Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78301) M0ng00se válasza rasotamas (#78300) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

hi,
ha a proci dög, akkor még el szokott indulni a lap
amit írsz ez inkább zárlatra enged következtetni

V6

(#78302) Gabrikovics válasza rasotamas (#78300) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Az én kis szeretett Buldózerem is kivégzett egy ASUS M5A97 lapot pedig azon volt méretes VRM borda ezen a GIGA lapon meg az sincs és már lehet vagy 15 éves ! A proci az szokta bírni a lap meg nagyon sok kis bizbaz összhalmaza nehéz kemény és rövid élettel :D :D :D

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#78303) Zsocó


Zsocó
aktív tag

GA-880GMA-USB3 (rev. 3.1) F4g BIOS mellett, 1.248V-on, hűtetlen VRM alaplap használatával elfogatható a 4 GHz-en az FX 8320e CPU?
Ja, hivatalosan amúgy nem szerepel a CPU támogatási listában.
Az alaplap 50, a CPU max 60 celsius fokan ment max egy Cooler Master Hyper TX3  társaságában.
Az mennyire normális, hogy 4 RAM modul mellett nem megy az OC, cssak 3 mellett?

(#78304) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Tudom nem a legjobb helyre jöttem, de nem találtam mást egyenlőre, feltelepítettem a windows 11et, a pcmre, Eddig ok, de Bármit is telepíteni szeretnék a microsoft storeból fizetős vagy ingyenes játékokat, ezzel a hibakóddal ledob letöltés után:

0x8007001f

Ha nem találok rá megoldást, akkor rakom vissza a win10et, Ott nem találkoztam ezzel a problémával. Van valakinek valami ötlete erre, vagy hová menjek? :)
Leszedtem kb 16gigányi fizetett játékot, erre ezzel a hibakóddal baszik települni.
alaplapom:
usb gigabyte lmt78 usb3
amd 6magos cpu.
20gigabyte ram dd3.
új hűtőborda.
A választ előre is köszi.
Ha nincs mit tenni rakom vissza a win10et.

[ Szerkesztve ]

(#78305) jokeph válasza Marcsello31 (#78304) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Lehet hogy fent van a hibát okozó win11 update ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#78306) Marcsello31 válasza jokeph (#78305) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali! Közben gugliztam egy kicsit én is, és lehetséges hogy ettől van, amikor csinált telepítés után egy frissítést, azóta csinálja, úgyhogy ha nincs jobb verziójú windows 11 megyek vissza a windows 10re, ott még nem találkoztam soha ilyen hibával. De igazad lehet! Szinte tuti hogy ez okozza. Van amúgy olyan windows11 ami jól megy szerinted? Vagy ha jót akarok magamnak akkor ezen a gépen maradjak a win10nél? Én az uupdump oldalról szedtem le az amdés windows11 22H verziót. De látom hiba volt.
Akkor holnap újra telepítem az egészet win10re, érdekes hogy egy laptopon lévő win11 nem ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#78307) jokeph válasza Marcsello31 (#78306) üzenetére


jokeph
nagyúr

Szerintem maradj a W10-nél. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#78308) Marcsello31 válasza jokeph (#78307) üzenetére


Marcsello31
őstag

Az lesz, elegem lett a win11 hülyeségeiből.
Holnap visszavarázsolom akkor a win10et, szép csicsa meg minden, de valamiért most már a beállítások rész sem jön be, de még csak a store sem. :DDD Dúrva félfrissítést kaphatott ha így befosódik az egész. :))

(#78309) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Akkor ő volna a hibás frissítés? Mert ha igen nem telepítem fel rá mégegyszer :)

(#78310) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Mennyit fogyaszthat az FX 8320e 4 GHz-en 1.2375V-on, ami terhelés hatására 1.248V-ig droppol felfele terhelés hatására?
Hűtetlen 4.1 fázisú a lap.

(#78311) Elk_hound válasza Zsocó (#78310) üzenetére


Elk_hound
tag

A 8320e a 95W TDP osztályba tartozik. Ez a kis fogyasztású FX-ek csapata.
A 4 GHz turbó az FX arhitektúrának alapórajel. :D
Összehasonlításként egy FX8300-ra az AIDA alapbeállításokkal (1.375V, 4200 Hz turbo) maximumban 60W-ot ír CPU package-ra.
Ez alapján 40-50W környékére tippelem, amivel elbír a hűtetlen 4.1 fázis is.

