Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77501) whited válasza Beba Snake (#77500) üzenetére


whited
addikt

Hazamegyek és leírom :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#77502) lovas001 válasza whited (#77499) üzenetére


lovas001
aktív tag

írd le a lapod tipusát a tápd tipusát és a hűtő pontos tipusát majd kérlek csatolj egy képet egy általános terhelés melleti cpu z ről mondjuk vagy hwinfo64 ről.
aztán kiderítjük mi lehet a bibi :)

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#77503) Gabrikovics


Gabrikovics
aktív tag

És talán még egy válogatott procinál mint a 9590 sem ajánlott auto beállításon hagyni a BIOS-t ! Sőt ott lehet mégcsak igazán finomhangolni ! :))

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#77504) vg


vg
addikt

Lenne egy kérdésem. Van egy GIGABYTE 970A-UD3P alaplap+8320 proci. Sok éve megy tökéletesen, most szeretnék egy minipc-t csinálni belőle, pici házikóba. Mi a procinak a legkisebb sebessége amit be tudok állítani, vagy hogy tudom? Úgy értem, hogy most alap minden, felugrál 3500-re de elég lenne ha mondjuk fixen 500ghz-en menne. Lehet ilyesmit?

(#77505) DraXoN válasza vg (#77504) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

nem tudom mivel lehetne elérni 500ghz-es tempót :\ ... minden rekordot megtöntenél vele az viszont biztos.
na jó, ez nyílván elírás :DDD
az alap órajele a cpunak 1400mhz, igazából ott már eléggé hűvös (és nincs sok ereje), azzal is lehet futni egy kört jó-e.. lejjebb én mondjuk sose próbáltam anno.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77506) vg válasza DraXoN (#77505) üzenetére


vg
addikt

Kipróbálom fix 1400-en. :R

(#77507) erer1000 válasza vg (#77506) üzenetére


erer1000
őstag

1400-on szerintem nagyon nyöszörgő lenne a dolog.

Ha van konnektoros fogyasztás mérőd, szerintem próbáld ki hogy 8mag 1400-on használat közben mennyit eszik, DC-zve, illetve mennyire megy "jól" .

Majd egy olyat is kipróbálnék én hogy 4 magot letiltasz, és 4 mag ami marad azt egy kényelmesebb 2000-2400MHz-en , szinten DC-zve leteszteled mennyit eszik.

Mert szerintem ha mini pc, akkor böngészés, 1-1 ilyen olyan app, esetleg kis szerver app, de a 8 magot nagyon nem használná ki, és kevesebb de gyorsabb mag áldottabb lenne

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#77508) vg válasza erer1000 (#77507) üzenetére


vg
addikt

Hogy lehet letiltani a magokat?

(#77509) M0ng00se válasza vg (#77508) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Windowsban is lehet, de szerintem bios-ban a legcélszerűbb.Alaplaptól függ hogy mi a neve cpu core settings vagy ilyesmi, és asszem be lehet állítani úgy hogy 2x1mag+smt, meg simán úgy hogy 4 modul smt nélkül, szerintem az utóbbi a célravezetőbb.

V6

(#77510) erer1000 válasza vg (#77508) üzenetére


erer1000
őstag

Az én lapomnál pl core unlock vagy valami hasonló neven fut.

Bármikor vissza lehet vonni, szóval semmi hátrányt nem fogsz szenvedni

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#77511) mtomi95 válasza vg (#77504) üzenetére


mtomi95
senior tag

500Ghz-es FX miniPC, kis házban! :DDD
Azt inkább ne vízzel hűtsd, mert a végén az írdatlan hőtől felszabadul belőle a hidrogén és héliummá alakul aztán ott fog magfúziónálni neked! :DD

Viccet félre téve! Amiket írtak itt neked azokat mindenképp teszteld le és írd meg nekünk mire jutottál!

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#77512) Beba Snake válasza vg (#77504) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Az egy ATX méretű lap. Hogyan rakod be "minipc" házikóba? Fűrésszel levágod a felesleget?
Az FX-8320-nak 3500MHz az alapórajele, a CnQ viszi le 2200->1400MHz-re amikor szinte nincs terhelés. A 8-ból van amikor 6mag magonként 0,5% terhelést is kap.
Fix 500MHz-re állítva és 4 magot (2 modult) letiltva egy használhatatlan szar lesz belőle.

