Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) radi8tor válasza fatallerror (#6050) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

PH! egy elit fórum. :DD

⭐ Stella

(#6052) Angel1981 válasza Abu85 (#6047) üzenetére


Angel1981
veterán

"Valószínű, hogy idén a partnerek akarata dönt, és lesz egy 1000 dolláros csúcs-Radeon, de az is valószínű, hogy ez lesz az utolsó, mert ~5000 eladásért nem éri meg fejleszteni. "

Mármint hogy ez lesz az utolsó két GPU-s AMD kártya?

(#6053) radi8tor válasza Angel1981 (#6052) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerinted olyan nagy fejlesztés kell ide?
7950 már kész van, össze kell belőle gyúrni kettőt egy illesztő chip-el egy lapra. Ennyi.
Szerintem 1 hónap alatt meglenne ez.

⭐ Stella

(#6054) Abu85 válasza Angel1981 (#6052) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elképzelhető. 1000 dollár az luxusszint. Annyira pici a piac, hogy a fejlesztés nem éri meg. A gyártók majd építenek saját megoldást, és az ki is elégíti az igényeket.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6055) Z10N


Z10N
veterán

HD8K spekulaciok.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#6056) ricshard444 válasza Z10N (#6055) üzenetére


ricshard444
veterán

Teljesen irreális,ekkora növekedés nem lesz a processzorok számában hiszen csak egy ráncfelvarrás lesz.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#6057) fatallerror válasza ricshard444 (#6056) üzenetére


fatallerror
addikt

a botox csodákra képes :Đ

don't tell me what i can't do!

(#6058) Abu85 válasza ricshard444 (#6056) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igazából pár helyen már az ALU:tex arányok sem jók, szóval az egész bullhist. A sok pletykagyáros legalább arra figyelne, hogy az arányok jók legyenek mindenhol. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6059) ricshard444 válasza Abu85 (#6058) üzenetére


ricshard444
veterán

Most,hogy mondod... :U

Vannak dolgok...

(#6060) fatallerror válasza Abu85 (#6058) üzenetére


fatallerror
addikt

ja de reálisan szerinted mennyivel lesz gyorsabb az új? 15-20%?

don't tell me what i can't do!

(#6061) Z10N válasza Abu85 (#6058) üzenetére


Z10N
veterán

Nem vagyok "pletykagyaros", ennel azert tobbre gondoltam a megfigyelo kepesseged. Direkt ki lett emelve "kotekedok" miatt, hogy "spekulacio". Csupan megosztottam egy wikipedia bejegyzest. Nagyon jol latom, hogy hibasak az aranyok, sot nehol a szamok is (pl.: paratlanra vegzodik, lasd 8950). Ha nem tetszik lehet szerkeszteni a bejegyzest a wiki-n. Mindosszesen tampontkent linkeltem be es ismeltelm eros fenntartasokkal kell kezelni. Vegulis ez egy talalgatos topik es nem kell leloni a "hirnokot".

#6056: Ugyan ez vonatkozik erre is.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#6062) Abu85 válasza Z10N (#6061) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én nem rád mondtam ezt. :) Te csak linkeltél, amivel nincs semmi baj. Az a pletykagyáros, aki ezt felrakta a Wikire.

(#6060) fatallerror: Tudtommal a funkcionalitásra gyúrnak, szóval sebességben szerintem akkora előrelépés nem lesz. Van pár fejlesztői kérés, amit be kell építeni a GPU-kba. Például, hogy a CPU segítsége nélkül is képesek legyenek feladatot indítani magukon.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6063) fatallerror válasza Abu85 (#6062) üzenetére


fatallerror
addikt

ezért fog jól járni az aki 85-90 ezer körül vesz 7950est :K

don't tell me what i can't do!

(#6064) Z10N válasza Abu85 (#6062) üzenetére


Z10N
veterán

Akkor mea culpa :R Elenezest kerek ha nem nekem cimezted, csak igy jott le, mert nem irtad konkretan, hogy a "wiki cikk szerzoje" es ebbol erre kovetkeztettem (sajnos mar lehurrogtak masok korabban emiatt).

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#6065) Ric4m0nd válasza fatallerror (#6063) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Pontosan ez a célom!
Várom az árcsökkenést, illetve az új Ghz-es, Boost-os típusokat.

