Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77551) rsanya87


rsanya87
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.
Adott egy Sabertooth 990fx gen3 r2.0 alaplap, amit egyik este kikapcsoltunk, majd reggel nem kapcsolt be. A cpu led világít. Fx8350 volt benne alapból, próbáltuk egy phenom 2 x4 925 procival, egy opteron 8magossal, és egy fx4130-al. A legfrissebb bios volt rajta, az usb flashbackre nem történik semmi, régebbi biosokra sem (fat32, a biosok kitömörítve, és a bios file átnevezve a használatiba lévő filenévre), csak megvillogtatja a pendriveot egy 5mp-re majd folyamatosan világít a flashback gombja. Alaplap csere után a másik lapba (asrock 970a-g 3.1) minden tökéletesen működik. Valakinek ötlet hogy mibaja lehet? Ami feltűnt, hogy nem pörgeti meg a vga ventit bekapcsolás után még olyan vga-nál sem, ami a windowsig 100%-on szokta csapatni neki. Egyedül egy 1000éves gt440-en pörög a venti, de kép nincs, bios csipogás nincs..

Sanya

(#77552) belaazallat válasza rsanya87 (#77551) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv!

Proci cserék előtt volt ugye bios reset? Kártya másik PCI-E foglalatban sem kell életre?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#77553) rsanya87 válasza belaazallat (#77552) üzenetére


rsanya87
tag

Bios resettel kezdtem az egész műveletet, az összes pciexpress slot kipróbálva

(#77554) Pyzoo válasza rsanya87 (#77553) üzenetére


Pyzoo
aktív tag

Szia!

Táp és memória is lehet. 1 db modullal és másik táppal probáld még meg. Megba szokásos hogy mindent lehúzol róla, billentyűzet marad.

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#77555) rsanya87 válasza Pyzoo (#77554) üzenetére


rsanya87
tag

Mint irtam lejjebb, az alaplap cseréjével az összes hardverelem működik (csak az alaplap változott). A "hibás" alaplapba bepakolva az új alkatrészeket (azon gép hardverelemeit, ami a másik alaplapba voltak), ugyanaz a hibajelenség. Tehát masik ram, másik táp, másik vga, még a ház is más :D Ugyanaz a hibajelenség.

(#77556) Beba Snake válasza rsanya87 (#77555) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Nekem így döglött meg a GA-970A-UD3 rev3 lapom 7 éves korában kb. 8 napja. A POST lepörög baromi gyorsan, BIOS képe bejön de már nem lehet belépni, utána csend és hullaszag. Minden venti pörög szépen. Nem táp , nem elem, mindkettő cserélve. USB hub és a SATA vezérlés szállhatott el. Égés szag és nyom, púpos kondi nincs. Fejlett diagnosztikai eszközök híján a pontos hibát nem tudom megállapítani.

Talán a héten összejön egy UD3P lap vétele ( 0km-es OEM verzió). És akkor az FX-8320-am megérné a 10. szülinapját meg az én 60.-omat. :) Egyéb esetben a platform váltás 100 rugóba fájna.

A lap tökéletesen és hiba nélkül szolgált 7 évig. Talán beverek egy szöget a falba és ott majd beszövik a pókok a "dlágaszágot.

--------
Szar év ez a 2020. Minden tönkremegy, minden szopás utol éri az embert. :(

[ Szerkesztve ]

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#77557) Beba Snake


Beba Snake
junior tag

"B@ssza meg a kutya! - És a kedves feleségét is!"
Eladta a fickó a lapot az orrom előtt, pedig fix hétfőt írtam neki pénteken. Most postázza másnak, remélem jól össze cseszik neki, aztán reklamálnak. Szerintem valami lomis cigány volt, és addig senki nem reagált a hirdetésére, amíg "felszínre nem hoztam".