(#78312) Zsocó válasza Elk_hound (#78311) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Turbo kikapcsolva, minden magra OC-val értem a 4 GHz-et.

(#78313) Elk_hound válasza Zsocó (#78312) üzenetére


Elk_hound
tag

Jaa..Úgy jóval többet.

A 60 W-os maximum úgy jön ki a 8300-nál, ha 2.9-3.3 GHzközött ugrálnak a magok, szintetikus teszt alatt.
Viszont normál használat melett - amikor csak pár mag ugrik fel a hivatalos 4.2 turbo-ra, a fogyasztási maximum mégis csak 50W-ra esik vissza.
A 8 mag fix 4 GHz-n biztosan eléri az ilyen egyszerű lap tervezési (95W TDP) határait, mert a freki emelése exponenciálisan növeli a diszcipációt, a feszültség csökkentése viszont csak lineárisan csökkenti.
És itt kb. mindegy melyik FX-ből indulsz ki, az FX8320e valószínűleg egy jobban sikerült szilicium, de ugyanaz, mint bármelyik FX. Alsó - tápfeszültség és/vagy/akár felső határai (GHz) lehetnek jobbak, de a középtartományban nem lesz köztük szignifikáns különbség.
Ez az arhitektúra sajátossága/hibája, ezért bukott. Jó fogyasztású is lehetett, de akkor harmatgyenge volt, vagy jött a kraft, de sokat fogyasztott.

(#78314) jokeph válasza Zsocó (#78312) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát, biztos nem fog elforrni a VRM rész a lapon ?
lehet, hogy rosszul emlékszem, de 1,25 Volt Vcore-nál AC OC mellett képes benyelni 170-180 W-ot, persze ha minden mag nyélre van szimultán terhelve. :U
Amire emlékszem: 4,6 GHZ-re tolva LinX mellett az FX8320e-m (nem 4+1-es lapban természetesen) 1,44 Volt körüli Vcore-al (ezt droppolta a lap 1,38-1,39 köré) bekérte a 250W körüli értéket (külső mérővel mérve, számolva az idle kijelzett érték + terhelt érték különbözetével).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#78315) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Most kapok agyfaszt :DDD Windows10nél is ugyan ezzel a hibakóddal áll le a telepítés, fizetett játéknál, letöltés után. hibakóda képben:
[link]
Mit kellene beállítani hogy ne csinálja?!
Sosem találkoztam még ezzel a hibával, ezek szerint máshol keresendő a hiba forrása.
Választ előre is köszi, rendes windows10em van aktivált. Az sem lehet gond.
:O :DDD .

(#78316) Marcsello31 válasza Marcsello31 (#78315) üzenetére


Marcsello31
őstag

Melyik faja windowst telepítsem fel? Nem értem hogy miért csinálja ezt amúgy.

(#78317) Zsocó


Zsocó
aktív tag

A CoolerMaster Hyper TX3-nak ha jól tudom max 130W a hűtőteljesítménye. Nyélre terhelve is max 60 pár fokos volt a CPU.

(#78318) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Kíváncsiságból bekapcsoltam BIOS-ban az APM-et és AIDA stab teszten fixen tartotta a 4 GHz-et, valamint Cinebench R20 alatt HWINFO szerint az alaplapi érzékelő max 90W alatt volt egy picivel a CPU-ra.
Mennyire lehet pontos ez a HWINFO?

(#78319) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Intel Burn teszten át-át lépte a 95W-ot, végül megelégedtem 3.8 GHz-el 1,184V-on, ami 1,2V-ig droppol fel.
Így 90W alatt van a max fogyasztás és jobb a békesség is, egy darabig még használni szeretném ezt a gépet, ami átlagos felhasználásra számomra még elég :)

(#78320) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Rájöttem mi volt a gond, az volt a gondom a storés játékok telepítésénél,
hogy egy kiherélt windowst tettem fel rá, nem a windows10pro változatot, amint ezt felraktam windows10pro legújabb változatát, érdekes módon, most minden szépen felmegy rá, Előzöleg egy windows 10 enterprise ltsc verzió volt a gépen, na az volt a gond.
Játékok mennek úgyhogy faja.