Inkább egy AM3-as Athlonnal kisérletezzél.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#77513) vg válasza Beba Snake (#77512) üzenetére


vg
addikt

Van pár lehetőségem, van itt pc bontó, remek kicsi régi házikók vannak, de valóban, a ház hátulját le kell vágni ahol a csatlakozók vannak mert az úgye nem ugyanaz mint a alaplapnál. Jó, nem minipc, kicsipc, természetesn 500gzh-en. :U Ami fontos, hogy kicsi hűtő legyen rajta, de a legjobb, ha passzív, ezért szeretném a lehető legkisebb sebességgel hajtani. Még mindig jobb mint a raspberry.

(#77514) vg válasza Beba Snake (#77512) üzenetére


vg
addikt

Amúgy konkrétan miért lesz használhatatlan szar? Van benne egy radeon rx 550 2g, meg 16gb ram, valóban szinte mindig 1400-an megy a proci, még 3D film lejátszásnál is, vagy 1080/60 twitch-nél is, max 5% a proci használat, mert gyk mindent a gpu visz. Namost, ha fele ennyivel menne a proci, akkor 10%, esetleg 20% lenne max a proci használat, legalábbis feltételezem. Nem játékra kell, esetleg valami retro recalbox lenne csak rajta. Hmm?

(#77515) Beba Snake válasza vg (#77513) üzenetére


Beba Snake
junior tag

" 500gzh" Ez milyen mértékegység? :Y 1000MHz (ezer megaherz) = 1 GHZ (egy gigaherz). Ne idegesítsél már!

Csináltál már ilyet egyáltalán? Az alaplapon kialakított rögzítési furatok szabványos elhelyezkedésűek. Bármilyen barkácsolás csak ront a helyzeten és lesz egy szétforgácsolt régi házad egy tönkrement alaplapod stb.
A 970A-UD3P max miditorony házba fér be, mATX-be nem. Inkább add el az FX-8320-szal együtt - lesz rá vevő ide a rozsdás bökőt. :K

Gombokért vegyél egy 780G csipes mATX lapot, abba bele egy Athlon II X4 640 procit. Nem kell butítani, az is spórol szépen az energiával és baromi könnyű hűteni.

------------
De tudod mit? A te cuccod, azt csinálsz vele amit akarsz, felőlem fejszével is szétverheted, engem már az sem érdekel.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#77516) vg válasza Beba Snake (#77515) üzenetére


vg
addikt

Nem az alaplaphoz kell hozzányúlni (arra se eszközöm, se tudásom), hanem a házhoz, a hátulján kell csak leszedni a védőlemezt. Természetesen, 500Ghz... :C

(#77517) Beba Snake válasza vg (#77516) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Költözz el valami gányolós topikba, de baromságokkal ide ne gyere többet! :(((

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#77518) BlindMind


BlindMind
tag

Nyugi van srácok...Chill , Beach , Cold Drink...csak kérdezett egy ártatlan kérdést még ha kicsit banális is a maga nemében.Ti elmondtátok ő vagy meg fogadja/kipróbálja vagy nem! Nem kell ezt ennyire mellre szívni, ha gányolni akar akkor fog is ez már az ő dolga BIOS szinten nagyon elsz@rni nem lehet a dolgot, ott a CMOS reset, szóval mindenki annyira vegye komolyan mint amilyen komoly volt maga a kérdés. Szép napot mindenkinek!

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#77519) vg válasza Beba Snake (#77517) üzenetére


vg
addikt

Az ötven napos Beba Snake intelligens fórumozó társamnak innen üzenem, hogy stresszmentesebb életet kívánok; nekem egyre jobb az élet, sajnálom. :DDD Amint kész a gép jelentkezem.

(#77520) Caddigan


Caddigan
csendes tag

Szervusztok!

