Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76013) DraXoN válasza zozo95 (#76011) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

kb. a hyper 212+ hűtő van kb. az FXek mellé adott wraith hűtővel egyszínten, a sima gyári hűtő, gyengébb és hangosabb (nem tudom mennyivel, azt sose használtam).

a Hyper 212 hűtők generációja így változott:
Hyper 212, 212+, 212 EVO, 212X
Igazából egymás finomításai, ár/értékben a mai napig nagyon jó hűtő, még ha az alapok kb 10 évesek is :)

de visszatérve az órajelre, kb 4.1-4.4 körülire tippelem a végét (cpu minőségtől függően).. az én 212+om a nem túl jól húzható FX8320ammal 4.1mat tudtam elérni ... ott 63Cre állt be IBT terhelés alatt, maximális ventilátor fordulatszám mellett (2500rpm).. nyáron, mikor 30C feletti az idő akkor persze 70C körül volt IBTvel (az már nem szerencsés 8 magos FX-nél), de "normál" terheléssel 60C alatt maradt akkor is a 212+al.. igaz, akkor hangos volt, emiatt cseréltem le egy nagyobb "dög" re.. ami egy Thermalright Rev.A lett ... (azt szenvedtem is vele, de az egy másik sztori)..

a 6 magos FXet anno jól bírta (meg annak magasabb a megadott gyári hőmérséklet amit a cpu elvisel)... 8 magoshoz kevés lehet, hacsak nincs valami eléggé jól alulfeszelhető példányunk...

az FXek fura maximálisnak megadott hőmérséklet értékei ezek:
4/6 magos: 70,5C°
8 magos: 61C°

csak tippelni tudok, hogy azért, hogy a hirtelen keletkező terheléskor megjelenő túláramot a rendszer könnyebben eltudja "osztani" ... valószínű túlságosan közel építették egymáshoz a cpumagokat és egy ponton túl meleg lett a chip, és a hűtőnek se volt feltétlen ideje elvezetni a hőt ha nem elég nagy teljesítményű... és inkább ezért alacsonyabb hőmérsékletet adtak meg, hogy biztos eléggé erős legyen a cpuhűtője az embereknek...

szzn85:
ez érdekes.
külön raktál fel drivert? vagy a gyári windowsos volt?
mondjuk amit el tudok képzelni, hogy nem lehet esetleg, hogy a windows energiamenedzsmentjében energiatakarékos módra volt állítva a rendszer? utóbbi esetben max 1400Mhz lenne "befixálva" cpunak.. illetve videókártya órajele is a minimumon maradt volna tőle...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.