Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75351) Zsocó válasza CPT.Pirk (#75323) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Probalkoztam mar mindennel.

(#75352) Zsocó válasza BlindMind (#75342) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Az 1866-os cl10-es, 1333-man alapon is azt muvelte, amit irtam. 1333-mon cl9-ben nem kellene ezt muvelnie.

(#75353) belaazallat


belaazallat
addikt

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#75354) BlindMind válasza Zsocó (#75352) üzenetére


BlindMind
tag

Hát nagyon sajnálom , nekem több 5letem nincsen , javaslom engedd el azt a két nagyon különböző ram témát!
Van szinte mindig aprón olyan cl9es Corsair lőj még 2 modult onnan azok talán nem vesznek majd össze!
Sok sikert!

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#75355) Zsocó válasza BlindMind (#75354) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Ma kiprobaltam, hogy 2db Corsair melle betettem 1db Kingston-t, ugy megy, ramentettem a BIOS-ra, este megnezem 4 modullal. Viszont a Corsair FX ota nem megy 1600-on, ezt nem tudom miert, Phenom 2 X6-al ment.

(#75356) CPT.Pirk válasza Beretvás (#75349) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez hogy sikerült? Tényleg 3.2GHz az órajel?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#75357) Beretvás válasza CPT.Pirk (#75356) üzenetére


Beretvás
addikt

:D nem csak bugos a CR..:D 4ghz volt..:D

(#75358) CPT.Pirk válasza Beretvás (#75357) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gondoltam. De mondjuk még úgy is egy kicsit sok. Vagy nem igazán számítanak a CB-ben a zen+ mag újdonságai? Mondjuk ez már nem ide tartozik. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#75359) Zsocó válasza Zsocó (#75355) üzenetére


Zsocó
aktív tag

4 modullal nem megy, OC-hibara hivatkozik a gep alapbeallitas mellet. Az elso slot-ban a Kingston, a masodikban es a negyedikben a Corsair es igy megy. 3x4GB. Valszeg igy Flex modban megy a Dual chanel mod. Van igy valami hatranyom belole?

(#75360) jokeph válasza CPT.Pirk (#75358) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Na, megtaláltam az FX8320e-m maximumát, itt van képekben amikkel tesztelve volt, hátha fel tudod használni valamire, ez a 4,7 GHZ csak a teszt kedvéért lett belőve, 24/7-ben a 4,5 GHZ-et birta az MSI 970A GAming Pro Carbon-ban (6+2 fázis, hűtött gyárilag). :K

:U :U :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75361) CPT.Pirk válasza jokeph (#75360) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az szép! Milyen feszkón ment?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#75362) jokeph válasza CPT.Pirk (#75361) üzenetére


jokeph
nagyúr

CPU-Z, Aida, HWINFO64 szerint is 1,504Volt volt a terhelt Vcore, idle 1,46Volt, a BIOS-ban ennyi is volt beállitva.

Ebben a lapban nincs LLC sem pedig, ehhez képest nagyon jó a tápellátás szabályozás, és minimális a Vdrop - MSI 970A Gaming Pro Carbon. ;]

Kár, hogy 8+2 fázisos a lap..... :U :U :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75363) jokeph válasza jokeph (#75362) üzenetére


jokeph
nagyúr

"Kár, hogy 8+2 fázisos a lap..... :U :U :U"

Javitva igy szól: Kár, hogy nem 8+2 fázisos a lap..... :U :U :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75364) CPT.Pirk válasza jokeph (#75363) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az kemény! Mivel volt hűtve a proci? Nálam a Brocken2 azért már küzdött a 4.3GHz-en is full terhelés alatt. :)

Bár igaz, hogy nem volt tökéletesen rárakva mert a gép szétszedése után vettem észre, hogy anno kihagytam kis távtartókat a hűtő alól és lehet nem szorult olyan erővel, mint kellett volna.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#75365) jokeph válasza CPT.Pirk (#75364) üzenetére


jokeph
nagyúr

Játékvizzel, CM Nepton 140 XL. ;] :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75366) Beretvás válasza CPT.Pirk (#75358) üzenetére


