Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76051) belaazallat válasza BlindMind (#76050) üzenetére


belaazallat
addikt

A 990-esek közt is ugyan úgy van gyenge tápellátású.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#76052) gPoint válasza BlindMind (#76045) üzenetére


gPoint
tag

Köszi a válaszokat. Lecserélném én de eddig hiba nélkül hajtott egy x4 975-öt, gondoltam jó lesz az új procihoz is...
Mit javasoltok olyan 20-25k körül?

[ Szerkesztve ]

(#76053) Perseus871 válasza joker1220 (#76049) üzenetére


Perseus871
tag

A proci 1.25-ön eddig úgy néz ki stabil, bár még nem akarom elkiabálni! Az a baj hogy az 1.35-ös alapbeállítás is gyárilag húzott! És amúgy is ez az Fx8350 izzad rendesen, hiába van rajta egy komolyabb hűtő!
Lassan megérik a cserére, ryzen5-nek szépen megy le az ára! Ott a 65 TDP-vel már lesz több lehetőség!
Köszönöm a segítséget! 🙂

M5A97 Evo R2.0, FX 8350, XFX RX 470 + 1333 16gb ram

(#76054) t1 válasza gPoint (#76052) üzenetére


t1
addikt

[link]
Korrekt cucc korrekt eladótól.

(#76055) barca4ever


barca4ever
tag

Sziasztok! :R

Egy gyors segítséget szeretnék kérni! :K
Ezek normálisnak mondható Hőmérsékleti értékek ? :)
Gyors leírás :
Asus Cross. V Form-z
Fx 9590
Corsair tx950w

Előre is köszönöm!!! :R :R

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#76056) #69913088


#69913088
törölt tag

Sziasztok! Véleményt kérnék a következő alaplapról FX 8370 CPU alá megfelelő lenne ? Gigabyte GA-970 Gaming rev 1.1. :)

(#76057) belaazallat válasza #69913088 (#76056) üzenetére


belaazallat
addikt

Szia!

Ha erről a lapról van szó, akkor nem.

(#76055) barca4ever

Szia! Ezt így nehéz megmondani.

Indíts el egy IBT-t very high fokozaton, 8 kör után nézz HWinfo-val adatokat, abból már lehet jobban következtetni.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#76058) Perseus871 válasza joker1220 (#76049) üzenetére


Perseus871
tag

Más lesz a gond! Minden beállítással fagy + hírtelen leállás! Vagy táp vagy alaplap lesz. De ezt már csak szervízben tudják megnézni...

M5A97 Evo R2.0, FX 8350, XFX RX 470 + 1333 16gb ram

(#76059) barca4ever válasza belaazallat (#76057) üzenetére


barca4ever
tag

Szia ! :)
Köszönöm a gyors választ és a segítséget! :)

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#76060) BlindMind válasza gPoint (#76052) üzenetére


BlindMind
tag

Szia én inkább a Sabertooth-ot venném 25-ért apróról!

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#76061) Watt25


Watt25
veterán

Mind szép és jó, hogy fel van már szinte minden sorolva, hogy mi nem jó...
De mégis, mi az, ami jó? Sabertooth-on kívül semmi? Ez így kb. úgy hangzik, hogy semmit nem szabad megvenni, csak az egyetlen legjobbat. Csak 990-es alaplap jó?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#76062) Watt25 válasza Watt25 (#76061) üzenetére


Watt25
veterán

(Bocsi, lejárt a szerk idő.)
Egyébként valami történt? Tele lett a hardverapró eladó 990-es, 970-es alaplapokkal. (Nekem legalább is úgy tűnik, az utóbbi egy hétben sok került fel.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#76063) belaazallat válasza Watt25 (#76061) üzenetére


belaazallat
addikt

Szia!