Vége az FX korszaknak, folytatódik és kiteljesedik a Ryzen éra.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#77558) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog



Kicsit oldschoolkodhattam (már amennyire ez annak számít) hétvégén a haveromnak eladott régi FX konfiggal. Elszálltak a hőfokok, plusz az OC sem volt stabil, szóval erre mentünk rá. Először kapott egy WIN10 resit, fontos dolgok úgysem voltak a gépen.Aztán mivel volt itthon maradék folyékony fém pasztám, rákentem hátha hoz pár fokot(anno mikor kimértem kb 3 fokkal volt jobb az általam teszteltnél[igen, tudom ,hogy kupak alá szokták kenni]).Plusz mivel havernál hang nem számít alapon megy a gép, ezért bevetettem két Delta gyártotta ventiket, amik 12CM-esek és 3000-ret forognak, szóval bőven van levegő a bordának , ami amúgy sem kispályás, mivel egy Alpenföhn K2.A két Deltán kívül volt még egy 3. venti is a bordán ami egy Noctua NF-F12 industrial biztos ami biztos :DDD . A képeken látható, hogy a VRM be van hűtve, ahogy annak lennie kell. A felső venti is befele fúj, mivel szerintem többet ér hogyha ráfúj a VRM-re mintha elszívná onnan.Ráadásnak a proci polírozva van, amit még saját kezűleg csináltam valamelyik hosszú hétvégén :D. Ennél a példánynál sajna ezekre van szükség az 5GHz-hez amit mindenképp tartani szerettünk volna. Csak szebb mint egy 4,9 :U .Mivel náluk a lakásban elég meleg van nyáron (legfelső emeleti panel), ez a hőfokokon is látszik. Külső hőmérséklethez képest egy 5 fokot rá lehet dobni.Tesztek alatt nem, de bármilyen másféle használat közben megfelelőek a hőfokok. Avagy sz@r de nekünk jó.

V6

(#77559) DraXoN válasza M0ng00se (#77558) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

vigyél zsákot legközelebb, rakjátok el a meleget amit a gép csinál, jól jön az még télen ;]

Csak egy kérdésem van igazán.. az ott.. facsavar? :D

Egyébként anno én is a kupak és a hűtő közé raktam a folyékonyfém pasztát... kb. -5 C° volt a "sima" MX-4 pasztához képest.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77560) M0ng00se válasza DraXoN (#77559) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Igen,facsavar, régóta használom eddig bevált xD
Mielőtt letakarítottam MX4 volt rajta,még folyékony volt, lehet csak az volt a gáz, hogy alig volt ráhúzva a hűtés, mert elég könnyen lejött.
Télen nem lesz gond a fűtéssel az tuti. Ki kéne mérnem hogy mennyit eszik :U

V6

(#77561) Caddigan válasza Caddigan (#77372) üzenetére


Caddigan
csendes tag

Sziasztok!

Kezdem feladni!

Érkezett közben egy GA-990XA-UD3 lap is, és egy FX-8320 is.
A régi táppal az új páros 2 hétig bírta, majd kakukk, fekete képernyő.
Procicsere, 4100as be, 3 hétig ment, majd táp csere - 700W goldos. Újabb két hétig ment, vasárnap kikapcs, hétfőn megint fekete képernyő.
Keresztpróbás teszt, hűtővel együtt jött ki a proci, Gigába visszarakva semmi. Az MSI-ben elindult a 4100as a régi táppal, kis kártyával, Gigába újra semmi. A 8320asssal is feketeség.
Valaki említette, hogy a hűtőborda ki tudja mozdítani a profit a foglalatból álló helyzetben?
Csipogásra nem tudok mit mondani, mintha a speaker is leszállt volna.

Tesztelést, "javítást", szereplést vállal valaki BP-en?
Még egy kört futok egy 6x00as procival, hátha-talán alapon.

Üdv: Caddigan

(#77562) DarthSun válasza Caddigan (#77561) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

939- es lapnál nekem is kiemelte a borda a procit. Nem lett baja és a foglalatnak sem. Azóta újrapasztázás előtt mindíg kicsit vízszintesen mozgatom/enyhén tekergetem a bordát, hogy a kiemeléskor már ne tartson annyira a paszta, ezt mindegyik gépemnél betartom, lassan az FX esetén is esedékes lesz a karbantartás.
Működési problémák : milyen volt az alkatrészek előélete ? Lehet hogy erősen és sokáig voltak tuningolva :U . Én mindig csak kisebb mértékű tuningot alkalmazok, 4GHz- en régóta stabil a 8320- asom, és az előéletét is ismerem, szintén kisebb tuninggal telt.