Beretvás
addikt

Szerintem nem hatja meg a programot , hogy mi miatt megy a proci 4ghz-n. :D

(#75367) mtomi95


mtomi95
senior tag

Beírom ide is, hátha kapok ráválaszt!
Copy-paste:
Van egy ASrocK 960GM-VGS3 FX alaplapom FX6300-al. A harom kis VRM nagyon forró. Eszkábáltam nekik bordákat és egy venti fújja rájuk a levegőt, de a bordák így is nagyon melegek... Eddig csak a Beamng nevű játéknál (ami nagyon proci igényes) de ott egy idő után leesik az FPS 10-re. Olvastam hogy ez pont a túl melegedés miatt van.
Valaki segít nekem beállítani a biost? CPU Voltage meg ilyeneket kb gyári értékekre? Hogy legyen is teljesítménye, de ne főjjön meg a lap és öljön meg mindent a gépbe?
A tápom az egy Hexa+ 400W-os ha ez számít!
—————

Tudom hogy rossz lap... De valahogy következő hónapig ki kellene bírna! :DDD Akkor majd veszek egy jobbat hozzá.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75368) M0ng00se válasza mtomi95 (#75367) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Helloka.
VCore-t próbáld meg csökkenteni. Alapból 1,3V körül szokott lenni (vagy inkább alatta). Lépcsőnként vedd lejeb a feszültséget majd teszteld hogy stabil-e a proci. Többiek prime95-öt mondanak, vagy IBT-t , én LinX-et szoktam.

V6

(#75369) jokeph válasza mtomi95 (#75367) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kezdd azzal, hogy a turbo-t letiltod (ha ez lehetséges, nem ismerem a lapod BIOS-a mit tud.).

Utána amit M0ng00se fórumtárs irt.

Ha lesz kalács, hajts fel egy normális lapot, aprón még lehet találni, ahogy azt a másik topicban is javalltam, ha kérdésed merül fel lapkeresésénél, ide kérdezz be. ;)

A bordák mivel kapcsolódnak a hűtendő felülethez ?

Borda nélkül direktbe nem próbáltad ? :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75370) DraXoN válasza jokeph (#75369) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

most megnézve az alaplap képét, eléggé nehéz ezt bordával "jól" hűteni, persze lehet van megfelelő méret, de akkor is csak több kicsi darabbal lehet, ami nem túl hatékony... EZ az a lap amire ráírták "Support 8-Core CPU" ... LoL .. megmutatod neki és összefossa magát ;] ... hiába.. a 6mag is elég extrém neki sajnos... 3+1 fázis... ahh...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75371) mtomi95 válasza M0ng00se (#75368) üzenetére


mtomi95
senior tag

M0ng00se:
Köszi!
Manualra tettem így 1.2500V az alap, de feljebb a maxot 1.5500V-t ír. Akkor nem merem auto-n hagyni. A turbót kikapcsoltam.

jokeph:
Köszi neked is! :) Azt hogy most ezen milyen bios van nem tudom. De a bios nekem rendesen “laggol”... Hihetetlen mi?
Már néztem egy alaplapot hozzá, ez jó lenne? Több a VRM rajta.
[link]

Igazából elég sufni hűtés lett, de jobbat hírtelen nem tudtam... Költeni meg erre a lapra nem akarok semmit, ha meg lesz az új ezt meg is semmisítem...
Szóval fogtam egy régi alaplap chipset hűtőbordáját méretre vágtam (akkorák mint maga a VRM, és elég alacsonyak is), fogtam a közepét a bordának lepasztáztam a négy sarkát meg ciánoakrliátos pillanatragasztóval (elméletileg hőálló) bekentem ez szépen oda fogta. Kiszedtem az alaplap hátsó shildetjét és felragasztottam gumis ragasztóval az alaplap usb bemeneti tokjára egy ventit, aminek a végre kötöttem egy USB-t így hátulról kapja az áramot és fújja a bordákat, nem is hangos. Lehet jobban el lehet képzelni így:

De ez sem ér semmit. Ugyanúgy tűz forró, csak most a borda. Igazából hűtés nélkül is kipróbáltam, ment is szépen! Minden játék ment, megy FPS drop nélkül, csak a BeamNG nem. Ott egy idő után leesik 10-re. Olvastam és írtátok is, hogy ez az alaplap miatt van... Akkor tettem rá a bordát, de így is meg áll az a játék. Érdekes Fallout 4 meg a GTA V akár mennyit mehet akkor sem droppol...

