Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) Márk


Márk
senior tag

Asus Prime X370-Pro lap alá valaki próbálta a Corsair CMK16GX4M2B3200C16 (2*8GB)-os ramját, ami a Crosshair VI Hero-ban olyan faszán megy 3200MHz-en?

A Crosshair QVL listájában benne van, a Prime-éban nincs.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#2902) nkmedve válasza zzola (#2897) üzenetére


nkmedve
őstag

A Ryzen esetén egy drága lap csak az extrém OC-nél hasznos, ha az ember egy értelmes 24/7 OC-t akar akkor azt bármelyik B350-es lapban el tudja érni. Többnyire csak a procitól függ, hogy mennyit bir értelmes fesszel. Nálam 3.8 GHz-nél van az 1700 vége, van akinek sikerült 4 GHz fölé vinni ugyan abban a lapban, hasonló fesszel.
Akármilyen lap is legyen alatta, legtöbb Ryzen 4GHz körül megáll, innen aztán mindenki eldöntheti hogy mire adja a pénzét és miért (ha mondjuk valakinek SLI kell, akkor teljesen érthető az X-es lap).

[ Szerkesztve ]

(#2903) schawo válasza Raymond (#2899) üzenetére


schawo
titán

A Techreportos eredmény már közel sem olyan szép, mint a ScanProAudiós. Érdekelne, hogy mi lehet a két mérés közötti hatalmas különbség oka.

De a Techreportos eredmények biztosan rosszak. Nem lehet 1400 ReaXComp-ot futtatni egy CPU-n. Nem, és kész. Annyira nem, hogy a DAWBench maga nem tud 480-nál többet futtatni, az a benchmark abszolút felső limitje. Nem küzdenek vele megcsinálni, mert még nincs gép amin lefutna több. Ráadásul a Techreport még meg sem kapta az 480-as DAWBech verziót, csak a ScanProAudio, a Techreportos benchmark csak 320 példányt lett volna képes futtatni: "Its good to see some of the mainstream sites utilising DAWbench , I do need to contact the author and find out how he managed to get 1400+ instances considering the official version only has 320 max plugins, and it looks like he is using the standard RXC test over the RXC-EXT that Pete from Scan used, if anyone was wondering why there is a wide variance in number of plugins."
Vin Curigliano
AAVIM Technology
DAWbench.com

Van más hülyeség is, mint a játszós hangkártya usb-re dugva, de azt nem tudom, hogy az hogyan befolyásolja a teszt eredményét.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2904) #45997568


#45997568
törölt tag

Sokan felreertelmezik az OC-t, tuningot. Nem feltetlen a csillagos egek meghoditasa a cel, hanem amit szamomra igazan jelent, az a rendszer finomhangolasa, optimalizacioja, stabilabb mukodes elerese.

3200-at minden lapban mennie kell a tamogatott RAM-oknak, a QVL listaban ha benne van, akkor menni fog.

(#2902) nkmedve: nem SLI, CrossFire :C

[ Szerkesztve ]

(#2905) VirsLee válasza zzola (#2897) üzenetére


VirsLee
őstag

Szakmai indoklást kérhetnék, hogy miért gondolod ezt? Valami miatt kialakult benned ez a kép gondolom. Teszteket olvastál a B350-ről? Miben jobb az X370, ami a tuningteljesítményt befolyásolja?

(#2906) schawo válasza schawo (#2903) üzenetére


schawo
titán

Mindenesetre megkérdeztem a DAWBench fejlesztőjét, hogy szerinte mi az oka a 6800k és a 6900k közötti hatalmas eltérésnek. Meglátjuk, mit mond.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2907) HavocS válasza zzola (#2897) üzenetére


HavocS
senior tag

2013.03.24 15:03 -kor az alábbi termékeket rendelte meg a(z) '487499' rendelési számon:

1 db
AMD FX-6300 3.50GHz BOX Black Edition
34.884 Ft (27.468 Ft)
1 db
GIGABYTE GA-970A-UD3
22.464 Ft (17.688 Ft)

35 ezres proci mellé nehogymár 60 ezres lapot vegyek :D

(#2908) schawo válasza zzola (#2897) üzenetére


schawo
titán

OC alá 50-60k-lap nem éppen drága.....