[ Szerkesztve ]

(#78321) DraXoN válasza Marcsello31 (#78320) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

igen, ezek a "herélt windows"-ok, szép és jók ... azt jön valami alkalmazás aminek kellene valami beépített cucc ami ki lett szedve.. azt szívhat olyankor az ember :( .
Persze, ha tudjuk, "mire kell és mi megy majd", akkor lehet még jó (telemetria off, talán az sokat nem zavar).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#78322) jokeph válasza DraXoN (#78321) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
Utoljára herélt (általam) XP-vel szívtam be, ismerős gépe kapta meg, mert annak idején moddolt XP kellett. X év múlva meg pont így járt, amikor egy újabb progi mindenféle hibával kiállt telepítéskor.
Kellett egy jó fél óra, mire leeesett a tantusz. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#78323) Marcsello31


Marcsello31
őstag

A telepítőt el is mentettem külön, nem láttam rajta semmi Hack szerűséget vagy olyat ami valami buhera történés volna, 7giga csak a telepítő, És tudtam választani a telepítésekkor hogy milyen winfost tegyyek fel rá, gondolom a win11is amit találtam annó az is egy herélt változat volt, minimális alaprendszer ami meg is volt buherálva.
Tegnap teszteltem a játékokat rajta, ahhoz képest hogy ddr3mas ramjai vannak egy unlockolt cpuval "amdfx" Még a mostani játékok is elfutnak, talán ér annyit mint egy series S, igaz hülyeség amit írtam mert ugye őneki a legújabb hardwerrel van felszerelve, de csórikáim ott rontották el, hogy fizetőssé tették a konzolt. Erősen gondolkodok rajta, hogy kiveszem belőle az 512nvme ssdt, a rendszer elvesz belőle talán 50gigát kb, mert a játékokra a konzolon csak 360giga áll rendelkezésre, erről sem beszélt senki ugye. Annak idején én is az xpt szerettem, sokáig használtam nagyon sokáig. :))

(#78324) jokeph válasza Marcsello31 (#78323) üzenetére


jokeph
nagyúr

Minden csak játék/program/felhasználó igénye. Ha az FX.-el meg van elégedve, akkor a tíz újját is megnyalná egy X58/X79-es HEDT rendszer mellett, 6/12-es (vagy 8/16-os) unlocked procival és ezek is DDR3 ramosak (triple/quad channel).
Vagy desktop fronton maradva, egy Z97+i7-4790k-s setuppal, ez még szintén DDR3. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#78325) Marcsello31 válasza jokeph (#78324) üzenetére


Marcsello31
őstag

Az színte biztos, de egyenlőre nem fejleszthetek új alaplapra majd talán 1 év múlva ha lesz rá pénz, egyenlőre nekem ez is csoda hogy ez így megy, azt hittem hogy ez a jó pár év meg evett valamit az alaplapon és nem indul el, de mégis, Tényleg van valami értelme a DDR3 és az újabb memóriák között, a sebesség?!
Tényleg veszek egy fogyasztás mérőt majd a fizu után,
500Wos tápegység van a gépben, régen 400Wos volt de az tönkre ment, Persze ez csak a papíron van rá írva,
pcm:
alaplap:
usb gigabyte lmt usb3
20gigabyte DDR3-ram mind a 4 foglalatban 1darab.
CPU: unlocked AMD FX SIX-CORE-PROCESSOR 3.50GHZ
Telepített vásárolt játék és tesztelt hdban
age of empires 2 definitive edition Akadás mentes.
world of tanks akadás mentes.
Asphalt 9: Legends akadás mentes.
De egyébként alapjáraton mennyit eszik a gép?! Nincs szoftveres program windows alá? ;]

(#78326) jokeph válasza Marcsello31 (#78325) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát, amiket elsoroltam azok kb. FX korabeliek, illetve az X58 az régebbi cuccos.

