Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77301) DraXoN válasza szupi92 (#77299) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

meglehet próbálni esetleg fix órajelre állítani a vga-t, ezzel kiszűrve a konfighibáját... lehet egy teljes driver újratelepítés kell neki hanem túlmelegedés okozza.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77302) szupi92 válasza belaazallat (#77300) üzenetére


szupi92
tag

Ezt megpróbálom, és visszajelzek.

(#77303) szupi92 válasza DraXoN (#77301) üzenetére


szupi92
tag

Azt hol tudom megcsinálni?

(#77304) szupi92 válasza szupi92 (#77302) üzenetére


szupi92
tag

Sikerült 30 perc után ez az eredmény.
Folyamatos és nem ugrál a teljesítmény.

(#77305) Lacpac válasza szupi92 (#77304) üzenetére


Lacpac
őstag

vga cserekor volt driver le, majd vissza?
Volt már nekem is olyan anomáliám, amit nem tudtam mire vélni (AMD-AMD vga csere).
Win reinstall lett a vége.
Persze Volt AMD-intel csere majd ismét AMD ( egy-két vga cserével közben) egy oprendszerrel (!) minden hiba nélkül.

(#77306) szupi92


szupi92
tag

Igen volt, és a windowst is újraraktam mióta megvan az új kártya.

(#77307) vg


vg
addikt

Próbáld meg, hogy bekapcsolod win10-ben a ultimate performance, ez egy új menüt az az energia gazdálkodáshoz, kikapcsol mindent ilyesmit. [link]

Amúgy én pár vettem új gépet, a megmaradt 5700xt kártyám betettem 8320 mellé, és meglepően jól megy. Szinte mindenben megvan a 60fps, de amikor nem bírja a tempót a proci, akkor bizony leesik.

(#77308) szupi92 válasza vg (#77307) üzenetére


szupi92
tag

Köszönöm megpróbálom ezt is hátha.
Azt tudom, hogy nem hatja ki teljesen a proci a videokártyát, de ezt tudtam is. Attól függetlenül kellene mennie, max 15-20 %-kal kevesebb hoz ki a vga valós tudásából.

(#77309) M0ng00se válasza vg (#77307) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

off:használhatóak már azok a kártyák? tavaly volt nekem is de microlag stb miatt inkább túladtam rajta kis bukóval...

V6

(#77310) vg válasza M0ng00se (#77309) üzenetére


vg
addikt

Megy jól, néha meg akad, főleg fordulásoknál pár játékban, gondolom cpu bottleneck miatt, de lehet pont erre gondolsz te is. Viszont mondjuk a forza 4, shadow of war mordor tökéletes, akadásmentes, stabil 60fps minden maxon, 1080-ban, a gpu max 60%-on. Meg is lepődtem milyen jól megy ez a régi proci.

(#77311) M0ng00se válasza szupi92 (#77308) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Ezek a megfoghatatlan hibák a legrosszabbak.
Egyszerre kéne nézni cpu órajel grafikont, és gpu kihasználtság\órajel grafikont, plusz fps grafikont, és amikor leesik az fps nézni kéne hogy a többi grafikonon mi történik.Reméljük hogy a power plannel megoldódik...

V6

(#77312) M0ng00se válasza vg (#77310) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

én r5 3600-zal használtam és hasonló gondok voltak, mármint a pillanatnyi röccenések

V6

(#77313) DraXoN válasza szupi92 (#77303) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

radeon beállításokv <-- ezt az elírást évek óta nem tudják javítani, anno javították egy 3-4 évvel ezelőtt és jó volt úgy másfél évig, majd valahogy "visszakeveredett" a régi fordítás.. hiába írunk emiatt, "le se szarják" :U
játék "füll"
a játék profilja, vagy a globális profil
(Globális) Wattman füll
a GPU órajel és memória órajelnél ahol vannak az oszlopok (az órajellel), ott az adott érték tetején bal egérgomb (vagy ha balkezes az egér jobb egérgomb).. az Állapot 0 Állapot 1 ... Állapot 7 részen.. megnyomva lenyílik egy menü ahol a minimális és maximális állapotokat ki lehet "kényszeríteni".