Korábban valaki gyártónként összegyűjtötte melyik alaplapnak milyen a tápellátása, de úgy látszik nem került bele az összefoglalóba. Mondjuk azóta az MSinek és Gigának is lettek új lapjai, amiket nem tartalmaz.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#76064) BlindMind válasza Watt25 (#76061) üzenetére


BlindMind
tag

Sajnos az a valós helyzet , hogy 10-nél kevesebb 990-es lap van amiben megéri gondolkozni mármint ha stabil működést és ne adj Isten némi mi kis extrát is szeretnél, ebből 3-4 fajta garantáltan használtan is 30e vagy fölötte cserél gazdát. Sajnos ez a valós piaci helyzet (nem azt akarom mondani hogy tényleg ennyit érnek ezek a lapok..). Az ok nyilván egyértelmű hiszen az anno is drága high-end lapokból nem fogyott ezer számra Magyarországon, így ez csapódik le a használt piacon is, illetve még mindig sokan kivárnak (következő Zen-re) köztük talán jó magam is. Sajnos abból kell főzni ami van.... :(((

[ Szerkesztve ]

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#76065) BlindMind válasza belaazallat (#76063) üzenetére


BlindMind
tag

Igen én is így emlékszem hogy volt anno ilyen, talán végig bogarászva a 76ezer hsz-t össze lehetne szedni de kinek van erre kedve és ideje egy lefutott architektúránál! Illetve ha jól emlékszem az ASrock is adott ki később ilyen volt a Fatality 990 Fx Killer ami anno az alaplapi M2 slot-al ütött nagyot hiszen akkor a konkurenciánál nem volt hasonló!

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#76066) jokeph válasza BlindMind (#76065) üzenetére


jokeph
nagyúr

A következő 3 970-es lapot bátran ajánlom annak aki beléjük botlik:

MSI 970A Gaming
MSI 970A Gaming PRO Carbon - ez a sima Gamingtől annyival tud többet,hogy RGB díszvilágítás van rajta, illetve van a hátlapon USB 3.1 Type A+C is. :))

Ezek 6+2 fázisos lapok

Extra:

Asrock 970A-G/3.1 - ez 8+2 fázisos. - ezen is van hátlapi USB 3.1 Type A+C. :K

M2 ultra a sima gaming-en nincs a másik 2-őn igen, pcie gen2-es, x4 sávval, 20Gb/s-t tudnak, azért ez nem rossz. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#76067) Watt25 válasza jokeph (#76066) üzenetére


Watt25
veterán

Találtam itt a hozzászólások között linkelve ezt.
Leegyszerűsíthetem annyira a dolgot, hogy ha itt 8+2 fázisosnak van írva, akkor az jó? :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#76068) belaazallat válasza Watt25 (#76067) üzenetére


belaazallat
addikt

Igen, ezek voltak belinkelve korábban.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#76069) jokeph válasza Watt25 (#76067) üzenetére


jokeph
nagyúr

Alapvetően igen. :K

De az FX CPU-k teljeskörű támogatása csak a 970 és 990-es chipsetes lapokban megoldott a BIOS-ban.

Vannak nagyon erős VRM-el szerelt lapok 880-as chipsettel is, de azokban pár funkció nem működik/nem elérhető az FX CPU-khoz, tehát megy vele, de nem tökéletes.

Hogy pontosan mik ezek a különbségek, azt talán más szakavatotabb fórumtárs meg tudja mondani. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#76070) Watt25 válasza jokeph (#76069) üzenetére


Watt25
veterán

Ha én itt is topicgazda lennék, most beleraknék még pár sort a téma összefoglalóba...
Átfutottam a topicot gyorsan erre rákeresve és bizony elég alap és fontos infónak tűnnek ezek, bele kellene kerülnie...
Opsz, most látom, nincs topicgazda?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#76071) Slavia válasza jokeph (#76066) üzenetére


Slavia
aktív tag

Azért én még ide linkelem a gigadeszkát is mert egy megbízható lapnak tartom.