Mert az ára meggyőz?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2909) zzola válasza VirsLee (#2905) üzenetére


zzola
félisten

Olvastam, de nem a B350 meg az X70 a lényeg, hanem a fázisok száma és az alkatrészek minősége. A 350-es lapokon ezekből rendre kevesebb jutott .
Mint bármelyik másik alaplapnál, itt is sarkalatos kérdés a tápellátás. Ha nem stabil, nincs jó OC, esetleg túlmelegedhetnek egyes alkatrészek...
A Ryzen sem különbözik más processzortól, 95W TDP felett is van élet....

AZ én olvasatomban pl. OC= Asus Prime X370, HC OC Asus Crosshair.

Természetesen nem kell egyet érteni velem...

(#2908) schawo

Sz@rból bizony nem lehet várat építeni....

[ Szerkesztve ]

(#2910) schawo válasza zzola (#2909) üzenetére


schawo
titán

AZ én olvasatomban pl. OC= Asus Prime X370, HC OC Asus Crosshair.
Természetesen nem kell egyet érteni velem...

Hát, én nem fogok. De sebaj.

Én az X58 legolcsóbb alaplapjában (P6T SE) 5,0GHz-ig húzva használtam 0-24-ben a 6-magos Xeon procit. Köszöni jól van. Lap is, proci is. Már csak 4,4-en megy, mert leszoktam a vízről.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2911) janos666 válasza HavocS (#2907) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem durván a CPU/lap>=2 arány az ideális egy asztali gépnél, de ez is felhasználás és szituációfüggő, magamnak is raktam már össze 'fordítva' (2 CPU kijött volna a deszka árából) "házi szervert" (workstation chipset ECC RAM-al Pentium mellé :D).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2912) zzola válasza schawo (#2910) üzenetére


zzola
félisten

Semmi gond! Hidd el, én sem dobok ki feleslegesen pénzt...de.

Most kicsit vonatkoztassunk el az alkatrészek minőségétől és egyéb dolgoktól, menjünk rá csak kimondottan a fázisok darabszámára.
Ha benézünk a melyik alaplapot vegyem topicba, láthatjuk, hogy a kis tuning szekcióban vannak már 6 fázissal is lapok. Ha valaki komolyabb OC-t akar, akkor 10-12 fázisra kap javaslatot, a végére pedig maradt a király kategória, pl. Asrock Z170 OC Formula a maga 18 fázisával.

Nyilván a Ryzen is szeret kajálni, ezért nem ajánlható az olcsó alaplap (Igazából nincs is még komoly tapasztalat). Azért mondom, hogy olcsó, mert a B350-es kategóriában sajnos incsen 10-12 fázissal lap.....

Ha engem kérdezne valaki, én nem ajánlanák olcsó alaplapot OC-ra...

[ Szerkesztve ]

(#2913) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Ez most kacsa vagy igazi?
Elméletileg a tegnapi windows update..

[ Szerkesztve ]

(#2914) awexco válasza HavocS (#2846) üzenetére


awexco
őstag

Igen ez valóban különös . Habár nem találtam benne logikát .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#2915) fudi2002


fudi2002
veterán

Nem tudom volt-e már.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#2916) schawo válasza zzola (#2912) üzenetére


schawo
titán

A kolléga 37ezeres lapja vígan elvan 3,9GHz-n. De ha szeretnél drágábbat, biztos, senki sem fog lebeszélni róla. De én biztos nem veszek ennél drágább lapot, mert nekem eddig minden lapom az olcsó kategóriában is kiválóan tuningolt. A VRM darabszámversenyt pedig meghagyom másnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2917) Petykemano válasza Szeszkazán (#2913) üzenetére


Petykemano
veterán

AT forumon olvastam Fritz tesztről win10 update után:
34 -> 40

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#2918) tom_tol válasza schawo (#2910) üzenetére


tom_tol
addikt

A P6T SE nem azért volt a legolcsóbb, mert kuka a tápellátás. Ugyan az a 8+2 van rajta, mint a legtöbb Asus X58-on. Megjegyzem, csodálom, hogy nem degradálódott a cpu 5GHz 24/7.