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77314) vg válasza M0ng00se (#77312) üzenetére


vg
addikt

és mire cserélted? azzal megszűnt ez a dolog?

(#77315) szupi92 válasza DraXoN (#77313) üzenetére


szupi92
tag

Régebben olvastam, ha ott állítok valamit, akkor elveszik a garanica. Ez még mindig aktuális?

(#77316) DraXoN válasza szupi92 (#77315) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

wtf.. kategória.

nem órajeltúlhúzás amit akartam, hanem "fixálás".
ráadásul a gyári biosok annyira levannak korlátozva, hogy szerintem kb. esélytelen lenne ezzel megölni egy-egy kártyát, hacsak le nem szedjük a gyári hűtést.

szerintem nem kell félni tőle. ha a szőrös fánk korábban nem nyírta ki a VRM-et (volt ilyenre példa, amikor gyártó "alultervezi" azt a részt "költségspórolás" okán túl gyenge alkatrészeket odarakva), akkor ez végkép nem fogja.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77317) szupi92 válasza DraXoN (#77316) üzenetére


szupi92
tag

Rendben, köszönöm. Csak inkább megkérdeztem, mert láttam egy videót, és ott elmondták, hogy ezzel járhat, ha wattman-ba állítunk valamit, igaz azt hiszem ő a feszültséget is állította.
Megcsináltam amúgy, az összes fokozatot beállított a max-rá, és valamiért rosszul reagált a kártya, vagy én rontottam el, mert játék közben 300 MHz-n volt a kártya végig érdekes módon. :F
Megcsináltam a Windows ultimate performance trükköt is, egy fokkal jobb volt, de ugyanúgy csinálta ezek a hibákat, és sokszor belaggolt, és akadozott a játék. Ami furcsa már nekem, ha állítok a grafikán akkor is ugyan az a helyzet, szinte marad az fps szám, és a laggolás.
Amit néztem a radeon teljesítménymérőben, hogy a videokártya minden része maxon pörög, csak a kihasználtság, ami borzasztó hullámzik 0, és 100 között. Megpróbálok egy videót csinálni, illetve még pár képet a mérésekről,de már nem tudom, hogy mihez kezdjek vele. Köszönöm mindenkinek a segítséget, amint megvannak ezek az infók jelentkezem

(#77318) DraXoN válasza szupi92 (#77317) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

eléggé túlmelegedésgyanus lehet az a gpu..

esetleg csak tesztként meglehet próbálni nem maximumot, hanem valami köztes órajelet, hogy jó-e valahol.

illetve figyelni kell, hogy van-e külön profilja a játéknak, mert ha az aktív akkor hiába állítjuk át a globális profilt, a játék saját profilja felülírja, és mint ha nem is lett volna semmi átállítva.

ugyan így figyelni kell ha valamit állítunk akkor el is mentsük jobb felül talán "alkalmaz" vagy mi van kiírva (bár most nem tudom, másik gépemnél vagyok, ezen még windows sincs, hogy megnézzem mit is ír).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77319) paleinho válasza DraXoN (#77318) üzenetére


paleinho
senior tag

Furmark alatt tartotta az órajeleket, nem melegedett, szóval nem hiszem hogy Doom jobban terhelné.

(#77320) Sz.L. válasza szupi92 (#77317) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Én a helyedben DDU-val leszedném az összes VGA-hoz tartozó drivert és az egyéb segédprogramokat pl. MSI Afterburner-t. Ezek után telepítenék egy friss VGA drivert, amiben egyelőre nem állítanék semmit. Majd hozzányúlnék a win energiasémához. Elsőként a PCI Express energiagazdálkodását kapcsolnám ki. Ezek után megnézném a problémás játékban van-e változás.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#77321) belaazallat válasza Sz.L. (#77320) üzenetére


belaazallat
addikt

DDU felesleges, volt win reinstal, nem javult. lásd előzmények. MSI afterburner viszont jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#77322) vg válasza Sz.L. (#77320) üzenetére


vg
addikt

Igen, afterburner régebben engem is megszívatott párszor, driver csere után mindig resetelni kellett a középső ikonnal, és párszor elfelejtettem és lassabb órajellel ment akár hetekig. :U Ma már nem tapasztaltam ilyesmit.