[link][/L

[ Szerkesztve ]

(#76072) jokeph válasza Slavia (#76071) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1. :K

Ez még növeli az érdemes 970-s lapokm nem túl nagy számát. :K :))

Ugyanakkor van pár 990-es lap, ami atomgyenge VRM-el rendelkezik... :((

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#76073) Slavia válasza Watt25 (#76070) üzenetére


Slavia
aktív tag

Azt azért érdemes tudni hogy van itt még élet,(bár az összefoglaló már kicsit kopott) de ha gáz van akkor azért lehet még ide írni, kérdezősködni,még ha néha sokat is kell görgetni. :)

[ Szerkesztve ]

(#76074) joker1220 válasza Slavia (#76073) üzenetére


joker1220
őstag

Az egyetlen baj hogy 990 alaplapot már nem lehet sajnos újonnan kapni hozzá, talán 970 még lehet...Ahhoz képest hogy milyen "régi" még mindig egész jól elboldogul a legújabb játékokkal is :)

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#76075) jokeph válasza joker1220 (#76074) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nincs ezzel baj.... anno sokan leírták az FX-eket... volt persze némi alapja (a harmatos egymagos teljesítmény), viszont én úgy nézem, ahogy az idő halad előre, egyre több a 4 vagy több magot használó alkalmazás/játék, és ez esetben már nem olyan gyengécskék...

990-esből is van kacat lap, sajnos...

Én még ennél régebbi cuccokat is használok (s775, s1366). ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#76076) joker1220 válasza jokeph (#76075) üzenetére


joker1220
őstag

Annyiból baj ha bedöglik akkor válthatsz platformot, vagy vadászhatsz valami deszkát használtan. Aztán vagy elmegy még évekig vagy pár hét múlva megint sz@r lesz. Nekem egy 990XA-UD3 van, azt nem tudom hogy mennyire kacat :DDD

Van még ezen kívül kettő AM3 konfigom is :D s775 -ből már kiszálltam :D

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#76077) jokeph válasza joker1220 (#76076) üzenetére


jokeph
nagyúr

Remélem sokáig bírja még a lapod, az egy jó lap. :))

AM2+-ból megtartottam az ASUS M3A78-EM (780G) lapomat egy Opteron 1381-es CPU-val, meg 4*1 GB magas hűtőbordás Corsair XMS2 ram kittel.

AM3-ból pedig egy Asus M4A79T Deluxe lapom van (790FX), X3 455 Athlon II CPU-val.

s775-ös cuccokból csak az elitet tartottam meg, DDR2-es lapokból egy P5N32 SLI-t és egy P5Q-t, a többi s775-ös lapom szigorúan DDR3-as. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#76078) Slavia válasza joker1220 (#76074) üzenetére


Slavia
aktív tag

Én elsősorban a megbízhatóságot tartom a legfontosabb dolgoknak egy alaplapnál (természetesen az új am4 lapok is teljesen jók, (ahogy a felhasználók visszajelzéseit olvasgatom pl : B450 ) de hogy téma on legyen nekem nagyon bejött ez a lap a nem mai darab ellenére is. Ami a cpu illeti 1 éve vettem nekem még elég a ht teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

(#76079) BlindMind válasza jokeph (#76077) üzenetére


BlindMind
tag

Régi gépeim nekem is mind szolgálatban vannak még.
Anyáméknál jól szolgál a régebbi 775-ös Quad egy P5B-ben amit bele kellett nyúlnom az egy SSD rendszernek, így látványosan életképes maradt!
Ezt a Hsz is a régi AM2+ gépemről írom ASUS M3A és egy Athlon X2 3800+ (BIOS frissítéssel vitte a Phenom II 1100T is csak nagyon melegedett így vissza raktam) persze ez is SSD-vel támogatva, amolyan letöltős gép 24-7-ben megy.
Ha játszok vagy virtual box-ban próbálgatok csak akkor kapcsolom be a Fx-es konfigot.