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75372) jokeph válasza mtomi95 (#75371) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az sajna szintén nem ok. Alig több a fázis, ráadásul az a lap utólag fércelt BIOS-al rendelkezik, hogy az FX menjen benne. :(

Újban én már nem találtam értelmes lapot FX-hez...

Aprón vannak használt, de jó példányok. :K

6+2 fázisos a minimum, lehetőleg 990-es chipsettel, a minimum chipset a 970-es.

Csak ez a kettő kezeli (a BIOS is FX-hez van megcsinálva normálisan) az FX CPU-kat rendesen.

Pl. ITT.

Ezekből az Asus M5A97 R 2.0 az alja ami ok, a Gigabyte 990FX kiváló választás.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75373) jokeph válasza jokeph (#75372) üzenetére


jokeph
nagyúr

egész pontosan: Gigabyte GA-990XA-UD3. :K - ez nagyon jó lap, közel a csúcshoz (újkorában 45-50e ft-os lap lehetett.

ez meg az alja, ami alkalmas a feladatra, akár FX 8xxx-hez is: Asus M5A97 Evo R2.0

Nézz körül aprón, azért ezt a 2-őt irtam, mert ezeket találtam először. :))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75374) mtomi95 válasza jokeph (#75372) üzenetére


mtomi95
senior tag

A fázis egyenlő akkor VRM-ek számával?
Biztos nem lenne elég a PCX-es? Csak mert ez mégis, csak egy 95W-os proci, amit tuningolni sem fogok sosem, bővíteni meg még úgysem. Csak azért lett most is FX mert elég olcsón jutottam hozzá és DDR3-as ramok voltak itthon. Ez is csak egy időre kellene még nem építek ki egy Ryzen-es konfigurációt, de akkor már mindent cserélek kártyától kezdve, tápig mindent...
Na de az általam linkelt lapon 5db-ot számoltam VRM-ből a processzor foglalat mellett. A + egyiket hol látom, kell keresni? Meg a segéd tápból is kétszer 4 pin mehet bele. A mostani laphoz képest ez AAA kategória. :DDD Ezzel tényleg nem lehetne elérni a turbó MHz-et és az FPS drop mentességet? FX 6300 gyári feszültség értékével? Tényleg az mennyi akkor pontosan? 1.3 vagy 1.25V?
Említetted a biost. Az már akkor így gyárilag az új van ezeken vagy a PCX-től lehet kérni. hogy frissítsék?

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75375) Od!3 válasza mtomi95 (#75374) üzenetére


Od!3
tag

Az én FX 6300-am alapfeszültsége 1,248 V. Jelenleg 1,26V-on megy 4.2 Ghz-en :D

ASUS M5A99X EVO R2.0, AMD FX 6300 (1,26V 4,2 Ghz), Arctic Freezer Xtreme R2.0 borda+2x(12cm) Noiseblocker BlackSilent XLP, 16GB DDR3 HyperX Blue (1866Mhz), GIGABYTE GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3GB, Be Quiet! Pure Power 9 500W, 1TB Seagate HDD (7200RPM)

(#75376) mtomi95 válasza Od!3 (#75375) üzenetére


mtomi95
senior tag

Akkor lehetne még ezt lejjebb is venni... :D Viszont most vagy a turbó kikapcsolásnak vagy a feszültség beállításnak de, a BeamNG sem droppol már be. Ettől függetlenül forrósodik benne a levegő a VRM miatt.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75377) DraXoN válasza mtomi95 (#75371) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nem jó dolgot hűtesz a vrm-nél ... a "legalacsonyabb" alkatrész a hűtendő:

a magasabb alkatrésznél nem igazán számít.. ellenben ha azokra rakod a bordát, még rosszabb lesz, beszorul alá teljesen a levegő, inkább nélküle fújd oda akkor a levegőt ha a borda méret nem jó.