(#77323) Sz.L. válasza belaazallat (#77321) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

DDU-t azért írtam, mivel az előzményekből nekem az jött le, hogy win reinstall után hozzányúlt a driver beállításokhoz is, pl wattman-ban. Persze vissza lehet lőni mindent alapra, de én DDU-val pucolnék mindent. ;) Ha az energia séma szerkesztése után se javulna a helyzet, akkor szerintem driver, vagy VGA hardver probléma van. Az ő helyében, megválnék attól a kártyától (ha nem javulna a dolog) . Mielőtt bárki megkövezne: FX6350 mellett használtam XFX R9 390 -et hibamentesen. Cseréltem procit FX8350-re az adott vga mellé. Tökéletesen ment minden az R9-el. Ez után gondoltam váltok VGA-t. Sapphire RX570 Nitro lett. Jöttek a gondok, fekete villogások játékközben, fagyások stb. Visszaküldtem garba, kb 20 nap szívás után. E-mail kavalkád és telefonálgatások után sem tudták megmondani, hogy mi a gond. Kicserélték. (Közben persze olvasgattam itt-ott , hogy ezek "ilyenek".) A vége az lett, hogy az új VGA-t bontatlanul eladtam és vettem egy Gigabyte GTX 1660S OC-t. A driver-ben csak a vsync-et kapcsoltam be. Se villogás, se fagyás, semmi hiba. ;)

[ Szerkesztve ]

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#77324) DraXoN válasza Sz.L. (#77323) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Az "ezek ilyenek" hibák érdekesek, sose tapasztaltam ilyen az RX470-emmel, amire R9 280-ról váltottam... Persze, nem vagyok egy hardcore gamer, aki napi több órát játszik... ha egy héten 2-3 óra összejön nekem már sokat játszottam, de van, hogy 1-2 hónapig semmit se indítok el.

De amit akartam, egyszerüen én nem tapasztalom ezen AMD-s driver hibákat, bárki próbál rájukmutatni. Pedig FX-es nVidiám óta csak ATI/AMD kártyáim voltak (az meg nem pár év).

De ez olyan lehet mint az apple ökoszisztémás holmik.. mindig mondják milyen stabil, stb.. én általában hozzáérek egyhez, instant kifagyasztom mind a telefont, mint a laptopot (megtörtént eset :D .. pedig semmi extrát nem csináltam volna velük, csak megnyitottam volna egy menüpontot, megnyomok egérgombot, stb.).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77325) szupi92


szupi92
tag

Köszönöm a tippeket, a DDU-s dolgot megpróbálom. Biztos, ami biztos letörlöm a vga drivert, és az Afterburner-t is. Illetve teszek fel egy másik játékot is, és ott is kipróbálom. Kezdem megbánni ezt a kártyát, pedig anno sokan ajánlották. A következő biztos nvidia lesz szerintem.

(#77326) szupi92 válasza Sz.L. (#77323) üzenetére


szupi92
tag

Megcsináltam ,amit javasoltál. DDU-val leszedtem a driver,és újraraktam.Az afterburner-t csak simán tudtam törölni,nem DDU-val.Beállítottam max teljesítményt a windows-ban is.
Egy picikét jobb,de ugyanúgy fagyogat,és laggol,és a vga teljesítménye nem állandó.
Ez már csak a végén volt,de megint sok volt a 0% körüli érték,amikor nem ment a vga.

