Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75951) DraXoN válasza rantotthusi (#75950) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

sajnos teljesen 5Ghz-en se tudnád kihajtani ... akkor is marad az rx580ban kicsi többlet egyes esetekben... ezek az FXek már csak ilyenek... rx470 gyengébb, de annál is van lemaradás az inteles eredményekhez képest ... úgy 10-15%... 4.3man járó fx 8320al...

nem véletlen húzták le anno a korai tesztek... és modernebb játékok kicsit jobbak a több szál használata miatt, de akkor is kevés az egyszálas teljesítmény és ez behatárolja a lehetőségeket...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75952) Pitralon válasza rantotthusi (#75950) üzenetére


Pitralon
tag

Szia!

A 6300-ashoz tartozó gyári fesz 1.425 Volt, ha ezen túlmész, akkor túlfeszelted, persze tudni kellene milyen lapod van, illetve persze hogyan tudod hűteni a procit és az alaplapi tápellátást:[link] de jobb ha 60-63 fok fölé nem megy.
Én is egy 6300-ast hajtok 4.6 GHz-en 1.4125 Volton, az új Tomb Raider zabálja a procit mondjuk..., főleg a falvas részeken.

Ha egyéb infót kérsz, kérlek keress meg privátban, mivel én nem gyűjtöm itt a hozzászólásokkal járó rangokat, mivel láttam már itt akkora baromságot írni némelyik PH nagymestertől, hogy az párját ritkítja, tehát ez nálam nem szempont.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Miért lenne káros az azbeszt? Hát benne van, hogy "beszt"...Most a Tónikát a Mónikától vagy fordítva...? "Puls Rádió"

(#75953) gonba


gonba
csendes tag

Sziasztok!

Még mielőtt belevágnék a proci cseréjébe, megnézném, hogy mit érek egy kis overclockinggal
Ugyanakkor mivel még nem csináltam ilyet, szívesen fogadnék segítséget, akár itt, akár privát üzenetben, hogy pontosan hol és milyen beállításokat kell változtatnom.
A gyári hűtőt nem szeretném cserélni.

AMD AM3 CPU Phenom II 955 X4 3.2 Ghz 128 kb L1, 2Mb L2, 6144kb L3 Cache BOX, Black Edition

Köszi előre is!

(#75954) Johni5 válasza gonba (#75953) üzenetére


Johni5
őstag

Ott sok szívás nem lesz.Szorzózol,aztán megnézed,hogy alap feszen mit megy.Majd adsz neki 50 mV-ot és megint szorzózás.A hőkokat azért nézd majd erősen.Gyári hűtővel sose OCcoltam semmit.Deneb topikba itt talán találsz valamit-bár kétlem-.Ha meg van a stabil freki,emeld az NB frekit.2200-3000 ez lutri.

[ Szerkesztve ]

(#75955) Johni5


Johni5
őstag

Látom,páran fagynak játékok közben,meg kilépked a játék.Kezdjétek már azzal,hogy a lapozófájlt fixáljátok be 16GB-ra.

(#75956) br120 válasza gonba (#75953) üzenetére


br120
csendes tag

Ezt olvasd át a tuningolás előtt. Oc gyári hűtővel felejtős.

(#75957) #69913088


#69913088
törölt tag

Sziasztok!. Szeretném megosztani az én gondomat is . AMD FX 8370 , GA-RX 570 4Gb 16gb ram és 20-55 fps max nagyon max néhány gém esetében. elötte fx 6300 volt cooler master hyper tx3 evo hűtővel azzal még szebben is ment minden mint most a fx 8370 wraith cooler hűtővel. nem értem komolyan ,remélem csak a win 10 szokásos problémázása

[ Szerkesztve ]

(#75958) Tomko78 válasza #69913088 (#75957) üzenetére


Tomko78
őstag

Hőfokok hogy alakulnak ? játék közben mennyi a cpu hőfoka ?

