Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) Malibutomi válasza miresz (#2650) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Vesd ossze egy firestrike cpu scoreban az is skalazodik a magokkal.

(#2652) HSM válasza miresz (#2650) üzenetére


HSM
félisten

"ami rengeteg szálig le tud skálázódni"
Ryzen topik, ébresztő. Ami Intelnél adott módon skálázódott, az nem biztos, hogy itt is úgy fog, mivel a CCX-es felépítés miatt a szálak szervezésénél nem mindegy, hogy oldod meg. Ez pedig egy olyan teszt, ami még nincs Ryzenre optimlaizálva. Ennek ellenére +25%, szerintem teljesen jó.

(#2653) gab3c válasza Szeszkazán (#2414) üzenetére


gab3c
csendes tag

Koszonom, en voltam.
Nekem ez dual bios-nak tunt elso atfutasra.
De mar nem szamit, mert visszavettek az X370-es lapomat.

(#2654) miresz válasza HSM (#2652) üzenetére


miresz
veterán

Tudom,hogy hol vagyok,pont ezért kérdezem/furcsállom a dolgot. Akkor ez a Win10 hibája lenne?

(#2651) Malibutomi: Igen ezért is állok értetlenül a dolog előtt. Mert ha nincs optimalizálva Ryzen-re akkor meg abban miért remekel? Pont a DX12-es tesztben kellene villantania nagyot,a sok razolási parancs kiosztásával,nem?

(#2655) HSM válasza miresz (#2654) üzenetére


HSM
félisten

Szvsz a felépítés + optimaliálás hiánya. Ugye, Intelen ez nem volt szempont, itt igen. Nem hiba ez, csak nem ideális skálázódás.

(#2656) Citroware


Citroware
addikt

Szerintetek javítani fognak majd a játékfejlesztők a Ryzennek azon a "hibáján", hogy viszonylag alulteljesít a videojátékokban, vagy ez a Ryzennel veleszületett és örökre megmaradó dolog, hogy a játékokban elmarad olyan Intel processzorokkal szemben, amiket amúgy más téren legyőz?

(#2657) miresz válasza HSM (#2655) üzenetére


miresz
veterán

Értem. Azt esetleg nem tudod,hogy a havi Win. frissítéssel jött -e valamiféle javítás a Win 10 ütemezőjéhez is? Mintha azt olvastam volna valahol,hogy javítanak valamit a Ryzen miatt.

[ Szerkesztve ]

(#2658) apa111 válasza R3plica70 (#2639) üzenetére


apa111
aktív tag

Köszi :R 0503 bios -óta nekem sem jött ujabb bios.Idö mint tenger.

(#2659) apatyas válasza Citroware (#2656) üzenetére


apatyas
Korrektor

Természetesen az innentől megjelenő játékokban figyelembe vehetik/veszik, volt róla hír is asszem, hogy szétküldtek egy rakás fejlesztői platformot. Ami játék meg már ki van fizetve, hát... te is tudod - gerinctömeg/arcbőrvastagság hányados kérdése.
Amúgy, szerintem piros hó is fog esni.

#2657 miresz : az AMD úgy nyilatkozott, hogy az ütemező rendben van. Az ehavi aktuális frissítés pedig kimaradt MS-től, vmi nem úgy sikerült, ez teljesen független ettől az ügytől.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#2660) sb válasza HSM (#2652) üzenetére


sb
veterán

Csak, hogy igazságot tegyek, szvsz 1:1. :D
+25% az nincs rendben. Kevés.
De ebből csak az jön le, hogy mégsem skálázódik ez a teszt rendesen. Szóval nem a proci sara. Lásd a többi tesztet, akár 3DMarkon belüli cpu teszteket... ott állva hagyja a 4/8-as Intelt a 8/16-os Ryzen.

