Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75401) jokeph válasza Cseri0058 (#75395) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Ha jól látom, ez egy MSI 970A-G45 -ös alaplap, 4+1 fázisod VRM-el, hűtőbordázott.

Milyen CPU van benne, milyen hűtéssel ?

Tudomásom szerint, nem lehet eszközölni, amit szeretnél, tehát hogy kézzel kisebb plafont szabsz a Vcore-nak, majd auton ez és a minimum között szabályozzon.

MIért lenne egyébként ez jó ? Túlmelegszik a CPU ?

Emlékeim szerint, a Vcore itt is OFFSET módban állitható.

Én a turbo-t letiltanám, ha annyira zavar az 1,4 Volt, illetve ha nagyon melegszik a CPU.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75402) Cseri0058 válasza jokeph (#75401) üzenetére


Cseri0058
őstag

G46-os :D
Egy fx8320 van benne, rajta pedig egy BE QUIET! Shadow Rock LP hűtő
Attól hogy auton van, még nem kapcsolja be a turbo coret. Mostanában tettem át enabledre. Így viszont már nagyon melegszik.

(#75403) CPT.Pirk válasza Cseri0058 (#75402) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mennyi az a nagyon melegszik? IBT high 10 kör teszt alatt mennyire megy fel?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#75404) Cseri0058 válasza CPT.Pirk (#75403) üzenetére


Cseri0058
őstag

Azt nem tudom. Játék alatt 65-70 fokos

(#75405) CPT.Pirk válasza Cseri0058 (#75404) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De hát ezzel semmi gond nincs. :F

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#75406) Cseri0058 válasza CPT.Pirk (#75405) üzenetére


Cseri0058
őstag

Meddig mehet el akkor?

(#75407) CPT.Pirk válasza Cseri0058 (#75406) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Aktívan használtam 80 fok körül ugyanazt a procit mikor igazán terhelve volt tuning mellett. :) Szilícium az bírja, a prociban meg van hővédelem. Sőt, alapból még saját TDP limittere is van a procinak.

Ne állítgass semmit, a mérnökök kitalálták ezeket a dolgokat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#75408) jokeph válasza CPT.Pirk (#75407) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én úgy vettem észre, hogy a hővédelem aktivizálja magát, akkor visszavesz a teljesitményből. :U

A pontos hőfokot nem ismerem, 65-nél még nem vett vissza.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75409) CPT.Pirk válasza jokeph (#75408) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ez már többet tud annál, hogy egyszerűen kikapcsolja a gépet ha gebasz van. A kollégának egy nagyobb hűtő van a procin és mivel nem tuningol, biztosan nem következik be ez az órajel visszavevő jelenség, amit egyébként a TDP limitter csinál tuningnál ha nincs kikapcsolva.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#75410) DraXoN válasza CPT.Pirk (#75409) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

az én alaplapomon akkor is bekapcsol a a védelem ha a TDP limiter ki van kapcsolva, a hőfok a ludas, 75Cnál kezd visszavenni és úgy is marad újraindításig. (FX8320)
A hűtőm "sovány" Hyper 212+ , 4.4Ghz felé emiatt nem tudok jutni vele, nem bírja el "egészségesen" ... legalábbis IBT terheléssel.. Egy erősebb hűtővel lehet tovább jutottam volna. Jelenleg 4.2GHzen meg, mert tapasztaltam még a windows fagyást (hibás frissítés volt), de nem tettem vissza 4.3-ra, nincs akkora különbség, hogy érdekes legyen... cserébe a most jövő melegekben az a plusz 100MHz is C°okoat jelenthet... na meg kisebb zajt.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75411) CPT.Pirk válasza DraXoN (#75410) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdekes, nálam 78..80 fok között volt és ott nem vette vissza az órajeleket 4.3GHz-nél IBT vagy Prime alatt. Egy Brocken2 volt rajta, de lehet nem teljesen tökéletesen mert nem a hozzá való hátlapra szereltem fel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#75412) DraXoN válasza CPT.Pirk (#75411) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

.. lehet rosszul emlékszem, felment nyolcvanig, majd visszavette magát annyira, hogy max. 75re beálljon... pihentetve egy darabig utána ment, de 75 fölé onnantól nem ment..
az adatlapomon levő Gigabyte GA-990X-Gaming SLI viselkedik így..