(#2919) wildpig válasza Szeszkazán (#2913) üzenetére


wildpig
tag

Hát, a twitter-fiók korábbi bejegyzéseit olvasván, ez valami 17 éves kamasz lehet, akinek eddig nem volt pénze Intelre, ezért utálja.
Ha előrelépés lesz, nem ő fogja lehozni. Lassabban reagálna a többieknél az iskola miatt.

[ Szerkesztve ]

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#2920) schawo válasza tom_tol (#2918) üzenetére


schawo
titán

Vizet kapott 1,48V-on. Az nem bántja.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2921) Raymond válasza schawo (#2903) üzenetére


Raymond
félisten

OK, erdekes lesz megtudni mi a helyzet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2922) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

Állítólag ez az az ominózus Win 10 frissítés.

(#2923) zzola válasza .Ishi. (#2922) üzenetére


zzola
félisten

Reméljük valaki majd megerősíti...

(#2924) DonDennis


DonDennis
senior tag

LINUS

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#2925) Tengo válasza DonDennis (#2924) üzenetére


Tengo
aktív tag

Mielőtt bárki belekötne a videóba, ez elég sneak peek jellegű, sok sebből vérzik, a végén el is mondja.

Isten vigyázzon a crosshair hero lelkére, gondolunk rád.

(#2926) HavocS válasza zzola (#2912) üzenetére


HavocS
senior tag

Ez oké, csakhogy a Ryzen pont, hogy minimális feszültségemeléssel eléri a 4 GHz-et, és ott levegővel vége a történetnek, ezt a kevés pluszt meg simán bírja stabilan bármelyik deszka 6+2 fázissal is. A brutál mennyiségű fázis csak oda kell, ahol folyékony nitrogénnel kóstolgatják az 5 GHz-et.

(#2927) schawo válasza Raymond (#2921) üzenetére


schawo
titán

Nem lettem okosabb. Tőlem vár megoldást a kérdésre :DDD Igazából eddig fel sem tűnt neki, hogy mennyire abszurd eredmény született.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2928) HavocS válasza schawo (#2903) üzenetére


HavocS
senior tag

Mondjuk ReaXComp helyett tesztelhetnének Fabfilter Pro-C-vel, pont kétszer annyira terheli a CPU-t, és így nem ütközne limitbe a dolog.

(#2929) schawo válasza HavocS (#2928) üzenetére


schawo
titán

De az fizetős, a Rea pedig ingyenes.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2930) ovics válasza DonDennis (#2924) üzenetére


ovics
aktív tag

nincsenek nonK összehasonlító tesztek? engem valahogy nem érdekel a 7700k, az már túl drága, mellesleg nem is értem hogy mért azzal hasonlítgatják elsősorban a ryzeneket, holott az r5-ös széria árban jóval alatta lesz.

(#2931) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Hát úgy tűnik nagyjából mindegy lesz, hogy i5, vagy R5 lesz a gépben, sőt 1600 kb. ott van játékokban, mint az 1700, az 1400x meg mint az 1600x, szóval ez így jó lesz azért.. :K , sőt még az 1200x se reménytelen játékra.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#2932) Tengo válasza ovics (#2930) üzenetére