a belinkelt másik új alaplap 4+1 fázis.. (jobb mint ez a 3+1 fázis), de még se jó, az valóban egy még régebbi lap.. nem igazán FX alá való, talán még annyira se mint a mostani.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75378) jokeph válasza mtomi95 (#75376) üzenetére


jokeph
nagyúr

Mindkettőé. :K

Igen, annál a lapnál (meg a legtöbbnél) annyi a fázis, ahány tekercset látsz, azaz jelen esetben 4+1. ;)

Ha mégis megveszed (mer piszok olcsó), lelked rajta. ;]

Kókányolt, nem teljes értékű a BIOS, ezért olyan olcsó.

Ugyanilyen 4+1 fázisos VRM-es lap, 970-es (FX-hez való chipset) nem véletlenül 20e magassága.

Nem mondom, hogy nem fog vele menni, de csodát ne várj tőle. Aktiv hűtést megkivánja szintén.

A BIOS nem tudom milyen szinten hiányos, erre talán valaki tud válaszolni.

A mostanitól azért persze jobb. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75379) jokeph válasza mtomi95 (#75376) üzenetére


jokeph
nagyúr

Megtaláltam a nap ajánlatát, ezzel jársz a legjobban. :K

Gigabyte 990XA-UD3. :C

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75380) mtomi95 válasza DraXoN (#75377) üzenetére


mtomi95
senior tag

Tehát azokat a tranzisztorokat kell hűteni, értem és akkor ezeket hívják VRM-nek, nem azokat a dobozkákat? Mert hogy azok a tekercsek? Akkor hülyeséget csináltam... :DDD
Bár mondjuk gyanús volt... Mert inteles alapos gépeim is voltak, azokon nem voltak ilyen dobozkák... Nem is értettem. :DDD

jokeph:
Köszönöm mindkettőtöknek, de neked újfent! :R Ha oda érek, hogy megint lesz “felesleges” pénzem, megkereshetlek alaplap választással? KB kövi fizetésig csak mem öl meg a mostani lap semmit ugye? Vagyis nagyon remélem, mert mire közben meglesz az új konfigra is a pénz ezt a régit még jó lenne eladni... Akkor már az általad ajánlott lappal persze...

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75381) DraXoN válasza mtomi95 (#75380) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

igen, azokat a tranzisztorokat kell hűteni (az szokott "elpukkanni"), a dobozok meg tényleg tekercsek :)
szerencsétlen kicsit az elemek elrendezése, de nem volt cél a hűthetőség, így nem foglalkoztak azzal, hogy egy sorban legyenek a fet-ek.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75382) mtomi95 válasza DraXoN (#75381) üzenetére


mtomi95
senior tag

Tegyek a tranzisztorokra akkor bordát vagy ne foglalkozzak vele? Mert hogy a ragasztó az stabil a tekercseken... :DDD Leszedhetetlen...
Ugyan olyan sufni módszer jó e? Vagy érdemes még ilyen két oldalán ragasztó hővezető lapot venni hűtés céljából, amire a bordát teszem? Bár írták, hogy ez nem tartaná ott önmagában mert nem erre való... Akkor oda is kell ragasztó... De most ha bele gondolok még ragasztóval sem tudnám feltenni szerintem, kicsik azok a tranzisztorok. Nem tudnék pásztát meg ragasztót tenni egyszerre rá, túl kicsi a felület.
Ahj-Ahj. :W Ha kibírja lapcseréig akkor nem foglalkoznék vele, de ezt gondolom az isten sem tudná megmondani.