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#76080) Watt25


Watt25
veterán

Akkor én is mesélek, jó hosszú lesz. :) Hátha unatkozik valaki. :)
Sok évvel ezelőtt vettem egy Asus M5A78L alaplapot, meg egy Athlon II X4 procit. Nem nagyon néztem utána, csak azt láttam, hogy AM3+ foglalat és az ilyen procik között vannak sokkal erősebbek, tehát arra gondoltam, hogy majd idővel tudom értelmesen upgrade-elni csak procicserével. Nemrég szántam rá magam, vettem használtan egy FX-8350-et, innentől már nagyjából írogattam ide is, de a teljes történet csak most lesz meg. A proci lábain pasztanyomok voltak, próbáltam megtisztítani és ekkor én is hülyeséget csináltam: figyelmetlen voltam, elhajlottak a lábak. Nagyjából kiegyenesítettem, azonban első körben a tapasztalatom az volt, hogy nem tudom dual channel-ben használni a memóriákat, mert a procitól távolabbi két memóriaslot-ba rakott modulokat nem látta. (Illetve félig látta, de a Windows Reserved-ként hivatkozott rá.) A régi procit visszatéve látta rendesen, tehát elkönyveltem, hogy az alaplap jó. Próbáltam utánajárni a dolognak és sok ember futott ebbe bele. Pontos megoldást szinte sehol sem találtam, de mindenhol meg volt említve, hogy az elhajlott lábak okozhatnak ilyet. Elvittem a procit egy sráchoz, aki itt hirdet aprón, hogy ő még a törött lábat is pótolni tudja, megkértem, hogy hozza rendbe a procit: legyenek tuti egyenesek a lábak és tiszták. Meg is tette, de nem javult semmit a helyzet. Aztán kiderült, hogy throtlingol a proci, erről már írtam ide is. Lecseréltem a gyári hűtőt rajta, de semmit nem segített. Ekkor mondtátok, hogy az alaplapi VRM nem bírja. Elkezdtem nézni alaplapokat, bár pont az lett volna az eredeti cél, hogy alaplap csere nélkül megússzam a dolgot, de ekkor már elfogadtam, hogy ez így nem fog menni... Ekkor pedig majdnem elkövettem egy újabb hibát: Vaterán leütöttem egy Asrock 970 Extreme4-et. Szerencsére azonban a helyszínen kiderült, hogy több probléma van vele: bár az eladó mondta, hogy van hátlap, elfelejtette elhozni, a procifoglalat egyik lába úgy tűnt, tele volt pasztával, és valamiért leszerelte az alaplapról a hűtőtartó keretet is, amit szintén elfelejtett elhozni. (Illetve valamiért nem is volt számára egyértelmű, hogy az is az alaplap tartozéka. Nem is értettem...) Ez a 3 dolog így túl sok volt, elálltam a vásárlástól. Ekkor láttam itt a fórumban én először a Power Phase kifejezést, és rákeresve rájöttem, hogy mindenképpen ez kell, hogy nálam a szempont legyen. Ekkor realizálódott bennem az is, hogy baromi nagy szerencse, hogy az Asrock-ot nem vettem meg, mert az sem jobb ilyen szempontból, mint az Asus-om.
Vettem egy GA-970A-UD3 -at (8eFt-ért!), és olyan történt, amire nem is számítottam: nem csak a throtling probléma múlt el, de tudom dual channel-ben is használni a memóriákat.
Egy szó, mint száz: ki kellene egészíteni a téma összefoglalót! :) (Bár frescho linkelt írása említést tesz erről az egészről, ezen tapasztalatom alapján úgy gondolom, jobban ki kellene hangsúlyozni, hogy mire kell figyelni alaplap vásárláskor.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#76081) jokeph válasza Watt25 (#76080) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C :C :C

Hát, Te vagy azon kevesek egyike, akik belátják ezt a problémát (a VRM dolgot).

Igen, a gyári hűtő az tökéletes, pl. hűteni a VRM részt. :DD

Nagyon sokan kétségbe vonták eme dolgot, hiába téptük a szánkat eme fórumban (én magam más fórumokban is), nem tudták/akarták megérteni, hogy az FX8xxx (az FX9xxx meg pláne) egy külön állatfaj a CPU-k között, és persze megyeget ugyan egy gyengébb lapban is (saját cuccom pl. egy Asrock 970 Pro 3 R 2.0 volt először, FX8320e CPU-val, ami ráadásul a "gyengébb" 95W TDP-s változat), de messze nem úgy fog menni, ahogy kellene, ebből meg egyenesen fog következni, hogy az FX ilyen szar, meg olyan szar, persze hogy az, ha gyenge az alap(lap), mikor lecseréltem MSI 970A Gaming PRO Carbonra (ami még mindig "csak" egy erős közepes, ahogy írtad is, megnyilt az új világ. ;]