Egyelőre az alábbi típusokat találtam ár/érték arányban kedvezőbbnek.
SAPPHIRE 11196-02-40G HD7950 3GB GDDR5 OC
GIGABYTE GV-R795WF3-3GD HD7950 3GB GDDR5
POWERCOLOR AX7950 3GBD5-2DHPP HD7950 3GB
SAPPHIRE 11196-10-40G HD7950 3GB GDDR5 OC 950 MHz Edition
SAPPHIRE 11196-07-40G HD7950 3GB GDDR5 FleX

@Abu85
Ha kutatásra (BOINC projectek) használom a 7950-et, -ahol a cél a stabilitás és a megfelelő hűtés- lehet gyakorlati haszna az új boost technikájuknak, vagy érdemes inkább kiválasztani egy árban kedvező modell-t amit fix (emelt) órajelen futtatok?

[ Szerkesztve ]

(#6066) Angel1981 válasza radi8tor (#6053) üzenetére


Angel1981
veterán

Mondtam egy szóval is, hogy a fejlesztés miatt csúszik?
Valóban úgy kéne működnie, ahogy mondod, csakhogy az a bizonyos 1 hónap már 6x is eltelt!
Szerintem nem tudják ár/teljesítmény arányban a GTX690-et hozni, és fennakadtak...

(#6067) gbors válasza Abu85 (#6047) üzenetére


gbors
nagyúr

hát ezem kitűnően szórakoztam - és köszönjük az insider infokat! :R ezek szerint akkor az AMD marketing megint a helyzet magaslatán tornyosul.
mondjuk pozícionálásban a jó döntést hozták - hasonló sebesség, hasonló ár, a fogyasztás meg le van sz**.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6068) fatallerror válasza gbors (#6067) üzenetére


fatallerror
addikt

nincs velük gond szerint ezen a téren csak nem nagyon nyomatják magukat

don't tell me what i can't do!

(#6069) gbors válasza fatallerror (#6068) üzenetére


gbors
nagyúr

nincs gond? vagy két hónapja készen van a halo termékük, és nincs piacon? mert hogy vitatkoznak? jobb helyeken ilyenért egy marketingvezetőt kivégeznek... jensen szerintem nyilvánosan inná meg az ürge vérét, ha nála dolgozna ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6070) fatallerror válasza gbors (#6069) üzenetére


fatallerror
addikt

jó ez most 1 eset de a többi kártyájukkal nagyjából jól jártak el :))

don't tell me what i can't do!

(#6071) Abu85 válasza Ric4m0nd (#6065) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem az ilyen BOINC dolgokon nem fog boostolni a termék. Ez igazából a játékokra van kitalálva, azok terhelése közel sem következetes.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6072) Abu85 válasza gbors (#6067) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nekik inkább azzal van gondjuk, hogy 1000 dollár az luxusszint. Túl lényegtelen az eladás mennyisége miatt. Szerintem ezt a HD 7990-et kiadják és vége a dupla-GPU-s vonalnak. Jövőre szerintem csak egy GPU-s Radeonok lesznek, de készülhet egy a 2.5D stacked DRAM-mal ellátott verzió a csúcslapkából. Ezt a technikát amúgy sem árt kipróbálni élesben egy APU-ba építés előtt. Nyilván azt tudjuk, hogy az AMD 5 éve dolgozik egy ilyen projekten a Hynix és pár más partnerrel, és már van prototípus. Szerintem a HD 8000-ben lesz termék is. A fejlesztők post-process erőltetései mellett hasznos lehet. Valószínűnek tartom, hogy a dupla-GPU-s vonalat egy ilyen váltja le.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6073) fatallerror válasza Abu85 (#6072) üzenetére


fatallerror
addikt

és ez mennyiben segítené a játékfejlesztőket? mikor lesz élethű grafika? ;]

don't tell me what i can't do!

(#6074) Ric4m0nd válasza Abu85 (#6071) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Köszönöm! Hasonlóképp gondolom én is.

Többórás projektek futtatásánál tapasztalatom szerint, a CPU feladatra dedikált magjai/szálai folyamatosan 100%-on dolgoznak. Feltételezem a GPU esetén is hasonló lesz az eredmény, csak ott alásegít a CPU bizonyos %-ban.

~90 GFLOP/s-ot produkál az i7-3770, míg egy HD7950 ~2900 GFLOP/s-ot ami bizony 32x nagyobb teljesítmény (papíron). Ezért is szándékozom átterelni a számításokat GPU-ra.

