Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) foka válasza MiklosSaS (#26037) üzenetére


foka
aktív tag

Az all in one-t felejtsd el, az EK-t támogatom, nekem is van/volt sok cuccom tőlük!

Üdv: Fóka

(#26052) whYz válasza BomiBoogie (#26045) üzenetére


whYz
addikt

Az a par fps tenyleg nem szamit. Akkor elleszek meg egy darabig ezzel. Koszi a segitseget. :)

(#26053) foka válasza MiklosSaS (#26041) üzenetére


foka
aktív tag

Ha jó pumpát választasz, azt nem kell szabályozni, szép csendben teszi a dolgát, elég csak a ventiket állítgatni a hűtőn.

Üdv: Fóka

(#26054) foka válasza Erdei88 (#26048) üzenetére


foka
aktív tag

Valamint akkor is jó a Mora, ha passzívba is akarja használni (pl este mikor már nem hajtja a gépet)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#26055) MiklosSaS válasza foka (#26053) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen ? Az rendben van akkor, passzivan szerintem nagyon ritkan fogom hasznalni. Ha csak nettezni szeretnek akkor itt a tapogatos amin lehet eleg jol.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#26056) sg22 válasza MiklosSaS (#26037) üzenetére


sg22
senior tag

szerintem ne kezdj bele vizbe, mert ha egyszer belekezdtel, ugy megszereted, meg annyit fogsz rakolteni, hogy tobbe lesz a vized mint maga a gep. hihetetlen jo dolog amugy, de jobban fuggove tesz mint akarmi szvsz :D

what should I do about this?!

(#26057) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#26013) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Köszi a részletes választ!

Azt hittem, hogy rövidebb lesz a "lista"...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#26058) MiklosSaS válasza sg22 (#26056) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na akkor ez kell nekem !!!

@Vezer Igazgato Ur ! : nagyon szivesen ! Barmikor , amikor velemenyezni kell az alaplapot ! Rovidebb nem lesz, talan majd maskor ...egy masik ROG-al.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#26059) foka válasza MiklosSaS (#26013) üzenetére


foka
aktív tag

Az alaplapi helyett ezért használok X-Fi ExtremeMusic-ot!

Üdv: Fóka

(#26060) Asbee válasza MiklosSaS (#26037) üzenetére


Asbee
veterán

Az EK kitet is magadnak kell összebarkácsolni. :) Én is mindenképpen azt ajánlom magad válogasd össze.

(#26046) ViZion: 1T plus jó szivattyú, de csak proci víznél brutál overkill. KB hallaná ahogy csobog a víz a radiban. :D

(#26061) miklosss2012: A többinél is minden ugyanúgy van, csak nem az EK csomagolja egybe neked, hanem te válogatod össze. Ha bármi segítség kell a témában nyugodtan írj privátot vagy ott a vízhűtős topik.

[ Szerkesztve ]

(#26061) MiklosSaS válasza Asbee (#26060) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, de minden megvan es alaposan le van irva. Mindegy, ugyis ugy dontottem hogy magam barkacsolok. Remelem nem fogom megbanni :)

(#26059) foka : en asus xonar DGX-et hasznalok.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#26062) ViZion válasza Asbee (#26060) üzenetére


ViZion
félisten

A vizes topikban járt már, linkelt oldalt is, ahonnan tudna vásárolni :K
azért javasoltam az erősebb szivattyút és a MORA radit, mert ha követed a topikot, akkor látod a tendenciát: Sasss mindent vizezni fog az első cucc utáni 1 éven belül. Akkor legalább új radi és pumpa nem kell, csak blokkok meg csövek... ;]

Sasss: nV kariban van gyárilag vizes... hejj, de jól mutatna az új, vízhűtéses gépedben :D Nem bánod meg, ha nem kapkodsz és van sok papírtörlő kéznél... meg leteszteled a csatlakozásokat külön, rendesen légtelenítesz, stb. Pár alap dolgot be kell tartani, akkor nem para.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26063) foka válasza MiklosSaS (#26061) üzenetére


foka
aktív tag

De azon is csak C-Media CMI8786 a vezérlő. Anno azért vettem az X-Fit (hardverapron 8-ért), mert 1: jobban szól, 2: nem a proci számolja a hangzást (legalább is nem az egészet), több jut a lényegre.
SB-Live idején letesztelték, hogy az alaplapi kütyü 8-15%-ra is leterhelheti a procit térhangzásnál!