A 2 lap ég és föld (de nem az RGB Mistyc Light miatt). ;] :))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#76082) DraXoN válasza jokeph (#76081) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

igen .. vannak sokan akin nem értik meg... mert az alaplap támogatási listájában benne van az adott cpu... csak az max annyit jelent (sajnos), hogy elindul vele, de nem tud mindent kihozni belőle, és ilyenektől (is) terjedt el az "FX szar" dolog... bár tény tényleg nem teljesen van egy szinten az akkori kor játékaival az akkori kor i5-i7 jeivel amikor megjelent ... mostanra kicsit javult a helyzete.

Sajnos akkoriban is sokan az "alap" alaplapot vették és kapásból nem is mentek jól a 8 magos FXek a legalapabb lapokkal... Manapság meg alig találni már jó alaplapot , újonnan nincs is, amit én vettem az is az utolsó raktáron maradt darabok egyike volt másfél évvel ezelőttről... Mert anno én is "alap szintű" AM3+ (igaz legalább 970 chipsetes) alaplapot vettem Phenom 925 x4-hez, hogy majd később FX is mehet benne akár ... azt mikor egy 6magos FXet tudtam venni olcsón (és jóáron a phenomon továbbadni, úgy 2000Ft-ot fizettem rá), éreztem vele, hogy valami "fal" van, mert 4.3ig eljutottam, de felette sehogy... de a 4.3mat akár -0.1Val bírta az FX6200... akkor néztem utána a dolognak és akkor ugyan még úgy voltam vele "jó ez így", úgy egy évvel később mikor láttam "fogynak" a jó alaplapok, gyorsan vettem még is még egyet (hangkártyát akartam az alaplapi hangkeltő helyett, mert amim volt az eléggé "fahangú" volt .. vagy hogy írjam.. "lapos") ... azt szembe került a Gigabyte GA-990X-GAMING SLI.. elvileg nagyon jó alaplapi hangchippel (ami a gyakorlatban is "hu bazdmeg, ez alaplapi!?" érzés volt amikor kipróbáltam megvétel után.. ég és föld volt a különbség).. jobb alaplapot "talán" akartam úgy is.. hangkártyát meg tényleg akartam jobbat, de így nem kellett az, régi alaplapot eladva meg annyi lett mint ha vettem volna egy hangkártyát (persze, azt mondjuk vihettem volna tovább másik gépbe .. esetleg).

mindenesetre az új alaplappal "akár" 4.7re is képes volt az adott FX cpu, de maradtam 4.3mon, mert az egy "kellemes" sweet-spot volt, az új alaplappal is IBT stabilan ment -0.1V-al, ott meg még teljes terhelés alatt (IBT+prime95+3dmark egyszerre) se volt melegebb a cpu 50Cnél egy cm hyper 212+ hűtővel (silent ventilátor szabályzási módban)...

Mondjuk az alaplapnál anno jó ötletnek tűnt a CF-SLI támogatás megléte... de mikor akartam venni egy második kártyát egy időben, olvastam utána, hogy még annyira se működnek manapság mint anno .. azóta meg még inkább "halott" a CF-SLI ügye... így inkább vga-t cseréltem erősebbre később.. az m.2 solt jó dolgot.. de máig csak "tervezem" hogy majd egyszer kap valami "gyors" kártyát, mert nincs kedvem megbolygatni egy jól működő rendszert... azt lehet majd az egész gépet cserélem egyszer egy modernebb platformra... de nem érzem sürgetve magam..

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#76083) Johni5 válasza Watt25 (#76080) üzenetére


Johni5
őstag

M5A78L alaplapot egyszer kiveséztem.Ehhez kellett 3-4 nap.8320 -al teszteltem a VRM részt.A teszt vége az lett,hogy 1,2V fölött kezdődik a VRM elfűtése,itt kezdet kalimpálni a freki erőteljesen.