(#6075) Abu85 válasza Ric4m0nd (#6074) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én is GPU-n futtatom ezeket. Sokkal gyorsabb. Annyit viszont megejtek, hogy leveszem a PowerTune limitet -20%-ra. Így is elég gyors, és legalább nem fogyaszt olyan sokat.

(#6073) fatallerror: Az AA problémán segítene. Nem kellene egzotikus AA-kat kutatni, egyszerűen 16xMSAA és kész. A stacked DRAM miatt bírná.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6076) gbors válasza fatallerror (#6070) üzenetére


gbors
nagyúr

aha. csak hogy az utóbbi idők mesterfogásaiból szemezgessünk, kihoztak egy 7970 GHz editiont, ami érezhető marginnal veri a GTX680-at, a legtöbb tesztoldalon mégis az jön ki, hogy a 680 kényelmesen a mezőny fölött lebeg. jól nyomja az AMD? :Y

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6077) ricshard444 válasza gbors (#6076) üzenetére


ricshard444
veterán

Legtöbb tesztben a 660Ti meg a 7950-t veri,hol reális ez max részletesség mellett ? Sehol szvsz,és akkor a fanok jönnek,hogy hú de kajak a kártya, a 680nak nincs párja,mert a 670 idézem "sz@rrá alázza a 7970-t is" .Ezzel még nem is lenne bajom,mert mégiscsak fanok,de hogy ez terjed el(még véletlenül sem a valóság) és elkezdenek lehülyézni az emberek,hogy "miért gányos AMD-t vettél és közelében sincs az nVidia-nak" Nemrég esett meg velem - True Story :DDD + egy régi kedves oldalamon is ez terjed,hogy 7950-t ne vegyél,a 660Ti olcsóbb és gyorsabb :DDD Annyira nem izgat,csak fárasztó

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#6078) fatallerror válasza gbors (#6076) üzenetére


fatallerror
addikt

azt full leszarja az ember h gyorsabb pár %al (ha igaz) ha a gtx 680 141 ezer ft a 7970es meg 115 ezer.... vegye meg a márkabuzi annyiért a 680ast de h 26 ezer ft-al nem jobb az biztos, aki az ár/teljesítmény mutatót nézi most tuti 7950est választ....
én is nv-t szeretnék köv kártyának de így kétlem h megéri

akkor érné meg a 141 ezres gtx 680 ha 20-30%-al gyorsabb lenne a 7970nél, vagy annyival gyorsabb? linkeld bátran :]

#6079) ricshard444 : nem kell teszt, egyértelműen jobb ár/teljesítmény mutatója van a 7970nek a 680hoz képest de mint mondtam ez csak a márkabuziknak fáj, akit hidegen hagy h mi vana gépében az azt választja amelyik jobban megéri, most az amd éri meg na bumm

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#6079) ricshard444 válasza fatallerror (#6078) üzenetére


ricshard444
veterán

Írom a tesztet,majd kiderül ;]

Vannak dolgok...

(#6080) ricshard444 válasza fatallerror (#6078) üzenetére


ricshard444
veterán

Csak viccből írtam,egyértelmű,hogy most a 7950/7970 ár/teljesítmény arányban verhetetlen :U

Vannak dolgok...

(#6081) janos666 válasza fatallerror (#6078) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

aki az ár/teljesítmény mutatót nézi most tuti 7950est választ

Vagy valami régebbi kártyát. :DDD
Én régen szinte minden (vagy legalább minden második) generációváltást lekövettem. Főleg, mikor jók voltak az árak és jöttek az akkori mércén szebbnél szebb játékok. Most viszont HD6-ra egyáltalán nem érte meg váltani a kis teljesítményugrás miatt, a HD7 pedig mocskos drága az előző évek árpolitikájához képest, így még mindig nem látom értelmét cserélni HD5-ről. Főleg, hogy nem is nagyon jön mostanság semmi játék, ami úgy izzasztja meg a kártyát, hogy tényleg lenyűgöz a képminőségével, és nem mellesleg még a történet is érdekel. Talán ha a HD8 startja után lesznek értelmes áron használt HD7-ek majd újítok. :o

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6082) gbors válasza fatallerror (#6078) üzenetére


gbors
nagyúr

itt most nem erről van szó. a Te postodból kiindulva: az nVidia el tudja érni, hogy a lassabb kártyája úgy legyen a köztudatban, hogy gyorsabb. az AMD meg azt sem tudja elérni, hogy a gyorsabb kártyáját gyorsabbnak tartsák. ezért mondom, hogy a marketingjük béna.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6083) fatallerror válasza janos666 (#6081) üzenetére


fatallerror
addikt

az a baj h megakadtak most a fejlesztők ami a játékok grafikáját illeti és amíg nem törik meg az áttörés addig igazán nem lesz ok ezekről az 1-2 gennel előbbi kártyáknak rendelkezőknek cserélni ahogy mondod. viszont most több új játékmoci is bemutatkozik amik az új generációt képviselik és azok majd hátha vga vásárlásra serkentik az embereket.