A mennyit eszikre: sok változós történet, minden alkatrész számít. Ha van benne mondjuk 4 HDD, az is tehet hozzá akár 15-20W-ot is (ha mennek és nincsenek leparkoltatva). :D

Ryzen-es főgépből adat rendezés után kivettem a 6 db HDD-t, minusz 30W idle fogyasztás. azaz 90-95W-ból lett 60-65W. ;]
FX8320e anno idleben (semmi tuning, full alap) olyan 70W körül mocorgott, R9 380 VGA-val, 4 db rammal, 1 SSD+1HDD-vel, léghűtéssel és 3 db 120-as házventivel.
A táp megválasztása kardinális kérdés, az FX-nél is, főleg az FX8xxx-nél, ha van/lesz OC akkor meg kiemelt jelentőségű.

Szoftveres mérés az csak tájékoztató jellegű, feltehetjük hogy megközelítőleg pontosan méri pl. a CPU/VGA párost, de a külső fogyimérő bizony többet fog mutatni (minden villamos fogyasztónak van vesztesége is).

RAM: értelme van a DDR4-nek is, a megfelelő platformon és komponensekkel.
Dual channel DDR4 hozza azt sávszélben amit a quad-channel DDR3-ban.

A korabeli Intelek bármelyike jobb volt fogyasztásban, nagyobb teljesítmény mellett, ezt azóta látom már.
Az AMD a Ryzenekkel ezt azóta bőven behozta, főleg az 5000-es széria ami nagyon megy, és jelenleg relatív olcsó is lett CPU szinten.

Azért az FX-es konfigomat elraktam dobozba, retró céljából, FX8350, MSI 970A Gaming Pro Carbon és 4*4 GB G.Skill DDR3 1866, a 8320e procit havernak adtam ajcsiba az FX4300 helyére ment.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#78327) Marcsello31 válasza jokeph (#78326) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hm, köszönöm a részletes infódat, ha úgy nézem nem a max napi 4 óra fogja megemelni a rezsinket, nekem csak két darab ssd meghajtó van a gépben, semmi mozgó régi cucc.
Ez a gépem is így marad, ha engedi a történet akkor majd veszek egy teljesen új alaplapot,
és azt a mostani cuccokal tömöm tele időnként, jól sejtem hogy max talán Ismétlem max 200W lehet az időnkénti fogyasztása?! Vagy még annyi sem.

Láttam pcket amik energia takarékosak max 100wot esznek, de játékra nemjók, nem lehet beléjük rakni kűlső vgat :)) . Úgylátszik van értelme ha kiveszünk néhány fölösleges cuccot és jobbat rakunk bele.
Köszi az infót. :D
A szobámat szépen felfűti :D

[ Szerkesztve ]

(#78328) Marcsello31


Marcsello31
őstag


Gépem adati, ha jól látom a processzor 95W?! És egyéb érdekességek :). Nem mai darab ez sem :DDD . De ezzel a konfiggal is egész jól futnak a játékok. Bár a Series S még ezt is túlszárnyalja.

[ Szerkesztve ]

(#78329) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Találtam egy érdekes átalakítót, elvileg tápegység nélkül adapterrel
link [link]
működhetne a pc, ha jól értem!?
Inter-Tech 160W Mini-ITX PSU 160W DC/DC Tápegység
Ha hülyeséget írtam elnézést, csak kíváncsi vagyok, hogy az alaplap ezzel a megoldással elindulna e.A választ előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#78330) Thronks.90 válasza Marcsello31 (#78329) üzenetére


Thronks.90
tag

Ez mivel van meghajtva? :F
Ideig- óráig biztos működne, de sokáig egy FX- el nemhiszem, hamar elég kevés tud lenni az a 160w még alapórajelen is.

https://www.twitch.tv/thronks_

(#78331) Marcsello31 válasza Thronks.90 (#78330) üzenetére


Marcsello31
őstag

Értem köszönöm az infót! Nem tudtam amúgy hogy energia spórolás végett megérné e, akkor fölösleges ezekszerint, mert kevés neki nem bírja lekapcsol stb.
jelenleg 450w tápegységgel működik, próbáltam olcsóbb verziót venni, 15ezer forint alatt maradni.Akkor hagyom a csodába, Vicces, hogy ez a korabeli alaplap egészjól viszi a mostani játékokat, lehet csinálok róla egy videót majd.

ez az átalakító kütyü elvileg egy 12V 5amperes adapterről indulna el.
[link]
Elvileg elindulna bizonyos lapokon, de max linux android és egy biznyos színtig menne csak.
Mondjuk összelehetne dobni egy android kombót.

