Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) BomiBoogie válasza fatallerror (#6849) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tehát akkor semmit nem oszlat el. :(((

(#6852) Petyyyyy válasza fatallerror (#6849) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Igen az. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#6853) fatallerror


fatallerror
addikt

amd bekeményít? hd 9970

don't tell me what i can't do!

(#6854) radi8tor válasza fatallerror (#6853) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Előbb még 8-as szériának (kéne) jönnie.

⭐ Stella

(#6855) fatallerror válasza radi8tor (#6854) üzenetére


fatallerror
addikt

levan írva minden a számozásról is

don't tell me what i can't do!

(#6856) radi8tor válasza fatallerror (#6855) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja ok, én rögtön legörgettem a speckókhoz. :B

⭐ Stella

(#6857) fatallerror válasza radi8tor (#6856) üzenetére


fatallerror
addikt

ejnye, csak a számok mi? :D
egyelőre még ezt nem tudom hova tenni, jó drága lesz ez alapján

don't tell me what i can't do!

(#6858) radi8tor válasza fatallerror (#6857) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Árát úgyis a piac adja meg, ha eleinte drága lesz utána úgyis csökkentik az árát.
Mondjuk 200k-ról indul, aztán 1 év múlva 140k-ra csökken.

⭐ Stella

(#6859) fatallerror válasza radi8tor (#6858) üzenetére


fatallerror
addikt

az nvidianak se a piac adta :D szerintem ez is 1000 dollár körüli lesz, 800-1000 dollár lesz most már a norma csúcskártyáknál...

don't tell me what i can't do!

(#6860) ViiiiktorOC válasza fatallerror (#6857) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Nem csak drága, de a chip mérete se lehet kicsi, ha 28-as gyártó soron jön ki.

Ha jön a Gtx 780 nemsokára, kíváncsi vagyok Amd mit lép.
Előre hozza a startot, semmit, bevet Ghz E. Ultrat? :D

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#6861) -Solt- válasza ViiiiktorOC (#6860) üzenetére


-Solt-
veterán

Árat csökkent! :)

www.smart-bus.hu

(#6862) fatallerror válasza ViiiiktorOC (#6860) üzenetére


fatallerror
addikt

vmelyikre írták h 20nm-en jön, volcanic asszem

don't tell me what i can't do!

(#6863) ViiiiktorOC válasza -Solt- (#6861) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Erre nem is gondoltam. De jó lenne ha így tenné! :)

#6862: Akkor nem lesz olyan nagy. Valami info van arról hogy 20 nm-en csinálják-e màr a mintákat?

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#6864) fatallerror válasza ViiiiktorOC (#6863) üzenetére


fatallerror
addikt

ennyit írnak csak h ez lesz az első 20nm-en

don't tell me what i can't do!

(#6865) -Solt- válasza ViiiiktorOC (#6863) üzenetére


-Solt-
veterán

Ha olyan horror áron jön a GTX780 mint amiket írnak, akkor egy laza árcsökkentés a 7970GHz esetében elég logikus lépés lenne szerintem! :) Kifogná a vitorlából még azt a csekély kis szelet is... :)

www.smart-bus.hu

(#6866) oriic válasza fatallerror (#6853) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

20nm??? WTF?

Live-Die-Respawn

(#6867) fatallerror válasza oriic (#6866) üzenetére


fatallerror
addikt

ezt írják :D mostanában kezd kirajzolódni h az amd már egyre nagyobb.a konzolokból származó pénz meg elég erős pozícióba is lendítheti őket. nem lepődnék meg ha 5 év múlva már saját gyáruk lenne (megint)

don't tell me what i can't do!

(#6868) oriic válasza fatallerror (#6867) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Meddig akarják csökkenteni. Fizikailag van egy végső határ nem?

Live-Die-Respawn

(#6869) fatallerror válasza oriic (#6868) üzenetére


fatallerror
addikt

ameddig csak lehet :] a fizikai határokat megmondani nehéz, de vmikor 10 nm alatt lesznek gondban (emlékeim szerint a tsmc útiterve is 10 nm-ig van részletezve jelenleg).

abu, gbors stb a guruk a témában :DDD

don't tell me what i can't do!

(#6870) oriic válasza fatallerror (#6869) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Abu-ra várok titkon. :DDD

Ha a következő pár évben el is érik a 10nm-et, meg fognak állni, legalábbis, ha nem lép színre valami új technológia.

Live-Die-Respawn

(#6871) TESCO-Zsömle válasza oriic (#6870) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Anyagi szinten persze lesz egy határ. Egy atomnál kisebbet már nem lehet csinálni. Onnantól kezdve az anyagokkal kell játszani, a struktúrákkal. Jönnek a stacked chip-ek, ahol csinálnak 2-3-4-10 ilyen vékony pl 8nm-es lapkát, és azokat egymás tetejére rakosgatják.