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#75959) belaazallat válasza #69913088 (#75957) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv! Milyen lapban megy a proci?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#75960) #69913088 válasza Tomko78 (#75958) üzenetére


#69913088
törölt tag

hali . szoktam figyelni az aida64-el, nem melegszik túl a cpu 50 fok alat van, viszont olyan játékokban ahol 60 fps-nek kéne lenni ott van 20 , van 30 , esetlleg kicsit több , tegnap újrapasztáztam és jobban teljesített , félő talán a házam nem szellőzik kellőképpen.mindenesetre a videókártyám nem úgy teljesít szerintem ahogyan kellene valamint a 8370 sem . alaplap : GA-970A-DS3P-FX

[ Szerkesztve ]

(#75961) belaazallat válasza #69913088 (#75960) üzenetére


belaazallat
addikt

Az a lap 4+1fázisú. Ha nincs kalibrálva rendesen, túl melegedhet a wrm, ami órajel visszavételt okozhat.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#75962) zozo95 válasza #69913088 (#75960) üzenetére


zozo95
csendes tag

Nálam is volt hasonló probléma GA-970A-DS3P-FX típusú alaplapnál, FX8350-el nálam úgy kezdődött hogy elég sok játékban microlaggok droppok voltak bár ekkora fps le eséseket nem tapasztaltam előtte fx4300-al nem volt minden esetre alaplapot váltottam asus crosshair v formula-z-re azóta stabilabb a történet, viszont azt nem értem minek írják le gigabyte oldalán cpu supportba hogy támogatja mikor nem nagyon tud megbirkózni 125W-os cpu-val szerintem , talán bios beállítások Advamce CPU Core Features belül Cool&Quiet és társai hátha segít valamit, de azt javaslom esetleg ha nem akarsz lapot cserélni, és van rá lehetőséged rakd vissza fx6300-at.

(#75963) DraXoN válasza zozo95 (#75962) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

az is elég, ha letilt 2 magot (ha már esetleg túladott az FX6300on) ... bár akkor lényegében ugyan ott van mint ha visszarakná a 6magost...

sajnos ez egy ilyen dolog... sok alaplapnak nem volna szabad támogatnia a 6-8magos cpukat... bár a 6magossal még többnyire nincs baj...

Mostanában az intel Z370/Z390 alaplapokkal van "hasonló" gond, ha nem a felső kategóriából veszed az alaplapot, akkor könnyen lehet "lassabb" mint egyes online tesztekben az adott 8magos intel i7/i9 cpu...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75964) #69913088 válasza DraXoN (#75963) üzenetére


#69913088
törölt tag

Köszönöm a válaszokat , az alaplap támogatási listáján szerepel az FX 8370 mint támogatott processzor , egy hónapja mikor vettem a lapot meg a cpu-t külön meg is kérdeztem egy szaküzletet hogy passzolnak e egymással. Sejtelmeim szerint a win10 szórakozik , elötte 7 volt és semmi baja nem volt , valamint az amd driver is problémázik mostanában , frissíteni akar régiről újra, aztán újról régire akar , folyton dobálja az értesítést. Lehet visszarakom a 7et :)

[ Szerkesztve ]

(#75965) mtomi95 válasza mtomi95 (#75948) üzenetére


mtomi95
senior tag

Jobban bele gondolva talán nem is hülyeségek a hőfokok. Mármint az IDLE nagyon alacsony része lehet igaz!
Ha csak a Windows, Chrome-Youtube,Steam, Deluge megy a borda rendesen hideg rajta. Ha komolyabb terhelés van rajta hosszabb ideig akkor is, csak langyos. Nyáron is! Pedig egy kis foscsi hűtő van rajta. ID Cooling SE 903/100W TDP van rajta... Bár ugye nincs rajta az oldala sem és:

Ott az a nagy venti elég jó huzatot csinál, mert szív, (elég erőteljesen egy régi Fuji táp venti ami USB-ről megy :DDD) és fújja a levegőt a VRM bordára ami a hátsó takaró, shild nélkül távozik a gépből. Ugye tuningolva sincs nagyon, elég alacsony feszültséget kap.
Vagy ez akkor is lehetetlen? Engedjem el mert ilyen nincs? :DDD
De akkor bajban leszek hűtő csere után! Most ugye 3 pines a processzor hűtője amit én kézzel állítottam be a fan 2 csatalkozóba, mert egyik másik sem volt hajlandó vezérelni, maxon járatta, sőt nem is maxon gyári értékek fölött, hiába állítottam én akármit az UEFI-be... ami miatt a venti egy hét után egyre hangosabb lett...
Aztán a Fan 2-be sikerült a gyári értékeket majdnem eltalálni a három felajánlott móddal (csendes és társai). Kicsit az alatt van, de így nincs is hangja. Már rég lecseréltem volna a ventit rajta, mert van itthon egy pár 4 pines, de egyik sem ledes. :DDD Ezen meg ugye gyári kék ledes van és nekem a gép elején levő nagyobb négyzetalakú aktivitás jelző leledekből a power is kék. Igy csini!
Na de a kérdés ha másik venti vagy akár hűtő kerülne rá ami már PWM ilyen alacsony vagy rosszul mért hőfokok ellen hogy állítgatná? Vagy csak a feszültséget nézi? Az nem pont a Voltage mód lenne ami a 3 pines ventikhez van elméletileg?
Ilyen beállítás nincs a biosban sehol, hogy melyik módban akarom használni.
Az FX6300 maximum 70 fokot bír el. Nekem a rossz hőmérsékletek miatt működik e egyáltalán a hővédelem benne? Lekapcsolna egyáltalán ha túl melegedne?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75966) DraXoN válasza mtomi95 (#75965) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

volt ilyen ID coolingos hűtőm, gyárilag 130W TDP-re tervezték ... a ventije volt csak gagyi a 3pinnel, illetve a rögzítési mechanizmusa olyan erősen szorít rá (és annyira lemez), hogy alig bírtam leszedni miután felraktam...

anno én felcsiszoltam a talpát, simán jobb lett utána egy 5-6 fokkal... de ráment vagy fél napom :D ...

ami biztos, a hőfok nem lehet a szoba hőmérséklete alatt ilyen hűtéssel :)

illetve ha tényleg annyira alacsony, lehet a szenzorok félremérnek... bár anno én is 6magos FXel használtam ezt a hűtőt, nem volt gond a hőmérséklettel... amíg nem volt nagyon OC alá rakva (FX 6200 ment vele 4.3mon)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75967) Watt25 válasza mtomi95 (#75965) üzenetére


Watt25
veterán

Jobban bele gondolva talán nem is hülyeségek a hőfokok.
Nem kell jobban belegondolni, csak józan paraszti ész kell hozzá, hogy tudd, ha nincs semmi aktív hűtés valamiben (aktív alatt olyan elvet értek, ahogy egy hűtőszekrény, vagy légkondi működik), akkor nem lehet benne szobahőmérséklet alatti hőfok...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#75968) mtomi95 válasza DraXoN (#75966) üzenetére


mtomi95
senior tag

Valóban! :DDD Nekem is kellett vagy fél óra mire lebírtam róla szedni az első újra pásztázáskor két hete! Azon gondolkoztam egyáltalán hogy raktam rá. Attól féltem letörik a műanyag alaplapi tartó pöcök! :))
Neten én is 130W-osnak láttam írva, de a dobozon nekem már, csak 100W-os TDP-t adnak meg. Talán rájöttek, hogy ez túlzás, viszont még mindig jobban cseng a 100 mint a 95W. :U Végülis egy szinten három pines, két csöves CM T2 mini volt előtte ami az Athlon II X3-on volt, de ide már kevés volt. Attól azért nagyobb a borda meg a venti is.
A gyári pasztát hásználtad a ID Coolinghez?