Van egy kis gondom, erősítsetek meg benne, hogy jó nyomon járok:
Memória: Corsair Vengeance 2x4GB 1600MHz red kit, és black kit
CPU: FX-8320 8 mag
hűtő: CM Wraith Prisma
Házhűtés: 2db majd 3 db 120-as Zalman venti
Táp: Zalman ZM500-GS - 6 éves

MSI 970 Gaming alaplapba ment 2-3 hétig stabilan, első összerakás után indult, stabil volt. Fél órás aidas stressz teszt meg se kottyant neki, 55°C körül maradt a proci.
Utána egyik pillanatról a másikra nem indul a gép.BIOS reset, elindul, két napig ment, majd halál.
Alaplapcsere, Asrock 970 Extreme 3 be. Összereak, 2 nap után megint halál, BIOS reset sem segít.
Alaplapcsere, Gigabyte GA-990XA-UD3 berak, indul a gép, 6 nap után fossa össze megint magát minden előjel nélkül. BIOS resetre semmi.

FX-8320 ki, FX-4100 be, simán indul.

A gép este üzemel, 4-6 óra netezés és játék Civ6 meg vele.
Megadta magát a 8 magos procim? Vagy a táp nem tud elég feszkót leadni?

Előre is köszönöm a visszajelzéseket!
Üdv: Caddigan

(#77521) M0ng00se válasza Caddigan (#77520) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Hello!
Zalman táppal nem volt még dolgom, de mindenképpen érdemes lenne egy másik táppal tesztelni.Csak ugye az a gáz, hogy így elég megfoghatatlan a dolog ha 2 naptól 2 hétig húzódik a hiba amit meg akarunk keresni...
Szerk.:A másik lapokat is ki lehetne másik 8 magos procival ha van "kéznél".
Amúgy havernál AM3 foglalattal + FX procival volt olyan, hogy ha olyanja volt nem indult egyáltalán, proci ki, proci be aztán ment minden a régi kerékvágásban...

[ Szerkesztve ]

V6

(#77522) BlindMind válasza Caddigan (#77520) üzenetére


BlindMind
tag

Én is inkább a tápra gyanakszom, ha alapon használtad a procit akkor örök élet +2 nap!
A 4100-nek nagyon más a kaja igénye mint a 8-asoknak ezért lehet h azzal megy...

ui: Ha nálam sokat áll a gép akkor a ramokat nem szokta felismerni, ki-be és megy vígan tovább

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#77523) Beba Snake válasza Caddigan (#77520) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Nekem is a táp a gyanús. GA-970A-UD3 rev3. + FX-8320-am van, 2013 óta egy CTG 500-80P hajtja. Nem szoktam áramtalanítani, szorzó 42, alapfesz, közepesen szigorú LLC, hibátlan.

Az az Asrock lap egy gyehenna, sok elfüstölt belőle a VRM részen, már azt hittem, hogy vitt mindent.

Egy legalább 500W-os minőségi táppal próbáld le. A MSI és a Giga lap is pöpec jószág, FX-83xx tuningra általánosan ajánlottak.
Vcore=1,42V és 4,4GHz fölé ne menj, LLC-t közepesre állítsd.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#77524) Beba Snake válasza vg (#77519) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Attól hogy te mikor regisztráltál nem fogok hajbókolni.
Én 2002-ben regisztráltam a terminal.hu -ra és a hwsw.hu -ra. A terminál megszűnt, a HWSW-n pedig a fórum szűnt meg. Ide meg regisztráltam, amikor regisztráltam.

A lapom és a procim is ott van az előző hsz.-emben, hiszen te olyasmit akarsz szétgányolni. Ha Asrock lapot és FX-4100-at köszörülsz szét fel sem veszem. De egy olyat, mint az enyém? :Y Hát frankón felment bennem a pumpa.

Kettőnk közül meg én vagyok az intelligensebb, mert nem úgy viselkedek, mint egy éretlen kamasz, aki nyilvánosan világgá kürtöli, hogy milyen baromságra készül.
30 éve javítok/szerelek építek gépeket, minden procit tuningolok ésszerű határokig.
Tuningban, értelmes dolgokban szívesen segítek, de baromságokban nem.