Aztán majd valamikor jönnek a kvantumprocesszorok is, de azt mi már nem éljük meg...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6872) ricshard444 válasza TESCO-Zsömle (#6871) üzenetére


ricshard444
veterán

Én nem is bánom, örülök, hogy jó korba születtem:
Láttam a videójátékok elterjedésének kezdetét, a jó kis 2D-s grafikát és onnan szépen fokozatosan fejlődő ipart. Lehet rossz a felfogásom, de kicsit sem lenne annyira jó érzés számomra ha tegyük fel, most születtem volna és már eleve a 3D-s 4K-s világban kezdek el játszogatni :N

Vannak dolgok...

(#6873) oriic válasza TESCO-Zsömle (#6871) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"de azt mi már nem éljük meg..."

Na ez az, de szerintem a korlátokat már bőven a mi időnkben el fogják érni, szóval muszáj lesz valamit kezdeniük.

(#6872) ricshard444

Ez szerintem egyén kérdése. Akik a régi időkben éltek, nekik is az volt a jó. Mivel nem tudjuk mit hoz a jövő, max azt lehet mondani hogy egy régi korban lenne jó élni. A jövőben az ember meg majd azt mondja, hogy akkor amikor ő él az a legjobb. (én speciel mondjuk 100 ezer évvel élnék a jövőben szívesen :DDD )

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#6874) ricshard444 válasza oriic (#6873) üzenetére


ricshard444
veterán

Ez így van

Vannak dolgok...

(#6875) korcsi válasza oriic (#6873) üzenetére


korcsi
veterán

"én speciel mondjuk 100 ezer évvel élnék a jövőben szívesen"

És mit csinálnál egyedül? :DD

Unknown AMD SoC Features 8 Bulldozer Modules, 1024 Stream Processors, 512-Bit Memory Bus.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6876) oriic válasza korcsi (#6875) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Honnan veszed hogy egyedül lennék? Földtörténeti korban a 100k év nem sok. Nagyon nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#6877) korcsi válasza oriic (#6876) üzenetére


korcsi
veterán

Az embernek annál inkább.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6878) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Khm, ne offoljunk (legalább) itt. ;)

⭐ Stella

(#6879) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekes ez a 20nm-es pletyka. :) Megmagyarázná, hogy miért tart ilyen sokáig kihozni a következő generációt, mert így enyhén irreális, hogy egy picit átsimogatott chipet ennyivel el kellett halasztani (az is más lett volna, ha csak mélyen hallgatnak róla, mert nem tudják mikor lesz "kedvük" [hogy fogy a HD7, hogy sakkozik a konkurencia, stb], inkább tűnt úgy, hogy csúszott, méghozzá egy egész évet, nem csak 1-2 negyedévet, mint egy apróbb bakinál várná az ember).

Izgi lenne, ha a HD8 végül sohasem került gyártásba, mert helyette a vártnál hamarabb gyártható lett egy 20nm-es chip, ami HD9 néven jöhet. (Bár a nevezéktant itt a korábban kierőszakolt HD8-azás borítja fel, vagyis annak a korrekciója, vagy inkább "továbbvisszhangzása" a HD9, nem azt fejezi ki, hogy hatalmas lépés HD7-ről.)

De annak is örülnék, ha most esne valamitől (nv?) a HD7 ára.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6880) Abu85 válasza janos666 (#6879) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A GCN 2.0 az nem szimpla átsimítás. Amikor a kernel az LDS-t és a videomemóriát egyetlen címezhető memóriaként láthatja az elég komoly előrelépés. Ehhez jön még egy csomó kiterjesztett debug lehetőség, hogy valós alternatíva legyen natív C/C++ kódot fordítani rá, illetve az integráció szempontjából fontos fejlesztések.
Sok dolgot nem fogsz érzékelni ebből, ha a GCN 2-t dedikált GPU-ként veszed, de az APU-ba kellenek ezek az újítások, és az új konzolokba is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6881) fatallerror válasza Abu85 (#6880) üzenetére


fatallerror
addikt

csak itt most a vga-król van szó és így meg semmi extra változás nem lesz....ha a 8950es hozza a 7970 ghz teljesítményét már egész jó lenne, de csak lenne mert az ára majdnem dupla annyi lesz mint a 7950 jelenlegi ára....nem hiszem h bármi különlegesre kellene számítani szóval aki vga vásárlás előtt áll az jobban jár ha megveszi vmelyik 7000est

don't tell me what i can't do!

(#6882) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Vajon a 8000-res szériában is az új 8 lépcsős Powertune fog dolgozni, mint a 7790-esben?
Lényegében akkor a Boost funkció eltünne, mert a kártya autómatán lövi majd be az órajelet?