(#77563) Caddigan válasza DarthSun (#77562) üzenetére


Caddigan
csendes tag

Bevallásuk szerint nem tunningolták őket - itt vettem mindet. Én a Ramokat szerettem volna 1600ra emelni, de a BIOS nem nagyon engedte. Maradtak azok is 1333on. Igen, 1600as moduljaim vannak, mind a 3 pár.

(#77564) DarthSun válasza Caddigan (#77563) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

1600- on mennie kéne a ramoknak, az FX memvezérlője 1866- ra van hitelesítve. Nálam mennek az 1866- osok, szintén enyhe tuninggal 1984 MHz- en - [kép] - , annyi hogy az SPD CL10 helyett 11- re teszi, ha auton hagyom, de ez elegendő. Nem is próbáltam szűkebbre venni, fő a stabilitás.

(#77565) Hencso válasza DarthSun (#77564) üzenetére


Hencso
Ármester

a memoria tuning sokat nem hoz.. viszont 1.4 vcoréval megy a cpu 4.6 on ...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#77566) DarthSun válasza Hencso (#77565) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, persze, csak a kisebb FSB emelés után ennyire állt be, aztán úgy is hagytam :DDD :B , mivel stabil. Nekem elegendő a 4GHz, régi gamekhez ok, sőt általános használatra custom Win profilt használok 2.4GHz fix proci órajellel.

Feszt nem emelek, 4.6- ra nem teszem, úgy idővel degradálódhat a CPU/chipset/VRM, ismétlem magam - fontosabb a stabilitás.

(#77567) Hencso válasza DarthSun (#77566) üzenetére


Hencso
Ármester

5éve megy így nekem :)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#77568) Caddigan válasza Caddigan (#77563) üzenetére


Caddigan
csendes tag

Mai fejlemény:

MSI lapban életre kelt az FX4100as, viszont csak egy RAM modult hajlandó kezelni. RAM teszt lement, mindkét párom OK, viszont csak egyet hajlandó benyelni, azt is csak a DIMM1 vagy DIMM2 slotban.

Megnyekkent volna a proci memoriavezérlője?

Holnap érkezik egy FX-6300-as, teszek azzal is egy próbát.

Apropó:
Proci nyírhat-e ki lapot - összeérő lábak kizárva
Vagy lap nyírhat-e ki procit? Túlfesszel gondolom igen...

[ Szerkesztve ]

(#77569) DarthSun válasza Hencso (#77567) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Szívósak az alkatrészeid :)

(#77568) Caddigan : lap már nyírt ki procit nálam. Az előző tulaj a lap kiszerelésekor, nem emelte meg, végigszántotta a rézbakon az alját, összeértek a vezetékek. Működőként kaptam, aztán a proci egyik jelpinje tápot kapott. Az ellenkező eset pedig - egy rossz K6-2 proci elfüstölte a fesszabályzót az SS7 lapon, de csak az szállt el, kicseréltem, azóta is műkszik.

[ Szerkesztve ]

(#77570) DarthSun válasza DarthSun (#77569) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Jut szembe, egy Phenom-II X2 550- esnél volt nálam is hogy az egyik RAM bank nem ment, az eladó kicserélte, a másik jó lett, tehát biztosan a proci IMC- vel volt gond.

(#77571) Caddigan válasza Caddigan (#77568) üzenetére


Caddigan
csendes tag

Megjött az FX-6300as, MSI-ben indul, de csak ugyanúgy 1 RAM slottal. 2db modullal fekete képernyő, nem hajlandó indulni.
Ha a proci jó, mert másik lapban több modult vezérelt, akkor a lapban lehet vmi gebasz? Kondi szállt el?

Szerk.:
Ismertek szakit, aki esetleg be tudja mérni, tudja cserélni? Illetve progit, amely kiböfögheti a hibákat?

[ Szerkesztve ]

(#77572) jaaman


jaaman
tag

Sziasztok!
Hozzám került egy jó kis amd fx 6300-as proci.
Azt szeretném kérdezni, hogy egy asrock 985gm gs3 alaplappal tuningolás megoldható lenne?
Össze akarok dobni egy budget gaming rendszert, de nem tudom ezzel az alaplappal bírni fogja e.

''He who makes a beast of himself Gets rid of the pain Of being a man.''

