Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) ricshard444 válasza fatallerror (#6200) üzenetére


ricshard444
veterán

Nem csak gondolkodnak,hanem a tesztlapkák már kész is vannak.Azthiszem júniusban lépett tape out fázisba.

Vannak dolgok...

(#6202) fatallerror válasza ricshard444 (#6201) üzenetére


fatallerror
addikt

na mesélj :DD

don't tell me what i can't do!

(#6203) ricshard444 válasza fatallerror (#6202) üzenetére


ricshard444
veterán

[link]

Vannak dolgok...

(#6204) ViiiiktorOC válasza ricshard444 (#6203) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Ez jó hír. talán karácsony elött meglesz a bejelentés ugy mint a 7970-esnél, és csak később lehet kapni majd. Marketing. :U

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#6205) fatallerror válasza ricshard444 (#6203) üzenetére


fatallerror
addikt

aha ha igaz akkor decemberben már lesz teszt :K ha nem akkor téged foglak szidni ;]

don't tell me what i can't do!

(#6206) ricshard444 válasza ViiiiktorOC (#6204) üzenetére


ricshard444
veterán

Ha nem lesznek gondok valószínű ugyanúgy lesz,igen

fatallerror: nemmersz ;]

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#6207) fatallerror válasza ricshard444 (#6206) üzenetére


fatallerror
addikt

engem nem ijeszt meg az avatarod, ha nem lesz idén 8970es teszt perellek xD

don't tell me what i can't do!

(#6208) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Hoppácska, a konkurens termékek mai startja megtette hatását:

Az AMD újabb árcsökkentést eszközöl a GCN Radeonoknál. :C

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#6209) stranger28 válasza huskydog17 (#6208) üzenetére


stranger28
addikt

Jól teszi, hadd szokják! ;]

(#6210) Z10N


Z10N
veterán

Alakul. HD8K debutalaskor benevezek egy 7870-re :K

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#6211) stranger28 válasza Z10N (#6210) üzenetére


stranger28
addikt

Kiderült azóta, hogy kacsa az egész, nem lesz csökkenés. :N

(#6212) radi8tor válasza stranger28 (#6211) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erre írta volna Abu tegnap egy hozzászólásban, hogy CatalistMaker azt mondta neki ne írjon róla cikket, mert kacsa? :)

⭐ Stella

(#6213) stranger28 válasza radi8tor (#6212) üzenetére


stranger28
addikt

:K

Csodálkoztam is, hogy itt nem lett egyből hír a csökkentés.

[ Szerkesztve ]

(#6214) radi8tor válasza stranger28 (#6213) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

For the record. :K

⭐ Stella

(#6215) Z10N válasza stranger28 (#6211) üzenetére


Z10N
veterán

Sebaj, vhol mar lehet kapni $230-ert. Ahhoz kepest, hogy $350-rol indult $120(!) esett az ara fel ev alatt. Imho, kezd beallni realis arszintre 7850: 50k, 7870: 65k. HD8K lineup debutalaskor meg esik 10k-t mindegyik es akkor bestbuy.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#6216) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Akkor biztosra vehető már már az, hogy nem lesz 7990-es kártya? Vagy szerintetek az AMD-nél úgy döntöttek hogy a 8000-es szériával robbantanak és ott lesz első körben a 8970-es mellett egy 8990-es kártya?

Én egyre jobban ezt látom elképzelhetőnek? Persze ez csak teória. Ti hogy látjátok?

(#6217) Klikodesh válasza Mexildos (#6216) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Nem lesz 7990. En sokkal jobban orulnek helyette valami sea islands infonak.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#6218) Abu85 válasza Mexildos (#6216) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

1000 dolláros listaár mellett egy esetleges HD 8990 sem lesz dupla GPU-s. Maga a HD 7990 kész van, de 5000 eladással számolnak világszerte egy 1000 dolláros VGA-nál. Ennyiért nem éri meg vergődni vele. Három gyártó korábban már úgyis bejelentette, hogy csinálnak dual Tahiti VGA-t (a PowerColor már szállítja is). Ők simán vállalnak 1000-1500 darabos mennyiséget, vagyis három gyártó le tudja fedni ezt a piaci réteget. Ha az AMD kihoz egy referenciamodellt, akkor a gyártók nem fognak rástartolni, mert már le van fedve a piac.

Ezenkívül van pár olyan szoftveres fejlesztés, amelyek nem kedveznek az AFR-nek. Vagyis a skálázódás nagyon nehéz lesz biztosítani. Lásd Dirt Showdown. Az NV SLI-je nem is működik, míg az AMD 50-60%-ot tud kihozni CF-fel. A fejlesztők egyre bonyolultabb shadereket írnak, és egyre több interframe kommunikációt vállalnak be. Utóbbi az AFR halála. Nem megoldhatatlan, de egyértelműen ront a rendszer hatékonyságán.