Üdv: Fóka

(#26064) Asbee válasza ViZion (#26062) üzenetére


Asbee
veterán

Az elmúlt 3-4 napban nem láttam, hogy írt volna oda azért írtam. Azt nem írta, hogy mindent vizezni fog, tehát nem is következtettem rá.

(#26065) sg22 válasza ViZion (#26062) üzenetére


sg22
senior tag

ezzel enis igy voltam, ezert vettem egybol 1080as novat, meg plus 1T szivattyut : )
de meg igy is csobogott a tartalyban a viz :D mondjuk a novanak eleg jo az ellenallassa, en nem mora 2t vennek.

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#26066) ViZion válasza sg22 (#26065) üzenetére


ViZion
félisten

OK, én tesztek és azok alapján ajánlottam, amiket olvastam. Azért is volt kérés a vizesben is, h adjatok tanácsot, akik használtak már ilyen komolyabb cuccokat. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26067) foka válasza sg22 (#26065) üzenetére


foka
aktív tag

Ez igaz, de a mora2-t én is megkaptam 12+laptop ramért (össz. 17) a mora 3, mora 3 pro, 1080 nova és 1260 supernova már mind bőven 30 fölött van még használtan is

Üdv: Fóka

(#26068) sg22 válasza ViZion (#26066) üzenetére


sg22
senior tag

igazabol, ha 1080as vagy nagyobb radit veszel, kb tokmidnegy hogy melyiket, mert brutal mindegyik.
de szvsz arban is meg teljesitmenyben is a novak viszik a palmat. dehat mindenkinek mas ugye

(#26067) foka:

attol fugg. en ~15k ert jutottam hozza az alig hasznalt novamhoz itt apron. nyilvan a hirdetesktol is fugg.

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#26069) foka válasza sg22 (#26068) üzenetére


foka
aktív tag

:R Annyiért én is azt vettem volna!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#26070) sg22 válasza foka (#26069) üzenetére


sg22
senior tag

en az uj, aquatuningos arakhoz viszonyitottam amugy. ott is a nova a legolcsobb. a mora prokkal van egy szinten, csak joval kevesebb penzert :F

what should I do about this?!

(#26071) MiklosSaS válasza ViZion (#26062) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na azert kivancsi vagyok ha be fog valni nalam a viz. Exetleg ha van idod es kedved osszerakhatnal nekem egy listat mindennel egyutt az utolso csavarig hogy nezelodjek szet az ebay-en is.

Ejjj de szepek is a 680-ok, megtetszet nagyon az evga 680 ftw kartya..... de jo hogy inkabb a radeon melett dontottem.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#26072) ViZion válasza MiklosSaS (#26071) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem pici vizem van, home made jórészt. Ezért is írtam, h a vizes topikban segítenek, vagy itt a jóemberek, akik nagyobb cuccokat is használtak már. Azért a személyes tapasztalatot a tesztek nem pótolják.

SG22, Ashbee és akinek van a nagyobb cuccokkal tapasztalata, segítsetek Don Sassnak elérni a 6 GHz-t (idle ;] ), mert különben még a végén visszahurcolkodik a zintelre, nélküle ennek a topiknak nem lenne semmi értelme :O ;]

Köszönöm! :R
Tényleg nem lustaságból, de én inkább csak magamnak, mert kb. fél éve van vizem, párszor alakítottam, nem mondanám még tapasztalatnak. Amúgy is azt mondták a vizes topikban, h amig nem áztattam el rendesen a gépet, addig nem is igazi vízhűtés... :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26073) Asbee válasza ViZion (#26072) üzenetére


Asbee
veterán

Már mennek a privátok. :)

(#26074) sg22 válasza ViZion (#26072) üzenetére


sg22
senior tag

ne is mondd bazeg... vagy 2 eve, amikor megvettem az asus crosshair v formula lapomat. volt orules. raszereltem a vizet, akkor meg kezdo voltam, klappol minden, 1090T bele, 4.4ghz, iszonat jo tuning, jajdejo minden. aztan sok vizet toltottem a tartalyba, es bezartam a levegoztetot. (kikapcsolt allapotban).
aztan masnap gep indit, jatek beizzit, a viz melegszik, tagul, levegozteto bevan zarva, cso feladja, hatalmas pukkanas mellettem bazeg hajnalban, viz omlik ra az alaplapra meg a vga ra : DDDDDDDDDDDDDDDDDD
1 mp alatt levagtam az aramot.

kiszaritottam mindent, aztan mukodott, hala a jo istennek :R

what should I do about this?!