(#78332) Gabrikovics válasza Marcsello31 (#78331) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Én anno az FX-et 750 w táppal etettem , de az nem azt jelenti hogy a gép 750 w-ot fogyaszt ! Idle netezés közben win7 energiatakarékos mod 3800 MHz csak 95 w ha játék 4500 MHz akkor bekajálta a 450 w-ot is ( ebből a vga rx 570 kb 150 ) tehát a nagyobb táp az biztonságosabb mert ha kéri a rendszer a powert akkor meg tudja adni neki és nem dobja el a labdát :C

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#78333) Marcsello31 válasza Gabrikovics (#78332) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Akkor tényleg igaz, amit mások is mondtak nekem, hogy akkor az egy dolog, hogy a tápon mi van rá írva, fogyasztás nem attól függ, hanem attól hogy épp mennyire van leterhelve.
Arra lettem volna kíváncsi hogy menyire emeli fel a villanyszámlát ha kb napi 3órát játszanék rajta persze ez feltételes mód. Van pár játék ami sajnos csak pcn jó.
És ezek szerint nem baj, ha nagyobb tápot vettem bele, mert lekapcsolhat ha nincs meg a plusz power.
Van egy konzolom is de az nem adja vissza a pc élményt, na meg fingom nincs róla sem hogy mennyit eszik. De azt látom hogy a bankártyámat szereti :DDD . Series S.
Köszi a választ. Így már értem.

(#78334) jokeph válasza Marcsello31 (#78333) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K

Napi 3 óra játék: nem ettől fog a világ összedőlni. :D

TÁP: 2015-ben vettem az FX-es gépemet (csak lap+cpu, többi cucc volt), akkoriban kellet új ház és táp, ezeket hozzáigazítottam az FX-től előzetesen elvárható fogyasztáshoz és hőtermeléshez - kalkulálva egy combos OC-t is), a ház egy TT x31 Core Riing lett, a táp pedig egy TT 650W 80+ Gold full modular, hűtésnek pedig sokáig egy CM Nepton 140XL AIO volt - itt kemény OC-nál hamar kiütközött a 140-es AIO hátránya, a kevés mennyiségű hűtőközeg, egy 240/280-as jobb lett volna, de inkább egy 360-as (max ekkora fér a házba faragás nélkül).

A tápcserét indokolta az is, hogy az akkor már 7+ éves Corsair VX450-et nem akartam kinyírni (meg mást se), játék alatt (R9 380 VGA-val), 4,4 GHZ-re húzott FX8320e-vel stabil 300W-os fogyasztást sikerült produkálni.
Egy alkalommal egyszerre megküldtem a CPU/VGA párost szintetikus bencchel (IBT/Furmark), csapta a 400W+-ot. :))
Na mondom, ennek a fele se répa.

Tápoknál kell a W érték, de a hatásfok legalább annyira fontos, ha nem fontosabb.
Erre jó példa a Corsair VX450-em, igaz hogy "csak" 450W a kinyerhető összteljesítmény (3.3, 5 és 12Voltos ágakon egyszerre) de sosem okozott gondot neki a 350W-os teljesítmény folyamatos leadása sem.
Sok noname 750W-os táp még erre sem képes. :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#78335) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Szia holnap válaszolok már fekszem le. Mobiltelefonról írtam. :))

[ Szerkesztve ]