Milyen lapban járattad az akkori FX6200-t 4.3GHz-e
Nekem egy kicsit behatárolt a 4+2 fázis miatt a dolog, viszont GPU limit van nálam inkább még így 3.8GHz-en is.
Egy 2GB-os 260X van. Újonnan elég horror áron adják a 3GB-os 1060 meg a 1050Ti-t is. Jó ideje várok pedig rá, hogy csökkenjen valamennyit. Anno a 260X nekem 42 Ezer volt, az akkori 750Ti sem volt sokkal több... Most meg az 1050Ti ami a 750Ti akkori ár kategóriában kellene legyen 60+ ezer. :Y

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75969) DraXoN válasza mtomi95 (#75968) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

anno az én dobozomon ha jól emlékszem 130W szerepelt .. de rég volt :)

egy eléggé hurka alaplapban: Gigabyte GA-970a-ds3 rev 1.1

a "szerencse" az volt vele, hogy az adott CPU volt igen jó paraméterekkel megáldva, azt a 4.3mat a gyári feszültség alatt tudta -0.1V-al ... de 4.1GHzen -0.175V-al is ment.. ott a 40C-t se érte el... igaz, az alaplap kicsit se tudott többet, a mostani alaplapban is kipróbáltam az adott FX6200ast, ebben 4.7lett a vége (igaz ott már fűtött)... azt cseréltem el ezzel az FX8320al, de ez viszont eléggé antituningos példány (már a 4.3moz is a gyári feletti voltra van szüksége, a nagyon vége 4.5 de ott már 1.55V kell neki... mint a pokol olyan forró ott már cpuhűtőt is magas fordulaton kell járatni hozzá, nem éri meg... 4.3mon csendes vele egy [ilyen]).

Igazából csak alig pár hétig használtam az adott ID cooler hűtőt, mert a CM Hyper 212+ omnak anyagában elfáradt és eltört a rögzítője (az egyik csavar igazából).. (bár írva a coolermasternek, rendesek voltak és kb. postaköltségen küldtek újat).. csak amíg megérkezett kellett valami.. a "csiszolás" meg kísérlet volt ér e valamit, mivel nagyon egyenletlennek tűnt a talpa (és ért is valamit).
nem használtam a gyári pasztát, általában Artic cooling MX2 vagy MX4et használok .. attól függően, hogy ép melyik van a boltban (vagy melyiket dobja fel előbb a lista amikor vennék megint mert "elfogy").

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75970) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Fx 6300 ~ 4,5Ghz+ GTX 1070 FE

BF1 Multi
2019-01-01 19:03:59 - bf1 multi - 1080P ULTRA
Frames: 43902 - Time: 448375ms - Avg: 97.914 - Min: 69 - Max: 157

BFV Single
2019-01-01 19:40:00 - bfv - 1080P ULTRA
Frames: 27233 - Time: 350391ms - Avg: 77.722 - Min: 56 - Max: 106

COD WWII SP
2019-01-01 19:15:27 - CoD_SP - 1080P ULTRA
Frames: 41854 - Time: 344484ms - Avg: 121.498 - Min: 81 - Max: 212

Sztem egész jól meghajtja , persze ha jönnek az új Ryzenek, csere lesz mindenképp :R

(#75971) DraXoN válasza Dark KillerX (#75970) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

te ha beírsz az nvidia topicba nem akarnak "megkínozni" mert botleneck? ;]

de az egész jól és a ténylegesen kihasználja között azért van különbség.

nem teljesen a videó kártya (az, csak más "témában"), de azért érdekes volt ez: [FX 8300 OC vs Athlon 200GE OC Test in 8 Games]

úgy 2 éve sokan cserélték az FXet pentium G4560 vagy hasonlókra ... szerencsére úgy néz ki elértük azt, hogy végre valamivel több magot használnak ki a címek arányaikban, így ha a játék motorja kihasználja a szálakat azért gyorsabb az FX ... bár meg lehet nézni, hogy még mindig nem minden szálat használnak ki, a 6magos kb. hasonlóan teljesítene ezekben a tesztekben... így "pici tartalék" még mondhatni van ... előbb utóbb csak ki lesz használva... bár esélyes addigra én is váltok ... noha semmi se sürget, bőven elegendő, egyedül a Deus ex mankind divided volt ami rosszul fut... de ahogy elnéztem a teszteket, az kb mindenen rosszul fut...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75972) DraXoN válasza mtomi95 (#75968) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Én pár hónapja videó kártyának RX470et vettem 40ezerért... igaz használtan, de teljesen jó.. nagyjából a 3 és a 6GBos 1060ak között helyezkedik el.