(#26075) MiklosSaS válasza ViZion (#26072) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En meg kezdo sem vagyok, csak H100-om volt de azt is elpasszoltam 3 honap alatt.

@Asbee: nagyon koszonom a hasznos tanacsot
.
@sg22: most pont ez ami nekem kell olyan vizes historiak, mindjart megtartom a silver arrow-ot, nalam csak ne uszkaljanak a hardverek, uljenek ott szarazon ahol vannak.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#26076) asdf2 válasza MiklosSaS (#26075) üzenetére


asdf2
tag

Van olyan hűtőfolyadék, ami nem vezet áramot, szerintem olyasmi lesz a neked való. Bár nemtudom milyen a hatásfoka vízzel szemben...

(#26077) Akcok94 válasza asdf2 (#26076) üzenetére


Akcok94
senior tag

ioncserélt víz, kell bele meg némi orvosi alkohol, vagy bolti folyadék ami hasonlóból áll.

én is csak most kezdek bele merülni.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#26078) asdf2 válasza Akcok94 (#26077) üzenetére


asdf2
tag

Nos ebből is látszik, hogy nem vagyok nagy penge víz terén, ilyeneket nem tudok egyáltalán.:)

(#26079) sg22 válasza asdf2 (#26078) üzenetére


sg22
senior tag

jobb, ha gyari elore bekevert vizet veszel. pl ek blokkhokhoz, elore bekevert ek vizet. igaz dragabb, de ha valami cink van a cuccal, mehet vissza gariba, nemfogjak visszadobni, hogy marpedig nem 'proper' vizet hasznaltal

what should I do about this?!

(#26080) ViZion válasza Akcok94 (#26077) üzenetére


ViZion
félisten

víz+alkohol... és most kezdesz BELEMERÜLNI :D Az ilyen problémáknak külön topikja van. Ősi maya mondás: "az alkohol nem oldja meg a problémákat. Igaz a víz sem."

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26081) tasi20


tasi20
csendes tag

HEllo!

Most vettem Fx 4130-at, aminek az órajele 3,8 Ghz, de win7 64bit alatt csak 2,8 Ghz-et jelez a gép.

Mi lehet a gond?

Üdv

(#26082) nandi17 válasza tasi20 (#26081) üzenetére


nandi17
tag

mivel mutat annyit programmal ?

az jól mutat csak mikor nincs meg terhelve annyin fut a proci és igy nem fogyaszt sokat nekem is csak 1.40 fut netezés közben :)
javítsatok ki ha nem igy van :DD

[ Szerkesztve ]

(#26083) tasi20 válasza nandi17 (#26082) üzenetére


tasi20
csendes tag

szuper köszi, akkor ma bedobom a mély vízbe :D

Üdv

(#26084) MiklosSaS válasza tasi20 (#26083) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

??? Ez mi volt ?

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#26085) Boboka


Boboka
tag

Sziasztok!
Van egy Asrock 890GX extreme 3 típusú alaplapom és a kérdésem az lenne, hogy menne benne tökéletesen egy fx 8120 proci?
Régebben fenn volt az asrock oldalán most már nem.
Rá is kerestem és valakinek fagy, de nem erőltette túlságosan.
Érdekelne valakinek volt/van e ilyen szettje.
Előre is köszi!