(#77573) erer1000 válasza jaaman (#77572) üzenetére


erer1000
őstag

szia.

nem szívesen ajánlanám a tuningot. kevés fázis, + hűtés nélküli VRM mellett hamar throttlingot kapnál, és azt látnád terhelés alatt hogy 1,4GHZ-re beesik az órajel, majd 3-7-10sec múlva megint rendes órajelen megy, aztán megint beesik.

legfeljebb ha raknál a VRM chipekre bordát, és direktbe oda irányuló levegőt, akkor sem túl szívesen OC-znám

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#77574) jaaman válasza erer1000 (#77573) üzenetére


jaaman
tag

Szia!
Pedig úgy bíztam benne, hogy menni fog alaplap csere nélkül is a dolog.
Így ezzel a rendszerrel szerinted meddig mehetek el, hogy stabil legyen?

''He who makes a beast of himself Gets rid of the pain Of being a man.''

(#77575) erer1000 válasza jaaman (#77574) üzenetére


erer1000
őstag

pontos tapasztalatom nincs sajnos ezzel a kombóval, csak 990X és 760-esem volt, mindkettő 8350-el

a csaupasz hűtetlen VRM-es 760 tuning nélkül is throttlingolta terhelés alatt a 8magosat, szóval OC-n nem is gondolkoztam. amikor picit kalibráltam, és raktam bordákat a VRM-re, látványosan később kezdett el throttlingolni, de még úgy is jelen volt a probléma. de neked 6 magosod van, kisebb fogyasztás, jobb a helyzet ezért.

először próbáld ki szerintem hogy alapon hogy bírja a lap, aztán utána majd vissza lehet térni egy esetleges finomhangolásra, kis OC-ra, de a többiek ilyen téren járatosabbak, várjuk meg őket :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#77576) Caddigan válasza Caddigan (#77571) üzenetére


Caddigan
csendes tag

Agyf@szt kapok!

Volt egy kis időm, és két CMOS reset után az MSI lapom benyalta az új FX-6300ast és a két rampárt, szóval most van 6 mag és 16GB RAM.

Kérdés: ha maradok ennél a variációnál, akkor mivel érdemes alaposabban tesztelni a rendszert? Mert az AIDA64 stressztesztjén átmentek a korábbi konfigok is 30-60 perces lefolyással.

(#77577) DarthSun válasza Caddigan (#77576) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Indítsd el együtt a Prime95+Furmark- ot. Izzani fog minden, ha azt kibírja, tuti stabil. Nekem is javasolták, de nem vagyok szadista :DDD , semmi kedvem elégetni a jó kis konfigot. Nekem elegendő ha 3DMark és játék alatt stabil.

(#77578) Kicsa89


Kicsa89
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék processzor-"anti"tuninggal kapcsolatban.
Alaplap : Asus M5A76L-M LX
Processzor : AMD FX6300
A processzor csere előtt egy gyengébb példány volt bent,teljesen stabil volt a konfig. Processzor kicserélése után pedig többször fagyott-újraindult a gép. A Biosban minden AUTO értéken van. Stressz teszt esetén érdekes módon nem fagyott még le a gép,de van,hogy egyszerű böngészésnél beadja a kulcsot. Elég megfoghatatlan sajnos. Fekete képernyő,újraindulás vagy adott képernyő lefagyás úgy,hogy a kurzor sem mozog.
Arra gondoltam,hogy adok rá egy pici feszültséget,mivel teljes terhelés esetén is 50 fok körüli a max hőfok. Vagy inkább le kéne venni belőle?
A gond az,hogy az alaplap szabályoz alap 3500 Mhz -4200 Mhz között,amikhez eltérő feszültség tartozik. (CPU-Z szerint kb 1.3V körül van 3800 Mhz-en)
Ha Biosban állítok Auto helyett egy célfeszültséget,azt mindig alkalmazza a lap vagy megmarad ez a gyorsítás funkció? Ha manuálisan állítom be a feszültséget,hány V-ot állítsak be,ami biztonságos lesz?
Nem nagyobb teljesítményt szeretnék kinyerni,hanem stabilitást.
Létezik olyan,hogy egy processzor hibás-hibázik de nem derül ki a stresszt tesztek alakalmával,amikor 100 %-on pörög?
A Windows teljesen újrarakva,WIN 10 Pro.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#77579) belaazallat válasza Kicsa89 (#77578) üzenetére


belaazallat
addikt

Szia!