játékfüggő mennyire tudja kihajtani, ha kihasználja a szálakat a játék akkor még jó is tud lenni ... de az ilyen 1-3 szálon terhelő "kövület" motort használó játékok sokszor csak 40-70% közötti terhelést tudnak produkálni... noha sokszor az is elegendő fps .. csak fáj látni, hogy a proci 30%felé alig megy olyankor (már ha mérem persze.. többnyire nem)...

ha újonnan is vennék akkor is inkább rx570et vennék 1060 3gb helyett (amennyibe a 3gb nvidia kerül annyiért már 8gbos rx570et is lehet kapni)... persze nagyon függ attól ki mivel játszik, vannak játékok amiknek sokkal jobban fekszik az nvidia vga... a 1050ti meg egy másik szint (lényegesen lassabb)...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75973) Dark KillerX válasza DraXoN (#75971) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Tudom hogy kinyírnak ;] , és azzal is tisztában vagyok, hogy a vga ban marad legalább 20-30%, de kérdés megér-e annyit, hogy vki vegyen legalább egy ilyen szintű vga-oz, minimum egy Ryzen 1600x-et, esetleg Intel oldalról i5 8400-t, és ár-érték arányt nem éppen megtérülő kiadásokba sodorja magát., azr mindenki maga fogja eldönteni. :B

Egyébként meg annyit, ha tényleg menni fog a FreeSycn NV karikon, akkor lesz öröm és boldogság, mert akkor 60-80FPS mindenhol elég lesz szinte. :U

(#75974) DraXoN válasza Dark KillerX (#75973) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

jah.. most olvastam ezt a freesync dolgot ... eléggé "hihetetlen" az eddigi nvidia politikát ismerve.. mindnesetre a támogatás nem lesz teljes, csak új monitorok esetén (a régieknél lehet gond, hogy ha a teljesítmény 60fps alá is menne a monitor nem fog tudni)... így a régebbiekre csak "fél" a támogatás ... persze jobb mint ami eddig volt...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75975) mtomi95 válasza DraXoN (#75972) üzenetére


mtomi95
senior tag

Legszívesebben újra én is AMD-t vennék, de a legtöbb játék NV-re van optimalizálva. Anno a teszteket néztem a 750Ti ami elvileg egyszintű az enyémmel is több FPS-t tudott a játékok nagy részében.
Sőt régi kedvencem amit évek óta nem tudok játszani a Darkest of Days nem is hajlandó AMD-s kártyákkal képeket adni. :( Legalábbis GCN-től felfelé.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75976) DraXoN válasza mtomi95 (#75975) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

hmm.. ahogy nézem azon játék kiadója "baszik" javítani a hibát, hiába a sok panasz... (úgy 6 éve már, hogy elkezdődtek a panaszok)

bár .. lehet az amd kártya csak hű a címhez és igazán "dark" élményt biztosít a névnek megfelelően ...

de komolyan, a kiadó komolytalan ha nem javít évek óta egy ilyen hibát, ráadásul 20$/20€-ért árulja a mai napig (steam storeban)...

leszedem a demót, megnézem az produkálja-e vagy tudok-e kezdeni vele valamit...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75977) DraXoN válasza DraXoN (#75976) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

a demó működik RX470el ... legalábbis a steames verzió

egyébként a megjelenéskor az RX470 kicsit lassabb volt az 1060 3Gb-től, de mostanra ez megfordult.. legalábbis a modernebb címek esetén, illetve a CPU terhelés is arányaiban kisebb AMD vgak esetén (ami FX-nél lehet nem hátrány).
Abu ezt azzal magyarázza, hogy driverben fejlettebb az AMD kártyája explicit apik esetén (DX12, vulkán)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75978) mtomi95 válasza DraXoN (#75977) üzenetére


mtomi95
senior tag

Na most hirtelen azt hittem valamit csak kezdtek a játékkal ezért letöltöttem újra, de nem... :DDD Nálam még mindig fekete a kép!
Egyszer anno a XP-t is felettem egy másik HDD-re emiatt a játék miatt, még Athlon X3-on, de azon sem volt kép. Se Windows 7-en se 10-en. Akármelyik driverrel nézem.
Viszont akkor jó hír, hogy régebbi GCN architektúrásokon bugol csak...