(#26086) juve600 válasza Boboka (#26085) üzenetére


juve600
nagyúr

[link]

itt van az asrock oldalán,a cpu támogatási lista,az szerint nem megy benne,a legfrissebb bios 2011-es hozzá

(#26087) ViZion válasza Boboka (#26085) üzenetére


ViZion
félisten

Ahogy a kolléga is írta, ott nincs benne a listában. Kísérletezni lehet, de ha nem megy, akkor deszka csere is kell... Phenom II 4/6 magosok olcsón vannak aprón, ha lapot nem cserélnél, akkor az is lehet megoldás, vagy az FX-6100, azt támogatja.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26088) foka


foka
aktív tag

Éjszaka nekiáltam az Asust beállítgatni: csak akkor viszi a ramot 1866-on, ha manuálisan belövök minden késleltetést, és a feszt is manual 1,5-re állítom (egyébként alulfeszeli). Az asrockal ellentétben ez az alaplap auto feszen (+-os beállítással) 4,4-en is viszi a procit, az összes 3D teszt lefut (Trixxel felhúztam a 7950-et 1080/6000-re 1,2 V-on) a Linx 50 ciklust is hiba nélkül teljesíti. A prime95 1-1,5 óra után kékhalál de le....om. :D A prime95 teszt alatt felment a vrm borda 73 fokra, beriasztott a ventivezérlő, felpörgette a ventiket, vissza is hűlt 60 alá a borda (a ventivezérlő hőérzékelőjét beszorítottam a bordák közé). Sajnos vrm blokk hiányában az alaplap vizezése elhalasztva, hőcső miatt csak együtt cserélhetném a vrm és északi híd bordát (az asrock fet blokk jóval kisebb).

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#26089) foka


foka
aktív tag

Közben kiderült, a 70 fok bordahőfok már 100 fok vrm is lehet, kell rá a vizesblokk, vagy pörgetni kell a ventiket (pl riasztási hőfok 60 alá)

Üdv: Fóka

(#26090) MiklosSaS válasza foka (#26089) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, valami hutes kellene ra.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#26091) sg22 válasza foka (#26089) üzenetére


sg22
senior tag

vagy heggesztesz ra egy ilyesmi ventit : ) 0 hangja van

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#26092) foka válasza sg22 (#26091) üzenetére


foka
aktív tag

Az asrock is vizes volt, az északi híd hűtője jó is, csak a fet blokkot kell lecserélnem!

Üdv: Fóka

(#26093) Boboka válasza juve600 (#26086) üzenetére


Boboka
tag

# VIZion
Konvertálás miatt 8 magosat szeretnék de lapot már nem szívesen cserélnék...
Csak az érdekes az dologba, hogy 890gx meg támogatja: 890gx pro3 cpu support
És specifikációra a tápellátása(4+1 vs 8+2) jóval rosszab, de mindenben ugyanaz.
Mindkettő bírja a 2600mhz fsb-t.
Szóval nem igazán értem ezt :)
Tényleg nem szőrszálhasogatni akarok csak kerülném a lapcserét :) :R

[ Szerkesztve ]

(#26094) sg22 válasza Boboka (#26093) üzenetére


sg22
senior tag

en nem igazan ertem a kerdesedet. megnezted az oldalan hogy tamogatja e a cput?
igen
tamogatja?
nem.

akkor ???

what should I do about this?!

(#26095) asdf2


asdf2
tag

Beszereztem egy M5A99FX PRO 2.0 alaplapot, olvastam sokaknak állítgatta önállóan a RAM frekit... Nos nekem nem azt piszkálja, hanem NB-t akarja 2800MHz-n járatni, és olyan 8-10x kell beállítani, és utána valamiért megjegyzi... Ez mi most? :F

(#26096) juve600 válasza Boboka (#26093) üzenetére


juve600
nagyúr

neked Asrock 890 gx extreme 3 lapod van,ebbe NEM FOG MENNI A FX 8XXX PROCI !!!
ilyen egyszerű :W

(#26097) Asbee válasza juve600 (#26096) üzenetére


Asbee
veterán

A listában pedig vannak.

(#26098) K.Tamas89 válasza asdf2 (#26095) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Sziasztok!

Én is Asus M5A99FX Pro R2.0-s lapra szeretném lecserélni a Gigabyte-om.
Tényleg ennyi probléma van vele? Team Group ramokat egyébként támogat?

(#26099) juve600 válasza Asbee (#26097) üzenetére


juve600
nagyúr

itt a link mégegyszer [link]

FX 4100
FX 6100

lehet én vok vak de itt nem látok FX 8ezres procit
:D

(#26100) Asbee válasza juve600 (#26099) üzenetére


Asbee
veterán

Ja, hogy neki van extreme 3. Bocs akkor én a pro3-at néztem amit linkelt.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.