Nem tudom most kipróbálni, most az inteles gépem előtt vagyok (I5-3470).. egyáltalán nem jobb, bár tény, ez a gép nem fűt annyira mint az otthoni.. Mondjuk lehet azért olyan amilyen, mert ez egy HP OEM gép. De ez a munkahelyi melós gépem, anno kellett valami garanciás izé ami elvileg megbízható... elvileg... le kéne már cserélni, de fárasztó költözni róla (mondjuk a januári-februári spectre patch kicsinálta a rendszert ami rajta volt, így akkor keletkezett egy friss telepítés.. pont még nem voltak elérhetőek széleskörűen a ryzenes APUk, a megjelenés előtt másfél héttel történt az eset, ha elérhetőek lettek volna akkor egyből cserélem új gépre, így maradt.. és nem szántam el magam még a cserére).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75413) jokeph válasza CPT.Pirk (#75411) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem az órajelet veszi vissza. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75414) mtomi95


mtomi95
senior tag

Tegnap megjött a hővezető ragasztó paszta. Nagyon jó kis cucc! Termék leírás neten 2-8 percet adott meg száradasi időnek. Ennyi idő alatt tényleg szépen megkötött és oda ragasztotta a bordát.
Ilyen bordák kerültek rá:

Egy Geforce 2 vagy 4 MX passzív hűtője ilyen darabokra vágva.
Mostmár a MOSFET-eken:

De ez mint mondtátok kevés lenne magában ezért fogtam két régi táp hűtőjét nagyon erősek és igazából nagyon hangosak lettek volna ha bele kőtöm az ide tápba... Ezért kaptak USB végeket. Felrakás, rögzítés a megfelelő helyekre gumiragasztóval történt. Kiszedtem a hátsó shildet és a mögé rakott venti szívja ki a levegőt amit a másik venti fúj a bordákra.

Így már mehet a turbó vagy inkább ne? Esetleg húzzam a szorzót alacsony feszültségen 3,8GHz-re? Mert ha a fesz marad a jelenlegin, elméletileg nem melegedhetnek, terhelődnek jobban a fetek vagy igen?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75415) Beretvás válasza mtomi95 (#75414) üzenetére


Beretvás
addikt

A turbo Fx nél nem mehet. Még rendes lapban sem. Mert ugy szar ahogy van.

(#75416) M0ng00se válasza mtomi95 (#75414) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Én a ventit egyből a vrm fölé raknám, bár ahogy néztem nem fér be oda. Esetleg kisebbet próbálj meg ha van.Turbot kapcsold ki, mert az elég brutál feszót szokott adni a procinak.Kikapcsolt turboval, keresném meg azt az órajelet és feszültséget amit letudsz hűteni.

V6

(#75417) mtomi95 válasza M0ng00se (#75416) üzenetére


mtomi95
senior tag

Van itthon persze kisebb is, de egyiknek sincs olyan hosszú kábele, hogy elérjen a csatlakozókig. De ennek a nagyobbnak még USB-ből kapott árammal is nagyobb lég mozgása van mintha a kicsi közvetlen a bordán lenne. Nem mellesleg olyan huzat van a gépbe, hogy a processzor hűtő még langyosnak sem igazán mondható, terhelés közben! :DDD
Feszt nem nagyon akarom állítani, azt hagynám 1.2500V-n. A cél az lenne, hogy a 3.8GHz meg legyen ezzel, nagyon max a 4GHz. Úgysem éri meg nagyon tuningolni mert az R7 260X szerintem ehhez a processzorhoz kevés... De legalább látnám, hogy a gyári 3800MHz megy neki. Akkor most fesz emelés nélkül, szimplán csak az órájel emeléssel “kímélem” VRM-et vagy nem?

Fu alig várom már, hogy meglegyen a Ryzen konfigra a della. Remélem azt már nem kell majd tákolni... :DDD

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75418) DraXoN válasza mtomi95 (#75417) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

azonos feszültségen a nagyobb órajellel lineárisan emelkedik a terhelés, azaz pl. ha 1GHz lenne, ahhoz képest 2GHz-en dupla lenne a "fogyasztás" elméleti szinten (valójában még hozzá csapódnak a hatásfokkal kapcsolatos viselkedési "paradoxonok".. bár az jellemzően +/- pár százalék csak .. de nem ez a lényeg).