[ Szerkesztve ]

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#77525) vg válasza Beba Snake (#77524) üzenetére


vg
addikt

Te nem vagy normális, nem véletlen bannoltak innen már egyszer téged. Nem szétgányolni akarok, hanem egy kicsi, ámbár office házba beletenni (mondjuk lenovo m72e dt 3596 típus) a már nem használt alkatrészem, úgy, hogy lehetőleg ne legyen benne pörgő alkatrész a tápon kívül. Mit nem értesz ezen? Ezért kérdeztem, hogy mennyi az a minimum amin megy a proci. Te egy rosszindulatú szerencsétlenség vagy. Nem szerelsz te semmit, még visszaolvasni sem vagy képes 3 hozzászólást, mert láthatnád, hogy elírtam az a 500-as dolgot amin lovagolsz. Ismétlem; stresszmentesebb életet kívánok neked.

(#77526) Beba Snake válasza vg (#77525) üzenetére


Beba Snake
junior tag

" lenovo m72e dt 3596" Ez egy Brand gép. Lenovo, Dell, HP olyan megoldásokat használ, ami csak a saját háziszabványukkal működik. Alaplaprögzítési furatok helye és módja is eltér a szabványtól a táp is eltér a szabványtól. A ház összes mérete eltér a szabvány házaktól.

De én minek is írok, mert szerinted:
"nemnormális, kibannolt, rosszindulatú szerencsétlenség vagyok, aki nem szerelt semmit és még visszaolvasni sem képes."

Nem te vagy véletlenül RGB felhasználó a HWSW fórumról, aki legalább 50 db bant gyűjtött be és állandóan visszaregisztrált?

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#77527) zetor2000 válasza vg (#77513) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyen ATX lapokat legjobb ATX házba szerelni.
Én régebben moddoltam pár házat, de nem lettek szépek belül, és általába jól össze is horzsoltam magam itt-ott, néha meg megvágtam magam. Nem túl praktikus ATX-től eltérő méretkategóriában gondolkodni.
Ha márkás, kicsi PC házban gondolkodsz, akkor sok összetevős lesz a probléma...
Ha a táp tévedésből ATX kiosztású, akkor nem elég a benne lévő alkatrészeknek. Ha nem ATX kiosztású, akkor jön az, hogy viszont egy ATX táp nem fog beférni, vagy befér, de életveszélyes, mert le kell bontani a táp burkolatát. Ha be is fér, akkor az alaplap, meg a többi nem fog beférni. Nem fér be a toronyhűtő... de! mondjuk van kéznél olyan, ami bemegy...
OK, belemegy a lap és a táp is, de egy periféria nyílás se a jó helyen van... vágni kell az ATX hátlapnak, és a kártyáknak is helyet... Ehhez kell:
-idő
-kedv
-kézügyesség
-műhely sem árt, meg sok minden szerszám
Ha egyik sincs jelen egyidőben, egy tré valami lesz belőle. Tudom, csináltam. Ha nincs szerszám, akkor pénz is kell, hogy vehess a pénzből szerszámot. De abból a pénzből majdnem kijön egy szép, fekvő ATX ház, amivel a fentiek elkerülhetőek. Vannak szép, "lapos"(abb) házak, csak nem az olcsóság a jellemzőjük.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#77528) MiklosSaS válasza Beba Snake (#77524) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Terminal....ahhh, mintha tegnap lett volna. A ketezres evek elejen eleg sokat logtam azon a forumon, nagyszeru emberek voltak es nagyon magas szaktudassal. Elveztem mindig amikor egy okoskodo barmot "kivegeztek"...

Azok a regi szep idok....

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#77529) Beba Snake válasza MiklosSaS (#77528) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Változott a helyzet. Most a "szigorú szakik" vannak hátrányban az okostojás idiótákkal szemben.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#77530) Ribi válasza vg (#77504) üzenetére


Ribi
nagyúr

Rakd át a windowst energia takarékos módba, lehet már akkor is nagyon veszi fel a frekit.

Beba Snake: lehet ha nem alapból kioktatással és maj' én megmondom micsinájjá hozzáállással indulsz neki, akkor nem ide jut a vita...
Nagyon oksnak adod elő magad és belekötsz valakibe mert kérdez, abból kösz de itt nem kérünk...

