolások közepén, amikor az emberek nem költenek ilyenre.
Karácsony sokkal nagyobb biznisz nekik.

⭐ Stella

(#6921) gbors válasza radi8tor (#6920) üzenetére


gbors
nagyúr

ez igaz, csak az nvidia most egy kicsit belegyalogolt a tervekbe a GTX "700" sorozattal. ha az új AMD-k kevéssel lesznek gyorsabbak, akkor fél évvel később elég nehéz lesz őket eladni. a minimum, amit most meg kell tenniük, hogy belógatják a csalit a piacra, hogy az emberek ne vegyenek 780-akat.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6922) fatallerror válasza radi8tor (#6920) üzenetére


fatallerror
addikt

ez a hadrend már 2012ben felborult. ünnepi szezonra 2010 óta nem jött új sorozat :N

don't tell me what i can't do!

(#6923) Obliterátor válasza KillerKollar (#6919) üzenetére


Obliterátor
tag

Igen a 780 meg csak egy lebutított Titan ami meg csak egy Tesla szóval ugyanott tartanak. De sajnos ez sem igaz mert már itt is leírták sokszor hogy az Nvidia a GCN hez képest sokkal "butább" így később jóval kevésbé lesz versenyképes. Persze ha van lové akkor majd lehet egyből cserélni ha végre kijön az "igazi" új nvidia. Csak addigra sajnos már bőven kint lesz a 8970..

(#6924) WayneGace válasza Obliterátor (#6923) üzenetére


WayneGace
őstag

Teljesen mindegy nekem felhasználónak, hogy mit butítanak, ha egyszer a kártya jó.

770-el sincs semmi baj, de 760-al sem lesz. Főleg, ha normális áron kínálják majd. Persze lehet azt mondani, hogy nincs technikai újítás meg majd, ha megjelennek a jövő konzolportjai, meg majd, ha ez lesz meg az lesz. De sok a ha. Jelenleg az van, hogy elég jó kártyákat dobott piacra az nvidia idén ( 780 áráról lehet vitatkozni, vagy címkézést emlegetni), viszont erre az amd még nem válaszolt.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#6925) FireKeeper válasza WayneGace (#6924) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

miért, kellett volna válaszolnia? :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6926) WayneGace válasza FireKeeper (#6925) üzenetére


WayneGace
őstag

Nem szükséges feltétlenül. Az új nvidia kártyák is még frissek nagyon. Szerintem jobb, ha nem húzzák még fél évig az új sorozatot. Azért mert a vevők azt látják, hogy új nvidai kártyák vannak, míg amdnél nincsenek.. Gyanítom azért jót tesz, ha vevő újdonságot is lát.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#6927) FireKeeper válasza WayneGace (#6926) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ár/teljesítményben termékrissítés nélkül is simán nyerők voltak, főleg a középkategóriában, és a felsőkategória alján. 7770-7850 közötti lyukat betömték és kész. a felsőkategória meg az eladások minimális százalékát hozza csak.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6928) fatallerror


fatallerror
addikt

8970 jön az e3on?

don't tell me what i can't do!

(#6929) p87 válasza fatallerror (#6928) üzenetére


p87
senior tag

Elképzelhető, mert valamit lépni kell NV ellen.

Viszont így ez sem lesz megváltás, nagyobb ugráshoz kellene a 20nm.
Kíváncsi lennék új GPU-t kap-e vagy mivel ugye a Tahitiben le vannak tiltva blokkok tartaléknak ebben engedélyezték őket mert már sokat javult a gyártás.

(#6930) KillerKollar válasza fatallerror (#6928) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Hogyha 550 dollárért hozza a 780 teljesítményét vagy akár el is veri akkor engem meggyőztek.

(#6931) TESCO-Zsömle válasza fatallerror (#6928) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én csalódnék, ha a piacra szánt verzión is így kiállnának a tápcsatik. :B :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6932) ViiiiktorOC válasza fatallerror (#6928) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Ez nem az a tipikus ref hűtés. Ha ilyen lesz kiváncsi vagyok hogy fog muzsikálni hűtés ès hang tekintetben.