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75979) DraXoN válasza mtomi95 (#75978) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

a demó se indul el?
mert érdekes lehet a "különbség"

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75980) mtomi95 válasza DraXoN (#75979) üzenetére


mtomi95
senior tag

Elindulni, elindul mind a kettő, de ahogy megjelenik az elő kép a játékból vagy a benchmarkból fekete lesz rögtön minden. :(

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75981) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Segítségetekre lenne szükségem. Eltűnt a hang a gépemről. Bejelentkezik a Win10 és nincs hang, csak statikus zörej. Hangkari újra telepítve, új oprendszer esetén is ugyan ez. Hibaelhárító ezeket a problémákat írja ki:

Viszont ha elindítok valami hangot, akkor a beállításoknál látszódik a hanglejátszás:

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#75982) M0ng00se válasza belaazallat (#75981) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Hello!
Nem akarlak megijeszteni, de nekem anno ASRock 970 Extreme4-gyes lapban történt olyan, hogy egyszerűen nem jött ki a jack-en hang. Ugyan így kiírta a windows hogy észleli, a kis sáv is mozgott de süket volt. Mielőtt ez történt kipróbáltunk a lapban egy GTX 760-at és picit talán húztuk is bár nem tudom, hogy ez okozta-e a hibát. Régen írták azt, hogy előfordult ilyen, ha nagyobb étvágyú kártyát kaptak ezek az alaplapok. Nekem akkor új hangkártya lett a megoldás.

szerk.: lehet,hogy csak kondenzátor okozza a hibát a hangkeltő résznél.

[ Szerkesztve ]

V6

(#75983) belaazallat válasza M0ng00se (#75982) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv!

Az ijedségen már túl vagyok. Radeon R9 380-am van, van étvágya, de nincs húzva elvileg. alaplapi hangkártya hibát hogy lehet vajon kitesztelni?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#75984) jokeph válasza mtomi95 (#75980) üzenetére


jokeph
nagyúr

Most próbáltam a demóval, detto ugyanez a jelenség. (RX 460). :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75985) M0ng00se válasza belaazallat (#75983) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Hát hirtelen nem tudom. Esetleg nézd meg az előlapi kivezetést hogy ott van-e bár anno nekem ott sem volt hang.

V6

(#75986) belaazallat válasza M0ng00se (#75985) üzenetére


belaazallat
addikt

Se előlapon, se hátsó kivezetésen nincs hang, csak statikus zörej.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#75987) M0ng00se válasza belaazallat (#75986) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Talán kondenzátorok okozhatnak még ilyet, de ebben már nem vagyok annyira otthon.

V6

(#75988) DraXoN válasza jokeph (#75984) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

na időközben én is elindítottam a demót és most egy pár percet futtattam, úgy 30másodperc után sötétül el minden ... bár van, hogy egyből... kicsit "random" ... de fura hiba... valami nagyon "szarul" lett implementálva, de kb. úgy néz ki senkit sem érdekel...

további tapasztalat:
low és medium grafikán úgy nézem működik...

belaazallat:
anno nagyon, nagyon régi asrock alaplappal volt ilyen gondom (úgy 17 éve), az első asrock alaplapok egyike volt, duron 1100al.
ott az volt, hogy bedugva a jack dugót csak annyi volt mint ha "dobolnának" folyamatosan, és mellette valaki "kattogott" ... kb. mint ha 2 bantu költözött volna a gépbe és egyik kattog a nyelvével a másik meg adja a dobhangot ... a gép érzékelte a kihúzást, bedugást, de semmi értelme nem volt.. hang át nem ment...
onnantól pcie hangkártyával használtam az alaplapot amíg le nem cseréltem

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75989) DudeHUN válasza belaazallat (#75986) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Az családban lévő Extreme 4 ugyan ezt csinálta. Meghalt az alaplapi hangkeltő. Kell egy hangkártyát szerezned.