(#78336) Marcsello31 válasza jokeph (#78334) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali! Akkor ha jól értem, nem baj hogy 450Wos a táp, mert kell neki a plusz, mikor leterhelődik a gép, telejsítménykor, És akkor amit a többiek is írtak, nem állandóan maxon veszi le a 450Wot, ez használat függő, azaz internetezés filmnézés kb 150W körül mozoghat,
A 3d nagy teljesítményű játékok azok amik feljebb szöktethetik a Wot.
Mindenféle képpen veszek egy fogyasztás mérőt, és direkt jegyzetelni figyelni fogom a hálózatra rá dugott cuccokat.
Van még egy intel minipcm 12V egyszálon adapterről megy 4magos és 8gigabyte rammal megy nvme meghajtóval, Pont ott van el rontva, hogy gyenge a videókártyája.
Kerestem erre is alernatív megoldást mint nvme vga adapter. De ilyet csak külföldön és drágán tudom megszerezni. SZépen beáll egy alaphangra a gépem pc, és nem is terhelődik le,
4ghzig maxel tud menni. Jah láttam én is ismeretlen tápegységeket hagytam is a csudába.
Gondolkok még azon, hogy ha valahol kapható, akkor vegyek e bele egy 4gigabyteos videókártyát Azért azt észrevettem hogyminden játék betöltésekor akad 1et, utána meg már nem. Van valami jó benchmark pcre? :))

[ Szerkesztve ]

(#78337) jokeph válasza Marcsello31 (#78336) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem baj, ha normális minőségi az a 450W-os táp (jellemzően 80+ Bronze de inkább Gold), és persze ha a tartós terhelés max a 2/3-a a táp tudásának.
Rengeteg ótvar tápom volt még AM2 előtt, a P4 korszakban. :D
Az FX-nél kiemelten érdekes a jó táp, még OC nélkül is.
FX 8xxx Vishera PH! cikk, érdemes lehet átolvasnod (van benne sok-sok fogyasztás mérés is).

VGA: FHD-ig többnyire elég a 2/3 GB VRAM-.al szerelt VGA (kivétel mindig akad persze, játék/beállítás függvényében).
Én az FX-es gépet R9 380 Radeonnal használtam, ennek a párja nVidia oldalról a GTX 960 - ebből is van 2 és 4 GB VRAM-os, ennél erősebb VGA felesleges - szerintem.
Ha van kéznél pl. 2 GB-os HD7870 az is bőven jó.

Játék betöltésekor akadás: hát, ez sok mindentől lehet.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#78338) Marcsello31 válasza jokeph (#78337) üzenetére


Marcsello31
őstag

Halihó!
Játék akadását közben megtaláltam, enabled-re kellet raknom néhány cpu beállítást a Biosban, 2014es Bios :D.
Azért akadt be minden játék 1másodpercre, mert felébred a cpu.
Miután aktiváltam a biosban ezeket a dolgokat, ami eddig disabled volt. Most
szuperül megy. És igen a tápom jól bírja, még max telhertségkor is.
Azt vettem észre, hogy beáll egy alapra és ennyi.
Ismerem én is a Pentiumos gépeket én találkoztam comodore64el, nintendóval, kazettás betöltögetőssel, majd 386 486 p1,3,4,.
Amikor megjelentek a dvd írók, az kész volt, fél napba tellett egy cd írása.
Bírtam akkoriban a Dost és a win3.1et gyereként.
Ismerősek a általad írt videókártyák is, Volt nagyon régen egy p1es gépem 128mbrammal és 200mhz cpuval, egy teljes délelőtt kellett felrakni rá a windowsntét, csak. :DDD
Fullhd nekem bőven elég, a konzolom is azon van beállítva, bár nekem8 csak működjön,
Van valami jó benchmark amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#78339) jokeph válasza Marcsello31 (#78338) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C
Bench, van, persze:
kíváncsiskodni/stabilitásra: 3DMark-kok, Superposition pl.

CD-R: A PII-es gépmben utólag sikerült verbuválni egy Matshushita CD-R cuccost, ez egy 50 pin-es SCSI cucc volt, Adaptec A-HA 2145 PCI vezérlőre kötve (buffer underrun védelem még nem volt, és persze újraírás sem, '98-as kiadás). kemény 4-szeresen mehetett az írás és nem rontott.