Először is legyél szíves az összefoglalóban lévő olvasmányt át tanulmányozni.
Másodszor:
- biosban semmilyen értéket nem hagyunk auto-n
- alaplapod nem fx tuningra alkalmas, kevés számú hűtetlen vrm, maximun alulfeszelve, de az is kérdéses.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#77580) Kicsa89 válasza belaazallat (#77579) üzenetére


Kicsa89
csendes tag

Szia!

Megnéztem az összes cikket,ami a leírásban van. Köszönöm szépen,ez alapján azért el fogok tudni indul ebben a témában. Sajnos nekem sima BIOS van,nem UEFI,abban azért nehézkesebb a beállítás.
Fontos,hogy nem tuningot szeretnék,hanem stabilitást : nem szükséges a feszültségemelés vagy az órajel feltornázása. Nagyon sok dolog most Auto-n van,amit tudok és megtalálok,szépen át fogom állítani őket. Ha konkrét kérdésen merülne fel 1-1 opcióval kapcsolatban,akkor összeszedem őket és jövök majd. :)
Köszönöm szépen!

(#77581) belaazallat válasza Kicsa89 (#77580) üzenetére


belaazallat
addikt

Asus lapok beállírásaihoz van konkrét leirás, mit milyen néven kell keresni. Egy fx beállitása és stabilan tartása még egyes 970 es lapokban is nehézkes, nen hogy egy olyan lapon , amelyik csak papíron kompatibilis vele. Apm ha van a lapodon kikell kapcsolni. Plussz venti a vrm- ekre. Valamint minél alacsonyabb feszen üzemeltetni at fx 6300-at. Ésífy se biztos hogy menni fog.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#77582) BlindMind


BlindMind
tag

Sziasztok, nem teljesen Fx téma bár am3+al kapcsolatos.
Keresek olyan embert BP-en és/vagy Pest megyében akinek van olyan lapja amiben kipróbálható lenne egy Opteron 3280!
Ha jól tudom az Asus lapok egy része támogatja, a többi márkával nem vagyok képben. (Tudom hogy az enyém igen csak nagyon macera lenne szét bombázni a toronyhűttő miatt). Pár baráti sörrel vagy M1lka csokival honorálnám a kedves gesztust.
Akár itt, akár privátba várom a vállalkozó szellemű kollégák jelentkezését, előre is nagyon köszönöm!

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#77583) Hencso válasza BlindMind (#77582) üzenetére


Hencso
Ármester

ha gondolod Komárom esztergom megyében Bokodon ki tudlyuk probálni ha minden kötél szakad!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#77584) BlindMind válasza Hencso (#77583) üzenetére


BlindMind
tag

Szia,
Köszi a fel ajánlást, abban próbálnánk ami az alá írásodban van?
Csak mert abban nem megy... :(

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#77585) Kampó


Kampó
senior tag

sziasztok fanok.
Nem tudom mennyire hardveres hiba e vagy sem de meg érdeklődöm tőletek.
Adott egy Asrock 970pro 3 rev 2.0 lap, Fx 8350-el 2x8gb 1600as ddr3 al...480as sata ssd...
win 10 néha gondol egyet és megáll.... vagy ezt irja ki
DPC Watchdog Violation

AMD volt AMD van AMD lesz

(#77586) belaazallat válasza Kampó (#77585) üzenetére


belaazallat
addikt

Szia!

Röviden: pár hozzászólással korábban leírtak vonatkoznak rád is: #77579

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#77587) davidkiss90


davidkiss90
tag

Sziasztok

Adott egy konfig:

Gigabyte 990x gaming sli
fx8350 + hyper 212
8gb ram
gtx 1050ti
Codegen 600w bronze táp

Az első 2 komponenst nemrég szereztem be, eddig egy x4 640em volt.