Gamer for Life

(#75990) Watt25 válasza DudeHUN (#75989) üzenetére


Watt25
veterán

Most nézegettem alaplapokat. Nem azt mondom, hogy nagyon jellemző, de talán legalább két hirdetést láttam, ahol ugyanezt a hibát írja az eladó... És tegnap én is leütöttem Vaterán egy Extreme 4-et :) Kíváncsi leszek...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#75991) mtomi95


mtomi95
senior tag

Te jó isten! :Y
Ma egész nap a gépet bütyköltem! Azt hittem kivágom az egészet a francba... :W
Egy ideje már újra Windows 7-et használok. Egy nagyobb kibontás után a héten az egész rendszer lelassult. Azt hittem vírus. Újraindítás és antivírus telepítése után az egész rendszert tisztának találta. Mondom rendben... Simán lehetett használni. Itt-ott volt kicsit lassabb, főleg ha a HDD dolgozott. Rákerestem a Goolge-be, valakinek annyit kellett tenni, hogy egy másik sata csati dugta át. Megtettem én is. Gondoltam végre újra teljes sebesség kapcsol. Csak lassúnak tűnik a Win7... Oké. Kapott Chipse, Sata drivert mindent amit, csak az alaplap weboldalán találtam. Nem segített... Oké megy vissza akkor a Win 10...
Kicsit lassan telepítette, de ez is pont annyira használható volt mint a 7 sebességben. Szedem le a GPU drivert, azóta van új 2019 Adrenalin edisön, tök jó.
Már elhittem magamról, hogy csak bebeszéltem, hogy lassabbnak tűnik, ilyen volt ez mindig is...
Az új drivert kipróbálás gyanánt indítom a BF 1-et az első tankos küldetést. 25-30 FPS. :W .. ALT+F4...
Ugye én mikor telepítek oprendszert kimentem a dokumentumokat az appdata mappát és így a legtöbb mentés beállítás megmarad a BF1 pont ilyen. Így tudom, hogy ezzel beállítással fix 60 FPS kell, hogy legyen.
Vissza kerestem az eggyel régebbi dirvert azzal is annyi. :Y Oké pendrive Windows 7 vissza... Azzal is... minden féle driver kombinációval... Na mondom akkor oké beállítások full lowra vágtam, maradt az fps... :(
Mondom nem létezik mi a fene ez, nézünk meg egy másik játékot. GTA V oké. WTF... indítom a mellette lévő ikont ami a hirtelen nem is tudom mi.. ilyen ingyenes PUBG klón... Ring valami. A menüben 5 fps... :DDD
Na csak van valami hiba... Nem én vagyok a hülye meg nem a BF1 kapott valami frissítést ami haza vágta... :D
KB este hatig telepítettem én mindent újra és újra, ezt a dirvert kipróbálni ezzel a Windowszal, még a 8.1-et is feltettem... :))
Renden ez nem lehet szoftveres hiba, de akkor még is mi???? :F
MSI after burner szerint minden szépen használódik, nem melegszik...
Már nagyon reménytelen volt a helyzet.. .Már tényleg csak egy csepp hiányzott, hogy atomjaira törjem a gépet... :D
Aztán eszembe jutott, hogy itt a Sata kábelről és annak töréséről beszéltetek.. Mondom nem létezik nem... Hozom a kábelt, kicserélem...BF 1 indul 100FPS... :W :W :W :W :W :W :W
Az egész napom oda emiatt a **** kábel miatt... :O

Ha nincs meg a BF 1 talán belenyugszok, hogy hát 0,01%-al lassabban nyílik meg a Vivaldi... Kitudja hány ember szív ezzel. Miért nem tud békében megförmedni a kábel és kék halálozni miatta? :DDD