(#77531) Beba Snake válasza Ribi (#77530) üzenetére


Beba Snake
junior tag

N+1. ilyen megjegyzésed felém, de mindegy. Különbözünk.

Ja. A thread-et végigolvastad egyáltalán? ATX lap és miniPC? :Y

[ Szerkesztve ]

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#77532) Ribi válasza Beba Snake (#77531) üzenetére


Ribi
nagyúr

Igen, de te nem, vagy csak nem akarod értelmezni.
Ahogy mondtad különbözünk, neki a minipc nem azt jelenti mint neked.
Neki már az mini pc ha nem egy ordas full álló toronyban van.
Mondjuk van több ATX-et is fogadó de lapos ház.
Nem kell rögtön nekiugrani ha máshogy gondolkozik valaki...

(#77533) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

(#77534) Beba Snake válasza Ribi (#77532) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Bocs, akkor qrvára nem értek "nem ért hozzá minipécéül".

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#77535) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog



Igaz, hogy nem FX build, de érdemes lehet a VRM hátoldalát is behűteni, mint ahogy régebben is írták. Nem hinném, hogy túl sokat beleszámítana a hőfokokba, de aki szeret babrálni a konfigjával szerintem egy próbát megér.Csak óvatosan, hogy ne záródjon össze semmi xD

V6

(#77536) BlindMind válasza M0ng00se (#77535) üzenetére


BlindMind
tag

Azért kíváncsi lennék egy hőkamera felvételre, hogy a másik oldalon mennyi hő is termelődik, mert ennek így nem látom értelmét...mondjuk egyedi az biztos, illetve a C-k biztos egyből vérszemet kaptak.... :))

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#77537) M0ng00se válasza BlindMind (#77536) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

xd rezecske
Igazából érezni,hogy átveszi a hőt rendesen szóval lehet csak minimálisat, de számít. Nagyobb bordákkal nyilván jobb eredményeket lehetne elérni

V6

(#77538) DraXoN válasza BlindMind (#77536) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A nyák bár önmagában rossz hővezető, a benne levő réz jól vezeti a hőt, így valamennyi "átadódik".
Azonban kétséges nekem ennek van-e sok értelme, azon kívül, hogy egy kis "buffer" szerepét nyújta, ha a gépház oldala nincs állandóan levéve akkor több szerepe nincs.
Általában ugyanis nincs légmozgás a lap alja felé (ssd-t is ennek függvényében érdemes oda rakni ha van erre mód, csak a "nem jellemzően mellegető" modelleket érdemes).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77539) Hencso válasza whited (#77489) üzenetére


Hencso
Ármester

A shadow rock 2 kevés a 9590 hez ... netán ha a proci külön is eladó vevő lennék rá ! 😁

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#77540) Beba Snake


Beba Snake
junior tag

Ide is, hátha valakinek van ötlete. FX-8320-as gép tökéletes POST után szarik bútolni: [link]

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#77541) M0ng00se válasza Beba Snake (#77540) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Haver most "javított" egy dual bios chipes lapot nem túl elegáns módszerrel... A main bios chipnek a lábait összezárta, ezután a "B" jelű bios lépett életbe és feléledt a gép.Bár egy PS2-tes billentyűt megvárnék azért :B

V6

(#77542) Beba Snake válasza M0ng00se (#77541) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Billentyű és elem hétfőn. Kiváncsi vagyok hogy "mit fog fingani a jószág". Szerettem volna, ha megéri a 10 szülinapját, mert teljesítménnyel nincs gond.
Azt nem tartom valószínűnek, hogy a táp gyengült volna el a 12V-os ágon. Akkor még POST-ig sem röffent volna be.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#77543) Beba Snake válasza Beba Snake (#77542) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Na, agyam eldobom... PS/2 billentyűt csak netes rendeléssel lehet venni. :Y Nincs az Aqua-ban készleten. Háááát... Nagy Feró zseniális mondásával tudok csak élni: "Eszem f@szom megáll!"