DOS-al előszőr nem is PC-n találkoztam, hanem a Videoton TV-Cpmputer FFD csatoló kártyáján volt egy IBM kompatibilis 2.0-ás DOS rendszer EPROM-ba téve. :))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#78340) Marcsello31 válasza jokeph (#78339) üzenetére


Marcsello31
őstag

LOL! Az igen, az már érdekes lehetett. főleg tevékenyedni alatta.
Annó Dos alatt soundblasterrel hangattam mp3zenét, még az internet berobbanása előtt.
Akkor neked jó lehetett a kedved az egészhez annó, főleg ha elromlik valami.
Gta1 játék volt az első játékom aztán a quake stb.
Megnézem a benchmarkos cuccot, kíváncsi vagyok. A gépet én nem fogom húzni mert minek. jó mókák voltak annó. én pl ingyen neteztem míg nem volt kódolt a műholdas cucc. Persze 1irányú letöltés. :)

(#78341) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Retro téma az FX topikban...ezt már szeretem :C

(#78342) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

Hali!
Itt a nagy retrózás közepette kicsit én is offolnék, de hátha valakit érdekel pár jó kis ON-topik hardver, akár fejleszteni, akár új projektként:

Gigabyte GA-990XA-UD3, AMD FX-8150, (+ AC Freezer13, 4gb ram, 500 GB SSHD, ház, táp, stb egy félkonfigban).
Irodai gép volt, valószínűleg tuningot és tartós durva terhelést még nem látott.

[ Szerkesztve ]

(#78343) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Èrdekes amúgy hogy ezek a fèlrègi gèpek valahol megfelelnek egy series S gèphez, persze alap színten ès felturbózva. Erősen agyalok már egy ideje, hogy a konzolban lebutított Windowst egy desktopos változatra rakom.

(#78344) Marcsello31 válasza DarthSun (#78341) üzenetére


Marcsello31
őstag

Ha nem ide illik akkor bocsi az el kalandozásèet :R

(#78345) DarthSun válasza Marcsello31 (#78344) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Felőlem nem gond, retrókedvelő vagyok. Valamint nem itt vagyok TG, úgyhogy beleszólásom nincs.

(#78346) Marcsello31 válasza DarthSun (#78345) üzenetére


Marcsello31
őstag

Ok, majd át tévedek oda eme témával kapcsolatban, kicsit "elkalandoztam"

(#78347) DarthSun válasza Marcsello31 (#78346) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ok, mindenkit szívesen látunk. :)

(#78348) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Amúgy ilyen gépem is volt, meg hozzá hasonlók:
[link]

(#78349) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Valaki nézte már,hogy valóban jóval jobb játékra:1 4magos intel,mint az fx 8 magos cpu?
Valaki tesztelte már,vagy látta?
https://www.youtube.com/watch?v=unCZSVT4HMQ

[link]

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#78350) DraXoN válasza GAbre (#78349) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

"korabeli" (az fx cpu megjelenéskori) játékoknál jobb az intel. A későbbi már több szálat kihasználó játékoknál kb. egál (ideális esetben). Nagyon ritka amikor jobb, utóbbi akkor lehet, ha a 4 szálas intel "bedugul" mert a szálfolyamatok túlzottan függenek egymástól a motorban és egymás értékére várnak. Ez mikro akadásokat okozhat, akár még a 4mag 8 szálas 2xxx 3xxx inteleknél is, mert a HT-jük kicsit "csonkább" feldolgozást tesz lehetővé egyes műveletfajtáknál (olyankor jobb lehet az AMD Fx-ekben használt SMT implementációja).

A gond az FX-ekkel (igazából inkább az egész architecturával), hogy "nem így lett tervezve". Az egész IPC úgy lett belőve, hogy 4Ghz lett volna az alap kezdő órajel (a kis fogyasztású modelleknél) és 5-6Ghz lett volna a tervezett "ideális" tartomány. De ez a gyártás végéig se lett elérve.
Egyébként sokat fejlődött a 4 generáció alatt (Bulldozer->Piledriver->Steamroller->Excavator). Sajnos a 3. és 4. generációból a "nagy 4 modulos" modellek törölve lettek. De a 4. generáció IPCben jóval erősebb. azonos órajelen a 4 magos kb. a 6magos első generációs modell teljesítményét hozza (összességében, tehát lényegesen jobb lett az IPC).

Lényegében számítógép szimulációkon működhetett a felépítés, de a fizika más eredményt hozott (felépítésben eléggé hasonlított az intel Netburst architektúrájára, amibe intel szintén belebukott).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.