#6080) ricshard444 : olyan vagyok mint sheldon, ritkán ismerem fel a szarkazmust :D

don't tell me what i can't do!

(#6084) fatallerror válasza gbors (#6082) üzenetére


fatallerror
addikt

figy szerintem ők már a marketinghadjáratot feladták a bulldozer után ;] (ha érted mire gondolok : D )

don't tell me what i can't do!

(#6085) ricshard444 válasza gbors (#6082) üzenetére


ricshard444
veterán

Sajnos ez tényleg ígyvan :( 1-2 hónapja méregettem a GTX480 VS 6950 teljesítménybeli különbségét,mindenki úgygondolja,hogy a GTX480 klassz,és veri a 6970-t is mert ez lett bemagyarázva nekik.Az általam tesztelt 5-6 programban 80-20%-s aránnyal nyert a 6950.Nem friss kártyás példa és nem is egy generációból vannak,de legalább igaz...

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#6086) janos666 válasza fatallerror (#6083) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Még a játékmotorokról jut eszembe, hogy jönnek néha ezek a DX11-es csodák, és van hozzájuk FXAA, edge blur és mit tudom még milyen maszatoló post-process a recés élek ellen...

Pedig bennem olyan érősen él még, hogy a DX 10.1 volt az AA megváltója és azóta mindennel mehetne az MSAA?

Ez ügyben mi történt? Megint volt valami fontosabb újítás, ami az AA-t ellehetetlenítette? Vagy ekkora b@lfaszok a programozók, hogy DX11-et is használnak, de a 10.1 képességeit sem merítik ki viszonylag kínos problémák leküzdésére sem?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6087) fatallerror válasza janos666 (#6086) üzenetére


fatallerror
addikt

erről abu írt 1 cikket nem rég

szerk: mármint nem cikket, kommentet de nála amilyen hosszú 1 komment az elmegy cikknek is ;] nem tudom h hol írta v a mostani vga híreknél v itt v az nv-s topikban

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#6088) gbors válasza janos666 (#6086) üzenetére


gbors
nagyúr

a DX10.1 azt tette lehetőve (ha jól emlékezem), hogy nem csak 1 render targetre tudja a program ráereszteni az MSAA-t, hanem mindre. csak ez ugye azt is jelenti, hogy akkor minden render targetre ki is kell azt számolni - ettől kezdtek jönni azok a játékok, ahol a 4xMSAA felezte az fps-t.
az FXAA/MLAA/whateverAA szélsőségesen post process megoldások nem kötődnek a DX11-hez, anélkül is mehetnek. gusztus dolga, hogy kinek mi fekszik - én eddig FXAA-t két játékban néztem meg közelebbről, egyikben sem láttam gondot vele.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6089) janos666 válasza gbors (#6088) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tudom, hogy ezek a post-process AA-k mennek még DX9-el is. Annyiban kötődött csak bennem DX11-hez, hogy azzal miért nem lehet már valami jobb megoldást összehozni, ha DX10.1 óta már nem gond a deferrend renderig + MSAA -> De akkor mégis gond még mindig. :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6090) KillerKollar válasza ricshard444 (#6077) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Már bocsi de a PH mondjuk ki AMD-s oldal és kész.Külföldi teszteken megnézed mindenhol jobban áll az NV az AMD-vel szemben és ez nem fanboy szöveg,ez így van,biztos vannak NV által szponzorált oldalak,de az sem igaz hogy nem max részletesség mellett tesztelnek a legtöbb helyen...biztos van ellenpélda,de nagyrészt le se írják a pontos beállításokat csak odaírják hogy High vagy Max...És ebből itt az jön hogy jajj biztos 0xAA,stb...Mi a reális?
GTX 690
HD 7970 Ghz Edition ~ GTX 680
HD 7970 ~ GTX 670
HD 7950 >~ GTX 660 Ti (összesítettben csak kicsit gyorsabb...)
HD 7870 ~ GTX 660(minden bizonnyal)
És még mehetnék lefele,bár a GT 640 valóban nagyon gyenge eresztés lett,lényeg a lényeg hogy van hogy túloznak és az NV fele billen a mérleg,de itt rendszeresen masszívan túloztok és az AMD felé billen a mérleg,konkrétan emlékszem hogy a HD 6990-edet akartad becserélni 1 az 1ben GTX 590-re azzal hogy 15%-al gyorsabb...már neharagudj de tessék:
[link]
Nem akartam odapofátlankodni hogy elrontsam az üzletedet de mivel látom már van új kártyád gondoltam ezt megjegyzem,azért maradjunk a földön,a GTX 590 az elöbb linkelt tesztben összesítve kb 15 játékteszt alapján minden felbontásban veri összesítve a 6990-et,és igen biztos vagyok benne hogy maxon tolták,volt AA,is,csókolom.