[ Szerkesztve ]

(#2661) Cathulhu válasza Citroware (#2656) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ugy gondolom, ha rendesen megpatchelik a windows utemezot, hogy lehetoleg 1 CCX-en tartsa a szalakat meg az SMT-t is optimalisan hasznalja, az a 4 magig skalazodo jatekoknal megoldja a gondokat, ez meg kb 90%-a az esetekenek szvsz. A tobb magot hasznaloknal is fog ez segiteni, ha az OS nem kezd kihasznaltsag es homerseklet fuggvenyeben ket CCX kozott ide oda dobalni szalakat, hanem ott hagyja dolgozni oket ahol elindultak, vagy legalabbis ritkan dobal. A gond azoknal a regebbi jatekoknal lehet, amik nem bizzak az OSre az utemezest (van ilyen egyaltalan?) meg azoknal, amik nem standard modon detektalnak szalakat, hanem egy beegetett listajuk van CPU tipusokrol, es azt mar nem fogjak frissiteni.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#2662) Vitka675 válasza Citroware (#2656) üzenetére


Vitka675
tag

Volt már erről nem keveset szó :) Alul marad valóban, az nem vitás, itt viszont az alul marad azt jelenti, hogy 1080p überbrutálmegaepicsuperhighultrahardcore beállításokon random játék nem 170, hanem 135 fps átlagban. Minimumokban viszont rendre jobb.

A válasz viszont határozottan IGEN. Fognak javítani a játékok teljesítményén. Első körös szűz architektúra, és mivel az AMD cirka 6 éve nem létezik a fejlesztők szemében, ezért borzasztó optimalizálatlan. A beígért DK12-Vulkan-Mantle dolgokban ugyan erősít, de még ott is csak néha kapja el a 7700K-t, gondolom erre a procira gondoltál. Pár hete volt egy hír, hogy az AMD már akkor 350+ fejlesztői csomagot küldött szét szoftverfejlesztőknek, és év végéig már több mint 1000 céggel fognak együtt dolgozni. Csak hogy egy nagy példát mondjak, a Bethesda (Fallout, Elder scrolls) stratégiai megállapodást kötöttek és hú de izgatottak a tweet szerint, hogy együtt dolgozhatnak az AMDvel. Biztos, hogy be fog érni a dolog, megjön majd a plusz teljesítmény játékokban és egyebekben, a kérdés csak az, hogy mikor. Windows már tervezi az ide vágó patchet, meglévő játékokból csak 1-2nél olvastam, hogy lesz patch, de nem nagyon jellemző, új szoftverből viszont egyre több és több lesz, ami jól skálázódik Ryzennel. Nyilván idő, mire mindez beérik, a kérdés az, hogy mennyi.

[ Szerkesztve ]

(#2663) apa111


apa111
aktív tag

Mindenkinek.Lehet ,hogy ez miatt is ahogy oda van irva sebességnél az érték azér mér csak ennyit.

(#2664) Citroware válasza Vitka675 (#2662) üzenetére


Citroware
addikt

Az első bekezdésedre válaszolva: Igen, de eljön az idő, amikor olyan erős videokártyák lesznek, hogy már az 1440p-t fogják vinni 80-100 FPS-sel (BTW nálam most is ez van néhány régebbi játékkal) és akkor ugyanúgy visszafoghatja a teljesítményt, mint most ami az 1080p-s beállításoknál jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#2665) miresz válasza apatyas (#2659) üzenetére


miresz
veterán

Tehát akkor az MS nem is fog lépni semmit a Ryzen-re? Marad minden úgy ahogy van,aztán kész? Mert nem épp úgy néz ki,hogy minden rendben lenne! :)

(#2660) sb: Igen erre gondolok én is valami itt nem teljesen kerek.

[ Szerkesztve ]

(#2666) HSM válasza miresz (#2657) üzenetére


HSM
félisten

Passz. :) Folyamat javítanak minden téren.

(#2660) sb: Semmi infónk nincs tudtommal, hogy a FS teszt illetve ez az API teszt mennyire és hogyan kommunikál a szálak között. Ugye, csak a CCX-ek közötti kommunikáció kritikus skálázódás terén.

(#2659) apatyas: Az eddigi játékok elég szépen elketyegnek különösebb optimalizálás nélkül is szerencsére. :)

[ Szerkesztve ]

(#2667) apatyas válasza miresz (#2665) üzenetére


apatyas
Korrektor

Időrendben:
volt ez a teszt, amiben úgy találták civilek, hogy a szűlkezelés igazából megfelelő a CCX elrendezéshez: Pcper cikk.
Aztán jött az AMD nyilatkozat is, ebből a legfontosabb:
"We have investigated reports alleging incorrect thread scheduling on the AMD Ryzen™ processor. Based on our findings, AMD believes that the Windows® 10 thread scheduler is operating properly for “Zen,” and we do not presently believe there is an issue with the scheduler adversely utilizing the logical and physical configurations of the architecture."