#6931:
Tápcsatik meg azèrt lógnak ki mert nem fért el a pcb-n. :DD

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#6933) -Solt- válasza fatallerror (#6928) üzenetére


-Solt-
veterán

Borzalmasan csúnya! :)

www.smart-bus.hu

(#6934) ricshard444 válasza -Solt- (#6933) üzenetére


ricshard444
veterán

"Megvágták" a 7990 hűtőjét, nem is lenne meglepő egy ilyen kinézet.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#6935) Sonja válasza fatallerror (#6928) üzenetére


Sonja
veterán

Akkor ez most a nyáron (június-július) fog megjelenni? :F :B Mondjuk nem lenne rossz. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6936) radi8tor válasza Sonja (#6935) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Majd térjünk rá vissza augusztusban :D

⭐ Stella

(#6937) szacsee válasza TESCO-Zsömle (#6931) üzenetére


szacsee
nagyúr

Majd megreszelik, mint a 6xxx szériánál.... :)

(#6938) fatallerror válasza ViiiiktorOC (#6932) üzenetére


fatallerror
addikt

1 másik pletyinél arról volt szó 1-2 nappal korábban h hatékonyabb hűtésen dolgozik az amd. erről én egyből azthittem h ők is vmi teljesen fém cuccon dolgoznak de ha ez a kép valós akkor nem fém és hatékonyabbnak sem tűnik :N

don't tell me what i can't do!

(#6939) HSM válasza fatallerror (#6938) üzenetére


HSM
félisten

A sima 7900-ak kifújós refi hűtése azért elég combos, brutálisan tud hűteni, ha kell. Ellenben ilyenkor megsüketülsz mellette. Így ránézésre itt inkább arra mentek rá, hogy halkabban működjön. Ettől függetlenül nekem se tetszik, úgy ahogy van. :(
Ellenben méretileg nekem ez túl kicsinek tűnik egy 7970-nél acélosabb karihoz, dehát majd meglássuk. :DDD

(#6940) WayneGace


WayneGace
őstag

Lehet, hogy széles is, nem csak hosszú. :)

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#6941) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Na, most már elhiszitek, hogy év végén lesz belőle valami? A játék várható magyarországi megjelenése: 2013. október 29.

⭐ Stella

(#6942) fatallerror válasza radi8tor (#6941) üzenetére


fatallerror
addikt

ha a bf4 a cél akkor szeptemberben legkésőbb megjelenik. de nem függ annyira össze, a lényeg h a promóció-ban (never settle) benne lesz a bf4. ettől még a kártya megjelenhet júliusban,augusztusban,szeptemberben stb :K

don't tell me what i can't do!

(#6943) ViiiiktorOC válasza HSM (#6939) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Örülnék neki ha kicsit kisebb lenne a pcb. N' ezt megoldotta, szépen össze van sűrítve az összes kártyája.
AMD is rövidíthet! :)

(#6941) radi8tor1:

Ha lovagolni akarnak akkor tényleg messze lesz még az a start. :(((

(#6942) fatallerror:

Remélem így járnak el ahogy mondod. Később adnak majd hozzá ingyen BF4-et. :D

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#6944) WayneGace


WayneGace
őstag

Szerintem nekik az is megéri, ha szépen lassan elkezdik csepegtetni az infókat. Bemutató show, leleplezzük a hűtőt. Rubint helyett burgundi színű lesz a kártya. A lényeg, hogy a vásárló lássa készül valami és ne kacsintgasson nvidia felé.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#6945) HSM válasza ViiiiktorOC (#6943) üzenetére


HSM
félisten

Na, ez a szépen össze van sűrítve, ez nem más mint igénytelenség és spórolás! Nem fogok ebből itt flame-et indítani, de nagyon nagyon örülök neki, hogy a 7900-akról még nem spóroltak le mindent, amit csak lehetett, hanem azért a tuningot, élettartamot, hűthetőséget is szem előtt tartották és nornális méretű NYÁK-ra tették, normális elrendezéssel.

(#6946) leviske


leviske
veterán

Nem teljesen a topik témája, de két kérdés, hátha nem volt még:

1. A HD8-asok már arra a GCN verzióra építkeznek majd, mint a PS4 és XO?
2. Ha igen, akkor van már pletyka szintű infó arról, hogy a Kaveri-vel milyen viszonyban lesznek Dual-Graphics szempontjából? Azaz lesz esély akár egy HD8800-assal összeboronálni és bizonyos grafikai/ fizikaiszámításokat az APU-n végeztetni? Mert akkor már lenne értelme váltani Kaverire.

(#6947) Sonja


Sonja
veterán

https://twitter.com/AMDRadeon/status/344249563332354048/photo/1

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6948) TESCO-Zsömle válasza Sonja (#6947) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezt már nemigen kellett találgatni... :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6949) ViiiiktorOC válasza TESCO-Zsömle (#6948) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Olyan kép is kiderülhetne hogy két 8970-es hajtotta azt a Bf4-et. :U

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#6950) leviske válasza ViiiiktorOC (#6949) üzenetére


leviske
veterán

Inkább olyan ne. :DDD Legyen neki bőséggel elég egy 8850 is.

MOD: most jut eszembe, hogy anno én a HD7700-asoknak HD5900-as teljesítményt számoltam. I've never been so wrong...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.