HA a hőmérséklet rendben lesz akkor nem hiszem, hogy lehet baj, 4Ghz alatt az FXek (főleg a későbbi szériák) egész normálisan viselkednek hőtermelés/teljesítmény arányban. A 3.8GHz szerintem meglehet. Ha nem bírja úgy is észreveszed, hogy droppol (mint előtte is).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75419) mtomi95 válasza DraXoN (#75418) üzenetére


mtomi95
senior tag

Na jó inkább akkor nem piszkálom! :N
Köszi mindenkinek a segítséget és türelmet! :R

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75420) ---Lasali--- válasza mtomi95 (#75414) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Na ezek a képek visszarepítenek az igazi régi oldschool pc tuningba! :R :C
Amúgy Szia!
Honnan van ez a ragasztó paszta? Lehet nekem is kell majd egy kártya átalakításához, nincs kedvem csavarozható bordákat gyártani már..
Leszedhető amúgy?

(#75421) mtomi95 válasza ---Lasali--- (#75420) üzenetére


mtomi95
senior tag

[link]
Igen le lehet szedni ha akarod, de közben mégis tart rendesen! :)

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75422) Zsocó válasza mtomi95 (#75421) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Ketkomponensu ragaszto?

(#75423) mtomi95 válasza Zsocó (#75422) üzenetére


mtomi95
senior tag

:N

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75424) Zsocó válasza mtomi95 (#75423) üzenetére


Zsocó
aktív tag

? :U

(#75425) mtomi95 válasza Zsocó (#75424) üzenetére


mtomi95
senior tag

Nem kétkomponensű!

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75426) Zsocó válasza mtomi95 (#75425) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Marmint ugy ertem, hogy az is megfelelne.

(#75427) Beretvás válasza Zsocó (#75426) üzenetére


Beretvás
addikt

A hőátadás a cél nem a szigetelés.. :N

(#75428) CPT.Pirk válasza Beretvás (#75427) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy pc bontós ismerősöm mutatott egy olyan CeleronII procit, aminél a mag egy jó része hiányzott, mert a tulaj pillanatragasztót használt paszta helyett és hát ezt nem bírta... Meglepő módon még működött a proci (valamennyire), mert a sérülés az L2 cache részt érintette, nem a logikát. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#75429) Beretvás válasza CPT.Pirk (#75428) üzenetére


Beretvás
addikt

:C ;]

(#75430) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Üdv Urak!

Szerintetek nem sok ez a hő ilyen körülmények mellett ( szoba kb 28C ) , úgy hogy nem régen lett újrapasztázva ( olcsó CM pasztával igaz ) ?

Köszi előre is :R

(#75431) BlindMind válasza Dark KillerX (#75430) üzenetére


BlindMind
tag

Én ennyi húzás mellett reálisnak érzem! Többiek?

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#75432) CPT.Pirk válasza BlindMind (#75431) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Teljesen. Ha ugyanez 8 magos FX lenne, akkor meg 80 fok körül mozogna.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#75433) Dark KillerX válasza BlindMind (#75431) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Köszi urak. Gondolkozom hogy lecseréljem a hűtést, és esetleg vmi normális pasztát használjak , csak kérdés 10k környékén van-e olyan hűtő , amire érdemes lecserélni. Többet nem nagyon akarok ràszànni. Pasztára pedig Mx4-re gondoltam egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#75434) CPT.Pirk válasza Dark KillerX (#75433) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs miért cserélned, jó az. Az MX4 meg jóféle paszta.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#75435) DraXoN válasza Dark KillerX (#75433) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

10K környékén szerintem nem kapsz olyan hűtőt ami erősen jobb lenne ... de léghűtésből annál jobbak már csak az extrém nagy vasak vannak, amihez házméret is kell (nem biztos, hogy beférnek a Tesseract házba)... esetleg a víz marad még mint lehetőség (akár "játékvíz" formájában), de 10kból az sincs meg... Bár használtan lehet valamilyen erősebb hűtő megfogható...