Ettől még persze csiszolhatnak ezen-azon, pl a HPET kérdés nyitva van, meg hogy a játékok mennyire vannak fixre bedrótozva a procicsaládokhoz. #2666 HSM: nincs közvetlen rálátásom, legyen igazad.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#2668) miresz válasza apatyas (#2667) üzenetére


miresz
veterán

Rendben,köszönöm a válaszod! :)

Más: Ez a Geekbench sem épp úgy mér vagy skálázódik ahogy kellene nem?
AMD Ryzen 7 1800X
Ehhez képest az én i3-am: i3 6300

Pedig nagyon várom a 4/8 és 6/12-es Ryzeneket! Végre visszatérhetnék az AMD-hez. De lehet ezzel meg kellene várni a rev 2-es Ryzeneket.

[ Szerkesztve ]

(#2669) HSM válasza miresz (#2668) üzenetére


HSM
félisten

A 4/8-as Ryzeneket nem érinti a dolog, mert egy CCX, az olyan felépítésű, mint az Intelek, egyben van. A 6-os sajnos két CCX, 3-3 maggal, ott lesz érdekesebb kérdés a skálázódás. De szerintem ott sem lesz gáz.

(#2670) Vitka675 válasza HSM (#2669) üzenetére


Vitka675
tag

El kell, hogy keserítselek, a 4/8-as Ryzen 2+2 konfigurációban jön. Sokan fennakadtak ezen, ez van.

(#2671) Televan74 válasza HSM (#2669) üzenetére


Televan74
nagyúr

Majd kiderül játékok alatt mit tudnak.Én az R5 1600 -as ryzenre vagyok kíváncsi.Árban és teljesítményben is jobban passzolna nekem a RX480 -hoz. AZ R7 1700 -at kicsit erősnek érzem hozzá!

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2672) .Ishi. válasza Vitka675 (#2670) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Marha kíváncsi leszek azokra a benchmarkokra, ha megjelenik végre. Max. akkor bespájzolunk a támogatott 3000-3200-as RAMokból. :DDD

(#2673) HSM válasza Vitka675 (#2670) üzenetére


HSM
félisten

Ez hol, mikor volt infó? Én úgy tudtam, azok egy CCX-es konfigban jönnek egytől egyig. :F

(#2674) stratova válasza HSM (#2673) üzenetére


stratova
veterán

Pár napos. Raven lesz egy CCX, de idén csak FP5 BGA-val érkezik jövőre jön AM4-re.

(#2675) deja vu válasza Televan74 (#2671) üzenetére


deja vu
addikt

Nem azt mondogatod már mióta, hogy Vegát veszel, és dobod a nudli RX 480-at? ;] Ha jó lesz én veszek akkor helyetted egyet. :P

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#2676) BiP válasza HSM (#2673) üzenetére


BiP
nagyúr

Az AMD megerősítette, hogy az egyenletes teljesítmény miatt mindegyik 4/8-as 2+2 elosztásban jön :(

(#2677) stratova válasza BiP (#2676) üzenetére


stratova
veterán

Mármint mindegyik idei 4/8-as CPU.

(#2678) schawo válasza stratova (#2674) üzenetére


schawo
titán

Mindig tegyük hozzá, hogy Anandtech belső AMDs pletykái alapján. AMD hivatalosan nem kommunikált ez ügyben semmit.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2679) HSM válasza schawo (#2678) üzenetére


HSM
félisten

Nekem is ez jön le. És nem is találom logikusnak a 8MB L3 miatt. Ha egyenletes teljesítményt akarnak, akkor egy full CCX és go.