Bár lehet az esti szövegértés nem megy inkább és a:
ellenben ha azokra rakod a bordát, még rosszabb lesz, beszorul alá teljesen a levegő, inkább nélküle fújd oda akkor a levegőt ha a borda méret nem jó.
Résszel pont nem javaslod ezt... :N

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75383) mtomi95 válasza mtomi95 (#75382) üzenetére


mtomi95
senior tag

Tehát akkor a bordát pontosabban bordákat amit raktam a tekercsek dobozaira, 3 darabból áll és ugyan akkorák mint a kockák. Ez nem látszik jól a képen. A venti fújja a levegőt és éri a transzisztorokat így is. A borda méret lehet megfelelő, mert hogy akkorára vágom, amilyenre kell!

Mostmár értem az intelesen miért nem láthattam ilyen kockákat. Azokban van a tekercs és azokon meg doboz nem volt! :D Aham. Ezek mi célt szolgálhatnak? Védi hogy ne sérüljön valami külső fizikai hatástól?
Meg sem merem kérdezni jelen körülmények kötött, hogy normális e, hogy ezek is melegek, nem véletlenül tettem rá bordát.

Bocsi ha fárasztlak titeket ezekkel. de teljesen hülye vagyok hozzá!

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75384) DraXoN válasza mtomi95 (#75383) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

nem látszott a képen, hogy mekkora, hogy csak a tekercs tetején vagy végig van-e ... ha csak a tetején van, nem fog gondot okozni..
valószínű az azért meleg mert az alaplapról átveszi a hőt, bár mivel rajta is tetemes amper halad át, így valamennyire "bemelegedhet".

a kinézete leginkább csak "design", hogy nem látszik a vezeték (mint a modern autók motortere... csupa doboz).
Talán arra még lehet, jó, hogy kicsit tompíthatja a tekercsek "cincogását", idősebb korukra.

De igen.. valahogy a tranzisztorokra kellene egy hűtőborda, csak tényleg kicsi a felülete (bár lehet párban rakni a tetejükre).

alternatíva lehet még, ha van rá mód, akár az alaplap másik felének hűtése, szintén bordával és/vagy ventilátorral. utóbbi nem tökéletes megoldás, de szintén segíthet pár fokot csökkenteni.

de mindenképp érdemes a továbbiakban is a cpu feszültségét a lehető legalacsonyabban tartani.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75385) M0ng00se válasza mtomi95 (#75383) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Anno én is bűvészkedtem ilyesmivel, ez volt a csúcs. A hatásfok az kérdéses :DDD

V6

(#75386) mtomi95 válasza DraXoN (#75384) üzenetére


mtomi95
senior tag

Köszi! :) Már csak a valahogy rátevés kérdéses. Van pillanat ragasztóm ami hőálló, de mennyire lehet ez jó hő vezető is? Mert ha ezzel rakom fel a kis felületek miatt paszta már nem fér el rajta. De pasztából is csak ezüst tartalmú van itthon... Az meg a tranzik lábai közé kerül... Láttam már tranzisztort meghalni, nem kellemes. Akkor úgy sikerült egyet megölni, hogy én barom menet közben egy venti két kábelét az alaplapi fan tüskéjéhez nyomtam. Dobott egy szikrát aztán a tranzisztorból kunkori füst szállt fel. Érdekes, hogy a Windows XP közben futott ahogy kell... :D Bár sokkal érdesekesbb volt mikor menetközben átkapcsoltam egy kódegányt a hátulján amcsi 110-re.. Pont akkorát szólt mint egy AK és az rendesen égett is. :DDD

M0ng00se:
Na ez tetszik, szép munka! :C
Látom azt a ragacs lap hővezető lapot alkalmaztad! Mi ennek akkor a becsületes neve? Gappad? Mennyi került, lehet e kapni minden PC boltban? Önmagában képes e arra, hogy egymáson tartsa a két elemet mindenféle leesés nélkül? Mármint úgy hogy ne keljen fekvő gépházként használni... :D

————————————
Időközben, este csináltam egy bios frissítést is és az 1.40 lett rajta a legújabb hivatalos. Volt 1.41 béta de azt nem mertem felrakni... Olvasgattam régi kommenteket, hogy valakinek emiatt ment tönkre mert hogy folyamatosan cserélgette és azt hiszem a bétánál adta meg magát. Mostmár szeintem tudom miért lehet ilyen hát, hogy mondjam kevés FPS-em a biosban. Mert közben elméletileg mindent csúcson járat...Az illetőnek nem is ilyen ár kategóriájú lapja volt ráadásul akinek tönkre ment... Sosem kedveltem AS(S)US/ASRock markát semmiből, de mostmár aztán tényleg megerősítette bennem azt, hogy nagyon gány márka...