De szerintem is teljesen jó hőmérséklet... nem tökéletes, de bőven határon belül van. ha a gép elromolna, nem valószínű, hogy a cpu hőmérséklet okozná...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75436) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

Fx6300 gyári cooler terhelés alatt nagyon hangos 5000+rpm (asszony ki akar vágni a géppel együtt)

erre keresek csere alternatívát (egy Casetek CK1016-os ház, eddig Hyper TX2 volt ami kb elfért rendesen a gyári spec szerinti ~136 mm magasságával)

OC nincs tervben VGA miatt sem, meg a nem túl acélos MB miatt sem (970 ex3)

itt aprón néztem egy használt Noctua NH-C12P SE14-et (igaz ez is 15k) vagy újonnan Alpenföhn Ben Nevis 8k-ért (ez még éppen befér a 141 mm magasságával)

vagy valami más javaslat lenne? (max olyan 15 környékén azért jó lenne megúszni)

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#75437) DraXoN válasza Debilon (#75436) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

át értékben újonnan egy [Deepcool GAMMAXX 400] ideális választás lehet. Szerintem elfér még abban a házban.. ([link] rudi 2014es gépe ilyen házat használt egy ennél magasabb Hyper 212Plusz hűtővel)

a hűtő később továbbvihető újabb AMD és Intelekkel is kompatibilis. bár inkább AMD-hez ajánlott, az inteles rögzítője kicsit "gagyi"..
Hasonló teljesítményben és felszerelhetőséggel, a különböző Hyper 212 variánsok ajánlhatóak, bár azok drágábbak, bár kicsit talán jobb a minőség, a rögzítésé mindenképpen.. igaz, nehezebb is felrakni, a "stabilitásért" cserébe... pl. a fenti casetek ház esetén ki kell szedni az alaplapot a felszereléshez mert nincs hátul kivágása... a Deepcool ha jól tudom a gyári keretbe akad bele.. más kérdés, hogy jómagam utálom utóbbi rögzítési módot.. amikor kézzel tartasz ellen a keretre rámenő fém "feszítésének".. és nincs semmi elegáns benne (békazár vagy hasonló).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75438) DraXoN válasza DraXoN (#75437) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Hyper 212ők linkjét lehagytam: [link]

mint írtam, pár ezerrel drágább, kb. azonos teljesítmény, megbízhatóbb rögzítés (az ember úja se törik le), a házban valószínű elfér, de az alaplapot ki kell szerelni...

Nekem régről (2011) egy Hyper 212+ (azaz plus, azonos hűtő mint a korábbi cikkben volt), teljesít szolgálatot. Akkoriban kicsit jobb volt a forint így újonnan 6000Ft környékén is beszerezhető volt az adott modell. A pluszos modellek már nem kaphatóak, közvetlen utóduk az Hyper 212 EVO. Utána jött még Ledes, egy 2 ventilátoros Turbo-nek nevezett példány is (értelme nincs a dupla ventilátornak.. 1-2 fokkal jobb).
Meg van egy Hyper 212X nevű modell ahol kicsit variáltak a lamellákon.. és abból is jött turbó ... a lamella módosítás szintén pár fokot jelent mivel növeli valamivel a hőátadó felületet, hogy megkavarja a légáramlást (meg más típusú ventit adnak hozzá, ami szintén számíthat)... nem jelentős a különbség, hogy számítson...

De ha én lennék a helyedben, továbbra is maradnék a deepcoolnál.. nem igazán volna kedvem kiszedni az alaplapot :) ...

De nem vagyok, és nekem vagy egy 212+OM, amihez már szereztem AM4-re rámenő rögzítőt (EVO rögzítője, de azonos a mechanika, így simán rendeltem a régebbi modellhez). Ha én cserélnék akkor csak azért mert vettem valami "brutálisabbat".. De mivel tuningolni se akarod a procit, a fenti 2 hűtő közül bármelyik nevetve jó lenne (Deepcoolból is 2 fajta van, lehet venni kék ledes ventiset és pirost)...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75439) Dark KillerX válasza DraXoN (#75435) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Köszi urak. :R

Azt hiszem akkor marad a további optimalizáció fesz terén ( 1-2 lépcső még van benne ) , és az új paszta, és majd pedig egy újabb venti a hűtőre, így talán még pár fokot nyerhetek a későbbiekben. :K

(#75440) Debilon válasza DraXoN (#75438) üzenetére


Debilon
addikt

köszi.. elég nagyjából mértem meg a max magasságot ami beférne

megnézem mik a lehetőségek, mert nagyon vidéken lakom, és minden csak rendelésre és sok napra jön, de lehet rendelés lesz belőle

milyen cpu hűtőt topikban is közben olvasgattam és ajánlott a gammaxx

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#75441) FoLey-v válasza DraXoN (#75438) üzenetére


FoLey-v
addikt

Amikor megvettem a Alpenföhn Matterhorn Shamrock Edition procihűtőt nagyon féltem hogy nem fér be a Zalman Z3 Plus házba. De ám szerencsére belefért. :DDD Ehhez vettem hozzá AM4-es lefogatót is így nem lesz probléma Ryzenre való váltáskor. :C

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#75442) Zsocó válasza Debilon (#75436) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Nekem egy Hyper TX3 van az FX8120-on, ami 3,6GHz-en ketyeg. Max terhelesen 53-56 fokon tartja.