Eddig nem találtam megoldást, hogyan tudnám a throttlingot kiküszöbölni. Biosban próbáltam kikapcsolni az auto oc-t de nem találtam meg a kapcsolót hozzá. Leszedtem az easytune-t, de nem jutottam előrébb. 61foknál visszavesz a proci, és leesik az fps szám. Elvileg a cooler elég a hűtéshez, de volt olyan aki szerint kevés. Van valami megoldás a hőfok kitolására? Mert így sajnos a vas másra nem jó, csak film+net kombó. :(

Köszi

Energy Drink Collector

(#77588) erer1000 válasza davidkiss90 (#77587) üzenetére


erer1000
őstag

Nekem ugyan ez a CPU, + VGA páros, egy gyengébb, Deepcool gammaxx s40 hűtővel, de még azzal se megy 61fokra , semmilyen játék alatt. Főleg nem throttlingolni nem láttam még.

Pár kérdés.

Alap órajel és feszültségen megy, nem OC-ztad?

Jól rá van rakva a hűtő? (Lehet hogy nincs rá szorítva és van egy kicsi rés a hűtő és a proci közti felület egy részén ezért megy fel?)

Paszta van rajta rendesen?

Gépház jól szellőzik? (A gépem az 2 fent ki, 1 hatul ki, elől 2 be felállásban van ventikkel, és AIDA stresszteszt alatt 50fokon állt be a CPU.)

Őszinte leszek, throttlingolni direktben magát a cpu-t FX-ek közt még soha nem láttam pedig volt hogy 60+ ment még egy másik házban. Nem lehet hogy a rosszul szellőző gépház miatt a VRM melegszik túl, nem pedig a proci?
Onnan lehet azt jól látni, hogy terhelés hatására egy idő után Hirtelen 1,4GHz-re bezuhan minden mag , majd 5-9sec múlva megint max sebesség pár másodpercig, aztán megint durr le 1,4GHz és így folytatja amíg megy a terhelés.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#77589) davidkiss90 válasza erer1000 (#77588) üzenetére


davidkiss90
tag

4,2ghz-en megy, nem vacakoltam vele semmit sem.

Akitől vettem(kollegám ~10 éve), azt mondta, hogy ezüstpasztával újra lett kenve.

Én 1in1 beszereltem a házba, nem is néztem a hűtőt jól van e fent. Idle 20-25fok között ingadozik a hőfok.

Aidában kicsit járattam, felment ott 75fokra, de a venti egész langyos levegőt nyomott.

Most nem vagyok otthon, de amint hazaérek, megnézem ingame afterburnerrel ugrál e a frekvencia.

A házam egy THERMALTAKE VL80001W2Z V3 Black Edition.

Energy Drink Collector

(#77590) speter33 válasza davidkiss90 (#77589) üzenetére


speter33
aktív tag

10 éve nem volt újrapasztázva?

(#77591) M0ng00se válasza speter33 (#77590) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

szerintem 10 éve kollégája :U

V6

(#77592) M0ng00se válasza davidkiss90 (#77587) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Ez nem feltétlen egy rossz lap, haveroknak anno 2 ilyen gépet is építettem, és nem volt gond.Hűtésnek alapon sztem elégnek kéne lennie, ahogy a többiek írták próbáld megnézni hogy rendesen rajta van-e a hűtés.Felfogatását nem vágom de húzd meg a csavarokat, volt már olyanban részem hogy idővel "kilazultak".A másik pedig a VRM. Ahogy erer1000, is írta érdemes a VRM hőmérsékletét is ellenőrizni (cpu foglalattól balra található borda és a kis kockák), ha van rá mód lógass be oda egy ventit, hogy direktbe fújja azt a részt.

V6

(#77593) br120 válasza davidkiss90 (#77587) üzenetére


br120
csendes tag

Szia , nekem is van ilyen alaplapom , használtam is benne 8350-est és nekem is throttlingolt , főleg tesztprogramok alatt (Prime95 , IntelBurnTest). Sajnos gyenge a lapon a VRM , túlmelegszik és ezért throttlingol a proci , szerintem 125 Wattosok alá nem való. Próbáld meg alulfeszelni a procit és ne engedd 4.0 GHz fölé. Hátha így kevésbé melegszik a VRM és legyen intenzív légáramlás a VRM borda körül.

Az auto oc-t a bios-ban a Core Performance Boost-nál tudod kikapcsolni.

Az alulfeszelést pedig a CPU Vcore-nál tudod állítani.