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#77544) belaazallat válasza Beba Snake (#77543) üzenetére


belaazallat
addikt

Nincs a közeledben valakinek usb- ps/2 átalakítója?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#77545) erer1000 válasza Beba Snake (#77543) üzenetére


erer1000
őstag

Mondanám hogy PS/2 USB átalakítót tudok adni, de feltételezem nem szombathely és vidéke vagy. :/

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#77546) Beba Snake válasza belaazallat (#77544) üzenetére


Beba Snake
junior tag

A körzetemben Bp. XI. ker. csak olyanokat ismerek, akik szoktak használni számítógépet, de ha szakkifejezést mondok, akkor azt hiszik, hogy meg akarom őket VUDUval átkozni. :DDD

180km-re vidéken van PS/2-es billentyűm, csak az messze van.
----
Most már benn van a gépben egy friss FSP Hexa+ 400W táp, egy új CR2032 elem, már csak a madzagolás vége van hátra.
Be fogok számolni az eredményekről, ha a legszarabb várakozásom jön be, akkor lesz az aprón egy gyűjtőknek való eredeti fémdobozos FX-8320. ;)

-------
erer1000: Köszi, de mire Szombathelyre eljutnék addigra lenne billentyű, az útiköltségből pedig Ryzenhez való B450-es MiSI lap . ;)

---
Many Thanks srácok. :R

[ Szerkesztve ]

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#77547) belaazallat válasza Beba Snake (#77546) üzenetére


belaazallat
addikt

Foxpost vagy ilyesmi, kb 1 nap alatt ott van.Nekem itt van a polcon 3db.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#77548) BlindMind válasza Beba Snake (#77546) üzenetére


BlindMind
tag

Adok neked egy PS2-est ingyen, írj rám BP-i vagyok. ;)

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#77549) Beba Snake válasza BlindMind (#77548) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Köszönöm Májsztró! ;) :R És köszönöm a többieknek is az önzetlen segítőkészséget.

A sztori kedvéért és azért, hogy kielégítsem mindenki kiváncsiságát:
Tegnap a kedvenc kocsmámban kaptam kölcsön egy PS/2-es Samsung billentyűt a csapos tündér unokaöccsétől . Este 1/2 9-re visszavittem a megbeszéltek alapján. Aztán jót söröztem egy kedves székely emberrel és a fiával. Kiderült, hogy én is székely vagyok és több viccet ismerek, mint ők. :DD

Nos, tápcsere, elemcsere, mindenféle billentyű cserék, minden szétszedve, újra összerakva, totális szervíz "diagnózis" után a kedvenc lapom végleg megadta magát. Kíváncsi lettem volna, hogy pont mi az? , de nem lehet/tudom kideríteni. Elbúcsúzom tőle, mint a 7 év után hűtlenné vált asszonytól, aki félredugott a postással. (Muterom is postás. Volt.) ;)

100 rugót kell összeverbuválnom és akkor megint működni fog a "főnök sárkányom". Most a "beosztott/tartalék" gépemről írok.
- MSI B450M PRO-VDH MAX lap,
- R5 2600X proci, és
-G.Skill Aegis 3200/cl16 16GB KIT lesz az utód.

Majd, ha lesz elég lelki erőm, akkor szétszedem újra cafatokra a gépet, és lesz egy eladó FX-8320 procim, eredeti fémdozos kiadásban "gyűjtők" részére.

Örökre megmaradok "FX-esnek", mert ez egy jó csapat, akár még tiszteletbeli székelyek is lehettek. ;)

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#77550) M0ng00se válasza Beba Snake (#77549) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Kár, pedig egy jó FX sosem rossz. Nekem a 8150-nek a fémdoboza van meg, a proci pedig már a kulcstartómon xD volt matrica is de az valahova elkallódott...
Én hétvégén megyek "stabilizálni" egy instabil OC-t 8350-et akarjuk 4,8-4,9Ghz köré belőni léggel.A szememben megvan a varázsa annak, hogy "ezeket" még finomhangolni kell hogy kevésbé melegedjen\gyorsabb legyen, bár lehet , hogy ez a "régen minden jobb volt" életérzéshez tartozik, amit pedig kerülni szoktam...

V6

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.