Jövőre valószínűbb, hogy az AMD az igazán csúcs-VGA-nál a stacked DRAM-ot próbálja ki, mint lehetőséget. Úgy sem árt ezt a megoldást tesztelni az APU-kkal való párosítás előtt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6219) fatallerror válasza Abu85 (#6218) üzenetére


fatallerror
addikt

te mit vársz a 8xxxtől? %-ban gyorsulás meg szolgáltatás terén mit vársz?

don't tell me what i can't do!

(#6220) Klikodesh válasza fatallerror (#6219) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Csodat nem nagyon lehet varni ugyanazon a node-on, 20% al tobbel en mar beernem a jovore megjeleno kartyaktol, bar annyi miatt valtani nem fogok. :DDD

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#6221) fatallerror válasza Klikodesh (#6220) üzenetére


fatallerror
addikt

annyi lehet nem lesz de mégis gyorsabb lehet a jövőben mert abu már nem tudom h hol de mintha írta volna h sokkal könnyebb lesz dolgozni az újakkal mert vmit szolgáltatásban nyújt majd a fejlesztőknek, ezt akarom h megismételje abu :DDD

don't tell me what i can't do!

(#6222) Klikodesh válasza fatallerror (#6221) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Nem erint, mire kijonnek szerintem azok a jatekok amikkel majd igazan mennek mar 9Ks kartyam lesz szerintem.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#6223) fatallerror válasza Klikodesh (#6222) üzenetére


fatallerror
addikt

engem is csak a női kíváncsiság hajt :]

don't tell me what i can't do!

(#6224) Mexildos


Mexildos
aktív tag

hali! Azt akarjátok mondani, hogy nem lesz több dual GPU-s referencia modell az AMD-től? Ezekszerint a CF meg az SLI napjai leáldozóban vannak? Most akkor inkább érdemesebb egy egy magos bivaahj kártyával hajtani a gépet? Most nagyon összezavarodtam... Huhhh ez igy nem lesz túl jó ha újra visszajön az 1 GPU-s világ. A 6990 után ez lassulás lesz. Fizikailag 2 video kari meg hát necces lesz. Sajnos lga 2011-es rendszerre váltva supermicro alaplappal ez nem olyan egyszerü. Lassan játékra külön PC kellm :(

(#6225) stranger28 válasza Mexildos (#6224) üzenetére


stranger28
addikt

Szvsz mindig is érdemesebb volt egy bivaly kártyával hajtani. Stutter, fogyasztás. driverpöcsölés, etc. miatt.

(#6226) fatallerror válasza Mexildos (#6224) üzenetére


fatallerror
addikt

sajnálni kéne? ;]

don't tell me what i can't do!

(#6227) TESCO-Zsömle válasza Mexildos (#6224) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezekszerint a CF meg az SLI napjai leáldozóban vannak?

Épp ellenkezőleg. Csupán a 2-kártyás kiépítés egyik GPU-ja beköltözik a prociba. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6228) Klikodesh válasza TESCO-Zsömle (#6227) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Es az, hogy fog mukodni ? Ket kulonbozo teljesitmenyu kartya AFR-ben ertelmetlen.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#6229) TESCO-Zsömle válasza Klikodesh (#6228) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Miért? Most hogy működik?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6230) Mexildos válasza TESCO-Zsömle (#6227) üzenetére


Mexildos
aktív tag

igen, csak ezzel az a gond, hogy socket 2011-es rendszerekben nincs a prociban GPU. Mivel nagyon úgy néz ki, hogy sajnos a high end asztali egységek ezzel a foglalattal kifújtak ezért a jövőben részemre marad a szerver platform. Mivel az intel már szerintem nem lát fantáziát a bivaj erős asztali cuccokban. Akinek ilyen kell az vesz Xeon-t. Legalábbis zserintem. Szóljatok ha nem igy van.

Felteszem a kérdést akkor... Az akinek ilyen gépre van szüksége munka miatt az mit csinál? Vegyen egy külön játékra összeállított gépet is?
Én megszoktam a dual gpu-s kártyát egyben... Hát kettő már jó zajos lenne. Viszont a nem refer kártyákban annyira nem bízom... Na mindegy... Sajnálom hogy igy átalakul a piac a táblák meg az ultrabookok miatt az asztali erőcuccok már tényleg drágák lesznek.

(#6231) TESCO-Zsömle válasza Mexildos (#6230) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kénytelen leszel. Már a 2011 is szerver cucc, nem asztali. Átlag usernek már az 1366 is fölös volt a 3 csatornás memóriával...

