Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77097) DraXoN válasza fejesg2 (#77096) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Én nálam már reflexből az első dolgok közé tartozik a SATA kábel cseréje ha van egy instabil gép ... valahogy szeretnek halni..
Gépújításkor is selejtezem őket, akár jók voltak, akár nem.
Ha bontanék egy gépet és alkatrészenként adnák tovább rajtuk (mostanában már nem csinálok ilyet nagyon, de anno volt ilyen), a sata kábelt nem használom fel újra.. Túl sok bajom volt velük, hogy kockáztassak rajtuk, hogy valaki új gépe "nem lesz olyan" mint aminek kéne lenni...

ismerős járta meg úgy 2 éve ezt, a régi gép már "akadozott", majd gondolta épít egy teljesen újat.. a régi gépe kék-fekete témát követtett, az új szintén, és "megtartotta" a kék sata kábeleket .. nem kellett volna, hetekig szenvedett a "gép belövésével" de csak instabil, lassú, és csak néha jól működő, de megbízhatatlan gép lett az eredmény... Kétségbeesetten mondta, nézzek már rá én is, "hátha megoldom" (vagy leszűröm mi a baj, és az az alkatrész menjen gariba vissza).. Mikor mentem hozzá emiatt felkészülve beraktam egy sata kábelt tudva, hogy satás háttértára van (nem bízott az nvme ssd-kben, mert azt hallotta "melegednek"). Nézem, nézem, majd kikapcsolom a gépet.. oldallap le, sata kábel csere, oldallap vissza, majd had fusson a gép, amíg ott voltam pár óra alatt nem csinált galibát és mikor eljöttem mondtam majd szóljon ha baj van... úgy egy hét múlva jelezte, hogy azóta se történt semmi... Annyi változott, hogy később beszerzett egy új kék sata kábelt (nekem "csak" piros volt).. de nem is értette, hogy ez hogy lehetett az ok.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.