(#75443) Debilon válasza DraXoN (#75438) üzenetére


Debilon
addikt

Végül a Gammaxx 400 lett, de kb. 2 mm-en múlik, hogy a ház oldalát nem tudom felrakni, mert a höcsövek vége feszíti. Plusz az oldal lapon pont ott vannak furatok a szellőzés miatt, de sehogy sem lenne jó

Amúgy is gondolkodom a ház cseréjén, lehet előre kellene hoznom

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#75444) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Végre elkészült az FX -> Ryzen cikkem. Köszönöm a PTS tesztelőknek a méréseket!

https://logout.hu/bejegyzes/cpt_pirk/amd_fx8320_4_3ghz_ryzen_2600_4_0ghz_a_nagy_ugras.html

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#75445) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

35 perc Cod WWII után ( vga is húzva )

CPT.Pirk Jó cikk, és grat az új konfighoz :R

(#75446) jokeph válasza Dark KillerX (#75445) üzenetére


jokeph
nagyúr

Tökéletes. :K :C

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75447) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Most, a napokban azért eléggé kellemetlen FX tulajnak lenni ... télen kellemes, de most nyáron, az amúgy is meleg helységet még melegebbé teszi :) (főleg, hogy nekem a VGA-m se épp hűvös fajta).

Ugyan terveztem, hogy idén a nyár előtt lecserélem, de még mindig "elegendőnek" érzem, így nem rohanok vagy szántam el rá magam ... lehet megvárom akkor már a zen2 magos cpukat.. bár az még egy év... :\ ... igazából a CPU elegendő a VGA kezd kevés lenni... a memóriaárak meg, nem sürgetnek továbbra se ... 16GBram elegendő (van a fiókban még 2x4GBom.. csak más időzítés így nem raktam be)..

nehéz döntés "lépjek-e" vagy sem... autóra is tudnám költeni az így eltolt fejlesztéssel megspórolt pénzt.. a jelenlegi autómat "nyugdíjba" akarom küldeni és felújítva "hétvégi" járművet csinálni belőle (32éves, de szeretem).. bár az is igaz, hogy ott is csak a "tél" ami hajt, mert manapság ha 2 hetente, ha 1x használom az autót (közel van a munkahely, be se melegedne már odaérek ~1,5km a távolság, busszal is 10 perc ha pont elmegy előttem.. az is sűrűn jár).

Lehet akkor még megtartom minimum fél évet az FXet.. azt akkor is még, mert télen jó a + fűtés :DDD ... és akkor csak jövő nyáron (előtt) lépek, ha jönnek a Ryzen 3000-ek..
Csak legyenek már majd addigra jó alaplapok is (még mindig elég gyér az AM4 felhozatal :( )...

Ti hogy viselitek az FX keltette meleget a nyáron (napokban)?

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75448) CPT.Pirk válasza DraXoN (#75447) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én klíma nélküli panelban lakom. Itt így is-úgyis dög meleg van, télen meg nem fűtötte fel a szobát az FX. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#75449) FoLey-v válasza DraXoN (#75447) üzenetére


FoLey-v
addikt

Hát nem nagyon 30 fokos szobában megy 50 fokon a cpu terhelve sem sokkal több 60 foknál. Az R9 290-em most 45-50 között. Este szokott hűvősebb lenni akkor jó is. :DDD

Most tolom a Batman: Arkham Asylum-al érdekes hogy néha be droppol. :Y
Drop megszünéséhez melyiket is kell kikapcsolgatnom? A turbot mindenképpen?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#75450) Dark KillerX válasza DraXoN (#75447) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Én kicsit visszavettem az OC-ból, mind vga és proci téren.
4400Mhz- 1,43mV helyett 4100Mhz - 1,32mV

kb 25 perc BF1 után

És ha mindenigaz vmikor átköltöztetem a gépet egy Zalman Z9 midibe. Talán úgy is nyerek még 1-2 fokot. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.