(#2680) Raymond válasza schawo (#2678) üzenetére


Raymond
félisten

Nem pletyka volt az Anandtech-es info se, plusz itt van ez is:

"AMD hat gegenüber ComputerBase inzwischen bestätigt, dass alle Ryzen-5-Prozessoren auf dem 8-Kern-Die basieren. Die beiden 6-Kern-Modelle nutzen immer drei Kerne aus jedem Cluster (3+3), die beiden 4-Kern-Modelle immer jeweils zwei (2+2). Ryzen 5 1600X, 1600 und 1500X bieten weiterhin die vollen 16 MB L3-Cache, der Ryzen 5 1400 hingegen nur 8 MB. Die ursprüngliche Meldung wurde ergänzt."

[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2681) Televan74 válasza deja vu (#2675) üzenetére


Televan74
nagyúr

Egyre zsugorodik a költségvetésem.Szeretnék,de ha nem fér bele idén,akkor esem kétségbe.Még 2-3 évig úgy is marad a 1080p monitor nálam.
Persze ha a telitalálatos hatos az enyém lenne mindjárt más lenne a helyzet.
Lenne 1080Ti + Intel, lenne 1800X + Vega, és lenne jövőre APU és valami kisebb radeon is melléje.Sőt vadásznék ryzenes laptopra is.Na jó felébredek mert bilibe lóg a kezem.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2682) deja vu válasza Televan74 (#2681) üzenetére


deja vu
addikt

Mondjuk nem értem, hogy a még mindig brutál erős i7-4790K-t minek akarod lecserélni, amikor még tökéletes. Idén vehetnél Ryzen helyett akkor kis vagy nagy Vegát. Ráadásul a Ryzenből nemsokára jön az új stepping, ami 4GHz fölé megy vagy nem erről volt a pletyka Fiery részéről? Én a 4 GHz fölötti 6-8 magos Ryzen procit venném meg magamnak.
De mindegy semmi közöm hozzá, hogy mire költöd a pénzed. :R

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#2683) Cathulhu válasza schawo (#2678) üzenetére


Cathulhu
addikt

[link]

"We reached out to AMD this morning and got a definitive answer."

Ez megfelel? A cache meg nem problema, mivel az is kikapcsolhato a magokkal egyutt.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#2684) -Solt-


-Solt-
veterán

Pár napja szó volt itt a DPC Latency programról, akkor mértem én is egyet a rendszeremen: [link]. Azóta egyetlen windows frissítés jött, sem szoftveres, sem hardveres változás nem volt a gépemen, és most így néz ki: [link]

4770K, Windows10, 64 bit.

www.smart-bus.hu

(#2685) joysefke válasza -Solt- (#2684) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A 4c8t modellek is 16MB L3-at kapnak :)
Lassan ott tartunk, hogy némelyik benchmark belefér az L3-ba...

(#2686) Citroware


Citroware
addikt

Mikor jött utoljára olyan processzor széria, ami ár viszonylatában ekkora teljesítménynövekedést, ekkora ugrást jelentett a már piacon lévő processzorokhoz képest?

Nekem a 2011-ben megjelenő Sandy Bridge lenne a tippem, de annyira nem vagyok otthon a témában.

[ Szerkesztve ]

(#2687) zzola


zzola
félisten

"(Update 3/16/17, 7:52am PT: AMD has confirmed that the cores are disabled in a symmetrical alignment). AMD is disabling cores on all of the models, but most still employ the entire 16MB cache, which makes some of the six-core models particularly attractive (based on price) compared to the eight-core Ryzen 7's. The Ryzen 5 1400 is the only model that features a trimmed L3 cache (8MB). The four-core 1500X with 16MB of cache is also impressive- the competitive i5's only come with 6MB of L3 cache, while the i7-7700K has a comparatively paltry 8MB. It will be interesting to measure the performance impact of the healthy L3 cache allotment.

Most importantly, the four-core models will employ a dual CCX design. This means the processors will likely suffer the same lower performance in gaming scenarios, and in some cases it might be worse, as the processor will be forced to allocate threads to the second CCX more frequently.