A thottling szempontjából a processzor hőmérséklete másodlagos. 2018 augusztusának egy szép meleg napján - a 30 fokos lakásban - sikerült elérnem a 8350-essel 95 fokot Prime95 futtatása közben , amikor is a hővédelem lekapcsolta a gépet. Ekkor döntöttem a procihűtó cseréjéről.
Ilyen volt:

Ilyen lett:

Teszteltem a 8350-t Asus M5A97 EVO R2.0-ben és MSI 970 GAMING lapban is , azokon sokkal jobb a VRM , tuningolni is lehet bennük a processzort.

(#77594) davidkiss90


davidkiss90
tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek. :R

Kikapcsoltam az auto oc-t.

Most már csak 45fokig megy fel a hőfok(farcry 3 volt a probagame), és fix 60fps.

Megmentettetek egy idegrendszert a teljes összeomlástól! :DDD

Thx mégegyszer. :)

Energy Drink Collector

(#77595) tesz-vesz123


tesz-vesz123
aktív tag

Sziasztok! Ez a hűtő mennyire jól hűtene egy fx8320-at? Én nem húztam, se semmi, full gyári a proci. Most egy Hyper 212 LED van, de úgy olvastam, hogy annál a hűtőnél már sokkal jobbak a mostaniak (és kisebbek). Nem életbevágó a csere, csak nézelődöm. :)

A 212 LED k*va sok helyet foglal.

[ Szerkesztve ]

(#77596) M0ng00se válasza tesz-vesz123 (#77595) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Hello!
A deepcool ezen hűtését nem ismerem, de ránézésre nem tud semmivel sem többet a CM-nél. Hűtésnél "vas" kell, hőcsövek, azokból a hyper jobban áll ráadásul amennyire tudom ez egy elég jól sikerült hűtés lett.

V6

(#77597) tesz-vesz123 válasza M0ng00se (#77596) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Nincs is igazából gondom vele és nagyon szép szerintem. Amióta megvan, olyan 60 fok körüli a proci, pár óra játék után is. Az előző CM T2 Blizzarddal nem egyszer túlmelegedett és kikapcsolt a gép. Csak gondoltam hátha lecserélhetem egy kisebbre. :D

(#77598) M0ng00se válasza tesz-vesz123 (#77597) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

TX3-mat használtam A8 5600K-n ami kb egy 4 szálas FX-nek felel meg.Közepes tuningig az is elég volt, de igazat megvallva, FX-hez érdemes túltervezni a hűtést mert tud meglepetéseket okozni...

V6

(#77599) tesz-vesz123 válasza M0ng00se (#77598) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Hát, észrevettem, hogy tud meglepit okozni. :D Egy Unreal Engine 4 horror játék akasztotta ki. Egyszer csak offolt a gép, nem értettem, mi van. Béta a játék, azt hittem valami bugos. Speedfan mutatta, hogy 85 fok a proci. Majd bumm, megint off. Akkor vettem ezt a hűtést, szerintem vagy 2 éve. Dupla ventis, gondoltam az már csak elég ennek a kályhának. Hát, működik is.

(#77600) DraXoN válasza tesz-vesz123 (#77599) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Azért elég jó az a CM212 (sorozat), nekem még egy régebbi van (fiókban) belőle, évekig használtam.. Igaz, anno FX miatt cseréltem erősebbre, bár csak azt értem vele, hogy az új (kb 2x akkora) hűtő inkább csak halkabb volt, de akkora volt, hogy a VRM-hez külön ventit kellett onnantól berakni mert benyult felé a hűtő bordája és a légáramlat ott megszünt ezáltal (ami nem tett jót neki).
De, zsebbenyúlós lenne a hatékonyabbra csere.. a hasonló meretű (és tömegű) nem lesz annyival hatékonyabb (ha az egyáltalán), hogy cserélni megérje azokra. De lehet utóbbiaknál is maximum a (jobb? vagy más) ventilátor csinálna különbséget.
De bárki, bármit mondana, ami kisebb mint a CM212 az jó eséllyel gyengébb is lesz. (magasságban lehet alacsonyabb kicsit egy hasonló szintű, de a CM212 magasságára a magyarázat az, hogy a magasabb memóriamodulok beférjenek alá.. ami más hűtőnél lehet gond lenne ami 1-2 centivel alacsonyabb (bár sok háznál pont amiatt a 1-2 centi miatt nem fér be a CM212, mert 161mm ha jól emlékszem és sok háznál 150-160mm körüli a limit))

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.