Na ha haza érek alkotok valamit... Addig gondolkozok még mi legyen.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75387) M0ng00se válasza mtomi95 (#75386) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Hővezető szivacs talán a hivatalos neve. Igazából nem vettem, volt otthon valami cuccon. Magától nem is nagyon ragadt oda, a sarkára raktam egy kis ragasztót és úgy ottmaradt.Bár utána meg is keményedett, úgyhogy nem tudom mennyire vezethette a hőt.Esetleg szilikonpaszta+ragasztó keveréke is megfelelhet.

V6

(#75388) CPT.Pirk válasza M0ng00se (#75387) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Paszta + pillanatragasztó kombóját már csináltam IC hűtésénél. Működött, bár ott jóval kisebb hőtermelés volt mint itt a kapcsoló feteknél.

Az a kék lapocska durván vastag, azzal szemben szkeptikus vagyok. A bordának is csak akkor van értelme, ha oda lehet feszíteni a hűtendő felületre. Meg mondjuk para is a dolog, ki tudja mikor enged el az egyik ragasztás és esik rá működés közben az alumínium a videokártyára... :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#75389) mtomi95 válasza CPT.Pirk (#75388) üzenetére


mtomi95
senior tag

A pillanat ragasztó az nem fogja megenni a műanyagot? Vagyis elvileg olvasztja nem? Az meg elég pára lenne ha leené a tranzisztorok vékony tétjét.

A továbbiakban a tranzisztor=fet?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75390) CPT.Pirk válasza mtomi95 (#75389) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az az egy műanyag fedeles IC amit így ragasztottam, az boldogan működött évekkel később is. :) A négy sarkára került pillanatragasztó, középre meg csak paszta, igyekeztem nem összekeverni őket. Egy pici feten ezt szerintem nem tudnám megcsinálni, így nem is állnék neki bordát tenni olyan nyákra, ahol nincs legalább egy pár furat, amin át lehet rögzíteni valamit. Egyes alaplapokon elő szokott fordulni, hogy bár a bordát nem tették fel, mégis el voltak rendezve az alkatrészek és a két oldalán volt egy-egy furat.

Egyébként minden FET az egyben tranzisztor is, de nem minden tranzisztor FET. A VRM rész az kapcsoló üzemű tápegységek párhuzamosan, de ezekben a tápokban csak feteket alkalmaznak, pontosabban mosfeteket. Mosfeteket pedig a nagyon minimális ellenállásuk miatt használják, ami bekapcsolt állapotban mérhető rajtuk. Ez mindössze pár mOhm, de mégis ez felelős a vrm kör melegedésének nagyjáért. A maradék meg a tekercs kockákon kerül elfűtésre. Illetve ez a kapcsolási frekvencia függvénye, hogy konkrétan hogyan oszlik meg a melegedés a mosfetek és a tekercs között.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#75391) DraXoN válasza mtomi95 (#75389) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

többféle tranzisztor létezik, előbbi mondhatni egy "gyűjtőnév", az alaplapokon a tápáramkörnél MOSFET-ek vannak, ha jól sejtem TO252-es tokozással, SMD beültetéssel (a te alaplapodon, bár a tokozás kb mindegy... a méret függ tőle).