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#6883) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sapphire autós szimulátor:

Otthonra jó lenne. :D

⭐ Stella

(#6884) HSM válasza radi8tor (#6883) üzenetére


HSM
félisten

Ez nagyon beteg... :DDD De meg kell hagyni, látványos. :R

(#6885) fatallerror válasza radi8tor (#6883) üzenetére


fatallerror
addikt

és mi lesz a marketingduma mellé ha netán kereskedelmi forgalomra is kitalálják ezt? "jobb mint igazit vezetni mert itt ha ütközöl sem lesz bajod"...
komolyan már annyi idiótaságot kitalálnak.....én tudom h ez csak ilyen "yes we can" dolog rendezvényre de akkor is nevetséges....egyszerűbb lenne letolatni vele a platóról és élesben vezetni....
na de mind1, képpel együtt off az egész ebben topikban

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#6886) TESCO-Zsömle válasza fatallerror (#6885) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

egyszerűbb lenne letolatni vele a platóról és élesben vezetni....

Várom a napot, mikor 3 kattintással eljutok itthonról Suzuka-ba, SPA-ba vagy a Nordschleife-ra... :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6887) fatallerror


fatallerror
addikt

hd8000 2013 q3?

árazás igaz lehet, én is mondtam h biztos h követik az nvidia-t (még ha nem is olyan mértékben) :K

nekik sem fontos már a vga piac, főleg h a konzolokból több mint 6-7 milliárd dollár bejön ( sőt asszem közel a megállapodás az apple-el is, már 1x majdnem amd-re váltott az apple) :B amd ha így folytatja akkor már anyagilag is felzárkózhat a nagyokhoz

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#6888) Crytek válasza fatallerror (#6887) üzenetére


Crytek
veterán

Azt akkor legalább elkezdhetnek már normális procikat is gyártani ami felnő a NAGYhoz! :DD :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#6889) Sonja válasza fatallerror (#6887) üzenetére


Sonja
veterán

Jöjjön is, mert erre várok. :K :C Bár sajnos nem lesznek olcsóak, pedig egy 8950-et szerettem volna. :(

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6890) ViiiiktorOC válasza fatallerror (#6887) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Érdekes!
8950-es nem arra a chip-re fog épülni mint a 70-es kártya.
7 GHz az jó lesz mindenképp. 8870-es meg igy elsőre tetszik. :D

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#6891) radi8tor válasza ViiiiktorOC (#6890) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez még mindig csak találgatás. Én nem venném készpénznek a leírt specifikációkat.

⭐ Stella

(#6892) janos666 válasza ViiiiktorOC (#6890) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ezek lennének az árak (bejön a pletyka MSRP és utóbbié sem zuhan nagyot a 8-as megjelenéskor), akkor mégis szívesebben vennék egy 8950-et pár hónap múlva, mint egy 7970-et.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6893) WayneGace válasza fatallerror (#6887) üzenetére


WayneGace
őstag

Elméletben ez jól hangzik. De a negyedéves eredmények mást mutatnak.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#6894) fatallerror válasza WayneGace (#6893) üzenetére


fatallerror
addikt

[moderálva] ez a szerződés még friss, még nincs benne az eredményben. az első év után lesz először ott (multi-year deal ). ez nem olyan mint 1 játékos értékesítése a labdarúgásban h aláfirkantják és elvan adva és utálják a pénzt (értelemszerűen ez az aktuális eredményhez tartozna tehát a következő üzleti negyedévben tudnál róla először).

tehát röviden, ezt a 6-7 milliárdot még 1 darabig nem fogod látni

[ Módosította: radi8tor ]

don't tell me what i can't do!

(#6897) WayneGace


WayneGace
őstag

Én is írtam, hogy elméletben jól hangzik. De nem lehet tudni, hogy mi lesz. Tudom, hogy sokan remélik, hogy a konzolok révén megerősíti a pozícióját az AMD. Ami feltehetőleg igaz. De közben az eredmények azt mutatják, hogy jelenleg míg a vetélytársak erősödnek vagy stagnálnak, nvidia, intel, Qualcomm, Samsung,stb, addig az Amd eredményei elmaradnak a remélttől és piacot veszítenek.
Szóval nem biztos, hogy fel tudnak zárkózni a "nagyokhoz." Csupán így értettem. :) Nincs harag.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#6898) ViiiiktorOC válasza radi8tor (#6891) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Igen, pletykaként kezelem èn is! Csak jó lenne ha tènyleg ennyire erős lenne. :)

(#6892) janos666: Egyértelmű, sokkal újabb technika, ha olyan erősebb gondolkodnék akkor èn is ezt választanám. Közép felső kat. nekem elèg $-be is. :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#6899) zoltanz válasza fatallerror (#6673) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Frostbite nem annyira fontos játékmotor egyedűl az EA használja.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6900) janos666 válasza zoltanz (#6899) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egy smile-t azért odabiggyeszthettél volna, mielőtt még valaki elsiklik a szarkazmus felett. :D

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.