Az APU-k a szerver-piacra is betörnek. Amint összeáll és elkezd terjedni a HSA, a munka-területekre is benyomul majd az APU és felfalja azt a szegmenst is. Nem véletlen, hogy az AMD már kínál APU-kkal szerelt szervereket. Lebegőpontos számításban az IGP-t nem tudod egy másik procival sem megfogni. Egyszerűen más dimenzió. Más nagyságrend.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6232) FireKeeper válasza Mexildos (#6230) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem tudom miért hiszik egyesek azt, hogy nekik rossz az APU-k előretörése. higyjétek már el, a gyártók sem erőltetnék ezt, ha nem lenne gyorsabb, jobb.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6233) Klikodesh válasza TESCO-Zsömle (#6229) üzenetére


Klikodesh
senior tag

A gyorsabb kartyat visszafogja a lassabb, hogy miert olvasd el mi is az afr. AFR

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#6234) TESCO-Zsömle válasza Klikodesh (#6233) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudom hogy működik. :U

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6235) Klikodesh válasza TESCO-Zsömle (#6234) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Akkor miert kerdezed ?

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#6236) TESCO-Zsömle válasza Klikodesh (#6235) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Költői kérdés volt.

Most is megy a Dual Graphics és hoz a konyhára bőséggel teljesítményt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6237) Klikodesh válasza TESCO-Zsömle (#6236) üzenetére


Klikodesh
senior tag

IGPvel is hoz boseggel teljesitmenyt ?

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#6238) stranger28 válasza Klikodesh (#6237) üzenetére


stranger28
addikt

Leragadtál ott, hogy IGP = Intel HD3000. Pedig nem. :N

(#6239) Klikodesh válasza stranger28 (#6238) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Na mert az AMDsekkel mar lehet 1680ban jatszani. :C

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#6240) TESCO-Zsömle válasza Klikodesh (#6239) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mobil Trinity-vel 1080p-t, asztali Trinity-vel 3*1080p Eyefinity-t toltak Dirt3-mal.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6241) Klikodesh válasza TESCO-Zsömle (#6240) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Ahogy elnezem 7660-nak hivjak a legnagyobb trinity be tett gput. Gondolom ez azt jelenti nincs olyan gyors mint egy 7750.

Azt messze nem neveznem boseges gyorsulasnak ha barmivel parositom meg egy 7750 sebesseget se tudja hozzatenni.
Vagy ugy is nezhetem egy 7850 jobb mint a trinity+ valami cf-el parban driverekre varni stuttering es a cf minden elvezetevel szenvedni.

A dirt3 meg tenyleg nagyon megterheli a gpukat, az 560Ti is 40FPS folott hoz vele 2560K ban. :K

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#6242) fatallerror válasza TESCO-Zsömle (#6240) üzenetére


fatallerror
addikt

jaj hagyjad már, nem jók még ezek az apu-k :N

don't tell me what i can't do!

(#6243) Löncsi válasza fatallerror (#6242) üzenetére


Löncsi
őstag

De el kell tőle élvezned mert ez a jövő, muszáj. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#6244) fatallerror válasza Löncsi (#6243) üzenetére


fatallerror
addikt

majd a kaverinél már körvonalazódni fog ez a jövő de egyelőre mint játékeszköz kár beszélni az apu-ról, inkább az lesz érdekes ha a számításba beveszik.
játékok csúcsbeállításokkal csak évek múlva fognak futni apu-n, addig a számításba kell bevenni
majd idővel minden téren jó lesz :K

don't tell me what i can't do!

(#6245) Löncsi válasza fatallerror (#6244) üzenetére


Löncsi
őstag

Igen, de az a baj mellette fejlődik a technika is, jönnek a 4K kijelzők/VR szemcsi/Multi display akkor megint nem ér semmit a CPU mellé beépített chip.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#6246) TESCO-Zsömle válasza fatallerror (#6242) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Igazad van, rakás sz@r az egész. Nem is értem miért erőltetik...

"jaj hagyjad már, nem jók még ezek az apu-k"

Elolvastam. Nem tartott sokáig. :K

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6247) fatallerror válasza TESCO-Zsömle (#6246) üzenetére


fatallerror
addikt

olvasd már el amit az ember v én írok...

#6245) Löncsi: mert az igp nem fejlődik? ;] az is fejlődik ráadásul gyorsabban mint minden más szóval hamar használható lesz komolyabb dolgokra is :K

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#6248) Löncsi válasza fatallerror (#6247) üzenetére


Löncsi
őstag

Fejlődik, de van egy gát a DGPU-hoz képest.

Ez a legerősebb IGP: [link]

Egyszerűen kevés, itt inkább az lehet jó, ha sikerül befogni általános számításokra, hogy mint gyors-processzor lehessen

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#6249) fatallerror válasza Löncsi (#6248) üzenetére


fatallerror
addikt

ti tényleg nem olvassátok el amit írok :DDD ezt írtam h jó lesz ha beveszik a számításokba xD

don't tell me what i can't do!

(#6250) Löncsi válasza fatallerror (#6249) üzenetére


Löncsi
őstag

Jah, nekem máshogy jött le, mind1, korán van. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.