A single four-core CCX, or only one active CCX on a dual-CCX chip, would help avoid many of the problems that appear to restrict Ryzen 7's gaming performance in many popular titles, and frankly, many enthusiasts were hoping this would be the the case. The four-core 1500X and 1400 have the same 65W TDP as the eight-core Ryzen 7 and the six-core Ryzen 5 1600X and 1600. We would expect a lower TDP or significantly higher clocks within the same TDP envelope with a single-CCX architecture. Retaining the dual-CCX design with active cores on both CCX is far from ideal, and the gaming performance disparity will likely continue"

Ha volt már, akkor sorry....forrás

(#2688) Yany válasza -Solt- (#2684) üzenetére


Yany
addikt

Az enyém:
DPC i5 2500K @ 4.3GHz
Win10 64 Pro

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#2689) HSM válasza zzola (#2687) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem még rosszabbul fogja érinteni ez a CCX-es dolog a kétmagosokat játékokban, ha tényleg így akarják kiadni őket 2+2 konfigban. Nagyon sok mai játék használ 3-4-5 szálat renderelni, az egy CCX-re remekül rátehető, de ha kettő lesz fejenként két maggal, az nem lesz éppen idális. Ha ez így marad, akkor érdemes lesz mindenképp a 6 és 8 magos modellekben gondolkozni.

[ Szerkesztve ]

(#2690) .Ishi. válasza HSM (#2689) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Én is ettől tartok. A hatmagosoknál még talán menthető a dolog, de a négymagosoknál érdekes lesz a helyzet. Ahogy korábban is beszéltük, üzletileg érthető a dolog, így kell megszabadulni a be-nem-vált R7-esektől, de hogy játékokban mi lesz a helyzet, az majd kiderül áprilisban.

(#2691) zzola válasza HSM (#2689) üzenetére


zzola
félisten

Külön kiemelte, hogy a 4 magosokat rosszul fogja érinteni. Szerintem az arany közép út a 65W-os 6 magos lesz....

(#2692) HSM válasza .Ishi. (#2690) üzenetére


HSM
félisten

Nálam ez egyértelmű utalás lenne, hogy a hatmagosokért menjek. 3+3 konfig már oké, nyers erő pipa, és sok szál tud CCX-en belül maradni. 2+2 konfignál már minden téren necces a dolog. Szerencsére kedvező áron lesznek a hatmagosok, némileg szépítve a helyzeten. :)

(#2691) zzola: Igen, a kis nyolcas vagy a kis 6-os, pénztárca függően. :K

[ Szerkesztve ]

(#2693) zzola válasza HSM (#2692) üzenetére


zzola
félisten

Kis 8-ast nem vennék, mert ~120k-ért van már 1700X, akkor inkább már azt. Én arra pályázok vagy az 1600-os ra...

Akartam mondani, hogy felhívtam ma a Foramaxot. Már raktáron van nekik az Asus Prime X370-PRO, 52-53k áron, ingyen postával! Én meg is rendeltem, nem bírtam magammal... :))

[ Szerkesztve ]

(#2694) HSM válasza zzola (#2693) üzenetére


HSM
félisten

20%-al többe van az X-es... Én akkor vennék olyat, ha nem akarnám tuningolni, mert az már gyárilag is eléggé meg van hajtva. Húzva ugyanúgy 4Ghz körül ütközik falba mind.
Mondjuk a legfrisebb ár pletykák alapján viszont a hatosból érdemes lehet a nagyobbat venni tuning nélkül, ott csak 14% a difi árban. Bár a nagyobb hatosnál már nagyon viszketne a tenyerem, hogy 250 dodó helyett inkább a 330 dodós kis nyolcas legyen.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#2695) Cathulhu válasza HSM (#2689) üzenetére


Cathulhu
addikt

az meg nem problema, ha 4-5-6 szalat hasznal egy jatek, az meg nem erinti negativan a 2+2-eseket, a gond akkor kezdodik, ha a) a szalak kozott intenziv kommunikacio van, ami azert valamennyire rossz design b) ha az OS elkezdi a szalakat a CCX-ek kozott dobalni mondjuk homersekleti szempontokat figyelembe veve
Ezert mondom en azt, hogy itt nagyon sok fog mulni a windowson magan. Ertem en, hogy azt mondja az AMD hogy nem hibas, de az nem jelenti azt, hogy optimalis is, sot a ketto kozott hatalmas a kulonbseg

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#2696) #16729600 válasza zzola (#2693) üzenetére


#16729600
törölt tag

Így kell ezt csinálni, nem szuttyogni, agyalni, hanem berendelni a cuccokat. :C Nekem nem lesz Ryzen-em ( de még lehet ), elvitte a sok modulos anomália, meg a mystic light deszka hiánya.