(#76084) Slavia válasza jokeph (#76081) üzenetére


Slavia
aktív tag

"Igen, a gyári hűtő az tökéletes, pl. hűteni a VRM részt"

[kép]

(#76085) Slavia


Slavia
aktív tag

Mivel még mindig igen sokan kérdezik milyen alaplapot vegyek az efikszhez,így megint kirakom a 3 táblázatot a teljesség igénye nélkül.

(#76086) BlindMind válasza Slavia (#76085) üzenetére


BlindMind
tag

A teljesség igénye nélkül nem kötekedni akarok:

Nem a kedvenceim de az ASrock lapok? Azért az Extreme 9 nem volt olyan rossz lap, sokan a Crosshair V Formula konkurensének tartották a kategóriájában (bár szerintem nem az)...

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#76087) Slavia válasza BlindMind (#76086) üzenetére


Slavia
aktív tag

Nagyon egyszerű a válasz,nem találtam Asrock táblázatot. Ha valaki talál kérem tegye ki. :)

(#76088) Watt25 válasza Slavia (#76087) üzenetére


Watt25
veterán

Nem értem. A képek forrását én is megtaláltam, nemrég linkeltem, ott van Asrock is. (Ahogy az utolsó képen látszik is alul.)
Vagy a smiley a lényeg?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#76089) Slavia válasza Watt25 (#76088) üzenetére


Slavia
aktív tag

Akkor amint fentebb írtam ragd már ki a képet vagy a linket és akkor teljes lesz a kép. :D

Én ezt találtam

[ Szerkesztve ]

(#76090) Johni5 válasza Slavia (#76089) üzenetére


Johni5
őstag

Ott van az is.Mondjuk elég sok hiányzik belőle.Az extrém 9 is.Az egy bitang lap volt 9370 alá.

Találtam hibalistát is VRM re vonatkozóan.
[link]

Megtaláltam az Extrém 3 ra a tesztet is,miszerint 1.25V-ot nem átlépve nem droppol egy 125W cpu-val.

Pont erre akartam kilyukadni,amikor a szar VRM-ekről beszéltünk,hogy jó az,ha nincs OC,és csökkentjük a feszt.Oké,csak akkor a f@sznak veszünk tuning procit,ha nem akarunk alá venni egy normális lapot. :B

[ Szerkesztve ]

(#76091) Watt25 válasza Slavia (#76089) üzenetére


Watt25
veterán

[link]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#76092) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

de beestek az árak:
[link]
[link]
készül valami?
takarítanak asszem az új generációs ryzenekhez...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#76093) erer1000 válasza DraXoN (#76092) üzenetére


erer1000
őstag

azért lássuk be erősen kifutott termék 2012 es létére.

érthető hogy droppol az ára rendesen :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#76094) DraXoN válasza erer1000 (#76093) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

az tény, hogy kifutott, de abban a teljesítmény kategóriában ahol van máig jó volt az ára, most ez arra rátenne egy nagy lapáttal, de akkor se vegyen inkább újonnan ilyen platformot :)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#76095) jokeph válasza DraXoN (#76094) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez valóban baráti ár, de aligha lehet majd kihasználni... a fránya alaplapok ugye... :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#76096) Habugi válasza Johni5 (#76090) üzenetére


Habugi
addikt

"..amikor a szar VRM-ekről beszéltünk.."

Régi szép idők.. :D

Amikor jöttek az emberek h a boltban összeállított gép érzésre használhatatlan és mivan, majd kiderült az alaplap típusa..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#76097) DraXoN válasza Habugi (#76096) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

na igen ... az az alaplap az "elindul benne" kategória :DDD

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#76098) Habugi válasza DraXoN (#76097) üzenetére


Habugi
addikt

Érted, ez nem egy bontott darab/kép, nem találod meg rajta a VRM borda felfogatásának helyét de azért rányomtatták a 8-core/140W TDP supportot..! :DDD

Kabaré dráma és mennyi ilyen volt a piacon attttya világ.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#76099) Slavia válasza Habugi (#76096) üzenetére


Slavia
aktív tag

(#76100) jokeph válasza Habugi (#76096) üzenetére


jokeph
nagyúr

:)) :D :DD :DDD

Ez egy 970 Pro 3 R 2.0 ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.