Tengo
aktív tag

Minden review site és youtube channel azt teszteli mert 1.) azt kapják 2.) mindig azt tesztelik ahol van lehetőség tuningra, hogy mit bírnak. Minden egyébb hardvert korelálni lehet az adatok alapján, a nonK-t hozzá legközelebb állóhoz, ami nyilván neked többletmunka. Ha nonK teljesítményt akarnak reprezentálni a teszterek, akkor egyszerűen csak adjustolják a szorzókat és voila, de ez ritkán fordul elő, mert többletmunka nekik, így ezt neked kell elvégezni fejben. Adott processzor nemfog teljesen máshogy viselkedni. Amennyivel lassabb az órajel, annyival kevesebb teljesítményt kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#2933) Tengo válasza Ragnar_ (#2931) üzenetére


Tengo
aktív tag

Meg kell várni azért az eredeti termékeket, de én bizakodok. Erősebb turbo lesz mint a videóban, de kevesebb cache. Arra kíváncsi leszek hogyan hat majd a teljesítményre a 4/8 4/4-esekre. A 6/12 valószínűleg nagyon hasonló lesz mint az előzetes videóban. Azért sajnálom, hogy a letiltott magok nem hoznak magukkal egy kevés órajel többletet. Egy +10% üdvözlendő lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#2934) Ragnar_ válasza Tengo (#2933) üzenetére


Ragnar_
addikt

Én is bíztam benne, hogy a kevesebb tranzisztor/kevesebb hő ugyanaz a TDP esetleg magasabb órajeleket eredményezhet, de az eddigi játékteljesítmény se olyan rossz, -10-15% a 7700k-hoz, és árban még a 1600x is valamelyest olcsóbb lesz, mint a 7700k, az 1400 meg még olcsóbb szóval azért már bőven nem biztos, hogy erősebb i5-re, vagy i7-re váltok valamikor nyár vége felé, persze a hivatalos teszteket azért érdemes megvárni, meg fél év alatt az optimalizációkkal, kiforrottabb bios-okkal változhat is a helyzet. (Most néztem, hogy 1700-ból tiltással modelezték az R5-öt, azt a részt eltekertem az elejéről :DDD így persze méginkább érdemes megvárni a hivatalos teszteket a 4/4 4/8 cache méret miatt valóban...)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#2935) velizare válasza schawo (#2908) üzenetére


velizare
nagyúr

külön bclk órajelgenerátor tudtommal csak az asus c6h-ban van.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2936) schawo válasza schawo (#2927) üzenetére


schawo
titán

Na, alakul. A Vi teszt nagyon kicsi, 2.5 MB méretű mintákkal dolgozik, simán kijöhet, hogy a hangminta kicsomagolás, és feltöltés (10 MB kell neki memóriában, mert a reaper belsőleg 64 bites mintákkal dolgozik, a 16 bitet is konvertálja) után pont befér a 6900k cacheébe, míg a többiébe nem. Tehát valóban hibás lehet az eredmény.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2937) hokuszpk válasza schawo (#2936) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hat nemtom.
anno 1817 -ben elmagyarazta nekem egy guru, hogy mukodik a cpu cache.
hacsak azota az alapelvek nagyon nem valtoztak, tippem szerint a data cache is ugyanazon az alapon all, mint az instruction cache. oke nagyobb, igy a cacheline is hoszabb lehet, de azert mar az 1MB .-s cacheline meretben is erosen ketelkedem, efolott meg aztan hat.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2938) Raymond válasza hokuszpk (#2937) üzenetére


Raymond
félisten

Hat pedig itt csak az lett megerositve ami eddig is a legvaloszinubb volt az eredmenyekbol itelve. Ha a dataset kb. 10MB akkor a 6900K az egeszet a cache-bol dolgozta fel 20MB L3 es osszesen 2.5MB L2 mellett meg a tobbi OS process mellett is.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2939) schawo válasza Raymond (#2938) üzenetére


schawo
titán

Meglátjuk, mindenesetre lesz új mérés.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2940) schawo válasza schawo (#2939) üzenetére


schawo
titán

Lesz új mérés, de nincs kedve új mintákat gyártani hozzá. :U Nem tudom mit mér akkor újra.

