Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26509) MiklosSaS válasza sg22 (#26504) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hat igen, eleg hosszu. Elmondom diohejban. Mint tudod a gepet munkara (is) hasznalom, ahol sokat szamit a processzor ero. Mivel a 2600K mar kevesnek tunt akkor ugy dontottem atlepek AM3+ vonalra mert tudtam az 1155 mar kihalt, akkor turkaltam az internetten mindenhol azt olvastam hogy az AM3+ - ban jon meg a steamroller (99%) de lehet hogy meg az excavator is. Tetszet ez az otlet, mivel evente fejlesztek ( :DDD ).
A 8350 csak atmeneti cpu -ra gondoltam mivel mar a 8550-rol almodoztam, mivel ugy hireszteltek hogy nagyobb lesz a plussz 8350-rol 8550-re mint ami 8150-rol 8350-re volt.
Mivel nagyjabol mar tudtam hgy ivy -> haswell az kb 10 % plusszban cpu szinten, jobb megoldasnak es koltseghatekonynak minosult az AM3+. Azert is vettem meg a legjobb alaplapot, mivel gondoltam minimum 2 -3 evig lesz bele valo dog.
Aztan a mult hetekben olvasgattam hogy a draga AMD bacsi mar nem hajlando tamogatni az AM3+ platformot es hogy az utolso FX a x3xx voltak amik meg bele mentek (tobb forumtarsnak igaza volt).
Tehat jonie kell az elkerulhetetlennek, 2011LGA. Draga, sot nagyon draga de legalabb tudom hogy lehet majd fejleszteni, aztan 2-3 evig huzza a platform es nem kell alaplap csere si ha szeretnek egy erosebb cpu-t (azert a 3930K elveri kemenyen az osszes i7, FX-et. Processzor eroben nem lesz hiany).

(#26508) Gyurma23: Udv. a klubban ! Jo dontes volt .

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.