(#6091) ricshard444 válasza KillerKollar (#6090) üzenetére


ricshard444
veterán

Azóta már találkoztam GTX590el és megkell,hogy cáfoljalak :U 6990-m mindenhol jobb teljesítményt nyújtott,mint a barátomnál GTX590 mellett azonos procival,sőt a GTX480 Sli-t is verte a kolléga elmondása szerint ,aki azt váltotta a 6990-emre.Napokon belül itt lesz a GTX680 és felsorakoztattam egy rakás játékot csut maxon,meglátjuk melyik az erőssebb.Nemvettem észre,hogy a PH Amd-s oldal lenne,pedig aztán én az vagyok aki tényleg olvassa,csak megszokták vádolni Abu-t ezzel...csak azt veszem észre.Kiderül az igazság...

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#6092) KillerKollar válasza ricshard444 (#6091) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Nos a GTX 670 tesztnél jött le...a HD 7970 összesítésben gyorsabb lett mint a GTX 680,megnéztem az összes külföldi GTX 670 tesztet ahol volt 680 és 7970 és összesítésben AZ ÖSSZES TESZTBEN gyorsabb lett a 680,ezt 2 dologgal próbálták indokolni Abuék:Az 1ik hogy régi AMD drivereket használtak de ez az elmélet megdőlni látszott hiszen voltak tesztek ahol újat használtak és ott is a 680 volt a gyorsabb összességében és volt a másik,hogy nem volt minden maxon...sok tesztet néztem és a legtöbbjükön semmi arra utaló jel nem volt hogy ne lett volna maxon,ahol meg leírtak minden beállítást ott minden maxon volt és itt a nagy számok törvényéről beszélek 10ből 10 külföldi tesznél a 680 lett gyorsabb összesítve,PH-n meg a 7970...bocsi de ez nagyon különös,mert ha így lenne akkor legalább pár külföldi tesznél is ez lett volna az eredmény és vegyes lenne a kép hol itt hol azt hozzák ki győztesen,de erről szó nem volt,egyedül a PHnál jött elő ez a dolog.És ugye visszaolvasva a fórumot egyértelműen ha szóbajon a Radeon vs NV akkor mindenki Radeonpárti,aki nem az NV fanboynak van titulálva...hogy is van ez?Megsúgom több AMD kártyám volt mint NV és nem állítom hogy az NV jobb,azt állítom hogy a 680 gyorsabb mint a 7970(a sima).A Ghz meg nem veri masszívan a 680-at,csak pár százalékkal és a 680-at is lehet húzni,mert régebben ilyennel jöttek hogy a 680 alapban annyira magas órajelen van hogy már nem is lehet tovább tuningolni...már hogy ne lehetne?Lehet hogy a 7970-et jobban de az NV is bőven tudna húzni még annyit az órajeleket hogy egy gyári tuninggal befogják a 7970 GHz editiont tekintve hogy az csak pár %-al veri a 680-at szintén nagy külföldi oldalak tesztjei alapján.És most mutathatod az ilyen olyan otthoni tesztet de azért egy hatalmas és népszerű hardveres oldalnak jobban hiszek,mert az otthoni teszteknél simán lehet manipulálni az eredményt,vagy nem mindig ad reális képet valami tényező miatt,esetleg direktben olyan címek vannak kiválasztva amik mondjuk a compute teljesítményre mennek rá és ott ugyebár megfeszik a kelper ez tagadhatatlan,de azért nincs annyira egetverően sok cím ami ilyen,ami meg van az meg nem akkora gépigényű hogy egy 660 Ti-n ne futna el maxon 60 fps-el,maximum a 7950-en 100-at fog menni.