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75992) Watt25 válasza mtomi95 (#75991) üzenetére


Watt25
veterán

Mondjuk azért az fura, hogy adatátviteli hiba miatt a fix 30fps-ről 100-ra megy fel. A képkockákat nem a vinyóról tölti be... Tuti ez volt a megoldás? Nem történt más?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#75993) mtomi95 válasza Watt25 (#75992) üzenetére


mtomi95
senior tag

Mindent kipróbáltam ez volt a megoldás! :K Egyébként nem fix 30 volt. 20-30 és a plafon 40 volt ha a földet néztem.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75994) DraXoN válasza mtomi95 (#75991) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ez érdekes hiba..

azt tippelném talán egy hibajavítási korrekció okozta a dolgot... bár nem tudom a sata kábeleknek van-e ilyesmijük..

ezt megjegyzem, mint egy újabb lehetséges hibafélét...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75995) M0ng00se válasza DraXoN (#75994) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Most jöhet az a hozzászólás hogy: Bezzeg a régi IDE kábeleknek nem volt ilyen bajuk ;]
Azok elszakadtak , vagy leesett róluk a fej ahogy kell :C (legalábbis nekem)

V6

(#75996) DraXoN válasza M0ng00se (#75995) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ilyen leszakadó fejes sztorit sose hallottam róluk :D .. nem is tapasztaltam :) ...
de azok a jó kis 80eres "tuning" hengeres alakú kábelek :) de drágák is voltak :D

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75997) M0ng00se válasza DraXoN (#75996) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Lehet aztán csak én bénáztam valamit, de a slave fej valahogy lejött, és így lett egy jó hosszú kábelem amivel csak 1 eszközt tudtam bekötni.Nekem hengeres nem volt sajna, utólag láttam csak ,hogy létezett , de azzal nem is volt akkor káosz a gépben. :D

[ Szerkesztve ]

V6

(#75998) gari24


gari24
tag

Üdv

MSI970A-G43 lapom van benne egy Fx-6200
8giga nemtudom milyen rammal

Ha most váltanék Fx-8350 az hozna érdembeli gyorsulást vagy csak jobb lenne valamivel kategoria ?

Tudom h nem ez a legkorszerübb "foglalat" de most nem akarok komplett gépet cserélni , valahogy kiakarom védekezni a kövi 2 évet.

Válaszodat előre is köszi

(#75999) M0ng00se válasza gari24 (#75998) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Hello!
Ha jól látom akkor az FX 6200 az még bulldozer magos 3,8Ghz-n.
8350-nel nyernél kb 10%-ot azonos órajelen, mivel a 8350 már piledriver magos, plusz 200MHz-cet mivel alapból 4Ghz-n jár. Meg ugye ott a +2 szál.
Itt az a kérdés , hogy mennyiért veszed a procit. Bár szerintem már újonnan sem olyan drága... (20k körül indul)

V6

(#76000) DraXoN válasza M0ng00se (#75999) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

nem tudom... én FX6200ról váltottam FX8320ra... egy szálon 0% teljesítmény nyereséget kaptam bármilyen tesztben azonos órajelen... bárhogy teszteltem és állítottam ... bár tény valóban bulldozer vs piledriver a helyzet.. de akkor se sikerült nekem semmi teljesítménytöbbletet nyernem... tudom a megjelenéskori tesztek alapján van különbség, de nekem windows 10el az említett eredmény volt ... lehet a driverek fejlődtek windows szinten annyit, hogy ami korábban szűk volt bulldozerben már nem számít annak...

viszont az FX6200ak elvileg jobb órajelre képes (válogatott) FX6100/FX6120-ak, így lehetne húzni...

de az adott alaplapba nem feltétlen ajánlanák 8magosat, és a meglevő 6 magosat se lehet nagyon húzni benne..
noha nem a "leghúrkább" 970es alaplap 4+1 fázis, duplázott IC-kkel, de kéne rá nagyon a 8 magos esetén egy hűtőborda ... bár a felfogatópontja megvan hozzá.. csak a gyár lespórolta...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.