(#77327) Sz.L. válasza DraXoN (#77324) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Tény, hogy vannak érdekes "anomáliák" egy-egy ajánlott márkánál, terméknél. Példának okán az Asrock lapokat és az XFX VGA-kat sokan szidják, de nekem eddig soha nem volt gondom velük. Ellenben az agyon dicsért Sapphire kártyákkal, amik nálam az elmúlt 15-20 évben 50%-ban gyári hibásak voltak (anno újonnan vásárolt X1950 PRO Ultimate, HD6850 és az RX570). Sőt az FX procikat is rengetegen szidják. Érdekes módon többet is próbáltam a szériából és mindegyik hibátlanul ment/megy. ;)

[ Szerkesztve ]

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#77328) Sz.L. válasza szupi92 (#77326) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

A PCI Express energiagazdálkodását kikapcsoltad? Másik kérdés, ha bekapcsolod a vsync-et, akkor is laggol és fagy a játék?
Esetleg nézhetnél még egy Unigine superposition tesztet HD 1080p, extrem módban + monitorozás. A monitorozást naplózással pl. AIDA64-el tudod megtenni. Naplózásban rögzítsd a kapcsolódó fontosabb paramétereket (M0ng00se leírta a #77311 -ben). (Ha az AIDA64-et használod naplózásra, akkor ott értékek lesznek, nem grafikonok.)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#77329) szupi92 válasza Sz.L. (#77328) üzenetére


szupi92
tag

Igen,kikapcsoltam,végig be volt kapcsolva a vsync,és akkor is csintálta.
Megcsináltam a teszteket,remélem jó lett az aida 64 féle naplózást.

(#77330) Sz.L. válasza szupi92 (#77329) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

AIDA64 riportban én nem látok semmi különlegeset.
Az Unigine superposition teszt alatt ment közel 100%-on a VGA? Volt közben probléma?
Esetleg érdemes lenne még megpróbálnod egy régebbi VGA drivert, pl.: azt a verziót, amit lemezen adtak a VGA mellé .

[ Szerkesztve ]

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#77331) DraXoN válasza Sz.L. (#77330) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

szerintem mehetett, az én RX470-em 2100 körül hozott (kicsit felette), 4Ghz-en járó 8320-al.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77332) szupi92 válasza Sz.L. (#77330) üzenetére


szupi92
tag

Nem volt probléma. Igen, közel 100%-on ment a terhelés,nem ugrált.

(#77333) Sz.L. válasza szupi92 (#77332) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Akkor az a VGA sajnos a játékokat nem szereti, csak a tesztprogikat. :)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#77334) DraXoN válasza szupi92 (#77332) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Eszembe jutott egy régi kártyám amin biosmoddal próbálkoztam R9 280- esetén
Amikor kicsi vagy maximális volt a terhelés minden jó volt, de néhány játékban csak olyan 70-80% terhelés lett volna, de ott visszaváltott órajelben, de akkor a terhelés maximum lett így vissza felváltott és vissza le, fel... kb. általad említetthez hasonló effektet produkálva (de nem minden játékban).

A gond, hogy piszkáltam a Wattmanban a "Power Target" részt.. Riva Tunerben is benne van, de wattman esetén az "áramfelvéteri korlát" rész.. nem lehet az kavar be?
Esetleg maximumra húzva megnézni.

Fel lehet esetleg húzni maximumra, és megnézve úgy...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77335) szupi92 válasza Sz.L. (#77333) üzenetére


szupi92
tag

Ez nagyon jó hír. :)

(#77336) szupi92 válasza DraXoN (#77334) üzenetére


szupi92
tag

Újraraktam a drivert, és nem nyúltam a beállításokhoz,de mégis csinálja. Az áramfelvételt nem bántottam. Az jónak tűnik, de délután ránézek.

(#77337) DraXoN válasza szupi92 (#77336) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

próbáld meg, hogy kicsit megnöveled az áramfelvételt, akkor is csinálja-e... (csak próbaképp).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77338) paleinho válasza DraXoN (#77337) üzenetére


paleinho
senior tag

az nem lehet gond, ha superposition alatt elég volt a power target akkor játék alatt biztosan
@szupi92 próbáld meg inkább visszavenni a power targetet -50%-ra ha ott is akadozik akkor nem a vga-val van a gond, én még mindig arra tippelnék hogy valami fut a háttérben ami nagyon dolgoztatja a háttértárat, ezért az akadások?