(#6093) ricshard444 válasza KillerKollar (#6092) üzenetére


ricshard444
veterán

:Y Szóval jobban hiszel mondjuk egy Techpowerup tesztnek,mint egy felhasználó által mértnek elmondásod szerint,mert MANIPULÁLHATOM AZ EREDMÉNYEKET?(Ja mert biztos a pártatlan felhasználó fogja manipulálni nempedig a pénzéhes oldalak...kössz)Olyan címeket teszek bele amikkel játszanak az emberek nem pedig válogatás alapján kerül be,mint sok más oldalon.Inkább hagyjuk,szerinted a 680 jobb,én ezt elfogadom. Üdv

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#6094) janos666 válasza KillerKollar (#6092) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én úgy vagyok ezzel, hogy az AMD papíron elméletben jobb, az nVidia pedig gyakran papíron tesztekben. De mivel ezen túl a valós életszituációban sem lesz egetverő, vagy akár különösebben érezhető a különbség, így szinte mindegy is, és ki-ki eldöntheti, hogy a szép grafikonok, vagy az elméletben szép tervezői bravúrok állnak közelebb a szívéhez. Nagyon nem fog bukni egyikkel sem otthoni valós körülményeket tekintve sem.
Én is inkább az utóbbihoz húzok. Jobb az a tudat, hogy elméletben zseniális a kártya, mint hogy 5%-al többet mértek vele egy tesztben. Azt már úgy sem érzem, de ezzel jobban tudok azonosulni, mint a mérési grafikonokkal, amikben lehet akkora véletlen hiba, mint a kimutatott fölény.

És mindig vannak olyan dolgok, amiket elfelejt az ember, mint például:
Geforce-al csak 8 bit/channel jön ki a kalibrációs LUT-ból, Radeonon 10
Radeonon stabil a 23.976Hz, Geforce-on csak akkor hozod össze, ha szerencséd van.
-> Ez két apróság, ami épp beugrott, és lehetne ilyen visszafelé is, de nekem ez fontos.
Szóval ha ma vennék VGA-t, akkor a "szívem" még mindig az nV-hez húzna (régen nagy nV fan voltam), de ma is ugyan úgy AMD kártyát vennék, mint HD4 óta mindig.

Egyszerűen jobb is ránézni a kártyáikra. Még akkor is, ha tudom, hogy én úgyis leszerelem a gyári hűtőt vizesblokk miatt, aztán annyit látom a NYÁK-ot is, hogy még a gépház is el van rejtve a szobában. Valahol ez is érhetne annyit, mint az 5% teljesítménytöbblet, vagy az elméleti zsenialitás. Ettől is érezhetném magam jobban, a tudattól, hogy Geforce-om van, ami még ránézésre is szebb. De átfogóan minden igényemet nézve mégis az AMD nyer.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6095) gbors válasza KillerKollar (#6092) üzenetére


gbors
nagyúr

van még egy nagy különbség. a neves tesztoldalak a teszt céljaira kapott kártyákkal tesztelnek, ami azért cherry picked szagú - a 680-ak szinte minden játékban 1080-1100MHz sebességgel mennek. a pH! tesztek rendes retail kártyákkal folynak - érdekes lenne, ha ők is monitoroznák a boost órajelet, hogy vajon a relatíve gyengébb eredmények mennyiben köszönhetők annak, hogy a 680 esetleg csak a gyárilag garantált 1060MHz körül ketyeg.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6096) fatallerror válasza KillerKollar (#6092) üzenetére


fatallerror
addikt

senkit nem érdekel ha a gtx 680 10%-al gyorsabb ha 26 ezer ft-al több és ezt már az előbb is írtam h általában az ár/teljesítmény mutató alapján választ az ember vga-t

don't tell me what i can't do!

(#6097) korcsi


korcsi
veterán

PowerColor Devil 13 HD 7990 Revealed

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6098) fatallerror válasza korcsi (#6097) üzenetére


fatallerror
addikt

lol mekkora xD és ez most tényleg a 7990 v ők csináltak 1 2 gpu-s cuccot?

don't tell me what i can't do!

(#6099) radi8tor válasza fatallerror (#6098) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ők csinálták.
Nem tudom mi ebben a nagy hír, már volt korábban is linkelve.
Az árát továbbra sem tudjuk.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6100) fatallerror válasza radi8tor (#6099) üzenetére


fatallerror
addikt

á ezért volt ismerős mert már láttam...
nincs ára és nem is lesz ;]

don't tell me what i can't do!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.