létezik "ragasztós" gappad, olyan lenne a legjobb, de fogalmam sincs honnan lehetne "hirtelen" szerezni, a pillanatragasztó, nem az igazi, eléggé kemény műanyaggá tud válni - bár én is használtam már: autó hátsó szélvédő csatlakozójának felragasztásához... erős (jó minőségű) pillanatragasztó, egy kicsi pötty középre, majd a szélén, elektromosan vezető ragasztó (csak utóbbi nem tartotta meg 1-2 hónapnál tovább a sarut), majd a tetejét is elektromosan vezető ragasztóval láttam el.. azóta 2 éve nem jött le... és tökéletesen működik a szélvédő fűtés

De, ha jó minőségű az adott pillanatragasztó ami nem folyik szét mindenhova (én mondjuk a gél fajtákat ezért szeretem), tényleg kis mennyiségben, hogy ne legyen vastag, akkor még lehet jó, kis mennyiségben meg nem marja szét szerintem annyira a felületet, hogy károsítson... de tényleg jó ragasztó kell.. nem olcsó pillanatragasztó, az lehet tényleg sok kárt okozna.

Azaz, nem vastag rétegben, mivel növeli a felületet (ami rossz érintkezés esetén is úgy is átmelegszik) csak lehet a 2 felület között nem 1-2C° lesz a különbség hanem 10C° ... de még utóbbi érték is jó lehet mivel a hőátadó felület megtöbbszöröződhet (a borda méretétől függően).

De léteznek kimondottan hővezető ragasztók: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75392) jokeph válasza mtomi95 (#75380) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nagyon szivesen, nincs mit !

Természetesen, irj ide a topikba, ha aktuális lesz. :K ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75393) mtomi95 válasza DraXoN (#75391) üzenetére


mtomi95
senior tag

CPT.Pirk:
Köszönöm a részletes választ! :K

DraXoN:
Csak sima loctite van itthon a folyós. Ez is hőálló ez akkor nem jó rá mi?
Az általad linkelt két termék közül ismered valamelyiket vagy itt másik kollégák? Melyiket érdemes megvenni?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75394) DraXoN válasza mtomi95 (#75393) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Igazából azonos amit linkeltem, csak az egyiknek részletesebb a leírása, de nem akartam akkor már kivenni a másikat.

Azon termék volna a legjobb, elektronikai termékeket úgy ragasztanak (bár ott is van több márka), hogy lehet utána szét se lehet majd szedni többet (letépné az alkatrészt is).

A loctite, jó ragasztó.. működhet, noha felelősséget nem tudok vállalni nem-e okoz bajt.. azért nem arra való.. Egy tényleges hővezető ragasztó mindenképpen jobb lehet.. hatásfokban mindenképpen...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75395) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Sziasztok
Hogy tudom lejebb venni úgy a voltot aprocinak hogy ne azon pörögjön utána végig?
Mert ha leveszem autoról akkor folyamatosan azon a volton pörög. Így auton meg 0,9-1,4 között mozog.
Ezeket lehetne állítani nálam

(#75396) mtomi95 válasza DraXoN (#75391) üzenetére


mtomi95
senior tag

De ezek a hővezető ragasztók nem vezetik az áramot?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75397) ViZion válasza mtomi95 (#75393) üzenetére


ViZion
félisten

A hőálló az nem feltétlenül hő vezető. Nem tudom mit ragasztasz, csak beleolvastam, de ez nem mindegy.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#75398) mtomi95 válasza ViZion (#75397) üzenetére


mtomi95
senior tag

Ezzel: [link] a processzor foglalat melletti fetekre, tranzisztorokra tennék hűtő bordát!

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#75399) DraXoN válasza mtomi95 (#75398) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

tudtommal amit linkeltem nem, de ha biztosra akarsz menni meg kell kérdezni a boltot, tudnak felvilágosítást adni.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75400) CPT.Pirk válasza mtomi95 (#75396) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tuti nem, de ha bizonytalan vagy, akkor szerezz be egy 500..2000Ft-os multimétert, szakadás vizsgáló állásban megmondja mi a szitu. Amúgy is jól jön otthon egy multiméter időről időre.

Mondjuk amúgy síncs értelme túllógatni ezt a ragasztót a hűtendő felületen, úgy meg tök mindegy vezet-e.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.