Mondtam neki, hogy akkor én csinálok egy tesztet, ahol a hangminta méretét lejjebb veszem, hogy beférjen a Xeonom cachébe.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2941) Raymond válasza schawo (#2940) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor majd meglatjuk, engem inkabb a TR eredmenyeinek magyarazata erdekelne.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2942) korcsi válasza schawo (#2936) üzenetére


korcsi
veterán

A cache-ek működéséből adódóan például 8MByte adat nem fér bele 8MByte cache-be. Sőt, csak az aktuálisan használt kis részlet lesz jelen mindig.

Látom már volt róla szó

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2943) #45997568


#45997568
törölt tag

Tegnap meregettem meg allitgattam egy kicsit a gepet, 1.3125V-al 3.9GHz megy stabilan, a memoria miatt volt hogy par jatek elszallt, aztan azt is megoldottam, AI Tuner-ban allitsatok be a DOCP modot amit ad es mindjart jo lesz. 4GHz mar neccessebb, oda kell kraft, 1.4V nem volt eleg. Ma tovabb tesztelem.

(#2944) #45185024 válasza #45997568 (#2943) üzenetére


#45185024
törölt tag

Aztán oda ne kozmáljon :) kár lenne érte.

[ Szerkesztve ]

(#2945) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

A mai nappal én is beszállok majd a ryzen táborba, egy 4.5 ghzre húzott 3570k vált. Van pár játék, szóval ha valakit érdekel összehasonlítás, írjon és meglátjuk tudok e mérni.
Anno valakit érdekelt cs:go, azt is meg tudom nézni, játszok vele.

(#2946) zzola válasza likeaRAINBOW (#2945) üzenetére


zzola
félisten

Gratulálok!
Nem is kérdés, hogy jöhetnek a tesztek!
Én egy BF1-et szeretnék látni...:)

:R

(#2947) VirsLee válasza likeaRAINBOW (#2945) üzenetére


VirsLee
őstag

Miket vettél?

(#2948) Yany válasza #45185024 (#2944) üzenetére


Yany
addikt

Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de nincs véletlenül arra mód, hogy a memória órajelét picit visszaossza az ember, vagyis, hogy az infinity fabric órajelének valahányad részén menjenek csak? A Gigabyte X370 K7-es lapján pl. van egy külön órajelgenerátor, az esetleg lehetővé teszi? Vagy ez szigorúan összedrótozott?

Arra lennék kíváncsi, hogy a RAM-okat békén hagyva (mondjuk 3000 MHz-en) kizárólag a CCX-ek közti kapcsolat frekijét tologatva tényleg kijön-e az a sokat emlegetett szűk keresztmetszet, csak mert az egyik videós tesztben a 7700K is épp annyit lassult a visszavett ram-frekik hatására, mint a Ryzen.

@Nekrofil: ha már feldobtad... engem nagyon érdekelne egy negyed órás multi átlagfps BF1, vagy BF4-gyel egy 64 fős szerón. Tudom, hogy nem lesz patika-pontosságú, de a nagyságrendi különbségeket azért elég jól kimutatja negyed órányi gém. Egy-egy operation locker TDM, vagy hasonló tökéletes map lenne, sok ember, sok környezetrombolás kis térben és viszonylag konstans látógatószám. :R

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#2949) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Köszi.
Ryzen 7 1700 + Gigabyte AB350 Gaming 3 + Corsair 2*6 GB DDR4 3000 Mhz.

A jelenlegi rendszeren fent van a BF1, szóval ha az jó, akkor az lesz, BF4-is van, de azt telepíteni kéne.
BF1 amúgy úgy van beállítva, hogy sok FPS legyen, így 64-fős multiban 100+-t ad a kis 970.
Ha megírjátok, mire állítsam be, meg melyik mapon menjek Conquest vagy Operationt, mérek egy BF1-et szívesen még a régi rendszerrel is egyet.

(#2950) -Solt- válasza likeaRAINBOW (#2949) üzenetére


-Solt-
veterán

Esetleg ETS2, DCS?

www.smart-bus.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.