(#2697) HSM válasza Cathulhu (#2695) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem a fullos Ryzennél jó tervezési döntés volt két 4 magos CCX-re bontani a lapkát, ezt nevezném egy "ideális" kiépítésnek. Ennek a kihozatalát javítandó még okés a 3+3-as hatmagos. De a négyesnél szerintem már semmi nem indokolná a kétfelé szedést. Azért sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy 2-2 mag közöt alakuljon ki függőség, mint 4-4 között... Cserébe a nyers erő is kevesebb. Énszerintem ennek érezhető hatásai lehetnek bizonyos játékokban. Olcsónak olcsó lesz, de ez a 2+2 dizájn teljesen ártalmatlan lesz szvsz az Intel erősebb négymagosaira.

(#2696) szunya1: Én nem cserélek még, mert remekül elvagyok a régi hatmagosommal, a pénzem meg most hasznosabb most másra költve. De ettől még ujjongok, hogy megjelentek ezek a motyók, mert ha egyszer kinövöm a mostanit (és idővel kinövöm), akkor ez egy jó alternatíva lesz a cserére. :K Intel vicc áron adja a HEDT cuccait, annyit nem szánok gépre. :N

[ Szerkesztve ]

(#2698) janos666 válasza Citroware (#2656) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tapasztalatom szerint a legtöbb "nagy" játékhoz (vagy ahogy a fotofóbia hiányos parasztok hívják egymás közt: AAA címek) durván 1 évig van aktív támogatás, utána körülményektől függően (ha valami távlati okból érdekükben áll megőrizni az imázst, akkor megeresztik a javítás, de ha a terveikben már végleg kinyírták a franchise-t, akár el is adták a jogait, akkor inkább sz@rnak rá) már a kritikus problémák kiküszöbölése (mint pl. hogy egyáltalán nem hajlandó még elindulni sem egy új Windows verzión, vagy friss hardveren, teljesen széthullik a kép szürke háromszögekre, stb) is abszolút opcionális, a pusztán csak esztétikai szempontból zavaró, vagy idegesítő, de áthidalható, a végigjátszást nem akadályozó hibák javításáról, de főleg az ilyen "optimalizálásról" már álmodni sem szabad (ha mégis megtörténik, az csak véletlen ajándék, nem olyan amire számítani lehet). Még olyan esetben sem szokott megtörténni, ha pl. egy nagy játékmotor van házon belül, és back-portolni kéne az újabb játékokhoz készült verzió egyes módosításait. Esetleg kisebb címeknél fordulhat elő, hogy éveken át patch-elgetik és pl. Windows XP korszakból származó játékkal is törődnek, hogy elinduljon Win8-on, vagy több magos CPU-n, stb.
A masszívan multi-player már kicsit más, de még ott is várható, hogy csak kritikus hibajavítás lesz 1-2 év után, ha már nem terveznek kiegészítőt/DLC-t, stb.
Sőt, sok játék eleve úgymond "optimalizálatlanul" jelenik meg, és az is marad, nem csak Ryzen-re, hanem Intel CPU-ra nézve is. Oda most miért várnád, hogy a Ryzen s¤ggét soron kívül is kinyalják?

(#2697) HSM

Én ideális helyett szükségszerűen vállalható kompromisszumnak nevezném.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2699) Omli85 válasza Valdez (#2637) üzenetére


Omli85
őstag

Az 1700 gyári hűtője relatíve elég a 3.9Ghz körüli OC-ra ahogy néztem a teszteket.
Pedig az 1700-on a "kisebb" hűtés van mivel csak 65W TDP-s a hűtő elvileg 95W-ig oké szóval belefér némi OC és annyira nem is hangos mint a régi hűtések legalábbis a tesztek alapján :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#2700) HSM válasza janos666 (#2698) üzenetére


HSM
félisten

Az a probléma, hogy nincs minden szempontból "ideális" megoldás. Az Intel-féle kössünk össze minden magot minden másikkal megoldásnak is megvannak a maga kompromisszumai. Csak ugye eddig alternatíva nélkül azokat természetesnek fogadtuk el, minden előnyével és hátrányával együtt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.