(#77339) belaazallat válasza szupi92 (#77336) üzenetére


belaazallat
addikt

Nincs egy ismerősöd, aki ki tudná próbálni a vidkaridat? Ha másik gépen is produkálja a hibát, akkor nagy valószínűséggel a vga lesz a probléma.
Én egy HP 580-as vgat nyúzok most, minden féle tuning beállításokkal, de nem sikerült még előidézni olyan problémát.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#77340) szupi92 válasza paleinho (#77338) üzenetére


szupi92
tag

Szia, próbáltam mindkettő megoldást, és mindkettőnél ugyanaz a hiba. Amikor lefagy egy pillanatra látszik az, hogy leeseik a minimum a gpu órajele 300 mhz-re, és 7 Watt-rá az áramfelvétele, de ugye ilyenkor 0%-kon pörög a videókártya. Megpróbálom átrakni a játékot ssd-re, és ott is megnézem.

(#77341) szupi92


szupi92
tag

Sajnos az ssd-n is ezt csinálja.

(#77342) paleinho válasza szupi92 (#77341) üzenetére


paleinho
senior tag

esetleg videókártyán másik biosra kapcsolni?
Bár nem hiszem hogy vga-val lenne gond, akkor superposition alatt is csinálná :F

(#77343) szupi92 válasza belaazallat (#77339) üzenetére


szupi92
tag

Megpróbálom hátha. Pár nap múlva majd jelentkezem, hogy sikerült a teszt.

(#77344) szupi92 válasza paleinho (#77342) üzenetére


szupi92
tag

Azt hol kell? Olyat még nem csináltam.
Ahogy írtad is sajnos csak játék alatt jelentkezik ez a hiba.

(#77345) paleinho válasza szupi92 (#77344) üzenetére


paleinho
senior tag

a kártya "gerincén"
csak átkapcsolod, utána újraindítást követően már a másik bios lesz aktív

[ Szerkesztve ]

(#77346) szupi92 válasza paleinho (#77345) üzenetére


szupi92
tag

Vagy nagyon béna vagyok, vagy nincs rajta ilyen kapcsoló. Annyit csináltam még, hogy volt eggyel újabb BIOS azt frissítettem, és úgy sem lett jobb. Azt fogom kipróbálni, hogy egy másik gépben is megnézem. Köszönöm mindenkinek a segítséget. Jelentkezem, ha sikerült ez a művelet.

(#77347) Sz.L. válasza szupi92 (#77346) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Abból a másik gépből, ha tudod, vedd ki a VGA-t és tedd át a tiedbe! Tesztelj úgy is! ;) (Előtte csinálj egy DDU-s tisztítást!)

[ Szerkesztve ]

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#77348) erer1000


erer1000
őstag

na egy gyors kérdés. szóval itt van a mi kis platformunk sematikus ábrája. jól értelmezem hogy akárhogy próbálkozna az ember egy combos SSD RAID-el, annak a sebessége a 2GB/s-et aligha fogja legjobb esetben is karcolgatni?
elvégre A-LINK 2GB/s-jén az USB-k, a hangkártya, a lan is lóg.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#77349) DraXoN válasza erer1000 (#77348) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

lapomon van N.vme ssd-re mód ami a PCI-E buszon "ül".. az túllépheti... de ez lapspecifikus.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77350) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok!

Unokatesóm még FX korszakát éli, a win 10 és a játékok egyre RAM éhesebbek a 2db 4GB-os HyperX modul mellé vásárolt még egy kitet de ha mind a 4 ram bent van csak fekete képernyő jelentkezik :(. mindkét kit működik és mind a 2 Channel is. alaplap Seggszikla 970 Extreme 3 v2.0. Esetleg ötlet? Én már rég Rizsás vagyok nem emlékszem az itteni gondokra :U

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.